• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בתי השקעות ידידותיים למשתמש

קלרה

משתמש רשום
דירוג
1
אני משווה בין בתי השקעות כדי לפתוח תיק די צנוע כרגע.
קצת מטרידה אותי שאלת נוחות התקשורת עם בתי ההשקעות, במיוחד מבחינת אתרי אינטרנט יעילים שלא ידרשו ממני לדבר טלפונית עם פקידים/לרסט ססמא כל שבוע/לעבוד עם אקספלורר משנת 1995 וכו'...
רציתי לשאול אם יש לכם המלצות או אזהרות בעניין?

תודה מראש.

אני משווה בין בתי השקעות כדי לפתוח תיק די צנוע כרגע.
קצת מטרידה אותי שאלת נוחות התקשורת עם בתי ההשקעות, במיוחד מבחינת אתרי אינטרנט יעילים שלא ידרשו ממני לדבר טלפונית עם פקידים/לרסט ססמא כל שבוע/לעבוד עם אקספלורר משנת 1995 וכו'...
רציתי לשאול אם יש לכם המלצות או אזהרות בעניין?

תודה מראש.
כולם עובדים עם אותה המערכת ככה שאין ממש ברירה למעט בנק י-ם שעובד עם המערכת של IB שהדבר האחרון שהיא זה ידידותית.

אני לא מכיר הרבה מערכות בארץ אבל המערכת של בנק מזרחי היא המערכת הכי גרועה שנתקלתי בה עד היום.

אני עובד עם המערכת של טרייד וואן (לא זוכר את שמה), היא מגעילה אבל מה זה משנה, לראות אותה לשתי דקות פעם ברבעון?

לטעמי עדיף להתעסק בעיקר - צמצום עמלות מסחר.

לטעמי עדיף להתעסק בעיקר - צמצום עמלות מסחר
+1
רק שחשוב להתמקד בעלות תפעולית כוללת של תיק ההשקעות המלא ולא רק בעמלות פעולה.
כמות הפעולות שמשקיע פסיבי עושה צפויה להיות קטנה ולכן הן פחות קריטיות מהעלויות המתלוות כגון:
* עלות חודשית/רבעונית/שנתית
* עלות המרת מט"ח (והעברה במקרה וזה רלוונטי)
וכו'

אני מתעסקת בעיקר בצמצום עמלות, אבל נראה שהרבה מקומות מציעים דברים דומים לכן אני מנסה לאפטם קצת את התהליך גם במובן הזה.
תודה על התשובות!

אני עובד עם המערכת של טרייד וואן (לא זוכר את שמה), היא מגעילה אבל מה זה משנה, לראות אותה לשתי דקות פעם ברבעון?
על זה אנחנו חלוקים.
מערכת טרייד-וואן מאוד יסודית. העובדה שהמסכים נראים ומרגישים כמו מסך של ברוקר אמיתי אולי בקטנה מאיימת על המשתמש.
כמו כל תוכנה רצוי לקרוא את כל דפי העזרה מהתחלה עד לסוף - RTFM
יש שם הכול והכול עם פרטי פרטים עד כמעט לפיפס האחרון והקטן ביותר.
אני משמתש בה אולי 6 פעמים בשנה למסחר (אבל כפעם ביום לצפיה ומעקב אחרי הכספים שלי).
אחד מהדברים שאני לא אוהב בה ש good until cancel נשמר במערכת רק עד סוף החודש וצריך לצלצל אליהם לחידוש הוראת ק/מ אם לא התבצעה בתנאים שאני קבעתי.
הסרטון הבא הוא עבור הסוחר האקטיבי (לא, אני לא אקטיבי) והוא להמחשה על מה ניתן לבצע בפלטפורמה שלהם.
אין בכוונתי לצאת במסע פירסום וה @הסולידית מוזמנת למחוק את תגובתי אם היא רואה לנכון שאני מפר את תקנון הפורום.
מה הייתרונות? התוכנה היעודית המותקנת על המחשב מחוברת ישירות לבית המסחר ולא בממשק וובי מוגבל וגם כמובן מאובטחת יותר. אי אפשר לגנוב שם וסימא כי אין קוקיז וכל הזבלה האחר. אפשר לגנוב לי סיסמא רק אם השתלטו על הראוטר שזו אפשרות כמעט אפסית.

עדכון: אני סוחר כרגע בטרייד-וואן דרך בנק איגוד. השנה הבנק התחיל לקחת לי דמי משמרת אחוזיים מהתיק עקב מיעוט פעולות, התקשרתי לבנק וחטפתי צעקות על זה ש'אני לא משקיע באמת', ו'אני מבזבז להם את הזמן'.
[תגובה כפולה בשני שרשורים - יוסיק]:
https://www.hasolidit.com/kehila/th...עות-עקב-מיעוט-פעולות.10214/page-2#post-232590

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
כולם עובדים עם אותה המערכת ככה שאין ממש ברירה למעט בנק י-ם שעובד עם המערכת של IB שהדבר האחרון שהיא זה ידידותית.
אני חייב לציין שהמערכת החדשה של IB - קליינט פורטל, היא מאוד ידידותית למשתמש.
זאת בניגוד לתוכנת המסחר TWS או למערכות ה-web-יות הקודמות של IB.
כמעט כל שירות (העברת כספים, קניית דולרים) ניתן לעשות ב-IB בלי לדבר עם פקיד.

עדכון: אני סוחר כרגע בטרייד-וואן דרך בנק איגוד. השנה הבנק התחיל לקחת לי דמי משמרת אחוזיים מהתיק עקב מיעוט פעולות, התקשרתי לבנק וחטפתי צעקות על זה ש'אני לא משקיע באמת', ו'אני מבזבז להם את הזמן'.
[תגובה כפולה בשני שרשורים - יוסיק]:
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/אקסלנס-סגירת-חשבון-השקעות-עקב-מיעוט-פעולות.10214/page-2#post-232590
זו באמת חוצפה. מבחינתם "להשקיע" זה להיות סוחר אקטיבי.

נערך לאחרונה ב:
  • אהבתי
Reactions: ITS
אני נמצא בפסגות סך הכל מערכת סבבה.. בפלאפון יש לה כמה בעיות מעצבנות...

אתה צריך לדבר איתם טלפונית רק לגבי העברת כסף לחשבון או קניית דולרים...
לגבי העברת כסף צריך רק לשלוח מייל עם הוכחה שהעברת... וזהו

אין בעייה לעבוד עם כרום ואני לא מרסט את הססמה גם לא כל חודשיים...

לגבי המענה האנושי לדעתי הוא מאוד יעיל, עונים ממש מהר תמיד ומבצעים בקלות רבה מבחינת המשתמש (בנתיים לפחות אצלי)

זה ממה שאני זוכר.. סך הכל הדעה שלי עליהם מאוד חיובית... לפחות לצרכים שלי (אני משקיע פשוט וקונה על בסיס של כל כמה חודשים ולא יומי...)

אתה צריך לדבר איתם טלפונית רק לגבי העברת כסף לחשבון או קניית דולרים...
"רק"? זה כמעט כל מה שעושים בחשבון.
הדבר היחיד שנשאר זה לקנות בסוף עם הדולרים איזה ETF או 2. ואם אתה גם ככה איתם בטלפון בשביל לקנות דולרים אתה יכול באותה שיחה גם לקנות את הETF

"רק"? זה כמעט כל מה שעושים בחשבון.
הדבר היחיד שנשאר זה לקנות בסוף עם הדולרים איזה ETF או 2. ואם אתה גם ככה איתם בטלפון בשביל לקנות דולרים אתה יכול באותה שיחה גם לקנות את הETF
כל אחד והניהול שלו... שהבחור יחליט מה לעשות רק נתתי את דעתי האישית ואת החוויה שלי לגבי פסגות

אני בIB והמערכת שלהם פשוט נוראית.
חייבים בחשבון איזה 10 אלף שקל כדי בכלל להתחיל להשקיע - שזה סבבה, אבל למה הם לא אומרים את זה מראש?!?
בתהליך הרישום יש המון החלטות והצהרות לא ברורות שצריכים להצהיר ואפס הסברים על כלום.
שיטת הקניה עצמה מבלבלת. חוץ מLIMIT נורמלי יש עוד איזה עשר אופציות, ושוב, אפס הסברים.
כשאני מעביר אליהם כסף, הם אף פעם לא מקבלים אותו ותמיד מבקשים ממני לשלוח להם גם את אישור מעבר התשלום מהבנק שלי בארץ.
זה אומר שלהעביר כסף אליהם לוקח בסופו של דבר בערך שבוע של התעסקות, שמהלכו כבר כל המהלכים שהיו רלוונטיים ושרציתי לעשות כבר לא חשובים או רלוונטיים.

למה כל כך גרוע?!!????
זה ככה גם במיטב ד"ש ואי בי אי? אם לא אשקול ברצינות לעזוב את IB. זה סיוט איתם הדבר הזה.

זה נורמלי מה שאני חווה פה?
למה אף אחד לא מזהיר מזה?
יש לכם פתרונות?
איפה הכי טוב להיות מבחינת חוויית משמש?
TD Ameritrade זמינה לישראלים?

בכחול.

אני בIB והמערכת שלהם פשוט נוראית.
חייבים בחשבון איזה 10 אלף שקל כדי בכלל להתחיל להשקיע - שזה סבבה, אבל למה הם לא אומרים את זה מראש?!?
זה כתוב בבירור. 2000$.
בתהליך הרישום יש המון החלטות והצהרות לא ברורות שצריכים להצהיר ואפס הסברים על כלום.
רגולציה של ארה"ב. באמת שאין יותר מדי מה להבין. זה שלא שיש לך ברירה זה או שתחתום או שלא יפתחו לך חשבון.
שיטת הקניה עצמה מבלבלת. חוץ מLIMIT נורמלי יש עוד איזה עשר אופציות, ושוב, אפס הסברים.
יש הסבר על כל פקודה, תלחץ על התפריט של הפקודות ובסוף השורה של כל פקודה יש סימן שאלה שמעבר עם העכבר עליו יציג טקסט עם הסבר של הפקודה.
זה מעבר לזה שבגוגל יש בערך מיליון הסברים על כל פקודה ויש מדריכים ביוטיוב גם שלהם וגם של אנשים אחרים. בקיצור לא חסר שום מידע.

כשאני מעביר אליהם כסף, הם אף פעם לא מקבלים אותו ותמיד מבקשים ממני לשלוח להם גם את אישור מעבר התשלום מהבנק שלי בארץ.
זה אומר שלהעביר כסף אליהם לוקח בסופו של דבר בערך שבוע של התעסקות, שמהלכו כבר כל המהלכים שהיו רלוונטיים ושרציתי לעשות כבר לא חשובים או רלוונטיים.
אתה כנראה מעביר בהעברה רגילה במקום זה"ב. יש שרשור ארוך בנושא תחפש ותקרא. עדיף אם אפשר להעביר בזה"ב ולא לשכוח לרשום בהערה את מספר החשבון כמו שהם מבקשים.
למה כל כך גרוע?!!????
זה ככה גם במיטב ד"ש ואי בי אי? אם לא אשקול ברצינות לעזוב את IB. זה סיוט איתם הדבר הזה.

למה אף אחד לא מזהיר מזה?
יש לכם פתרונות?
איפה הכי טוב להיות מבחינת חוויית משמש?
TD Ameritrade זמינה לישראלים?

כדי בכלל להתחיל להשקיע
לא ממש
אתה צריך 2000$ בחשבון כדי שתוכל למנף, למכור בשורט ולא להמתין יומיים אחרי שמכרת מניה לסליקה

לדעתי, המשפט "הלקוח תמיד צודק", לא תקף במקרה שלך

אתה טועה כי:
לא בדקת מראש
סמכת על אחרים
ציפית שיאכילו אותך בכפית
לא לקחת אחרויות על בחירותייך

אז לשאלתך, האם זה נורמלי
ההתנהגות שלך בתור לקוח עם כספו, ממש לא

אני חייב לציין שהמערכת החדשה של IB - קליינט פורטל, היא מאוד ידידותית למשתמש.
זאת בניגוד לתוכנת המסחר TWS או למערכות ה-web-יות הקודמות של IB.
בשעה טוב קליינט פורטל הוסיפו המרה של מטבעות זרים לדולרים (base currency) בלחיצת כפתור.
תחת portfolio בפינה ימנית תחתונה יש עכשיו כפתור convert all to USD.

אין צורך יותר לקנות USD.ILS !

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y מעבר בין בתי השקעות וטופס 867 שוק ההון 5
D דמי ניהול חודשיים וניוד מסחר עצמאי - מיטב דש לעומת בתי השקעות אחרים צרכנות פיננסית 1
B חוות דעת על בתי השקעות אוף טופיק 7
K שאלה לגבי ניהול תיק עי בתי השקעות שוק ההון 3
J על מי האחריות - בתי השקעות שוק ההון 8
J האם הכסף מבוטח, על מי האחריות-בתי השקעות שוק ההון 2
ה בתי השקעות בארץ לעומת חול שוק ההון 12
ו בירור הליך מעבר בין בתי השקעות ישראליים צרכנות פיננסית 4
ו הי, אשמח להפניה לפוסט של הסולידית עם הסבר על השקעות דרך בתי השקעות בחו"ל פוסטים מאיכות נמוכה 0
ש מעבר בין בתי השקעות בשל דמי ניהול שוק ההון 5
ל קרנות של בלאקרוק מול בתי השקעות בישראל, מה ההיגיון? שוק ההון 26
A בתי השקעות שמוכנים לתת הלוואה כיום כנגד קה"ש נזילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ס יש בתי השקעות שמאפשרים לקחת הלוואה בתנאים טובים? שוק ההון 13
I בתי השקעות/ חברות ביטוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
קוף שמבין ההבדל בין בתי השקעות שוק ההון 6
M פיזור בין בתי השקעות VS דמי ניהול שוק ההון 2
Mose השוואת הצעות של בתי השקעות ישראליים שוק ההון 26
YizhakF ביזור רחב או מדיניות השקעה מובטחת - משקיעי מניות פאסיבי (בתי השקעות) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
S נכסי חוץ ששווים מעל 1.8 מיליון - האם פיצול בין בתי השקעות משנה? פוסטים מאיכות נמוכה 2
צ פיזור בתי השקעות שוק ההון 2
T פיצול הפקדות פנסיה וגמל בין בתי השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T העברת קרן השתלמות בין בתי השקעות -שאלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
י בתי השקעות או תיק עצמאי שוק ההון 12
R ביזור בין בתי השקעות שוק ההון 1
Y פיזור בין בתי השקעות ואיריות בברוקר אמריקאי והמרת מטח שוק ההון 28
4 מסחר מניות בבורסות אירופה - בתי השקעות/בנקים צרכנות פיננסית 4
S התלבטות בין שני בתי השקעות. שוק ההון 1
U למה אלטשולר שחם לא מופיע בטבלת השוואת בתי השקעות שוק ההון 2
the_newbie האם בתי השקעות עובדים כרגיל? אוף טופיק 13
W IB מול בתי השקעות בארץ - בטווח הרחוק שוק ההון 32
מ אשמח לקבל דעה לגבי פיזור בתי השקעות על אותו מדד שוק ההון 16
M בנקים vs בתי השקעות - מי יותר בטוח שוק ההון 1
sharon משקיע פאסיבי והתנהלות מול בתי השקעות שוק ההון 18
Yos פיזור בין בתי השקעות שוק ההון 17
dorian העברת קופ״ג - השוואה בין בתי השקעות+מסלקה כתנאי שוק ההון 0
N השוואת בתי השקעות לקרנות איריות צוברות שוק ההון 19
צ שאלה בנוגע לניוד תיק השקעות בין בתי השקעות שוק ההון 15
ע מה הבטחונות של בתי השקעות ישראלים? שוק ההון 0
B פיזור השקעות = פיזור ניירות או פיזור *בתי* השקעות? שוק ההון 6
dorian השוואת בתי השקעות שוק ההון 6
ע אופן השוואת עלות כוללת בקופ"ג להשקעה של אלטשולר למסלולים רגילים מול בתי השקעות? שוק ההון 1
S בתי השקעות ישראלים | דיווח על פי אמנת למניעת כפל מס שוק ההון 1
מרק סרפדים קרנות מחקות או בתי השקעות? שוק ההון 12
T יש למישהו נסיון עם יועצי (/"משווקי") השקעות של בתי ההשקעות? שוק ההון 3
מ בתי השקעות צרכנות פיננסית 19
ברננקי שינוי בתיק ההשקעות - פיזור בין בתי השקעות שוק ההון 5
א אזרחות אמריקאית- בתי השקעות לא מעוניינים שוק ההון 34
פישי פוליסת חיסכון של בתי השקעות? צרכנות פיננסית 20
Lamur בתי השקעות - השוואת שרות שוק ההון 22
E התלבטות בין בתי השקעות לשם העברת תיק השקעות מהבנק.. שוק ההון 29

נושאים דומים

Back
למעלה