• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מליון שקלים ההשקעה הטובה ביותר /מה אתם הייתם עושים

פנסיונר משקיע

משתמש רשום
דירוג
2
הייי לחברי הפורום
בצורה תאורטית במידה ויש לכם דירה משלכם שגמרתם לשלם עליה, ויש לכם מליון שקלים להשקעה מה אתם היתם עושים ?
לא מבקש עצות סתם מתעניין לאיזו כיוון כל אחד היה הולך .
אני היתי משקיע בדירה בבאר שבע 2 אופציות :1.דירה בנויה כבר ומשכיר אותה ועושה כסף גם מהשכירות וגם מעליית המחיר של הדירה. 2. קונה דירה מקבלן במחיר X ומחכה מתי שהוא יגמור לבנות את הדירה ואז משכיר ועושה רווח על מחיר הדירה שגדל מאז שרכשתי על הנייר וגם מהשכירות .
מה דעתכם ?

הבעיה מבחינתי גם עם נדל"ן למגורים וגם עם אג"ח זה שהתשואות השכירות\ריבית נמוכות מאוד, אבל תמיד יש את הסיכון הממשי של עליית ריבית ועם זה קריסה של עשרות אחוזים במחיר הנכס שקניתי.

יש מבחינתי שתי אפשרויות שאולי ייפגעו יותר או פחות מעליית ריבית עתידית, אבל לפחות יניבו תשואה סבירה עד אותו יום ולאחריו.

1. נדל"ן מסחרי - יש לא מעט משרדים עם חוזי שכירות ארוכי טווח (נגיד עם קופת חולים) במיקומים לא רעים שמניבים 6-7%, וניתן למנף את התשואה לרמה של 10-12% עם משכנתא. אחלה דבר לדעתי, הרבה יותר מנדל"ן למגורים. נדרשת עבודה מסויימת למציאת הנכסים ועקומת למידה לגבי הניהול שלהם.

2. השקעה במדדי מניות. פחות רגיש לעליית ריבית מרוב הנכסים, יש גם צמיחה וגם דיוידנדים, נזיל, בקיצור כל היתרונות עם מעט מאוד חסרונות.

ברוך הבא לפורום!
@פנסיונר משקיע , אתה בעקיפין מבקש יעוץ וחוות דעת ממוקדת וזה בניגוד לתקנון.
כפנסיור לפנסיונר אשאל אותך ממה אתה חיי היום והאם סכום ההשקעה זה הסכום הפנוי נטו לאחר הוצאות מחייה עד גיל 120?

פנסיה מכובדת והאישה מרוויחה סכום יפה גם. הסכום הכולל מספיק לחיים נוחים עבורנו ולבילוים וגם נישאר כל חודש סכום כסף יפה ששמים בצד. הסכום להשקעה הוא רוב החסכון אך יש כסף בצד למיקרה שצריכים כלומר זה לא יחנוק אותנו. המטרה היא לעזור ל2 הילדים שעוד מעט יצטרכו לרכוש דירה ולזה הנכס מיועד שיתחלקו חצי חצי ברווחים ממנו עד המכירה וגם בסכום המכירה.

בצורה תאורטית במידה ויש לכם דירה משלכם שגמרתם לשלם עליה, ויש לכם מליון שקלים להשקעה מה אתם היתם עושים ?
תוך התעלמות מתיאוריה והתחשבות במצבי בפועל - מעביר את כל הכספים למניות דיבידנד ומנסה למכור את הדירה (תוך שמירה על שלום בית) בשביל להעביר עוד כספים למניות דיבידנד.

אתה יכול לקרוא עוד בגלריית התיקים.

המטרה היא לעזור ל2 הילדים שעוד מעט יצטרכו לרכוש דירה ולזה הנכס מיועד שיתחלקו חצי חצי ברווחים ממנו עד המכירה וגם בסכום המכירה.

להשקיע לטווח קצר זה בדרך כלל לא רעיון טוב.
אני לא אוהב השקעה בנדל"ן אבל במידה והכסף מיועד לקנית נדל"ן בכול מקרה יש פה הגיון
במקרה של ירידת ערך גם הדירות של הילדים יהיו יותר זולות.

המטרה היא לעזור ל2 הילדים שעוד מעט יצטרכו לרכוש דירה ולזה הנכס מיועד שיתחלקו חצי חצי ברווחים ממנו עד המכירה וגם בסכום המכירה.
אם כך אין לך במה להשקיע, תחזיק נזיל.

הבעיה מבחינתי גם עם נדל"ן למגורים וגם עם אג"ח זה שהתשואות השכירות\ריבית נמוכות מאוד, אבל תמיד יש את הסיכון הממשי של עליית ריבית ועם זה קריסה של עשרות אחוזים במחיר הנכס שקניתי.

יש מבחינתי שתי אפשרויות שאולי ייפגעו יותר או פחות מעליית ריבית עתידית, אבל לפחות יניבו תשואה סבירה עד אותו יום ולאחריו.

1. נדל"ן מסחרי - יש לא מעט משרדים עם חוזי שכירות ארוכי טווח (נגיד עם קופת חולים) במיקומים לא רעים שמניבים 6-7%, וניתן למנף את התשואה לרמה של 10-12% עם משכנתא. אחלה דבר לדעתי, הרבה יותר מנדל"ן למגורים. נדרשת עבודה מסויימת למציאת הנכסים ועקומת למידה לגבי הניהול שלהם.

2. השקעה במדדי מניות. פחות רגיש לעליית ריבית מרוב הנכסים, יש גם צמיחה וגם דיוידנדים, נזיל, בקיצור כל היתרונות עם מעט מאוד חסרונות.

לגבי אגח, אני אישית לא מבין את החשש מעליית ריבית.
אם אתה מוכן לתנאים של ריבית X% ל Y שנים אז מה איכפת לכם שהמחיר קרס ? (בהתעלמות מסיכון אי תשלום)
ההיפך , כסף חדש יקבל יותר ריבית ובסהכ תרוויח יותר לעומת אם הריבית תשיאר נמוכה...

לגבי אגח, אני אישית לא מבין את החשש מעליית ריבית.
אם אתה מוכן לתנאים של ריבית X% ל Y שנים אז מה איכפת לכם שהמחיר קרס ? (בהתעלמות מסיכון אי תשלום)
ההיפך , כסף חדש יקבל יותר ריבית ובסהכ תרוויח יותר לעומת אם הריבית תשיאר נמוכה...
בגדול אתה צודק, אם משקיעים באג"ח ספציפי ונדבקים אליו עד לפדיון. רוב הנשים לא נוקטים בטקטיקה המאוד סבירה הזו ומוכרים לפני הזמן או משקיעים בכל מיני קרנות אגח ואז מתחילות בעיות. אז מכיוון שגם ככה התשואה ברצפה אני בעד להתרחק מהתחום באופן כללי למי שלא כל כך מבין.

בגדול אתה צודק, אם משקיעים באג"ח ספציפי ונדבקים אליו עד לפדיון. רוב הנשים לא נוקטים בטקטיקה המאוד סבירה הזו ומוכרים לפני הזמן או משקיעים בכל מיני קרנות אגח ואז מתחילות בעיות. אז מכיוון שגם ככה התשואה ברצפה אני בעד להתרחק מהתחום באופן כללי למי שלא כל כך מבין.
לדעתך השקעה של מליון ש"ח באגח בודד עד הפדיון היא אופציה סבירה ?

לדעתך השקעה של מליון ש"ח באגח בודד עד הפדיון היא אופציה סבירה ?
אני חושב שאם יש מספיק אג"חים עם תשואה טובה לפדיון, מה שצריך לעשות זה לבנות תיק קטן של אג"חים כאלה כאשר רמת הפיזור היא ביחס לרמת הסיכון שלהם. נגיד אם אני בונה תיק אג"ח זבל, אני ארצה 50 אג"חים שונים, ואם אני משקיע רק באג"חים מאוד "סולידיים" מספיק לי 5. אז לא הייתי משקיע מליון שקל באג"ח אחד אלא אם כן זה אג"ח מדינה, כלומר 100% סיכוי להחזר. אבל -

גם אם קונים אג"ח מדינה פעם בכמה עשרות שנים תימחק כי יהיה לך איזו שלי יחימוביץ' בשלטון, כמו שכבר קרה במקומותינו ב-1983-1984. אז המסקנה זה לא להשקיע באג"חים לטווח ארוך כי לך תדע מה יקרה באמצע. עם מניות יש פחות את הבעיה הזו כפי שההיסטוריה כבר הוכיחה במדינות כדוגמת גרמניה.

בקיצור אני לא חובב של הז'אנר כפי שהבנת כבר.

@Edward
רק לציון:
נפילה של אג"ח אמריקאי-ארוך(מדינה) הגדול ביותר בהיסטוריה הייתה רק 17% וזה קרה בתחילת שנות ה-80, וזאת בזמן שההפסד הגדול ביותר
של המדד שאנחנו קוראים לו s&p500 הפסיד 70% אחוז מערכו בערך בשנת 1930 .ולכן נפילה באג"ח ...לא כזה מפחיד.
בנוסף על זה מי שמאזן את התיק פעם ב-רבעון יקנה במצב כזה אג"ח חדש זול עם תשואה גדולה יותר לפדיון מה שלאורך זמן יחזיר את ההפסד
ועתיד לתת תשואה גדולה יותר בראיית ארוכת טווח.
@פנסיונר משקיע
אני חושב שאתה קודם כל צריך להגדיר לעצמך מה טווח הזמן של ההשקעה שלך.
למה?כי עבור לדוגמא תיק פשוט של 50% סנופי 50% אג"ח ארוך :
78%- מהשנים היו רווחיות .
91.7% מהשנים היו רווחיות עבור מקבץ של 3 שנים.
94.9%-מהשנים היו רווחיות עבור מקבץ של 5 שנים.
100%-מהשנים היו רווחיות עבור מקבץ של 10 שנים.
(*זה ממידע שהולך אחורה עד 1926 מ- Ibbotson data)

נפילה של אג"ח אמריקאי-ארוך(מדינה) הגדול ביותר בהיסטוריה הייתה רק 17% וזה קרה בתחילת שנות ה-80, וזאת בזמן שההפסד הגדול ביותר
של המדד שאנחנו קוראים לו s&p500 הפסיד 70% אחוז מערכו בערך בשנת 1930 .ולכן נפילה באג"ח ...לא כזה מפחיד.
נפילה של אג"ח ישראלי ארוך וקצר (מדינה) הגדול ביותר בהיסטוריה היה 100% וזה קרה פעמיים מקום המדינה ועד היום!
ה-SP500 לא היה קיים ב-1930 - באותה תקופה היה רק את הדאו והוא ירד ב-90% אבל תיקן את עצמו בתוך פחות מ-5 שנים (תוך התחשבות בהשקעה מחדש של דיבידנדים).

לא מפחיד אותך שהכסף שלך יכול להיעלם ולא לחזור לעולם יותר מאשר ש-90% ממנו יימחק אבל יחזור בתוך 5 שנים?

אני חושב שאם יש מספיק אג"חים עם תשואה טובה לפדיון, מה שצריך לעשות זה לבנות תיק קטן של אג"חים כאלה כאשר רמת הפיזור היא ביחס לרמת הסיכון שלהם. נגיד אם אני בונה תיק אג"ח זבל, אני ארצה 50 אג"חים שונים, ואם אני משקיע רק באג"חים מאוד "סולידיים" מספיק לי 5. אז לא הייתי משקיע מליון שקל באג"ח אחד אלא אם כן זה אג"ח מדינה, כלומר 100% סיכוי להחזר. אבל -

גם אם קונים אג"ח מדינה פעם בכמה עשרות שנים תימחק כי יהיה לך איזו שלי יחימוביץ' בשלטון, כמו שכבר קרה במקומותינו ב-1983-1984. אז המסקנה זה לא להשקיע באג"חים לטווח ארוך כי לך תדע מה יקרה באמצע. עם מניות יש פחות את הבעיה הזו כפי שההיסטוריה כבר הוכיחה במדינות כדוגמת גרמניה.

בקיצור אני לא חובב של הז'אנר כפי שהבנת כבר.
מה קרה בתחום האג"ח ב 83 ?
ולא הבנתי את ההערה על מניות וגרמניה

נפילה של אג"ח ישראלי ארוך וקצר (מדינה) הגדול ביותר בהיסטוריה היה 100% וזה קרה פעמיים מקום המדינה ועד היום!
זה חדש לי, אכפת לך לפרט?
לא ידעתי שהיה דיפולט בארץ...

@daat99 אולי מתכוון למעבר ממטבע הלירה לשקל ואז משקל לשקל חדש, אבל ניתן לו להסביר...

אם אתה מוכן לתנאים של ריבית X% ל Y
הבעיה היא שלהחזיק באגי יחיד יתן לך תשואה אפסית או למטה מכך.

בקרן אגח, באחזקה לאורך זמן, אם וכאשר הריבית תעלה לרמה נורמלית, תתחיל לקבל קופונים טובים אבל יהיה קודם איבוד ערך משמעותי.

אג"ח יכול להיעלם גם בלי הכרזת פשיטת רגל.

במדינת ישראל של המאה הקודמת היו שני סוגים של "מלווה מדינה" - אחד מרצון (כמו אג"ח של היום) והשני חובה (נגבה כמס מההכנסה ישירות מהמעביד או כמס נכסים כחלק יחסי מהיתרות בבנק).
כל המלווים שהוגדרו "מלווה חובה" (המדינה התייחסה אליהם כמס שיוחזר לאזרחים עם ריביות בעתיד) מכובדים עד היום עם הצמדה למדד המחירים לצרכן.
לא כל מלווי הרשות לעומתם היו צמודים למדד המחירים לצרכן ואלו שלא, שווים היום יותר כנייר מאשר השווי הכספי שרשום עליהם.

איך אג"ח לא צמוד עוזר לך לשמור על הכסף שלך אם בשנה אחת מתפרצת אינלפציה של 444.88%?
רק בשנה זו כוח הרכישה של הכסף שהפקדת באותו אג"ח התרסק בכ-90%!
המניות לעומת זאת כמוצר שמשקף עסקים פעילים עם הוצאות שצמודות לאינפלציה (מחיר חומרי הגלם, השכרת מבנים, שכר עובדים) והכנסות שצמודות לאינפלציה (מחיר תוצרים, מחיר שירות שמסופק לצרכנים) לא חוו התרסקות שכזו ומחירן הותאם לאינפלציה המשתוללת.

כמו כן רצוי ללמוד מה קרה למטבעות בארץ כשהמדינה החליטה לעבור מלירה לשקל ומשם לשקל חדש.
זה לא עשה טוב למחזיקי האג"חים אבל לא פגע במחזיקי המניות שמשקפות עסקים פעילים עם הוצאות והכנסות שצמודות לשינויים במטבעות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א מה עושים עם מליון וחצי שקלים בפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
ז מליון שקלים, מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 11
ט מה עושים עם 2.5 מליון כדי לדאוג לעצמך לעתיד? שוק ההון 10
ד מס רכישה על דירה ראשונה, מתחת ל5 מליון אוף טופיק 1
M ראיתם את הראיון עם זו שזכתה ב7 מליון בלוטו והפסידה הכול? אוף טופיק 102
H מקבל 10 מליון שח- פמילי אופיס, בית השקעות או PRIVATE BANKING? שוק ההון 140
M האם הפקדה חודשית קטנה עוזרת לתיק של 1.5 מליון שח? שוק ההון 12
ה מליון דולר - והיעד הבא יומני מסע אישיים 55
Q אם היה לכם מליון שקל במזומן עכשיו שוק ההון 25
ט השקעה של 2.3 מליון ש"ח, מדירה שתימכר. שוק ההון 31
ס קופת גמל IRA לשכירים עם צבירה של מעל מליון ש"ח צרכנות פיננסית 2
N העברת כספים מחו״ל (דולרים) לארץ (שקלים) צרכנות פיננסית 8
T העברת שקלים ולא דולרים ל IB צרכנות פיננסית 6
S האם ניתן להמיר ב IBKR ישירות שקלים לפרנק שוויצרי ? צרכנות פיננסית 10
א העברת שקלים פוסטים מאיכות נמוכה 8
AsherV כמה אלפי שקלים - איך למנוע שחיקה פוסטים מאיכות נמוכה 7
I נעליים במאות שקלים נקרעות לאחר מספר חודשים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
א המרה של שקלים לדולרים - אזרח ישראלי + אמריקאי עם חשבון בנק בישראל ובארה״ב שוק ההון 2
ס מה לעשות עם מיליון שקלים שמיועדים לקניית ובנייה בית במושב חקלאי כבן ממשיך נדל"ן 11
ס אנקדוטה: איך חסכתי עשרות אלפי שקלים על ביטוח חיים צרכנות פיננסית 7
א איפה בארץ אפשר להמיר שקלים לרובלים? אוף טופיק 1
י רווחים בדולרים מול שקלים שוק ההון 12
A העברה של שקלים מישראל ליורו בחשבון באירופה צרכנות פיננסית 23
D דמי ניהול לקופת גמל של מעל מיליון שקלים. כמה משלמים בממוצע בסכום כזה לבתי ההשקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Y מה הדרך הכי זולה להעביר כמה אלפי שקלים לקריפטו השקעות אלטרנטיביות 0
מ איפה כדאי לקנות דירה שנייה להשקעה בארץ בתקציב של 600 אלף שקלים נדל"ן 4
D הבנק עושה בעיות להכניס שקלים ממכירת קריפטו דרך פלטפורמה ישראלית השקעות אלטרנטיביות 147
ח מה לדעתכם עדיף כיום לצעיר בן 23 לסכומים של כמה עשרות אלפי שקלים ולטווח ארוך, לא למסחר מדי אקטיבי שוק ההון 16
ע המרת דולר לשקל: האם להודיע מראש לבנק על קבלת שקלים מ IB? צרכנות פיננסית 9
O הפקדת שקלים לאינטראקטיב העולמי שוק ההון 1
Tsachi01 התייעצות: אמא מוציאה מאות שקלים בחודש על Candy Crush אוף טופיק 28
ד בחירת קרנות כשיש גם שקלים וגם דולרים שוק ההון 2
משה המסע שלי להקטין בכל חודש את ההוצאה השוטפת בעוד 100 שקלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
O שאלה לגבי העברות שקלים לחשבון IB שוק ההון 3
L לא מצליח להמיר שקלים לדולר בIB שוק ההון 5
T הכנסה פאסיבית של יותר מ10,000 שקלים בחודש התפתחות אישית 57
M המרת שקלים לדולרים דרך IB, יש 75 ש"ח עמלה קבועה? שוק ההון 5
F העברת שקלים מבנק הפועלים לIB צרכנות פיננסית 8
ד העברת שקלים לאינטראקטיב ברוקרס מבנק לאומי צרכנות פיננסית 1
D העברת שקלים לארה״ב צרכנות פיננסית 7
MJJF העברת שקלים לדולרים לחו״ל שוק ההון 47
Rio 3 ארוחות ליום שלם בפחות מ5 שקלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 93
Z מה עלות העברת שקלים מבנקים ישראליים לIBKR? שוק ההון 6
klayhamn קבלת שקלים מחו"ל - עמלה? צרכנות פיננסית 9
klayhamn העברת שקלים מפועלים ל-IB צרכנות פיננסית 8
סול למה השקעתי שלושה שקלים בקרן ההשתלמות שלי השנה שוק ההון 126
ג זינוקים במחירי אופציות בשלבי פתיחה עם שקלים בודדים שוק ההון 2
K למישהו יצא להמיר שקלים ליורואים ולשלוח אותם לבנק אירופאי דרך xe? צרכנות פיננסית 1
A המרת שקלים לדולרים IB שוק ההון 7
N מציאת שער המרת שקלים (ILS) לדולרים (USD) ולהיפך בחשבון ב-IB. שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה