• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תשואות של אפיקי השקעה שונים לאורך השנים

Yevgeny

משתמש בכיר
דירוג
7,170
אני חושב שזו אחת הויזואליזציות היותר טובות שמצאתי להיסטורייה התשואות של סוגי נכסים שונים מאז 1975: https://www.bullionvault.com/US_Annual_asset_performance_comparison_1975-2014.pdf
היא מציגה לא רק את התשואות של כל נכס, אלא גם ביצועיו יחסית לאפיקים חלופיים.

מי היה מנחש משנה לשנה מה יהיה האפיק המוצלח ביותר בשנה הבאה?

מבחינתי זה דוגמא יפה המחזקת את הטיעון לתיק מפוזר עם חלוקה עקבית וקבועה בין אפיקים שונים ששומרים עליה עם איזון משנה לשנה - מה שמבטיח קנייה בשפל ומכירה בשיא (בין אם זה מניות/אגח, הארי בראון, וכו׳).

* מקור התרשים הוא אתר עם זיקה לאחד הנכסים הללו, אך להתרשמותי תוכן התרשים עצמו מדויק

סיכום מנהלים של ההודעה הזו זהב הוא נכס שאני מעדיף מחוץ לתיק ההשקעות שלי בלי קשר לתשואה שהוא יניב לטווח הקצר (כלומר אסטרטגית אני מעדיף תיק ללא רכיב זהב).

פרופורציות מאת ג׳רמי סיגל

http://www.stockmarket-investing.co...02/stocks-vs.-bonds-bills-Gold-ad-the-CPI.jpg

פרופורציות התפלגות התשואות של הנכסים בהתאם לאורך ההשקעה

http://static.squarespace.com/stati...1371087142720/StockBondsTBillsGoldReturns.png

ועוד קצת מאותו מקור

http://static1.squarespace.com/stat...145238/StockBondsTBillsRealRollingReturns.png

ועוד

http://static1.squarespace.com/stat...51084589/StockGoldRealRollingReturns_2013.png

בתרשים האחרון ברור שב 10-15 השנים האחרונות הזהב הניב תשואה גבוהה משמעותית מעל ממוצע רב השנים שלו. תשואה כפי שאפשר לראות מהתרשים של סיגל קרובה לאפס ריאלית (כלומר הזהב לפני עלויות אחזקה ושאר הפתעות מדביק את האינפלציה פחות או יותר).
מסקרן אותי העלות של אחזקה של זהב פיזי בכספת בארץ אחרת (כולל הטיסות, שהות, זמן חופש וכו׳ כמובן לפי החלק היחסי אם משלבים את זה בחופשה) או אלטרנטיבות אחרות אם אתם יכולים לשתף. ההשפעה של צורת אחזקה כזו על התשואה נשמעת לא זניחה.

בקישור של יבגני אגב טוענים שבתקופה המדוברת מ1975 הזהב הניב תשואות נומינליות של 580% סה״כ לעומת 9000% במניות ארהב, 4000% במניות חוץ, 12500% בריטים אבל בכל זאת מעט יותר מהאינפלציה המדווחת (המדווחת כי יש הטוענים שהאמיתית גבוהה יותר) של 350%, ממש קרוב לתשואה על ״מזומן״ (כנראה אגח טווח קצר) 572% ומעט מעל הדיור 530%.
לשניים האחרונים עם התשואה הקרובה תנודתיות נמוכה בהרבה ותפיסת סיכון מוצדקת נמוכה בהרבה מהשקעה בזהב.
תיק מפוזר או לא לדעתי יש נכסים אלטרנטיביים עם קייס הרבה יותר טוב מזהב והתוצאות האמפיריות של העשורים האחרונים לא משכנעות כי הן לא מספיק אינפורמטיביות לגבי אופי התשואה לטווח ארוך של נכס זה כפי שאפשר לראות בתרשימים בלינקים.

בקיצור בטווח הארוך מניות ניצחו.

האם הקרנות הללו של ואנגרד פתוחות לתושבי חוץ VWINX VWELX

מכיוון שבכל זאת אנחנו בבלוג הסולידית, מה הן הקרנות העוקבות/תעודות הסל אשר עוקבות אחרי כל אחד ואחד מסוגי הנכסים המדוברים?

תודה. אם הבנתי נכון, יש מדדים שלא ניתן לרכוש בארץ או לחילופין מה שקיים בארץ מחולק בצורה שונה ממה שיש בטבלה

היי שוב
עשיתי מעבר על האפשרויות ואני אשמח אם תשלימו לי את התמונה ותתקנו במידה ויש לי טעות, או תתנו לי הכוונות איך לעשות זאת בעצמי. יש 10 תחומים:

Inflation/אינפלציה: קסם KTF ממשלתי צמוד (סימול 5113386 ) – ד"נ 0.03%

Cash/שקלי(?): יש פסגות מחקה ממשלתי שקלי ריבית קבועה 5+ שנים (סימול 5111489)– ד"נ 0.012% ויש הראל פיא מחקה שקלי ריבית קבועה 5-2 שנים (סימול 5117262 ) – ד"נ 0.02%. מה עדיף לדעתכם?
או שאולי להשקיע חצי חצי? אולי הכוונה פה בכלל לכסף ולכן האפשרויות הן פסגות מחקה מק"מ (סימול 5111265 ) – ד"נ 0.02% או מנורה מבטחים כספית (סימול: 5119680) – ד"נ 0.06%

Bonds/אג"ח (ממשלתי?): איזה אג"ח בהקשר הזה?

US Stocks/מניות ארה"ב (S&P?): קרן נאמנות אי.בי.אי סל S&P 500 (סימול 5117601) ד"נ 0.03%

NON US Stocks/מניות מחוץ לארה"ב: קרן הנאמנות תכלית TTF סל מניות חו"ל (5121322) – דמי ניהול %0.03 או תעודת הסל פסגות סל MSCI All Country עולמי (סימול 1124106) או קסם עולמי כל המדינות (סימול 1119296) – ד"נ 0.95% - לא ממש הבנתי מה שונה ביניהן ומה באמת עוקבת כמו שצריך.

Corp Bonds/אג"ח קונצרני: פסגות מחקה תל בונד שקלי (סימול 5113071 ) – ד"נ 0.02% או פסגות מחקה תל בונד צמודות (סימול 5117486) – ד"נ 0.025% או קסם KTF אג"ח קונצרניות ארה"ב (5118179) – ד"נ 0.03%. מה לדעתכם זה אומר? הצמוד? השקלי? או אולי להשקיע בשלושת האפשרויות?

real estateq/נדל"ן: פסגות סל נדל"ן אירופה (סימול 1099555) – ד"נ 1.00% ו/או מיטב סל ריט ארה"ב (סימול 1101427) – ד"נ 1.20% - אולי את שתיהן כדי לכסות את הכל או שיש אחת שמכסה את הכל?

comodities/סחורות: סגות סל סחורות נזילות (סימול 1096650) ד"נ 0% - מכילה נפט גולמי, נפט להסקה, אלומיניום, תירס, חיטה, זהב - האם זה מספיק? היא גם מכילה זהב אז אולי אפשר לוותר על הזהב בפני עצמו?

US Housing?: מה זה אומר ?

gold/זהב: מיטב סל סחורה זהב לונדון (סימול 1121789 ) – ד"נ 0.80% או להשתמש בזו של הסחורות שכבר מכילה זהב?

תודה מראש!
שימו לב שאין פה כוונה שתמליצו לי במה להשקיע אלא רק למפות את התמונה לסימולים הנכונים

כתבתי מחדש את ה PDF כאקסל על מנת לעשות חישובים למשך ה 40 שנה אבל לצערי אי אפשר להעלות לפה XLS, @הסולידית האם תוכלי לאפשר זאת על מנת שאעלה לכאן את הקובץ? או שאולי יש פיתרון אחר?

מה שכן, שמתי לב שאם נשים 10K בכל אפיק למשך 40 שנה וניתן לו לרוץ, הסכום לבסוף יהיה גבוה במיליון שקל! לעומת מצב שבו בכל שנה נאזן את התיק לכל עשרת האפיקים. כלומר לאזן מחדש את התיק יעבוד לרעתנו במקרה הזה. נקודה למחשבה.

כתבתי מחדש את ה PDF כאקסל על מנת לעשות חישובים למשך ה 40 שנה אבל לצערי אי אפשר להעלות לפה XLS, @הסולידית האם תוכלי לאפשר זאת על מנת שאעלה לכאן את הקובץ? או שאולי יש פיתרון אחר?

מה שכן, שמתי לב שאם נשים 10K בכל אפיק למשך 40 שנה וניתן לו לרוץ, הסכום לבסוף יהיה גבוה במיליון שקל! לעומת מצב שבו בכל שנה נאזן את התיק לכל עשרת האפיקים. כלומר לאזן מחדש את התיק יעבוד לרעתנו במקרה הזה. נקודה למחשבה.
אם הבנתי נכון אז מה שרשמת לא מפתיע, כי בזה שלא נגעת בתיק, גרמת לזה שהקצאת הנכסים השתנתה והנכסים היותר מניבים תפסו פלח הולך וגדל. סיכוי טוב שהתשואה העודפת באה על חשבון תנודתיות מוגברת. סוג של אבולוציה של תיק השקעות.

אם הבנתי נכון אז מה שרשמת לא מפתיע, כי בזה שלא נגעת בתיק, גרמת לזה שהקצאת הנכסים השתנתה והנכסים היותר מניבים תפסו פלח הולך וגדל. סיכוי טוב שהתשואה העודפת באה על חשבון תנודתיות מוגברת. סוג של אבולוציה של תיק השקעות.
זה מסתדר עם מחקרים שמראים שלאורך זמן תיק של 100% מניות מניב תשואה גבוהה יותר מתיק מאוזן על חשבון תנודתיות יתר במשברים :)

כלומר איזון הוא לא דבר טוב... אז מה לגבי כל הנאמר בבלוג הזה לגבי איזון פעם בשנה של התיק?
האם מישהו יכול לעזור לי להשלים את המיפוי שהתחלתי?
תודה

כלומר איזון הוא לא דבר טוב... אז מה לגבי כל הנאמר בבלוג הזה לגבי איזון פעם בשנה של התיק?
איזון הוא דבר מצוין אם אתה לא יכול לראות את התיק שלך מאבד 40-50% מערכו. הוא מקטין תנודתיות. תנודתיות בהגדרה היא תנועה גם למעלה וגם למטה...
אם אתה יודע שאתה יכול להתמודד עם קריסה כזו של התיק, בבקשה - לך על 100% מניות.
לא יכול? תחשוב עם כמה הפסד על הנייר אתה יכול לישון בלילה, כי זה מה שחשוב בסופו של יום

כלומר איזון הוא לא דבר טוב
ממש ממש לא!
לאיזון יש משמעות עצומה בהפחתת התנודתיות של התיק.

אם התיק הלא מאוזן מתרסק ב-50% ואתה חוטף פיק-ברכיים ומוכר אז הפסדת הון עתק.
אם התיק המאוזן מפסיד 30% אז אתה לא בהכרח תמכור כל כך מהר כי החבר שלך הפסיד 50% ומצבך טוב ממצבו.

הכל מסתכם ביכולת ההתמודדות שלך עם הפסד תיאורטי והמנעות מלקבע אותו להפסד אמיתי.

אני אישית מחזיק תיק של 100% מניות כי אני לא מייחס חשיבות למחירי המניות אחרי שרכשתי אותן.
שווי התיק שלי על הנייר יכול להתנדנד בצורה קיצונית אבל מכיוון שהוא לא חשוב לי אני יודע שאני אוכל להתמודד עם התנודות הללו ולהמשיך בדרך שהחלטתי עליה.
גישה זו היא לא פשוטה למימוש ולא מתאימה לרוב האוכלוסיה.

לא תמיד הדבר הכי טוב הוא באמת הכי טוב!

**עריכה**
אני רואה ש @Bebonitus השיג אותי :)

הבעיה היא שאנשים חיים בעולם האמיתי ולא באקסל, וכשאדם בעולם האמיתי מפסיד 50% מתיק השקעות של 2 מליון ש"ח הוא עלול להפסיק לבטוח בטווח הארוך.
ולכן האיזון מאפשר שמירת תיק השקעות ברמת סיכון קבועה בהתאם לעמידות המשקיע.
דרך אגב העמידות משתנה עם החיים, יתכן שאדם צעיר בן 20 ללא חובות ושאיפות לדירה ישקיע 80% מהונו במניות אבל בן 40 + 3 ילדים ומשכנתא ינהג ביתר זהירות, וכמובן בעת פרישה (גיל 65~ או לפני) בהתאם לתוחלת החיים האלוקציה יכולה להשתנות (פורש בגיל חמישים עשוי לספוג עשור של השקעות רעות לעומת פורש בגיל 65 (במידה ותוחלת חיים היא 80)

ומאחר וכמות הכס; שאתה חוסך היא בעלת משמעות, מי שמשקיע 100% מניות בתיק של 100 ש"ח אינו מרגיש את אותו לחץ של מי שמשקיע 4 מליון ש"ח בתיק של 100% מניות ...או כמו שמשהוא אמר לי, טיפוס הרים ללא ציוד חבלים ויתדות על הר תבור לא שקול לטיפוס הרים (ללא ציוד) על האברסט ...
וחשוב לזכור שלכל אחד יש את האברסט שלו (יש אנשים שעבורם 1/2 מליון ש"ח זה אברסט ואחרים 10 מליון)

נערך לאחרונה ב:
תודה על התגובות. אני כמובן מדבר על התשואה לאורך זמן ולא על הסכום כי בסופו של דבר, מה שמעניין אותנו זו התשואה/הסכום שנקבל לבסוף. אין כוונה להשקיע רק במניות אלא להשקיע בכל אחד מהאפיקים ולאזן או לא לאזן ביניהם ברמה השנתית.

בכל מקרה, כשמסתכלים על 10 האפיקים האלה, רואים שרק מניות (ארה"ב), מניות (לא ארה"ב) ונדל"ן הניבו תשואות יפות וכל השאר... גימגמו, בטח כשמדובר בטווח של 40 שנה. אם ככה, אולי בכלל שווה להשקיע רק ב 3-4 האפיקים שנתנו את התשואה הכי גבוהה ואולי אז, יהיה שווה לאזן את התיק פעם בשנה. אני אבדוק את זה.

תודה על התגובות. אני כמובן מדבר על התשואה לאורך זמן ולא על הסכום כי בסופו של דבר, מה שמעניין אותנו זו התשואה/הסכום שנקבל לבסוף. אין כוונה להשקיע רק במניות אלא להשקיע בכל אחד מהאפיקים ולאזן או לא לאזן ביניהם ברמה השנתית.
אתה מפספס פה משהו עקרוני, שאני ממליץ לך לעשות סטופ רגע ולקרוא קצת עליו וזה נושא הסיכון בהשקעה. אתה לא יכול להשוות שני מסלולי השקעה לפי התשואה בלי להתייחס לסיכון שנדרש להשגת התשואה הזו. זה קל בדיעבד להסתכל על הסטטיסטיקה ועל הגרף ולחשוב לעצמך "וואו איזה קל. רק לחכות 20 שנה ולקטוף את התשואה". באמצע יש נפילות חדות - שהן הסיכון שבהשקעה.
לא הצגת פה שום דבר חדש. כולם יודעים שמניות זה הנכס הכי מניב. סו וואט?? אם זה היה כל הסיפור אז כל יועץ השקעות היה ממליץ לכל בן אדם להשקיע 100% מהכסף שלו במניות ונגמר הסיפור. אבל הרי זה לא ככה נכון? השאלה היא כמה סיכון לקחנו כדי לקבל את התשואה הזו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א תשואות מפורסמות של קופג וקהש - לפני או אחרי הוצאות ניהול השקעות ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
U תשואות היסטוריות של הבורסה בישראל וארה"ב שוק ההון 14
O שאלה בנושא תשואות של מק"מ שוק ההון 0
N איך זה הגיוני, שהאגחים של המניות בתל בונד 40 נותנות תשואות עלובות כל כך? אני מפספס משהו.. שוק ההון 22
M תשואות של קרנות פנסיה ברירת מחדל 2018 צרכנות פיננסית 26
S לגבי האתר שמשווה תשואות עבר של קרנות שוק ההון 7
R השוואת תשואות של תעודת סל ישראלית על המדד העולמי מול שילוב של IWDA + EIMI שוק ההון 2
ח איך אני משווה בין תשואות של קרנות פנסיה? צרכנות פיננסית 17
ש מנסה להבין מה הסיפור של תשואות האגחים האמריקאיים שוק ההון 3
M כמה כסף עשה הילד שלכם השנה? שנה ל''חיסכון לכל ילד'': תשואות של עד 18% שוק ההון 49
א תשואות עבר של קרנות השתלמות שוק ההון 2
ת תשואות זהות באותו מסלול- SP500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M תשואות נמוכות במסלול מחקה S&P בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
E צפי תשואות אג''ח לא צמוד נדל"ן 1
P מחפש מחשבוני פנסיה להשוואת דמי ניהול ומסלולי תשואות, יש דבר כזה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
E קרן פנסיה מול גמל IRA - הבדל תשואות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
ע עדיין אג"ח להורדת סיכון רצף תשואות? שוק ההון 12
ב עזרה בהשוואת תשואות שוק ההון 1
א הבדלי תשואות בין מדד צובר למחלק שוק ההון 3
C בס״ד שוק ההון תשואות 2022 YTD שוק ההון 15
קוף שמבין תשואות דומות או שונות באותה קרן מחקה? שוק ההון 1
I עד כמה תשואות האג"ח לטווח ארוך משפיעות על מחירי הדירות? שוק ההון 21
I הבדלי תשואות בין מסלול השקעה מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I הבדלי תשואות בין מסלול השקעה מחקה מדד שוק ההון 5
M השוואת תשואות בS&P 500 בקרונות השתלמות / קופות גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א השוואת תשואות קופות גמל לסנופי שוק ההון 8
T השוואת תשואות קרנות מחקות ישראליות מול איריות - ממצאים אמפיריים? פוסטים מאיכות נמוכה 0
א האם לעבור גוף חסכון לאור תשואות נמוכות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
N תשואות קופת גמל מחקה מדד S&P 500 - פניקס VS מגדל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
פ קרן השתלמות מקסום תשואות ע"י פיזור הכסף בין מסלולי ההשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
פ תשואות עבר לא מנבאות תשואות עתיד, מה בכל זאת הערך שלהן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
SeaGull פערי תשואות בין גמל לקה"ש באותו מסלול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
L תשקיף אגח והשוואה בין תשואות שוק ההון 10
R סלייס - תשואות מוצרים עוקבי S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 57
Y אלטשולר שחם VS מיטב דש - השוואת תשואות שוק ההון 28
Koby Paris סיכום תשואות 2020 ותובנות ל 2021 שוק ההון 99
M בירור תשואות בקופות גמל שוק ההון 1
S S&P500 - תשואות גמל השתלמות מחקה מדד אל מול בלקרוק שוק ההון 11
yodo [תוכנה גנרית כלשהיא שמבטיחה תשואות גבוהות] - משהו מכיר? שוק ההון 22
א שאלה לגבי תשואות אג"ח שוק ההון 6
S היכן ניתן לראות תשואות שנתיות לקרנות פנסיה? אוף טופיק 2
P למה חלק מקרנות הסל המחקות לא מציגות תשואות כמו המדד שוק ההון 10
1337justme הבדלי תשואות בין קרנות בלקרוק ישראל לבלקרוק בלונדון מעבר לשער דולר-שקל שוק ההון 6
C פערי תשואות בין מדד S&P לקופת גמל להשקעה מחקת מדד S&P שוק ההון 6
T הבדלי תשואות בין קרנות מחלקות לצוברות שוק ההון 11
G תשואות אוף טופיק 2
S הערכת תשואות - למה ואיך? שוק ההון 3
G מסלול מדדי מניות - פנסיה מול גמל - השוואת תשואות צרכנות פיננסית 11
Yoss תשואות תל-אביב מול סנופי - האמנם חוסן מקומי? שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה