• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מנהל עסקים עם התמחות בשיווק ברייכמן (הבינתחומי)

Floki

משתמש סולידי
דירוג
17
אהלן לכולם :)

פתחתי פה מספר פוסטים בעבר , אני מתלבט מה ללמוד כבר תקופה ואני לא רוצה לעשות צעד פזיז .

אני מתלבט בין תחום הפיננסים (חשבונאות ויעוץ עסקי ואסטרטגי ) לבין עולם השיווק ולאחרונה נחשפתי לתואר מנהל עסקים והבנתי שמשנה ב יש אופציה להתמחה בשיווק אמנם זה תואר שנשחק לא יוקרתי בעליל אבל ראיתי משכורות של אנשי פרסום ושיווק והם לא נופלים בכלל אם לא עוקפים משכורות של רואי חשבון ואנשי פיננסים אחרים

כמובן שאתה רואה חשבון נפתח לך מאתיים דלתןת אחרות אבל גם שיווק זה מקצוע ותוכל לפתןח משרד עצמאי והשמיים הם הגבול

ההתלבטות שלי לכאלה שחוו כו מכירים את העולם של השיווק מקרוב ואולי יוכלו לייעץ לי ולתת לי תובנות שלא הגעתי אליהם כמו אם יש עתיד לזה בגילאים מבוגרים , הקושי בענף והמשכורות האמתיות ולא החארטות בגוגל , והאם בכלל עדיף קורסים או תואר ?

והחלטתי ללכת לבינתחומי כי שווה לי בגלל שההורים רוצים ולוחצים לממן את התואר והם לא ירגישו את עול השכר לימוד הגבוהה שם יותר מידי בכיס

תואר ראשוו במנהל עסקים זה תואר גנרי. התמחויות השונות בתוכו חסרות ערך למדי. תואר בחשבונאות הרבה הרבה יותר שווה ומועיל.

משרדי שיווק מצייתים באופן כללי לחוקי חזקה, יש מעט מנצחים גדולים והמון מפסידים. אני מציע לך לא לבזבז תואר מתנה על תואר שקרכלשהו.

עוד דעות ?

כל אדם צעיר שבוחר מקצוע חייב להתעמק בהשלכות של הטכנולוגיה על המקצוע שבחר בעתיד הקרוב
אני מאמין שמשרדי הענק של רואי החשבון עם מאות עובדים שעוסקים בביקורת ייעלמו מהעולם. האם תהיה להם עבודה אחרת במקצוע? לא יודע.
לגבי שיווק, אני לא מכיר. הגיוני שהטכנולוגיה תייצר תפקידים אבל השאלה באיזה מידה ואיזה תפקידים אחרים יצוצו.

כל אדם צעיר שבוחר מקצוע חייב להתעמק בהשלכות של הטכנולוגיה על המקצוע שבחר בעתיד הקרוב
אני מאמין שמשרדי הענק של רואי החשבון עם מאות עובדים שעוסקים בביקורת ייעלמו מהעולם. האם תהיה להם עבודה אחרת במקצוע? לא יודע.
לגבי שיווק, אני לא מכיר. הגיוני שהטכנולוגיה תייצר תפקידים אבל השאלה באיזה מידה ואיזה תפקידים אחרים יצוצו.
שמעתי על זה באמת , אז אשכרה סיכוי גבוהה שהתואר הזה אזרוק אותו לפח ?

שמעתי על זה באמת , אז אשכרה סיכוי גבוהה שהתואר הזה אזרוק אותו לפח ?
לא. השכלה חשבונאית היא נכס בתפקידים רבים בכל חברה עסקית, אבל זה תואר עמוס ולא קל ואולי לא כדאי אם לא מתכוונים לעבוד כרואה חשבון.
כיום משרדי רואי החשבון הם משרדי ענק (גדולים בהרבה ממשרדי עורכי הדין הגדולים, למשל) וכנראה חלק ניכר מהעבודה שלהם שהיום נעשית על ידי אנשים, תיעשה בעתיד הקרוב על ידי מכונות.

לא. השכלה חשבונאית היא נכס בתפקידים רבים בכל חברה עסקית, אבל זה תואר עמוס ולא קל ואולי לא כדאי אם לא מתכוונים לעבוד כרואה חשבון.
כיום משרדי רואי החשבון הם משרדי ענק (גדולים בהרבה ממשרדי עורכי הדין הגדולים, למשל) וכנראה חלק ניכר מהעבודה שלהם שהיום נעשית על ידי אנשים, תיעשה בעתיד הקרוב על ידי מכונות.
אם אלך לכיוןן ראית חשבון ארצה בעוד שנים לפתוח משרד בוטיק עצמאי , מה אתה חושב ? שלא יהיה רלוונטי לעשור הבא ?

אם אלך לכיוןן ראית חשבון ארצה בעוד שנים לפתוח משרד בוטיק עצמאי , מה אתה חושב ? שלא יהיה רלוונטי לעשור הבא ?
אין שום אינדיקציה לכך שזה הולך לקרות בעתיד הנראה לעין. מדברים על זה כמו שמדברים על מכוניות אוטונומיות או על כך שאוטוטו יהיה שלום ויהיה אפשר לסגור את הצבא. גם אם אלגוריתמים יוכלו לשאת בחלק מהנטל, התמודדות עם רגולציה, שפה אנושית, הצורך להסביר החלטות וכדומה רחוק מאד מאיפה שאנחנו נמצאים היום.

הייתי בודק לעומק.
כפי שכתבתי, אני חושב שהצורך בכח אדם בביקורת יפחת מאד, אבל ייתכן מאד שייפתחו אפשרויות חדשות.
להמחשה - בתחום שלי, לפני 20 שנה מחירי העברה היה נושא שולי במיסוי בין לאומי. היום בכל עסקה בין לאומית בין חברות קשורות משרדי רואי החשבון מפיקים חוברת של עשרות עמודים כדי להגיש לרשויות המס. לך תדע מה יידרשו לעשות בשנת 2040.
אם אני צריך להמר לפני שבדקתי לעומק, אז גם בעוד 20 יצרכו רואי חשבון, אבל כדאי להיערך מאד ולבחור מסלול שיש לו סיכוי רב יותר לשרוד ולפתח מיומנויות בהתאם.

אין שום אינדיקציה לכך שזה הולך לקרות בעתיד הנראה לעין. מדברים על זה כמו שמדברים על מכוניות אוטונומיות או על כך שאוטוטו יהיה שלום ויהיה אפשר לסגור את הצבא. גם אם אלגוריתמים יוכלו לשאת בחלק מהנטל, התמודדות עם רגולציה, שפה אנושית, הצורך להסביר החלטות וכדומה רחוק מאד מאיפה שאנחנו נמצאים היום.
יש עוד תחום שאני מתחבר אליו וזה בניין , חשבתי ללמוד הנדסאי בניין כי אין לי בגרות מלאה וראיתי אחלה מסלול בשנקר אבל הבנתי שהמשכורות נמוכות מאוד ואין עתיד וקשה מאוד להצליח בתחום ? מישהו אולי יכול לשפוך אור על הנושא ?

יש עוד תחום שאני מתחבר אליו וזה בניין , חשבתי ללמוד הנדסאי בניין כי אין לי בגרות מלאה וראיתי אחלה מסלול בשנקר אבל הבנתי שהמשכורות נמוכות מאוד ואין עתיד וקשה מאוד להצליח בתחום ? מישהו אולי יכול לשפוך אור על הנושא ?
בניין תחום בעייתי מאוד, מחד אין אנשים, מאידך המשכורות לא גדלו לפצות על המחסור בכח אדם.
במילים אחרות, זה תחום שתמיד צריך אנשים, ויהיה לך קל יחסית למצוא עבודה. מצד שני, העבודה קשה והשכר נמוך יחסית להנדסות האחרות.

בניין תחום בעייתי מאוד, מחד אין אנשים, מאידך המשכורות לא גדלו לפצות על המחסור בכח אדם.
במילים אחרות, זה תחום שתמיד צריך אנשים, ויהיה לך קל יחסית למצוא עבודה. מצד שני, העבודה קשה והשכר נמוך יחסית להנדסות האחרות.
הנדסאי אני מדבר שזה פחות נחשב ממהנדס

אבל מצד שני יש אופציה ללהיות עצמאי וזה מקצוע ביד לא כמו סתם תארים כללים

הנדסאי אני מדבר שזה פחות נחשב ממהנדס

אבל מצד שני יש אופציה ללהיות עצמאי וזה מקצוע ביד לא כמו סתם תארים כללים
להיות בעל מקצוע זה לא אומר שתצליח כעצמאי. להצליח כעצמאי צריך לדעת לנהל עסק, לנהל עלויות, למצוא לקוחות, לוודא שמשלמים לך בזמן...
השאלה אם אתה נמשך לתחום והוא מעניין אותך בכלל.

באמת מסקרן אותי עם חשבונאות תעלם מהעולם אז מיותר לעשות את התואר הזה

באמת מסקרן אותי עם חשבונאות תעלם מהעולם אז מיותר לעשות את התואר הזה

חשבונאות לא תיעלם, במידה מסוינת זה הבסיס לכל עולם העסקים (להבין את הכסף שנכנס והכסף שיוצא מהעסק). גם אם יש דברים שיבוצעו על ידי מחשב, העקרונות החשבונאיים לא ייעלמו. אני יכול להעיד מהחברה שאני עובד בה, שבעשור האחרון יש מגמה למנות לתפקידי ניהול בכירים אנשים עם רקע חשבונאי. לפני זה, כל ההנהלה הבכירה הייתה בדרך כלל אנשים עם רקע במכירות, התפיסה בחברה הייתה שמי שמבין במכירות, יכול להכניס כסף לחברה. לפני עשר שנים בערך, הדיסקט התחלף, ועכשיו ההנהלה הבכירה היא עם רקע בחשבונאות, כי הבינו שלטובת החברה יותר חשוב שהבוסים יידעו לנהל את הכסף.
זו דוגמה ספציפית של חברה אחת, אבל אני חושב שזו מגמה שתוכל לראות בעוד כמה חברות.

לדעתי טעות לעשות תואר במנהל עסקים. זה לא אומר שאין אנשים שמרוויחים איתו יפה (אבל זה אומר אולי יותר עליהם מאשר על התואר), אבל יש גם הרבה שלא. התואר לא נותן לך הרבה ביחס לתארים אחרים.
אתה יכול לפתוח חשבון באתר linkedin, להסתכל על חברות או תחומים שהיית רוצה לעסוק בהם ולבחון את ההשכלה והמסלול התעסוקתי של מי שממלא תפקידים שאתה שוקל למלא. אבל אפילו כשנתקלים במישהו שהתחיל מלמכור גלידה בחוף והגיע להיות סמנכ"ל שטראוס, זה כנראה אומר עליו (המון כישורים, יכולות ומזל) יותר מאשר על הסיכוי של כל אחד מרקע דומה להגיע לכזאת עמדה. כדאי לא להסתנוור מסיפורי סינדרלה.
בכל מקרה, כמובן שאף אחד לא יודע כיצד ייראה שוק העבודה (והעולם עצמו) בעוד 2-3 עשורים.
נדמה לי שאתה בעיקר לא יודע מה אתה רוצה, ואיך נראה שוק העבודה. אולי שווה לך לשקול הכוון תעסוקתי. ניתנו תשובות יפות בשרשור הזה לגבי המלצות לימודים. ופה יש אתר של משרד העבודה שנותן נתוני משכורות: https://avodata.labor.gov.il/

היי אשמח לעוד דעות , אנשים פה גדולים ממני משמעותית בגיל ואשמח לשמוע מהנסיון חיים שלכם

הנקודה המרכזית היא למצוא תחום שאתה יכול להצטיין בו וכתוצאה מזה להגיע לכושר השתכרות ראוי לשמו. בדרך כלל אנשים מצטיינים במה שהם אוהבים לעשות.

תחשוב מה אתה אוהב לעשות, ובמה אתה יכול להצטיין לדעתך, ותנסה למצוא חפיפה בין שתי הרשימות.

הנקודה המרכזית היא למצוא תחום שאתה יכול להצטיין בו וכתוצאה מזה להגיע לכושר השתכרות ראוי לשמו. בדרך כלל אנשים מצטיינים במה שהם אוהבים לעשות.

תחשוב מה אתה אוהב לעשות, ובמה אתה יכול להצטיין לדעתך, ותנסה למצוא חפיפה בין שתי הרשימות.
איך אני יכול לדעת אם אני מתחבר לראיית חשבון ? אני מתחבר נורא לעולם העסקים וגם ליעוץ עסקי וכל מה שקשור לכסף וביזנס אבל זה לא אומר כלום

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N מנהל עסקים כלכלה עם התמחות במערכות מידע התפתחות אישית 18
Bonfire רעיון לפורום חדש: חומר הלימוד בכלכלה/חשבונאות/מנהל עסקים אוף טופיק 13
J מהרהר בבחירת התואר הנכון כלכלת סביבה/כלכלה מנהל עסקים התפתחות אישית 2
O לימודי מנהל עסקים/ ניהול תיקים התפתחות אישית 0
U תואר שלישי בכלכלה או מנהל עסקים ? אוף טופיק 2
י אירוע מס בשינוי גוף מנהל לפוליסת חיסכון מיסים 6
B גוף מנהל לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
P מגמת כתיבת מילים באופן: מנהל.ת, פקידים.ות, וכו' אוף טופיק 38
P פיזור תיק שאני מנהל לבדי שוק ההון 9
L מנהל תיק השקעות שוק ההון 14
A אופן בחירת גוף מנהל לקופת פנסיה/קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Y מנהל תפתח בבקשה את תרד. פוסטים מאיכות נמוכה 2
E בחירת מנהל השקעות אקטיבי שוק ההון 61
flower האם מנהל למקרקעי ישראל מונופוליסטית נדל"ן 2
waskindalost אדמות מנהל - טאבו - כנסייה - מה ההבדל? שוק ההון 6
ל מה דעתכם על מנהל תיקים שוק ההון 166
T האם שכר מנהל קרן ונאמן הם דמי ניהול לכל דבר? שוק ההון 9
N תיק ראשון ובחירת מנהל השקעות שוק ההון 18
כ סיכון גוף מנהל בכספי פנסיה צרכנות פיננסית 0
T פרקליטו של השטן (או של מנהל הקרן) - האם ביצועי עבר הם באמת לא רלוונטיים? שוק ההון 98
S דירה בקיבוץ - שיוך מול מנהל ? נדל"ן 12
פרפרים יש מנהל פורום בקהל? אוף טופיק 3
ה השקעה באמצעות מנהל תיקים בחשבון הבנק לעומת השקעה פסיבית על ידי רכישת קרנות נאמנות שוק ההון 31
D עמלת מנהל תיק השקעות אישי שוק ההון 9
Nimrod העברת קרן פנסיה על דעתו הבלעדית של מנהל ההסדר של אבא שלי צרכנות פיננסית 13
R מנהל התיקים של איש התמלוגים שוק ההון 54
גלעד 99 עמלות הבנק עבור חשבון השקעות המנוהל ע"י מנהל חיצוני שוק ההון 2
G דיון - מי מנהל את קרן ההשתלמות שלכם? צרכנות פיננסית 49
ל קה"ש IRA = מנהל השקעות אישי? אוף טופיק 5
מיקי איך אני מנהל תקציב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
B יום עסקים בבנק צרכנות פיננסית 0
B סטודנט בן 28 למנהל עסקים ומדעי המחשב ומאוד מבולבל. התפתחות אישית 3
הסולידית לבקשת הקהל: תת פורום חדש בנושא יזמות, עסקים (קטנים וגדולים) והגדלת הכנסות יזמות והגדלת הכנסות 3
C מקור לראות דוחות כספיים של עסקים קטנים? אוף טופיק 2
N פסיכולוגיה ומנהל עסקים התפתחות אישית 2
A נתונים מטורפים של הצלחת עסקים בארהב לעומת ישראל אוף טופיק 14
Z שאלה לגבי מיסוי עסקים בחו"ל שמקורם בארץ מיסים 16
D רוצה ללמוד על עסקים התפתחות אישית 2
A תואר במנהל עסקים התפתחות אישית 2
N Mba במנהל עסקים בארהב אוף טופיק 5
י התייעצות לגבי תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה פוסטים מאיכות נמוכה 1
S ב-IB מופיע לי שצריכים לעבור 44 ימי עסקים לפני שמושכים לחשבון אחר פוסטים מאיכות נמוכה 1
ס אשמח לשמוע דעות לגבי תואר שני במנהל עסקים התפתחות אישית 0
ב התייעצות לגבי תואר שני במנהל עסקים (MBA) אוף טופיק 9
U יזמים ובעלי עסקים - איך התחלתם ? אוף טופיק 27
L יזמים או בעלי עסקים, אילו תכונות וכישורים צריך וכדאי לשפר? התפתחות אישית 34
N תואר במנהל עסקים וכלכלה התפתחות אישית 37
stass תואר שני במנהל עסקים MBA, אונליין - הדרך הזולה והיעילה ביותר התפתחות אישית 9
מ עסקים שמבקשים המחאה עם מוטב "פתוח" צרכנות פיננסית 46
G תואר ראשון במנהל עסקים, איך המכללות? התפתחות אישית 1

נושאים דומים

Back
למעלה