• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משקיע פאסיבי והתנהלות מול בתי השקעות

sharon

משתמש רגיל
דירוג
55
היי

קראתי פה בפורום על כל מיני פעולות נגד המשקיע שבתי השקעות (בינתיים רק אחד אבל אין לדעת) עושות למשקיעים הסולידיים הפאסיביים מרגע שהם מסיקות שהמשקיע הוא כזה ולכן פחות רווחי להם.
אני מתכוון לזה למשקיע שקונה כמה קרנות מחקות שמקיפות כמה שיותר שווקים, שעושה מעט פעולות יחסית בשנה (1-5 פעולות) רק כדי לאזן את התיק כשצריך.
אני מבין שזה בגלל שהבית השקעות מרוויח ממשקיע שעושה הרבה פעולות כי הרווח של בית ההשקעות הוא מהעמלות קנייה ומכירה.
ולפסיבי שמשקיע לטווח הארוך,במיוחד כזה שסכום הכסף שמושקע קטן - אין לבית השקעות הרבה רווח עליו אז הוא עושה את הפעולות האלה.
בפעולות אני מתכוון למשל מקרים של הקפצת דמי הניהול\טיפול חודשיים:
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/אז-אקסלנס-החליטו-להעלות-לי-את-דמי-הטיפול.7620/

ומקרים של סגירת תיק עקב חוסר פעולות:
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/סגירת-תיק-יזומה-על-ידי-בית-ההשקעות.10946/

https://www.hasolidit.com/kehila/threads/אקסלנס-סגירת-חשבון-השקעות-עקב-מיעוט-פעולות.10214/

השאלה היא איך אני, בתוך משקיע עם סכום כסף קטן, שמתכוון להשקיע בקרנות מחקות בלבד, לטווח ארוך ולבצע בין אחד לחמש פעולות בשנה יכול להגן על עצמי מפעולות כאלו של בית ההשקעות? או לפחות למזער את הנזקים במקרה כזה.
יש משהו שאני יכול לבקש בחוזה איתם כדי למנוע את זה?
אין לי כרגע תיק השקעות בבית השקעות, אז אני בשלב שאני יכול עוד להתמקח על מה שיהיה כתוב בחוזה.
חשוב להדגיש: כרגע זה רק בית השקעות אחד שמתנהג בצורה הזאת (שכמובן אני לא אשים שם כסף לעולם) אבל אני רוצה למגן את עצמי מדברים כאלו כבר עכשיו בתנאים מול בית ההשקעות כדי לא לקבל הפתעות מאוחר יותר

תבהיר עוד בשלב פתיחת התיק שזו הכמות של הפעולות שאתה מצפה לעשות.
כנראה תקבל דמי ניהול חודשיים קצת יותר גבוהים (או תשובה שלא מוכנים להתעסק איתך).
ככה לא יהיו הפתעות כשהם יגלו שאתה לא עושה פעולות כמו שהם חשבו לפי הגודל של התיק.

יש משהו שאני יכול לבקש בחוזה איתם כדי למנוע את זה?
להקפיד על עמלת העברת תיק, שתהיה נמוכה.
זכור לי במעורפל איזה מישהו פה שלא סיכם את זה בחוזה, ואז דרשו ממנו לשלם 2% מערך כל התיק.
אגב, על בנקים יש פיקוח בנושא ושם העמלה הזו חסומה מראש - נדמה לי ש- 15 ש"ח או איזה סכום מצחיק כזה.

כמדומני זה 100 שקל לנייר, לא?
ישנם בתי השקעות שאין חהם בעיה עם זה אבל ייקחו לך דמי ניהול חודשיים שיתקזזו עם פעולות (נניח 20 שקל בחודש) ואז הרבה פחות משנה להם. אפשר להתמקח על החוזה ולשנות פרטים כמו שנאמר ואם חהתעסק עם דיווח שנתי לרשויות המס לא מרתיע אותך, אז IB וסגרת את הסיפור.

לא מייעץ ולא ממליץ

תיק קטן / פסיבי / פשוט ייתכן ומשתלם לנהל בבנק.
הם לא ייסגרו לך את התיק (למיטב הבנתי) וזה די קל לקבל פטור מעמלה חודשית. הבעיה היחידה היא לקבל עמלות סבירות על פעולת מסחר בני״ע זרים, זה לא מתקרב לעמלות של בית השקעות בד״כ.

אפשר לקנות אג״ח במקום קרן. לדעתי זה ישביע את רצונם כי הפדיון והגלגול זה פעולות מכניסות עבורן. זה גם די משתלם במקרים מסויימים.

תיק קטן / פסיבי / פשוט ייתכן ומשתלם לנהל בבנק.
די קל לקבל פטור מעמלה חודשית. הבעיה היחידה היא לקבל עמלות סבירות על פעולת מסחר בני״ע זרים, זה לא מתקרב לעמלות של בית השקעות בד״כ.
בנק יוותר על דמי המשמורת לתיק קטן ופסיבי? לא נראה לי סביר אבל אני אנסה, אחרי שאני אקבל את ההצעות מבתי ההשקעות השונים אני אשאל את הבנק שלי.
לגבי העמלות קנייה\מכירה, כרגע אני לא מתכוון להשקיע בני"ע זרים, רק קרנות מחקות מדד אבל של שווקים זרים, בעיקר S&p ואירופה.
מה שכתבת לגבי הקושי לקבל בבנק עמלות סבירות על פעולת מסחר בני״ע זרים, נכון גם לגבי הקרנות הישראליות שאני מתכוון לקנות?

הבעיה היחידה היא לקבל עמלות סבירות על פעולת מסחר בני״ע זרים, זה לא מתקרב לעמלות של בית השקעות בד״כ.
לדעתי גם אם התיק כולו בנוי מקרנות ישראליות מחקות אז עמלות הקנייה והמכירה בבנק הרבה יותר גבוהים מאשר בבית השקעות

לדעתי גם אם התיק כולו בנוי מקרנות ישראליות מחקות אז עמלות הקנייה והמכירה בבנק הרבה יותר גבוהים מאשר בבית השקעות
תלוי בדיל שאתה משיג.
אפשר לקבל גם תנאים טובים בבנקים, אבל זה הרבה יותר קשה.

רק הדמי משמורת רבעוניים בבנק זה כמה מאות שקלים ברבעון לתיק של כמה מאות אלפים.

אתה מתכוון 99 ש"ח עמלה לכל נייר ערך בתיק, נכון? לא 99 ש"ח סה"כ
99 לנייר זה המון.
אפילו היקרים גובים איזה 10$ לנייר.

99 סה"כ לכל התיק זה גם הרבה, אבל כבר יותר סביר

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y משקיע פאסיבי מתחיל - עצות לגבי פתיחת קופה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Y חיסכון מקסימלי- משקיע לטווח ארוך שוק ההון 4
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
ר משקיע מתחיל- נושא האג"ח שוק ההון 11
ר משקיע מתחיל יומני מסע אישיים 30
B משקיע מתחיל, מה קורה למניות שלי שהונפקו על ידי iShares במידה ופושטת רגל?? שוק ההון 2
א משקיע חדש-שאלה על הרכב התיק. שוק ההון 3
T צורך בהגשת דו״ח שנתי על דיבידנדים משקיע דרך IB מיסים 8
P מיומנו של משקיע מתחיל יומני מסע אישיים 24
Y מה חשוב ברו"ח עבור משקיע בחו"ל מיסים 2
O פוסט משקיע מתחיל גנרי P: שוק ההון 2
M משקיע לטווח הארוך, מעוניין להוסיף גם טווח קצר שוק ההון 23
O רכישת מניות דיבידנד לתיק משקיע פסיבי שוק ההון 59
K השקעה במדד שמחלק או משקיע חזרה דיווידנד, איך מבצעים? שוק ההון 4
T פשיטת רגל של בנק שבו אני משקיע פוסטים מאיכות נמוכה 30
צ משקיע מתחיל ב1159235 שוק ההון 8
E אמאזון - למה אני משקיע שוק ההון 363
H משקיע חדש - לטווח הארוך שוק ההון 4
אוגורן משקיע בשקלים, אבל קיבלתי סכום בדולרים - להמיר או לא להמיר? שוק ההון 8
adamshalev פלח הקריפטו של משקיע פסיבי [aka, למה כל חברי הפורום הם משקיעי אקטיביים] השקעות אלטרנטיביות 21
S עצה עבור משקיע בתולי לקראת כניסה ראשונה לשוק ההון שוק ההון 6
כ 2 שאלות של משקיע חדש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S כדאיות של קופת גמל ומייק משקיע לראשונה צרכנות פיננסית 7
T היתרון במינוף עבור משקיע פסיבי לטווח ארוך שוק ההון 6
א יש לי כ-3 מיליון ש"ח. איך אני משקיע אותם לקבלת רנטה חודשית, במקום בית ושכ"ד תמורתו. פוסטים מאיכות נמוכה 21
י משקיע מתחיל שוק ההון 10
מ התייעצות של משקיע מתחיל וסולידי שוק ההון 0
S סיווג משקיע/סוחר בורסה לצרכי מס שוק ההון 0
Y תיק ההשקעות של משקיע בתחילת דרכו - אשמח לכל ביקורת שהיא! שוק ההון 12
Y משקיע מתחיל לקראת גיוס שוק ההון 22
ד משקיע מתחיל שוק ההון 11
Liron2035 נראה לי שהוא כיסה כל סוג משקיע :) שוק ההון 3
Y האם משקיע פרטי יכול להכנס כמשקיע בקרן גידור? שוק ההון 6
Emmanuel משקיע מתחיל, מתלבט בין ברוקרים שוק ההון 4
D משקיע בדרך לפנסיה שוק ההון 4
Y משקיע בתחילת דרכו - פרמטרים לבחירת קרן מחקה מדד שוק ההון 12
I חוויה של משקיע מתחיל בזמן הקורונה - 16% על ת"א 125 וקצת מדד הבנקים שוק ההון 95
O תחליף לאג"ח ישראלי עבור משקיע עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 3
ט שאלת משקיע טירון בנוגע לקרנות נאמנות שוק ההון 1
פ אם משקיע תאורטי רוצה לקנות קרנות סל של נפט וגם של שווקים מתעוררים, בנטרול מטח, איך יעשה זאת? שוק ההון 34
T שאלות של משקיע צעיר בנושא אג"ח שוק ההון 3
Ben Dover Preferred stock - עבור משקיע ישראלי שוק ההון 7
D משקיע מתחיל - אשמח לשמוע דעות שוק ההון 12
Cfy נתח שוק לפי סוג משקיע שוק ההון 0
O משקיע מתחיל - עשיתי את שיעורי הבית שלי אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 16
T זמן נוח לקנות עבור משקיע טווח ארוך? שוק ההון 20
ג לאור המצב, מישהו משקיע בנפט/חברות תעופה ? שוק ההון 0
C בתור משקיע חדש וטרי, כיצד נכון להתנהג שוק ההון 5
I חששות של משקיע צעיר + השקעות מחוץ לשוק ההון שוק ההון 1
מ משקיע חדש אחרי שבועות של קריאה שוק ההון 2

נושאים דומים

Back