• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך לנהל תקציב ביתי כשהמשכורת נכנסת פתאום מאוחר

צליל

משתמש רשום
דירוג
8
שלום,

עברתי עכשיו עבודה
בעבודה הקודמת המשכורת נכנסה בראשון בחודש, ולפי זה התנהלנו בצורה מסודרת.
עכשיו בעבודה החדשה המשכורת נכנסת בעשירי.

הבעיה שלי שהרבה מההוצאות הגדולות שלי הם בין הראשון לעשירי בחודש, כמו שכירות, מטפלת, וכן שאר ההוצאות השוטפות באופן יחסי.
באשראי אני משלם רק הוצאות קבועות כמו תקשורת, ביטוחים וכדומה, ואת החיוב שלו העברתי ל 15 בחודש.
כל שאר ההוצאות שלי הם בכרטיסי חיוב מיידי, ככה שזה יורד מהחשבון בנק מיד. ( ואין לי כוונה לשנות את זה).

מה שקורה שבסוף חודש אין לי את הכסף לשלם לכל ההוצאות של תחילת החודש הבא, והמשכורת נכנסת רק בעשירי.
שאלתי האם אצטרך להנזיל כסף כדי למלא את החור הזה עד שאעבור שוב לעבודה שתכניס בראשון?
או שיש פתרון אחר כי בינתיים אני צריך לממן כל תחילת חודש מכסף שעומד לדברים אחרים.

אשמח מאד לכל עצה פתרון או הערה

הבעיה שלי שהרבה מההוצאות הגדולות שלי הם בין הראשון לעשירי בחודש, כמו שכירות, מטפלת, וכן שאר ההוצאות השוטפות באופן יחסי.
נסה לדבר עם הנהלת הגן/ המשכיר / גוף שאתה משלם לו קודם.
הרבה פעמים הם באמת בכיף ישנו את התאריך לתאריך מתאים עבורך.

הייתי מתחיל בלדבר עם בעל הדירה ולשאול אם הוא יכול להעביר את הפקדת שכר הדירה לאחר ה10 בכל חודש. אם אין לו בעיה תזרימית, הוא עשוי להסכים.
מעבר לכך, אם אתה בתזרים מאוזן, אחרי שפעם אחת משכת את הסכום החסר אז לא אמורה להיות יותר בעיה. אם אתה בתזרים שלילי, אז אין קסם מלבד הגדלת הכנסות או הורדה בהוצאות.
אה, יש טריק נוסף - אתה יכול לעשות העברה בביט ממך למישהו וחזרה של כמה אלפי שקלים. ההוצאה היוצאת תרד בחיוב האשראי הבא, אבל הכסף מתקבל תוך יומיים.

אה, יש טריק נוסף - אתה יכול לעשות העברה בביט ממך למישהו וחזרה של כמה אלפי שקלים. ההוצאה היוצאת תרד בחיוב האשראי הבא, אבל הכסף מתקבל תוך יומיים
קבל טריק על הטריק: אם אתה ואשתך בחשבון משותף, תעשה העברה אליה - ולא תצטרך לעשות העברה חזרה.

שלום,

עברתי עכשיו עבודה
בעבודה הקודמת המשכורת נכנסה בראשון בחודש, ולפי זה התנהלנו בצורה מסודרת.
עכשיו בעבודה החדשה המשכורת נכנסת בעשירי.

באשראי אני משלם רק הוצאות קבועות כמו תקשורת, ביטוחים וכדומה, ואת החיוב שלו העברתי ל 15 בחודש.
כל שאר ההוצאות שלי הם בכרטיסי חיוב מיידי, ככה שזה יורד מהחשבון בנק מיד. ( ואין לי כוונה לשנות את זה).

מה שקורה שבסוף חודש אין לי את הכסף לשלם לכל ההוצאות של תחילת החודש הבא, והמשכורת נכנסת רק בעשירי.
שאלתי האם אצטרך להנזיל כסף כדי למלא את החור הזה עד שאעבור שוב לעבודה שתכניס בראשון?
או שיש פתרון אחר כי בינתיים אני צריך לממן כל תחילת חודש מכסף שעומד לדברים אחרים.

אשמח מאד לכל עצה פתרון או הערה
בקש מהמשכיר והמטפלת שיקבלו את הכסף בעשירי לחודש (אני השכרתי דירה והשוכרת בקשה לשלם בעשירי לחודש - אני הסכמתי).

לא כל כך הצלחתי להבין את הבעיתיות, התזוזה היא רק מלאכותית
ב10 לחודש קיבלת משכורת, הורדות צפויות ב1 לחודש הן X, תשמור X(+מרווח קטן) כסף בחשבון עד ל-1 לחודש. כל מה שמעל X תעביר להשקעה
למהדרין, תחזיק הכל בקרן כספית עד יום לפני שאתה צריך להשתמש בכסף

לא כל כך הצלחתי להבין את הבעיתיות, התזוזה היא רק מלאכותית
לא הצלחת להבין
כי מי שלא חי על הקסקס לא יכול להבין...
זה מסוג הדברים שלאנשים שחיים על המשכורת מדוייק, מתמודדים עם זה בכל פעם שיש להם שינוי (וגם כשיש בלת"מ)

לא הצלחת להבין
כי מי שלא חי על הקסקס לא יכול להבין...
זה מסוג הדברים שלאנשים שחיים על המשכורת מדוייק, מתמודדים עם זה בכל פעם שיש להם שינוי (וגם כשיש בלת"מ)
זה לא נשמע שפותה"ש חי על הקשקש (אני מבין שאם המשכורת הייתה נכנסת ב-1 לחודש הכל היה בסדר), אלא שזה נובע מהתנהלות חשבונאית הכוללת בין היתר אי הנזלת כספים (שפתוה"ש שואל אם זה הפתרון היחיד), ושימוש בדביט במקום באשראי שהיה דוחה את החיוב למועד שאחרי כניסת המשכורת.

זה נובע מהתנהלות חשבונאית הכוללת בין היתר אי הנזלת כספים (שפתוה"ש שואל אם זה הפתרון היחיד), ושימוש בדביט במקום באשראי שהיה דוחה את החיוב למועד שאחרי כניסת המשכורת.
שימוש בדביט במקום אשראי יכול להיות אינדיקטור טוב לכך ש

פותה"ש חי על הקשקש

אבל מכיוון שפותח השרשור נעלם מאז, כנראה שלא נקבל ממנו תשובה.

שימוש בדביט במקום אשראי יכול להיות אינדיקטור טוב לכך ש
הוא כותב שיש לו אשראי, ושבעבודה קודמת כשהמשכורת נכנסה ב-1 לחודש לא הייתה בעיה...
לפחות אם יחזור, הוא קיבל את התשובות.

לא נעלמתי,
רק יצאתי ליומיים טיול...
זה לא נשמע שפותה"ש חי על הקשקש (אני מבין שאם המשכורת הייתה נכנסת ב-1 לחודש הכל היה בסדר), אלא שזה נובע מהתנהלות חשבונאית הכוללת בין היתר אי הנזלת כספים (שפתוה"ש שואל אם זה הפתרון היחיד), ושימוש בדביט במקום באשראי שהיה דוחה את החיוב למועד שאחרי כניסת המשכורת.
אכן,
כתבת יותר טוב ממני את השאלה...
לפחות אם יחזור, הוא קיבל את התשובות.

באמת נחמד,
תודה

1. מגדיר את כל התשלומים ב 15 לחודש
2. מחזיק סכום שווה ערך למשכורת בעו״ש.

זה מצטבר.

בערך 0. לא באמת משהו משתלם.
מה מצטבר? דיברתי על להחזיק סכום שווה ערך למשכורת.
לא להוסיף כל חודש סכום שווה ערך למשכורת.

אני אנסה להסביר,
זה לא רק כסף שלא מושקע,
יש לי X כסף בקרן כספית לבלת"מ, ועכשיו כיון שאני משתמש בו אז אני צריך לחסוך מחדש את הסכום הזה כי פעם בחודש אני משתמש בו לשוטף, ואם יהיה לי בלת"מ אני לא יוכל להשתמש בו.

ההפסד.
דיברתי על להחזיק סכום שווה ערך למשכורת.
גם אני.
יש לי X כסף בקרן כספית לבלת"מ,
אם גם ככה יש לך קרן חירום זה באמת לא משנה אם אתה מחזיק אותה בכספית או בעו"ש.
חשבתי שאין לך קרן חירום.
ועכשיו כיון שאני משתמש בו אז אני צריך לחסוך מחדש את הסכום הזה כי פעם בחודש אני משתמש בו לשוטף, ואם יהיה לי בלת"מ אני לא יוכל להשתמש בו.
מה? למה?
מה זה משנה אם אתה לוקח את הכסף לבלת"מ מהחלק של קרן החירום בעו"ש או מהחלק שלה בקרן הכספית?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G איך להתחיל לנהל תיק שאחר בנה? שוק ההון 17
ח איך לנהל לבד חשבונות של עוסק מורשה - הוצאות והכנסות מיסים 5
sharon ניהול התיק במקרה לא צפוי שאני לא אוכל לנהל אותו בעצמי שוק ההון 20
Michel קופת גמל ישנה + תיק השקעות לאדם מבוגר. איך לנהל את ההשקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
N איך לנהל עובדים ומשימות בצורה יעילה? אוף טופיק 10
S משתמשי ספארק - האם אפשר לנהל תתי תיקים באותו החשבון? (לילד ושלנו) שוק ההון 3
E מחפש המלצות לאפליקציות שאפשר לנהל בהם השקעות וקריפטו שוק ההון 6
ס איך לשקלל, לנהל ולאזן תיק השקעות משולב דירה (נדל''ן) שוק ההון 4
ד פרישה מוקדמת הייטק איך לנהל את הפיצויים בין מקומות עבודה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
N השוואה שביצעתי בעולם ה: "היכן לנהל את הכסף" שוק ההון 3
ה איפה עדיף לנהל תיק השקעות שוק ההון 73
Liron2035 האם אפשר לנהל את קרן ההשתלמות דרך IB? שוק ההון 5
לא חשוב שמות זקוק להדרכה מפיקוד העורף כיצד לנהל תיק השקעות בזמן משבר ניחוח 2008 אוף טופיק 3
amikal אם יותר זול לנהל תיק השקעות בבית השקעות למה אנשים עדיין מנהלים אותו בבנק? שוק ההון 72
פ שיא החוצפה — אסור לאפשר לאזרחים "טפשים" לנהל בעצמם את כספם. המדינה חייבת לאסור זאת. צרכנות פיננסית 13
P איך לנהל ענייני מיסים בעבודה עם Fiverr? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
שרון למה בבתי השקעות עדיין כ"כ רוצים לנהל את הכסף שלכם? צרכנות פיננסית 1
N איך לנהל את הפיננסים שלי בארץ כשגרים בחו״ל? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 7
ג פורשים לפנסיה יוכלו לנהל כספי פרישה בעצמם מעבר לקצבת הבסיס בקופת גמל פטורה ממס צרכנות פיננסית 0
Y התלבטות היכן לנהל תיק השקעות צרכנות פיננסית 16
S חלוקת תקציב בין נדלן ושוק ההון (מניות) נדל"ן 6
מ דירה ראשונה - הגדרת תקציב ותזרים חודשי. נדל"ן 1
yossik תוכנות, אפליקציות למעקב ואנליזה של שוק ההון, ניהול תקציב ועוד... אוף טופיק 11
ח אופטימזציה בקננית רכב והחלטה על תקציב צרכנות פיננסית 1
O יש כבר מערכות מעקב תקציב מבוססות בנקאות פתוחה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
I עזרה בזיהוי ספר על ניהול תקציב צרכנות פיננסית 0
מ אקסולידית - ניהול תקציב חודשי ושידרוגים נוספים צרכנות פיננסית 3
L שאלות בניהול תקציב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
אוסף תאים משתכפלים איך להשקיע בבורסה עם תקציב אפסי: שוק ההון 12
T אפליקציה לניהול תקציב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
M מעקב שוטף אחרי תקציב- טיפים? צרכנות פיננסית 1
O בניית תקציב בצורה ויזואלית עבור ילדים צרכנות פיננסית 5
E שיתוף תקציב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13
M כלי לניהול תקציב וניהול שוטף צרכנות פיננסית 2
K תקציב אוכל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
1 איך ידעתם שמיקסמתם את היכולת לצמצם את תקציב המזון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
oz1987 המלצה לאפליקציה לניהול תקציב אישי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 45
פ מחפש המלצה לשואב אבק שנותן תמורה טובה למחיר . תקציב 800-1200 צרכנות פיננסית 9
A בניית תקציב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13
Jane Doe ניצול אופטימלי של תקציב רילוקיישן - איך הייתם מרהטים דירה מאפס? אוף טופיק 34
עמוס תקציב העצמות היבשות הוזכר בתועלת שולית אוף טופיק 1
גרהם חומר ברשת בקשר לשמירה על תקציב מאוזן, אנטי צרכנות וכד' מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
wa11a תקציב המדינה אוף טופיק 10
whybe כלי(ם) לניהול תקציב התפתחות אישית 2
מיקי איך אני מנהל תקציב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
ש עסק ביתי שעובר לדירה שכורה אוף טופיק 20
D בלוגים וספרים שעוסקים בחינוך ביתי וכדומה אוף טופיק 5
V אבטחה באתרי בנקים, ביתי השקעות וכדומה בישראל אוף טופיק 36
P STORAGE ביתי אוף טופיק 61
M הורדת עלות אינטרנט ביתי ב50% צרכנות פיננסית 2

נושאים דומים

Back
למעלה