• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לימודים הומניים או ריאליים

אדיר99

משתמש רשום
דירוג
3
שלום לכולם,

אני משתחרר עוד 10 חודשים, ואני רוצה להתחיל ללמוד באוקטובר 2021, ארבעה חודשים אחרי השחרור.
התתלבטות שלי היא בין מה שכוחות הנפש הטבעיים שלי נוטים לכיוונם, לבין מקצועות שיותר קל להרוויח בהם כסף.

יש לי נטייה טבעית וחוזקה מולדת לכתיבה, הבנת הנקרא, הסקת מסקנות לוגיות מטקסט, הבנה של פסקאות מורכבות וחיבור של טיעונים משכנעים, אלה תכונות שמאוד מועילות לאדם שהולך לפתח קריירה בתחומים ההומניים, אם זה כלכלה, פוליטיקה, עריכת דין או חקר היסטורי, כל אלה מסלולים שאני שוקל, אבל אני כנראה אלמד תואר משולב, אם אלך בכיוון הזה, שנקרא: משפטים, כלכלה ופילוסופיה.

מצד שני, אני מסתכל על שוק העבודה היום, אני מסתכל על המשכורת הממוצעת של אדם שעובד בתחום הריאלי, מהנדסי תוכנה וכותבי שורות קוד, ולא יכול שלא לחשוב שמא עדיף בכלל ללמוד דברים כאלה. אני לא גרוע במתטיקה ומדעי המחשב, והרחבתי את זה בהצלחה בתיכון. זה לא היה קל כמו שאר המקצועות, ואני פחות "חד" בתחומים האלה, אבל אני יותר בסדר גמור, עשיתי חמש יחידות גם בתמטיקה וגם במדמ"ח והלך לי בסדר במתמטיקה בצו הראשון והפסיכמוטרי.

אני באמת קרוע: האם ללכת על תחום שישלם לי יותר כסף, אבל אני לא טבעית טוב בו, ולכן כנראה יהיה לי גם קצת פחות מהנה, לבין התחומים שמשכו אותי כל החיים גם כך, שאני אוהב לקרוא בהם בזמני הפנוי, אך השכר שלהם משמעותית נמוך יותר.

אולי יש עוד דברים רלוונטיים: אני דובר אנגלית כשפת אם (הורים אמריקאים), יש לי ממוצע בגרות של 117.5, יש לי כבר חיסכון חמוד של שש ספרות (נמוכות).

תודה לכולם.

יש לי נטייה טבעית וחוזקה מולדת לכתיבה, הבנת הנקרא, הסקת מסקנות לוגיות מטקסט, הבנה של פסקאות מורכבות וחיבור של טיעונים משכנעים, אלה תכונות שמאוד מועילות לאדם שהולך לפתח קריירה בתחומים ההומניים, אם זה כלכלה, פוליטיקה, עריכת דין או חקר היסטורי, כל אלה מסלולים שאני שוקל, אבל אני כנראה אלמד תואר משולב, אם אלך בכיוון הזה, שנקרא: משפטים, כלכלה ופילוסופיה.
אלה גם תכונות שמאוד עוזרות לתואר מתמטי ביסודו (כמו מדמ"ח). תקרא קצת על מתמטיקה בדידה ולוגיקה (יש עוד הרבה דוגמאות).

לדעתי, אתה צריך לדבר עם אנשים שעוסקים באותם תחומים הומניים שמעניינים אותך, ותבין מה הם עושים בקריירה שלהם. למשל, דבר עם עורכי דין, ותבין מה עם עושים ביום יום שלהם. לרוב, ה"מציאות" של אחרי התואר שונה שנות אור מאיך שהאוניברסיטאות והמכללות מציירות את המקצועות האלה.

כמה נקודות ששווה לך לשקול:

1. העובדה שיש תחומים מסויימים שבהם אתה טוב לא אומרת שלא תוכל ללמוד תחומים נוספים בהמשך. אל תגביל את עצמך למה שאתה מרגיש שאתה טוב בו כרגע. עם מספיק אימון תוכל להשתפר בכמעט כל תחום.
  2. כל עבודה הופכת לשגרה במוקדם או במאוחר. גם אם תלמד תחום שמעניין אותך בסופו של דבר העבודה עצמה לרוב חוזרת על עצמה ברמה זו או אחרת.
  3. אנחנו בעיצומו של משבר כלכלי מסיבי זה לא נראה כזמן טוב ללמוד מקצועות עם ביקוש נמוך (עריכת דין, פילוסופיה וכו')
  4. תבדיל בין קריירה (הדרך שלך להשיג כסף) לבין פנאי והנאה. עם תחומי עניין לא הולכים למכולת.

אמל"ק: Don't follow your passion

יש לא מעט תעסוקה בשכר טוב לאנליסטים, אפשר גם ללא תואר ויש יתרון לבעלי רקע צבאי מתאים.

יש אנליסטים בכל מיני תחומים למשל: מודיעין אזרחי, מודיעין עסקי, אנליסט עסקי (BI), דאטא סיינס ועוד...

יש לא מעט תעסוקה בשכר טוב לאנליסטים, אפשר גם ללא תואר ויש יתרון לבעלי רקע צבאי מתאים.

יש אנליסטים בכל מיני תחומים למשל: מודיעין אזרחי, מודיעין עסקי, אנליסט עסקי (BI), דאטא סיינס ועוד...

ואני הייתי אומר גם ההפך: לא כל עובדי ההייטק הם מתמטיקאים כותבי קוד.
יש גם ראשי צוותים, מנהלי מוצר, אנשי מכירות...

אבל כנראה שתואר בסיסי במדעי המחשב הוא הכרחי.

לך תעשה תואר ראלי. הכישורים ההומניים יועילו לך בכל מקרה, ותוכל לעסוק בהם כתחביב בצד.

מה בעניין דו חוגי? מדעי המחשב יחד עם פילוסופיה, היסטוריה, או משהו בסגנון.

עד כמה באמת נחשב תואר משולב מדמח ותחום לא מאד ריאלי נוסף(מדעי החיים,או פילוסופיה למשל) בשוק העבודה,לעומת תואר מדמח חד חוגי?

עד כמה באמת נחשב תואר משולב מדמח ותחום לא מאד ריאלי נוסף(מדעי החיים,או פילוסופיה למשל) בשוק העבודה,לעומת תואר מדמח חד חוגי?
הבדל זניח עד כדי לא קיים מבחינת אטרקטיביות בשוק העבודה, לפחות מנסיוני האישי. כל החברות הגדולות והנחשבות לא היססו לפנות אלי.

שלום לכולם,

אני משתחרר עוד 10 חודשים, ואני רוצה להתחיל ללמוד באוקטובר 2021, ארבעה חודשים אחרי השחרור.
התתלבטות שלי היא בין מה שכוחות הנפש הטבעיים שלי נוטים לכיוונם, לבין מקצועות שיותר קל להרוויח בהם כסף.

מצד שני, אני מסתכל על שוק העבודה היום, אני מסתכל על המשכורת הממוצעת של אדם שעובד בתחום הריאלי, מהנדסי תוכנה וכותבי שורות קוד, ולא יכול שלא לחשוב שמא עדיף בכלל ללמוד דברים כאלה. אני לא גרוע במתטיקה ומדעי המחשב, והרחבתי את זה בהצלחה בתיכון. זה לא היה קל כמו שאר המקצועות, ואני פחות "חד" בתחומים האלה, אבל אני יותר בסדר גמור, עשיתי חמש יחידות גם בתמטיקה וגם במדמ"ח והלך לי בסדר במתמטיקה בצו הראשון והפסיכמוטרי.

אני באמת קרוע: האם ללכת על תחום שישלם לי יותר כסף, אבל אני לא טבעית טוב בו, ולכן כנראה יהיה לי גם קצת פחות מהנה, לבין התחומים שמשכו אותי כל החיים גם כך, שאני אוהב לקרוא בהם בזמני הפנוי, אך השכר שלהם משמעותית נמוך יותר.

אולי יש עוד דברים רלוונטיים: אני דובר אנגלית כשפת אם (הורים אמריקאים), יש לי ממוצע בגרות של 117.5, יש לי כבר חיסכון חמוד של שש ספרות (נמוכות).

תודה לכולם.
לא לוותר על הצד ההומני!
בתור מישהי שהייתה במצב דומה, לא מתחרטת על כך שלמדתי פילוסופיה (וכנראה גם אמשיך).
הכישורים שפירטת נדירים יחסית וחשובים, והם יסייעו לך בכל אשר תלך. פרט לזה, ההנאה חשובה לא פחות.
לגבי הצד הריאלי - לשיקולך. ממליצה לך להתנסות בתכנות ו/או בקורס בתחום שאליו אתה שוקל ללכת לפני שתחליט.
תואר דו חוגי הוא אופציה מעולה. לגבי פכ"מ - לא בטוחה. שמעתי דעות מעורבות. האנשים לרוב טובים, אבל אי אפשר לעשות עם התואר יותר מדי..
לגבי "אני לא טבעית טוב בו" - זה לא השיקול. השיקול הוא - "האם אני רוצה/יכול לעסוק בו ולהשקיע בו חלק ניכר מחיי?"
אומנם השכר מפתה, אך לא לכל אדם מתאים לעבוד בצורה שבה מתכנתים עובדים. מצד שני, יש הרבה משרות לבוגרי מדמ"ח.
הייתי, בכל מקרה, גם מסתכלת על עבודות שמעניינות אותך - ובודקת מהן דרישות הסף כדי להגיש אליהן מועמדות.
כמו כן, כאמור - מתנסה בקורסים (ואולי קודם לכן סוקרת סילבוסים).
בהצלחה!

כמה נקודות ששווה לך לשקול:

1. העובדה שיש תחומים מסויימים שבהם אתה טוב לא אומרת שלא תוכל ללמוד תחומים נוספים בהמשך. אל תגביל את עצמך למה שאתה מרגיש שאתה טוב בו כרגע. עם מספיק אימון תוכל להשתפר בכמעט כל תחום.
  2. כל עבודה הופכת לשגרה במוקדם או במאוחר. גם אם תלמד תחום שמעניין אותך בסופו של דבר העבודה עצמה לרוב חוזרת על עצמה ברמה זו או אחרת.
  3. אנחנו בעיצומו של משבר כלכלי מסיבי זה לא נראה כזמן טוב ללמוד מקצועות עם ביקוש נמוך (עריכת דין, פילוסופיה וכו')
  4. תבדיל בין קריירה (הדרך שלך להשיג כסף) לבין פנאי והנאה. עם תחומי עניין לא הולכים למכולת.

אמל"ק: Don't follow your passion
בגדול מסכים עם העיצות. אני השלמתי תואר בתחומים הומניים והמשכתי למדעי המחשב (כל החוגים באוניברסיטת תל אביב).
לדעתי כדאי ללמוד מקצוע הומני רק אם מתכוונים להמשיך איתו באקדמיה או שתוחלת השכר הצפויה מהמקצוע פחות חשובה. בישראל יש פחות הערכה לתחומים האלה. צרפת למשל היא מדינה בה הכינוי "פילוסוף" אינו כינוי גנאי וקולם של הפילוסופים מוערך ונשמע היטב בציבור (אפשר מדי פעם לראות בתוכניות בערוץ הצרפתי ראיון עם אדם עם הכיתוב "Philosophe").
אני גם לא תומך בקידום האילוזיה שיש לממש את התשוקה או החלום שלך בכל מחיר, אלא אם אתה חש את עצמך יוצא דופן בתחום או שזה בער בקרבך מגיל צעיר. כלומר - אין בהכרח רע בהתנסות, אלא שצריך לדעת שהיא עלולה לבוא על חשבון פרנסה ראויה. גם לא ברור כמה ממה שאנו מנסחים כ"תשוקה" או "חלום" הם באמת כאלה או שאנו פשוט נסחפים אחר שיח שמאד רווח בתקופתינו. מי שהתחום בוער מקרבו, בדרך כלל מקבל סיפוק מעצם העיסוק בו, כזה שמפצה על אי השגת בטחון כלכלי או לחילופין מייצר מוטיבציה ומוסר עבודה שמייצר בטחון כלכלי.

שלום לכולם,

תודה לכולם.

אני חושב שצורת המחשבה שלך כפי שמנוסחת הינה קצת מיושנת, תנסה לחשוב על החיים מהמבט של skills. תכנות הוא skill וגם הבנה של פסקאות
מורכבות הינו skill. במקום לנסות למצוא מקצוע שיענה לך על skill יחיד חפש משהו שיצליח למצות כמה שיותר מהכישורים שלך. לגבי לימודים
אני הייתי מציע לך להמשיך באותו קו מחשבה לך ללמוד את התואר שייתן לך את ה skills שיהיה לך הכי קשה להשיג לבד / שישתלבו טוב
אם תחום העיסוק שאותו תבחר. בניית אתרים הינה מלאכה שמשלב יצירתיות וחשיבה אנליטית, כנל גם משחקי מחשב, פרסום..... עבודה בחברה
שיוצרת sound זה שילוב של הנדסת חשמל ומוסיקה... רובוטיקה (במקרה תחום העיסוק שלי) אני מוצא את אהבה למתמטיקה ואהבה לפילוספיה(
איך בני אדם חושבים ולמה הם נוהגים כמו שהם נוהגים ואיך לגרום לרובוט להתנהג בהתאם)...

היום הפלטפורמה השתנתה הרבה מהטובים ביותר גם בתחום האומנותי נמצאים בהייטק...

לקרוא למהנדס תכנה "כותב קוד" שקול ללקרוא לשף "מקלף בצלים".
מדעי המחשב זה הרבה יותר מעבר לכתיבת קוד. אני אעז ואומר שכתיבת קוד זה החלק הזניח בפיתוח תכנה.

באוניברסיטה הפתוחה למשל שילוב של מדעי המחשב עם עוד מקצוע לא קשור יהפוך את התואר ללא מדעי, הכוונה ל B.A. ולא B.Sc.

עד כמה זה משנה בפועל בחיפוש עבודה לאחר התואר?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
עידו ג לימודים דיגיטליים התפתחות אישית 3
עידו ג לימודים - לרוחב או לעומק? התפתחות אישית 7
ע לימודים / שינוי קריירה התפתחות אישית 3
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
ס שינוי מסלול לימודים התפתחות אישית 13
M התלבטות בבחירת מוסד לימודים לכלכלה התפתחות אישית 7
M המלצה למוסד לימודים מעודף לתואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 58
J לימודים - כלכלה התנהגותית התפתחות אישית 27
ה סבסוד לימודים לאוכולוסיה במיעוט - תכנות התפתחות אישית 18
ד בחירת מסלול לימודים - העברית? רייכמן? התפתחות אישית 5
E התלבטות לגבי בחירת תחום לימודים התפתחות אישית 13
N התלבטות לגבי לימודים התפתחות אישית 9
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
X לימודים אקדמיים- הלב או המוח התפתחות אישית 61
מ בחירת מקום ומסלול לימודים - תואר ראשון (ושני?) התפתחות אישית 8
ח התייעצות לגבי אפשרויות תעסוקה עם טווח לימודים קצר התפתחות אישית 3
A מדעי המחשב התלבטות מסלולים לימודים התפתחות אישית 0
H התייעצות- המשך לימודים התפתחות אישית 1
K האם להחליף מוסד לימודים התפתחות אישית 6
ס תיק לחייל משוחרר שעתיד להתחיל לימודים שוק ההון 9
ל לימודים מהבית אוף טופיק 20
צ בן 23, לקראת לימודים יומני מסע אישיים 5
dorian אזרחות אירופאית - לימודים ועוד התפתחות אישית 12
ל עזרה בבחירת תחום לימודים התפתחות אישית 5
י הפרשה עצמאית לפנסיה במהלך לימודים צרכנות פיננסית 3
D האם לדחות לימודים בשנה? התפתחות אישית 18
S מלגת לימודים ללימודי תעודה באוניברסיטה הפתוחה צרכנות פיננסית 3
R התלבטות לימודים - רפואה או ביואינפורמטיקה התפתחות אישית 23
E התלבטות לימודים בין מדמח לרוקחות התפתחות אישית 19
N התלבטות לגבי לימודים. אוף טופיק 9
unrealx לימודים במקביל לעבודה - הייטק התפתחות אישית 8
L התייעצות לימודים - שמאות מקרקעין התפתחות אישית 4
Y מתלבטת לגבי המשך לימודים התפתחות אישית 2
א התייעצות| לימודים בקנדה ועבודה מובטחת - כאן חשדתי אוף טופיק 7
B הפקדה לקרן השתלמות בתקופת לימודים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
Will Smith להתחיל לימודים, או לסגור חובות? צרכנות פיננסית 7
A עבודה בארץ בעת לימודים בארה״ב צרכנות פיננסית 22
M בחירת מוסד לימודים (עזרה מהייטקיסטים) התפתחות אישית 151
X עזרה לימודים קורס: מגן סייבר או מומחי אבטחת מידע התפתחות אישית 3
Gal Admon לימודים אקדמאיים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
H מכתב ערעור - הפסקת לימודים - מחפש עזרה אוף טופיק 0
Y לימודים על חשבון המעביד התפתחות אישית 0
פשוט שחר לימודים מול חירות כלכלית התפתחות אישית 52
H לימודים בזול\חינם? התפתחות אישית 1
H לימודים בחול והעברות כספים צרכנות פיננסית 3
G יעוץ לגבי לימודים- מדעי המחשב אוף טופיק 7
waskindalost מחפש דרך פסיבית להשקיע לילדים עד לגיל לימודים Vanguard 529 שוק ההון 5
Delta בנוגע לבחירת תחום לימודים התפתחות אישית 8
שקד לימודים?? כדאי? איזה? כמה? ולמה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 50
M פחת על דירה כהוצאה מוכרת לעצמאי שעובד מהבית - רעיון טוב או לא? מיסים 6

נושאים דומים

Back
למעלה