• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

נעילת הפסדים ורווחים

Rahash

משתמש בכיר
דירוג
844
היי כולם,

אני גר בגרמניה ומנסה להתאים את הפעולות שלי לחוקי המס (המשונים, יש לציין) שכאן.
בקצרה, ואם הבנתי נכון (אם לא - אשמח לקבל תיקונים):

- פטור ממס על רווחים של 801 יורו בשנה (1602 לזוג נשוי)
- מעבר לתקרה הזו, תשלומי מקדמה על חשבון המס בכל שנה, גם אם אין מכירה. המקדמה היא: סך הקרן בתחילת השנה*0.7*1.1% (הקבוע של 1.1% יכול להשנות בכל שנה) - כל זאת בהנחה שסך הרווחים הפוטנציאליים גדול מהתוצאה של החישוב הזה. (משונה, כבר אמרתי?). לדוגמה: אם יש לי בתחילת השנה 20K יורו בחשבון, ונניח שכבר ניצלתי את הפטור על סך 801 או 1602 בחשבון אחר, אשלם בסוף השנה 154 יורו, בהנחה ומצב הקרן בסוף השנה הוא יותר מ20154 יורו. (עריכה: כנראה שאשלם מס על 154 יורו ולא את ה154 יורו עצמם)
- אני לא בטוח ב100% האם דיבידנדים שמחולקים ממוסים בנוסף או לא. למיטב הבנתי לא.
- אני לא יודע אם אפשר להתקזז על מס דיבידנדים ששולם במקור
- הפסדים מתקזזים מול רווחים עתידיים
- במכירה, משלמים מס מקסימלי של 25%+5.5% (26.375%). כמובן שמהסך הזה מקזזים את תשלומי המקדמות (נומינלי או ריאלי, אני לא יודע). אם המס השולי שלי נמוך מזה אשלם פחות. מי שהצהיר על עצמו כשייך לאיזו דת ישלם גם church tax בנוסף (אני לא הצהרתי)

עכשיו, אם זה המצב, האם כדאי לי לנעול רווחים של עד 1602 יורו בשנה? האם כדאי לי לנעול הפסדים? אשמח לעצת החברים. אם מישהו מכיר רואה חשבון שמתמחה בחוקי המס בגרמניה, אשמח לקבל מידע על זה.

נערך לאחרונה ב:
לא זוכר (מפוסט אחר שפרסמת) אם ניתקת תושבות בארץ או לא.

אני מסתכל כאן ולא רואה שום אינדיקציה שיש מיסוי על רווחים לא ממומשים.
יש לך לינק טוב יותר לנהלים?

אני תושב גרמניה (בלבד) לצרכי מס

אני מסתכל כאן ולא רואה שום אינדיקציה שיש מיסוי על רווחים לא ממומשים.
יש לך לינק טוב יותר לנהלים?

חוקים חדשים נכנסו לתוקף בתחילת 2018. אחפש לינק אבל הוא כנראה יהיה בגרמנית (גוגל טרנסלייט עוזר)

עריכה: הנה
https://www.test.de/Fondsbesteuerung-ab-2018-Das-muessen-Sie-ueber-die-Fondssteuer-wissen-5124267-0/
ועוד עריכה: אולי טעיתי והמס הוא 26.375% מתוך ה154? אני לא בטוח

חוקים חדשים נכנסו לתוקף בתחילת 2018. אחפש לינק אבל הוא כנראה יהיה בגרמנית (גוגל טרנסלייט עוזר)

עריכה: הנה
https://www.test.de/Fondsbesteuerung-ab-2018-Das-muessen-Sie-ueber-die-Fondssteuer-wissen-5124267-0/
ועוד עריכה: אולי טעיתי והמס הוא 26.375% מתוך ה154? אני לא בטוח
נשמע שגרמניה הולכת בעקבות ישראל ורוצה לייבש את הבורסה שלה :(
במיוחד לא ברור לי למה הם נותנים פטורים גדולים יותר להשקעות מחוץ לגרמניה.

זה נשמע כמו המשפט הקריטי לדיבידנדים:
If a fund pays out income partially to investors and only saves the remainder of the assets, partial distributions reduce the advance lump sum up to a maximum of 0 euros.

בעיקרון נראה שמלבד לממש רווחים עד 801 (בניכוי הפסדים כמובן, ובתנאי שעמלות המסחר שלך הופכות מימוש לכדאי) הוא הטקטיקה שלך בראייה קדימה.

זה נשמע כמו המשפט הקריטי לדיבידנדים:
If a fund pays out income partially to investors and only saves the remainder of the assets, partial distributions reduce the advance lump sum up to a maximum of 0 euros.

אתה מבין מה המשפט הזה אומר? כי אני לא ממש מצליח

בעיקרון נראה שמלבד לממש רווחים עד 801 (בניכוי הפסדים כמובן, ובתנאי שעמלות המסחר שלך הופכות מימוש לכדאי) הוא הטקטיקה שלך בראייה קדימה.

כלומר, למכור בסוף השנה את מה שהפסיד (אם היה משהו) ולמכור בנוסף רווחים עד שהסך הכולל (הפסדים פלוס רווחים) הוא 801/1602?

אגב, למיטב הבנתי עמלות המסחר יכולות להחשב כהפסדים ואפשר לקזז אותן.

אתה מבין מה המשפט הזה אומר? כי אני לא ממש מצליח
זה נשמע שאתה יכול לקזז דיבידנדים שהתקבלו במהלך השנה (ואני מניח שהושקעו מחדש) כנגד הרווח המדומה שאתה מחשב, אך לא ניתן שהרווח המדומה ירד מ-0 בעקבות קיזוז דיבידנדים.

כלומר, למכור בסוף השנה את מה שהפסיד (אם היה משהו) ולמכור בנוסף רווחים עד שהסך הכולל (הפסדים פלוס רווחים) הוא 801/1602?
כך נראה לי. לא המלצה.
אולי כדאי להתייעץ עם מומחה מקומי.

אגב, למיטב הבנתי עמלות המסחר יכולות להחשב כהפסדים ואפשר לקזז אותן.
כן, אבל אתה צריך שעמלת המסחר תהיה פחות מהטבת המס שאתה מקבל.
אם למשל יש לך הפסד של 100 ולצורך פשטות המס הוא 25%, אז אתה צריך שהעמלה תהיה פחות מ-25 כדי שהמהלך ישתלם.
צריך שהעמלה תהיה בעצם עד 18.75 בהתחשב במה שכתבת (שהעמלה עצמה גם פטורה ממס).

זה נשמע שאתה יכול לקזז דיבידנדים שהתקבלו במהלך השנה (ואני מניח שהושקעו מחדש) כנגד הרווח המדומה שאתה מחשב, אך לא ניתן שהרווח המדומה ירד מ-0 בעקבות קיזוז דיבידנדים.

מצאתי לינק שמסביר את זה היטב באנגלית - נראה שאתה צודק (רק שזה כנראה דיבידנדים*0.7 כי הרווח המדומה הוא גם *0.7)
לא חושב שזה משנה אם הדיבידנדים הושקעו מחדש או לא, שזה קצת לא הגיוני לי כי אז הם ממסים רק את הרווח ובכלל לא את הדיבידנדים?

עריכה: אוקיי, בקריאה מעמיקה יותר הם מפחיתים את הדיבידנדים מהסכום הממוסה כי הדיבידנדים ממוסים גם ככה בנפרד

https://www.toytowngermany.com/forum/topic/375653-fund-taxation-in-2018-and-fiktive-veräußerung/

נערך לאחרונה ב:
עריכה: אוקיי, בקריאה מעמיקה יותר הם מפחיתים את הדיבידנדים מהסכום הממוסה כי הדיבידנדים ממוסים גם ככה בנפרד
גם אם לא השקעת אותם מחדש בקרן?
כאילו מבחינת ההגיון, הניכוי מותר בגלל שממסים אותך בנפרד על הדיבידנדים וההשקעה שלהם מחדש בקרן מנפחת מלאכותית את הסכום שיש לך בקרן.

גם אם לא השקעת אותם מחדש בקרן?
כאילו מבחינת ההגיון, הניכוי מותר בגלל שממסים אותך בנפרד על הדיבידנדים וההשקעה שלהם מחדש בקרן מנפחת מלאכותית את הסכום שיש לך בקרן.

זה כבר מעלה שאלה אחרת של מחיר הקניה לעומת המחיר בסוף השנה. בדוגמאות יש מספר נקי אחד בתחילת השנה ומספר נקי אחר בסופה, אבל בפועל אני אקנה מספר רב יחסית של פעמים במהלך השנה, כך שהם יצטרכו למסות כל יחידה בנפרד לעומת המחיר בסוף השנה. מניח שזה לא שונה לגבי דיבידנדים. על מה שאקבל אשלם מס, ואם אקנה עוד יחידות באמצעות הדיבידנדים הם פשוט ימסו את היחידות האלה בסוף השנה לפי מחיר הקניה שלהן.

לא מומחה גדול לענייני מס אבל (לצערי) נאלצתי לצלול לביצה הזאת בשנה האחרונה, ואנסה לתרום אתת תרומתי הצנועה:
1. קח יועץ מס! לא ישראלי שמכיר את חוקי המס בגרמניה אלא גרמני. רצוי כזה שגר אצלך בקצה הרחוב (או מול המשרד). השאלות שלך יחסית שפוטות ליועץ מס גרמני. לשאול כאן בפורום- לא יתן כלום.
2. פטור ממס- נכון! ניתן למלא בבנק (או איפה שלא נמצא חשבון ההשקעות שלך) טופס ואז הפטור מחושב שמקור. יתרון גדול אם אין לך חובה להגשת דוח שנתי ושיעורי הס הכללים שלך גבוהים מ-25 אחוז.
3. תשלום המקדמה כפי שאתה מכנה אותו, ה-ABGELTUNGSSTEUER, הוא עסק מסובך שהולך להצטמצם בהרבה עם החלת החוקים החדשים החל מתחילת השנה (בגדול- מעבר של רוב הקרנות למס במקור וביטול המקדמה לקרנות אלו). המקדמה הזאת עדיין תמשיך לחול על קרנות שאינן שקופות, קרנות צוברות שאינן באיחוד ועוד מיני ירקות (יועץ מס כבר אמרנו?)
4. דיבידנד ממוסה תמיד. החל מהשנה- בדיוק באותו אופן אם הקרן מחלקת או צוברת ללא הבדל. אם חשבון ההשקעות שלך בגרמניה המס על הדיבידנד בכל סוגי הקרנות יגבה החל מהשנה במקור. אם החשבון לא בגרמניה אך הקרן שקופה לבנק המרכזי הגרמני הוא מפרסם בפירסומיו, על פי נתוני הקרן, את הערכים אותם צריך להזין בדוח המס השנתי (שצריך למלא אם יש חשבון זר) ועל פי זה נקבע המס. קרנות זרות שאינן שקופות (לדוגמא הישראליות) יביאו אותך לתשלום קנס מסויים כחלק מה-ABGELTUNGSSTEUER שתצטרך להמשיך לשלם.
5. מכירה בסוף השנה וקניה מחדש על מנת לממש הפסדים עלולות לחשוף אותך בתנאים מסויימים למס ספקולציה. צריך לדעת מה לעשות (או יותר נכון - מה לא לעשות).
6. באם יש לך חובת הגשת דוח שנתי כל זה לא כל כך חשוב. תגיש דוח ושיעור המס השולי יקבע אחיד על כל הכנסותיך. אם אתה לא מחוייב להגיש דוח העסק קצת מסתבך- צריך לעשות בדיקה מדוייקת של שיעור המס הסופי ששילמת (אחרי שביקשת מהבנק לנצל את הפטור ממס רווחי הון שלך) לעומת שיעור המס השולי שיכול להקבע על כל הכנסותיך ולראות מה עדיף. כאן אתה נכנס גם לעולם המופלא של הוצאות פטורות ממס (מסרק לסוס כן, מסרק לך לא..)

תודה על סעיף 5! לא הכרתי.
אני מנהל את הכספים בDegiro כך שלדעתי שום דבר לא ייגבה בחשבון שלי עצמו, אבל אני גם ככה מגיש דוח שנתי (הרו"ח עושה עבודה טובה בלמצוא מסרקים לסוסים D:) אז אני פחות דואג מהזווית הזו. כל הסיבוך עם חוקי המס בעיקר נובע מזה שאני רוצה להבין בעצמי מה זה אומר - כנראה שאופרטיבית אני יכול לא לדעת כלום ופשוט לתת הכל לרו"ח.

מכירה בסוף השנה וקניה מחדש על מנת לממש הפסדים עלולות לחשוף אותך בתנאים מסויימים למס ספקולציה. צריך לדעת מה לעשות (או יותר נכון - מה לא לעשות).
אתה יכול להרחיב?
מדובר במס על המכירה עצמה או שיש מעבר לכך גם רכיב עונשי?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R שאלה על נעילת הפסדים ורווחים בעקבות הפוסט "מכפילי כוח" דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 5
Gari קרנות סל על מדדים סקטורים\מדדים דפנסיביים בשלב המשיכה כדי למזער נעילת הפסדים בשוק דובי שוק ההון 34
R נעילת הפסדים באגח שוק ההון 7
flower נעילת הפסדים שוק ההון 13
stamEhad Binance Locked Staking - נעילת מטבעות וקבלת תשואה על כך - מה הסיכונים? השקעות אלטרנטיביות 42
amidar שחרור נעילת ipad air 2 אוף טופיק 8
Oringa נעילת רווחים בתיק חדש שוק ההון 9
G אם היו לי הפסדים גדולים שנה שעברה, אבל בשנה הזאת הרווחתי קצת - אני צריך לשלם מס כרגיל? מיסים 3
A הפסדים ברי קיזוז - חיובי או שלילי? מיסים 1
ש החזר מס על הפסדים בבורסה מול מס רכישה לדירה שניה שוק ההון 3
S קיזוז הפסדים בבורסה בחשבון בבנק בארץ עם רווחים מחשבון ברוקר בחול פוסטים מאיכות נמוכה 4
P איך לדווח הפסדים משנים קודמות ולהעביר מגן מס לשנה הנוכחית? מיסים 11
R טופס 1322 עזרה בהשלמת חישוב הפסדים להעברה מיסים 2
R כיצד ניתן לקזז הפסדים בשוק ההון, אל מול חישוב מס במימוש רווחים בשנים שאחרי? מיסים 2
ל מימוש הפסדים שוק ההון 15
I קיזוז הפסדים מועברים בנספח חו"ל, 1301/1327 מיסים 5
A קיזוז הפסדים בין קופות גמל להשקעה צרכנות פיננסית 7
Y "מימוש" הפסדים בגמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
M קיזוז הפסדים בשוק ההון מרווח כעצמאי מיסים 4
א מימוש הפסדים לשם מעבר לקרן מחקה אירית שוק ההון 12
ל קיזוז הפסדים מרווחי הון - שאלות תם מיסים 20
R דחיית הגשת דוח שנתי על רווחי הון לצורך התקזזות על הפסדים מיסים 7
M קיזוז הפסדים ארה'ב עם רווחים מתל אביב? שוק ההון 2
ח קיזוז הפסדים ומענקי קורונה בדוח השנתי 2021 מיסים 1
T סגירת מסלול בקרן פנסיה או שינוי מדיניות השקעה תוך גרימה לקיבוע הפסדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
pita קיזוז הפסדים במניות מול רווחים בפוליסת חיסכון? מיסים 5
G החזר מס על רווחים גם או רק על הפסדים ? מיסים 6
M הגשת דוח על אינטראקטיב ברוקרס, עוסק פטור, קיזוז הפסדים וריבית מניירות ערך מיסים 9
S הפסדים מנירות ערך מועברים מיסים 9
Z אם נישום הרוויח בשנה 4x בארץ ונוכה מס במקור 1x. כמו כן מציג הנישום טופס רווח/הפסד שנתי מברוקר זר המראה שמימש הפסדים נטו בסך 2x. הנישום מבקש החזר 0.5x. מיסים 6
I שאלות בנושא דו"ח מס שנתי לשכיר, וסיכום רווחים/הפסדים בetrade מיסים 3
ברק א. קיזוז הפסדים מיסים 0
O קיזוז רווחים מול הפסדים - פסגות טרייד פוסטים מאיכות נמוכה 1
E חשבון השקעות של זוג נשוי, קיזוז הפסדים ומס יסף שוק ההון 8
G קיזוז הפסדים בבורסה עם דוגמא מוחשית שוק ההון 6
ט שאלה על הפסדים ברי קיזוז בטופס 867 צרכנות פיננסית 19
A קיזוז הפסדים שוק ההון 1
J חישוב מס ,גריעת הפסדים- ממס לתשלום על רווחים שוק ההון 5
לאץ' קיזוז הפסדים בבורסה: כך תשלמו פחות מס רווח הון דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 15
M מימוש הפסדים בירידות שוק ההון 9
flower הפסדים שוק ההון 3
Yoss טופס 1322 רווחים מול הפסדים בשיעורי מס שונים צרכנות פיננסית 0
נ הפסדים מועברים שוק ההון 2
boredwhitecollar הפסדים בתיק והחזר מס שוק ההון 3
M הפסדים בקרן ההשתלמות, אשמח להבהרות צרכנות פיננסית 27
מ "צביעת" הפסדים לצורך החזרי מס עתידיים שוק ההון 1
קטלן מגן מס על הפסדים בניירות ערך בארה"ב שוק ההון 21
TunaGolem הזדמנות אחרונה למימוש הפסדים שוק ההון 47
ט החזר מס על הפסדים משוק ההון ניעז צרכנות פיננסית 18
K תכנון מס הפסדים בבורסה שוק ההון 7

נושאים דומים