• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם פורום הסולידית צריך לשמש אכסניה לדיונים פוליטיים?

הסולידית

מנהל
מייסדת
דירוג
5,912
בלי נימוקים. רק הצבעות. אני אפעל בהתאם לתוצאות.

הגבול לא חד משמעי. נדלן בחו״ל זה פוליטי ? הגירה ? חשבון השקעות בברוקר זר ?
מבחן האדם הסביר, או במקרה שלנו: של המנהלים ובעלת הבית.

אם מישהו שואל איך מבצעים פעולה כלשהי לאור שינויים פוליטיים, הדיון צריך להישאר ממוקד בשאלה ולא לגלוש לדיון האם הניתוח הפוליטי שגוי או לא.
אם מישהו פותח דיון בפורום אוף טופיק, לדעתי האישית כדאי לאפשר לדון בכמעט כל דבר (למעט ביצוע עבירות פליליות וכו'). אם דיונים פוליטיים ימלאו אותו, אז בפורום נפרד.

אם מישהו שואל איך מבצעים פעולה כלשהי לאור שינויים פוליטיים, הדיון צריך להישאר ממוקד בשאלה ולא לגלוש לדיון האם הניתוח הפוליטי שגוי או לא.
אבל כאשר מישהו חדש חושב להשקיע בדרך X, ורבים חושבים שהיא שגויה מייד יהיו כאלו שיגידו לו,
בדרך הזאת תפסיד כסף.
וגם בנושאים אחרים לא דנים רק על השאלה אלא חולקים על הניתוח\תפיסת העולם של השואל.
אי אפשר להמנע מזה.

לדעתי סביר שיהיה שרשור פוליטי להוצאת קיטור והבעת דעות.
את שאר השרשורים שקשורים למצב הפוליטי ישירות או בעקיפין עדיף לשמור כמה שיותר בהקשר השאלות.
בסך הכול נראה שבעקבות האווירה יותר אנשים מתעניינים בפעולות שרבים מחברי הפורום עשו כבר מזמן כמו פיזור נכסים,השקעה בין לאומית,ברוקר זר,התעניינות במגורים בחו"ל וכו'.

תמיד היו דיונים כאלה בפורום עכשיו כנראה יש יותר מתעניינים.

אבל כאשר מישהו חדש חושב להשקיע בדרך X, ורבים חושבים שהיא שגויה מייד יהיו כאלו שיגידו לו,
בדרך הזאת תפסיד כסף.
וגם בנושאים אחרים לא דנים רק על השאלה אלא חולקים על הניתוח\תפיסת העולם של השואל.
אי אפשר להמנע מזה.
דיברתי ספציפית על אספקטים פוליטיים.
ש: "עד עכשיו השקעתי בסנופי, אך אני רוצה להשקיע המון כסף בארץ כי יש חשש מהרפורמה והנכסים יחסית זולים, אך היא מעולה לדעתי ותזניק את הכלכלה קדימה. איזה תעודות עוקבות אחרי השוק הישראלי בדמי ניהול סבירים?"
ת לא לעניין: "לא, לא, הרפורמה היא רעה, בלה, בלה, בלה, אל תעשה את זה"
ת לעניין: "התעודות הן X,Y, דמי הניהול עלולים לעלות ב-Z... היה על זה דיון דומה: לינק. (יש דיון בפורום פוליטיקה על הרפורמה עצמה, כדאי אולי לקרוא מה אנשים נוספים חושבים ולתרום את דעתך)"

אני לא ממש הבנתי מדוע לאסור דיונים פוליטיים בפורום ה Off topic, במיוחד בנקודת זמן פוליטית נדירה זו, במידה ונעשים בצורה מכבדת ומנומסת. יש פה אחל'ה אנשים מכל הקצוות, ומעניין לשמוע את דעתם.

אני לא ממש הבנתי מדוע לאסור דיונים פוליטיים בפורום ה Off topic, במיוחד בנקודת זמן פוליטית נדירה זו, במידה ונעשים בצורה מכבדת ומנומסת.
יכולות להיות לזה כל מיני סיבות:

1. לא תמיד הדיונים נעשים בצורה מכבדת ומנומסת,
בעיקר בדיונים בנושאים שמלהיטים את הרוחות.

2. אני מניח שהסולידית לא מרוויחה מהפורום, והסיבה שהוא נפתח היא כדי לתת בית לקהילה סולידית ולפורום שיוכל לתת מענה לשאלות בנושא.
אני מניח שיש צורך בפורום "אוף טופיק" כדי לתת מענה לנושאים שמעניינים את חברי הקהילה
(זו קהילה אנושית בסופו של דבר, ואנשים רוצים לדון גם בדברים מעבר לנושא הפיננסי).

אבל אם נושא מסוים לוקח יותר מדי משאבים - אני אישית לא מרגיש בנוח מכך שהוא מתקיים על גבי הפלטפורמה הזו (שמישהי משלמת עליה).
בשביל זה יש רשתות חברתיות, פורומים ייעודיים שונים ברשת ועוד.

3. לפעמים קהילה או חברה מחליטה להגביל את עצמה ולא לדון בנושא מקטב.
למשל במשפחה הרחבה שלי החלטנו לא לדון על הנושאים הפוליטיים האלו,
כי הוויכוח מצד אחד לא משכנע אף אחד, ומצד שני מפריע למשפחתיות ולתחושה שכולנו ביחד.

3. לפעמים קהילה או חברה מחליטה להגביל את עצמה ולא לדון בנושא מקטב.
למשל במשפחה הרחבה שלי החלטנו לא לדון על הנושאים הפוליטיים האלו,
כי הוויכוח מצד אחד לא משכנע אף אחד, ומצד שני מפריע למשפחתיות ולתחושה שכולנו ביחד.
בניגוד למשפחה, במקרה של הפורום, אפשר בקלות לא להיכנס לדיונים הפוליטיים, או לקרוא בלי להשתתף...

בניגוד למשפחה, במקרה של הפורום, אפשר בקלות לא להיכנס לדיונים הפוליטיים, או לקרוא בלי להשתתף...
גם כשמישהו מהמשפחה מנסה להיכנס לוויכוח - תיאורטית אפשר לא להיגרר.
אבל גם במשפחה וגם בפורום -
קשה מאוד לשתוק כשמישהו משתלח בצד שלך, או כותב נקודה שסותרת את העובדות כפי שאתה רואה אותן...
אחרי הכל, אנחנו בני אדם.

בנוסף, הנקודה העיקרית שניסיתי להעלות כאן היא שלא כל מקום צריך לתת במה למחלוקות.
יש ערך גם למקומות שמתמקדים במשותף ובמאחד (בין אם זה שיתוף משפחתי, או קהילה שנבנית מסביב לנושא מסוים).

נערך לאחרונה ב:
לדעתי כל השרשורים הפוליטיים שרצים פה הם מיחזור אחד שלם של שיח חרשים. אותם אנשים חוזרים על אותם טיעונים בעשרה שרשורים שונים. באיזשהו שלב רמת הדיון הופכת לנמוכה והמנהלים נועלים אותו, ואז אותם מגיבים עוברים לשרשור הבא וחוזרים על אותן טענות.
מזכיר לי קצת את רוטר, בקטע רע.
אשמח לשמוע על אדם ששינה את עמדתו בעקבות השרשורים האלו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
הסולידית פורום הסולידית - גרסא 2.0 שער הקהילה 219
הסולידית פורום הסולידית מרכז 3% מהשיח המקוון בנושא השקעות שוק ההון 7
א פורום חדש מדוייק בשבילי :-) הגדלת הכנסות יזמות והגדלת הכנסות 43
הסולידית לבקשת הקהל: תת פורום חדש בנושא יזמות, עסקים (קטנים וגדולים) והגדלת הכנסות יזמות והגדלת הכנסות 0
L מטה-פורום - שרשורים ארוכים פעילים אוף טופיק 6
A הקמת פורום של p2p / שינוי מדיניות? אוף טופיק 4
נ מיליונרים מתייעצים עם חברי פורום אנונימיים מה זה אומר על השיטה הכלכלית? ועל אמון אוף טופיק 32
Mr. Bigglesworth תת פורום חדש! פוסטים מאיכות נמוכה 2
A מישהו מכיר קבוצה\פורום לעזרה בתיקוני בית שונים? התפתחות אישית 1
יהונתן ב. מפגש פורום פתוח - השקעות נדלן מעבר לים נדל"ן 69
פרפרים יש מנהל פורום בקהל? אוף טופיק 3
P תעבורה פורום אוף טופיק 4
הסולידית לבקשת הקהל - פורום ייעודי להשקעה בנדל"ן נדל"ן 6
ק איך הפך פורום זה למוטה גברים? אוף טופיק 211
ETL תמיכה בבלוג\פורום אוף טופיק 1
הסולידית סקר: האם ליצור פורום ייעודי לנדל"ן? שוק ההון 25
C מה הסולידית הייתה אומרת על זה? פוסטים מאיכות נמוכה 4
הסולידית הסולידית - מהקהילות הפיננסיות המשפיעות בישראל שער הקהילה 0
Y למה הסולידית משקיעה בחברות נפט שוק ההון 2
ו הגישה של קיוסאקי מול הגישה של הסולידית. אוף טופיק 142
A יתרונות למשקיע הסולידית בסביבת אנפלציה וריבית עולה צרכנות פיננסית 10
ו כשאושיות רשת וקטבים מתנגשים - פייגלין VS הסולידית? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 1
P תודה לבלוג, לפורום הסולידית ולקהילה פוסטים מאיכות נמוכה 0
הסולידית לאתר הסולידית אין כל קשר לאתר Money-Out ואני מתנגדת ליוזמות מאורגנות להוצאת כספים מחו"ל שער הקהילה 89
הסולידית 10 שנים לבלוג הסולידית! שער הקהילה 21
הסולידית ★★★קורס השקעות ופנסיה מומלץ בהנחה לגולשי הסולידית - Simplifynance★★★ שוק ההון 0
ו תהיות בנוגע להתייחסותה של הסולידית ל-"מודל החרדי". פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 34
הסולידית היומן הנוסף של הסולידית יומני מסע אישיים 228
ו הי, אשמח להפניה לפוסט של הסולידית עם הסבר על השקעות דרך בתי השקעות בחו"ל פוסטים מאיכות נמוכה 0
A איך ללמוד לעומק את הסולידית (או כל נושא אחר) אוף טופיק 8
T ״ירון זליכה״ vs. “הסולידית״ אוף טופיק 19
T מהפוסט של הסולידית על מיסוי: ״הפקידו באופן עצמאי לחיסכון פנסיוני מעבר לשיעורים החייבים בחוק״ דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 6
עניי עירך קודמים שלום.שאלה לגבי עמלות באקסלנס.לא מזמן עברתי לשם לפי קישור של הסולידית. שוק ההון 5
ד סיכון מטח בדוגמא של הסולידית דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 7
צ איך להעלות דירוג משתמש הסולידית? פוסטים מאיכות נמוכה 16
A סכום ההוצאות החודשי למשפחה - בהמשך לציוץ הסולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 56
A מרגיש מחוץ למשחק של שוק ההון - דווקא בגלל הפורם והטוויטר של הסולידית.... שוק ההון 108
deussex שאלת הסולידית בטוויטר כל שבוע "מה קניתם השבוע ?" אוף טופיק 2
A לפי הסולידית יש להשקיע גם במדדי המניות וגם בהשקעות סולידיות שוק ההון 0
Kipodi לאן נעלמה הסולידית? אוף טופיק 9
א אבקה Nutritionally complete -- הארוחה הסולידית המושלמת? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
stamEhad פירמידת הצרכים של הסולידית והשקעה בפוליסת חיסכון שוק ההון 0
ד למה ברירת המחדל הסולידית היא לא השקעה דרך הבנק? צרכנות פיננסית 20
I בעקבות הפוסט של הסולידית על קרנות סל מוטות דיבידנד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 73
O איך לייעל את המידע של הסולידית לטובתי? אוף טופיק 13
הסולידית 10 הדיונים הנצפים ביותר בפורום הסולידית ב-2020 שער הקהילה 10
ו הסולידית מתזמנת? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 275
Liron2035 האם הסולידית משנה כיוון? (או נתינת משקלים שונים מהחלוקה הטבעית של השוק) שוק ההון 7
twister תזמון כניסה לשוק על פי הגישה הסולידית שוק ההון 46
חתול לילה הסולידית ו- VXUS אוף טופיק 3

נושאים דומים

Back
למעלה