• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

טיפול נפשי

כמה הוצאתם(ואתם צופים שתוציאו )על טיפול נפשי בחייכם?

• עד 5000 שח

הצבעות: 17 39.5%
  • בין 5000 ל15000 שח

הצבעות: 6 14.0%
  • בין 15000 שח ל30000 שח

הצבעות: 8 18.6%
  • בין 30000 שח ל100000 שח

הצבעות: 5 11.6%
  • בין 100000 שח לחצי מיליון שח

הצבעות: 6 14.0%
  • מעל לחצי מיליון שח

הצבעות: 1 2.3%

• סך הכל מצביעים
    43

lazyprogrammer

משתמש רגיל
דירוג
288
היי, לא בטוח מה אני מצפה שאנשים יגיבו הוספתי גם סקר, אבל טיפול נפשי זה בהחלט עסק לא זול לי הטיפולים עלן סכומים מאוד גבוהים. ורציתי לשמוע , גם מבחינה סולידית, מה אתם חושבים על זה? זה נושא רגיש ואני לפחות חושב, אולי באופן עיוור, שזה must לחלק מהאנשים. מצד שני זה הוצאות לא מבוטלת שיכולה להגיע למאות אלפי שח במהלך החיים ואף יותר.
דעות?

תגלו בבקשה רגישות ותזכרו שיש אנשים שבשבילם הטיפול זה דבר מאוד חשוב.

אם זה חשוב לך, תורם לך, ויש לך את היכולת כרגע,
לך על זה. זה לא משהו שקל לחסוך בו (יש טיפולים דרך קופ"ח?), יותר כמו כן\לא - וכמובן להפסיק כשמרגיש שכבר לא תורם\מוצה.

אם זה חשוב לך, תורם לך, ויש לך את היכולת כרגע,
לך על זה. זה לא משהו שקל לחסוך בו (יש טיפולים דרך קופ"ח?), יותר כמו כן\לא - וכמובן להפסיק כשמרגיש שכבר לא תורם\מוצה.
זה תורם אבל אני מוצא שזה עולה המון המון כסף וכמובן משפיע על היכולת לחסוך וכו..

אין שאלה בכלל.
לפעמים זה עניין של חיים ומוות. או ההבדל בין אדם פעיל ומתפקד ללא מתפקד.
האם היית שואל את עצמך מה עדיף יותר - לחסוך או לעשות ניתוח להסרת גידול?

היי, לא בטוח מה אני מצפה שאנשים יגיבו הוספתי גם סקר, אבל טיפול נפשי זה בהחלט עסק לא זול לי הטיפולים עלן סכומים מאוד גבוהים. ורציתי לשמוע , גם מבחינה סולידית, מה אתם חושבים על זה? זה נושא רגיש ואני לפחות חושב, אולי באופן עיוור, שזה must לחלק מהאנשים. מצד שני זה הוצאות לא מבוטלת שיכולה להגיע למאות אלפי שח במהלך החיים ואף יותר.
דעות?
[הדגשה: אינני איש מקצוע בתחום, קח בערבון מוגבל את הדברים שאכתוב.]

1. לפעמים אפשר לבד (אורח חיים בריא נפשית).
כידוע, הבלוג מקדם גישה של עזרה עצמית בדברים שזה אפשרי, כמו למשל ניהול השקעות עצמאי, תיקונים ביתיים ללא בעלי מקצוע ועוד.
הרבה אנשים לא מודעים לכך שעזרה עצמית אפשרית גם בתחום בריאות הנפש.

הכוונה שלי היא בעיקר לתחום הרפואה המונעת:
כולם יודעים שבשביל למנוע בעיות גופניות צריך לעשות ספורט, לאכול טוב ונכון, לישון מספיק וכדומה.
אבל לא הרבה אנשים יודעים שיש גם מחשבות ופעולות שאם עושים אותן או נמנעים מהן זה יכול לשפר את בריאות הנפש - אפילו יותר מתרופות.
למעשה, זו בדיוק הטענה של הפסיכולוגיה הקוגניטיבית (מחשבות) וההתנהגותית (פעולות) שהוכחו מחקרית כבר לפני עשרות שנים.
זה לא מדע טילים, ואפשר לקרוא לבד ספרים וליישם אורח חיים בריא נפשית, בתקווה שזה ימנע או ימזער בעיות שיצריכו רופאים.

ממליץ מאוד לקרוא את הספר "בוחרים להרגיש טוב" (Feeling Good) של ד"ר דייויד ברנס.
הספר כתוב בצורה שהיא גם מעמיקה יחסית, ומצד שני בהירה מאוד גם לאדם ללא רקע מקצועי.
הוא מתמקד בטיפול בדיכאון, אבל העקרונות שלו ניתנים להכללה לכל בעיה בתחום הנפש (ויש גם פרקים מפורשים על בעיות כמו חרדה ועוד).
מומלץ אגב גם למי שלא ראה פסיכולוג מימיו - זה יכול לעזור גם לשיפור מצב הרוח, לא רק למניעת בעיות בנפש.

2. בחר שיטה מוכחת מחקרית.
בדיוק כמו בתחום ההשקעות - יש שיטות שאין להן כל הוכחה מחקרית, ויש כאלו שכן.
דיברת על טיפולים שנמשכים כל החיים ועולים מאות אלפי שקלים, וזה מעלה בי את החשד שמדובר על שיטה שלא ממש עובדת.
כמו שכתבתי למעלה, למיטב ידיעתי השיטות שהוכחו מחקרית הן הפסיכולוגיה הקוגניטיבית וההתנהגותית,
ובפרט השילוב שלהן - CBT.
השיטה הזו היא בדרך כלל מהירה יותר: דורשת כמה טיפולים ממוקדים, ובמקביל וגם אחר כך - "שיעורי בית" של המטופל.

ברור שיש שיטות "לא מדעיות" שעשויות לעזור (בדיוק כמו שרפואה "אלטרנטיבית" עשויה לעבוד לפעמים),
אבל הייתי מנסה קודם כל להתחיל משיטות מוכחות, ורק אם זה לא עובד - לפנות לכל דבר אחר שכן יכול לעזור.

3. כסף נועד בשביל החיים, לא להפך.
אם הסעיפים למעלה אינם מתאימים ויש צורך בטיפול ארוך ויקר, שווה לזכור שהכסף נועד לשרת את החיים ולא להפך.
רווחה נפשית היא לא דבר שאפשר לוותר עליו - "כל אשר לאיש ייתן בעד נפשו".
אפילו מבחינה כספית - לפעמים ניסיון לחסוך במקומות כאלו יכול להוביל להתמוטטות כללית, שתעלה הרבה יותר כסף.

נערך לאחרונה ב:
ובפרט השילוב שלהן - CBT.
CBT יעיל מאוד (ןגם זול יחסית כי מוגבל בזמן) לסוג מסויים של בעיות. גם טיפול עצמי מוגבל.
סוג אחר של בעיות עלול לדרוש טיפול ארוך ויקר, אבל מה עדיף, לסבול (או סתם לא להיות מאושר)?
בכול מקרה, ממליץ ללכת לאנשי מקצוע (ניתן למצוא באינטרנט את כל הפסיכולוגים הרשומים - חפשו פנקס פסיכולוגים). אם המטפל לא מתאים, כדאי להחליף.

לגבי השאלה המקורית - כל עוד הטיפול משפר את איכות החיים, אני לא רואה סיבה לא להוציא על זה מאות אלפי שקלים לאורך השנים (עשרות שנים)

אינני איש טיפול, ייעוץ או רפואה. ממליץ להתייעץ באנשי מקצוע ולא בעצות אנונימיות באינטרנט.

זה שאלה האם הטיפול עוזר, לצערי אין אופציה לחיות את החיים פעמיים ולבדוק
עריכה: גם לגבי השיטות יש המון שיטות כנראה, מאוד קשה למדוד התקדמות, לפחות בשבילי, גם להחליף מטפלים זה לא דבר קל בשבילי שהייתי עושה בלי סיבה ברורה(לי מאוד קשה אם הייתי עוזב מטפל/ת בשביל ״לנסות משהו אחר״ ואז לגלות שהיה עדיף הקודם ולחזור חזרה). כרגע אני נמצא במצב שההמלצה בשבילי היא מעבר לטיפול חד שבועי, ואני מתלבט, האם פעם אחת בשבוע זה מספיק, האם לנסות פעמיים, אגיד שאני בטיפול כבר קרוב לשלוש שנים עוד מעט(ואצל אותה/אותו מטפל/ת כבר מעל לשנתיים וחצי) והיו תקופות שזה היה מעל ל10 בחודש, או קרוב לזה. אני אגיד גם שאני לא מחפש בהכרח עצה כי כנראה שגם אם יש משהו שעובד להרבה אנשים, זה לא משהו שבהכרח עובד לי(רוב האנשים(אני מנחש?) בכלל לא צריכים טיפול נפשי, כפי שלא הייתי מסיק מזה שגם אני לא צריך לא הייתי מסיק ששיטה א׳ תהיה טובה לי כי היא טובה להרבה)

נערך לאחרונה ב:
אין שאלה בכלל.
לפעמים זה עניין של חיים ומוות. או ההבדל בין אדם פעיל ומתפקד ללא מתפקד.
האם היית שואל את עצמך מה עדיף יותר - לחסוך או לעשות ניתוח להסרת גידול?
כנראה שלא, אבל קשה לי להעריך הרבה פעמים.

כרגע אני נמצא במצב שההמלצה בשבילי היא מעבר לטיפול חד שבועי, ואני מתלבט, האם פעם אחת בשבוע זה מספיק, האם לנסות פעמיים

אני חושבת שבאיזשהו שלב בטיפול צריך לדעת לשחרר. אני זוכרת שהיו לי תקופות של פעמיים בשבוע ואז כשעברתי לפעם בשבוע פחדתי- איך אצליך לתפקד?
הצלחתי. אחר כך עברתי לפעם בשבועיים אחר כך פעם בחודש... לאט לאט.
אני הייתי הולכת עם ההמלצה של המטפל, בכל מקרה, אם יש צורך- תמיד אפשר לקבוע עוד פגישה

יש פה עניין של סדר עדיפויות,
אם יש ביכולתך לממן את הטיפולים וזה מסייע לך,
לא בטוח שכדאי לוותר.
כן יכול להיות שלעבור מפעמיים לפעם בשבוע יכול להיות מאוזן עבורך ופחות תטריד אותך ההוצאה שתפחת בחצי.
בהצלחה !

אגיד שאני בטיפול כבר קרוב לשלוש שנים עוד מעט(ואצל אותה/אותו מטפל/ת כבר מעל לשנתיים וחצי) והיו תקופות שזה היה מעל ל10 בחודש, או קרוב לזה
*דבר ראשון אני חייבת לציין שאני אישית לא חובבת טיפולים מכל סוג שהוא אז תיקח בערבון מאד מוגבל את דבריי.*
כשאדם מגיע למצב שהוא הולך לטיפול 10 פעמים בחודש, לפעמים מה שהוא צריך זה פסיכיאטר ולא פסיכולוג. אני לא אומרת את זה לגנאי אלא למצב אקוטי שנדרשת עזרה רצינית יותר כמו תרופות או אישפוז.
יש פרק בסדרה הקצרה ב"כאן" שנקראת מצב נפשי שמתעסק בדיכאון. אחד המרואיינים שם מספר שלקח לו זמן להבין שהשיחות עם הפסיכולוגית לא מספיקות והחליט לאשפז את עצמו, מה שלהערכתו הציל את חייו.
לפעמים הפסיכולוגים עצמם לא מזהים (או לא מעוניינים?) מתי להפנות לטיפול פסיכיאטרי (שני סוגי טיפול שונים מאד). לפני המון שנים זה קרה לחברה טובה שלי, שנכנסה לדיכאון מג'ורי והגבירה את כמות הפגישות השבועית עם הפסיכולוג. לקח הרבה זמן עד שאמא שלה שיכנעה אותה להתייעץ גם עם פסיכיאטרית שנתנה לה כדורים לתקופה מסויימת עד שהתאזנה וחזרה לתיפקוד.
מאוד קשה למדוד התקדמות, לפחות בשבילי,
אם אין לך אפשרות למדוד התקדמות, איך באמת אתה מודד את איכות הטיפול? ולמה בעצם אין לך אפשרות למדוד? אני מניחה שההחלטה ללכת לטיפול נבעה מתחושה שאתה לא מצליח להגיע למטרות כלשהן שהצבת לעצמך, לא?

*דבר ראשון אני חייבת לציין שאני אישית לא חובבת טיפולים מכל סוג שהוא אז תיקח בערבון מאד מוגבל את דבריי.*
כשאדם מגיע למצב שהוא הולך לטיפול 10 פעמים בחודש, לפעמים מה שהוא צריך זה פסיכיאטר ולא פסיכולוג. אני לא אומרת את זה לגנאי אלא למצב אקוטי שנדרשת עזרה רצינית יותר כמו תרופות או אישפוז.
יש פרק בסדרה הקצרה ב"כאן" שנקראת מצב נפשי שמתעסק בדיכאון. אחד המרואיינים שם מספר שלקח לו זמן להבין שהשיחות עם הפסיכולוגית לא מספיקות והחליט לאשפז את עצמו, מה שלהערכתו הציל את חייו.
לפעמים הפסיכולוגים עצמם לא מזהים (או לא מעוניינים?) מתי להפנות לטיפול פסיכיאטרי (שני סוגי טיפול שונים מאד). לפני המון שנים זה קרה לחברה טובה שלי, שנכנסה לדיכאון מג'ורי והגבירה את כמות הפגישות השבועית עם הפסיכולוג. לקח הרבה זמן עד שאמא שלה שיכנעה אותה להתייעץ גם עם פסיכיאטרית שנתנה לה כדורים לתקופה מסויימת עד שהתאזנה וחזרה לתיפקוד.

אם אין לך אפשרות למדוד התקדמות, איך באמת אתה מודד את איכות הטיפול? ולמה בעצם אין לך אפשרות למדוד? אני מניחה שההחלטה ללכת לטיפול נבעה מתחושה שאתה לא מצליח להגיע למטרות כלשהן שהצבת לעצמך, לא?
מה שאת כותבת הוא אנקדוטלי עד מאוד. לכל אחד יש סיפור על חבר שלו ש...
אין בהכרח קשר בין תדירות הפגישות שאדם צריך להאם המצב שלו אקוטי או לא. מרבית הפסיכולוגים עובדים בשיתוף פעולה עם פסיכיאטרים ועם אנשי מקצוע אחרים.
לפותח השרשור- אם אתה מרגיש שהפגישות עוזרות לך והקשר עם המטפל/ת הוא טוב, אני ממליץ להקשיב להמלצה שלו/ה.
התקדמות בטיפול נמדדת על ידי הערכה של המטפל וזו של המטופל, ובתהליך משותף (שנסמך על איש המקצוע), אפשר להבין מה עובד ומה לא.
אני אומנם כותב את זה מפוזיציה (גילוי נאות- אני איש מקצוע בתחום), אבל יש רגעים בחיים שהוצאה על טיפול היא הוצאה חשובה מאוד, לפעמים מצילת חיים, ואינה מותרות. ויש רגעים אחרים, שההוצאה היא מותרות, וכך צריך להתייחס אליה.

יש פה עניין של סדר עדיפויות,
אם יש ביכולתך לממן את הטיפולים וזה מסייע לך,
לא בטוח שכדאי לוותר.
כן יכול להיות שלעבור מפעמיים לפעם בשבוע יכול להיות מאוזן עבורך ופחות תטריד אותך ההוצאה שתפחת בחצי.
בהצלחה !

היי כרגע אני בפעם בשבוע + מפגש נוסף מידי פעם אחת לחודש,
מה שאת כותבת הוא אנקדוטלי עד מאוד. לכל אחד יש סיפור על חבר שלו ש...
אין בהכרח קשר בין תדירות הפגישות שאדם צריך להאם המצב שלו אקוטי או לא. מרבית הפסיכולוגים עובדים בשיתוף פעולה עם פסיכיאטרים ועם אנשי מקצוע אחרים.
לפותח השרשור- אם אתה מרגיש שהפגישות עוזרות לך והקשר עם המטפל/ת הוא טוב, אני ממליץ להקשיב להמלצה שלו/ה.
התקדמות בטיפול נמדדת על ידי הערכה של המטפל וזו של המטופל, ובתהליך משותף (שנסמך על איש המקצוע), אפשר להבין מה עובד ומה לא.
אני אומנם כותב את זה מפוזיציה (גילוי נאות- אני איש מקצוע בתחום), אבל יש רגעים בחיים שהוצאה על טיפול היא הוצאה חשובה מאוד, לפעמים מצילת חיים, ואינה מותרות. ויש רגעים אחרים, שההוצאה היא מותרות, וכך צריך להתייחס אליה.
היי, אני מאוד מסכים

אין דרך למדוד, כי ההנחה שאני צריך לקחת בשביל למדוד הוא שהמצב לא יחמיר ללא התערבות של אנשי מקצוע, וזה לא בהכרח נכון. בשביל באמת למדוד את זה אני אצטרך אולי להפסיק את הטיפולים ואז ללכת ולמדוד את זה , וגם אז זה לא מדוייק כי יכולה להיות תקופה לא טובה ותקופה כן טובה(אני מאוד מבקש לא לפתוח דיון על זה אבל הקורונה למשל שלפעמים המצב יותר גרוע או פחות גרוע, תקופות שונות בחיים, שינויים בחיים עצמם). הדרך השנייה היא להחליף מטפל/ת ו/או שיטה ואז למדוד, וזה לפעמים משהו שלא בהכרח אפשר למדוד כל כך מהר במיוחד שלוקח זמן לספר על החיים ... טראומות וכו... (גם מבחינת להפתח בפני אדם זר וגם בגלל שזה באמת לוקח זמן). היו לי ups&downs בטיפול, אם מסתכלים ביחס לתחילת הטיפול ההערכה היא שאני במצב יותר טוב, אבל לעולם לא אדע אם הייתה דרך יותר אפקטיבית/זריזה/ שתוביל לתוצאה יותר טובה. זה לא כמו מסעדה או מאמנ/ת כושר או ספר/ית שאפשר להחליף(למרות שיש כאלה שלא יחליפו בחיים את הספר/ית שלהם) כל כך בקלות ולנסות דברים חדשים.

לרוב כשזקוקים לתרופות זה לא במקום אלא בנוסף.
מחקרים רבים מראים שכאשר זקוקים לתרופות הרי שהשילוב (תרופה + המשך טיפול פסיכולוגי) הרבה יותר יעיל מתרופות בלבד.

אני אומנם כותב את זה מפוזיציה (גילוי נאות- אני איש מקצוע בתחום)
אוקיי, אתה מפוזיציה ואני אנקדוטלית. הכל טוב.
אין דרך למדוד, כי ההנחה שאני צריך לקחת בשביל למדוד הוא שהמצב לא יחמיר ללא התערבות של אנשי מקצוע, וזה לא בהכרח נכון.
לא ממש הבנתי מה כתבת ואם זה קשור למה שאני כתבתי.
בנקודה שבה בחרת לפנות לטיפול, ידעת מאיזה מצב אתה רוצה לצאת ולאן אתה רוצה להגיע? למשל, אדם חרדתי שנמנע לצאת מהבית ורוצה להיות מסוגל לצאת לעבוד ולבלות. או אדם בדיכאון ששוכב כל היום במיטה, לא מדבר, לא מתקלח ולא אוכל כמעט - ורוצה להיות מסוגל לצאת מהמיטה, לשוחח, לחזור לתיפוקד מינימלי בהתחלה ואחר-כך לתיפקוד רגיל.
אני מבינה את החשש זה יחמיר יותר ממה שהיה קודם אבל אני שאלתי למה אי אפשר לבדוק את ההתקדמות מנקודה א' לנקודה ב' (עכשיו אני מסוגל לבצע חלק מהדברים) וכך להמשיך לעבר הנקודות הבאות?
אולי אתה מתכוון למדידת רגשות ותחושות? זה באמת לא מדיד, אבל אפשר להמיר למעשים. אם אני מסוגל לצאת למכולת הקרובה לכמה דקות, סימן שהחרדה שלי פחתה במקצת?
לרוב כשזקוקים לתרופות זה לא במקום אלא בנוסף.
אין לי מושג, אולי תרופות ושיחה עם חבר? אני לא חושבת שיש באמת דבר כזה נפש, שמטופלת ע"י שיחות, אלא הכל מערכת אחת שיוצאת מאיזונים לרוב בגלל מחסור/עודף/התקעות בפעילות כלשהי (הורמונים, נוירונים, כימיקלים, גידול סרטני וכל השאר) ומתלבש על ההיסטוריה הפרטית שלנו כפי שאנו זוכרים ומספרים לעצמנו.

גילוי נאות - אני עברתי, ועוברת עדיין, גלים של חוסר תיפקוד אז אי אפשר להגיד שאני ממש לא מבינה מה זה אומר. הדרכים שאני מצאתי לעזור לעצמי פשוט לא כוללים שיחות עם פסיכולוגים ותרופות (אם כי, בתקופות חשוכות במיוחד זה כבר צץ במוחי כאפשרות אבל זנחתי מיד).

גילוי נאות - אני עברתי, ועוברת עדיין, גלים של חוסר תיפקוד אז אי אפשר להגיד שאני ממש לא מבינה מה זה אומר. הדרכים שאני מצאתי לעזור לעצמי פשוט לא כוללים שיחות עם פסיכולוגים ותרופות (אם כי, בתקופות חשוכות במיוחד זה כבר צץ במוחי כאפשרות אבל זנחתי מיד).
ראשית, אני מצטער לשמוע. אני מקווה שהגלים יהיו חזקים פחות, ואני כן חושב, שלפעמים אפשר למצוא עזרה אצל אנשי מקצוע.
ונכון, יש לי אינטרס כללי שאנשים יחשבו דברים טובים על טיפול נפשי, אבל אני גם איש אקדמיה ולכן יכול להגיד שזה מגובה במחקרים מדעיים. חלקם באיכות טובה יותר וחלק באיכות טובה פחות. אבל טיפול נפשי הוא דבר שעובד ומוכח ככזה.
אבל זה ברמה הכללית ועבור קבוצות. עבור האדם הספציפי, כל אדם צריך למצוא את הדבר שעובד עבורו. טיפול נפשי הוא דבר שערכו יכול להיות רב מכסף. אבל הוא יכול להיות גם דבר שמשקיעים בו כסף והוא לא מצליח כמו שרוצים.
אני כן חושב, שבכך שהולכים לאיש מקצוע, מדיספילינה מוכרת, ששמעתם דבר או שניים עליו ממי שהיה אצלו, אפשר למנוע רבים ממפחי הנפש ותחושות האי הצלחה.
וכן המדידה של שיפור יכולה להגיע בכל מיני דרכים. היא יכולה להגיע דרך התפקוד בעולם החיצוני והיא יכולה להגיע דרך התחושות בעולם הפנימי.

אם מסתכלים ביחס לתחילת הטיפול ההערכה היא שאני במצב יותר טוב, אבל לעולם לא אדע אם הייתה דרך יותר אפקטיבית/זריזה/ שתוביל לתוצאה יותר טובה.
אני חושב שכדאי להסתכל על הדברים אחרת. אף פעם אי אפשר לדעת מה היה קורה אילו. הכי כדאי לחשוב האם התהליך הוא אפקטיבי עבורך. אם אתה מרגיש שנוח לך וטוב לך בטיפול ואתה משיג את המטרות שאתה והמטפל מציבים לך. זה לא עוזר לחשוב בדיעבד.

אני לא חושבת שיש באמת דבר כזה נפש, שמטופלת ע"י שיחות
ושיחה עם חבר?
אז לשיטתך... למה צריך בכלל שיחה עם חבר?...

בתקופות חשוכות במיוחד זה כבר צץ במוחי כאפשרות אבל זנחתי מיד
מקווה שלא תזדקקי ושהפתרונות שאת מוצאת לעצמך ימשיכו לעזור לך.

אבל אם כן תצטרכי ללכת לטיפול זה באמת לא סוף העולם ואם הטיפול מצליח ועוזר אז זה שווה כל גרוש ובאמת מיותר (לדעתי) להתנגד עקרונית למשהו שיכול לעזור (אם לא מצליחים למצוא פתרון בדרכים אחרות).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
P חבילות טיפול - התחייבות ותשלום מראש. צרכנות פיננסית 1
Y טיפול בקמטים ושקיות באיזור העיניים אוף טופיק 1
deussex שאלה על טיפול בקרנות גמל (ולא רק) בעקבות רלוקיישן לארה"ב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Myrath קבלת טיפול או שירות מיוחד מבי"ח שאינו בהסדר עם קופת החולים אוף טופיק 4
D מה דעתכם על שירות טיפול והגשה לטסט של solo? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
T ייעוץ, הדרכה ו/או טיפול בבעיות תקשורת בין הורה לילדיו. התפתחות אישית 0
D טיפול רפואי ללא ביטוח בריאות פרטי צרכנות פיננסית 17
1337justme טיפול לרכב שכמעט ולא נוסע מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
S תשלום על טיפול בגינה משותפת בבניין-נופל על המשכיר או על השוכר? נדל"ן 3
E IRA בהלמן - זמן טיפול/פתיחת חשבון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
D טיפול נכון במזומנים עקב הקורונה שוק ההון 15
I דמי טיפול של סוכנות ביטוח צרכנות פיננסית 21
ש הצעת טיפול שיניים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
S טיפול בפטריה-ציפורניים אוף טופיק 23
Tim_Duncan כתר לשיניים אחרי טיפול שורש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
R טיפול שיניים אוף טופיק 30
E טיפול בחשבון מניות שהועבר בירושה שוק ההון 28
avik טיפול בפיקדון מהצבא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 53
yossik הוצאות טיפול ברכב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 112
adamshalev המוסדיים ישיבו עשרות מיליוני שקלים ללקוחות מהם גבו דמי טיפול צרכנות פיננסית 2
א למישהו יש נסיון עם מעמ+דמי טיפול של משלוח? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 33
Osterreicher טיפול בתיק כושל שאינו שלך שוק ההון 13
פשוט טיפול אופניים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
ת כמה שווה שקט נפשי? נדל"ן 17
deussex איזון נפשי וסדרי עדיפויות התפתחות אישית 15
ש לחץ נפשי אוף טופיק 15
4 הגישה שלי להשקעה תמות נפשי עם כולם שוק ההון 33
M עיסוק בכסף ושקט נפשי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 30
לא חשוב שמות שאלות בנוגע לתרפיה, רגיעה וניקוי נפשי. אוף טופיק 14

נושאים דומים

Back
למעלה