• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אילו סקטורים ונכסים כדאי לקנות אם אני מאמין שהאינפלציה היא לא זמנית ?

יש מצב טוב שנראה אינפלציה בלי העלאות ריבית..
לא לאורך זמן.

אילו מניות לדעתכם יפגעו מאינפלציה ולמה?
לא מאינפלציה, זה לבד לא נורא משנה, אלא מקפיצה חדה בריבית. זה יפגע בכולם, אבל יותר בחברות שנסחרות במכפילים גבוהים ועם רווחים עתידים.
טסלה מן הסתם, אבל טסלה מהר מאד מביאה את הרווחים העתידיים להווה, אישית אני לונג טסלה גם תחת ההנחה שנראה עליית ריבית בשנים הקרובות כי לדעתי הערך שטסלה הולכת ליצור יגבר על הרוח הנגדית של הריבית.

אבל חברות כמו ריוויאן, לוסיד?
ריוויאן בכלל - עלה כבר לכ-140 מיליאר דולר שווי על כמה מאות מכוניות שהיא בנתה. כל התמחור ההזוי הזה הוא נטו רווח עתידי. הם מקווים לייצר 1 מליון מכוניות ב-2030 (!), טסלה הייתה שווה 100 מיליארד דולר אחרי שהיא כבר ייצרה 1 מליון מכוניות לפני שנה וחצי.
אני לא מבין את התמחור ההזוי של ריוויאן, ויש סיכוי סביר לדעתי היא תחטוף ירידה רצינית שמצב הרוח בשוק ישתנה.

עם איך שהדברים הולכים, לא ברור לי אם ועד כמה נראה העלאת ריבית. בינתיים הבנקים המרכזיים, ובעיקר זה של ארה"ב, כלל לא בכיוון. הם ממש נמצאים בהכחשה לאינפלציה והם עלולים לתת לאינפלציה להגיע גם ל-20% לפני שיאלצו לפעול. גם ככה האינפלציה האמיתית גבוהה הרבה יותר מהמדד המהונדס שלהם.

צריך לשאול איך הגיעו למצבים של אינפלציה גבוהה בעבר ועד כמה הדברים דומים. ביידן ופאוול נשמעים דומה בצורה מפחידה לפוליטיקאים מהעבר שהביאו להיפר-אינפלציה, לפחות מהמעט שאני יודע על העבר. אני די מזועזע מהם.

אני מקווה מאוד שגם ביידן וגם פאוול יתעוררו ויתחילו להילחם באינפלציה. הבעיה היא שקשה לחזות מה הם יעשו, ובקלות אפשר לדמיין איך הם יכולים לתת לאינפלציה להשתולל ולהתחיל שטויות של הגבלות מחירים או דברים דומים, שרק יחמירו את הבעיה. התוצאות לשוק יכולות להיות מאוד שונות כתלות בפעולות שלהם.

1637013636885.png

אחלה דבר.
בקיצור לקנות ריט ו"אנרגיה" (מה זה בכלל אומר, חברות אנרגיה או סחורות?) ?
כל הדבר הזה קצת בעייתי בכל מקרה, כשעולם הריט משתנה, ומחירי נכסים יכולים לקפוא בגלל העלאת ריבית, ועל אנרגיה אין בכלל מה לדבר, החסרונות\יתרונות ברורים.

תזכירו לי בקצרה, למה העלאת ריבית אמורה לעזור, אם בכלל, לאינפלציה גואה?

תזכירו לי בקצרה, למה העלאת ריבית אמורה לעזור, אם בכלל, לאינפלציה גואה?
כשהריבית עולה, קשה יותר לקחת הלוואות. עכשיו הריבית על משכנתאות בארצות הברית נמוכה יותר משמעותית מהאינפלציה. במצב הזה כולם רוצים לקחת משכנתא כמה שיותר גבוהה ולקנות דירה כמה שיותר יקרה. אם האינפלציה תמשך, שווי המשכנתא שלהם ישחק והם יוכלו להחזיר אותה בקלות. המצב הזה מקפיץ בטירוף את מחירי הדירות. ככה הגענו למחירי הדירות המטורפים, שעולים עוד מיום ליום. עכשיו זה כבר לא רק דירות, אלא המחירים של כל המוצרים מתחילים לעלות בחדות. העלאת ריבית תקשה על לקיחת הלוואות ותעודד חיסכון ובכך תקטין את הביקוש. בפעם הקודמת שהייתה אינפלציה גבוהה בארצות הברית, היו צריכים להעלות את הריבית ל-20% כדי לרסן אותה. הבעיה היא שאם לא מעלים את הריבית, האינפלציה מתגברת, ואם מעלים את הריבית, עסקים ואנשים שלקחו יותר מדי הלוואות בריבית משתנה, או כאלה שצריכים למחזר הלוואת, יתקשו לעמוד בתשלומים ויפשטו רגל.
הריבית הריאלית בארצות הברית היא עכשיו הכי נמוכה לפחות מאז 1951, וגם הגרף הזה מטעה כי חישוב האינפלציה השתנה מאוד עם השנים, וסביר שאם היו משתמשים בחישוב ישן, הייתה מתקבלת עכשיו אינפלציה הרבה יותר גבוהה. המקרים היחידים בהיסטוריה של ארצות הברית, בהם הריבית הריאלית הייתה כ"כ נמוכה היו בעקבות שתי מלחמות העולם בגלל ההוצאות הגדולות על המלחמה. עכשיו אין מלחמת עולם, ותראו למה הגענו.

נערך לאחרונה ב:
בנוסף העלאת ריבית פותחת אפיקי השקעה מסוכנים פחות משוק ההון.
מאמין שהרוב המוחלט מכיר,@SolidusMaximus סרטון מומלץ אם לא ראית:

עכשו כמעט שנה אחר כך אילו מהתחזיות התממשו?
לפי הגרף שצירפתי לעיל 5 הסקטורים: מוצרי צריכה, תשתיות ,בריאות ,ריט ואנרגיה נמצאים ברביע של הסתברות גבוהה(מעל 50%) להשיא תשואות חיוביות ריאליות.
מה קרה בפועל?
אנרגיה -אכן הביסה את האינפלציה בגדול(כמו שנצפה).
תשתיות נתן מעט מעל האינפלציה(כמו שנצפה)
מוצרי צריכה ובריאות פיספסו את האינפלציה, ריט פספס בגדול.(נפלו על הצד הלא נכון של הסטטיסטיקה הפעם)
בכל מקרה 4 מתוך 5 הסקטורים ירדו הרבה פחות מהשוק הכללי, שזה גם משהו בימים אילו.

לפי הגרף שצירפתי לעיל 5 הסקטורים: מוצרי צריכה, תשתיות ,בריאות ,ריט ואנרגיה נמצאים ברביע של הסתברות גבוהה(מעל 50%) להשיא תשואות חיוביות ריאליות.
מה קרה בפועל?
אנרגיה -אכן הביסה את האינפלציה בגדול(כמו שנצפה).
תשתיות נתן מעט מעל האינפלציה(כמו שנצפה)
מוצרי צריכה ובריאות פיספסו את האינפלציה, ריט פספס בגדול.(נפלו על הצד הלא נכון של הסטטיסטיקה הפעם)
בכל מקרה 4 מתוך 5 הסקטורים ירדו הרבה פחות מהשוק הכללי, שזה גם משהו בימים אילו.
נייס
אפשר דוגמאות קונקרטיות? שאתה כותב "אנרגיה, תשתיות, מוצרי צריכה,..." איזה מדד בדיוק אתה בודק?

נייס
אפשר דוגמאות קונקרטיות? שאתה כותב "אנרגיה, תשתיות, מוצרי צריכה,..." איזה מדד בדיוק אתה בודק?
ספציפית בדקתי את השוק האמריקאי
תשתיות XLU
אנרגיה XLE
מוצרי צריכה XLP
ריט VNQ
בריאות XLV

יש גם קרנות איריות על הסקטורים הנ"ל שמשקיעות בכל העולם(לא רק בארה"ב)

לא ייעוץ לא המלצה
לידיעה בלבד

בוא נניח שאני מאמין שהאינפלציה תמשך לאורך השנה קרובה, יש לי מספר שאלות בהקשר הזה :
אילו סקטורי מניות "נחשבים" כאלו שהם מגנים מפני התרסקות מחירי מניות כאשר יש אינפלציה..
חברות עם הון עצמי גבוה בצורת נכסים
המשמעות של אינפלציה היא ששווי הנכסים האלו יעלה - מה שיעלה את שווי ההחזקה שלך והיכולת להוציא ממנה כסף.
רוב המגזרים שהוזכרו פה הם פשוט מקרים פרטיים של זה:
תשתיות / אנרגיה / מחצבים / ריט - עיקר ההון של רוב החברות בתחום הוא השטחים שלהם (מכרות ובארות נפט / גז במקרה של חברות אנרגיה ומחצבים) ומה שיש עליהם

מוצרי צריכה ובריאות - אלו פשוט מגזרים שיכולים יותר בקלות לעדכן מחירון לכן נראה את שורת הרווח בהן מתעדכנת מהר יותר מחברות בתחומים שיותר קל ללקוחות להתמרח איתן.
מה גם שחלק משמעותי מהנכסים שלהן זה בדר"כ פטנטים - עוד משהו שהוא פשוט נכס.
גם חברות אחרות יעלו, פשוט הקפיצה תהיה בשלב קצת יותר מאוחר ויכול להיות שחברות תתחלפנה בשלב הזה

הערה: במקרה של חברות עם חוב גבוה עליית הריבית שכנראה תבוא בעקבות האינפלציה תשפיע עליהן בכיוון ההפוך, אז צריך לבדוק גם עד כמה החברה ממונפת

לא. שני מותגי על של חברות שהמוצר העיקרי שלהן לא תואם את העדפות הצרכנים הנוכחיות, לפחות בעולם המערבי.
הן לא יתרסקו כל כך מהר, אבל בהחלט עשויות להכשל בהתאמת המוצרים לטעמים המשתנים והמניות במקרה כזה יגיבו בהתאם.
בכל מדינה שיצא לי לבקר בה עד עכשיו ראיתי חברת מים שמוחזקת על ידי קוקה קולה (בארץ נביעות, שאלת את עצמך למה הלוגו שלהם אדום כמו הצבע של קוקה קולה?)
החברה משאירה את המיתוג שלה על מוצר הדגל הותיק, אבל היא תעשה כסף גם אם כולנו נשתה רק מים

אחד הנכסים המשמעותיים של מקדונלדס ככל הידוע לי (לא עברתי על הדוחות של החברה לעומק) הוא הנדלן של המסעדות, משהו שימשיך לייצר ערך גם אם אנשים יפסיקו לקנות המבורגרים

- לא מייעץ, לא ממליץ, רק חולק רעיונות

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
C אילו יריחונים/מגזינים אתם קוראים? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
C אילו נותני שירותים אתם מחזיקים שרצים אתכם במסע לחופש פיננסי ולאחר מכן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
T אילו מגזינים או עיתונות זרה שווה את כספכם? אוף טופיק 14
S אילו מרכיבים נכללים בחישוב מדרגת המס לשכיר? צרכנות פיננסית 1
YoniLevy אילו המלצות יש לכם לבן 19? פוסטים מאיכות נמוכה 9
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7
ט אילו בטוחות אתם מבקשים מהשוכרים? נדל"ן 36
E אילו אפיקי השקעה אטרקטיביים יש כרגע? פוסטים מאיכות נמוכה 7
שיר הלל לטבע מתלבט על אילו נכסים לבסס את התיק שוק ההון 17
ד מה הייתם עושים אילו הייתם אני? שוק ההון 9
S קרנות הנסחרות בדולרים מול אילו בשקלים שוק ההון 17
R אילו עלויות אני צריך לקחת בחשבון בניהול תיק השקעות? שוק ההון 0
L יזמים או בעלי עסקים, אילו תכונות וכישורים צריך וכדאי לשפר? התפתחות אישית 34
A מה הייתם עושים אחרת אילו הייתם צעירים ב20 שנה? התפתחות אישית 146
unrealx אילו יתרונות יש להשקעה בקרנות אג"ח ממשלתי על אג"ח בודדת? שוק ההון 15
unrealx אילו סיבות יש לפתוח חשבון באינטרקטיב ישראל ולא ישירות מול אינטרקטיב ברוקרס? שוק ההון 2
unrealx אילו זכויות מתבטלות כשעוברים ל- IRA? שוק ההון 6
S אילו דברים יקרים קניתם ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Y אילו מניות אפשר לקנות בקופת גמל בניהול אישי? שוק ההון 7
ר אילו אפיקי השקעה צפויים לעלות כשהריבית עולה? שוק ההון 44
? אני רוצה לתזמן את השוק בזמן הכניסה אילו. לקנות סל מניות עכשיו? שוק ההון 57
ע מול אילו עמלות מתקזזים דמי הטיפול החודשיים בבית ההשקעות? שוק ההון 3
D קרנות פנסיה - אילו אמצעים יש לי כדי להשוות? צרכנות פיננסית 12
מ אילו יציאות צרכניסטיות הכי מטריפות אתכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3929
Gari קרנות סל על מדדים סקטורים\מדדים דפנסיביים בשלב המשיכה כדי למזער נעילת הפסדים בשוק דובי שוק ההון 34
T סקטורים/מדדים דפנסיביים נגד מיתון שוק ההון 10
ת מדדים עולמים או מדדים לפי סקטורים שוק ההון 17
M קרנות מחקות או תעודות סל על סקטורים שוק ההון 0
S מעקב מניות על פי סקטורים שוק ההון 1
guesto חלק כולל בשוק של סקטורים שוק ההון 3
א ETFים לפי סקטורים - חברות תעופה ומלונות שוק ההון 4
ג סקטורים שאמורים 'לחטוף' במשבר הקרוב שוק ההון 23
ברננקי פילוח מדדים לפי סקטורים שוק ההון 1
K הודעה על הטלת קנס על אי הגשת דו''ח על הון ונכסים במועד ... אוף טופיק 9

נושאים דומים

Back
למעלה