• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עזרה טכנית: איך להשוות נייר מתל אביב עם נייר מחו"ל

מרק עוגיות

משתמש בכיר
דירוג
4,754
אני רוצה להשוות התנהגות עבר של קרן שנסחרת בתל אביב עם קרן שנסחרת בבורסת לונדון, כלומר לשים אותם על אותו גרף, או לפחות שני גרפים עם אותם צירים. הבעיה שלא מצאתי אתר שיודע להראות את שני הגרפים, וגם אם אנסה להסתכל באתרים שונים, הגרף הישראלי נותן את העלות ההיסטורית רק בשקלים, מה שלא מאפשר השוואה. יש למישהו רעיון איך אפשר לעשות את זה?

את יכולה לנסות את:

בעבר אני יודע שהוא תמך גם בקרנות שנסחרות בארץ וגם בכאלו בחו"ל.
והוא ידע גם להכפיל בשער המטבע אם רוצים.

אבל לא השתמשתי כבר מזמן אז לא בטוח מה המצב היום

אני רוצה להשוות התנהגות עבר של קרן שנסחרת בתל אביב עם קרן שנסחרת בבורסת לונדון, כלומר לשים אותם על אותו גרף, או לפחות שני גרפים עם אותם צירים. הבעיה שלא מצאתי אתר שיודע להראות את שני הגרפים, וגם אם אנסה להסתכל באתרים שונים, הגרף הישראלי נותן את העלות ההיסטורית רק בשקלים, מה שלא מאפשר השוואה. יש למישהו רעיון איך אפשר לעשות את זה?
אפשר עם קצת מאמץ בגליון עבודה. השקעה ראשונית לא טריויאלית, אבל גמיש ולכן יהיה שימושי גם להשוואות עתידיות.

אפשר עם קצת מאמץ בגליון עבודה. השקעה ראשונית לא טריויאלית, אבל גמיש ולכן יהיה שימושי גם להשוואות עתידיות.
איך מייבאים את הנתונים לגליון עבודה? אני מכירה אפשרות בgoogle sheets אבל אני חושבת שזה לא עובד לניירות ישראליים

איך מייבאים את הנתונים לגליון עבודה? אני מכירה אפשרות בgoogle sheets אבל אני חושבת שזה לא עובד לניירות ישראליים
יש גם לניירות ישראלים, פשוט משתמשים במזהה מגוגל פייננס בגוגל שיטס. לא יודע איך באקסל, מניח שיש תוסף כלשהו או שבאמת אפשר לייבא ידנית.

יש גם לניירות ישראלים, פשוט משתמשים במזהה מגוגל פייננס בגוגל שיטס. לא יודע איך באקסל, מניח שיש תוסף כלשהו או שבאמת אפשר לייבא ידנית.
אתה יודע איך מוצאים בגוגל פייננס את המזהה של קרן נאמנות שנסחרת בתל אביב? מספר הנייר לא עובד לי

איזה 2 קרנות את מחפשת?

האמת שגם אני לא מוצא. כנראה שהם לא תומכים בכל הניירות. עדיין אפשר לייבא נתונים היסטוריים.

האמת שגם אני לא מוצא. כנראה שהם לא תומכים בכל הניירות. עדיין אפשר לייבא נתונים היסטוריים.
אתה יודע איפה אפשר למצוא נתונים היסטוריים של הקרן הישראלית בצורה שקלה ליבוא?

IWDA זאת קרן סל עם מסחר רציף שנסחרת בלונדון.
5124573 זאת קרן מחקה סינטטית ישראלית. כתלות באיפה החוזים נסחרים, שער סוף יום שלה יכול להיות להקבע לפי לונדון או ניו יורק או אפילו ערבוב אם היא תשתמש במכשירים נוספים או תתעדכן בשווי לאחר שעות המסחר.
ההבדלים האלו משמעותיים כי השער משתנה בין סוף יום מסחר בלונדון לסוף יום מסחר בניו יורק.
להשוואה מדויקת צריך לבדוק עם תכלית איך בדיוק מחושב שער יומי של 5124573.

להשוואה מדויקת צריך לבדוק עם תכלית איך בדיוק מחושב שער יומי של 5124573.
למה זה משנה מה קורה ברמה יומית?
אנחנו רוצים לראות התנהגות לאורך 10 שנים.

משנה רמה היומית כי היא קובעת שעת ההתחלה ושעת הסיום, שהרמות יכולות להיות שונות ולגרום להשוואה שגויה.
דוגמה, נניח
* שתי קרנות אחת לונדונית ואחת אמריקאית עוקבות מושלם אחרי מדד הייחוס
* ביום הראשון של ההשוואה היו עליות 1.5% מסגירת המסחר בלונדון ועד לסגירת המסחר בניו יורק
* ביום האחרון של ההשוואה היו ירידות 1.5% מסגירת המסחר בלונדון ועד לסגירת המסחר בניו יורק
השוואה נאיבית לפי תאריך בין קרן שמבוססת על מחיר לונדון למחיר ניו יורק תראה שהקרן הלונדונית עשתה 3% יותר מהקרן הניו-יורקית
גם אחרי ממוצע לעשר שנים זה הבדל של 0.3%...
השוואה חייבת להיות בנקודות זמן זהות. אותו תאריך בשעות שונות ביום אינו אותה נקודת זמן.
בהשוואה בין קרנות אמריקאיות בלבד או אנגליות בלבד זה קל.
קרנות וקופות גמל ישראליות מחזיקות בפועל מכשירים בבורסה הישראלית, בלונדון ולפעמים בניו יורק (ואולי גם בבורסות אחרות) כל אחת עם שערי סגירה בשעה אחרת ולכן ההשוואה מטעה.

משנה רמה היומית
נניח שהתחלנו עם קרן שהמדד שלה עומד על 100 נקודות.
בסוף התקופה המדד הכפיל את עצמו, ולשיטתך, בקרן אחת נראה למשל 201 נקודות, ובקרן השנייה נראה 198 נקודות.
אז מה?
זה רק תנודה זמנית של היום האחרון מתוך תקופה של 3650 ימים. זה לא ישנה שום דבר בגרף של 10 שנים.

פותח השרשור רצה להשוות בין שתי קרנות שעוקבות אחרי מדד MSCI WORLD, ניתן לצפות שהתשואה תהיה דומה כי מדובר באותו נכס בסיס והוא בדיוק מחפש את ההבדלים הקטנים שיהיו בין הקרנות. השוואה נאיבית שמבוססת על תאריכים בלבד מבלי להתייחס לשעת הדגימה תגרום להבדל וצריך להיות מודעים לזה.

פותח השרשור רצה להשוות בין שתי קרנות שעוקבות אחרי מדד MSCI WORLD, ניתן לצפות שהתשואה תהיה דומה כי מדובר באותו נכס בסיס והוא בדיוק מחפש את ההבדלים הקטנים שיהיו בין הקרנות. השוואה נאיבית שמבוססת על תאריכים בלבד מבלי להתייחס לשעת הדגימה תגרום להבדל וצריך להיות מודעים לזה.
למעשה פות"ש מנסה לפתור את הבעיה של מדידה במטבעות שונים.

ובכל מקרה אני מסכים עם @כימאי שצריך לבדוק על תקופות ארוכות כדי לנקות אפקטי קצה.

פותחת השרשור מעוניית לצפות בגרף על רצף זמן בו יש שתי עקומות.
העובדה שאם תעשה זום חמש פעמים תגלה בנקודת הקצה איזשהו מרווח לא רלוונטית לשאלה, ובטח שלא שעת הדגימה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I portolio on google sheets עזרה טכנית שוק ההון 3
א עזרה טכנית גוגל דוקס אוף טופיק 1
B עזרה טכנית ל-NOOB: מה אני רואה? שוק ההון 2
A עזרה בהבנת עסקאות וזמינות כסף בIB שוק ההון 1
S עזרה למשפחה - סמים אוף טופיק 38
tomchoook עזרה לחבר במינוס צרכנות פיננסית 4
R עזרה בקורס במימון חברות אוף טופיק 1
B עזרה פתחתי חשבון מסחר פעם ראשונה שוק ההון 2
י צריך עזרה בלבחור ברוקר שוק ההון 14
A עזרה בהבנת עסקה מתמשכת נדל"ן 14
דניאל פינקלברג עזרה בגוגל Sheets, חישוב רבית לילד אוף טופיק 6
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
A עזרה במעבר ל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
S Apple ID מכשירי אפל - עזרה פוסטים מאיכות נמוכה 2
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
D1Ohadi עזרה למשקיע פסיבי במצוקה מיסים 14
S עזרה בבחירת ברוקר במעבר ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
G עזרה בנושא פינוי בינוי ותוכנית מתאר נדל"ן 0
כ עזרה במשמעות הנסח טאבו תאור דירה: אולם נדל"ן 5
א עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
S עזרה בהשקעה לטווח ארוך? שוק ההון 4
Marcus Aurelius עזרה בפיענוח אג"ח מסויים שוק ההון 9
י עזרה בנוגע לפתיחת חשבון מסחר אמריקאי למשקיע פסיבי שוק ההון 12
R טופס 1322 עזרה בהשלמת חישוב הפסדים להעברה מיסים 2
Y עזרה בהבנת גרף portfolio performance בIB שוק ההון 0
O עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
M טריפל סיבים - עזרה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
tomchoook עזרה במילוי טופס 1322 מיסים 16
tomchoook עזרה בחישוב מס על הכנסה משכ״ד נדל"ן 7
I עזרה במילוי 1322 מיסים 2
Michel מחפש עזרה בענייני רישום בטאבו ובטבלת איחוד וחלוקה. נדל"ן 0
I עזרה באסטרטגיה נדל"ן 17
H עזרה במציאת קרן השתלמות פאסיבית מדדי חו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L עזרה - מציאת שער קניה בפלטפורמות פוסטים מאיכות נמוכה 5
E עזרה במציאת תבע באלפי מנשה נדל"ן 4
V עזרה עם מוצר בקניה מאמזון צרכנות פיננסית 8
B עזרה בהלוואה צרכנות פיננסית 16
ב עזרה בהשוואת תשואות שוק ההון 1
O עזרה בנושא דיווח מס רווחי הון חצי שנתי במסחר דרך ברוקר זר מיסים 11
A עזרה בקשר לדירה להשקעה נדל"ן 54
N טופס 134 עזרה במילוי חלק של ק"ה מיסים 29
יבגני_ל עזרה עם טופס 161א פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T עזרה בנושא תיאום מס מיסים 2
Level מבקש עזרה להבין למה האג"ח השקלי של חברת החשמל בחשבון שלי מראה הפסד חריג שוק ההון 2
A צריך קצת עזרה בלהבין את אופציות ההשקעה בבלנדר צרכנות פיננסית 2
E מבקש עזרה. לשכור או לקנות נדל"ן 1
V RSU - עזרה במשמעות המושגים: Vested/Unvested/Shares פוסטים מאיכות נמוכה 9
י אסטרטגיית פרישה, עזרה בportfoliovisualizer שוק ההון 8
B עזרה | מה לעשות עם הכסף? שוק ההון 2
B עזרה במילוי 161א מיסים 12

נושאים דומים

Back
למעלה