• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כרטיס אשראי חדש מבטל את הישן?

הסקרן הגדול

משתמש רגיל
דירוג
67
שלחו לי מהבנק כרטיס חדש שיש בו את הצ'יפ החדש הזה. המספר כרטיס אותו דבר אבל התוקף הוא לשנתיים יותר וה3 ספרות אחרונות שונות. האם זה נחשב אותו כרטיס או כרטיס אחר?
בנוסף, הפעלתי אותו באפליקציה וניסיתי לשלם עם הישן והוא עבד, אז בעצם עכשיו שניהם עובדים והם על אותו כרטיס? אני צריך לבטל את הישן? לא הבנתי איך זה בדיוק עובד

אתה אמור לבקש מחברת האשראי בטלפון, אפליקציה או ווב, להעביר את הוראות הקבע והתשלומים לכרטיס החדש.
התהליך מעט איטי ולוקח 2-3 חודשים.
לאחר מכן תבטל את הישן.

אתה אמור לבקש מחברת האשראי בטלפון, אפליקציה או ווב, להעביר את הוראות הקבע והתשלומים לכרטיס החדש.
התהליך מעט איטי ולוקח 2-3 חודשים.
לאחר מכן תבטל את הישן.
שים לב שהוא לא הוציא כרטיס חדש אלא בסה"כ חידש כרטיס קיים.
כלומר הוא נשאר עם אותו מספר כרטיס והכל, ולכן אין צורך להעביר הוראות קבע ודברים כאלה ואין גם צורך לבטל את הישן.

שלחו לי מהבנק כרטיס חדש שיש בו את הצ'יפ החדש הזה. המספר כרטיס אותו דבר אבל התוקף הוא לשנתיים יותר וה3 ספרות אחרונות שונות. האם זה נחשב אותו כרטיס או כרטיס אחר?
זה נחשב אותו כרטיס.
זה בדיוק כמו ששולחים לך כרטיס חדש אחרי (או בעצם קצת לפני) שהישן פג תוקף.
בנוסף, הפעלתי אותו באפליקציה וניסיתי לשלם עם הישן והוא עבד, אז בעצם עכשיו שניהם עובדים והם על אותו כרטיס?
לפי מה שאתה אומר כנראה ששניהם עובדים.
יכול להיות שזה סתם זמני ויכול להיות שלא. מה זה משנה?
אני צריך לבטל את הישן?
לא.
לא רק שאתה לא יכול, גם לא ממש ברור מה זה יתן לך.
לא הבנתי איך זה בדיוק עובד
עד כמה "בדיוק" אתה רוצה לדעת?
בגדול, מה שצריך בשביל לחייב אותך זה מספר כרטיס. כל מיני דברים כמו תוקף, 3 ספרות מאחורה, 3 ספרות בפס המגנטי וכו' הם אמצעי אבטחה שלא תמיד נבדקים.
כלומר על פניו אין שום בעיה שיהיו לך 2 כרטיסים פעילים בו זמנים עם אותו מספר כרטיס ועם תוקף/3 ספרות שונים.

הם שולחים את הכרטיס החדש, לפני שהישן פג, לכן יש בדרכ תקופה קצרה בה שני הכרטיסים עובדים.
במקרה הזה כנראה ששלחו הרבה לפני, בגלל שבקודם לא היה צ'יפ.

בנוסף, הפעלתי אותו באפליקציה וניסיתי לשלם עם הישן והוא עבד, אז בעצם עכשיו שניהם עובדים והם על אותו כרטיס? אני צריך לבטל את הישן? לא הבנתי איך זה בדיוק עובד
ברגע שהחדש עובד, תגזור את הישן וגמרנו.

לא רק שאתה לא יכול, גם לא ממש ברור מה זה יתן לך.
עוד כרטיס שלא נותן לי כלום חוץ מגיבוי שאני לא צריך בתכלס זה עוד כאב ראש אם הוא נאבד וצריך לדעת אם לבטל אותו או לא.

עוד כרטיס שלא נותן לי כלום חוץ מגיבוי שאני לא צריך בתכלס זה עוד כאב ראש אם הוא נאבד וצריך לדעת אם לבטל אותו או לא.
אז תגרוס אותו.
לבטל אותו יבטל גם את הכרטיס החדש ולא יתן לך כלום

אגב, משעשע אותי שאנשים מגדירים את זה כ "כאב ראש", במיוחד כשאתה מדבר בסה"כ על כרטיס אחד.
מה אני אגיד? יש לי בערך 30 כרטיסים שונים ממש (עם מספרי כרטיס שונה), אם אני סופר גם עותקים של אותו כרטיס (רק כאלה פעילים, לא כולל כאלה שפגו תוקף או בוטלו) אני מגיע ללפחות 70 אם לא יותר.
כולם (למעט 2 שבארנק) יושבים להם בנחת במגירה ואני לא רואה שום סיבה לדאוג להם.

אגב, משעשע אותי שאנשים מגדירים את זה כ "כאב ראש", במיוחד כשאתה מדבר בסה"כ על כרטיס אחד.
מה אני אגיד? יש לי בערך 30 כרטיסים שונים ממש (עם מספרי כרטיס שונה), אם אני סופר גם עותקים של אותו כרטיס (רק כאלה פעילים, לא כולל כאלה שפגו תוקף או בוטלו) אני מגיע ללפחות 70 אם לא יותר.
כולם (למעט 2 שבארנק) יושבים להם בנחת במגירה ואני לא רואה שום סיבה לדאוג להם.
ראיתי אותך כותב הרבה פעמים פה שיש לך 30 כרטיסי אשראי, אפשר לשאול אלו מהם לדעתך הם מאסט? כמובן כאלה שפתוחים לכל

ראיתי אותך כותב הרבה פעמים פה שיש לך 30 כרטיסי אשראי, אפשר לשאול אלו מהם לדעתך הם מאסט? כמובן כאלה שפתוחים לכל
אף אחד מהם הוא לא מאסט :)
כולם נחמדים וכל אחד עם הייתרונות שלו. בגדול, אני לא מחזיק כרטיס שלא משתלם.
בתכלס רובם הגדול אמריקאי (יש שרשור שלם בפורום על כרטיסים אמריקאים, כולל דיבורים על כמה מהמשתלמים שבהם), ומבין הישראלים שיש לי רובם לא פתוחים לכל.
היחידים שיש לי והם זמינים ממש לכולם זה הכרטיס של ביט (שהוזכר בדיון המקביל) ושל טורקיש, והשני משתלם רק למי שבמשחק של מיילים (של חברות תעופה).

וכמו שאמרתי - אומנם יש לי 30 כרטיסים, אבל בשותף אני משתמש ב2-3. כל השאר נמצאים רוב הזמן במגירה.

מקובל שלקראת סוף התוקף של כרטיסים, או במקרה שנשחקו ולבקשת הלקוח, שולחים כרטיס חדש והוא עם אותו מספר חוץ מתאריך ו-3 ספרות כמובן (אלא אם הלקוח ביקש במפורש מס' חדש). וכן יש פרק זמן שאפשר להשתמש בשניהם.

זה לא נותן הרבה (חוץ מלשמש עותק זמני לבן/בת זוג אולי) כי לכרטיס החדש תהיה מסגרת זמנית בסיסית (בד"כ 5000) עד שתתקשר ו"תפעיל" אותו, שבהזדמנות זו גם יבטלו הישן.

הוא עם אותו מספר חוץ מתאריך ו-3 ספרות כמובן (אלא אם הלקוח ביקש במפורש מס' חדש)
לא תמיד.
במקרה של בקשת כרטיס עקב שחיקה לפעמים שולחים כרטיס עם אותו תוקף ואותו CVV.

לכרטיס החדש תהיה מסגרת זמנית בסיסית (בד"כ 5000) עד שתתקשר ו"תפעיל" אותו, שבהזדמנות זו גם יבטלו הישן.
לכרטיס החדש יש בדיוק אם אותה מסגרת כמו לישן, רק שהוא לא תמיד יעבוד לפני שאתה מפעיל אותו (כלומר יכול להיות שתקבל סירוב אם תנסה לגהץ).
בנוסף, הפעלה של החדש בהרבה מקרים לא מבטלת את הישן.
יש לי למשל כרטיס אחד עם 6 עותקים שונים שכולם עובדים במקביל.

לא תמיד.
במקרה של בקשת כרטיס עקב שחיקה לפעמים שולחים כרטיס עם אותו תוקף ואותו CVV.
בלתי סביר בעליל הגיונית, שיווקית ובטיחותית.
תוקף הכרטיסים שהוטבעו באותו תאריך ואותו batch אמור להיות קבוע. לא חושב שיטרחו לשנות למישהו במיוחד ונגד כל היגיון שיווקי (לפחות בלי אילוץ כמו מועדון/ליין שעומד לחדול מלהתקיים וכאלה). הcvv מוכרח להשתנות מטעמי אבטחה (הסיכוי שיצא זהה נשאר אחד לאלף).

לכרטיס החדש יש בדיוק אם אותה מסגרת כמו לישן, רק שהוא לא תמיד יעבוד לפני שאתה מפעיל אותו
לא, בישראל יש פרקטיקה של 'מסגרת זמנית' טרם ההפעלה, לפעמים אפילו בכרטיס אשראי ראשון שקיבלת מהחברה (עוד בטרם הועברה הוראת קבע חתומה) קל וחומר שבתחליפי. יש לי כרטיסים פה מכל המותגים והחברות (חוץ מדיינרס) אז מכיר מניסיון.
בעולם זה ודאי משתנה.
בנוסף, הפעלה של החדש בהרבה מקרים לא מבטלת את הישן.
זה נכון בפרט בהפעלה אוטומטית. בטלפון זה תלוי בנציג. כמובן אם החדש ניתן בגלל תוקף קצר הישן כבר יתבטל בפקיעה והחשיפה קצרה. הבעיה במקרים כאלה זה לא קיום שני כרטיסים זהים אלא המסגרת שפתאום גודלת בלי חלוקה מוסכמת ומתואמת ביניהם. ופה זה כבר תלוי בלקוח, אם זה אחד שגם ככה היו מאשרים לו העלאה אז לא יפריע לאף אחד, אחרת מניח שזה כבר יקפוץ להם במחשב.

גם זוכר שהיתה פעם כתבה על אנשים שביטלו כרטיסים בגלל הונאות רשת ולמרות זאת הכרטיסים הפיזיים שבידיהם המשיכו לעבוד בחנויות ובכספומטים.

בלתי סביר בעליל הגיונית, שיווקית ובטיחותית.
אולי לדעתך.
עובדתית זה קורה כל הזמן.
לא, בישראל יש פרקטיקה של 'מסגרת זמנית' טרם ההפעלה,
בכרטיסים חדשים של ממש (כלומר במספר כרטיס חדש שלא בא להחליף כרטיס קיים לך).
וגם זה רק עד שמתקבלת הרשאה לחיוב חשבון בנק.

בכל מקרה, אין אפשרות טכנית לתת מסגרת שונה לאותו מספר כרטיס.

יש לי כרטיסים פה מכל המותגים והחברות (חוץ מדיינרס) אז מכיר מניסיון.
לי יש כרטיסים מכל המותגים והחברות הישראליות, כולל דיינרס.
הנסיון שלך נכון לגבי כרטיס חדש בלבד. כשמדובר על חידוש כרטיס לא משחקים לך עם המסגרת. מניסיון.
בעולם זה ודאי משתנה.
גם בעולם אין שום אפשרות טכנית לתת מסגרת שונה לאותו כרטיס רק לפי התוקף שלו.
זה פשוט לא עובד ככה.
נכון בפרט בהפעלה אוטומטית. בטלפון זה תלוי בנציג
זה לא תלוי בנציג אלא על פי רוב פשוט לא אפשרי טכנית.
המזהה של הכרטיס הוא המספר שלו וזהו.
תוקף, CVV, CVV2 וכו' הם רק אמצעי אבטחה. אפשר אולי לבטל את אמצעי האבטחה בלי לבטל את הכרטיס אבל רוב החברות לא תומכות בזה, מה גם שזה לא יעבוד תמיד כי לא בכל עסקה משתמשים בכלל באמצעי האבטחה.
כמובן אם החדש ניתן בגלל תוקף קצר הישן כבר יתבטל בפקיעה והחשיפה קצרה
נכון.
אם כי לפעמים ניתן להשתמש בכרטיס גם אחרי התוקף שלו (תלוי בשיטת החיוב וכו').
הבעיה במקרים כאלה זה לא קיום שני כרטיסים זהים אלא המסגרת שפתאום גודלת בלי חלוקה מוסכמת ומתואמת ביניהם.
היא לא גודלת ולא משתנה, ולכן אין שום בעיה.
גם זוכר שהיתה פעם כתבה על אנשים שביטלו כרטיסים בגלל הונאות רשת ולמרות זאת הכרטיסים הפיזיים שבידיהם המשיכו לעבוד בחנויות ובכספומטים.
לא מפתיע

עובדתית זה קורה כל הזמן.
זה לא קורה כל הזמן אלא כמעט אף פעם:

Does a New Card Have a New CVV?​

As a matter of security, no two cards have the same CVV. If you sign up for a new credit card or replace an existing one, you’ll end up with a new code; the same applies if your current card expires and you receive a replacement. Even if your credit card number is exactly the same, you will still have a different CVV.

בכל מקרה, אין אפשרות טכנית לתת מסגרת שונה לאותו מספר כרטיס.

זה לא תלוי בנציג אלא על פי רוב פשוט לא אפשרי טכנית.
המזהה של הכרטיס הוא המספר שלו וזהו
זה לא נכון. גם בפס המגנטי, השיטה הישנה, יש כל המידע כולל cvv שמאפשר בידול בתנאי כרטיסים עם אותו מספר. והיום יש צ'יפים emv ועוד טכנולוגיות.

כרטיסים עם אותו מספר זה לא סידור שבד"כ מקובל בעולם (וגם איפה שכן מאפשרים זאת המסגרת לא מוכרחה להיות שונה אלא פשוט יכולה להתחלק לשניים, אבל נעזוב את זה) בכל מקרה אנחנו מדברים על מצב של כרטיס חליפי שעדיין לא אוקטב לצד ישן מאוקטב. אז הלא מאוקטב יקבל מסגרת זמנית ובחנויות זו המסגרת שתהיה בתוקף עבורו, כן גם על אותו מספר. קרה לי כבר כמה פעמים אז אין מה להתווכח.

אם כי לפעמים ניתן להשתמש בכרטיס גם אחרי התוקף שלו (תלוי בשיטת החיוב וכו').
אתה לא יכול לבצע עיסקה חדשה עם פרטי כרטיס שלא בתוקף. אולי בעיסקה מתמשכת מהעבר זה יעבוד. מזמן נגמרו הימים שמס' הכרטיס מהווה זיהוי יחידי, כבר לא קיימות שפתיים ידניות, ועסקים לא מבוטחים עם זיהוי כזה.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש כרטיס אשראי חוץ בנקאי עם הטבות צרכנות פיננסית 4
T כרטיס אשראי בינלאומי - לא דרך חברות הסליקה הישראליות? צרכנות פיננסית 4
N כרטיס אשראי צרכנות פיננסית 1
לאץ' תרומה ללא כרטיס אשראי אוף טופיק 1
א האם ניתן להוציא כרטיס אשראי חוץ בנקאי כשאין ברשותי כרטיס בנקאי? צרכנות פיננסית 3
B בנק + כרטיס אשראי עם פורטל ופירוט באנגלית צרכנות פיננסית 1
F תשלום מקדמות מס הכנסה עם כרטיס אשראי אמריקאי מיסים 13
WRLD כרטיס אשראי ראשון צרכנות פיננסית 22
A כרטיס אשראי flycard מסוים צרכנות פיננסית 1
TheOneTech כרטיס אשראי לא יקר לעסקאות מתמשכות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
כ כרטיס אשראי cashback הכי משתלם 2023? צרכנות פיננסית 82
פיטר גריפין ביטוח נסיעות דרך כרטיס אשראי צרכנות פיננסית 26
TheOneTech שאלה על כרטיס אשראי של חבר מחו"ל צרכנות פיננסית 6
C דוח מסלקה פנסיונית ללא כרטיס אשראי אוף טופיק 8
F כרטיס אשראי מומלץ להוצאות גבוהות פוסטים מאיכות נמוכה 13
הoוליד כרטיס אשראי לחייל המשוחרר צרכנות פיננסית 1
א כרטיס אשראי לחשבון מעוקל צרכנות פיננסית 15
E הוצאות בחו"ל - חשבון דולרי לעומת כרטיס אשראי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
M כרטיס אשראי קריפטו שעובד בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 1
H שאלה לגבי עמלות כרטיס אשראי והאם בגלל הלוואה לא ניתן לעזוב. צרכנות פיננסית 7
A מחפש המלצה על כרטיס אשראי ללא דמי חבר צרכנות פיננסית 3
M כרטיס אשראי מומלץ צרכנות פיננסית 2
D כרטיס אשראי קריפטו לישראלים השקעות אלטרנטיביות 1
ת כרטיס אשראי "שופרסל" לא נתמך באפליקציית Google Pay? צרכנות פיננסית 18
M שאלה לגביי כרטיס אשראי בנקאי המקושר לחשבון מט"ח צרכנות פיננסית 2
stamEhad הוצאת כרטיס אשראי עם חשבון בWise צרכנות פיננסית 1
ז מה המודל העיסקי של כרטיסי אשראי ללא דמי כרטיס? צרכנות פיננסית 20
ה כרטיס אשראי נחסם צרכנות פיננסית 3
ת כרטיס אשראי ומשיכת מזומנים פוסטים מאיכות נמוכה 5
I כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט צרכנות פיננסית 19
I כרטיס אשראי פלטינה - הוט צרכנות פיננסית 9
בורג 250 שקל מתנה עבור הזמנת כרטיס אשראי ביט צרכנות פיננסית 25
מ כרטיס אשראי חוץ בנקאי צרכנות פיננסית 22
1337justme כרטיס אשראי חוץ בנקאי צרכנות פיננסית 42
S מדוע חיוב כרטיס אשראי בחו"ל מתבצע בשורה נפרדת? צרכנות פיננסית 2
D פתיחת חשבון בנק והזמנת כרטיס אשראי צרכנות פיננסית 5
R לא מצליח לקבל כרטיס אשראי למטרות חסכנות עקב חוק נתוני האשראי החדש צרכנות פיננסית 25
D כרטיס אשראי חוץ בנקאי צרכנות פיננסית 19
י קבלת כרטיס אשראי ללא תלוש שכר צרכנות פיננסית 20
ב כרטיס אשראי וירטואלי צרכנות פיננסית 21
Rio להבין מהעו"ש בבנק איזה כרטיס אשראי ספציפי מחייב? צרכנות פיננסית 13
M כרטיס אשראי וחשבון בנק מומלצים לנסיעות לחו"ל אוף טופיק 21
M האם חייב כרטיס אשראי? צרכנות פיננסית 13
O כרטיס אשראי עסקי צרכנות פיננסית 13
T כרטיס אשראי לטובת קרדיט סקור ומשכנתא נדל"ן 2
ת ביטול כרטיס אשראי בנקאי, הם הביטול הוא דרך הבנק? פיזית בסניף? צרכנות פיננסית 6
Z כרטיס אשראי של payoneer - האם כדאי? צרכנות פיננסית 8
מ כרטיס אשראי ללא עמלות וללא הטבות צרכנות פיננסית 2
ס כרטיס אשראי חוץ בנקאי- איך לחייב חשבון מט"ח? צרכנות פיננסית 39
G מתלבט איזה כרטיס אשראי להזמין. צרכנות פיננסית 12

נושאים דומים

Back
למעלה