• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

למישהו יש ניסיון בהעברת שיעורים פרטים?

משה

משתמש בכיר
דירוג
3,335
בעקבות הפוסט האחרון של הסולידית התחלתי לחשוב על גיוון מקורות ההכנסה שלי בעזרת העברת שיעורים פרטיים לתלמידי תיכון ומטה.

תהיתי האם למישהו יש ניסיון בתחום?
איך אתם לומדים את השוק?
איך אתם מתמחרים?
איך אתם ממתגים את עצמכם?

אם יש לכם טיפים או עקרונות מועילים בתחום אשמח לשמוע.

חג שמח

יש לי נסיון מהעבר, אבל שיעורים לסטודנטים לתואר ראשון ופחות לתיכוניסטים.
עשיתי פרופיל בזמנו באתר "לימוד נעים" והגיעו משם. בעבר היותר רחוק לימדתי גם דרך חברות שמעסיקות מורים (לא ממליצה) ו"ירשתי" תלמידים מחברות.

לימדתי מקצועות שיש להם ביקוש למורים ופחות היצע (סטטיסטיקה בעיקר) ולכן היה יחסית פחות קשה למצוא תלמידים. מסטודנטים לתואר ראשון לקחתי 90 לשעה (בפועל יכולתי לקחת יותר, בהשוואה לממוצע וביחס לנסיון, אבל לא רציתי). עשיתי גם קבוצות קטנות שזה משתלם יחסית - כל אחד משלם פחות אבל זה הרבה פר שעה. הייתי ערוכה עם לוח מחיק וכו'.

עשיתי פעם פרופיל ב'לימוד נעים', ואז שחכתי מזה והפסקתי ללמד, עד היום מתקשרים אלי מדי פעם אנשים שהגיעו דרך שם, אז כנראה שזה עובד.

הקורסים שהכי טוב ללמד הם כאלה שיש בהם את התחילית 'ל-' :
מכניקה\חשמל\גלים לרפואנים\ביולוגים\כימאים
חדו"א לכלכלנים\...

עשיתי פעם פרופיל ב'לימוד נעים', ואז שחכתי מזה והפסקתי ללמד, עד היום מתקשרים אלי מדי פעם אנשים שהגיעו דרך שם, אז כנראה שזה עובד.

הקורסים שהכי טוב ללמד הם כאלה שיש בהם את התחילית 'ל-' :
מכניקה\חשמל\גלים לרפואנים\ביולוגים\כימאים
חדו"א לכלכלנים\...
מה הסיבה לכך?

פתחתי חשבון באתר לימוד נעים :)

עכשיו נתאזר בסבלנות

מה הסיבה לכך?
(זו רק דוגמא לניחוש, מקווה שהרעיון ברור ולא תסקלו אותי)

נניח ביולוגים שלומדים חשמל, רובם לא אוהבים את הנושא (אחרת היו לומדים הנדסה), אין להם כלים מתמטיים לטפל בזה, וגם יש פחות מוטיבציה, כי זה לא ביולוגיה. חוצמזה שהרבה פעמים הופכים את הקורסים הללו (שמתקיימים בשנה ראשונה) לקורסים מסננים, כלומר לקורסים קשים.

אם מדובר בקרוס מסנן, עם 50% נכשלים, וכישלון משמעו לשלם מחדש על עוד קורס ולבזבז עוד מלא זמן, אזי ברור שאנשים יהיו מוכנים לשלם לפחות מאה שקלים לשעה לשיעור פרטי ממורה טוב.

אז נניח שאתה למדת חשמל במסגרת לימודי הנדסה, אתה יכול ללמד אותם, לא רק כי למדת ברמה יותר גבוה (מבחינה מתמטית) אלא גם כי אולי יש לך נקודת התייחסות אחרת לחומר, או שאתה מכיר כל מיני קיצורי דרך וכללי אצבע שימושיים, או שאתה יכול יותר בקלות להכינס לראש של המרצה ולהבין איך הוא כותב את המבחן.

כמובן שאם למדת חשבו אינפנטסימאלי במסגרת תואר במתמטיקה ואתה עכשיו בא ללמד חדו"א לכלכלנים, אז השמים הם הגבול.

מה שכן, צריך להתכונן היטב בבית, להשיג סיכומי שיעור וכו', מורה פרטי טוב לא רק יודע את החומר, הוא יודע מה הסטודנטים למדו בכיתה, באילו סימנים המרצה משתמש וכו', ומה נדרש במבחן.

אני מאוד אהבתי ללמד פרטי, והייתי גאה כאשר הסטודנטים שלחו לי הודעות אחרי המבחנים, אבל הפסקתי עם זה כדי להיות הוגן עם המנחה והמלגה שלי, שמצפים (המלגה דורשת) שלא אעבוד מחוץ לקמפוס.

הכי פשוט לתלות מודעות פיזיות. ללכת ללוחות המודעות שבכניסה לבתי ספר רלוונטיים באזור מגוריך ולתלות מודעות.
אם אתה מסוגל ללמד סטודנטים אתה יכול ללכת לאוניברסיטה הקרובה לביתך, ולתלות מודעות על לוחות המודעות של הפקולטות הרלוונטיות.
פעם הקדשתי יום שישי אחד כזה לתליית מודעות באוניברסיטת תל אביב. שנתיים אחר כך עדיין הגיעו אלי סטודנטים מאותן מודעות!!
יש גם אתרים של אגודת הסטודנטים שבהם אפשר לפרסם שיעורים פרטיים.
אתה לוקח בהתחלה סכום נמוך יחסית, וכשהשעורים ממלאים את לוח הזמנים שלך אתה מעלה בהדרגה את השכר.
פעם היה לי תלמיד פרטי קבוע של פעם בשבוע. באיזה שלב אבא שלו העלה לי את השכר לשעה גם בלי שביקשתי. כנראה היה מעורה בשוק יותר ממני, והכיר לי טובה על ההתקדמות של בנו. אחר כך העליתי את מה שלקחתי מכל התלמידים שלי. :)

תגידו, עם שכר כזה גבוהה וזו עבודה יחסית נחמדה, זה לא כיוון טוב לקריירה רצינית? למה רק בתור השלמה? (בהנחה שמשתכרים פחות מ90 לשעה באלטרנטיבה)

תגידו, עם שכר כזה גבוהה וזו עבודה יחסית נחמדה, זה לא כיוון טוב לקריירה רצינית? למה רק בתור השלמה? (בהנחה שמשתכרים פחות מ90 לשעה באלטרנטיבה)
כי אין בזה התקדמות, ומספר השעות ביום מוגבל וכי מדובר בתחום בו אם אין לך שם טוב באופן יוצא דופן, את צריכה קשרים כדי לשמור על הרבה תלמידים (בדרך כלל המורים בתיכון מפנים לחברים שלהם שהם מכירים) וכי כמו עצמאים רבים יש עונה בה אין לך זמן לנשום.ויש עונה בה כמעט אין בכלל עבודה.
כמו כן, כשאת משווה לעבודה כשכיר, תשווי לעלות מעביד כמובן.

(26 אלף)
במשכורת כזו כנראה עדיף להיות שכיר?
ומה העלות שכר של מהנדס תוכנה עם מספר שנות נסיון? ;)
רמז: יותר.

קיצר, תלוי איזה שכיר. כמו שתלוי איזה עצמאי.

נערך לאחרונה ב:
(26 אלף)
במשכורת כזו כנראה עדיף להיות שכיר?
רק רציתי להדגים מה זה עלות מעביד... זה אומר שכעצמאית את צריכה להכניס 26K בשביל להשתוות לשכיר שמקבל 20K

למרות, שבתכלס החשבון יותר מורכב, כי יש עוד הוצאות, מצד שני יש הוצאות מוכרות.

"מורה" בהחלט יכול להגיע למשכורות כאלה. לדוגמה, אם יעביר קורסים, או ילמד קבוצות.

לא הבנתי את כוונתך בעלות מעביד?
תכניסי 20000 בשכר בסיס ותסתכלי על העלות שכר
https://www.hilan.co.il/מרכז-ידע/אשפי-חישוב/אשף-נטו/
הוא מחשב רק עלות ישירה וללא ימי מחלה/חופשה/חגים.
יש כלל אצבע להערכה גסה - הכפלת השכר ב- 1.4
דהיינו שכר של 20K עולה למעסיק 28K

כי אין בזה התקדמות, ומספר השעות ביום מוגבל
בנוסף אפשר לעבוד בזה בעיקר אחרי הצהריים כי אלו השעות הפנויות לרוב התלמידים. כך שקשה מאד להגיע למשרה מלאה רק משיעורים פרטיים, וגם היקף של חצי משרה יהיה בשעות מאד לא נוחות, בודאי אם רוצים להיות פנויים כשבן הזוג/החברים/הילדים גם פנויים.

זה יכול להיות עסק טוב אם מעבירים שיעורים לקבוצות קטנות ללימודי תואר ראשון.
אני מכיר כאלה שמלמדים בקבוצות של 4, כל אחד 40 שקל לשעה ויושבים כל פעם 3 שעות.
כך שיוצא למורה 40*3*4 שזה 360 שקל על עבודה נחמדה בערב..
וזה נחשב לממש זול, שמעתי שיש גם כאלה שלוקחים 60-70 לתלמיד... ואז זה כבר רציני

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B משרת סטודנט מדעי המחשב למישהו עם ניסיון התפתחות אישית 9
א הטבות הבנקים לפותחי חשבון עו"ש - האם למישהו יש ניסיון בהשגתן בחשבון קיים? צרכנות פיננסית 18
דימה למישהו יש ניסיון במענקי מילואים ומכתבים למוסד לביטוח הלאומי? צרכנות פיננסית 6
ג האם למישהו יש ניסיון עם השירות של רמי לוי תקשורת(סלולר)? צרכנות פיננסית 3
מוריה ביטוח סיעודי? בית אבות סיעודי? למישהו ניסיון? אוף טופיק 6
yossidiv האם למישהו כאן יצא להשקיע עם [נערך] פוסטים מאיכות נמוכה 7
R למישהו יש נסיון עם פעמון חכם לדלת ? אוף טופיק 3
A יש למישהו מידע על מדדים שונים שוק ההון 3
L למישהו יש רעיון מה אפשר לעשות עם שעות פנויות וידע בתכנות אוף טופיק 8
ג חשבון ב coinbase כאזרח אמריקאי תושב ישראל, יצא למישהו? השקעות אלטרנטיביות 8
N למישהו יצא להוציא דרכון רומני? עלות vs כדאיות אוף טופיק 10
א שאלה קצת מביכה - למה למישהו אכפת מדיבידנדים ? שוק ההון 172
נ מסמך אקסל טוב לניהול השקעות- יש למישהו? שוק ההון 2
G קרה למישהו פעם ? מכירה רעיונית שוק ההון 5
L מישראל לIB ל TW למישהו יש נסיון? צרכנות פיננסית 6
L אני צריכה לשלוח סריקה דרכון שלי למישהו איך אני מוודא שהוא לא ישתמש איתה אחר כך? אוף טופיק 7
Z האם למישהו יש קישור לרשימת קרנות מחקות הישראליות הזולות שוק ההון 6
L דירה במרכז - AIRBNB - למישהו יש נסיון? נדל"ן 21
נ אוליי למישהו יש רעיון כיצד ניתן לאמוד מה יהיה מקדם קצבה בגיל פרישה??? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
נ למישהו יש רעיון איך ניתן לאמוד מה יהיה מקדם קצבה בגיל פרישה??? צרכנות פיננסית 1
K למישהו יצא להמיר שקלים ליורואים ולשלוח אותם לבנק אירופאי דרך xe? צרכנות פיננסית 1
י שאלה בהשקעות אבל למישהו שונה - הלכה וכשרות. שוק ההון 15
unrealx למישהו פה יצא להתעסק עם "אינטו - רשת חברתית להשקעות נדל"ן"? נדל"ן 1
Liron2035 למישהו יש נסיון עקבי ומוצלח עם העברת כסף מבנק לאומי לIB (זה"ב)? צרכנות פיננסית 34
L יש למישהו המלצה לשכפול מפתחות לרכב באשקלון והסביבה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ליאת - איפה שיש רצון... למישהו יש המלצה (לא יעוץ!) על קופת גמל להשקעה עם דמי ניהול נורמליים? צרכנות פיננסית 26
Z נדל"ן מניב בארץ (משרדים). האם יש למישהו קישור לידע ומידע איכותי בנושא שוק ההון 0
waskindalost למישהו יש המלצה למכונת כביסה ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 56
T יש למישהו נסיון עם יועצי (/"משווקי") השקעות של בתי ההשקעות? שוק ההון 3
א למישהו יש נסיון עם מעמ+דמי טיפול של משלוח? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 33
S למישהו יש המלצה ליועץ השקעות? שוק ההון 2
א למישהו/י יש נסיון בנו פו/ חפיפה עם אבקת סודה לשתייה? אוף טופיק 46
V אני רוצה לקנות לאחיינית שלי כיסא אוכל לבית ולא מבין בזה כלום, יש למישהו המלצה? אוף טופיק 10
yossidiv למישהו פה יצא לעבוד עם Covercy? צרכנות פיננסית 24
Rio יש למישהו מושג מדוע זה לא נותן לי למכור? (תמונה בפנים) שוק ההון 13
Q יש למישהו נסיון עם הלוואות חברתיות ? שוק ההון 1
הקוקיה למישהו יש התנסות אישית עם וואלה מובייל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
M שכר מקובל למשרות פיתוח תוכנה עם 2-3 שנות ניסיון התפתחות אישית 83
B ניסיון עוקץ מוזר - מישהו מבין מה מטרתו? אוף טופיק 41
H מלווה / יועץ - כמה חשוב לבעל ניסיון שמחפש סקליבליות? נדל"ן 23
Tim_Duncan ראיון (פרקטי?) למשרה מלאה כג'וניור בפיתוח ללא ניסיון - רשימת נושאים התפתחות אישית 32
Emilia צומת דרכים - בודקת תוכנה עם ניסיון יומני מסע אישיים 69
Y עבודה בהייטק אחרי תואר בפיזיקה עם ניסיון התפתחות אישית 20
S חיפוש משרה ראשונה בפיתוח תוכנה כאשר אין ניסיון רלוונטי התפתחות אישית 11
ז התלבטות מקצועית לגבי ניסיון התפתחות אישית 1
W האם ניסיון במנכ"לות בארה"ב יספיק בכדי לפתח קריירה דומה בישראל? התפתחות אישית 9
W האם רק ניסיון במנכ"לות בארה"ב יקנה לי קריירה בארץ? התפתחות אישית 2
1337justme הלוואת גישור כנגד פק"מ שקלי - ניסיון לחמוק מסיכון אינפלציה שוק ההון 4
painblanc ניסיון אישי במכירת דולרים בבנק שוק ההון 6
Oracle ניסיון מיקוח לא מוצלח מול הלמן והצעה עדכנית ממיטב שוק ההון 0

נושאים דומים

Back
למעלה