• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך להחזיק זהב פיזי?

הקוקיה

משתמש סולידי
דירוג
13
שלום חברים
שאלה למתקדמים ולמאמינים בהחזקת זהב פיזי.
(בבקשה לא דיון על ETF של זהב, ולמה הן בעצם עדיפות)
נכון לכתיבת שורות אלה אונקייה של זהב נסחרת סביב ה 6000 ש"ח
חברת המטבעות הממשלתית (שכבר הופרטה אני יודעת) מוכרת מטבעות זהב של אונקייה ב 6000 ש"ח + 30% יותר +/-.
והסוחר שחברים המליצו עליו כאמין מוכר ב 6000 ש"ח + 22% פחות או יותר.

היה ואני רוצה להחזיק זהב פיזי
מהן הדרכים הטובות ביותר שאתם מכירים לרכוש אותו? בבטחה ואם אפשר בעלות כמה שפחות יקרה?
שירות שהשתמשתם בו/ מישהו שעבדתם איתו?

אציין שאני אכן מתכננת טיסה חודש הבא (אמן, הקורונה לא תסגור את השמיים שוב)
ואני אהיה בנורוויגיה ופורטוגל. אז קפיצה לכל אחת ממדינות אירופה על מנת לרכוש זם זהב ולשים בכספת זו בהחלט אפשרות
אני פשוט מחפשת המלצות/ עצות על איך לעשות זאת פרקטית.
בין אם בארץ או בחו"ל.
המון המון תודה

לרשת Degussa השוויצרית יש חנויות בכל מערב אירופה, אפשר להשיג שם בוליונים מכל הסוגים

מהן הדרכים הטובות ביותר שאתם מכירים לרכוש אותו? בבטחה ואם אפשר בעלות כמה שפחות יקרה?
הנסיון שלי בארה"ב(ולא עדכני במיוחד אולי היו שינוים).
ניתן לקנות מחברות מובילות בתחום דרך האינטרנט במחיר ספוט פחות או יותר.
אחסנה ניתן לבצע ברוב הבנקים שם בכספת אישית ובעלות של 0 ל200 דולר שנתי.

לא חייב להרחיק עד חו"ל, ניתן לקנות מסוחרים בארץ במחירים הוגנים יחסית (צריך להתמקח לפעמיים אבל אפשר לקנות עד 5% מעל הספוט).

נערך לאחרונה ב:
לא חייב להרחיק עד חו"ל, ניתן לקנות מסוחרים בארץ במחירים הוגנים יחסית (צריך להתמקח לפעמיים אבל אפשר לקנות עד 5% מעל הספוט).

תוכל להרחיב לגבי איתור סוחרים מהימנים לרכישת זהב?
אני מבין שיש תקן ת"י 299 של מכון התקנים המאמת את מידת הטוהר, אבל ממה שאני רואה לא קיימים סוחרי זהב מורשים ולא מורשים.
התחלתי להתעניין רק לאחרונה, אבל נראה לי תמוה שלא קיימים מקומות שידועים כאמינים.
צורפים משיגים את הזהב שלהם ממקור כלשהו... :O
ישנה דרך לבדוק את הזהב טרם הקניה?

תוכל להרחיב לגבי איתור סוחרים מהימנים לרכישת זהב?
אני מבין שיש תקן ת"י 299 של מכון התקנים המאמת את מידת הטוהר, אבל ממה שאני רואה לא קיימים סוחרי זהב מורשים ולא מורשים.
התחלתי להתעניין רק לאחרונה, אבל נראה לי תמוה שלא קיימים מקומות שידועים כאמינים.
צורפים משיגים את הזהב שלהם ממקור כלשהו... :O
ישנה דרך לבדוק את הזהב טרם הקניה?

יש מספר סוחרים טובים בבורסה ברמת גן. גוגל וקצת טלפונים ואתה תגיע אליהם.

הבדיקה של הזהב תלויה במה אתה מתכוון לקנות.
מטבעות - מטבעות ממשלתיים(בוליון או מטבעות שהונפקו בעבר ע״י מדינות כהילך חוקי) מוטבעים בטוהר ובמידות קבועות. מטבע זהב של 20 פרנק לדוגמא הוא בטוהר של 90% זהב, קוטר 21 מ״מ, עובי של 1.25 מ״מ ומשקל של 6.45 גרם.
שינוי בכמות הזהב לרוב תגרור שינוי בנפח ו/או משקל ולכן בדיקה של מידות המטבע והמשקל היא הכרחית.
בדיקת המשקל מתבצעת עם משקל אלקטורני(יש אצל הסוחרים) עם מינימום 2 ספרות אחרי הנק׳, הסטייה המותרת(מבחינתי לפחות) היא עד מקס׳ 1%. מעל/מתחת לזה יש סיכוי שמדובר בזיוף או שיש שחיקה גדולה מידי של המטבע.
מידות אפשר לבדוק עם קליבר, אם אין לך קליבר מטבע של 10 אגורות יכול לעזור בגלל שהמידות שלו קרובות מאוד למידות של המטבעות הנפוצים(20 פרנק וסוברין). הקוטר של מטבע 10 אגורות הוא 22 מ״מ והעובי הוא 1.61 מ״מ. אם אתה משווה נגיד בין 20 פרנק ו10 אגורות וה10 אגורות גדול בקצת ככל הנראה שהמטבע זהב תקין.
ממה שראיתי, יש הכי פחות זיופים במטבעות של 20 פרנק. וגם אם תיתקל, אתה תעלה על 99.9% מהם בבדיקה פשוטה של משקל ומידות.
מטילים - ניתן לזייף יחסית בקלות לעומת מטבעות, נדרש ציוד מתקדם על מנת לבדוק אם המטיל באמת מכיל בתוכו זהב. לא למתחילים ובכללי לדעתי לא מומלץ.
תכשיטים - חותמת זה נחמד אבל הכל אפשר לזייף. הסרטון הזה מסביר טוב את הבדיקה שאפשר לעשות (סוחרים מבצעים אותה בחינם אם אתה קונה) אפשר לעשות את הבדיקה הזאת גם למטבעות.

קניתי ומכרתי מעל 1 ק״ג של זהב, אם יש לך עוד שאלות אתה מוזמן לשאול.

קודם כל, תודה רבה על הפרטים והנכונות לעזור כל כך :)

יש מספר סוחרים טובים בבורסה ברמת גן. גוגל וקצת טלפונים ואתה תגיע אליהם.

העניין הוא, שבהיעדר מרשם כדוגמת פנקס הנוטריונים לסוחרי זהב, אני לא יודע כיצד להעריך מי נחשב כסוחר מהימן.
סוחר אחד שהפנו אותי אליו, מתהדר באתר כסוחר "מורשה" ומחיפוש ברשת נראה שישנם עוד כאלו.
במשרד הכלכלה כל הפרסומים שראיתי נוגעים לתקן הזהב שציינתי, ולהבנתי תקן זה מתמקד באספקט הצרכני של הזהב. קרי, רכישת תכשיטים כפי שהזכרנו שנינו.
לא ראיתי פרסומים או תקנות הנוגעים ישירות למורשים לעסוק בזהב. למעשה, הם אף כותבים שאין צורך ברישיון גם כשמדובר במסחר בתכשיטים.
גם לגבי זהב גולמי הם מציינים שלא נדרש רישוי או אישור כלשהו.
באתרים שנוגעים לממכר יהלומים ראיתי שאולי אפשר לעיין ברישיון עסק, תעודת חבר בורסה וכו' - אבל עיקר התעודות מתייחסות לעיסוק ביהלומים וגמולוגיה, וזה גם לא עומד בקנה אחד עם מה שראיתי במשרד הכלכלה.
האם לפי ידיעתך הבורסה ליהלומים מנפיקה רישוי פנימי הנוגע למסחר בזהב שאפשר להיעזר בו?
אולי עדיף להיקשר עם גורם בעל רישיון לעסוק ביהלומים כך שבעקיפין תהיה אסמכתא כלשהי לגבי הזהב?

ומשקל של 6.45 גרם.

להבנתי, מוצרי זהב ממשקל וטוהר כפי שציינת לגבי מטבעות צריכים הליך אימות דרגת זהב בהתאם לתקן ת"י 299.
האם כך הדבר? אני מניח שלא כיוון שלא מדובר ב"מוצר" במקרה של מטבע.

בדיקת המשקל מתבצעת עם משקל אלקטורני (יש אצל הסוחרים) עם מינימום 2 ספרות אחרי הנק׳,
תודה על הטיפ. אני רואה שגם משקל כזה עצמו עולה כמה מאות שקלים.

תכשיטים - חותמת זה נחמד אבל הכל אפשר לזייף. הסרטון הזה מסביר טוב את הבדיקה שאפשר לעשות (סוחרים מבצעים אותה בחינם אם אתה קונה) אפשר לעשות את הבדיקה הזאת גם למטבעות.

גם לפי התגובות זה נראה כך.
אפנה ואברר בעניין סוחרים כדי למקד שאלות ככל שתהיינה (מניח שדברים מסוים יתחדדו בקשר מולם ודברים נוספים יתגלו) ואם זה בסדר מבחינתך,
אז גם אשמח לשמוע את דעתך (כמובן לא ברמת המלצה או ייעוץ אישי, אלא רקע ודעות בלבד).

לגבי סוג - אין לי ספק שאתעסק במטבעות - זוהי המלצה שראיתי לגבי מתחילים בכל מקום.

קודם כל, תודה רבה על הפרטים והנכונות לעזור כל כך :)

זה נושא שמעניין אותי ככה שאני תמיד שמח לחלוק וללמוד D:

העניין הוא, שבהיעדר מרשם כדוגמת פנקס הנוטריונים לסוחרי זהב, אני לא יודע כיצד להעריך מי נחשב כסוחר מהימן.
האם לפי ידיעתך הבורסה ליהלומים מנפיקה רישוי פנימי הנוגע למסחר בזהב שאפשר להיעזר בו?
אולי עדיף להיקשר עם גורם בעל רישיון לעסוק ביהלומים כך שבעקיפין תהיה אסמכתא כלשהי לגבי הזהב?

אני מבין את הצורת חשיבה שלך אבל ב״שטח״ הדברים קצת שונים.
זהב הוא סה״כ מאוד פשוט להערכת שווי ולמסחר לעומת יהלומים וכנראה בגלל זה לא נדרש רישיון או תעודה מסוימת.
רישיון למסחר ביהלומים לא נותן ערך מוסף. דווקא הסוחרים הכי טובים שהכרתי התעסקו רק בזהב.
צריך לעשות הפרדה בין 2 סוגי סוחרים עיקריים, הראשון הוא מהסוג שמתמקד בתכשיטים כמו שרשראות, טבעות לחתונה וכו׳ והשני הוא מהסוג שאתה קונה ממנו כל מיני מוצרי זהב לפי משקל.
אף סוחר לפי משקל לא יקח מוצר זהב שהגיע אליו מירושה/אדם פרטי במיוחד למכון התקנים בשביל חותמת.
אתה תמצא חותמת רק אצל חלק מסוחרים מהסוג הראשון(ותשלם על זה פרמייה כבדה) או אצל הסוחר השני אם זה התגלגל אליו במקרה.
את המחירים הכי טובים אתה תמצא אצל הסוחרים מהסוג השני.

להבנתי, מוצרי זהב ממשקל וטוהר כפי שציינת לגבי מטבעות צריכים הליך אימות דרגת זהב בהתאם לתקן ת"י 299.
האם כך הדבר? אני מניח שלא כיוון שלא מדובר ב"מוצר" במקרה של מטבע.

אני מניח שהכוונה במוצר הוא תכשיט. חיתום מטבע מוריד לו את הערך האספני ואף אחד לא עושה את זה.

תודה על הטיפ. אני רואה שגם משקל כזה עצמו עולה כמה מאות שקלים.

אפשר להשיג בכמה עשרות שקלים באייבי, הם מספיק טובים.

גם לפי התגובות זה נראה כך.
אפנה ואברר בעניין סוחרים כדי למקד שאלות ככל שתהיינה (מניח שדברים מסוים יתחדדו בקשר מולם ודברים נוספים יתגלו) ואם זה בסדר מבחינתך, אז גם אשמח לשמוע את דעתך (כמובן לא ברמת המלצה או ייעוץ אישי, אלא רקע ודעות בלבד).
לגבי סוג - אין לי ספק שאתעסק במטבעות - זוהי המלצה שראיתי לגבי מתחילים בכל מקום.

קח בחשבון שהמידע שאתה תקבל בטלפון יכול להיות קצת שונה מהמידע שאתה תקבל בחנות עם מזומן ביד.
מוזמן בכיף לשלוח הודעה אם תרצה חוות דעת נוספת.

בהמשך לשרשור הזה,
יש המלצה על סוחר זהב אמין שאפשר למכור לו מטבעות זהב (בוליונים 50$ אמריקני)?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
the_newbie האם יש היגיון להחזיק ביטוח שב"ן בתקופת RELOCATION? צרכנות פיננסית 2
G למה להמשיך להחזיק קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
L להמשיך להחזיק באגח ממשלתי צמוד 5-10? שוק ההון 5
D התלבטות אם להמשיך להחזיק דירה שנייה. נדל"ן 23
א האם הגיוני להחזיק חשבון בib וגם חשבון בברוקר מקומי? שוק ההון 25
N קרן כספית - למכור או להחזיק ? שוק ההון 4
I מה מומלץ למי שמעוניין להחזיק קרן לשעת חירום שתוכל לתת מענה לשלל מצבי קיצון? שוק ההון 12
Y האם שווה להחזיק חשבון בחו"ל ואם כן כיצד? מה היתרונות והחיסרונות? פוסטים מאיכות נמוכה 9
K איך להחזיק (שפוי) כשהים סוער? אוף טופיק 15
שיר הלל לטבע מה הדרך הפשוטה והזולה ביותר להחזיק s&p 500? שוק ההון 14
B איזה א.ממשלתי להחזיק כדי לאזן sp500 ללא גידור מט״ח שוק ההון 8
Yos קרן אג"ח שהעלתה דמי ניהול - למכור/להחזיק? שוק ההון 7
ע האם ניתן להחזיק ETF ממונפים בגמל IRA ? שוק ההון 4
T האם יש טעם עדיין להחזיק באג"ח שוק ההון 4
ה למכור או להחזיק חזק מה אתם הייתם עושים שוק ההון 46
Liron2035 למה בכלל להחזיק חלק אג"חי שקלי? שוק ההון 38
M אז למה כן להחזיק אג"ח ממשלתי? שוק ההון 87
י להחזיק VIX שוק ההון 4
א להחזיק אג"ח מדינה ב2017 זה טירוף ? שוק ההון 6
O חדש בתחום, למה לא להחזיק רק MSCI World? שוק ההון 128
M כמה באמת עולה להחזיק קרן מחקה... שוק ההון 123
אורי דרך פשוטה להחזיק מניות? שוק ההון 5
ש ביטוח מנהלים- האם אפשר להוריד עמלות? האם כדאי להחזיק באופן עצמאי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 4
breezblock להחזיק רומבה, סולידי או לא סולידי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 49
Homer למכור אגח או להחזיק עד לפידיון שוק ההון 69
AlexNOSAM תרחיש שבו עולה ריבית הבנק המרכזי - מה כדאי להחזיק במצב כזה? שוק ההון 7
ר זהב במקום חיסכון בבנק, חכם או פחות??? פוסטים מאיכות נמוכה 19
ד כיצד קרן סל של ביטקוין משמשת כ"זהב דיגיטלי" ? השקעות אלטרנטיביות 8
י זהב IAU, מה ההיגיון? שוק ההון 5
R השקעה בקניית זהב השקעות אלטרנטיביות 4
M קיבלתי זהב ומטבעות בירושה שוק ההון 18
I נדל"ן ביוון לצורך ויזת זהב והתאזרחות בהמשך פוסטים מאיכות נמוכה 81
L בנקאות פתוחה - מכרה זהב או נפנופי ידיים? התפתחות אישית 2
Level מהם המקומות הטובים ביותר לקנות זהב/כסף פיזי בישראל ? השקעות אלטרנטיביות 3
D פדיון זהב שוק ההון 4
P מטבעות זהב השקעות אלטרנטיביות 2
L איך קונים חוזים על זהב/חיטה/תירס/כותנה? פוסטים מאיכות נמוכה 4
פסיוני סוויפט, ה. זהב צרכנות פיננסית 0
D גיל זהב מיסים 11
A קניית זהב דרך BullionVault - מה לציין בסיבת העברה וקטגוריית המס בעת העברת המט״ח דרך הבנק? השקעות אלטרנטיביות 1
מומו הברווז יתרון מטבעי ברכישת זהב בוליון אל מול ETF שוק ההון 3
L המלצות לעניין החלק הפאסיבי בתיק + זהב שוק ההון 10
milx חשיפה לזהב ע"י חברות תמלוגי זהב - לגיטימי? שוק ההון 7
G btb זהב, חיסכון kids או רגיל שוק ההון 2
E הטעם שבהחזקה לא-פיזית של זהב + הקצאת פלח הזהב בתיק שוק ההון 4
ס תיק זהב ומדדי טכנולוגיה עולמיים שוק ההון 97
קפה שחור [וורן באפט קונה חברת כריית זהב בפחות מ-0.5% מהתיק של ברקשייר] אוף טופיק 46
ITS קרן מחקה זהב ישראלית - יש כזו חיה? שוק ההון 16
M כלוב זהב אוף טופיק 37
N מה התחליף ל קסם זהב? שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה