• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מציאת משרת סטודנט בפיתוח ע"י חברות השמה

CompBoy

משתמש רגיל
דירוג
64
היי.
אני מניח שהכותרת קצת מעורפלת בגלל שאני רוצה לשאול על חברה ספציפית אבל לא רוצה שזה יישמע כמו פרסום.
בכל אופן.
אני סטודנט שמתחיל אוטוטו שנה ג באקדמית ת"א יפו, ועומד כרגע על ממוצע 80.
כרגע, בסמסטר קיץ, אני עושה שני קורסים. אחד מהם הוא קורס חוזר, והשני הוא קורס של פיתוח תוכנה.
כלומר, הממוצע שלי מכיל כרגע את הקורס שנכשלתי בו, ולכן הוא לא גבוה במיוחד. אני רוצה להאמין שבסוף הקיץ הוא יעלה ל 82-83, לפי חישובים ריאליים שעשיתי.
בתחילת הקיץ התחלתי לשלוח קו"ח לכל מיני משרות סטודנט לפיתוח תוכנה דרך הלינקדין, דרך אתרים, ופתחתי לעצמי קובץ אקסל בו אני מתעד מתי שלחתי למי וכו'.
אחרי שבוע ראיתי שאין מענה, אז התחלתי לפנות לקרובי משפחה וחברים שנמצאים בתעשייה בכל מיני תפקידים, והתשובות התחלקו לשתיים - או שאין אצלם משרת סטודנט, או שהם ביקשו את הקו"ח שלי ואמרו שינסו לדאוג לי. בינתיים אף אחד לא חזר אליי.
מה שדי מבאס אותי זה שאני רואה בלינקדין את כל הפוסטים של I started a new position as Student Software..., כלומר, כן יש משרות, פשוט אני לא מודע אליהן.
מפה לשם עבר חודש, והאקסל שלי התעדכן, ובינתיים שלחתי את הקו"ח שלי 34 פעמים, ב4 מקרים החזירו לי תשובה של "תודה אבל נמשיך עם מישהו אחר", בכמה מקרים המשרה פשוט נסגרה בלי להודיע לי (נכנסתי לאתר מעקב שהביאו לי), ובשאר פשוט לא ענו. באתר של כל חברה יש אפשרות לעקוב אחרי המצב של שליחת הקו"ח שלי, וברובן הסטטוס הוא "In process".

מפה לשם קפצה לי מודעה על איזושהי חברת השמה, שלפי ביקורות נשמעת מאוד מבטיחה (אני אוהב לבסס את הבחירות שלי לפי ביקורות חיוביות של אנשים. לחברה הזו ספציפית יש 134 ביקורות בגוגל, 4.9 כוכבים מתוך 5). בעין לא מקצועית התגובות לא נראות של בוטים או משהו כזה.
אז התחלתי לחקור את החברה, את הביקורות, וכמובן את המחיר.
היום יש לי מפגש איתם בזום, אני מתאר לעצמי שזה כדי שינסו למכור לי את התכנית שלהם.
יש שתי תכניות, אחת מבטיחה מציאת עבודה, והשנייה לא מבטיחה אבל כן עוזרת לשפר קבלת ראיונות והצלחה בהן.
הנקודה היא המחיר.
שוב, כדי לא להישמע מפרסם סמוי, אציין את המחירים בסדרי גודל.
כ-6000 שח לתכנית הבסיסית ו 9000 שח לתכנית השנייה.

התייעצתי עם בת הזוג שלי על הנושא, והיא טוענת שאלו סכומים מופרכים ושאני סתם לחוץ ולהמשיך במה שאני עושה (לשלוח קוח, לדבר עם מקורבים ו connections וכו) ויהיה בסדר.
מצד שני, אם באמת יצליחו למצוא לי משרת סטודנט, הסכום הזה יחזיר את עצמו בריבית דריבית. אבל שוב, יש פה את עניין ה"אם באמת". זה נחמד לשמוע שבתכנית השנייה הם מבטיחים למצוא לי עבודה, מי אמר באיזה תפקיד?
מצד שלישי, אולי אני חשדן מדי? זה המון כסף, זה בערך 2-3 חודשי מחיה שלי.
אני לא עובד מתחילת התואר, והייתי בטוח שישארו לי עוד חסכונות, אבל אני רואה שעוד 4-5 חודשים אני מגיע למצב שכבר אין לי כלום בעו"ש, חסכונות, וכו'. אז זה מוסיף ללחץ של למצוא עבודה נורמלית כמה שיותר מהר.

תודה רבה לכל מי שקרא עד לפה.
מה דעתכם?
לתת לזה ניסיון (התכנית הראשונה)? ללכת עד הסוף (התכנית השנייה)? להמשיך עם מה שאני עושה ולקוות לטוב?

34 זה מעט מאוד קוח לשלוח במיוחד כשמדובר במשרת סטודנט (ומשרה ראשונה). תשלח הרבה יותר.
גם עדיף שתשלח רק דרך חברים / דרך אנשים רנדומליים שתשלח להם בקשת חברות בלינקדאין ותשאל אם הם יכולים להעביר את הקוח שלך לחברה (הסיכויים גדלים משמעותית, כי קו"ח כאלו מגיעים לעיניים של מנהלים ולא נופלים בבוט שקורא קוח וזורק לפח)

באמת בהסתכלות לעתיד המחיר לא נשמע מאוד גבוה, אבל אני בספק אם זה רעיון טוב.
יש חברות גולגלות שהן מעסיקות אותך ואז משאילות אותך לחברות אחרות, ומשלמות לך אולי 50% ממה שהן מקבלות עליך. מהדברים האלה תתרחק כמו אש. בטח ובטח אם הם עוד דורשים מראש כסף.

אם אתה מדבר על חברה שעוזרת לך למצוא עבודה, אז גם כאן הכל בחינם והתשלום נופל על המעסיק, והתשלום הוא רק אם חתמת עם חברה שהגעת אליה דרך אותה חברת השמה.
בכל מקרה לא הייתי משלם מראש אלא רק אחרי שנסגר חוזה(ושוב, זה אמור להיות על חשבון המעסיק לא על חשבונך).

היות ואתה לא Senior VP שמחפש משרה ספיציפית, אלא סטודנט ללא נסיון, לשלם מראש בשביל הבטחה באוויר לא נשמע הגיוני

חברת השמה שרוצה שאתה תשלם לה כדי שתמצא לך עבודה?
חברות השמה מקבלות שכר טרחה מהמעסיק שיעסיק אותך.
במקום לבזבז סתם כסף, תתמקד בלימודים, תשפר את הציונים שלך, תתרגל ראיונות עבודה ובסוף זה יגיע.

לידיעתך:

גביה או קבלה של תשלום על ידי לשכה פרטית (תיקון מס' 14) תשס"ד-2004
69ג. לשכה פרטית לא תגבה ולא תקבל ממבקש עבודה, במישרין או בעקיפין, בישראל או מחוץ לישראל, תשלום כלשהו, אלא אם כן הוא תשלום מותר; לענין זה, "מבקש עבודה" – מבקש עבודה וכן מי שביקש עבודה והלשכה הפרטית פעלה בענינו בתיווך עבודה.

תשלום מותר (תיקון מס' 14) תשס"ד-2004
69ה. (א) השר רשאי לקבוע, בהתייעצות עם שר המשפטים ובאישור ועדת העבודה הרווחה והבריאות של הכנסת, סכום מרבי שמותר לגבות או לקבל כתשלום ממבקש עבודה, לפי הוראות סעיפים 69ג או 69ד, או לקבוע סוגי תשלומים שמותר לגבותם או לקבלם כאמור, ורשאי הוא לקבוע את שיעורם המרבי.

חוק שירות התעסוקה, תשי"ט-1959

קשה למצוא עבודת סטודנט היום, ואם לא היית בראיון אחד מתוך 34 משרות סטודנט, אולי כדאי לך לבדוק את הקורות חיים שלך, ואולי לעבוד על פרוייקט צד שיוסיף לשם בשר.

תודה רבה לכם על התגובות. לא מובן מאליו.
היה לנו מפגש זום של 45 דקות (בחינם) ויש כמה דברים שאני מניח שהבנתי לא נכון. אחרי שאסביר את זה, אענה על התגובות.
אז בגדול החברה לא ממותגת "חברת השמה" כמו מה שכולנו מכירים, אלא הם "יועצים לראיונות" - הם לכאורה יעזרו לי להגיע לכמה שיותר ראיונות, ומשם זה כבר תלוי בי.
ככה הבנתי מהמפגש בזום, למרות שבאתר שלהם מצוין אחרת.
השיחה הייתה בעיקר על איך בונים קו"ח נכון, תוך כדי הסברים על החברה ומה הם יכולים לעשות בשבילי שאני לא יכול לעשות לבד.
לדעתי אוותר על התענוג של לשלם להם כרבע מהעו"ש שלי ואנסה להתמקד במה שחשוב, כמו שציינתם פה.

@דוג
תיארתי לעצמי ש 34 זה נמוך, מצד שני זה לאורך חודש.. נכון שבממוצע זה יוצא קו"ח ליום, אבל זה מגיע בפיקים, כלומר, יום ממוקד בשבוע שאני מחפש כמה שיותר משרות, ולא מוצא! זה כל כך מתסכל. כאילו חברות לא באמת רוצות שידעו שיש להן את המשרות האלו. חיפושים בגוגל שולחים אותי ללינקדין. מי שנמצא בלינקדין כבר קיבל את הקוח שלי. אני מרגיש בלולאה שתנאי העצירה הוא שכבר מאוחר ואני צריך להתארגן למחרת.
בזמן האחרון שלחתי המון connection לכל מיני אנשים שאני רואה שהם כבר בתפקיד כלשהו, כדי לנצל את העובדה של חבר מביא חבר. אבל מהצד השני, זה לא מרגיש קצת מוזר לקבל הודעה ממישהו לא מוכר "היי ראיתי שאתה עובד ב XYZ אולי יש לכם משרות פיתוח לסטודנטים ותוכל להפנות אותי?". לא יצא לי לעשות את זה בעבר אז זה קצת מוזר לי.
אני לא אומר שלא אעשה את זה, רק אשמח לשמוע את חוות דעתך לפני שאתחיל :)

@Body Solid
אני מצטער מסתבר שטעיתי במינוח שלי. זו לא חברת השמה, אלא "יועצים" שיעזרו לי להגיע לכמה שיותר ראיונות דרך קשרים ומידע שיש להם. משם זה בידיים שלי כביכול.

@unrealx
המפגש היום בזום היה בדיוק על קורות החיים שלי, והדוברת סיפרה לי על כל מיני נקודות חולשה שיש לי שם ונתנה לי טיפים איך לסדר אותם.
אטפל בנושא הזה בהקדם.
קשה לי לשמוע שקשה למצוא משרת סטודנט היום. אני יכול להבין את תקופת החגים הקרבה שזו אחלה סיבה לא לפתוח עכשיו תהליך מיון כדי לקבל מועמד לנובמבר.
אבל רוב הפוסטים שאני רואה הם של אלו שכן הצליחו להכנס. כולם מהשנתון שלי. לקחנו את אותם קורסים. לא נכנסתי לקורות החיים שלהם אז אני לא יודע בדיוק מה ההבדל, אבל זה נראה (ואולי אני טועה) שכן יש משרות, פשוט צריך להגיע לאדם הנכון כדי שיתייחסו אליך..
הוספתי בקו"ח שלי שני פרויקטים שיצא לנו לבנות בחלק מהקורסים, אבל זה מרגיש לי שאין באף אחד מהם "בשר", ואני בעצם אשקר אם אכתוב מילים מפוצצות כדי לפאר אותם. השאלה שלי היא האם כדאי לכתוב כמה שיותר פרויקטים כדי שהדף שלי יראה מלא, לכתוב מילים מפוצצות, למרות שאני אישית יודע שאין בהם יותר מדי תוכן?

שוב תודה לכולם.

אני מצטער מסתבר שטעיתי במינוח שלי. זו לא חברת השמה, אלא "יועצים" שיעזרו לי להגיע לכמה שיותר ראיונות דרך קשרים ומידע שיש להם. משם זה בידיים שלי כביכול.
חברות רודפות אחרי סטודנטים, אתה לא צריך לשלם בשביל זה.
תפרסם בלינקדאין פוסט פומבי, תכתוב על עצמך ומה לומד, תכתוב מה מחפש, ותבקש את עזרת ההמונים.
גם תגדיר בפרופיל שאתה רוצה להיות חשוף למגייסים.
וכמובן תמיד טוב גם לתחזק את הפרופיל שם ולעדכן מה אתה יודע או למדת.
תתפלא לראות כמה יקפצו עליך בחינם.
רק תשקיע גם בלשפץ את קורות החיים שלך, כי זה מה שכולם יבקשו ממך.

כך טיפ:
- אני התקבלתי לעבודה בריאיון הראשון שעשיתי ומאז אני עובד שם, לא היה לי תואר, לא ניסיון ״רשמי״ רק פרויקטים שעשיתי באופן פרטי.
תואר שווה משהו אם אתה רוצה להמשיך באקדמיה או שחסר לך נייר בשירותים, אחד מהשתיים.
למרות זאת בחרתי לעשות תואר ובקרוב מסיים תואר שני, כי ההקטע התיאורטי מעניין אותי.
הדבר הכי חשוב זה ניסיון, ויש עוד דרכים לרכוש ניסיון לא רק עבודה מסודרת. תעשה פרויקטים באופן עצמאי, תתרום לפרויקט קוד פתוח. תחשוב על רעיון ולפתח אפליקציות/משחקים ולהעלות לאחד החנויות וכו
יש כמוך עוד אלפי סטודנטים שמתחרים על אותם משרות, איזה ייתרון יש לך בתור סטודנט על פני אחרים?

חברות רודפות אחרי סטודנטים, אתה לא צריך לשלם בשביל זה.
תפרסם בלינקדאין פוסט פומבי, תכתוב על עצמך ומה לומד, תכתוב מה מחפש, ותבקש את עזרת ההמונים.
גם תגדיר בפרופיל שאתה רוצה להיות חשוף למגייסים.
וכמובן תמיד טוב גם לתחזק את הפרופיל שם ולעדכן מה אתה יודע או למדת.
תתפלא לראות כמה יקפצו עליך בחינם.
רק תשקיע גם בלשפץ את קורות החיים שלך, כי זה מה שכולם יבקשו ממך.
רודפות אחרי סטודנטים? איפה? מי? על מה אתה מדבר?
ג׳וניורים מגישים למאות משרות לפני שהם משיגים משרה, לא רוצה לדעת מה קורה לסטודנטים.

רודפות אחרי סטודנטים? איפה? מי? על מה אתה מדבר?
ג׳וניורים מגישים למאות משרות לפני שהם משיגים משרה, לא רוצה לדעת מה קורה לסטודנטים.ז
זה לא מה שאני רואה ביום יום. גם כשסטודנט מסיים את התקופה שלו חוטפים אותו תוך ימים בחברה חדשה.
אם אצלך זה לא ככה, תנסה להתמקצע יותר בתחום שאתה מכוון אליו ותשקיע בקורות החיים.

זה לא מה שאני רואה ביום יום. גם כשסטודנט מסיים את התקופה שלו חוטפים אותו תוך ימים בחברה חדשה.
אם אצלך זה לא ככה, תנסה להתמקצע יותר בתחום שאתה מכוון אליו ותשקיע בקורות החיים.
ממש ממש לא נכון.
חבר שלי סיים עם ממוצע 95 ולקח לו כחצי שנה ותהליכים בהרבה חברות עד שמצא מקום טוב.
והלינקדין מפוצץ בסיפורי ייסורים של סטודנטים.

מה זה "מקום טוב" בשבילו?
מי שמגיע עם ידע מעשי סביר, רגליים על הקרקע ובלי דרישות בשמיים מוצא גם מהר.

דוגמאות?
כנס ללינקאדין... מבוקר עד ערב הפיד שלי מלא בפוסטים מתחננים שלהם.
זה חצי זה וחצי אנשים שמספרים על ההתגלות האחרונה שלהם.. והכל באותו פורמט זהה.
משהו הזוי איך יש רשת חברתית וכל הפוסטים פשוט בדיוק באותו סגנון.

בזמן האחרון שלחתי המון connection לכל מיני אנשים שאני רואה שהם כבר בתפקיד כלשהו, כדי לנצל את העובדה של חבר מביא חבר. אבל מהצד השני, זה לא מרגיש קצת מוזר לקבל הודעה ממישהו לא מוכר "היי ראיתי שאתה עובד ב XYZ אולי יש לכם משרות פיתוח לסטודנטים ותוכל להפנות אותי?". לא יצא לי לעשות את זה בעבר אז זה קצת מוזר לי.
אני לא אומר שלא אעשה את זה, רק אשמח לשמוע את חוות דעתך לפני שאתחיל :)
נשמע שפחות מוזר לך להישאר בלי עבודה. כל אחד והמוזר שלו.
מי שמתבייש מתייבש.

קשה לי לשמוע שקשה למצוא משרת סטודנט היום. אני יכול להבין את תקופת החגים הקרבה שזו אחלה סיבה לא לפתוח עכשיו תהליך מיון כדי לקבל מועמד לנובמבר.
אבל רוב הפוסטים שאני רואה הם של אלו שכן הצליחו להכנס. כולם מהשנתון שלי. לקחנו את אותם קורסים. לא נכנסתי לקורות החיים שלהם אז אני לא יודע בדיוק מה ההבדל, אבל זה נראה (ואולי אני טועה) שכן יש משרות, פשוט צריך להגיע לאדם הנכון כדי שיתייחסו אליך..
- קשה לך לשמוע? זה המצב. אין שום קשר לחגים. זה קשור למצב בשווקים ולתוכניות של חברות. הרבה חברות הפסיקו גיוסים ואחרות מפטרות עכשיו.
- אני אמליץ לך באמת מכל הלב לסגור את הל
פיד של הלינקדאין כי זה מראה לך 0.001% מהמקרים, ורק הטובים שקורים. תתחיל לדבר עם אנשים אמיתיים. תראה שיש עוד אלפים במקום שלך. תתחיל להתרכז בלהרים את עצמך במקום להסתכל על המסך ולבכות שאנשים אחרים מצליחים יותר.
הוספתי בקו"ח שלי שני פרויקטים שיצא לנו לבנות בחלק מהקורסים, אבל זה מרגיש לי שאין באף אחד מהם "בשר", ואני בעצם אשקר אם אכתוב מילים מפוצצות כדי לפאר אותם. השאלה שלי היא האם כדאי לכתוב כמה שיותר פרויקטים כדי שהדף שלי יראה מלא, לכתוב מילים מפוצצות, למרות שאני אישית יודע שאין בהם יותר מדי תוכן?

שוב תודה לכולם.
- אין צורך במילים מפוצצות. תכתוב מה הפרויקט ומה יצא לך לעשות בו. אם יש עניין אלגוריתמי, תכתוב. אם השתמשת בטכנולוגיות ספציפיות ידועות, תכתוב. אין צורך למלא את הדף, יש צורך לכתוב דברים רלוונטים שמגייסים רוצים לשמוע.
קורות חיים זה מסמך שהוא שקר לבן רוב הפעמים, אין מה לעשות. מראיין ישאל אותך על הדברים ואתה תצטרך להסביר למה כתבת את זה. גם אם עבדת 10 שנים על פרויקט, או 10 ימים, אתה יכול לכתוב את הפרויקט הזה בקורות חיים, ולהסביר מה היה ההיקף שלו אם ישאלו.

- חפש פוסט פה ששלחו לינק לטוויטר לפרויקט של מנטורינג בחינם מאנשים בתעשיה. תוכל לדבר עם מישהו שמבין עניין והוא יוכל לעזור לך להבין איפה להתרכז בקורות חיים ועל מה לעבוד כדי להשתפר אישית.

- אני אסתכן ואכתוב בנימה קצת פחות נעימה ואני מקווה שתיקח את זה בטוב ולא ברע:
1. אתה סטודנט מאוניברסיטה סבירה, עם ממוצע סביר, ואין לך פרויקטים אישיים או דברים נוספים שעשית שיכולים להעיד על זה שאתה אולי יותר טוב משאר מאות הקורות חיים שהמגייס רואה. במקום לחשוב "עשיתי אותם קורסים כמו כולם", תחשוב איך אתה מייחד את עצמך קצת מכל העדר, אפילו אם זה רק קצת.

זה אחלה שאתה מחפש עבודה ואני מאמין שאתה תמצא אחת כזו ואני מקווה שהיא תהיה סבבה, אבל אתה צריך להבין שזה יכול לקחת יותר זמן ממה שציפית.
זה הכל בראש, אם תעבוד אקסטרא כדי להשיג את המטרה, זה בסוף יגיע. אם תמשיך לגלול בלינקדאין ותקווה שהתוצאה תשתנה.. אז אולי זה יקרה, ואולי לא :)

שתיכנס להלך רוח של שיפור, תפתח עוד פוסט ותנסה להבין איך מפה אתה עף למעלה!

מהפאן הכלכלי שיש לך רק עוד כמה חודשים של חסכונות בצד... הייתי מנסה להסתדר או עם ההורים, או לנסות להתקבל לעבודת QA כלשהי שאולי הדרישות שלה פחות גדולות וכו'. לחפש ככה עבודת פיתוח שיש לך רק X חודשים בקנה זה לא ריאלי.
אני אישית בדיעבד הייתי לוקח הלוואה כזו או אחרת כדי לסיים את התואר, לעבוד על הפאן המקצועי, ולהחזיר אותה עם העבודה שאמצא.. אבל זה המלצה שהיא חד משמעית לא הגיונית או רלוונטית לכולם.

מתנצל על התגובה המאוחרת, לא יצא לי יותר מדי להיכנס לאינטרנט בזמן האחרון.

@Itay_Ber
אשלח עכשיו.

@mudale222 @Body Solid
אני לא יודע עד כמה חברות "רודפות" אחרי סטודנטים, אבל אני יודע שהן כן מחפשות, הרי כל כמה שעות קופצת אצלי הודעה חדשה של "התחלתי לעבוד אצל XYZ במשרת סטודנט fullstack backend frontend" וכו'. לא נשמע לי הגיוני שהן לא מחפשות ועדיין מקבלות סטודנטים.
יש שני סוגים של קווי חשיבה שעולים לי לראש. או להתחיל לעבוד עכשיו ולצבור "ניסיון" בתעשייה כשאני סטודנט (זה לא באמת ניסיון כמו שאפשר לצבור במשרה מלאה, אבל זה עדיין עדיף מכלום) ולסיים את התואר כשיש לי משהו ביד חוץ מהדף ההוא.
או לחפש משרת פיתוח רק אחרי שאני מסיים את התואר, ובינתיים למצוא משהו נוח בסגנון NOC SOC וכו' (24.7 נניח או משרה שקשורה איכשהו למחשבים שיכולה לעזור לי להתקדם).
הבעיה שלי עם הגישה הראשונה זה שאני לא מוצא משרה כזו. אני משער שאני לא עושה מספיק, וצריך להבין מה עוד לעשות.
הבעיה שלי עם הגישה השנייה זה (מזהיר שזה ישמע דבילי) שמאוד קשה לי לקבל את העובדה שסטודנטים בשנתון שלי כן מקבלים ראיונות ומבחנים, ואצלי 0 שיחות.
אני מכיר את אותם סטודנטים, חלקם לא עברו קורסי ליבה אפילו כמו מבני נתונים או אלגוריתמים. אז איך זה שאני, שלקחתי כמה קורסי בחירה תכנותיים שנחשבים די מתקדמים ועברתי די הרבה קורסי חובה, לא מקבל שום שיחה, שום הודעה? אז קשה לי לקבל את זה שאני צריך ללכת למשרה צדדית, כמו מנודה, ולחפש משרת פיתוח רק אחרי התואר.

@yahud
המון תודה על הפירוט, לא מובן מאליו.
- קשה לך לשמוע? זה המצב. אין שום קשר לחגים. זה קשור למצב בשווקים ולתוכניות של חברות. הרבה חברות הפסיקו גיוסים ואחרות מפטרות עכשיו.
- אני אמליץ לך באמת מכל הלב לסגור את הל
פיד של הלינקדאין כי זה מראה לך 0.001% מהמקרים, ורק הטובים שקורים. תתחיל לדבר עם אנשים אמיתיים. תראה שיש עוד אלפים במקום שלך. תתחיל להתרכז בלהרים את עצמך במקום להסתכל על המסך ולבכות שאנשים אחרים מצליחים יותר.
כשכתבתי "קשה לי לשמוע שקשה למצוא משרת סטודנט היום", התכוונתי לזה שזה לא נראה שיש איזהשהו משבר, הרי גם אותם 0.001% שמצליחים להתקבל למשרה, התקבלו למשרה, כלומר כן יש כאלו, אז איך זה שזה לא מגיע אליי ואני לא מצליח אפילו להגיש קו"ח?

- חפש פוסט פה ששלחו לינק לטוויטר לפרויקט של מנטורינג בחינם מאנשים בתעשיה. תוכל לדבר עם מישהו שמבין עניין והוא יוכל לעזור לך להבין איפה להתרכז בקורות חיים ועל מה לעבוד כדי להשתפר אישית.
אחפש את הפוסט המדובר.

זה אחלה שאתה מחפש עבודה ואני מאמין שאתה תמצא אחת כזו ואני מקווה שהיא תהיה סבבה, אבל אתה צריך להבין שזה יכול לקחת יותר זמן ממה שציפית.
זה הכל בראש, אם תעבוד אקסטרא כדי להשיג את המטרה, זה בסוף יגיע. אם תמשיך לגלול בלינקדאין ותקווה שהתוצאה תשתנה.. אז אולי זה יקרה, ואולי לא :)

שתיכנס להלך רוח של שיפור, תפתח עוד פוסט ותנסה להבין איך מפה אתה עף למעלה!
אני חושב שמה שקשה לי בעניין הזה הוא שבאמת לא ציפיתי שזה יקח כל כך הרבה זמן. הייתי מאוד אופטימי כשחשבתי שאחרי חודש אני כבר אהיה לפחות אחרי 3-4 ראיונות או טיפונת התנסות במה שאני הולך לעבור בחיפוש הזה.

מהפאן הכלכלי שיש לך רק עוד כמה חודשים של חסכונות בצד... הייתי מנסה להסתדר או עם ההורים, או לנסות להתקבל לעבודת QA כלשהי שאולי הדרישות שלה פחות גדולות וכו'. לחפש ככה עבודת פיתוח שיש לך רק X חודשים בקנה זה לא ריאלי.
אני אישית בדיעבד הייתי לוקח הלוואה כזו או אחרת כדי לסיים את התואר, לעבוד על הפאן המקצועי, ולהחזיר אותה עם העבודה שאמצא.. אבל זה המלצה שהיא חד משמעית לא הגיונית או רלוונטית לכולם.
אני כבר גר אצל ההורים :) זה מאוד לא אופייני לפורום הזה אבל הגעתי למצב שההוצאות שלי הן מאוד גבוהות ביחס לאפס הכנסות שלי.
חשבתי על העניין של לחפש תחום שאני יכול כבר להתחיל בו שלא קשור לפיתוח, כמו NOC SOC (ציינתי למעלה), אבל שוב, יהיה לי קשה נפשית לחשוב שאני צריך לעבור מסלול "מפרך" יותר כדי להגיע למשרה שאני רוצה, כשאולי הפתרון הוא סה"כ לראות איפה אני טועה ולתקן את זה. וזה לא פשוט.

קשה ברמה בלתי נסבלת למצוא עבודה ראשונה בתכנות. (אם לא היית מחזיק עפרונות ב 8200 / יש לך ניסיון ממשי)

ואני מדבר כאחד שמצא.
אנשים שולחים גוניורים לעשות פרוייקט, אבל שוכחים שהפרויקט הזה יכול להיות לא רלוונטי להרבה משרות.
אז זה עוזר ממש קצת, אבל לא משהו שממש מבליט, לפחות להרגשתי.

חוזר לעדכן אחרי כחודש.

אחרי כ-3 חודשים הגיעה אליי שיחה ראשונה ממגייסת של חברת כוח אדם. טענה שהקובץ ששלחתי לה פגום, ושהיא לא מצליחה לעלות אותו למערכת.
אני חושב לעצמי - אבל זה PDF, למה שזה לא יעלה להם במערכות? אני יודע שיש להם מערכת של כוח אדם שסורקת את הקובץ, אבל למה ש PDF שעולה אצלי (ואצל חברים ששלחתי להם את הקובץ), לא עולה אצלם?
מסתבר שאצלם היא ראתה רק את השם שלי ואת הטלפון. שאר המידע לא נסרק.
אז היא אמרה לי שזה לא פעם ראשונה שזה קורה לה - והיא דואגת ליידע מועמדים כי זה חשוב לה. הסבירה לי שסביר להניח שלקחתי קורות חיים של חבר, שיפצתי אותם כדי לשמור על הפורמט וכדי לעדכן לפרטים האישיים שלי, ואז שלחתי את הקובץ המעודכן לחברות.

וזה באמת מה שעשיתי.
אני לא יודע אם מה שהיא אמרה היה נכון, אבל ישר פתחתי וורד וסידרתי פורמט חדש של הפרטים שלי והתחלתי שוב לשלוח את קורות החיים.
מרגיש לי שהתחלתי מאפס וששלושת החודשים האלו קצת עיכבו אותי, אבל משתדל להיות אופטימי ולחשוב שאולי רק המערכת שלהם לא תקינה.

בזכות הפוסט בפורום על הטוויטר של המתנדבים - יצא לי לשוחח עם שלושה מתנדבים, ולקבוע שיחת זום עם שניים מהם.
אחד המליץ לי לבנות מערכת שלוקח זמן לפתח, שניכר יהיה לראות שהעבודה עליה ארכה זמן וכוללת הרבה פיצ'רים ואפשרויות, כדי שיוכלו לדבר איתי על משהו בראיון. טען שכשאני כותב בפרויקטים את העבודות סוף קורס שלי, דברים שלוקח גג שבועיים לפתח, אין באמת בשר ומבחינתו זה לא באמת שווה להיכנס תחת הקטגוריה של "פרויקט".

השני עזר להרבה סטודנטים לפניי, וטען שקורות החיים שלי נראים 90% מוכנים, מה שחסר זה קצת ליטושים וקצת buzzwords ושינויים קטנים.
אמר שבדרך כלל מי שעזר לו היה פחות חזק בצד הזה, כלומר קו"ח מעוצבים עם אנגלית תקינה וכו'. כלומר מבחינתו - קורות החיים שאני שולח הם לא מה שחוסם אותי מלהיכנס לעבוד, פשוט אנחנו במצב לא טוב בתעשייה - מקפיאים גיוסים, מקצצים תקנים ועוד.

כשהרגשתי שאני מוכן פתחתי פוסט על זה שאני סטודנט שמתחיל שנה ג, מחפש משרת סטודנט בתחום. ההיענות הייתה מאוד דלה. שלושה ביקשו ממני קורות חיים - אחד חבר, אחד בגאמפא ששלח לי משרות של תואר שני ודוקטורט, ושלישי שלא שמעתי ממנו מאז. כל השאר בעיקר ניסו לפרסם ולהעלות את המודעות של הפוסט. בקיצור, לא יצא מזה שום דבר.
אז התחלתי לפנות אישית לחברים שכן מצאו עבודה - רק אחד ניסה לשלוח את הדף שלי בשמו למנהלים שלו. כל השאר די סיננו ואמרו "מה שאתה רואה באתר זה מה שיש. אם אתה רואה משרה דבר איתי ואשלח את הדף", אבל אין משרות.

אני פונה למגייסות בלינקדין. במקרה הטוב הן אומרות לי שאין אצלם משרות סטודנט (לגיטימי). במקרה הרע הן מסננות (למרות שאני רואה באתר שיש להם משרות שמתאימות לי!).
אני שולח הודעות לעובדים, אני דואג שכל הקונקשנים שלי בלינקדין ידעו שאני מחפש עבודה.

והנה, נפתחה משרה אצל חבר, ישר שולח קורות חיים, הוא מדבר עם המנהל שלו שימליץ עליי ומעבירים אותי למגייסת.
המגייסת מסננת אותי בתירוץ הכי עלוב ששמעתי - "הממוצע שלו נמוך, וחוץ מזה הוא לא לקח מספיק קורסי תכנות בתואר".
ממוצע 83 לדעתי זה לא נמוך, ונשאר לי רק קורס בודד של ג'אווה לקחת. המשרה היא ב C# כאשר לקחתי כבר 2 קורסים של השפה הזו :)
אבל לא נורא, הכל לטובה. זה רק עניין של זמן.
בכל אופן הייתי צריך את הפריקה הזו ואת השיתוף. מקווה שבהמשך אעדכן על דברים יותר חיוביים :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L עזרה - מציאת שער קניה בפלטפורמות פוסטים מאיכות נמוכה 5
S מציאת עבודה בפיתוח תוכנה (אמבדד) בברלין אוף טופיק 6
נ מציאת עבודה התפתחות אישית 7
ה מציאת דירה בשיווק בשלב א נדל"ן 3
L בחירת גודל רכב - בטיחות מול נוחות מציאת חניה ועלות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 48
F מציאת מקום עבודה במהלך התואר התפתחות אישית 1
S מציאת רשימת הרכיבים לסוגי מזון לחתולים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
B מציאת קרן לאגח קונצרני בתיק שוק ההון 13
T מציאת מידע על אג״ח של חברות בחו״ל שוק ההון 1
ס מציאת סימול של קרן מחקה מדד שוק ההון 2
ה מציאת איזון בתחביב יקר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
ש מניות שיעלו עם מציאת החיסון שוק ההון 24
D מציאת שוכר - על מה לשים דגש בזמנים כאלה? נדל"ן 26
Z מציאת תעודת סל מחקה מדד S&P500 שוק ההון 3
Liron2035 מציאת קרן אג"ח ממשלתי שקלי עבור החלק הסולידי בתיק "קלאסי" (30/70) לפי קריטריונים שוק ההון 134
N מציאת שער המרת שקלים (ILS) לדולרים (USD) ולהיפך בחשבון ב-IB. שוק ההון 1
S מציאת נתונים היסטוריים של total return שוק ההון 1
ד מציאת משתנים עם portfolio visualizer שוק ההון 3
Q מציאת משמעות במצב של עצמאות כלכלית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 34
Cfy בורסת ת"א - מציאת מידע שוק ההון 6
B משרת סטודנט מדעי המחשב למישהו עם ניסיון התפתחות אישית 9
א פרמטרים לבחירת משרת סטודנט הנדסת חשמל התפתחות אישית 0
א משרת סטודנט הנדסת חשמל התפתחות אישית 3
ל ציפיות שכר משרת סטודנט בגמפ"א + איך להתמקח התפתחות אישית 9
י משרת סטודנט או להתמקד בלימודים? התפתחות אישית 9
M הייטק- משרת סטודנט התפתחות אישית 1
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
Y משרת סטודנט - מדמח התפתחות אישית 5
O התייעצות לגבי משרת סטודנט ראשונה - מדמ"ח התפתחות אישית 3
M משרת סטודנט התפתחות אישית 14
C משרת סטודנט מול מחקר בהנחיית פרופסור - התייחסות בתעשייה התפתחות אישית 7
O משרת סטודנט, שנה א מדעי המחשב התפתחות אישית 7
G סטודנט שרוצה כבר לצאת לדרך ולהתחיל התפתחות אישית 1
B סטודנט בן 28 למנהל עסקים ומדעי המחשב ומאוד מבולבל. התפתחות אישית 3
T הגירה לקנדה - סטודנט לחשבונאות התפתחות אישית 58
W פרוייקטים שאפשר לעשות בתור סטודנט למדמח התפתחות אישית 23
H יומן מסע - סטודנט לקראת הסוף (וההתחלה...) יומני מסע אישיים 7
O סטודנט למדמ"ח שרוצה לשפר את הפורטופוליו שלו התפתחות אישית 5
ה סטודנט לסטטיסטיקה - מתי להתחיל לחפש עבודה? התפתחות אישית 9
N האם למכור את הרכב? (סטודנט) צרכנות פיננסית 10
V לאן להמשיך מכאן-סטודנט למשפטים התפתחות אישית 8
מ סטודנט בדילמה שוק ההון 9
T תיק השקעות מתחיל- סטודנט שוק ההון 19
M סטודנט למדמח עם ממוצע נמוך התפתחות אישית 28
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 43
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 0
D התלבטויות עבור סטודנט שוק ההון 3
Tim_Duncan סטודנט בן 25 עם תיק השקעות ראשון יומני מסע אישיים 52
G סטודנט שנה א למדעי המחשב, התקבלתי לחברה אך תוהה לגבי העתיד התפתחות אישית 30
D ההורים פתחו לי קופת גמל לחיסכון לפני שנת 2000, אשמח להכוונה/ייעוץ. (בן 25, סטודנט) שוק ההון 5

נושאים דומים

Back
למעלה