• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם נכות 180% (מקסימלית) מזכה בפטור מתשלום מס מהשקעות?

תמיר80

משתמש רגיל
דירוג
59
האם אדם נכה, מבוגר (בעשור החמישי לחייו) עם סכום נכבד, שישקיע. יהיה זכאי לפטור ממס בעקבות הטבה כזאת או אחרת שיש לנכים מדרגה מסוימת? (הנכות בדרגה המקסימלית שישנה)
לגבי דמי הניהול אני יודע שזה קשור למו"מ מול בית ההשקעות. שם אין הטבות או הנחות לנכים. הכל תלוי בכושר המיקוח והשתייכות ארגונית.
שאלתי מתמקדת לגבי תשלום שיש לשלמו עבור המדינה. מס.

תודה

אני מכיר שעד הכנסות של 73,800 ₪ בשנה פטור ממס, לא משנה מה מקור ההכנסה. לא רואה סיבה שזה לא יוחל על רווחי הון ודיווידנדים (על ריביות זה בטוח חל)

אני מכיר שעד הכנסות של 73,800 ₪ בשנה פטור ממס, לא משנה מה מקור ההכנסה. לא רואה סיבה שזה לא יוחל על רווחי הון ודיווידנדים (על ריביות זה בטוח חל)
הפטור הוא קודם על הכנסה מיגיעה אישית והיתרה על פסיבית עד תקרה של 72,960 נכון ל2018
פקודת מ"ה ס.9(5)(ב)

הפטור הוא קודם על הכנסה מיגיעה אישית והיתרה על פסיבית עד תקרה של 72,960 נכון ל2018
פקודת מ"ה ס.9(5)(ב)
התקרה עודכנה ב2019 ל73,800. ואכן הנחתי שאין הכנסות מיגיעה אישית

תודה.
התשובה חיובית לאור דבריו של נעם? יש הכנסה שהיא ביטוח לאומי - קצבאות, וכעת ישנה חשיבה להתחיל להשקיע. אלה ההכנסות שיהיו.
קצבאות.
הרווחים מההשקעה. שעבורם אני רוצה להבין, אם יהיה צורך לשלם משהו. מלבד דמי הניהול - חובה (תלוי במשא ומתן, כושר מיקוח).

לסיכום. יש פטור על הרווחים עד סכום של 73800?

תודה.
התשובה חיובית לאור דבריו של נעם? יש הכנסה שהיא ביטוח לאומי - קצבאות, וכעת ישנה חשיבה להתחיל להשקיע. אלה ההכנסות שיהיו.
קצבאות.
הרווחים מההשקעה. שעבורם אני רוצה להבין, אם יהיה צורך לשלם משהו. מלבד דמי הניהול - חובה (תלוי במשא ומתן, כושר מיקוח).

לסיכום. יש פטור על הרווחים עד סכום של 73800?
ביטוח לאומי פטור ממס ולא נכנס בספירה הזו.
למיטב ידיעתי כל השאר נכון אבל אני לא רו"ח או יועץ מס. אולי כדאי לקבל תשובה מוסמכת מגורם מקצועי. אני מכיר שתי קבוצות פייסבוק בהן ניתן לשאול רואי חשבון, לא יודע אם מותר לפי כללי הפורום לפרסם פה(?).

ביטוח לאומי פטור ממס ולא נכנס בספירה הזו.
למיטב ידיעתי כל השאר נכון אבל אני לא רו"ח או יועץ מס. אולי כדאי לקבל תשובה מוסמכת מגורם מקצועי. אני מכיר שתי קבוצות פייסבוק בהן ניתן לשאול רואי חשבון, לא יודע אם מותר לפי כללי הפורום לפרסם פה(?).
האם דרגת אי כושר 75% מזכה בפטור ממס ריווחי הון עד 73,800 ש"ח בשנה, הבנתי שגם על סכום נוסף כזה יש 10% בלבד שמתקזז... אפשר לתת שמות של קבוצות פייסבוק של רואי חשבון

האם דרגת אי כושר 75% מזכה בפטור
לא. המדד הוא אחוזי נכות, לא אי כושר. היה לי אי כושר עבודה 100% לשנה וחצי ולא קיבלתי פטור ממס כלשהו

לא. המדד הוא אחוזי נכות, לא אי כושר. היה לי אי כושר עבודה 100% לשנה וחצי ולא קיבלתי פטור ממס כלשהו
יכול להיות שאתה מתבלבל על פטור ממס הכנסה ששם רוצים מאה אחוזי נכות רפואי אכן וצריך לעבור ועדה נוספת ממה שקראתי באינטרנט.

יכול להיות שאתה מתבלבל על פטור ממס הכנסה ששם רוצים מאה אחוזי נכות רפואי אכן וצריך לעבור ועדה נוספת ממה שקראתי באינטרנט.
אה הא. בוא נעשה אחרת - איפה ראית משהו על זה שאי כושר מזכה בפטור ממס רווחי הון?

אה הא. בוא נעשה אחרת - איפה ראית משהו על זה שאי כושר מזכה בפטור ממס רווחי הון?
היו כתבות שנכות מזכה בפטור ממס ריווחי הון אבל לא פרטו אם מדובר באחוזי אי כושר או אחוזי נכות רפואית. לגבי פטור ממס הכנסה זה מאה אחוז נכות רפואית ולגבי פטור ממס ריווחי צריך פשוט לפנות למוקד רשות המיסים ולברר.

האם אדם נכה, מבוגר (בעשור החמישי לחייו) עם סכום נכבד, שישקיע. יהיה זכאי לפטור ממס בעקבות הטבה כזאת או אחרת שיש לנכים מדרגה מסוימת? (הנכות בדרגה המקסימלית שישנה)
לגבי דמי הניהול אני יודע שזה קשור למו"מ מול בית ההשקעות. שם אין הטבות או הנחות לנכים. הכל תלוי בכושר המיקוח והשתייכות ארגונית.
שאלתי מתמקדת לגבי תשלום שיש לשלמו עבור המדינה. מס.

תודה
סעיף 9)5( יש תקרה. כ70 א אם יש הכנסות אחרות וכ130א לרק פסיבי. יש לקרוא את סעיף בפקודה + תקנות. עדיף להצהיר שזה עסק ואז יש פטור של כ600א שח
אם ההכנסה עסקית, הפטור לנכה מאד גבוה

היו כתבות שנכות מזכה בפטור ממס ריווחי הון אבל לא פרטו אם מדובר באחוזי אי כושר או אחוזי נכות רפואית. לגבי פטור ממס הכנסה זה מאה אחוז נכות רפואית ולגבי פטור ממס ריווחי צריך פשוט לפנות למוקד רשות המיסים ולברר.
הפטור כניראה רק למאה אחוז נכות רפואית ואחרי מעבר ועדה ממה שרשום במס הכנסה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M משיכת כספי פנסיה בעקבות נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
T ביטוח נכות\אכ"ע בלי הפקדות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ישראלי מצוי רכיב ביטוחי בפנסיה - נכות עם נכות קיימת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
י תיק השקעות וזכאות לקצבת נכות כללית אוף טופיק 1
ישראלי מצוי זוג אזרחים אירופאים עם נכות - מעבר לחו״ל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
N קרן פנסיה, קופת גמל או תיק השקעות לאשה בת 60 שמקבלת פנסיית נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
I מחשבות על ביטוח חיים|תאונות אישיות|נכות|שארים|מטריה ביטוחית|מחלות קשות צרכנות פיננסית 33
S משיכת תגמולים מקרן פנסיה + קרוב משפחה מדרגה ראשונה עם נכות קבועה של 100% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
י מעבר קרן פנסיה למקבלת פנסית נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
I עלות ביטוח נכות בפנסייה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
I מחפש יועץ פנסיוני עם נסיון בפרישה מוקדמת עקב נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S מסלול ביטוח ללא נכות בקרן פנסיה במידה וישנו אכ"ע פרטי על כל השכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S ביטוח נכות בפנסיה לשכיר המפקיד עצמאית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
N מס ורווחי הון למקבל קצבת נכות מיסים 4
H ההבדל בין ביטוח א.כ.ע לביטוח נכות בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 20
א קצבת נכות בעת הגעה לגיל פרישה צרכנות פיננסית 6
breezblock ביטוח משכנתא לבעלי אחוזי נכות בביטוח לאומי נדל"ן 15
ת כמה עולה כיסוי נכות בקרן פנסיה? צרכנות פיננסית 8
S עלות הביטוח לסיכוני נכות בפנסיה קפצה פי 2 בשנה צרכנות פיננסית 3
R ייקור עלויות נכות ושאירים בקרן פנסיה מקיפה צרכנות פיננסית 0
1337justme פטור ממס רווחי הון לאדם עם 100% נכות עבור מניות אמריקאיות שוק ההון 42
F מהן הזכויות לבעלי נכות של 100%? אוף טופיק 0
A ביטוח נכות לילדים צרכנות פיננסית 19
waskindalost מסלול עתיר שארים VS בסיסי נכות מינמלית צרכנות פיננסית 30
לאץ' הפרשה מקסימלית לקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
י הפרשה מקסימלית לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S האם כדאי לקחת משכנתא מקסימלית? נדל"ן 4
M פורטפוליו לתנודתיות מקסימלית של 20 אחוז שוק ההון 30
D כיצד לבצע התאמה מקסימלית בין מניות דיבידנד, ערך/צמיחה וקרנות מחקות לסוג חשבון המסחר (פטור/לא פטור)? שוק ההון 1
O תשואה מקסימלית מאג"ח בדירוג השקעה ואג"ח ממשלתי שוק ההון 34
bsod כמות יחידות מקסימלית לקניה בקרן סל שוק ההון 11
Fitch חישוב משכנתא מקסימלית על דירה שניה במינוף מלא נדל"ן 26
מ פקדון עם ריבית מקסימלית שוק ההון 18

נושאים דומים

Back
למעלה