• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה זאת קריסה ומה עושים אז

• פותח הנושא ETL
  • פורסם בתאריך
אפשר גם להיות 100% במניות (בלי רכיבים הגנתיים) וכשיש משבר אז בשעת כושר ליטול פשוט הלוואה ולקנות בשפל.

נשמע מתכון לאסון
ממש לא. תלוי בסיבולת הפסיכולוגית שלך.
כבר היה לנו את הדיון הזה, אז אני לא רוצה להסית גם את השרשור הזה לשם ושפשוט נחזור על אותם טיעונים.
כעקרון מרכיבים הגנתיים אמורים לאזן את התנודתיות שלך. אממה, כל הקטע של איזונים פוגע ברווחיות שלך בטווח הארוך - זה חושב כבר. כי כמו שאתה בשעת משבר מזרים כספים מהחלק ההגנתי בתיק למניות, כך גם בתקופות זינוק אתה מבטל-מקטין את הפוטנציאל להרוויח.

לא רואה טעם להרחיב מעבר לזה, כי יש פה אנשים בפורום שכבר עשו זאת ב-2008. אחד כמדומני לקח הלוואה כנגד כל התיק שלו במרץ 2009 (חודש אחרי שיא השפל), הוא יותר מהכפיל את הונו מאז. ואחר גם כן עשה את זה רק לא כנגד כל התיק אני חושב (?)

אף אחד כאן לא הזכיר פשוט את האופציה של למנף את התיק שלך בזמן שפל. כמובן שכאשר אתה ממנף אתה חושף את עצמך לסיכונים שכל מינוף מגלם, אבל כל אחד והשיקולים שלו. אני אומר שאם זה מתאים לתאגידים וממשלות, אז זה בהחלט יכול להתאים גם לאנשים פרטיים.

ממש לא. תלוי בסיבולת הפסיכולוגית שלך.
כבר היה לנו את הדיון הזה, אז אני לא רוצה להסית גם את השרשור הזה לשם ושפשוט נחזור על אותם טיעונים.
כעקרון מרכיבים הגנתיים אמורים לאזן את התנודתיות שלך. אממה, כל הקטע של איזונים פוגע ברווחיות שלך בטווח הארוך - זה חושב כבר. כי כמו שאתה בשעת משבר מזרים כספים מהחלק ההגנתי בתיק למניות, כך גם בתקופות זינוק אתה מבטל-מקטין את הפוטנציאל להרוויח.

לא רואה טעם להרחיב מעבר לזה, כי יש פה אנשים בפורום שכבר עשו זאת ב-2008. אחד כמדומני לקח הלוואה כנגד כל התיק שלו במרץ 2009 (חודש אחרי שיא השפל), הוא יותר מהכפיל את הונו מאז. ואחר גם כן עשה את זה רק לא כנגד כל התיק אני חושב (?)

אף אחד כאן לא הזכיר פשוט את האופציה של למנף את התיק שלך בזמן שפל. כמובן שכאשר אתה ממנף אתה חושף את עצמך לסיכונים שכל מינוף מגלם, אבל כל אחד והשיקולים שלו. אני אומר שאם זה מתאים לתאגידים וממשלות, אז זה בהחלט יכול להתאים גם לאנשים פרטיים.
אני לא חושב שהאנלוגיה לממשלות נכונה
א. הנזק מתחלק על הרבה של שותפים (אזרחים)
ב. מדינות לא משקיעות 100% מההון שלה במניות
ג. למדינה יש תמיד תזרים מזומנים גדול (מיסים)
ד. תוחלת החיים של מדינה בדכ גדולה משל אזרח ממוצע....
יש גם כלל בחיים שכשאתה זקוק מאוד להלוואה (בגלל צרות פיננסיות) מחיר ההלוואה יעלה בהתאם (ואולי יהיה אין-סופי , כלומר לא תינתן הלוואה)

הכל אפשרי וזה כמובן נתון להעדפות המשקיע
וקיבולת הסיכון

אני לא חושב שהאנלוגיה לממשלות נכונה
א. הנזק מתחלק על הרבה של שותפים (אזרחים)
ב. מדינות לא משקיעות 100% מההון שלה במניות
ג. למדינה יש תמיד תזרים מזומנים גדול (מיסים)
ד. תוחלת החיים של מדינה בדכ גדולה משל אזרח ממוצע....
יש גם כלל בחיים שכשאתה זקוק מאוד להלוואה (בגלל צרות פיננסיות) מחיר ההלוואה יעלה בהתאם (ואולי יהיה אין-סופי , כלומר לא תינתן הלוואה)

הכל אפשרי וזה כמובן נתון להעדפות המשקיע
וקיבולת הסיכון
אז יש לנו כאן פער בהשקפות. מבחינה טכנית, אדם לא שווה מדינה. אני בכלל לא באתי להשוות, רק ברמה הרעיונית. כבר חלפה מזמן התקופה שממשלות בעולם המפותח היו לוקחות 100% מהמימון והאחריות לביצוע של פרויקטים על עצמן. כשאתה בא לבנות נגיד כביש חדש או כל תשתית לאומית אתה תמיד משתף בזה משקיעים בהבטחה לתשואה מסויימת לאורך תקופה, את העובדים אתה לא מעסיק בעצמך כעובדי מדינה אלא הם עובדים של חברת בינוי. אותו דבר גם למשל בתעשיית הביטחון. פעם צבאות - וגם צה"ל - היו מפתחים הכל בעצמם בפנים ע"י חיילים טכנולוגיים. כיום חלק מהפיתוח עדיין מתבצע בתוך הצבאות (בעיקר בארה"ב וישראל) אבל הרוב המוחלט הולך לתעשיות הביטחון המקומיות וההשקעה והסיכון מיוצאת בהתאם גם לגורמים פרטיים.

אז לשיטתי, אין שום מניעה שגם אדם פרטי לא יכניס שותפים - ע"י נטילת הלוואות - לפרויקט האישי שלו - שהוא התיק שלו. אני רואה בזה יותר שאלה של ביטחון בדרך שלך. אם אתה כל כך בטוח בדרך שלך - שתהיה עליה אחרי הקריסה - אין לך מה לפחד. אפילו שהמינוף עלול לגרום לאיבוד כל ההשקעה ואף יותר. אם אתה לא בטוח בעצמך, חושש, פוחד וכד' אז תישאר רק עם הונך שלך.

בדיוק. הקצאה של פלח בתיק למרכיב דל סיכון- אך ורק לויסות כמות התנודתיות/יכולת לישון בלילה ולא לשם קניה עתידית מתישהו של מניות בשפל.

אז יש לנו כאן פער בהשקפות. מבחינה טכנית, אדם לא שווה מדינה. אני בכלל לא באתי להשוות, רק ברמה הרעיונית. כבר חלפה מזמן התקופה שממשלות בעולם המפותח היו לוקחות 100% מהמימון והאחריות לביצוע של פרויקטים על עצמן. כשאתה בא לבנות נגיד כביש חדש או כל תשתית לאומית אתה תמיד משתף בזה משקיעים בהבטחה לתשואה מסויימת לאורך תקופה, את העובדים אתה לא מעסיק בעצמך כעובדי מדינה אלא הם עובדים של חברת בינוי. אותו דבר גם למשל בתעשיית הביטחון. פעם צבאות - וגם צה"ל - היו מפתחים הכל בעצמם בפנים ע"י חיילים טכנולוגיים. כיום חלק מהפיתוח עדיין מתבצע בתוך הצבאות (בעיקר בארה"ב וישראל) אבל הרוב המוחלט הולך לתעשיות הביטחון המקומיות וההשקעה והסיכון מיוצאת בהתאם גם לגורמים פרטיים.

אז לשיטתי, אין שום מניעה שגם אדם פרטי לא יכניס שותפים - ע"י נטילת הלוואות - לפרויקט האישי שלו - שהוא התיק שלו. אני רואה בזה יותר שאלה של ביטחון בדרך שלך. אם אתה כל כך בטוח בדרך שלך - שתהיה עליה אחרי הקריסה - אין לך מה לפחד. אפילו שהמינוף עלול לגרום לאיבוד כל ההשקעה ואף יותר. אם אתה לא בטוח בעצמך, חושש, פוחד וכד' אז תישאר רק עם הונך שלך.

הפער אינו גדול ברור שמדינות נוטלות הלוואות ומוציאות פרויקטים החוצה
העיניין הוא שכשהן נוטלות את ההלוואה הן בדכ במצב שמאפשר נטילת הלוואה ולא בקריסה
נכון שיש את יוון שמשתמשת החולשה שלה כמנוף לקבלת כסף אבל בדכ אדם פרטי שהוא לא תשובה או לבייב לא יצליח

***" עריכה ***
החוב הלאומי של ישראל (ויקיפדיה) הוא כ 715 מליארד שח
כלומר האזרח חייב כ 100 אלף שח(אם לא טעיתי בהקלדה של הסכומים המחשבון הסלולרי ...), להערכתי זה קטן משמעותית מתיק המניות של האזרח הממוצע
(בהשקעה ישירה או דרך קרנות פנסיה מנהלים השתלמות וכד')

נערך לאחרונה ב:
העיניין הוא שכשהן נוטלות את ההלוואה הן בדכ במצב שמאפשר נטילת הלוואה ולא בקריסה
נכון שיש את יוון שמשתמשת החולשה שלה כמנוף לקבלת כסף אבל בדכ אדם פרטי שהוא לא תשובה או לבייב לא יצליח

***" עריכה ***
כלומר האזרח חייב כ 100 אלף שח(אם לא טעיתי בהקלדה של הסכומים המחשבון הסלולרי ...), להערכתי זה קטן משמעותית מתיק המניות של האזרח הממוצע
מה זה משנה קטן או גדול?
אם יש לי תיק שאחרי קריסה נגיד הגיע ל-100 א"ש, מה בדיוק מונע ממני ללוות 50-70 א"ש לצורך רכישות בתקופת השפל?
הלוואות זה כבר מזמן לא שמור רק לבנקים ולשוק האפור. יש מספיק גורמים לקבל מהם הלוואות בריביות אטרקטיביות.
בהחלט יכול להיות מצב שיש מפולת בבורסה אבל מצב המשק הביתי שלך מצויין - אתה ואשתך שמרתם על מקומות העבודה, אין לכם חובות, אין בעיות כלכליות מיוחדות... ובמצב כזה אין שום סיבה שגם בקריסה לא תמצא מישהו שילווה לך.

אני חושב שאתה מערבב כאן בית שני גורמים מנותקים: מצב התיק שלך לעומת המצב הכלכלי האיכותי שלך. אין שום סיבה שתהיה לך קורלציה ישירה בין השניים ואפילו יכול להיות מצב הפוך. זה שהתיק שלך קורס לא אומר שאין לך מה לאכול בבית. נכון שמשברים מלווים בפיטורים הרבה פעמים אבל זה בעיקר בשוליים. אני חושב שרק ב-1929 היה מצב שבאמת משבר בבורסה הוביל לזה שאחוזי האבטלה בארה"ב התקרבו ל-30%. ובארץ בכלל אין תקדים דומה לזה.
המצב בבורסה לא משקף את המצב בכלכלה האמיתית. כלכלה אמיתית זה רק דבר אחד: GDP - תל"ג. כמה מייצרים אזרחי המדינה כולה ביחד. במצב אידאלי הבורסה אמורה לשקף זאת אבל היום עם כל הפנסיות שמוזרמות לשם אי אפשר לומר זאת כבר.

מה זה משנה קטן או גדול?
אם יש לי תיק שאחרי קריסה נגיד הגיע ל-100 א"ש, מה בדיוק מונע ממני ללוות 50-70 א"ש לצורך רכישות בתקופת השפל?
הלוואות זה כבר מזמן לא שמור רק לבנקים ולשוק האפור. יש מספיק גורמים לקבל מהם הלוואות בריביות אטרקטיביות.
בהחלט יכול להיות מצב שיש מפולת בבורסה אבל מצב המשק הביתי שלך מצויין - אתה ואשתך שמרתם על מקומות העבודה, אין לכם חובות, אין בעיות כלכליות מיוחדות... ובמצב כזה אין שום סיבה שגם בקריסה לא תמצא מישהו שילווה לך.

אני חושב שאתה מערבב כאן בית שני גורמים מנותקים: מצב התיק שלך לעומת המצב הכלכלי האיכותי שלך..
1. כשכתבתי שהפער אינו גדול התכוונתי בינינו לגבי נטילת חובות המדינה
2. אני מניח שלא חווית באופן אישי מה קורה לאדם שנטל הלוואה כנגד תיק מניות ובאיזה מהירות המלווים מפנים לו גב
3. שוק הלוואות חוץ בנקאי דורש בטחונות או ריבית שתכסה על הסיכון אני (מודה שלא מנסיון)
מתקשה להאמין ביכולות של אדם שאיבד 30% מתיק ההשקעה הקטן שלו לקבל ריבית אטרקטיבית רק על סמך תיק ההשקעות
3.לא התייחסת במקור בשום מקום למצב סביבתי
כמו נשוי עובד מפוטר , קשה להשיג עבודה או קל
אלא רק לזמינות ההלוואה כמקור ל התמודדות עם נפילה, נתונים כאלה כל כך אישיים אבל לתחושתי במרבית המקרים הרעלים לא ישפרו את יכולת השגת ההלוואה
4. בגדול אני לא מאמין בהפרדה מוחלטת של המצב הכלכלי מהמצב של תיק המניות , בסופו של דבר יש פערים אבל לאורך זמן יש התכנסות,
אני תמיד יכל להחליט שהשווי הרוחני שלי הוא כשל ביל גייטס למרות שסהכ הנכסים שלי הם 10k :)

נערך לאחרונה ב:
ומה מונע מהבורסה ליפול עוד 50% אחרי שלקחת הלוואה ולקחת מניות ולא לעלות בחזרה עד אחרי שהבנק בא אליך ודורש את החזר ההלוואה בלי שתהיה לך יכולת להחזיר אותה?
ומה תעשה אם איבדת את העבודה אחרי שלקחת את ההלוואה?

@AlexNOSAM תאורטית ובהנחה שתצליח לתזמן ברמה מסוימת את נקודת השפל, יש סיכוי מסוים שתרוויח מהלוואה על מנת להשקיע.

אבל.. יש גם סיכוי שלא, (כי הרי אין שני מצבים זהים במדויק בהיסטוריה של שוק ההון, ואתה לא יכול להסיק ממה שקרה בעבר, מה יקרה בעתיד), ואז באמת תהיה בצרות.

אני תמיד מזכיר לעצמי, שכיוון שעדיין לא חוויתי נפילה גדולה, ואינני יודע איך אתנהג במצב כזה, עדיף להיות אקסטרא סולידי לבנתיים, ולראות איך אני באמת אתמודד כשתגיע הנפילה.

השאלה האמיתית היא איך יודעים מתי להפסיק לאזן את התיק. כלומר, מתי פלח מסויים בתיק הוא במצב קטסטרופלי שהוא לא יתאושש ממנו ועדיף להמנע מלקנות עוד יחידות בפלח הזה (דוגמה קיצונית: מצאו דרך זולה להפיק זהב מפחם).
זו באמת שאלה טובה, אפשר לקבוע שאם אתה מאזן X פעמים אל תוך הפלח הזה והוא שוב יורד אל מתחת לנקודת האיזון אז הגיע הזמן להפסיק לאזן אליו. לדוגמה: בתיק של הארי בראון אם הזהב צונח והוא שווה 15% מהתיק ואתה מאזן בחזרה ל 25% והוא שוב צונח ל 15% ושוב אתה מאזן והוא שוב צונח אז מתישהו אתה אמור להבין את הרמז שהמצב על הפנים ואתה לא אמור לקנות עוד זהב.

או הצד השני של המטבע (שעדיין לא באתי על סיפוקי בעניינו) מתי מתחילים "לקנות כמו משוגעים" או אפילו רק לקנות מחוץ למסגרת האיזון התקופתי.

@דגגגג האם בכלל אפשר להגיע למסקנה כמו שהעלית כשזה נוגע לETF?

ומה מונע מהבורסה ליפול עוד 50% אחרי שלקחת הלוואה ולקחת מניות ולא לעלות בחזרה עד אחרי שהבנק בא אליך ודורש את החזר ההלוואה בלי שתהיה לך יכולת להחזיר אותה?
זה לא רלוונטי גם אם היא תיפול בעוד 98% אחרי שאני אקבע פוזיציה עם הכסף החדש, מבחינתי זה יהיה פשוט עוד הפסד על הנייר. אני לא מצליח להבין למה שהבנק יבוא וידרוש את החזר ההלוואה ככה ביום בהיר אחד אם סיכמנו על תשלומים מסויימים בריבית מסויימת לאורך תקופה.
ומה תעשה אם איבדת את העבודה אחרי שלקחת את ההלוואה?
זו עלולה להיות בעיה, אבל אני לא מתרכז בה במיוחד. ברור שזה לא יהיה צעד שאני אמהר לעשות אם אזהה שהביטחון התעסוקתי שלי במצב רעוע.
מבחינתי זה מצב קיצון שאין טעם להקדיש לו יותר מדי חשיבה כי תמיד אפשר להיות יצירתי יותר בשביל לצאת מהמצב הפתלתל הזה. אפשר מראש לקחת בחשבון במזומן בצד חצי שנה של החזרים בזמן חיפוש עבודה חדשה, אפשר למכור חלקים מהתיק חודש-חודש עד מציאת עבודה...

כל אחד, את הבחירות שלו יעשה.

@AlexNOSAM תאורטית ובהנחה שתצליח לתזמן ברמה מסוימת את נקודת השפל, יש סיכוי מסוים שתרוויח מהלוואה על מנת להשקיע.

אבל.. יש גם סיכוי שלא, (כי הרי אין שני מצבים זהים במדויק בהיסטוריה של שוק ההון, ואתה לא יכול להסיק ממה שקרה בעבר, מה יקרה בעתיד), ואז באמת תהיה בצרות.

אני תמיד מזכיר לעצמי, שכיוון שעדיין לא חוויתי נפילה גדולה, ואינני יודע איך אתנהג במצב כזה, עדיף להיות אקסטרא סולידי לבנתיים, ולראות איך אני באמת אתמודד כשתגיע הנפילה.
גם אני לא חוויתי עדיין קריסה על בשרי, ועדיין זה לא מה שירתיע אותי כי אני בטוח באסטרטגיה שלי לטווח הארוך. כמו שאמרתי קודם, השאלה היא אם אתה בטוח שתהיה עליה אחרי הנפילה. אני באופן אישי די בטוח שאחרי 200 שנות בורסה אין שום סיבה מיוחדת שדווקא בתקופת החיים שלי פתאום תהיה בעיה חריגה שאיש לא צפה.

טוב, הרבה דיבורים באוויר היו פה על משהו שסתם הצעתי והוא אחרי הכל לגיטימי וכבר בוצע ודובר כאן ע"י אנשים אחרי רק במשבר האחרון (2008). שכל אחד ילך בדרכו האישית והמיוחדת, ורק ילמד את עצמו לגבי הסיכונים הגלומים בה.

שבת שלום

נערך לאחרונה ב:
זה לא רלוונטי גם אם היא תיפול בעוד 98% אחרי שאני אקבע פוזיציה עם הכסף החדש, מבחינתי זה יהיה פשוט עוד הפסד על הנייר. אני לא מצליח להבין למה שהבנק יבוא וידרוש את החזר ההלוואה ככה ביום בהיר אחד אם סיכמנו על תשלומים מסויימים בריבית מסויימת לאורך תקופה.
הבעיה היא שהשקעת את כל הכסף בבורסה, ההכנסה שלך נפגעה מסיבה כזו או אחרת וכרגע אין לך איך להחזיר את התשלומים.

לגבי לקחת הלוואה בזמן משבר , זה זמן שמאוד קשה לקבל הלוואה,
אל תשכח כשאתה חייב לבנק מיליון אתה בבעיה כשאתה חייב לבנק 100 מיליון הבנק בבעיה,

משהו שאפשר לעשות
אם אתה לא ממונף אפשר להחזיק דרך המשבר,
או למצע חלק מהמניות בזול ולהיזהר מחברות עם חובות או קצת מזומנים,
בנוסף לונג על vxx gld def tlt, שורט על spy

בנוסף לונג על vxx gld def tlt, שורט על spy
זה כל כך מסוכן שאני לא יכול אפילו לתאר עד כמה.
דווקא ביום שביצעת שורט על SPY הוא מתאושש... ודווקא ביום שאתה ביצעת לונג על VXX הוא מתרסק בחצי...
בכל מקרה להיות לונג על VXX זה אחד הרעיונות הכי גרועים שקיימים, בעיקר לונג ארוך טווח.
VXX הוא כלי ששואף ל-0 בגלל אפקט הקונטנגו ואתה מפסיד כסף על כל יום שעובר בנוסף לדמי הניהול הרגילים של הקרן.

צודק ,זה מסוכן , אבל גם לא לעשות כלום זה מסוכן,לא עושים את זה עם כל הכסף , אולי רבע , צריך לקבל החלטה,
כדי למתן חלק מההפסדים
לא חייב VXX , אפשר משהו אחר שמחקה את הVIX

כש SPY יורד מתחת לממוצא נא 200 תוך יום זה לא דבר נורמאלי , כמו מתי שה VIX מעל 25 זה לא דבר נורמאלי
וש אגח ארוך מביא פחות ריבית מאגח קצר
בנוסף ה margin debt של הסוחרים עולה

אינדיקטורים שאני משלב כדי לזהות אם מפולת קרובה:
Cook Cumulative Tick
dynamic yield curve הפוך
שווי שוק כל המניות גבוה מ GDP
shiller pe גבוה מ25
ריבית עולה
תשואת דיבידנטים יורדת
פחות ופחות מניות ערך טובות , הכל ניהיה יקר (למשל ב ev/ebit ev/fcf , dcf לכל המניות כממוצא)
אנשים שלא קשורים לתחום מדברים הרבה על מניות, נהג מונית מדבר על מניות , במסיבה שואלים על הנושא
אין אינדיקטור אחד שעובד לבד, אבל אם משלבים כמה , אולי אפשר לקבל משהו סביר
תוך כדי מפולת: vix מעל 25 , spy מתחת לממוצא נא 200 יום , בחוזים עתידיים על הes סוחרים גדולים בורחים מוקדם,
כנראה מתישהו בשנה הבאה

במפולת זה הזמן למסחר יומי , לעשות שורטים על מה שיורד הכי הרבה כל יום , בנוסף לתיק השקעות,
אלה זמנים שכמעט לא קורים , זמנים ב2008 ו2000 , אנשים שאני מכיר עשו פי 3 על הכסף במפולת תוך כמה חודשים,
זמנים כאלה מאוד נדירים וצריך לנצל אותם,
אני די נגד מסחר יומי , אבל זמנים של מפולות זה זמן טוב לעשות את זה לעומת זמנים רגילים במקביל להשקעות, כי יש סיכוי גבוה שכמעט כל מה שתעשה עליו שורט בתקופה כזאת יירוויח
מסחר עושים על סכום קטן מהכסף , עד 20% , הרוב בהשקעות ארוכות

נערך לאחרונה ב:
...

איפה קראת את זה בוויקיפדיה?
זה לא מעודכן. לפי היחידה לניהול החוב הממשלתי, מדובר ב-633 מיליארד בלבד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Z פיצויים: למשוך או לא למשוך? זאת השאלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
L האם ניתן להעביר פנסיה/קרן השתלמות ל-IB אמריקאי ולנהל זאת כ-IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 1
H אג"ח ממשלתי אמריקאי - בכל זאת מאבד ערך לאינפלציה? שוק ההון 0
GeraltOfHaifa אני רוצה להעשיר את העברית שלי - איך עושים זאת? התפתחות אישית 23
D חישוב שטח דירה שייתכן שונה מדברי המתווך , כיצד ניתן לדעת שטח מדוייק? והאם המידע הזה מהווה אפשרות למו'מ להורדת מחיר, ואיך לבצע זאת נדל"ן 47
T משבר האנרגיה העולמי - השורשים, הסיבות והאם בכל זאת יש פתרונות? אוף טופיק 0
TheOneTech אחריות של איקאה או עשה זאת בעצמך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
J העאלת משכורת - איך עושים זאת בצורה נכונה? התפתחות אישית 41
W מתחיל ללמוד בבר אילן במקום בעברית (מדמ"ח), האם זאת טעות? התפתחות אישית 25
S לתכנת או לא לתכנת זאת השאלה התפתחות אישית 22
פ תשואות עבר לא מנבאות תשואות עתיד, מה בכל זאת הערך שלהן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G עשה זאת בעצמך לעבודות נגרות כאמצעי לחיסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 24
JG1 אולי בכל זאת? משיכת פנסיה לפני גיל פרישה צרכנות פיננסית 2
ד האם זאת בועה? אוף טופיק 159
פ אם משקיע תאורטי רוצה לקנות קרנות סל של נפט וגם של שווקים מתעוררים, בנטרול מטח, איך יעשה זאת? שוק ההון 34
N התייעצות לגבי השקעה בתקופה זאת נדל"ן 15
ע צמוד מדד או לא? זאת השאלה! שוק ההון 2
T שיקולים משניים, אני יודע, אבל בכל זאת - חצץ בנעל שוק ההון 49
א הלוואה לצורך השקעה - נדוש אבל בכל זאת ... שוק ההון 42
נ חיפוי לקיר מטבח - עשה זאת בעצמך התפתחות אישית 12
ר האם למכור בכל זאת? שוק ההון 5
de dud שאלה פילוסופית: האם מינימליזם זאת דת? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
wa11a עז״ב [עשה זאת בעצמך] בתחום הרכב התפתחות אישית 16
A תיק השקעות אחד - בפועל, איך נכון יהיה לעשות זאת? שוק ההון 2
R רכישת דירה להשקעה במדריד, מבקש להתייעץ עם משקיע פרטי שכבר עשה זאת נדל"ן 12
O תואר או לא תואר - זאת השאלה! התפתחות אישית 23
א האם זאת קרן REIT חדשה בישראל? שוק ההון 0
Benjamin W אז מהיום מיטב דש זאת חברה סינית שוק ההון 23
doc29 תזמון שוק - אולי בכל זאת? שוק ההון 62
לירן אולי בכל זאת ביטוח מנהלים? צרכנות פיננסית 35
פ שיא החוצפה — אסור לאפשר לאזרחים "טפשים" לנהל בעצמם את כספם. המדינה חייבת לאסור זאת. צרכנות פיננסית 13
ל הרהורי כפירה בהשקעה עשה-זאת-בעצמך שוק ההון 131
Izik האם השקעה במדדים זאת השקעה סולידית? שוק ההון 7
yossik אנונימי או לא - זאת השאלה אוף טופיק 82
ע אני יודע שאנחנו שוק קטן ובכל זאת שוק ההון 5
aziz עשה זאת בעצמך: מנורת לילה מסָּפֶּלִי מהגוני התפתחות אישית 0
aziz עשה זאת בעצמך: קערות מעץ התפתחות אישית 0
aziz עשה זאת בעצמך: עמוד תווים התפתחות אישית 1
Aranchik לצבור או לחלק - זאת השאלה שוק ההון 23
aziz עשה זאת בעצמך - מיטה התפתחות אישית 11
aziz עשה זאת בעצמך - שעון התפתחות אישית 3
הסולידית יומני מסע -- מה זאת אומרת? יומני מסע אישיים 6
milx טענת BALAJI - האם אנו בפתח קריסה רצינית בבנקים בארה"ב? SVB רק ההתחלה? פוסטים מאיכות נמוכה 11
פסיוני קריסה של 'חברת השקעות באמזון'- השקעות אלטרנטיביות 23
tomer111 כשאומרים שמחיר האג"ח ירד או שתהיה קריסה באג"ח מה זה משנה אם אני מחזיק אותם עד הסוף? שוק ההון 27
N ביטוח בריאות סולידי - הרף המינימלי שמונע קריסה כלכלית, דעה צרכנות פיננסית 41
D שאלת בור - קריסה של חברת ונגארד שוק ההון 29
Wolfi האם הבורסה בתל אביב בתהליכי קריסה? שוק ההון 27
עמוס רוברט שילר צופה קריסה אוף טופיק 10
T 17:18 ביוני 2008 - איך נראית קריסה? שוק ההון 15

נושאים דומים

Back
למעלה