• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מוטבים לחשבון דרך IB ישראל

eshkor

משתמש סולידי
דירוג
8
אז לאחר פתיחת חשבון בIB דרך המתווך הישראלי רציתי לרשום את אישתי כמוטבת במקרה של מותי.
אך מסתבר ש IB-IL לא בדיוק מכירים את הנושא הזה.
בבדיקה קודמת שלי לגבי הנושא עם IB העולמית הם שלחו לי את הקישור הזה ולכן הנחתי שהנושא מוכר וישים.
עוד מישהו נתקל בבעיה? האם יש פתרון?
תודה לעונים

בבדיקה קודמת שלי לגבי הנושא עם IB העולמית הם שלחו לי את הקישור הזה ולכן הנחתי שהנושא מוכר וישים.
קראת את השורה הזו בקישור שצירפת?
Only United States-based Single accounts are eligible for Transfer on Death registration. IRA accounts are NOT eligible.

אכן, גם אני פניתי אליהם בעבר בנושא והתשובה הייתה שהאופציה הזו לא מתאפשרת ל'לא אמריקאים'

נראה שהפתרון הוא לפעול לפי ההנחיות בלינק, לא?
התחלתי לפעול לפי ההנחיות אבל נתקתי כבר בסעיף הראשון..... Manage Account > Account Information > Transfer On Death
החלק הזה לא קיים אצלי, לכן פניתי לשרות הלקוחות של inter-IL והם לא ידעו בדיוק מה לומר לי. בודקים.

קראת את השורה הזו בקישור שצירפת?

קראתי, אני הבנתי ממנה שמכיוון שהחשבון שפתחתי הוא אמריקאי ואין כאן התייחסות לבעל החשבון שהוא לא אמריקאי אז אפשרות זו רלוונטית גם עבורי.

אכן, גם אני פניתי אליהם בעבר בנושא והתשובה הייתה שהאופציה הזו לא מתאפשרת ל'לא אמריקאים'
התחלתי לפעול לפי ההנחיות אבל נתקתי כבר בסעיף הראשון..... Manage Account > Account Information > Transfer On Death
החלק הזה לא קיים אצלי, לכן פניתי לשרות הלקוחות של inter-IL והם לא ידעו בדיוק מה לומר לי. בודקים.
יש בפורום כמה ישראלים שנרשמו ל IB ישירות,
מישהו מתנדב לבדוק האם האפשרות מופיעה אצלו?

בדקתי, לא מופיע.
מעניין, כי הלינק הזה שהם שלחו לי היה אחרי שהבהרתי שאני לא אזרח ארה"ב.

אז מי שיש לו חשבון בIB ישירות או שלא, חשבתם מה יעשו בנות הזוג/ילדים/יורשים במידה ותחלפו מן העולם מוקדם מהצפוי?

אז מי שיש לו חשבון בIB ישירות או שלא, חשבתם מה יעשו בנות הזוג/ילדים/יורשים במידה ותחלפו מן העולם מוקדם מהצפוי?
צוואה.

הטופס הזה הוא בסה"כ מסלול עוקף צוואה לפי החוק האמריקאי, אני לא יודע כמה בתוקף הוא בארץ.

אז מי שיש לו חשבון בIB ישירות או שלא, חשבתם מה יעשו בנות הזוג/ילדים/יורשים במידה ותחלפו

מן העולם מוקדם מהצפוי?[/QUOTE

זה ידרוש הליך משפטי. זה נקראה באנגלית probate. אני מניח שזה כולל שכירת שירותיו של עו'ד עם רשיון אמריקאי מתאים, תרגום צו הירושה הישראלי לאנגלית וכד'. בקיצור בירוקרטיה לא קטנה שתהיה כרוכה גם בעלות לא קטנה.

זה ידרוש הליך משפטי. זה נקראה באנגלית probate
לא אם אתה גר בישראל.
חוקי הירושה נקבעים לפי מקום מושבך.
כלומר, כן יהיה הליך משפטי, אבל הוא יהיה בישראל.

עריכה: מתעלם לצורך העניין ממס ירושה, זה לא משפיע על מי מקבל את הכסף ואיך.

לא אם אתה גר בישראל.
חוקי הירושה נקבעים לפי מקום מושבך.
כלומר, כן יהיה הליך משפטי, אבל הוא יהיה בישראל
הרשויות בארהב לא יקבלו צו ירושה/ קיום צוואה שהוצא בישראל. סביר מאוד שידרש גם הליך בארהב על מנת ש ib יעבירו את הכסף ליורשים החוקיים.

סביר מאוד שידרש גם הליך בארהב על מנת ש ib יעבירו את הכסף ליורשים החוקיים.
מישהו מכיר את ההליך הזה? אישתי אזרחית אמריקאית, מישהו יודע האם יכול לעזור במשהו?

במידה ונפתח חשבון על שמה האם אז תהיה אפשרות לרשום אותי כלא אמריקאי כמוטב?

בעלי החשבונות אצל ברוקר זר, האם פיספסתי משהו?
אני כבר הייתי מוכן להעביר את הכסף לIB, למלא דוחות למס הכנסה, אבל זה שאין לי אפשרות לרשום את אישתי כמוטבת גרם לי לחשוב פעם נוספת על פתיחת שימוש בחשבון זר.
מה לגבי מוטבים, לא קבעתם? פתחתם חשבון משותף עם הבת זוג?
רגע לפני שאני נוטש לברוקר ישראלי, אשמח אם תעירו את עיני לפתרון שלכם לגבי מוטבים/יורשים
הרבה תודה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M טופס מילוי מוטבים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ח האם ניתן למנות מוטבים בבנקים ובתי השקעות? צרכנות פיננסית 3
Yos מוטבים בחשבון ברוקראז ישראלי שוק ההון 2
S קרן פנסיה ותיקה - חישוב קצבה, מוטבים צרכנות פיננסית 0
סנופקין חוות דעת: פתיחת חשבון ב IB ישראל וחיבור לחשבון האמריקאי שלי ב IB שוק ההון 51
ש קרן השתלמות לעצמאי/ת כדאית אל מול הפרשה לחשבון פרטי ממוסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
N העברת דולרים מPayPal לחשבון בנק שקלי צרכנות פיננסית 6
S העברת דולרים ללא המרה מבנק הפועלים בישראל לחשבון דולרי בבנק WISE צרכנות פיננסית 3
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
מ העברת מט"ח מחשבון ישראלי לחשבון השקעות ישראלי שוק ההון 1
R העברת מט״ח מפידליטי לחשבון בנק בארץ שוק ההון 3
B העברת דולרים ללא המרה מישראל לחשבון Mercury מבנק מזרחי מיסים 0
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
O כספית בבנק בנוסף לחשבון מסחר בבית השקעות שוק ההון 17
G האם יש דרך להפקיד צ'ק ישראלי (התקבל מקופת גמל, כמה אלפים בודדים) לחשבון בנק בבריטניה (NatWest)? צרכנות פיננסית 2
caterpillar המרה והעברת ניירות שקליות לחשבון זר שוק ההון 7
U העברת ניעז מברוקר בחו"ל לחשבון בבנק בישראל מיסים 1
G ננעלתי מחוץ לחשבון באינטראקטיב ברוקרס אוף טופיק 4
א קופגלה ע"ש ילדים - האם ניתן להעביר לחשבון ממוסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
identitybridge הפקדת מזומן לחשבון בנק צרכנות פיננסית 2
א ירושה כאשר הכסף בib מקושר לחשבון wise צרכנות פיננסית 6
ק הוצאת כספי פיצויים לחשבון ב-IB פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
נ הדרך הזולה להעברת כסף לחשבון בחו"ל צרכנות פיננסית 2
F ניוד חשבון בנק פרטי שלי מלאומי לחשבון שלי ושל בת הזוג בדיסקונט צרכנות פיננסית 7
ג העברת כספים מחשבון שקלי לחשבון דולרי מיסים 1
U קבלת החזרי מס בארה"ב לחשבון ב-Interactive Brokers מיסים 1
B קניית מט"ח לחשבון מט"ח מבנק - איזה שער? צרכנות פיננסית 6
D משיכת מט"ח מהברוקר לחשבון בנק שוק ההון 18
M ביטוח לכסף בברוקרים ישראלים במקרה של פריצה לחשבון פוסטים מאיכות נמוכה 3
I הפקדת דולרים במזומן לחשבון בנק צרכנות פיננסית 6
D הוספת בעלים נוסף לחשבון ב IB צרכנות פיננסית 7
א כרטיס אשראי לחשבון מעוקל צרכנות פיננסית 15
כ הגשת דו"ח שנתי למס לחשבון IB מיסים 5
ה העברת מניות מברוקר זר לחשבון בנק בארץ שוק ההון 4
S העברה מחשבון בחו״ל לחשבון בבנק הפועלים - משכנתא מיסים 0
א משיכת כספי IRA במט"ח ללא המרה לחשבון בחו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M שאלה לגביי כרטיס אשראי בנקאי המקושר לחשבון מט"ח צרכנות פיננסית 2
שם משתמש בעייתי דיבידנד: זה משהו שפשוט נכנס לך לחשבון הבנק? שוק ההון 36
G האם ניתן להעביר כסף מתיק מנוהל בבנק לחשבון מסחר עצמאי בבית השקעות ללא אירוע מס? שוק ההון 7
A האם העברת יורו מחשבון עו"ש בלוקסמבורג לחשבון IB מנוהל בגרמניה עלול להיחשב באירוע מס איכשהו ע"י איזהשהיא ראשות? פוסטים מאיכות נמוכה 4
M תחליף אירי צובר לBIL (תחליף מזומן לחשבון IRA) שוק ההון 18
ת העברת כסף לחשבון שלי בחול שוק ההון 2
S ב-IB מופיע לי שצריכים לעבור 44 ימי עסקים לפני שמושכים לחשבון אחר פוסטים מאיכות נמוכה 1
כ מכשיר מועדף לחשבון ממוסה / לא ממוסה שוק ההון 1
K העברת דולרים מבנק הדואר לחשבון שלי IB שוק ההון 3
ה איך הדרך הקלה והמשתלמת ביותר לפדות מטבעות לחשבון בנק בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 2
A שאלות לגבי קרן השתלמות ופנסיה ומעבר לחשבון IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
K עמלה של 5% על קבלת מט"ח בהעברה בנקאית מחו"ל לחשבון בנק הפועלים פוסטים מאיכות נמוכה 3
א העברה מט"ח לחשבון זר , דיווח למס הכנסה שוק ההון 3
D העברת כסף לחשבון מסחר עצמאי שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה