• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

טיפול רפואי ללא ביטוח בריאות פרטי

Dan100

משתמש סולידי
דירוג
9
שלום לכולם,
אני מעוניין לעבור טיפול רפואי אצל רופא מסוים. הבעיה שהוא לא בהסדר עם קופ"ח שלי. אבל הוא מקבל דרך קופות אחרות וגם דרך ביטוחים פרטיים. האם בכל זאת יש אפשרות לקבל החזר או הנחה על הטיפול למרות שהרופא לא בהסדר עם קופ"ח שלי וגם אין לי ביטוח בריאות פרטי? או שהאפשרות היחידה זה לעבור קופ"ח או לרכוש ביטוח בריאות פרטי?

שים לב לתקופת אכשרה במעבר/הצטרפות לביטוח פרטי.
פרק הזמן מאז שעברת ועד שתהיה זכאי לקבל את הטיפול המסוים.
אולי פשוט שווה לשלם לו?

• אהבתי
Reactions: HHH
איזו קופה ואיזה כיסוי ביטוחי יש לך?
אני חושב שבכל הקופות יש הרחבת ביטוח שכוללת השתתפות עבור רופא פרטי

שים לב לתקופת אכשרה במעבר/הצטרפות לביטוח פרטי.
פרק הזמן מאז שעברת ועד שתהיה זכאי לקבל את הטיפול המסוים.
אולי פשוט שווה לשלם לו?
כן, אני מודע לגבי תקופת האכשרה. אבל אם כבר לרכוש ביטוח פרטי אז שווה לחכות כי עלות הטיפול גבוהה יחסית.
איזו קופה ואיזה כיסוי ביטוחי יש לך?
אני חושב שבכל הקופות יש הרחבת ביטוח שכוללת השתתפות עבור רופא פרטי
אני בכללית מושלם.
בדקתי והרופא הזה לא בהסדר איתם. אבל אתה אומר שעדיין אפשר לעשות משהו בעניין הזה? אתה יכול לפרט בבקשה לגבי זה?

אני בכללית מושלם.
אני חושב שהם דווקא הכי נוקשים בעניין, ויש להם רשימה של "רופאים בהסדר" - אז צר לי
האפשרויות שעומדות בפנייך הן:

1. לשלם לרופא המבוקש באופן פרטי (אם זו בדיקה / ייעוץ לרוב תקבל עודף מ-1000, אז לחלוטין שווה.)
2. לפנות לרופא אחר בהסדר (השתתפות של 80% למיטב ידיעתי)

ואם הסוגייה הזאת חשובה לך (היכולת לבחור רופא) תדע להבא איזה סעיף לחפש בחוזה הביטוח (בין אם זו קופה אחרת, או ביטוח פרטי)

אני כמובן לא רוצה להיכנס לשיקולים האישיים שלך, ייתכן שהם מאוד מוצדקים,
רק אגיד בזהירות שיש הרבה רופאים טובים והוא כנראה לא היחיד שיוכל לעזור לך

אציין דוגמא נוספת מניסיון אישי (לא ממליץ כמובן, זה לא הדבר הכי חינוכי או חוקי..)
כשהייתי חייל הייתי זקוק לטיפול רפואי דחוף (וכולנו יודעים איך זה עובד בצבא),
לא יכולתי להתחיל לנסוע בין בסיסים ולהמתין לתורים ארוכים, ולא היה קשב רב לנושאים האלה בפיקוד/יחידה שאליהם השתייכתי (עד כאן התירוצים)
אז קבעתי תור על שם אבא שלי לרופא בקופה אליה השתייכתי לפני הגיוס, הגענו ביחד, התנצלנו במבוכה והעברנו לו מעטפה מתחת לשולחן.
כמובן שזה פגע בתורים של אחרים, כי הוא היה צריך לטפל בי בין התורים

כן, אני מודע לגבי תקופת האכשרה. אבל אם כבר לרכוש ביטוח פרטי אז שווה לחכות כי עלות הטיפול גבוהה יחסית.

אני בכללית מושלם.
בדקתי והרופא הזה לא בהסדר איתם. אבל אתה אומר שעדיין אפשר לעשות משהו בעניין הזה? אתה יכול לפרט בבקשה לגבי זה?
אם הסכום גבוה יש סיכוי שבביטוח הפרטי יבדקו בציציות ולא יאשרו לך את הטיפול גם לאחר תקופת האכשרה.

שלום לכולם,
אני מעוניין לעבור טיפול רפואי אצל רופא מסוים. הבעיה שהוא לא בהסדר עם קופ"ח שלי. אבל הוא מקבל דרך קופות אחרות וגם דרך ביטוחים פרטיים. האם בכל זאת יש אפשרות לקבל החזר או הנחה על הטיפול למרות שהרופא לא בהסדר עם קופ"ח שלי וגם אין לי ביטוח בריאות פרטי? או שהאפשרות היחידה זה לעבור קופ"ח או לרכוש ביטוח בריאות פרטי?
עקרונית אתה יכול לעבור קופה דרך האתר של ביטוח לאומי, לרוב המעבר הוא כל רבעון או משהו תראה מתי זה יוצא
ברגע שעברת ואם יש לך כללית מושלם אתה יכול בקופה החדשה לקבל את אותו הביטוח המגביל לדוגמא מכבי זהב ללא תקופת אכשרה
כלומר אם תעבור היום וננניח חודש הבא כבר תיהיה שייך למכבי (תבדוק כי זה לא כל חודש לפעמים לוקח 3 חודשים)
תעשה את כל הטיפול שאת הצריך דרך הקופה וכו
ושתסיים תוכל אם תרצה לחזור גם לקופה שלך (נראה לי מותר לעבור פעם או פעמיים בשנה רק אז שים לב)

ללא קשר שווה להתקשר גם לרופא עצמו וגם לקופת חולים עצמה ולשאול אותם
לפעמים אפשר להחריג או שהוא לא מופיע ברשימות
או שהןא מקבל ביום אחר במרפאה אחרת או בבית חולים אחר שכן עובדת עם הקופה שלך

בניגוד לחוקי הפורום
רק שאני אבין
אתה מעדיף לחסוך על טיפול רפואי לעצמך כדי להגדיל את החיסכון?
מאוד הגיוני..
להגיע לפרישה במצב גופני רע..
אגב אין באמת ספר חוקים לפורום אלא רק שיתוף כיווני מחשבה ורעיונות
אני לדוגמא לא סולידי לחלוטין
לא מתרחץ במים קרים
לא חי בצמצום אלא ברווחה
נהנה מהחיים
מחזיק כלי רכב להנאה
אממה מרויח הרבה כסף וחוסך הרבה כסף
ועדיין כותב וקורא כאן

אני חושב שלכל הקופות יש החזר חלקי על רפואה פרטית או 'השתתפות עצמית'.
תתקשר לשירות לקוחות ותברר.

אם הסכום גבוה יש סיכוי שבביטוח הפרטי יבדקו בציציות ולא יאשרו לך את הטיפול גם לאחר תקופת האכשרה.
למה שלא יאשרו? הרי זאת כל המטרה של ביטוח פרטי - משלמים להם בשביל שבעת הצורך לקבל החזר כספי על טיפולים.

למה שלא יאשרו? הרי זאת כל המטרה של ביטוח פרטי - משלמים להם בשביל שבעת הצורך לקבל החזר כספי על טיפולים.
כי אם מדובר במצב ידוע בעת ההצטרפות לביטוח ובפרט אם כבר יצרת קשר עם הרופא אז זה לא באמת ביטוח כי הסיכון כבר התממש.
דומה לעריכת ביטוח נגד תאונה היום לרכב שעבר אתמול תאונה וצריך תיקון יקר שלכאורה מכוסה בפוליסה.
חברות הביטוח רואות גם האנשים ישרים נוכלים שגוזלים את כספן. התחכמויות של ביטוח כהגנה מפני ארוע שכבר התרחש הן לא יפספסו.
וכרגיל, תלוי בגודל התביעה. סכום נמוך עשוי לעבור מתחת לרדאר.

נערך לאחרונה ב:
כי אם מדובר במצב ידוע בעת ההצטרפות לביטוח ובפרט אם כבר יצרת קשר עם הרופא אז זה לא באמת ביטוח כי הסיכון כבר התממש.
דומה לעריכת ביטוח נגד תאונה היום לרכב שעבר אתמול תאונה וצריך תיקון יקר שלכאורה מכוסה בפוליסה.
חברות הביטוח רואות גם האנשים ישרים נוכלים שגוזלים את כספן. התחכמויות של ביטוח כהגנה מפני ארוע שכבר התרחש הן לא יפספו.
בדיוק! אם המצב קיים כבר (והוא קיים לפי מה שכתבת), בכל ביטוח שתעשה הוא יוחרג (למעט בהצטרפות לביטוחים קולקטיביים בכניסה למקומות עבודה- במקומות בהם זה מוצע). לכן זה לא פיתרון.
לעבור קופת חולים אתה יכול. ואז היה תקופת אכשרה.

חברות הביטוח רואות גם האנשים ישרים נוכלים שגוזלים את כספן. התחכמויות של ביטוח כהגנה מפני ארוע שכבר התרחש הן לא יפספסו.
בדיוק! אם המצב קיים כבר (והוא קיים לפי מה שכתבת), בכל ביטוח שתעשה הוא יוחרג (למעט בהצטרפות לביטוחים קולקטיביים בכניסה למקומות עבודה- במקומות בהם זה מוצע). לכן זה לא פיתרון.
לעבור קופת חולים אתה יכול. ואז היה תקופת אכשרה.
אני אסביר את המצב.
הבעיה שקיימת זה משהו שהיה כל הזמן ופשוט מפריע וניתן לפתור את זה עם ניתוח רפואי. אבל זה לא משהו שדורש ניתוח דחוף וזה לא הופיע ממש לפני ההצטרפות לביטוח. פשוט באיזשהו שלב אדם מחליט שהוא רוצה לפתור את הבעיה והולך לניתוח.
גם קראתי תגובות של אנשים שעשו את אותו הניתוח וחלקם שילמו על זה דרך ביטוח פרטי.

אני אסביר את המצב.
הבעיה שקיימת זה משהו שהיה כל הזמן ופשוט מפריע וניתן לפתור את זה עם ניתוח רפואי. אבל זה לא משהו שדורש ניתוח דחוף וזה לא הופיע ממש לפני ההצטרפות לביטוח. פשוט באיזשהו שלב אדם מחליט שהוא רוצה לפתור את הבעיה והולך לניתוח.
גם קראתי תגובות של אנשים שעשו את אותו הניתוח וחלקם שילמו על זה דרך ביטוח פרטי.
אם זה המקרה, פשוט תשאל את הרופא שאתה רוצה עם איזה קופות חולים הוא עובד (לפעמים בימים שונים הוא עובד במקומות שונים עם קופות חולים אחרות)
וגם שאל את הקופ"ח שלך אם אתה יכול לעשות אצלו את הניתוח הפרטי דרך המושלם, אם יגידו שלא
תגיד שבקופת חולים X זה כן מכוסה ואם כך האם אתה יכול לעבור לקופה הזאת - אולי ירצו לשמר אותך
ואם לא תעבור קופה (אין הכשרה אם אתה שומר על רצף ביטוחי של המושלם) ואז אחרי הניתוח תחזור (או תישאר אם תרצה/ תעדיף)

אם זה המקרה, פשוט תשאל את הרופא שאתה רוצה עם איזה קופות חולים הוא עובד (לפעמים בימים שונים הוא עובד במקומות שונים עם קופות חולים אחרות)
וגם שאל את הקופ"ח שלך אם אתה יכול לעשות אצלו את הניתוח הפרטי דרך המושלם, אם יגידו שלא
תגיד שבקופת חולים X זה כן מכוסה ואם כך האם אתה יכול לעבור לקופה הזאת - אולי ירצו לשמר אותך
ואם לא תעבור קופה (אין הכשרה אם אתה שומר על רצף ביטוחי של המושלם) ואז אחרי הניתוח תחזור (או תישאר אם תרצה/ תעדיף)
תודה על העצה, זה רעיון טוב. כפי שכבר כתבתי, הוא אכן עובד עם קופות חולים אחרות.
העניין זה שאני רוצה להבין אם כדאי לי בכל זאת לפעול דרך ביטוח פרטי (לרכוש אחד ולהמתין תקופת אכשרה) כי זה יכול לכסות את כל עלות הטיפולים וזה גם לא דחוף, אז אני יכול להמתין, או לשלול את האפשרות של הביטוח ולפעול דרך הקופות.

למרות שאני לא בעד סוכנים, אני מציע לך לפני שאתה עושה צעדים להתייעץ עם סוכן. כאמור, כשתצטרף לביטוח פרטי, תצטרך למלא שאלון בריאות. אם הבעיה קיימת, תצטרך להצהיר עליה והיא תוחרג. יש כמובן שטחים אפורים.
בביטוחים של המשלימים של הקופות הסיפור הוא אחר.

• אהבתי
Reactions: A42
תודה על העצה, זה רעיון טוב. כפי שכבר כתבתי, הוא אכן עובד עם קופות חולים אחרות.
העניין זה שאני רוצה להבין אם כדאי לי בכל זאת לפעול דרך ביטוח פרטי (לרכוש אחד ולהמתין תקופת אכשרה) כי זה יכול לכסות את כל עלות הטיפולים וזה גם לא דחוף, אז אני יכול להמתין, או לשלול את האפשרות של הביטוח ולפעול דרך הקופות.
בביטוח פרטי (לא המשלים של קופת חולים)
מה שאתה רוצה לעשות אסור
יש הרבה שאלות ומנגנונים למנוע את זה
יכול להיות שיצליח לך אבל גם אז יש לך סיכון שאחרי שתקבל את הכסף חזרה יתבעו אותך להחזיר אותו

בכללי לא ממליץ לעשות דברים לא חוקיים

ביטוח בריאות משלים בדיוק בנוי לדברים האלה. אז מציע לך לנצל אותו גם אם כרוך בהחלפת קופח (הרבה יותר פשוט ממה שאתה חושב)

ובסוף תראה גם על איזה סכום כסף מדובר אם זה כמה מאות שקלים או אלפים בודדים עדיף לפעמים לשלם בעצמך ולחסוך את כל הכאב ראש (זה בדיוק למה אני. עדיף להימנע ככל האפשר מביטוחים)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
P חבילות טיפול - התחייבות ותשלום מראש. צרכנות פיננסית 1
Y טיפול בקמטים ושקיות באיזור העיניים אוף טופיק 1
deussex שאלה על טיפול בקרנות גמל (ולא רק) בעקבות רלוקיישן לארה"ב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Myrath קבלת טיפול או שירות מיוחד מבי"ח שאינו בהסדר עם קופת החולים אוף טופיק 4
D מה דעתכם על שירות טיפול והגשה לטסט של solo? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
T ייעוץ, הדרכה ו/או טיפול בבעיות תקשורת בין הורה לילדיו. התפתחות אישית 0
1337justme טיפול לרכב שכמעט ולא נוסע מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
L טיפול נפשי צרכנות פיננסית 42
S תשלום על טיפול בגינה משותפת בבניין-נופל על המשכיר או על השוכר? נדל"ן 3
E IRA בהלמן - זמן טיפול/פתיחת חשבון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
D טיפול נכון במזומנים עקב הקורונה שוק ההון 15
I דמי טיפול של סוכנות ביטוח צרכנות פיננסית 21
ש הצעת טיפול שיניים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
S טיפול בפטריה-ציפורניים אוף טופיק 23
Tim_Duncan כתר לשיניים אחרי טיפול שורש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
R טיפול שיניים אוף טופיק 30
E טיפול בחשבון מניות שהועבר בירושה שוק ההון 28
avik טיפול בפיקדון מהצבא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 53
yossik הוצאות טיפול ברכב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 112
adamshalev המוסדיים ישיבו עשרות מיליוני שקלים ללקוחות מהם גבו דמי טיפול צרכנות פיננסית 2
א למישהו יש נסיון עם מעמ+דמי טיפול של משלוח? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 33
Osterreicher טיפול בתיק כושל שאינו שלך שוק ההון 13
פשוט טיפול אופניים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
ב האם מעבר בין מסלולי השקעה בקרן הפנסיה מצריך חיתום רפואי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
C ביטוח רפואי לבני 70 ומעלה צרכנות פיננסית 2
Zach Moshe החרגה של מצב רפואי מפוליסת בריאות צרכנות פיננסית 11
ב גאו ארביטראז וביטוח רפואי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 10
I ביטוח רפואי פרטי לקשישה עם מחלות רקע צרכנות פיננסית 18
ס הליך רפואי - ברפואה פרטית או ציבורית? אוף טופיק 2
מ השקעה במדד בפארמה וציוד רפואי שוק ההון 7
ה מחפשים המלצה מנסיון ליועץ ביטוח פנסיוני +יועץ לביטוח רפואי צרכנות פיננסית 5
א ביטוח רפואי - אבחון מהיר ואמבולטורי צרכנות פיננסית 9
A ביטוח רפואי פרטי - משלים שב״ן צרכנות פיננסית 0
C ביטוח רפואי - יש המלצות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
A קיזוז הפסד הון ללא מכירת ניירות ערך מיסים 1
S קבלת דירה ללא תמורה- האם ניתן למכור כמשפר דיור? נדל"ן 2
A מכירת ESPP ללא מידע על סכום מכירות מיסים 5
א לאיפה מגיעים הכספים ללא נמענים ? צרכנות פיננסית 1
Namy גלגול סעיף 46 לשנים עוקבות ללא הגשת טופס מיסים 9
A חשבון בנק ללא עמלות עוש ודמי כרטיס צרכנות פיננסית 5
S העברת דולרים ללא המרה מבנק הפועלים בישראל לחשבון דולרי בבנק WISE צרכנות פיננסית 3
S האם אני יכול להוציא חשבונית/קבלה חוקית בעצמי ללא שימוש בשירות חיצוני? אוף טופיק 15
A טופס 106 ללא שדה 042 בשנה עם חופשת לידה מיסים 9
עידו ג מדד עולמי - ללא ארהב שוק ההון 7
M עזרו לי להבין, יש לי קופת גמל מעסיק ישנה, ללא הפקדות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
B דיווח קרן השתלמות ללא הפרשות לirs מיסים 1
A מכירת מניות בשנה קלנדרית ללא שכר - משתלם? מיסים 3
M משכנתא - האם ניתן להמיר ריבית ק״צ לקל״צ ללא קנס? נדל"ן 3
O בית השקעות למסחר עצמאי ללא הפקדה ראשונית. שוק ההון 11
כ משכנתה ללא הכנסה יש חייה כזאת? נדל"ן 17

נושאים דומים

Back
למעלה