• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מישהו כאן יודע האם קצבת פנסיה יכולה להיגמר?

Chase

משתמש סולידי
דירוג
15
חיפשתי את המידע באינטרנט ולא הצלחתי למצוא.

נניח ואדם הגיע לגיל 67 ויצא לפנסיה בשעה טובה, והוא מקבל לצורך העניין 4000 ש"ח קצבת פנסיה. האם הוא ימשיך לקבל את הקצבה לכל אורך שנות חייו? (וכן, ראיתי את הכתבה על כך שהולכים לצמצם בגודל הקצבה. אני לא מדבר על זה, אלא שואל על האפשרות האם חברת הפנסיה יכולה להפסיק לשלם את הקצבה לאחר מספר שנים?....)

תודה!

למיטב הבנתי, התשלומים של פנסיה וביטוח מנהלים הם לאורך כל החיים. למעשה, על פי המסלול שבחרת לפני קבלת הפנסיה/קצבה, המבוטח יכול לבחור במסלול המבטיח מספר חודשים מינימאלי, כך שאם הוא הולך לעולמו לפני שעברו מספר החודשים הנ״ל יורשיו ימשיכו לקבל את התשלומים. בקרן פנסיה, גם בן/בת הזוג ימשיך לקבל קצבה (על פי האחוז שנקבע מראש) לאחר מות המבוטח.

לחדד את מה שנדב כתב:
ברירת המחדל בקרן הפנסיה היא קבלת קצבה לכל החיים ובמקרה מוות של הפנסיונר - תשלום לאשתו בגובה של 60% מהקצבה למשך כל ימי חייה.
ניתן לשנות את המסלול הנ"ל לפני קבלת הקצבה (להשוות בין מסלולים שונים, בין קרנות שונות ואפילו בין מכשירים שונים - ביטוח מנהלים מול קרן פנסיה וכו').

חיפשתי את המידע באינטרנט ולא הצלחתי למצוא.

נניח ואדם הגיע לגיל 67 ויצא לפנסיה בשעה טובה, והוא מקבל לצורך העניין 4000 ש"ח קצבת פנסיה. האם הוא ימשיך לקבל את הקצבה לכל אורך שנות חייו? (וכן, ראיתי את הכתבה על כך שהולכים לצמצם בגודל הקצבה. אני לא מדבר על זה, אלא שואל על האפשרות האם חברת הפנסיה יכולה להפסיק לשלם את הקצבה לאחר מספר שנים?....)

תודה!

בהנחה ומדובר בקרן פנסיה רגילה, ולא בסוג של הסדר פרטי ויחודי מול חברת ביטוח, אני לא מכיר אפשרות כזו של הפסקת הקצבה.

לטעמי זה כל הרעיון של קרן פנסיה: אתה מוותר על הורשת ההון שיישאר, אם יישאר, הלאה, בתמורה להבטחה שגם אם תחיה הרבה יותר ממה שההון הזה מספיק לו, תמשיך לקבל קצבה.

ומה קורה אם גם החוסך וגם הבת זוג נפטרו לפני שהחוסך והבת זוג קיבלו את כל הכספים שנחסכו לפנסיה?
יתרת החסכון עובר לשאר היורשים?

ומה קורה אם גם החוסך וגם הבת זוג נפטרו לפני שהחוסך והבת זוג קיבלו את כל הכספים שנחסכו לפנסיה?
יתרת החסכון עובר לשאר היורשים?

יש כל מני אפשרויות, בד"כ במסלול הרגיל (למשפחה) היורשים מקבלים מספר מסויים (תלוי בתקנון הקרן , אני זוכר 120) של תשלומי קצבה לאחר שהפורש הכל לקבל קצבאות.
אפשר להגדיל את מספר הקצבאות אבל זה מפחית את הקיצבה החודשית (הכל נגזר מסכום שנצבר לזכותך בפרישה הגדלה בצד אחד מקטינה בצד האחר)

בהמשך לשאלה של @גל נ , האם במקרה שמבוטח ובת זוגו נפטרים מיד לאחר הפרישה של המבוטח - מה קורה עם הכספים שנשארו גם בקרן פנסיה וגם בביטוח מנהלים?
אני מכיר שבב"מ זה חוזה אישי ו100% מהכסף שנצבר שייך למבוטח, ובעת פטירתו ובת הזוג נפטרה (או אין לו בת זוג) 100% מהיתרה הולכת ליורשים חוקיים או לפי צוואה.
בקרן פנסיה פחות מכיר מה הולך... ואני לא מדבר על דרך קבלת הכסף (קצבה למשך X חודשים או לא) אלא האם 100% מהיתרה מגיעה לידי היורשים או שיש מצב שחלק מהקרן נשאר בידי החברה המנהלת?

@זרטוסטרא בקרן פנסיה במסלול בררת המחדל במקרה של מוות של שני בני הזוג יתרת הכספים נשארת בקרן לטובת המאזן האקטוארי. בביטוח מנהלים (במרבית הפוליסות) בררת המחדל כוללת 240 תשלומים. במקרה של מוות של שני בני הזוג לפני תום תקופת התשלומים, תשולם יתרת הכסף למוטבים.
כדי לקבל אפשרות זאת בקרן הפנסיה, יש לבחור זאת במועד היציאה לפנסיה.

קריאה נוספת
מסלולי פרישה בקרן הפנסיה
http://www.pensuni.com/?p=308

@korma , נשמע לא סביר אבל אני לא איש מקצוע. אני הייתי פונה לבירור אצל חברת הביטוח. מה, אחרי גיל 90 מפסיקים את הקצבה? למה שאשאר בתוכנית כזו, אם בפנסיה מקיפה, מובטח שישלמו קצבה לעמית עד גיל מותו וגם לבן הזוג עד מותו.
כל הקטע בביטוח מנהלים זה המקדם המובטח (עד 2013) ללא קשר להתארכות תוחלת החיים, ואם הפוליסה היא עד גיל 90, אז איזו מין הבטחה זו?

@hp1 - כבר לא רלבנטי. העברתי את הכסף לפני כשבועיים לקופת גמל.
העפתי מבט פעם נוספת בביטוח - זהו ביטוח מנהלים עם מקדם מובטח משנת 2006 ורשום במפורש: תום תקופת הביטוח - 2068, שזה פחות או יותר גיל 60.

@korma , למרות שלא רלוונטי, חיפשתי קצת ברשת והמושג ״תום תקופת הביטוח״ מתייחס, למיטב הבנתי, לתקופה בה מסתיימת תקופת הביטוח בביטוח המנהלים ואז אתה אמור להתחיל להתחיל לקבל קצבה (ולא לגיל בו נפסקת הקצבה)

@hp1 אכן כך, בקרן הפנסיה הקצבה תשולם לחוסך לכל ימי חייו ולבת זוגו אחריו לכל ימי חייה.
אז אם הקצבה לכל החיים נקבעת במועד היציאה לפנסיה, האם משנה שיעור דמי הניהול מהצבירה שקרן הפנסיה גובה לאחר היציאה לפנסיה? (הבנתי שכרגע בכל הקרנות מדובר בשיעור המירבי 0.5%). או שבקביעת גובה הקצבה משערכים את דמי הניהול הצפויים קדימה לפי תוחלת חיים ממוצעת ומפחיתים בהתאם (בנוסף לחלוקת הצבירה למתאם הקצבה)ואז בעצם אם היתה אפשרות להתמקח ולהפחית דמי ניהול אז הקצבה היתה יכולה להיות גבוהה יותר?

הם חייבים לחשב את גידול הקרן לפי הריבית התחשיבית (4 ומשהו) אבל מנכים מזה את החצי אחוז שלהם (ונשאר 3 ומשהו). אז תיאורטית כן, דמי ניהול נמוכים יותר היו מתבטאים בקצבה גדולה יותר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M מישהו כאן יודע מבחינת מיסוי של עמותה? מיסים 14
H האם מישהו כאן גר בישוב עם הטבות מס? צרכנות פיננסית 17
tomer111 האם עוד מישהו כאן חושש ממצב שחשבון ההשקעות נעלם? שוק ההון 12
S יש כאן מישהו שמנהל חשבון השקעות בחו"ל בתור חברה בע"מ? שוק ההון 4
Z האם מישהו כאן מכיר את חברת "קרקעות ישראל"? שוק ההון 29
ט האם יש כאן מישהו שמשקיע אך ורק בvti? (ומקסימום vxus?) שוק ההון 56
DavidA מישהו כאן מסתכל על כיל? שוק ההון 6
mudale222 יש כאן מישהו שעבד עם google drive api? אוף טופיק 0
amidar האם יש כאן מישהו שקשור לעולם הפסיכולוגיה בצבא? אוף טופיק 0
עצמאית האם מישהו כאן מתמצא בקונסולות משחק? אוף טופיק 5
שרון מישהו כאן בגולן טלקום? צרכנות פיננסית 16
משה מישהו כאן התנסה עם מיילים (Miles) לטיסות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
א יש כאן מישהו שמשקיע 100% במניות? 50% VTI ו- 50% VXUS? שוק ההון 58
D מישהו יודע למה יש תקלה בכניסה בחשבון מסחר עצמאי בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
Z החלטת האו״ם האחרונה, מישהו מוכן להסביר ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 18
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 5
Y מישהו שנמצא בפסגות טרייד? שוק ההון 4
Z בשעתיים אחרונות לא מצליח לקבל קוד אימות חד פעמי לאיזור אישי במס הכנסה, מישהו עוד נתקל בבעיה כזו? מיסים 0
נ פרויקט 'שובל ברמות' ירושלים מישהו מכיר? נדל"ן 0
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
A מישהו מבין למה שערי הדולר והאירו עלו בצורה חדה שוק ההון 8
מ השקעה בביטוח חיים של מישהו אחר השקעות אלטרנטיביות 16
U מישהו התנסה עם Passiv? שוק ההון 0
T מישהו שמע או התנסה עם בוליגו? השקעות מולטי פמילי ועוד השקעות אלטרנטיביות 3
A מישהו יודע מהו אתר המסלקה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
V מישהו יודע למה אין נתונים על ZPRV/ZPRX באתרים השונים מהתאריך 30.6? פוסטים מאיכות נמוכה 2
N מישהו מכיר מסלול במיטב הנקרא "מיטב גמל עוקב מדדים גמיש" פוסטים מאיכות נמוכה 3
M קורס ברוקר למסחר בבורסה של אינטראקטיב ישראל- מישהו מכיר יכול להמליץ ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
A מישהו יודע כיצד ניתן להשיג מידע על כמה הרוויחו המדדים המובילים שוק ההון 1
A האם מישהו מכיר מקור מידע שיראה לי בכמה עלו ממדי המניות של אירופה (stoxx600) , ארה"ב (S&P500) ומדד המניות העולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א מישהו יכול להמליץ על ספר כדאיות השקעות בנדלן? פוסטים מאיכות נמוכה 0
A מישהו מכיר רו״ח שיתאים לאזרח אמריקאי, תושב חוזר, עם הגשת מסים של סוחר תחת MTM election? מיסים 10
W האם מישהו מכיר שיטה יותר יעילה מ- cost average? פוסטים מאיכות נמוכה 19
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
Cleo הצהרה במשטרת הגבולות על יציאה/כניסה מהארץ בנתב"ג באותו יום (עבור תיירים) - אולי מישהו יודע אוף טופיק 1
מ tastyworks מישהו מכיר/משתמש? פוסטים מאיכות נמוכה 0
I מישהו מכיר סוכן של בית השקעות מומלץ? פוסטים מאיכות נמוכה 0
Z האם מישהו קיבל אי פעם הודעה כזאת באיזור אישי במס הכנסה מיסים 7
A מישהו יכול בבקשה להסביר לי (בתור מתחיל) מה זה קרנות איריות ומה זה בלאקרוק? שוק ההון 4
F מישהו משתמש במסלקה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
F FAIR פלטפורמה חדשה לרכישת קרנות נאמנות נאמנות אקטיביות - האם מישהו התנסה? שוק ההון 26
S מישהו נוסע על סיאט אטקה 2019? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
ת פפר היום הודיעו באפליקציה, פיקדון עם ריבית של 5%. מישהו בדק פוסטים מאיכות נמוכה 2
O Boxabl, מישהו בדק אם ניתן לייבא לישראל? נדל"ן 2
B ניסיון עוקץ מוזר - מישהו מבין מה מטרתו? אוף טופיק 41
O מישהו יכול להסביר למה ETFs עוקבי TIPS יורדים בחודשים האחרונים? שוק ההון 2
Y מישהו עדיין חושב שBitcoin זה רעיון טוב? השקעות אלטרנטיביות 788
tomer111 מישהו פה קנה שטח חקלאי שהופשר לבניה? נדל"ן 8
stamEhad BloxTax - שירותי מיסוי עבור קריפטו. האם מישהו התנסה? השקעות אלטרנטיביות 5
בובין חוט-השני דמי תייווך כרוכש דירה - מישהו הצליח להתחמק? נדל"ן 195

נושאים דומים

Back
למעלה