• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מישהו כאן יודע מבחינת מיסוי של עמותה?

• פותח הנושא may
  • פורסם בתאריך

may

משתמש רגיל
דירוג
208
אני לא בטוחה אם זה הפורום המתאים לשאול (אם לא אפשר להעביר בבקשה למתאים)
נניח ואדם רוצה להקים קרן סיוע או עמותה (אני לא בטוחה איך לקרוא לזה, כי נדמה לי שעמותה חייב לפחות 7 חברים וכאן זה יחיד)
והוא רוצה שזה יהיה מוכר גם שאנשים יוכלו לתרום (אולי לקבל החזר במס) וגם כמובן שזה יהיה אמין (שתהיה שקיפות על הכספים ועל הפעילות כי אחרת מה אולי סתם הוא לוקח מלא כסף לעצמו)
וכמובן שזה לא יחשב לו במיסים כהכנסה שלו שזה מנוהל בחשבון נפרד וכו' (כמובן שאם הוא מתעסק בזה המון לגטימי שיקח לעצמו משכורת, וכמובן שהמשכורת הזו כן צריכה להיות מוצהרת וממוסה, אני מדברת על שאר הכספים שמיועדים לתרומות ולתפעול השוטף)
קיצר איך פותחים קרן כזאת איך מסדרים את המיסוי והכול?
פשוט לא הצלחתי למצוא חומרר על זה ואני יודעת שישי דבר כזה קרנות ומלגות
רק חומר על עמותה הצלחתי למצוא אבל זה נראה לי דבר שונה
אז אשמח לעזרה ממי שמבינים תודה רבה

זה כמעט לא שייך למיסוי.
בשביל החזר מס חייבים עמותה + ניהול תקין + אישור בפועל ממס הכנסה.
ניהול תקין אומר לפחות 7 חברים, ואם המנהל בשכר הוא לא "בעל הבית" אלא 2 חברים אחרים לפחות שלא מקבלים שכר (והוא פועל לפי הנחיותיהם).

בלי החזר מס אפשר גם חברה לתועלת הציבור, אבל לדעתי גם שם יש מגבלות מסוג "ניהול תקין", אולי במינוח ופרטים אחרים.

השאלה היא מה המטרה? סיוע לאדם ספציפי שכרגע צריך תרומות, סיוע להרבה בני אדם שיגיעו בעתיד, או סידור עבודה למנכ"ל?
אם רוצים לסייע לאדם ספציפי, עדיף למצוא עמותה קיימת שמתעסקת בגיוס תרומות לאנשים במצב דומה ומאפשרת התרמה מיועדת למקרים פרטיים.

אם רוצים לסייע להרבה אנשים, או אפילו לסדר עבודה למנכ"ל, צריך למצוא עוד 6 אנשים שסומכים עליו, ולפתוח איתם עמותה.

• אהבתי
Reactions: may
תודה
אני לא בטוחה אם זה הפורום המתאים לשאול (אם לא אפשר להעביר בבקשה למתאים)
נניח ואדם רוצה להקים קרן סיוע או עמותה (אני לא בטוחה איך לקרוא לזה, כי נדמה לי שעמותה חייב לפחות 7 חברים וכאן זה יחיד)
והוא רוצה שזה יהיה מוכר גם שאנשים יוכלו לתרום (אולי לקבל החזר במס) וגם כמובן שזה יהיה אמין (שתהיה שקיפות על הכספים ועל הפעילות כי אחרת מה אולי סתם הוא לוקח מלא כסף לעצמו)
וכמובן שזה לא יחשב לו במיסים כהכנסה שלו שזה מנוהל בחשבון נפרד וכו' (כמובן שאם הוא מתעסק בזה המון לגטימי שיקח לעצמו משכורת, וכמובן שהמשכורת הזו כן צריכה להיות מוצהרת וממוסה, אני מדברת על שאר הכספים שמיועדים לתרומות ולתפעול השוטף)
קיצר איך פותחים קרן כזאת איך מסדרים את המיסוי והכול?
רק חומר על עמותה הצלחתי למצוא אבל זה נראה לי דבר שונה
אז אשמח לעזרה ממי שמבינים תודה רבה
תצטרכי לחדד את השאלה שלך, כי זו שאלה מאוד רחבה (בגודל של תואר ראשון לפחות).

קודם כל עמותה היא סוג של התאגדות של מלכ"ר (מוסד ללא כוונת רווח), זו רק צורה אחת מני רבים של ארגוני מגזר שלישי.
בישראל קיימים מספר סוגים של מלכ"רים, כל אחד מהם שונה בצורת התאגדות עקב סיבות כאלו ואחרות:
1. עמותה - הנפוץ ביותר, יכולים להקים אותה מינימום 2 אנשים, אבל כדי למקסם הטבות מס היא נדרשת למינימום 7 חברים (דרישה של רשות המיסים, לא של רשם העמותות).
2. חל"צ (חברה לתועלת הציבור) - פחות נפוץ אבל יותר אפקטיבי במובנים מסויימים מעמותה, למרות שהיא נדרשת לרגולציה הרבה יותר כבדה מאשר עמותה (היא כפופה גם לרשם החברות וגם לרשם העמותות, בנוסף לכל השאר). יכול להקים אותה אדם אחד מבחינה משפטית, אבל כדי לזכות בהטבות המס היא נדרשת לדברים דומים כמו עמותה.
3. הקדש - משהו שהוא פחות נפוץ כיום, מכיוון שבדרך כלל מדובר בירושות של אנשים אמידים שבהם המדינה (או גוף אחר) משמשים כנאמן לתרומה.
4. אגודה עותמאנית - משהו שנשאר מימי האימפריה העותמאנית בישראל, חל איסור להקים אותם על פי חוק כיום אבל עדיין קיימים גופים כאלו (ההסתדרות, ארגון המורים, וכדומה....)
5. קל"צ (קרן לתועלת הציבור) - מדובר בדרך כלל בנדבך של חל"צ, שבו הארגון בדרך כלל משמש לתמיכה בארגונים אחרים.
קיצר איך פותחים קרן כזאת?
הולכים למשרד המשפטים, רשם העמותות, ממלאים טפסים (כותבים תקנון לארגון), ממתינים, ולרוב המדינה מאשרת לך להקים את הארגון שלך (כל עוד זה לא סותר את הנחיות הבסיס של המדינה).
כל ארגון מגזר שלישי יכול לחלק מלגות ומענקים, כל עוד זה רשום בתקנון שלו (ומשרד המשפטים אישר זאת) ויש נוהל מסודר (וכתוב) אשר מסדיר את הדרך לקבל מלגות מטעם הארגון.
כמובן שיש גם מגבלות על כמות המלגות שניתן לחלק בשנה, ואסור שזה יהיה תשלום עבור עבודה, ועוד.........

זה כמעט לא שייך למיסוי.
בשביל החזר מס חייבים עמותה + ניהול תקין + אישור בפועל ממס הכנסה.
ניהול תקין אומר לפחות 7 חברים, ואם המנהל בשכר הוא לא "בעל הבית" אלא 2 חברים אחרים לפחות שלא מקבלים שכר (והוא פועל לפי הנחיותיהם).

בלי החזר מס אפשר גם חברה לתועלת הציבור, אבל לדעתי גם שם יש מגבלות מסוג "ניהול תקין", אולי במינוח ופרטים אחרים.

השאלה היא מה המטרה? סיוע לאדם ספציפי שכרגע צריך תרומות, סיוע להרבה בני אדם שיגיעו בעתיד, או סידור עבודה למנכ"ל?
אם רוצים לסייע לאדם ספציפי, עדיף למצוא עמותה קיימת שמתעסקת בגיוס תרומות לאנשים במצב דומה ומאפשרת התרמה מיועדת למקרים פרטיים.

אם רוצים לסייע להרבה אנשים, או אפילו לסדר עבודה למנכ"ל, צריך למצוא עוד 6 אנשים שסומכים עליו, ולפתוח איתם עמותה.
המטרה הראשונה היא לסייע להרבה אנשים סיוע אמיתי
המטרה השנייה ורק לאחר תקופת זמן שהמנכל עבד בהתנדבות וגייסו כספים ועזרו לאנשים רק אז שאם המנכל מקדיש הרבה זמן לעמותה הוא יקבל משכורת צנועה כי גם הוא צריך לחיות ממשהו אבל ממש לא המשכורות השמנות שישי היום בתחום
אוקי אבל חוץ מעמותה יש הרי גם קרנות ומלגות זה לא עם עוד 6 אנשים אז איך זה הולך?
כי קשה למצוא אנשים שסומכים עליהם ושבאותו ראש

תודה

תצטרכי לחדד את השאלה שלך, כי זו שאלה מאוד רחבה (בגודל של תואר ראשון לפחות).

קודם כל עמותה היא סוג של התאגדות של מלכ"ר (מוסד ללא כוונת רווח), זו רק צורה אחת מני רבים של ארגוני מגזר שלישי.
בישראל קיימים מספר סוגים של מלכ"רים, כל אחד מהם שונה בצורת התאגדות עקב סיבות כאלו ואחרות:
1. עמותה - הנפוץ ביותר, יכולים להקים אותה מינימום 2 אנשים, אבל כדי למקסם הטבות מס היא נדרשת למינימום 7 חברים (דרישה של רשות המיסים, לא של רשם העמותות).
2. חל"צ (חברה לתועלת הציבור) - פחות נפוץ אבל יותר אפקטיבי במובנים מסויימים מעמותה, למרות שהיא נדרשת לרגולציה הרבה יותר כבדה מאשר עמותה (היא כפופה גם לרשם החברות וגם לרשם העמותות, בנוסף לכל השאר). יכול להקים אותה אדם אחד מבחינה משפטית, אבל כדי לזכות בהטבות המס היא נדרשת לדברים דומים כמו עמותה.
3. הקדש - משהו שהוא פחות נפוץ כיום, מכיוון שבדרך כלל מדובר בירושות של אנשים אמידים שבהם המדינה (או גוף אחר) משמשים כנאמן לתרומה.
4. אגודה עותמאנית - משהו שנשאר מימי האימפריה העותמאנית בישראל, חל איסור להקים אותם על פי חוק כיום אבל עדיין קיימים גופים כאלו (ההסתדרות, ארגון המורים, וכדומה....)
5. קל"צ (קרן לתועלת הציבור) - מדובר בדרך כלל בנדבך של חל"צ, שבו הארגון בדרך כלל משמש לתמיכה בארגונים אחרים.

הולכים למשרד המשפטים, רשם העמותות, ממלאים טפסים (כותבים תקנון לארגון), ממתינים, ולרוב המדינה מאשרת לך להקים את הארגון שלך (כל עוד זה לא סותר את הנחיות הבסיס של המדינה).

כל ארגון מגזר שלישי יכול לחלק מלגות ומענקים, כל עוד זה רשום בתקנון שלו (ומשרד המשפטים אישר זאת) ויש נוהל מסודר (וכתוב) אשר מסדיר את הדרך לקבל מלגות מטעם הארגון.
כמובן שיש גם מגבלות על כמות המלגות שניתן לחלק בשנה, ואסור שזה יהיה תשלום עבור עבודה, ועוד.........
קודם כול תודה רבה על ההסבר המפורט
אשמח לדעת לגבי חל"צ
1 באיזה מובן זה יכול להיות יותר אפקטיבי
2 לגבי הטבות במס אם אין זה אומר שאנשים שתורמים זה לא מוכר להם במס? (אתם יודעים כזה שחלק שאנשים תורמים אז אחר כך יורד להם פחות מס הכנסה מהמשכורת שלהם)
תודה רבה

לגבי הטבות במס אם אין זה אומר שאנשים שתורמים זה לא מוכר להם במס?
כן, יש אנשים שתורמים גם בלי לקבל זיכוי במס.
אתם יודעים כזה שחלק שאנשים תורמים אז אחר כך יורד להם פחות מס הכנסה מהמשכורת שלהם
מודעים לעובדה, כשיש טופס 46 גם שעות התנדבות מוכר לצרכי מס ולא רק תרומה ישירה.
באיזה מובן זה יכול להיות יותר אפקטיבי
בעיקר במובנים של שליטה ארגונית.
עמותה מאוד דומה לקואופרטיב, ולכן כל מי שחבר עמותה יכול להצביע באסיפה הכללית למינוי ועד מנהל. כשיש הרבה חברי עמותה זה יכול להיות בעייתי, כי אם יש סיעה שמספיק קולנית היא יכולה להשתלט על העמותה ולשנות את מטרות העמותה ובכך לפגוע בעמותה.
בחברה לתועלת הציבור יש מניות, ורק בעלי המניות יכולים למנות את הועד המנהל. לכן זה דומה הרבה יותר מבחינת שליטה לחברה בע"מ.

המטרה הראשונה היא לסייע להרבה אנשים סיוע אמיתי
זה לא עם עוד 6 אנשים אז איך זה הולך?
כי קשה למצוא אנשים שסומכים עליהם ושבאותו ראש
רק מניחה פה את השנקל שלי:
בשביל לעשות הרבה טוב להרבה אנשים את תצטרכי לגייס קצת יותר מ6 אנשים שמאמינים בך וברעיון שלך.
הסיבה שסעיף 46 (זיכוי ממס - תרומות) ינתן רק לארגון כזה היא בדיוק הסיבה שבגללה את שואלת:
אם את לא יכולה לאסוף עוד 6 אנשים שמאמינים ברעיון שלך, למה שמדינת ישראל תסמוך עליך ותסמיך אותך לתת זיכוי ממס?

באזניים שלי זה נשמע כמו תנאי סף בסיסי. אבל ממש.

אז מכל הדברים המעניינים שכתבת זה דווקא צד את עייני.

אם את רוצה לסייע להרבה אנשים סיוע אמיתי אני חושבת שקודם תתחילי בלהאמין שרוב האנשים הם טובים.

ואני סתם אניח פה אנקדוטה קטנה:
בחגיגות הג'ובילי ל-70 שנות מלכותה של הוד מעלתה באנגליה
צד את אזני משפט קצר שאמר הנסיך הצעיר:
דברים מופלאים קורים בעולם כאשר מכל מיני מדינות אנשים מתחברים יחד למען מטרה טובה אחת (הוא דיבר על פעילות למען הסביבה, אני מצטטת מהזכרון)

וזה הקסים אותי,
שאחד האנשים הכי עשירים בתבל מבין שהכוח נמצא בכולנו,
לא בכסף ולא בעמדה
אלא בחיבור
בין רבים שרתומים למען מטרה אחת

רק מניחה פה את השנקל שלי:
בשביל לעשות הרבה טוב להרבה אנשים את תצטרכי לגייס קצת יותר מ6 אנשים שמאמינים בך וברעיון שלך.
הסיבה שסעיף 46 (זיכוי ממס - תרומות) ינתן רק לארגון כזה היא בדיוק הסיבה שבגללה את שואלת:
אם את לא יכולה לאסוף עוד 6 אנשים שמאמינים ברעיון שלך, למה שמדינת ישראל תסמוך עליך ותסמיך אותך לתת זיכוי ממס?

באזניים שלי זה נשמע כמו תנאי סף בסיסי. אבל ממש.

אז מכל הדברים המעניינים שכתבת זה דווקא צד את עייני.

אם את רוצה לסייע להרבה אנשים סיוע אמיתי אני חושבת שקודם תתחילי בלהאמין שרוב האנשים הם טובים.

ואני סתם אניח פה אנקדוטה קטנה:
בחגיגות הג'ובילי ל-70 שנות מלכותה של הוד מעלתה באנגליה
צד את אזני משפט קצר שאמר הנסיך הצעיר:
דברים מופלאים קורים בעולם כאשר מכל מיני מדינות אנשים מתחברים יחד למען מטרה טובה אחת (הוא דיבר על פעילות למען הסביבה, אני מצטטת מהזכרון)

וזה הקסים אותי,
שאחד האנשים הכי עשירים בתבל מבין שהכוח נמצא בכולנו,
לא בכסף ולא בעמדה
אלא בחיבור
בין רבים שרתומים למען מטרה אחת
תראי זה לא שאני לא מאמינה באנשים, אבל פעם לפני שנים ניסתי להקים משהו וכן היו אנשים שהתלהבו מהרעיון ורצו להצטרף אבל ישר שאלו על תקציב לישיבות, הוצאות, וכו' ואני מאמינה שעמותה יכולה בעיקר בעידן הדיגטלי שההוצאות יהיו כמעט לא קיימות. מקסימום הגרעין הראשון קצת תורם מעצמו, ואני מאמינה שבהתחלה צריך יותר להתנדב כדי לגייס כספים ורק אחרי שיש מספיק כסף בעמותה ואנשים באמת מקדישים הרבה זמן אז כמובן שהם צריכים להתפרנס ממשהו אז לגיטימי לבקש משכורת, אבל זה לא דבר ראשון בהתחלה וכמובן אני נגד משכורות מנופחות שיש לפעמים בעמותות

אשאל בכיוון אבל טיפה אחרת. נגיד שיש לי למשל 600,000 ש"ח שאני רוצה לתרום לצדקה, אבל לא חד פעמי אלא לעשות מין "קרן" קבועה שתהיה גם מושקעת בשוק ההון ולתרום נגיד 2,000 ש"ח בחודש לפי כלל 300 (או אפילו יותר ולקחת סיכון, לא משנה). אני לא מתכוון לקחת כסף מאחרים, רק לתרום בעצמי. האם יש יתרון להקים עמותה ולהעביר את הכסף דרכה? יהיה לי למשל פטור ממס רווחי הון?

האם יש יתרון להקים עמותה ולהעביר את הכסף דרכה? יהיה לי למשל פטור ממס רווחי הון?
יהיה לך ? מהרגע שהכסף עבר לעמותה הוא כבר לא שלך.

כן הכוונה לעמותה. אם הכסף שלה מושקע, היא פטורה ממס רווחי הון או חייבת?
אמורה להיות פטורה , אבל הקרן כבר לא שלך כן? ואתה משלם מס על משכורת (אם חשבת לנהל את העמותה בתשלום).
זה לא שאתה חוסך ככה תשלום מיסים.

אמורה להיות פטורה , אבל הקרן כבר לא שלך כן? ואתה משלם מס על משכורת (אם חשבת לנהל את העמותה בתשלום).
זה לא שאתה חוסך ככה תשלום מיסים.
לא חשבתי לנהל בתשלום ואני לא רוצה לחסוך מיסים לעצמי, מבחינה רעיונית הכסף לא שלי כבר עכשיו כי הקדשתי אותו. המטרה שלי היא למקסם את התרומות שאני יכול לתת מהכסף הזה.

• אהבתי
Reactions: may
אין לעמותה פטור על מס רווח הון
אשתדל להתייחס ביתר פירוט מאוחר יותר

אשאל בכיוון אבל טיפה אחרת. נגיד שיש לי למשל 600,000 ש"ח שאני רוצה לתרום לצדקה, אבל לא חד פעמי אלא לעשות מין "קרן" קבועה שתהיה גם מושקעת בשוק ההון ולתרום נגיד 2,000 ש"ח בחודש לפי כלל 300 (או אפילו יותר ולקחת סיכון, לא משנה). אני לא מתכוון לקחת כסף מאחרים, רק לתרום בעצמי. האם יש יתרון להקים עמותה ולהעביר את הכסף דרכה? יהיה לי למשל פטור ממס רווחי הון?
דרך קלאסית לעשות את זה היא להעביר את הכסף לעמותה קיימת שאתה סומך עליה ולחייב אותה בכללים שתקבע.
לקק"ל לדוגמא יש אינסוף כספים כאלו, שמושקעים, ומשמשים להתניות מסוימות וספיציפיות מאוד

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Chase מישהו כאן יודע האם קצבת פנסיה יכולה להיגמר? צרכנות פיננסית 15
H האם מישהו כאן גר בישוב עם הטבות מס? צרכנות פיננסית 17
tomer111 האם עוד מישהו כאן חושש ממצב שחשבון ההשקעות נעלם? שוק ההון 12
S יש כאן מישהו שמנהל חשבון השקעות בחו"ל בתור חברה בע"מ? שוק ההון 4
Z האם מישהו כאן מכיר את חברת "קרקעות ישראל"? שוק ההון 29
ט האם יש כאן מישהו שמשקיע אך ורק בvti? (ומקסימום vxus?) שוק ההון 56
DavidA מישהו כאן מסתכל על כיל? שוק ההון 6
mudale222 יש כאן מישהו שעבד עם google drive api? אוף טופיק 0
amidar האם יש כאן מישהו שקשור לעולם הפסיכולוגיה בצבא? אוף טופיק 0
עצמאית האם מישהו כאן מתמצא בקונסולות משחק? אוף טופיק 5
שרון מישהו כאן בגולן טלקום? צרכנות פיננסית 16
משה מישהו כאן התנסה עם מיילים (Miles) לטיסות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
א יש כאן מישהו שמשקיע 100% במניות? 50% VTI ו- 50% VXUS? שוק ההון 58
Z החלטת האו״ם האחרונה, מישהו מוכן להסביר ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 18
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
Y מישהו שנמצא בפסגות טרייד? שוק ההון 4
Z בשעתיים אחרונות לא מצליח לקבל קוד אימות חד פעמי לאיזור אישי במס הכנסה, מישהו עוד נתקל בבעיה כזו? מיסים 0
נ פרויקט 'שובל ברמות' ירושלים מישהו מכיר? נדל"ן 0
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
A מישהו מבין למה שערי הדולר והאירו עלו בצורה חדה שוק ההון 8
מ השקעה בביטוח חיים של מישהו אחר השקעות אלטרנטיביות 16
U מישהו התנסה עם Passiv? שוק ההון 0
T מישהו שמע או התנסה עם בוליגו? השקעות מולטי פמילי ועוד השקעות אלטרנטיביות 3
A מישהו יודע מהו אתר המסלקה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
V מישהו יודע למה אין נתונים על ZPRV/ZPRX באתרים השונים מהתאריך 30.6? פוסטים מאיכות נמוכה 2
N מישהו מכיר מסלול במיטב הנקרא "מיטב גמל עוקב מדדים גמיש" פוסטים מאיכות נמוכה 3
M קורס ברוקר למסחר בבורסה של אינטראקטיב ישראל- מישהו מכיר יכול להמליץ ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
A מישהו יודע כיצד ניתן להשיג מידע על כמה הרוויחו המדדים המובילים שוק ההון 1
A האם מישהו מכיר מקור מידע שיראה לי בכמה עלו ממדי המניות של אירופה (stoxx600) , ארה"ב (S&P500) ומדד המניות העולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א מישהו יכול להמליץ על ספר כדאיות השקעות בנדלן? פוסטים מאיכות נמוכה 0
A מישהו מכיר רו״ח שיתאים לאזרח אמריקאי, תושב חוזר, עם הגשת מסים של סוחר תחת MTM election? מיסים 10
W האם מישהו מכיר שיטה יותר יעילה מ- cost average? פוסטים מאיכות נמוכה 19
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
Cleo הצהרה במשטרת הגבולות על יציאה/כניסה מהארץ בנתב"ג באותו יום (עבור תיירים) - אולי מישהו יודע אוף טופיק 1
מ tastyworks מישהו מכיר/משתמש? פוסטים מאיכות נמוכה 0
I מישהו מכיר סוכן של בית השקעות מומלץ? פוסטים מאיכות נמוכה 0
Z האם מישהו קיבל אי פעם הודעה כזאת באיזור אישי במס הכנסה מיסים 7
A מישהו יכול בבקשה להסביר לי (בתור מתחיל) מה זה קרנות איריות ומה זה בלאקרוק? שוק ההון 4
F מישהו משתמש במסלקה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
F FAIR פלטפורמה חדשה לרכישת קרנות נאמנות נאמנות אקטיביות - האם מישהו התנסה? שוק ההון 27
S מישהו נוסע על סיאט אטקה 2019? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
ת פפר היום הודיעו באפליקציה, פיקדון עם ריבית של 5%. מישהו בדק פוסטים מאיכות נמוכה 2
O Boxabl, מישהו בדק אם ניתן לייבא לישראל? נדל"ן 2
B ניסיון עוקץ מוזר - מישהו מבין מה מטרתו? אוף טופיק 41
O מישהו יכול להסביר למה ETFs עוקבי TIPS יורדים בחודשים האחרונים? שוק ההון 2
Y מישהו עדיין חושב שBitcoin זה רעיון טוב? השקעות אלטרנטיביות 788
tomer111 מישהו פה קנה שטח חקלאי שהופשר לבניה? נדל"ן 8
stamEhad BloxTax - שירותי מיסוי עבור קריפטו. האם מישהו התנסה? השקעות אלטרנטיביות 5
בובין חוט-השני דמי תייווך כרוכש דירה - מישהו הצליח להתחמק? נדל"ן 195
E מחפש מישהו שמבין בגיטרה בסיסית לפנענח טאבים פשוטים פוסטים מאיכות נמוכה 3

נושאים דומים

Back
למעלה