• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחקה מדד s and p

Yairos

משתמש רשום
דירוג
0
יש לי שאלה.קניתי את הקרן האירית הזאת.
" הישראלית השקלית של בלאקרוק על מדד S&P 500 בדמי ניהול של 0.07% - אשס.חוץ SPX 500, מס’ נייר 115925"
מתי זה נסחר ? זאת אומרת אם עלו המדדים הלילה בsap אז מחר אני אראה עליות ?

מצטרף לשאלה

שני עד חמישי

שני עד חמישי
האם אין חיסרון בזה שהקרן 'רצה' רק 4 ימים בשבוע במקום 5 ועלולה לפספס עליות כאלה ואחרות לאורך השנים באותו יום נוסף שהיא לא 'רצה' בו?

האם אין חיסרון בזה שהקרן 'רצה' רק 4 ימים בשבוע במקום 5 ועלולה לפספס עליות כאלה ואחרות לאורך השנים באותו יום נוסף שהיא לא 'רצה' בו?
לא. העקיבה היא תמיד נכונה אבל אפשר לסחור רק בימים מסויימים.

כלומר, הקרן 'רצה' גם בימים שאין מסחר בארץ וכן יש בחו"ל, פשוט אי אפשר לרכוש או למכור יחידות ממנה? ולכן תשואה גם של ימים כאלה תהיה מגולמת בתשואה של הקרן השקלית?

כלומר, הקרן 'רצה'
מה זה "הקרן רצה"?
היא לא רצה לשום מקום, היא מחזיקה נכסים.
שווי הנכסים משתנה גם כשאין מסחר (אפילו כשאין מסחר בחו"ל).

אם אתה מחזיק מניה של טבע, וביום שבת (כשאין מסחר לא בישראל, לא בארה"ב ולא בשום מקום בעולם) מגלים חדשות מעולות על החברה (נניח פיתחה תרופה לסרטן), אתה חושב שזה לא ישתקף בשווי המניה רק כי הארוע קרה כשלא היה מסחר?

או אם ביום שבת מתגלה תקלה חמורה ברכבי טסלה, אתה חושב שזה לא ישפיע על שווי המניה של טסלה רק כי זה קרה בשבת ואין מסחר?

מה זה "הקרן רצה"?
היא לא רצה לשום מקום, היא מחזיקה נכסים.
שווי הנכסים משתנה גם כשאין מסחר (אפילו כשאין מסחר בחו"ל).

אם אתה מחזיק מניה של טבע, וביום שבת (כשאין מסחר לא בישראל, לא בארה"ב ולא בשום מקום בעולם) מגלים חדשות מעולות על החברה (נניח פיתחה תרופה לסרטן), אתה חושב שזה לא ישתקף בשווי המניה רק כי הארוע קרה כשלא היה מסחר?

או אם ביום שבת מתגלה תקלה חמורה ברכבי טסלה, אתה חושב שזה לא ישפיע על שווי המניה של טסלה רק כי זה קרה בשבת ואין מסחר?
עד כמה שידוע לי קרן/מניה נסחרת ביום מסוים משעה עד שעה מסוימת. הבנתי שהיום, למשל, הקרן השיקלית לא נסחרת בארץ אבל כן נסחרת בחו"ל. לכן, שאלתי אם זה שהקרן לא נסחרת באחת מהימים מפספסת את התשואה של אותו יום, שהרי היא לא נסחרת באותו היום ובאותן השעות ולכן עלולה שלא לעקוב אחר מה שקורה באותו יום. תהייה לגיטימית. זה שונה ממה שאתה מדבר עליו, שזה השפעות חיצוניות שיש על ערך הקרן/מניה. אני בסה"כ מדבר על הפאן הטכני של הסחירות של הקרן/מניה.

עד כמה שידוע לי קרן/מניה נסחרת ביום מסוים משעה עד שעה מסוימת. הבנתי שהיום, למשל, הקרן השיקלית לא נסחרת בארץ אבל כן נסחרת בחו"ל. לכן, שאלתי אם זה שהקרן לא נסחרת באחת מהימים מפספסת את התשואה של אותו יום, שהרי היא לא נסחרת באותו היום ובאותן השעות ולכן עלולה שלא לעקוב אחר מה שקורה באותו יום. תהייה לגיטימית. זה שונה ממה שאתה מדבר עליו, שזה השפעות חיצוניות שיש על ערך הקרן/מניה. אני בסה"כ מדבר על הפאן הטכני של הסחירות של הקרן/מניה.
קרן לא רצה ולא עוקבת אחרי מחיר, אלא המחיר שלה בבורסות שונות, זהה ולכן כשאתה קונה או מוכר בארץ המחיר זהה לזה שבחו"ל באותו רגע, בלי קשר לשאלה אם היא נסחרה אתמול.
ההפסד שלך כמשקיע פסיבי מכך שבארץ לא סוחרים ביום שישי הוא אחר - סכום שזמין להשקעה ביום שישי יחכה שלושה ימים עד למסחר ביום שני. אבל זה הפסד זניח.

באופן עקבי יש הבדל בין ה-CSPX לבין הקרן השקלית. ההבדל הוא די קטן, של אחוז-שניים, אבל קיים הבדל בתשואה לטובת ה-CSPX. תהיתי אם זו הסיבה, זה הכל.

באופן עקבי יש הבדל בין ה-CSPX לבין הקרן השקלית. ההבדל הוא די קטן, של אחוז-שניים, אבל קיים הבדל בתשואה לטובת ה-CSPX. תהיתי אם זו הסיבה, זה הכל.
לא קיים ולא יכול להיות קיים. זו אותה קרן (זאת אומרת, ממש אותה אחת). יכול להיות שאתה משווה מדידה של הקרן הזו בשקלים (שזה מה שמוצג לגירסה שנסחרת בתל אביב) למדידה שלה במטבע אחר (מבורסות אחרות), ואז מן הסתם יש הבדל בין המדידות.

מדובר על ההשוואה בין הקרנות בגוגל פייננס. אם הייתי יכול להוסיף קישור או תמונה מבלי להמתין לאישור מנהלים הייתי מוסיף.

מדובר על ההשוואה בין הקרנות בגוגל פייננס. אם הייתי יכול להוסיף קישור או תמונה מבלי להמתין לאישור מנהלים הייתי מוסיף.
רק שים לב שאין משמעות למחירי פתיחה וסגירה, אלא רק למחיר עסקה ברגע מסויים בשתי בורסות.
ייתכן הבדל קטן מאד, כפרומיל, כי הישראלית פחות סחירה.

עד כמה שידוע לי קרן/מניה נסחרת ביום מסוים משעה עד שעה מסוימת
נכון, אבל כמו שהסברתי שווי המניה משתנה גם כשאין מסחר.

אם נחזור לדוגמא שלי מההודעה הקודמת, נניח שבסוף המסחר ביום שישי המניה של טסלה הייתה שווה 100, אתה באמת חושב שבתחילת המסחר ביום שני היא עדיין תיהיה שווה 100 למרות מה שקרה בשבת?
זה שונה ממה שאתה מדבר עליו, שזה השפעות חיצוניות שיש על ערך הקרן/מניה.
זה אותו דבר.
שווי המניה משתנה בלי קשר לשאלה אם היא נסחרת כרגע או לא.
אני בסה"כ מדבר על הפאן הטכני של הסחירות של הקרן/מניה.
הפאן הטכני זהה - מחיר הפתיחה ביום X לא חייב להיות זהה למחיר הסגירה ביום X-1 אלא הוא תלוי אך ורק בשווי של המניה בבוקר הפתיחה (שמתחשב בכל מה שקרה בעולם עד אותה נקודת זמן, כולל בשעות שלא היה מסחר)

• אהבתי
Reactions: Bon

כמו שאמרו, זו אותה קרן כך שאין הבדל, בטח לא הבדל שנגרר קדימה

נירמלת מטבעות?
אאל"ט בגוגל פיננס הנתונים הם במטבע מקומי, מה שמסביר את הפערים.

בכל רגע נתון אם תכפיל את המחיר בארץ בשקלים בשער השקל-דולר תקבל את המחיר של המניה בדולרים בלונדון.
אם תכפיל את המחיר השקלי בשער השקל-אירו תקבל את המחיר שלה באירו וכו'.

• אהבתי
Reactions: Bon
האם אין חיסרון בזה שהקרן 'רצה' רק 4 ימים בשבוע במקום 5
אם הבורסה הייתה פתוחה 24/7 היו יותר הזדמנויות לרווח\הפסד.
אם נחזור לדוגמא שלי מההודעה הקודמת, נניח שבסוף המסחר ביום שישי המניה של טסלה הייתה שווה 100, אתה באמת חושב שבתחילת המסחר ביום שני היא עדיין תיהיה שווה 100 למרות מה שקרה בשבת?
נגיד שבסוף יום המסחר ביום שישי יצאה הודעה שהאייפון החדש מתפוצץ כשמטעינים אותו, וביום שבת כבר יצאה הודעה חדשה שזה היה פייק ניוז.

בתחילת המסחר ביום שני לא תהיה תזוזה משמעותית במחיר. אף אחד לא הרוויח\הפסיד מהתנודות במחיר בעקבות הפייק ניוז שהופץ במהלך הסופ"ש, מכיוון שהמניה לא הייתה סחירה בזמן הזה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
L האם יש קרן סל מחקה מדד עולמי שנסחרת ביורו? שוק ההון 1
A הפניקס השתלמות מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7
G יש קופג להשקעה פאסיבי מחקה מדד עולמי ? שוק ההון 2
B ריבית בקרן נאמנות מחקה מדד אגח שוק ההון 5
מ האם החזקת קרן סל ישראלית מחקה מדד חו"ל שווה להחזקת כספים בחו"ל שוק ההון 1
H מחקה מדד נאסד"ק שוק ההון 2
ג קנית קרן מחקה מדד סנופי + בחירת פלטפורמה שוק ההון 0
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
א מחקה מדד שוק ההון 3
ח קרן ישראלית מחקה מדד לאזרח אמריקאי פוסטים מאיכות נמוכה 6
B פנסיה למסלול מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 50
I קרן השתלמות לעצמאים - מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
B איך בעצם קונים "מחקה מדד - מחקה msci" ועוד. שוק ההון 8
J פנסיה - מחקה מדד- למה בעצם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I קופת גמל במסלול מחקה מדד או IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
M השקעה בקרן מחקה מדד בטווח זמן בינוני שוק ההון 11
N קופת גמל להשקעה מחקה מדד בגיל 30 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Y השפעת מט״ח על קרן אירית מחקה מדד שנסחרת בשקלים שוק ההון 0
A מס על משיכת כסף מקרן מחקה מדד מיסים 9
א מחפש קרן מחקה מדד NASDAQ טובה. מה חוו"ד החברים? שוק ההון 42
Royi מחקה מדד עם חלוקת דיבידנדים ועמלה נמוכה שוק ההון 2
א מחקה מדד S&P 500 או מנייתי שוק ההון 14
S מהם דמי הניהול הכי הנמוכים שאפשר להשיג היום בפנסיה מקיפה מחקה מדד s&p500 לצבירה של מעל מיליון? פוסטים מאיכות נמוכה 11
R מחקה מדד S&P שוק ההון 22
R מדד S&P 500 המקורי אל מול קרן מחקה מדד של iShares שוק ההון 2
D קרן פנסיה מחקה מדד S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O הקצאת נכסים במסלול מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B התייעצות לגבי העברת הפנסיה וקרן ההשתלמות למסלול מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
R קרן השתלמות מחקה מדד עבור אזרח אמריקאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L קרן השתלמות מחקה מדד s&p500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 34
א קרן מחקה על מדד הנאסדק שוק ההון 4
נגב S&P500 מנורה מבטחים השתלמות מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
L מסלול מחקה מדד בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
א מסלול מחקה מדד SP500 - חסר היסטוריה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
S קרן מחקה מדד עולמי ללא חשיפה למט"ח שוק ההון 3
עפרי קביעת אחוזי פיצויים ותגמולים במסלול מחקה מדד S&P 500 של הפניקס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
F קרן סל או קרן מחקה מדד שוק ההון 18
B קרן פנסיה מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ קרן השתלמות מחקה מדד - חשיפה למטח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B קופת גמל מחקה מדד עולמי או s&p פוסטים מאיכות נמוכה 8
צ מסלול מחקה מדד או IRA וקניית אירית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
T קרן השתלמות - דמי ניהול או מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
א רכישת קרן סל מחקה מדד שוק ההון 5
I הבדלי תשואות בין מסלול השקעה מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I הבדלי תשואות בין מסלול השקעה מחקה מדד שוק ההון 5
M השוואת קרנות השתלמות וקופות גלמל להשקעה מחקה מדד SP 500. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
נגב מחקה מדד s&p500 בפנסיה של מנורה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
א מחקה מדד נדלן מניב ישראל שוק ההון 23

נושאים דומים

Back
למעלה