• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תשואה מקסימלית מאג"ח בדירוג השקעה ואג"ח ממשלתי

• פותח הנושא OJD
  • פורסם בתאריך

OJD

משתמש רגיל
דירוג
129
אהלן,

משיקולים שלא ניכנס אליהם יש בתיק חובה להקדיש חלק לאג"ח ישראלי קונצרני בדירוג השקעה וחלק לאג"ח ממשלתי ישראלי.
כיוון שאין כאן רצון למזער סיכון, יש עניין דווקא לבחור במוצרים בהם תוחלת התשואה גבוהה יותר.

בפלח של האג"ח הקונצרני, האם יש מוצר שנותן חשיפה דווקא בדיוק ל-BBB (ואולי גם A)? האם יש פתרון אחר?
ואם אין, האם תוכלו לשתף במוצרים פאסיבים וזולים שנותנים חשיפה לאג"ח קונצרני בדירוג השקעה בארץ?

בפלח של האג"ח הממשלתי, אין רצון להחזיק ישירות אלא באמצעות קרן. האם כאן יש אפשרויות מסוכנות יותר או פחות? או שמדובר בניסיונות לחיזוי העתיד.

תודה!

בפלח של האג"ח הממשלתי, אין רצון להחזיק ישירות אלא באמצעות קרן. האם כאן יש אפשרויות מסוכנות יותר או פחות? או שמדובר בניסיונות לחיזוי העתיד.
ככלל ככל שהטווח של האג"ח יותר ארוך - התשואה ועמה הסיכון עולים.

אתה מוזמן להסתכל על ביצועי עבר של קרנות עם אג"ח לטווחים שונים זה מאד מוחשי.

אהלן,

משיקולים שלא ניכנס אליהם יש בתיק חובה להקדיש חלק לאג"ח ישראלי קונצרני בדירוג השקעה וחלק לאג"ח ממשלתי ישראלי.
כיוון שאין כאן רצון למזער סיכון, יש עניין דווקא לבחור במוצרים בהם תוחלת התשואה גבוהה יותר.

בפלח של האג"ח הקונצרני, האם יש מוצר שנותן חשיפה דווקא בדיוק ל-BBB (ואולי גם A)? האם יש פתרון אחר?
ואם אין, האם תוכלו לשתף במוצרים פאסיבים וזולים שנותנים חשיפה לאג"ח קונצרני בדירוג השקעה בארץ?

תודה!

באתר של הבורסה אתה יכול להציג ביצועי עבר של כל מני מדדי אג"ח.

זה יכול להיות יחסית מעניין.

בשורה התחתונה (לדעתי) כולם נותנים פחות או יותר את אותה תשואה. אלה שנותנים לך תשואה גבוהה בשגרה נופלים חזק במשברים וזה מתאזן.

• אהבתי
Reactions: OJD
לא המלצה:
יש בארץ מדד אג"ח של חברות אמריקאיות שהנפיקו אג"ח שקלי בארץ, התשואה שלהם גבוהה וגם הסיכון כמובן.
הדירוג הממוצע הוא דירוג השקעה.

לא מחזיק לא ממליץ.

• אהבתי
בשורה התחתונה (לדעתי) כולם נותנים פחות או יותר את אותה תשואה. אלה שנותנים לך תשואה גבוהה בשגרה נופלים חזק במשברים וזה מתאזן.
ממה שאני מכיר גם מנסיוני וגם מההגיון של שוק האג"ח מה שאתה אומר סותר את המדע המקובל בתחום המימון.
אג"ח לטווח ארוך מסוכן יותר ולכן המשקיעים ידרשו פיצוי בדמות תשואה גדולה יותר
אם בתוחלת שני המדדים מניבים תשואה דומה בסיכון שונה יש פה משהו מאד מעוות מבחינה כלכלית.

ממה שאני מכיר גם מנסיוני וגם מההגיון של שוק האג"ח מה שאתה אומר סותר את המדע המקובל בתחום המימון.
אג"ח לטווח ארוך מסוכן יותר ולכן המשקיעים ידרשו פיצוי בדמות תשואה גדולה יותר
אם בתוחלת שני המדדים מניבים תשואה דומה בסיכון שונה יש פה משהו מאד מעוות מבחינה כלכלית.

אני מדבר בעיקר על דרוג גבוה מול נמוך של אג"ח קונצרני. פחות על המח"מ.
לא השתכנעתי מהנתונים בארץ שאחד מהדרוגים "עדיף" מבחינת תוחלת תשואה לאורך זמן.

@חתול לילה
אה באג"ח קונצרני אני לא מבין כמעט כלום ונמנע ממנו (אולי שלא בצדק) לחלוטין.

ככלל ככל שהטווח של האג"ח יותר ארוך - התשואה ועמה הסיכון עולים.

יש בארץ מדד אג"ח של חברות אמריקאיות שהנפיקו אג"ח שקלי בארץ

מה הטווח הארוך ביותר שאפשר להשקיע בו בארץ באג"ח ממשלתי?

איפה קל לראות קרנות רלוונטיות לטווח ארוך וכן כאלה שעוקבות אחר המדד של החברות האמריקאיות? פאנדר?

בהשוואה בתוך קרנות האג"ח השונות, ובתוך הקרנות שעוקבות אחר המדד של החברות האמריקאיות השונות, מלבד דמי הניהול האם יש עוד הבדלים בין המוצרים? האם כולן פאסיביות?

עוד ניסיון ^^

חפש כאן לפי סוג, ואז תמיין לפי מח"מ.

להלן הארוכים ביותר לפי סוג -
ממשלתי צמוד 0545 מח"מ 22.5
ממשלתי שקלי 0347 מח"מ 19
ממשלתי משתנה 1130 מח"מ 10.5

אם כל מה שמעניין אותי זו תוחלת התשואה אז אני מניח שהגיוני ללכת על הצמוד.

להלן הארוכים ביותר לפי סוג -
ממשלתי צמוד 0545 מח"מ 22.5
ממשלתי שקלי 0347 מח"מ 19
ממשלתי משתנה 1130 מח"מ 10.5
הסתכלת על סעיף ה"תשואה ברוטו" בכל אחד?

אם כל מה שמעניין אותי זו תוחלת התשואה אז אני מניח שהגיוני ללכת על הצמוד.
באג"ח, בשונה ממניות ששם אתה קונה נכס, אתה קונה חוזה. ולחוזה הזה יש פרטים.
כדאי להכיר אותם, כי כולם משפיעים על תוחלת התשואה.

אתה מבין מה הסיכונים במח"מ ארוך יותר?
אתה מבין אתה ההבדלים בין סוגי האג"חים?

כמו כן, כשאתה אומר "תוחלת תשואה", למה אתה מתכוון?
תשואה ריאלית? תשואה נומינלית?

הסתכלת על סעיף ה"תשואה ברוטו" בכל אחד?

אני רואה עכשיו שבריבית משתנה שהתשואה ברוטו על השש שנים גבוהה מהעשר וחצי.
בשקלי קבוע ובצמוד מדד באמת ככל שהמח"מ עולה כך גם התשואה.

באג"ח, בשונה ממניות ששם אתה קונה נכס, אתה קונה חוזה. ולחוזה הזה יש פרטים.
כדאי להכיר אותם, כי כולם משפיעים על תוחלת התשואה.

אתה מבין מה הסיכונים במח"מ ארוך יותר?
אתה מבין אתה ההבדלים בין סוגי האג"חים?

כמו כן, כשאתה אומר "תוחלת תשואה", למה אתה מתכוון?
תשואה ריאלית? תשואה נומינלית?

תודה רבה.
קראתי קצת יותר ואני חושב שאני מבין בצורה בסיסית את הסיכונים (תנודתיות, חשיפה לריבית/אינפלציה) ואת ההבדלים (הצמדה לריבית/מדד או לא).

במקרה הזה אנחנו לא מנסים להתגונן מפני תרחשים מסויימים או להתנבא על השינויים בשיעורים, אלא רק להתמקד באיך נקבל כמה שיותר שקלים בתוחלת בעת המכירה, בין אם זה יהיה בעוד שנה, חמש, או עשר.

אני לא בטוח מה הפתרון הנכון. אולי חלוקה בין שלושתם במח"מ הארוך ביותר (מלבד הריבית המשתנה?).

אני מסתכל על הקרנות סל של התל-בונד גלובל (https://www.tase.co.il/he/market_data/index/719/tracking_products/etf).

איך זה שיש הבדליםכל כך ניכרים בשינוי היומי? פסגות ירדה ב %0.3, מגדל ירדה ב %1.4 כמעט.

בנוגע לדמי ניהול, יש כמה קרנות באפס, ויש שתיים ב %0.2 ו-%0.25. האם גם כאן עדיף להימנע ממלכודת מס ולא לבחור בקרן עם האפס? או שדווקא שווה לקחת את הריזיקה שהיא לא תעלה אל מעבר ל %0.2-%0.3.

איך זה שיש הבדליםכל כך ניכרים בשינוי היומי? פסגות ירדה ב %0.3, מגדל ירדה ב %1.4 כמעט.
1. תבדוק בשעות שיש מסחר, בגלל שיש כאלה עם מיעוט עסקאות זה יכול לעוות את המחיר סוף יום.
2. יתכנו הפרשים משווי הוגן.
מה שחשוב הוא ההפרש משווי הוגן, לא שום דבר אחר.

בנוגע לדמי ניהול, יש כמה קרנות באפס, ויש שתיים ב %0.2 ו-%0.25. האם גם כאן עדיף להימנע ממלכודת מס ולא לבחור בקרן עם האפס?
לדעתי כן אא"כ מדובר על חשבון פטור ממס.

• אהבתי
חשיפה לריבית
אתה בטוח שאתה מבין אותו?
אתה מבין איך הוא קשור למח"מ?
אתה מבין מה תעשה עליית ריבית לאג"חים שונות? אתה מבין מה תעשה להן ירידת ריבית?
(אגב, אתה יודע מה הריבית היום?)

במקרה הזה אנחנו לא מנסים להתגונן מפני תרחשים מסויימים או להתנבא על השינויים בשיעורים, אלא רק להתמקד באיך נקבל כמה שיותר שקלים בתוחלת בעת המכירה, בין אם זה יהיה בעוד שנה, חמש, או עשר.
לא נכון. כיוון שתרחישים שונים יובילו לתוחלת תשואה שונה.
אי אפשר לא להבין את הסיכון, ולחפש רק תוחלת תשואה הכי טובה. זה סתם גרידיות שמתעלמת מהסיכונים, וכשהם יתממשו, סביר שהיא תיעלם, ותוחלף בפחד מהפסד.

במח"מ הארוך ביותר
אתה מבין מה הסיכון במח"מ ארוך טווח?

בוא נניח שהמשק יתאושש, ובנק ישראל יתחיל לאיטו להעלות ריביות.
או שאולי תהיה אינפלציה משמעותית, או חשש לאינפלציה כזו, והוא יתחיל להעלות ריביות במהירות.
ונניח שעוד 5 שנים הריבית תהיה גבוהה בכ5% יותר מהיום.
ואתה קנית אג"ח עם מח"מ של 19 שנה, ועוד כ5 שנים, המח"מ שלה יהיה קצת פחות מ14 שנה.

האם אתה מבין מה יקרה למחיר האיגרת? מה יהיה אם תמכור אותה אז?

עכשיו נבחן תרחיש אלטרנטיבי מבחינת ההחלטות שלך:
אתה יושב על מזומן (שזה בעצם אג"ח שקלי עם מח"מ 0), ובעוד 5 שנים, אחרי עליית הריבית, אתה קונה אז אג"חים במזומן שלך עם מח"מ של 13-14 שנה.

האם בתוחלת הרווח הגבוה ביותר הוא בתרחיש הראשון?
ספוילר: לא!!!!

אם אתה יודע שהתרחיש שאנחנו הולכים אליו הוא עליית ריבית משמעותית, לא כדאי לקנות אג"חים עם מח"מ ארוך.

האם זה התרחיש שאנחנו הולכים אליו? אין לי מושג.
אני לא יודע לומר לך מה תהיה ריבית בנק ישראל עוד 5 שנים. אין לי שמץ.
אבל כשאתה משקיע במשהו, חשוב שתבין את הסיכונים.
זה תרחיש אפשרי שהריבית תעלה הרבה. זה תרחיש כמעט ודאי (לדעתי) שהיא תעלה לפחות קצת.
חשוב להיות מוכן לתרחישים האלו, ולהבין שאתה לוקח סיכון כשאתה נכנס אליהם.

רק לבקש את התוחלת הכי גבוהה, זה לחפש את הסיכוי בלי הסיכון.

אגב, התוחלת הכי גבוהה לא נמצאת באג"ח, אלא במניות.
אג"ח הוא הפלח דל הסיכון בתיק.
לחפש בו את תוחלת הרווח הגבוהה, הופך אותו לפלח עתיר סיכון, ובד"כ חורג לרעה מהעקום היעיל.

מקווה שהפנמת. חפש את הסיכונים שאתה נחשף אליהם לא פחות מאת הרווח!!!

אלה שנותנים לך תשואה גבוהה בשגרה נופלים חזק במשברים וזה מתאזן.

אבל הם גם יכולים לעלות חזק חזרה אחרי הירידה..
אני דווקא חושב שדווקא החיסון בהם הוא התנודתיות, לאורך זמן הצפי שלהם לתת תשואה עודפת אבל במחיר של תנודתיות גבוהה יותר במחיר האגח ולא דווקא בעקבות נפילות חזקות יותר בלבד

אני דווקא חושב שדווקא החיסון בהם הוא התנודתיות, לאורך זמן הצפי שלהם לתת תשואה עודפת אבל במחיר של תנודתיות גבוהה יותר במחיר האגח ולא דווקא בעקבות נפילות חזקות יותר בלבד
זה נכון לכל השקעה בשוק ההון.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O תשואה דירה להשקעה נדל"ן 9
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
A מחזור פקדונות צמודים למדד – תוספת תשואה? צרכנות פיננסית 14
A חישוב תשואה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ה חישוב תשואה מאג"ח ממשלתי לא צמוד שוק ההון 11
I מנגנון תשואה מובטחת בפנסיה כיצד הוא עובד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
K תשואה על נדל''ן במרכז נדל"ן 12
אבי.נהיר תשואה חסרת סיכון להשוואה נדל"ן 4
N תשואה לפדיון אף פעם לא נכונה שוק ההון 54
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
ח פער בין תשואה ממוצעת להחזר בפועל שוק ההון 6
B s&p500 פנסיה לעומת גמל הבדלי תשואה שוק ההון 3
N חישוב תשואה של אגח צמוד מדד לפדיון שוק ההון 18
ה תשואה שקרובה לבנק ישראל שוק ההון 15
D הבדלי תשואה בין אותה הקרן שנסחרת במטבעות שונים שוק ההון 1
S תשואה חודשית מנדל״ן כתחליף פנסיה נדל"ן 12
S אלטרנטיבה אגחית לקרן כספית המבטיחה תשואה ריאלית ולא תשואה שקרובה לריבית בנק ישראל? שוק ההון 33
S האם יש אגחים שאפשר לקנות היום עם תשואה ריאלית מובטחת? פוסטים מאיכות נמוכה 7
ה מיטב גמל להשקעה מסלול פאסיבי - מדדי מניות, תשואה לא מוסברת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
stamEhad קצת סדר בראש לגבי האימרה ״סנופי עשה ~7% תשואה שנתית ב50 שנה האחרונות״ שוק ההון 10
M תשואה על אגח ממשלתי צמוד אמריקאי גבוהה ממקבילו הישראלי, למה? שוק ההון 8
F תשואה ממוצעת 7%, ריבית 8%, האם תוכנית ההשקעות תשתנה? שוק ההון 3
א תשואה פנימית מול מחיר כניסה לetf של אגחים שוק ההון 13
S רווח אבסולוטי VS תשואה אישית שוק ההון 19
T תשואה שנתית של 21% שוק ההון 47
א תשואה מאגח צמוד (מודה שהצלחתם לבלבל אותי) שוק ההון 13
א חישוב תשואה יומית של בנק לאומי לא נכון שוק ההון 0
י רשות ני"ע מקדמת הקמת קרנות כספיות שיבטיחו תשואה מראש שוק ההון 2
א איך מק"מ בעל מח"מ זהה לאג"ח נותן תשואה גבוהה יותר שוק ההון 5
ש הורדת תשואה היסטורית של אג"ח ממשלתי ישראלי שוק ההון 1
M תשואה בדוח שנתי שונה מפנסיה נט. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Homer אגח דולרי של ממשלת ישראל עם תשואה נטו 50%? שוק ההון 4
L חישוב תשואה נטו של מקמ שוק ההון 10
א איך יכול להיות שאג"ח מדינה לא צמוד עם מח"מ גבוה נותן תשואה נמוכה\דומה למק"מ? שוק ההון 2
A חשוב תשואה שצפויה מהשקעה במדדים: שוק ההון 4
הסוליd שעת עדכון תשואה יומית קרן כספית פוסטים מאיכות נמוכה 4
guesto גיליון לחישוב תשואה והשוואה למדד שוק ההון 2
D קרן כספית - תשואה שנתית מפורסמת של פחות מ 1% לעומת דיבורים על מעל 3% בפורומים כולל זה ? שוק ההון 24
G שליפת מידע עבור קרן השתלמות תשואה שנתית - דרך api או קובץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
O קרן הסל של אינווסקו 1183441- האם באמת מדובר בקרן עם תשואה עודפת על פני היתר? שוק ההון 22
Y איך אתם מחשבים תשואה נדל"ן 6
D העדפה של מק"מ מול קרן כספית בהקשר של תשואה שוק ההון 6
S קרן כספית - האם אכן תשואה גבוהה מפקדון ? שוק ההון 2
K חישוב תשואה מצרפית על דירה להשקעה כולל משכנתא נדל"ן 3
G מעוניין ב4% תשואה לשנה איך משיגים ? שוק ההון 35
א חישוב תשואה של מק״מ שוק ההון 21
D קרן השתלמות עם תשואה שלילית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
ק תשואה שונה בין האישית למפורסמת - הגיוני? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
W מבטיח תשואה- האם זו קופת גמל להשקעה ? ואם כן נראה על פניו משתלם 5 אחוז שנתי אחרי דמי ניהול שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה