• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דבידנד VS ריבית

yossik

מודרטור
דירוג
15,811
שאלה קטנה לי יש ואשמח אם @daat99 יגיב וכמובן כול אחד אחר שיש לו נסיון וידע בעניין.
התיק שלי מורכב, מאוד מורכב.
זו היתה עבודה של שנה שלמה, מה שנקרא מעשה מרכבה שלדעתי מאוד מפוזר ומגוון.
חלק נכבד מהתיק כולל אגחים ומניות שמחלקות דיבידנדים או ריבית (או דיבידנדים או ריבית עם פידיון הקרן עם כול תשלום [גזירת קופון] ).
השאלה שלי וללא קשר אם אני משלם 15 או 25% מס (כי אין קשר בינהם אלא רק הגדרת הנייר הניסחר) מה בתאחלס ההבדל עבורי אם זה דיבידנד או ריבית.
למה אני שואל? כי אני רוצה לבדוק אם יש אפשרות להחזרי מס לאדם שלא עובד (מובטל) ומקבל דיבידנדים וריביות.
תודה,
יוסי

לפי מה שאני יודע ישנם ריביות שאתה אמור לשלם עליהם 15% מס במקום 25% מס ועל דיבידנדים זה תמיד 25% מס.
לגבי החזרי מס לפי מה שאני יודע כמעט לכל אדם במדינה שיש קשר כלשהו לבנקאות בארץ (פק"מ, פח"ק...) ולשוק ההון בפרט (אג"ח, מניות...) יש סיכוי גבוה להיות זכאי להחזר.
הסיכוי הזה כל כך גבוה עד שיועצי מס הקימו תעשייה שלמה שמתנדבת למלא לך את כל הטפסים בחינם (הם לוקחים אחוזים מהחזרי המס רק אם אתה זכאי להם).

באופן כללי דיבידנדים וריביות נחשבים כרווח הון וניתנים לקיזוז מול כל דבר שניתן לקזז מולו רווח הון.
אם אתה מוכר ניירות מידי פעם בחשבון שלך אז ישנו גם סיכוי גבוה ששילמת מס שלא היית אמור לשלם בגלל צורת חישוב מגן המס בחשבונות בארץ.

אני חושב שכדאי שתתייעץ עם איש מקצוע שמתמחה בהחזרי מס בשוק ההון.

לפי מה שאני יודע ישנם ריביות שאתה אמור לשלם עליהם 15% מס במקום 25% מס ועל דיבידנדים זה תמיד 25% מס.
לגבי החזרי מס לפי מה שאני יודע כמעט לכל אדם במדינה שיש קשר כלשהו לבנקאות בארץ (פק"מ, פח"ק...) ולשוק ההון בפרט (אג"ח, מניות...) יש סיכוי גבוה להיות זכאי להחזר.
הסיכוי הזה כל כך גבוה עד שיועצי מס הקימו תעשייה שלמה שמתנדבת למלא לך את כל הטפסים בחינם (הם לוקחים אחוזים מהחזרי המס רק אם אתה זכאי להם).

באופן כללי דיבידנדים וריביות נחשבים כרווח הון וניתנים לקיזוז מול כל דבר שניתן לקזז מולו רווח הון.
אם אתה מוכר ניירות מידי פעם בחשבון שלך אז ישנו גם סיכוי גבוה ששילמת מס שלא היית אמור לשלם בגלל צורת חישוב מגן המס בחשבונות בארץ.

אני חושב שכדאי שתתייעץ עם איש מקצוע שמתמחה בהחזרי מס בשוק ההון.
תודה,
העיניין הוא שאין לי שום הכנסה נוספת למעט ביטוח לאומי של אנקל סם.
אני גם לא מוכר בהפסד למעט אם נופל עלי איזה גוזל (ברבור) שחור קטנצ׳יק.
ולמעשה אין לי עם מה לקזז...
עדיין לא מבין למה אני משלם מס רווחי הון על חסכונות שקרעתי ת׳תחת כול השנים ושילמתי עליהם כבר מס.
[סייד-באר, לכן אני מאמין שנדל״ן למגורים או השקעה טוב יותר מהשקעה בבורסה - אצלי חצי-חצי]

עדיין לא מבין למה אני משלם מס רווחי הון על חסכונות שקרעתי ת׳תחת כול השנים ושילמתי עליהם כבר מס.
גם אני :)

בכל מקרה אם החשבון שלך ממוסה במקור אז ישנו סיכוי גבוה שאתה משלם יותר מס ממה שאתה חייב ולכן ישנו סיכוי גבוה שמגיע לך החזר.
זה לא בהכרח תלוי בהכנסות נוספות.

גם אני :)

בכל מקרה אם החשבון שלך ממוסה במקור אז ישנו סיכוי גבוה שאתה משלם יותר מס ממה שאתה חייב ולכן ישנו סיכוי גבוה שמגיע לך החזר.
זה לא בהכרח תלוי בהכנסות נוספות.
תודה, נראה שאני שאתייעץ עם יועצי מס גזלנים שמבקשים 18% מסך ההחזר - חוצפה!
בארה״ב שילמתי 50$ ללא קשר לגובה ההחזר...

לא צריך להתייעץ עם אף נצלן. הולכים ללשכות ההדרכה של מס הכנסה עם הטפסים מבית ההשקעות והם אומרים לך איך למלא.
בקשר למס ריווחי הון, הוא לא מוטל על הכסף שכבר שולם עליו מס, אלא על רווחים שטרם שולם עליהם מס. אגב, היום גם רווחים ממכירת דירות מגורים ממוסים כך שהן כבר לא מהוות מקלט מס לחסכונות (אם כי רווחים מהשכרה עדיין פטורים עד התקרה).

לא צריך להתייעץ עם אף נצלן. הולכים ללשכות ההדרכה של מס הכנסה עם הטפסים מבית ההשקעות והם אומרים לך איך למלא.
בקשר למס ריווחי הון, הוא לא מוטל על הכסף שכבר שולם עליו מס, אלא על רווחים שטרם שולם עליהם מס. אגב, היום גם רווחים ממכירת דירות מגורים ממוסים כך שהן כבר לא מהוות מקלט מס לחסכונות (אם כי רווחים מהשכרה עדיין פטורים עד התקרה).
אלף תודות, אבדוק בשבוע הבא בלישכת המס הקרובה.

אני שילמתי מאתיים שח להחזר מס עבורי ועבור אשתי.

@yossik ברצוני להוסיף על ההתמרמרות שלך.
אני חושב שזה ממש מעצבן שאנחנו צריכים לשלם סכום כלשהו של כסף. אני לא מבין מדוע המדינה לא נותנת לנו ממשק אינטרנט פשוט שבו אפשר להזין את הנתונים בצורה פשוטה. ראיתי מה עשתה הרואה חשבון. פשוט הזינה את הערכים במחשב לפי הבקשה של המחשב. כלומר המחשב אמר לה תביני עכשיו את כל ערכי שדה 40 מכל הטפסים. פשוט ביזיון. אין פה שום עבודה פרט להקלדה בתכנה שמסכמת את כל מה שמזכירה מזינה ופולטת טופס מודפס שלי היה לוקח הרבה זמן למלא.

יש לציין שלפחות היא לא לוקחת תשלום כלל על שנים שבהם אין החזר או שההחזר נמוך מ200.

כדאי לדעת שהתשלום הזה יכול לשמש כהקלה במס לשנת המס הבאה

לוקח בדיוק עשר דקות למלא את הטופס הזה באופן עצמאי ללא עזרה מרואה חשבון, אני מגיש בקביעות כבר כמה שנים עבור עצמי ועבור חברים

לוקח בדיוק עשר דקות למלא את הטופס הזה באופן עצמאי ללא עזרה מרואה חשבון, אני מגיש בקביעות כבר כמה שנים עבור עצמי ועבור חברים
תודה,
מה מספר הטופס ליחיד, מובטל מעל גיל 65 וחי מריביות ודיבידנדים?

לרוב השכירים (פלוס אולי רווחי הון) המילוי הוא פשוט וסטנדרטי יחסית. אני משתמש כבר כמה שנים בפתרון ביניים בין למלא בעצמי לבין רואה חשבון - שירות אינטרנט בשם supertax. החלק של הזנת הנתונים ומחשבון החזר מס הוא חינם, התשלום הוא בשביל שהם יפיקו עבורך טופס מלא ומוזן כבר - נותר רק להדפיס ולהגיש. זה לא יקר (במיוחד שזו הוצאה מוכרת למס בשנה הבאה, מה שחותך את העלות פי 2) ויוצא עוד יותר זול אם עושים על כמה שנים בבת אחת.

(זה בהנחה שרווחי ההון שלך הם דרך גוף בארץ שמנכה במקור ושמפיק לך טופס 867 - אחרת נדרש מילוי קצת יותר מורכב)

@Yevgeny , נשמע כמו השרות של מס הכנסה - https://taxes.gov.il/IncomeTax/Pages/Itc1301Mekuvan.aspx
@yossik , תראה אם זה עונה על צרכיך.
מילוי הטופס ברשת לא מגיש למשרד, צריך להדפיס ולבוא להגיש.
זה גם אמור לומר לך על איזה סכום החזר עלייך לצפות. או להתכונן לשלם (ואז אתה יכול להמנע מההגשה).

@c881 יש הבדל - באתר של supertax מנחים אותך צעד אחרי צעד למלא את הנתונים בדיוק כמו שהם מופיעים בטפסי ה-106 וה-161 (של המעסיק) ו-867 (של הבנק/בית השקעות), והם בעצמם מתרגמים את זה לשדות המתאימים בטופס החזר מס המלא. באתר מס הכנסה צריך למלא את הטופס המפורט והמלא. רוב התהליך פשוט - וחינמי, עד ההדפסה של טופס החזר המס עצמו.

אז נכון שאפשר לעשות את זה בעצמי ולמלא ישר את הטופס המלא באתר של מס הכנסה, אבל אני מוכן לשלם כמה שקלים כל שנה על שירות שעושה את זה בשבילי ומונע ממני טעויות שיעלו יותר אח"כ - ואני רק מוודא את התוצאות בסוף.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ החזר מס על השקעה בBTB ובקרן כספית ועל המס שלקחו לי על דבידנד של מניות מיסים 8
מ החזר מס על תשלום מס על דבידנד מיסים 3
א איפה רואים דבידנד שנכנס ממניות? פוסטים מאיכות נמוכה 4
D דבידנד ומניות של חברות מטייוואן שוק ההון 12
א חישוב דבידנד שוק ההון 7
Izik השקעת דבידנד בקרן או משיכה? שוק ההון 3
V תשלום ריבית על מינוס דולרי/שקלי בIB שוק ההון 10
T ריבית קבועה צמודה + אינפלציה = ריבית קבועה לא צמודה? נדל"ן 10
א שאלה בנושא - ריבית דריבית שוק ההון 2
א ריבית בקרן כספית שוק ההון 3
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
ד קבלת ריבית מאגח שוק ההון 2
N תכנון מכירת מניות ESPP - ריבית והצמדה עבור החזר המס מיסים 5
yossik ריבית על פיקדון פריים שוק ההון 1
מ איך לשלם למס הכנסה סכום קטן כמס על ריבית בפיקדון בחו״ל? מיסים 1
A ריבית בib שוק ההון 12
N פיקדון דולרי 5.4% ריבית שוק ההון 10
ד צורת סילוקין להלואה בסביבת ריבית יורדת צרכנות פיננסית 2
B ריבית בקרן נאמנות מחקה מדד אגח שוק ההון 5
H שיעור ריבית שנתית על יתרת חוב בכרטיס אשראי צרכנות פיננסית 1
C באיזה תנאי שוק פק"מ נותן יותר ריבית מהתשואה של קרן כספית? שוק ההון 6
M משכנתא - האם ניתן להמיר ריבית ק״צ לקל״צ ללא קנס? נדל"ן 3
A ריבית על איחור ב'אשמת' הקבלן נדל"ן 24
ג'וני לנד שאלה בנושא ריבית דריבית שוק ההון 48
ב אגח מומלץ בעקבות נתוני אינפלציה/ריבית שוק ההון 1
M הכנות לקראת הורדת ריבית שוק ההון 9
משה גל האם 'וואן זירו' נותנים באמת הלוואות ב-5% ריבית? צרכנות פיננסית 9
N מס על ריבית נצברת ב-IB? מיסים 4
חובב_פנסיה2022 אני מחפש מחשבון שיכול לחשב ריבית פריים על תקופה אמיתית היסטורית אוף טופיק 3
ס תשלום מס על ריבית מפיקדון בבנק זר מיסים 1
F תשואה ממוצעת 7%, ריבית 8%, האם תוכנית ההשקעות תשתנה? שוק ההון 3
Z יש לי יתרת זכות במס הכנסה צוברת ריבית. האם מתישהו מסהכנסה תוכל לטעון שזה התיישן כי לא דרשתי? מיסים 3
B חישוב ריבית שנתית שוק ההון 24
ש תשלומי ריבית משכנתא נדל"ן 8
א אגח מדינה ריבית משתנה - ביטוח נגד תסריט ההפיכה? שוק ההון 3
M ריבית מ-IB לדו"ח השנתי (עצמאי) - הסתבכתי מיסים 6
C IB - ריבית על כסף בחשבון שוק ההון 9
ק ריבית על העו"ש בפייבוקס שוק ההון 11
A ריבית עבור פקדון דולרי צרכנות פיננסית 6
ה דרכים לשיפור ריבית משכנתא נדל"ן 10
B אחוז חשיפה למניות בתקופת ריבית גבוהה שוק ההון 13
B יותר הון עצמי או משכנתא בעולם של ריבית גבוהה נדל"ן 14
T רכישת דירה מהון עצמי בלבד בזמן של ריבית גבוהה נדל"ן 20
B למה ריבית גבוהה עדיפה על אינפלציה? אוף טופיק 43
ט האם יש כלל אצבע להחזר משכנתא עבור כל 100,000 ש"ח עבור ריבית x ? פוסטים מאיכות נמוכה 4
tomchoook בירור ריבית על המשכנתא לצורך החזר מס נדל"ן 24
מ מס על ריבית בIB מיסים 2
Cfy חישוב ציפיות ריבית עתידיות מתוך ה-US treasury yield curve שוק ההון 0
M ריבית על חריגה של 10 ימים? צרכנות פיננסית 1
I ריבית ומס על פיקדון בנקאי שוק ההון 16

נושאים דומים

Back
למעלה