• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מקור חדשות רחב ואיכותי

adamshalev

מודרטור
דירוג
23,045
באילו מקורות חדשות אתם משתמשים?
אני אוהב לקרוא חדשות מכל התחומים ומכל העולם.
כרגע צורך בעיקר:
- כלכליסט לחדשות כלכלה/ארץ. מקור די גרוע אבל בתור מקור ישראלי הוא העדיף אלי.
- אפליקציית גוגל ניוז. היא ״עולמית״ אבל נורא מוטית לישראל בגלל ה IP שלי אפילו שאני לא logged in.
- רדיט, גם ה news tab וגם ה popular tab. החדשות פה הן הכי רחבות, אבל עדיין מאד מרוכזות על פוליטיקה אמריקאית.

נא לא להפוך את זה לדיון בעד/נגד צריכת חדשות, אלא רק על מקורות טובים.

אני חושב שבחלק מהאפליקציות של גוגל ישנן אפשרויות של הגדרות לפי מיקום, לא מכיר ספציפית בגוגל ניוז אבל כדאי שתחפש טוב בהגדרות של האפליקציה

אני צרכן חדשות עולמיות כפייתי כך שיש לי המון המלצות. קח מזה מה שבא לך. אני קורא אתרים מכל גווני הקשת הפוליטית, כדי לקבל תמונה מאוזנת. אני קורא הכל ומזקק לעצמי את הדיעות שלי.
1) הגרדיאן. The Guardian. בריטי. נחשב לאחד מהעיתונים החשובים בעולם. מאד שמאלני. מתעבים את ישראל. ביבי הוא השטן עלי אדמות מבחינתם. לא ראיתי כותרת אחת חיובית על ישראל במשך שנים. הטוקבקים בנושאים שקשורים בישראל ויהודים הם הארסיים ביותר שקיימים כלפי ישות פוליטית כלשהי בעולם. לקחו הטיה חזקה שמאלה בשנים האחרונות. דוברים קנאים של תרבות הPC, ציור העולם בנראטיב של אימפריאליסטים מול משעבדים, האדם הלבן מול כל השאר וכו'. בחיסול האחרון של סולימני הם כתבו עליו Obituary.
2) האינדיפנדנט - The independent. בריטי. עיתון איכותי וקצת פחות שמאלני מהגרדיאן. אני ממקם את העיתון הזה באזור השמאלני-לא-קורביניסטי. כלומר פחות מרקסיזם, עדיין הרבה PC. הוכחה לכך שהם היו אנטי קורבין - הם נטו להבליט את כל הפרשה של האנטישמיות במפלגת הלייבור, מה שעזר להשחיר את קורבין. הם גם כן מתעבים את ישראל, אין כתבה אחת אוהדת. יש גם דיעות מן המרכז-שמאל.
3) The Telegraph - עיתון איכותי במרכז-ימין. בריטי. מתנגד לתרבות הPC, בעד הברקזיט, מאוהב בבוריס ג'ונסון, לא נוטה לבקר את ישראל ואפילו מבליט ידיעות שמחמיאות לה. משתדל להיות אופטימי, להדגיש את כל הטוב שיש בתרבות המערב ולהימנע מפסימיות פתולוגית דוגמת זו של הגרדיאן. מי שרוצה להתעודד מהברקזיט שיקרא אותם. מי שרוצה לדמיין את העולם עולה בלהבות בעקבות הברקזיט - שיקרא את הגרדיאן.
4) Asharq Al Awsat - בגירסה האנגלית. עיתון חשוב בעולם הערבי. ממוקם בלונדון. מהווה הבטאון של בית המלוכה הסעודי. פרו טראמפ. אנטי אירן בקטע מטורף. נוטה להתייחס אל ישראל בחשדנות הרגילה, אבל יש גם הרבה יראה והבלטה של העוצמה הצבאית שלה (לא בקטע שלילי בניגוד לגרדיאן שתמיד יבליטו את העוצמה הצבאית של ישראל בהקשרים שליליים).
5) Foreign Policy + Foreign Affairs - שני מגזינים על עניינים גיאופוליטיים מזווית אמריקאית. בעלי גישה של מרכז פוליטי. רוב הכתבות על ישראל אינן חיוביות אך מכירות בכך שישראל היא "vital ally". זו גם הגישה של פוליטיקו.
6) פוליטיקו - Politico - אתר שעוסק אך ורק בפוליטיקה פנימית בארה"ב. אנטי טראמפ. מאוהבים בAlexandria ocasio Cortez ובכלל בתנועה הפרוגרסיבית במפלגה הדמוקרטית. הם קוראים את המפה הפוליטית בארה"ב הרבה לפני אחרים ומלווים את כל הtwists and turns בתגובות מהירות וניתוחי עומק מעולים. אני לא שותף לתפיסת העולם שלהם, אבל מכל העיתונים שהזכרתי כאן הם מנסים להציג הרבה מאד דיעות, למרות הקו השמאלני שלהם.
מסקרים ברמה גבוהה מאד : 1) יחסי הגומלין בין שני בתי הקונגרס, פעילות חקיקתית של שני הבתים. 2) מערכות בחירות - יש להם גישה לבפנוכו של כל הקמפיינים ומציירים פרופילים פסיכולוגיים מעניינים של המועמדים. 3) כלכלה ומיסוי.
7) Economist - גיאופוליטיקה מזווית כלכלית. פחות דגש על פיננסיים, יותר על הנקסוס של מדיניות כלכלית\מדיניות חוץ. נגידים של בנקים מרכזים מככבים. ממוקמים במרכז פוליטי - ליברלי. יש גם צלילים שמרנים. לא חסידים ולא מבטלים את תרבות הPC. לא פרו ולא אנטי ישראל. בגדול, העיתון הוא סמל לEnglish prudence.
8) Financial times - משלב כלכלה מזווית גיאופוליטית עם ניתוחי מיקרו. מאד איכותי ואמין.
9) debka.co.il - הזוי, אפוקליפטי, סנסציוני. אבל, וזה אבל גדול - מי שיקרא אותו על בסיס קבוע יבחין שהרבה מאד מהידיעות שמגיעות לעיתונות מיינסטרים היו קיימות כבר חודש לפני אצלו. מרבה לצטט את "המקורות הצבאיים של דבקה". ווואלה, הרבה פעמים דברים שאומרים שם מתגלים בסוף כאמת (שמכירים בעיתונות מיינסטרים). דיבר על האיום האיראני הרבה לפני שדיברו עליו בynet. מאד חרד לקיום של ישראל ומאד פסימי באשר למיצוב הגיאו-אסטרטגי שלה. מומלץ להימנע מהמקור הזה אם וכאשר תהיה מלחמה, כי מבחינתו כל אירוע שלילי הוא חורבן הבית.
10) Spectator - עיתון בריטי שמרני. אחד הכותבים הבולטים והעורכים החשובים בו הוא Douglas Murray שיחד עם ג'ורדן פיטרסון מנסח את ההתנגדות הכי מנומקת לתרבות הPC. פרו ישראל, פרו מערב. די עמוק ומעניין.

נערך לאחרונה ב:
@TalB תודה, מאד מעניין.
ניסיתי לקרוא Economist בעבר אבל הרבה מהתוכן היה paywalled. זה השתנה?

זה לא השתנה ולמעשה חלק מהמקורות שציינתי למעלה הם בתשלום.
בחינם: גרדיאן, פוליטיקו, asharq al awsat, debka, אינדיפנדנט (רוב הכתבות בחינם, אך יש כתבות שהן פרימיום).
שאר המקורות בתשלום.
יותר יותר מקורות חדשות איכותיים הם בתשלום. מכיוון שאני קורא את כל המקורות בround robin, אני נאלץ לשלם בתקופות על כמה שאני בוחר, אחרת אשלם מאות שקלים.
אם הייתי צריך להמליץ לחברי הפורום על המקור האחד שכדאי לשלם בעבורו : financial times. האקונומיסט מעולה, אבל הוא מאד עמוק ורחב. הפייננשל טיימס יותר עוסק באקטואליה ויש בו יותר עניינים פיננסיים.

נערך לאחרונה ב:
חחח מצחיק. אתקן קלות : הדיילי מירור נהיה עיתון שמאלני. היום לא הייתי אומר שהטלגרף חושב ש"מדינה אחרת מנהלת את בריטניה". והייתי מוסיף בנוגע לדיילי מייל והסאן שהם העיתונים הכי חשובים ומשפיעים בבריטניה אף שהם צהובונים. אני לא זוכר מי אמר את זה אבל נאמר נכון שאם אתה רוצה לדעת מי הולך להיבחר בבריטניה, תבדוק את מי הסאן והדיילי מייל אימצו. כיום הם נוטים ימינה.

זה לא השתנה ולמעשה חלק מהמקורות שציינתי למעלה הם בתשלום.
בחינם: גרדיאן, פוליטיקו, asharq al awsat, debka, אינדיפנדנט (רוב הכתבות בחינם, אך יש כתבות שהן פרימיום).
שאר המקורות בתשלום.
יותר יותר מקורות חדשות איכותיים הם בתשלום. מכיוון שאני קורא את כל המקורות בround robin, אני נאלץ לשלם בתקופות על כמה שאני בוחר, אחרת אשלם מאות שקלים.
אם הייתי צריך להמליץ לחברי הפורום על המקור האחד שכדאי לשלם בעבורו : financial times. האקונומיסט מעולה, אבל הוא מאד עמוק ורחב. הפייננשל טיימס יותר עוסק באקטואליה ויש בו יותר עניינים פיננסיים.
מה דעתך על WSJ?

6) פוליטיקו - Politico - אתר שעוסק אך ורק בפוליטיקה פנימית בארה"ב. אנטי טראמפ. מאוהבים בAlexandria ocasio Cortez ובכלל בתנועה הפרוגרסיבית במפלגה הדמוקרטית. הם קוראים את המפה הפוליטית בארה"ב הרבה לפני אחרים ומלווים את כל הtwists and turns בתגובות מהירות וניתוחי עומק מעולים. אני לא שותף לתפיסת העולם שלהם, אבל מכל העיתונים שהזכרתי כאן הם מנסים להציג הרבה מאד דיעות, למרות הקו השמאלני שלהם.
מסקרים ברמה גבוהה מאד : 1) יחסי הגומלין בין שני בתי הקונגרס, פעילות חקיקתית של שני הבתים. 2) מערכות בחירות - יש להם גישה לבפנוכו של כל הקמפיינים ומציירים פרופילים פסיכולוגיים מעניינים של המועמדים. 3) כלכלה ומיסוי.
.
מצטרף להמלצה. יש להם גם אתר ייעודי לאירופה. גם האקונומיסט טוב לפי דעתי.
ויש גם יוטיוב. אני אוהב את הסרטונים של ה CNBC. טוב למי שרוצה מושג כללי במגוון רחב של נושאים. כתבות של 15 דקות בדר"כ.

אקונומיסט, בעיקר.

1. העיתון היחיד בעולם שהוא באמת גלובלי. מי שקורא אותו יידע מה ההתפתחויות החשובות בכל פינה בכדור הארץ.
2. לא תמיד עקבי, אבל באופן עקרוני קו ליברלי שמקדם שווקים חופשיים ואופטימיזם.
3. עיתון שהוא שבועון, כלומר נעדר ממנו הרבה בבל"ת שנועד לייצר תוכן שמתעדכן כל הזמן. אפילו כשקורים דברים גדולים (לדוגמה פיגוע גדול), הם יודעים שהם לא מתחרים ב-CNN או בערוץ 2 על תשומת הלב המיידית, אז יכולים להתמקד בכתיבה פחות סנסציונית ולשים דברים בקונטקסט.
4. השבועון יוצא במלואו ב-audio באיכות גבוהה, אז אפשר להאזין בנסיעה או בזמן ששותפים כלים.

יש גם דברים מעצבנים, אבל לא מצאתי מקור יותר טוב.

עדיין. והם גם העלו מחירים בשנים האחרונות.
את גרסת האודיו אפשר למצוא גם בלי לשלם.

1. העיתון היחיד בעולם שהוא באמת גלובלי. מי שקורא אותו יידע מה ההתפתחויות החשובות בכל פינה בכדור הארץ.
2. לא תמיד עקבי, אבל באופן עקרוני קו ליברלי שמקדם שווקים חופשיים ואופטימיזם.
3. עיתון שהוא שבועון, כלומר נעדר ממנו הרבה בבל"ת שנועד לייצר תוכן שמתעדכן כל הזמן. אפילו כשקורים דברים גדולים (לדוגמה פיגוע גדול), הם יודעים שהם לא מתחרים ב-CNN או בערוץ 2 על תשומת הלב המיידית, אז יכולים להתמקד בכתיבה פחות סנסציונית ולשים דברים בקונטקסט.
4. השבועון יוצא במלואו ב-audio באיכות גבוהה, אז אפשר להאזין בנסיעה או בזמן ששותפים כלים.

יש גם דברים מעצבנים, אבל לא מצאתי מקור יותר טוב.
סיכום מצויין של היתרונות של האקונומיסט. אחדד את ההמלצה שלי : פייננשל טיימס למי שמחפש תגובתיות מהירה יותר. אקונומיסט למי שמחפש פרשנות "סבלנית" יותר לאירועים.

אני קורא גם את האתר הזה אבל הוא לא במומלצים שלי כי הוא ממש מוטה ופחות איכותי ממוטים אחרים דוגמת הגרדיאן (לשמאל), אינדיפנדנט (לשמאל) והטלגרף (לימין).

טוויטר נותן לי fine tuning
לפעמים רק עיתונאי אחד מתוך כלי תקשורת שלם מעניין אותי

ברוטר סקופים מביאים את החדשות מכל האתרים.
אני אוהב מידי פעם להסתכל שם, זה נח ומרוכז ובלי פרסומות.
https://rotter.net/scoopscache.html
התגובות שם לפעמים נותנים עוד אינפורמציה לגבי הכתבה ולפעמים זה בזבוז זמן וסתם קשקשת.

גלובס - לצערי התחילו בחומת תשלום (חודש חינם)
אישתי (בעיקר דרך רוטר)
והמהדורה המרכזית המועדפת על אישתי בגלל תמר איש שלום

טוויטר, דורש קצת עבודה אך בעיני זה משתלם.
אתה יכול לבחור לעקוב אחרי עיתונאים ספציפיים - מה שנותן לך פריסה על מגוון כלי תקשורת ומגוון נושאי סיקור, אתה יכול לעקוב אחרי המקורות עצמם ו"טו קאט דה מידל מן", המהירות שמידע נפוץ שם מקדים תמיד את גופי התקשורת הגדולים וחוצמזה יש שם גם לא מעט כותבים שרמת שנינותם וחוש ההומור שלהם לא נופלת ברמת הידע הפיננסי של המשתמשים הכי תותחים פה.

בזמן האחרון כמעט והפסקתי לצרוך חדשות. טלוויזיה, רדיו, רוטר, פייסוש.

בימים האחרונים אני קורא את האקונומיסט, וקצת FT. ברצינות שוקל לקנות מנוי לאקונומיסט... הם קצת פוצים מתנשאים ו know it all , שזה דווקא מוצא חן בעיני...

אפשר כבר להפסיק לקרוא לזה "חדשות" ולעבור ל"דעות על החדשות" ? ככה לפחות זה נראה ונשמע.

אם כבר בנושא חדשות עסקינן, בהרצאה ששמעתי ממנכ"ל מאקו, הנוכחי או הקודם אני לא עוקב, שרק פעם אחת בהיסטוריה של ארץ ישראל, לא היו חדשות.
בעיתון הצבי לפני הרבה מאוד שנים היה כתוב משהו בסגנון "מצטערים, היום אין חדשות".
לא מוצא שום אסמכתא בגוגל, מישהו מכיר את המקרה ויכול להרחיב ?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C מקור לראות דוחות כספיים של עסקים קטנים? אוף טופיק 2
A האם מישהו מכיר מקור מידע שיראה לי בכמה עלו ממדי המניות של אירופה (stoxx600) , ארה"ב (S&P500) ומדד המניות העולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 3
C מקור טוב להבין משכורות? אוף טופיק 38
א מקור טוב ללמוד על אגחים? שוק ההון 5
T מקור מומלץ לנתונים היסטוריים לשערי המטבעות פוסטים מאיכות נמוכה 1
L 'אתה צריך להכיר חמישה אנשים כדי להגיע לאדם שאתה רוצה' מי מזהה מה מקור המשפט? אוף טופיק 2
ramiv מקור מידע על ביצועי ניירות ערך בארץ ובעולם שוק ההון 6
Y דרישות בנקים לתיעוד מקור הכסף בעת העברת/קבלת כספים צרכנות פיננסית 156
לא חשוב שמות מקור לבירור המשמעויות של הסכם פשרה בתאונות דרכים? אוף טופיק 4
יאיא עזרה בחיפוש אחר מקור מידע אמין **לא סולידי** שוק ההון 20
azerbouf קרן השתלמות לעצמאים עם מקור הכנסה נמוך צרכנות פיננסית 2
TunaGolem על מקור השם והתמונה של TunaGolem והמוסריות של ניסויים קליניים עם קבוצות בקרה בילדים עם מחלות סופניות אוף טופיק 37
hommie תמהיל משכנתאות שנלקחו ע" הציבור - קיים מקור מידע כזה? אוף טופיק 1
כ מתי נפתחות דירות חדשות במחיר למשתכן? פוסטים מאיכות נמוכה 4
O קרן השתלמות IRA במגדל - לא ניתן להפקיד הפקדות חדשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 57
deussex אסטרטגיות השקעות חדשות ומשתנות שוק ההון 12
Myrath ריכוז עדכוני חדשות פוסטים מאיכות נמוכה 11
א היכן אתם ואתן קוראים וקוראות חדשות פיננסיות? פוסטים מאיכות נמוכה 17
A יפוי כח מתמשך - הנחיות חדשות לבנקים אוף טופיק 8
flower תקנות חדשות - מיסוי קרנות NTR,צוברות, מדדי חו"ל ישראליים מיסים 2
O איך יודעים איזה חברות חדשות הולכות להיסחר בבורסה? שוק ההון 7
K קרנות צוברות חדשות (ETF) של ואנגארד שמאוגדות באירלנד שוק ההון 277
sogi האם משפחה שמחזיקה 3 מכוניות חדשות יכולה להיחשב מעמד ביניים? אוף טופיק 24
unrealx הפקדות חדשות לאחר יציאה מאיזון התיק שוק ההון 2
דור דורים קרנות פנסיה ברירת מחדל חדשות צרכנות פיננסית 44
P יש חדשות לגבי אפשרות הניוד בגמל להשקעה? צרכנות פיננסית 0
קפה שחור קרנות אמריקאיות צוברות דיבידנד חדשות עם טוויסט שוק ההון 4
cypriano de rore אתרי חדשות אוף טופיק 18
חתול לילה חדשות טובות - הדולר עולה ! שוק ההון 10
C תקנות חדשות של האוצר על IRA שוק ההון 319
מתכנת לינק להודעות חדשות בפורום - שאלה למפתחי web :) אוף טופיק 2
H חדשות טובות - דמי הניהול יורדים, לפחות בחו"ל שוק ההון 12
yossik חדשות טרייד וואן/בנק איגוד - מסחר בחו"ל צרכנות פיננסית 9
yossik חדשות טובות למשלמים ב PayPal צרכנות פיננסית 0
פשוט IRA שאין בה הפקדות חדשות שוק ההון 30
yossik תֶּקֶל, מַסֶּדֶת, שָׁרָתִית, תַּכְמִין, לְתַצֵּר - מילים חדשות מבית היוצר של האקדמיה ללשון העברית. אוף טופיק 5
הסולידית חדשות והודעות שער הקהילה 44
yossik חדשות טובות למשתמשי Windows 7 אוף טופיק 30
תמיר ארנונה מטורפת בשכונות חדשות יש מה לעשות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
T תמהיל IRA - פיזור גלובלי רחב - איזו חלופה אירית עדיפה ? שוק ההון 27
F הייטק כל כך רחב איך יודעים מה אוהבים ? התפתחות אישית 15
YizhakF ביזור רחב או מדיניות השקעה מובטחת - משקיעי מניות פאסיבי (בתי השקעות) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Henchman34 האם יש קרן השתלמות מציע קרן מחקה מדד רחב מ-s&p500? שוק ההון 8
D האם אתם מנסים לדאוג לפיזור מט"ח רחב? שוק ההון 5
קירכהוף קרן מחקה -פיזור רחב שוק ההון 11
לא חשוב שמות פרישה מוקדמת - במובן יותר רחב. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 38

נושאים דומים

Back
למעלה