• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כרטיס אשראי ועמלות

תודה. אז אבדוק עם הייטק זון.

גם אני בפועלים, ביקשתי לבטל דמי שימוש חודשיים, שלחו אותי לחברת הבת ישראכרט, אמרו לי שם שצריך לדבר עם הסניף... הבנתי את הקטע... עשיתי כרטיס חוץ בנקאי (לאומי קארד) והגעתי לבנק לבטל את הכרטיס שהונפק אצלם. כמובן שישר שאלו אותי "למה לבטל, מה הבעיה?" אמרתי להם שביקשתי פטור ולא קיבלתי וחבל לי על הזמן שאני מבזבז בסניף... מיד הציעו לי פטור ושמרתי על הכרטיס. מאז לא השתמשתי בו וגם מזומן אני מושך עם הכרטיס החוץ בנקאי כי לוקח לו יותר זמן להסתנכרן עם המערכת וגם כי שמעתי שכך בנק הפועלים צריך לשלם עמלה ללאומי קארד... בכל מקרה צריך לזכור שבמעמד ההנפקה של הכרטיס החוץ בנקאי דרשו ממני פרטי כרטיס אשראי אחר, אז אין מה לבטל את הכרטיס הקיים לפני שמגיע חדש.

אופציה נוספת והכי טובה וזה מנסיון של שנים זה כרטיס חוץ בנקאי.
למשל ויזה מולטי.
נצמדים לכרטיס אחד, מעיפים את כל השאר לזבל.
כך, כשעוברים לבנק אחר לא צריך להנפיק כרטיס אחר.

בכל מקרה צריך לזכור שבמעמד ההנפקה של הכרטיס החוץ בנקאי דרשו ממני פרטי כרטיס אשראי אחר
לא מדויק, מבקשים רק את מס. חשבון הבנק שלך - זה הרעיון של כרטיס חוץ בנקאי.

תתפלא, בהחלט יכולים לשאול על כרטיס קיים, ראה פה:
https://www.leumi-card.co.il/he-il/Cards/Pages/MultiLCVisaInt.aspx
"*הנפקת הכרטיס כפופה לאישור לאומי קארד/סניף הבנק ומותנית בהחזקת כרטיס אשראי ישראלי תקף מסוג כלשהו (במקרה של כרטיס חוץ בנקאי)."
את ההיגיון לא פיצחתי

• אהבתי
Reactions: HHH
ההיגיון הוא שאין להם דרך לדעת איזו מסגרת אשראי כדאי לתת לך מכיוון שאין להם גישה לחשבון הבנק שלך וההיסטוריה המלאה שלך. אם לעומת זאת יש לך 10 שנים כרטיס בנקאי זהב ויש לך מסגרת גבוהה אז הם גם יסכימו לתת לך מסגרת...

ואם אני עוזבת ת'עבודה?
בחיים לא ביטלו לי תנאים בגלל שעזבתי עבודה, אלא אם כן הכרטיס היה של החברה , ואת זה עוד לא זכיתי לקבל :)

ההיגיון הוא שאין להם דרך לדעת איזו מסגרת אשראי כדאי לתת לך מכיוון שאין להם גישה לחשבון הבנק שלך וההיסטוריה המלאה שלך. אם לעומת זאת יש לך 10 שנים כרטיס בנקאי זהב ויש לך מסגרת גבוהה אז הם גם יסכימו לתת לך מסגרת...
כנראה הם יסכימו לתת לך גם אם יש לך כרטיס יום אחד, לא צריך לחכות 10 שנים :)
נראה לי שאם אין לך שום כרטיס אז לא יסכימו לעשות לך כרטיס בינלאומי אבל יסכימו לעשות כרטיס מקומי (ואז תוכל להוציא כרטיס בינלאומי)

תתפלא, בהחלט יכולים לשאול על כרטיס קיים, ראה פה:
https://www.leumi-card.co.il/he-il/Cards/Pages/MultiLCVisaInt.aspx
"*הנפקת הכרטיס כפופה לאישור לאומי קארד/סניף הבנק ומותנית בהחזקת כרטיס אשראי ישראלי תקף מסוג כלשהו (במקרה של כרטיס חוץ בנקאי)."
את ההיגיון לא פיצחתי
בדקתי שוב וטעיתי.
התהליך הוא כזה:
כרטיס אשראי ראשון ניתן בבנק.
בדרך כלל אין עמלות לשנה הראשונה.
לאחר בשנה כשמיצטבר מידע בחברת האשראי וקיים כבר פרופיל צרכני ניתן לקבל כרטיס אשראי חוץ בנקאי.
וכאן כדאי לבדוק גם שיתופי פעולה עם הרשתות כדי לנצל את הכרטיס לצבירת נקודות.
לאחר קבלת כרטיס אשראי חוץ בנקאי מעבירים אליו את כל הוראות הקבע והתשלומים.
אחרי חודש בודקים אם כל התשלומים הועברו לכרטיס החדש, מבטלים את הישן.
ולשאלה המקורית של @Yellow - מנסיוני אין עלות לכרטיס בינלאומי, רק צריך לבקש.
בנושא כרטיסי אשראי בינלאומי יש הבדל בינהם, ויזה סולקת בחו"ל בדולרים ומאסטרכאד ביורו.

אין לי מסגרת גבוהה, יש לי 10 k...
שלחתי בקשה להייטק זון ונציג cal צריך לחזור אליי.

@זאב לא בטוחה שזה ככה בכל כרטיס חוץ בנקאי, אבל כדאי שתבדוק-
כאשר היה לי כרטיס חוץ בנקאי של ישראל, ועברתי בנק, לא היה איך להעביר את החיובים לבנק החדש. נאלצתי לסגור את הכרטיס הישן ולהוציא אחד חדש. לא חסך לי עבודה בכלל...

לי יש כרטיס אשראי חוץ בנקאי של אמריקן אקספרס ללא עמלות דרך הסדר מיוחד של אגודת סטודנטים וזה חינם לכל החיים.
בנוסף, יש לי כרטיס אשראי לאומי קארד free, ששמו מעיד על כמה הוא עולה לכל אחד, גם בלי קומבינות.
המסגרת שלי בלאומי free היא מעל 20 אלף שקל. מעולם לא הגעתי אליה.

כאשר היה לי כרטיס חוץ בנקאי של ישראל, ועברתי בנק, לא היה איך להעביר את החיובים לבנק החדש
לי לא היתה בעייה בכלל, עברתי שלושה בנקים עם כרטיס חוץ בנקאי אחד.
מה שאמורים לעשות זה:
למסור לבנק את מס. הכרטיס ולחברת האשראי את מס. חשבון הבנק החדש.
הכל עובר תוך 1 שעה.

כאשר היה לי כרטיס חוץ בנקאי של ישראל, ועברתי בנק, לא היה איך להעביר את החיובים לבנק החדש. נאלצתי לסגור את הכרטיס הישן ולהוציא אחד חדש. לא חסך לי עבודה בכלל...
למיטב ידיעתי, הדבר היחיד שצריך לעשות בכרטיס חוץ בנקאי במסגרת מעבר חשבון בנק הוא לשנות את הוראת הקבע אצל מנפיק הכרטיס (קרי כ.א.ל, לאומי קארד, ישראכרט) מהחשבון הישן לחדש.

@זאב אין קישור. חברות האשראי לפעמים מגיעות להסדרים עם קבוצות מסויימות על מנת לקבל כלקוחות הרבה אנשים. נתקלתי בזה בשני מקומות עבודה וגם בטכניון. לפעמים זה לזמן מוגבל כמו שזה היה בטכניון להבנתי. במקומות עבודה זה גם לעובדים עתידיים.
הם בכוונה לא מפרסמים לינקים בשביל שיהיה קשה להשוות לדעתי. במקום אחד נתנו לינק אבל רק למי שהייתה סיסמה יכל לצפות בתנאים...

אגב במקום העבודה הנוכחי, הכרטיס הוא חינם רק כל עוד אני אמשיך לעבוד באותו המקום.

לפני 6 חודשים הוצאתי כרטיס אשראי חוץ בנקאי ללא עמלות של אמריקן אקספרס דרך בן זוגי, ההצעה הגיע דרך מועדון אנשים ומחשבים, אפשר ללכת לבדוק אם היא עדיין בתוקף. @זאב
חוץ מזה יש לי גם את הלאומי קארד פרי מכיוון שכאשר ביקשתי לבטל עמלות בסניף כמו @Yellow גם בסניף שלי זה לא הזיז להם...
מה שכן למדתי זה שאמריקן אקספרס מעצבנים קצת - יש לי מסגרת של 8 בכרטיס שלהם, זו הייתה נ"ק המוצא של הצטרפות למועדון. במקרה ואתה לא משתמש ברוב המסגרת (שוד ושבר, מישהו שלא חי על אשראי) הם מקטינים אותה אוטומטית.
לאחר שיחה מעצבנת עם נציגה טלפונית שלחתי הודעה פרטית לחשבון שלהם בפייסבוק עם פרטי המקרה, התוצאה: החזירו לי את המסגרת (שאני לא משתמשת בה, אבל אוהבת שהיא שם) אמרו סליחה ושלחו מכתב עם שובר לארוחה זוגית במקדונלדס (האחיינים שלי נהנו).
(:

מי שממש עם האצבע על הדופק כל הזמן אולי יהנה כלכלית מריבוי כרטיסי אשראי כי כולם יהיו בחינם וכל אחד יקנה לו הטבות אחרות.
אני באופן אישי מעדיף כרטיס אחד בלבד. קל ונוח לעקוב, פחות אפשרויות לגנוב ממני ולטעות לרעתי ולעדכן באופן חד צדדי את התנאים לרעתי, פחות פרסומות ודואר זבל והסתה לצריכה ושיחות מעצבנות וסקרי שביעות רצון ואזכורים לעצמך מתי 'ההטבה' מסתיימת ויש להתקשר לעדכן בשנית פן ישחילוך ובאופן כללי פחות כאב ראש. אולי לא אופטימלי אבל ההתעסקות עם הנחשים האלה מכניסה אותי לקריזים קשים.

1) זאת אומרת שאמריקן אקספרס מציעים שנה ראשונה ללא עמלות ? או שהתכוונת לדיינרס ?
2) זה חלק ממאמץ לייעל את העברת הבנקים שלי כל הזמן אז לכן אני בודק לגבי כרטיס חוץ בנקאי ללא עמלות (ג.נ. כרגע אני לא משלם עמלות בכרטיס הבנקאי שלי, ואני רק בודק אופציות כרגע).
זאב, לי יש אמריקן אקספרס ללא עמלות שעשיתי בזמנו דרך אקדמיק.
ברגע שהתחילו להוריד עמלות, התקשרתי לאמריקן אקספרס והודעתי שאם הם מחייבים בעמלות אני מבטלת את הכרטיס מיידית,
וקבלתי פטור לשנתיים נוספות.
עוד שנתיים אתקשר שוב..

אמריקן אקספרס הוא לדעתי לא כרטיס טוב. עדיין לא מצאתי בית עסק בארץ או בחו"ל שקיבל אמריקן אקספרס אבל לא קיבל את לאומי קארד ויזה free.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ה כרטיס אשראי - עלות מט׳׳ח קרובה ל 0 פוסטים מאיכות נמוכה 9
ש כרטיס אשראי חוץ בנקאי עם הטבות צרכנות פיננסית 4
T כרטיס אשראי בינלאומי - לא דרך חברות הסליקה הישראליות? צרכנות פיננסית 4
N כרטיס אשראי צרכנות פיננסית 1
לאץ' תרומה ללא כרטיס אשראי אוף טופיק 1
א האם ניתן להוציא כרטיס אשראי חוץ בנקאי כשאין ברשותי כרטיס בנקאי? צרכנות פיננסית 3
B בנק + כרטיס אשראי עם פורטל ופירוט באנגלית צרכנות פיננסית 1
F תשלום מקדמות מס הכנסה עם כרטיס אשראי אמריקאי מיסים 13
WRLD כרטיס אשראי ראשון צרכנות פיננסית 22
A כרטיס אשראי flycard מסוים צרכנות פיננסית 1
TheOneTech כרטיס אשראי לא יקר לעסקאות מתמשכות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
כ כרטיס אשראי cashback הכי משתלם 2023? צרכנות פיננסית 92
פיטר גריפין ביטוח נסיעות דרך כרטיס אשראי צרכנות פיננסית 26
TheOneTech שאלה על כרטיס אשראי של חבר מחו"ל צרכנות פיננסית 6
C דוח מסלקה פנסיונית ללא כרטיס אשראי אוף טופיק 8
F כרטיס אשראי מומלץ להוצאות גבוהות פוסטים מאיכות נמוכה 13
הoוליד כרטיס אשראי לחייל המשוחרר צרכנות פיננסית 1
א כרטיס אשראי לחשבון מעוקל צרכנות פיננסית 15
E הוצאות בחו"ל - חשבון דולרי לעומת כרטיס אשראי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
M כרטיס אשראי קריפטו שעובד בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 1
H שאלה לגבי עמלות כרטיס אשראי והאם בגלל הלוואה לא ניתן לעזוב. צרכנות פיננסית 7
A מחפש המלצה על כרטיס אשראי ללא דמי חבר צרכנות פיננסית 3
M כרטיס אשראי מומלץ צרכנות פיננסית 2
D כרטיס אשראי קריפטו לישראלים השקעות אלטרנטיביות 1
ת כרטיס אשראי "שופרסל" לא נתמך באפליקציית Google Pay? צרכנות פיננסית 18
M שאלה לגביי כרטיס אשראי בנקאי המקושר לחשבון מט"ח צרכנות פיננסית 2
stamEhad הוצאת כרטיס אשראי עם חשבון בWise צרכנות פיננסית 1
ז מה המודל העיסקי של כרטיסי אשראי ללא דמי כרטיס? צרכנות פיננסית 20
ה כרטיס אשראי נחסם צרכנות פיננסית 3
ת כרטיס אשראי ומשיכת מזומנים פוסטים מאיכות נמוכה 5
I כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט צרכנות פיננסית 19
I כרטיס אשראי פלטינה - הוט צרכנות פיננסית 9
בורג 250 שקל מתנה עבור הזמנת כרטיס אשראי ביט צרכנות פיננסית 25
ה כרטיס אשראי חדש מבטל את הישן? פוסטים מאיכות נמוכה 37
מ כרטיס אשראי חוץ בנקאי צרכנות פיננסית 22
1337justme כרטיס אשראי חוץ בנקאי צרכנות פיננסית 42
S מדוע חיוב כרטיס אשראי בחו"ל מתבצע בשורה נפרדת? צרכנות פיננסית 2
D פתיחת חשבון בנק והזמנת כרטיס אשראי צרכנות פיננסית 5
R לא מצליח לקבל כרטיס אשראי למטרות חסכנות עקב חוק נתוני האשראי החדש צרכנות פיננסית 25
D כרטיס אשראי חוץ בנקאי צרכנות פיננסית 19
י קבלת כרטיס אשראי ללא תלוש שכר צרכנות פיננסית 20
ב כרטיס אשראי וירטואלי צרכנות פיננסית 21
Rio להבין מהעו"ש בבנק איזה כרטיס אשראי ספציפי מחייב? צרכנות פיננסית 13
M כרטיס אשראי וחשבון בנק מומלצים לנסיעות לחו"ל אוף טופיק 21
M האם חייב כרטיס אשראי? צרכנות פיננסית 13
O כרטיס אשראי עסקי צרכנות פיננסית 13
T כרטיס אשראי לטובת קרדיט סקור ומשכנתא נדל"ן 2
ת ביטול כרטיס אשראי בנקאי, הם הביטול הוא דרך הבנק? פיזית בסניף? צרכנות פיננסית 6

נושאים דומים

Back
למעלה