• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תל אביב (ישראל?) מקום 1 ביוקר המחייה

לגבי החלק הראשון - אם המדינה לא תתערב, בלחץ האזרחים, אז מי ישנה את זה?
"יוקר המחיה" זה סתם שם מפוצץ שנתנו לתופעה שבה קשה לי להשיג את כל מה שאני רוצה.

אצל אדם אחד "יוקר המחיה" זה גנים לילדים,
אצל אחר זה סעיף הדיור (רוצה לגור בצפון ת"א או להיות בעלים של דירה בגיל צעיר),
אצל שלישי זה טיולים בחו"ל,
אצל רביעי זה מסעדות,
אצל חמישי זה שכר נמוך מדי (תחום לא רווחי או חוסר אסרטיביות במיקוח עם המעסיק),
אצל שישי זה רצון להביא הרבה ילדים
ועוד.

זו בעיה מאוד אינדיבידואלית (לכל אחד יש יכולות וצרכים שונים),
לכן גם הפתרון צריך להיות שונה בהתאם (ה ג ד ל ת הכנסות, הקטנת הוצאות, או ויתור על חלומות).

ברור שיותר קל ללכת "למחות" בפני גורם מרכזי שיסדר לנו את החיים כמו שבא לנו, אבל השאלה היא אם זה יעיל יותר. בינתיים נראה שלא.

לגבי החלק השני - על סמך מה זה מבוסס?
על סמך כתבות שמספרות על "העניים החדשים" (שמצפים שיגשימו את כל חלומותיהם),
על סמך כתבות על כאלו שרוצים שאחרים יקחו אחריות על הילדים שלהם,
ועל סמך היכרות אישית עם חברים שמבזבזים המון אך מתלוננים על יוקר המחיה.

או לא להיות מודע כלכלית. או לחיות על חוב צרכני. לעת עתה זה לא הרוב, מסכים.
לא ניתן לשרוד עם חוב צרכני יותר ממספר חודשים, במקרה כזה יש אלטרנטיבות מגורים זולות מתל אביב,
אלו ששורדים לאורך זמן בעיר, סביר להניח שיש להם יכולות בהתאם.

מתקשה להבין מה המשמעות בטענה הזו? התור המשתרך לבית הקפה ו/או המסעדה ו/או הדירה הוא מדד אותנטי או כלכלי?
או שמא שיקוף לתרבות צריכה מעוותת? תרבות שאינה מתבססת על ערכים כלכליים אלא על מניעים רגשיים ופסיכולוגיים.
זה חלק מסגנון החיים בעיר, וחלק ממקור המשיכה,
לגבי תרבות הצריכה אין לעשות הכללה, יש אנשים היכולים להרשות לעצמם, הם מרוויחים יפה, חוסכים, משקיעים,
ומבלים...

הדוגמא לא ברורה. הייתי ביוון לפני מספר שנים, קצת אחרי שהיו שם מהומות עקב הצעדים הכלכליים של הממשלה. בחדשות 24/7 כמה המצב קשה ואיך אנשים נזרקים לרחוב ועוד ועוד. כל בתי הקפה והפאבים היו מפוצצים. אז מה?

יש אנשים עם כל מיני סדרי עדיפויות ואצל חלק בילוי חברתי מגיע לפני דברים אחרים, זה כל מה שזה אומר.
מאחר ותל אביב היא עיר יקרה ושוקקת חיים (לא מוכת אבטלה ועסקים סגורים),
זה אומר שיש אוכלוסייה שיכולה לשלם את עלויות המחיה בעיר.

לדעתי אנרגיה היא משאב כל כך זמין וזול. אבל אנחנו בוחרים לכרות פחם ולשאוב נפט, מה לעשות..
הפוך

אנרגיה היא זולה בגלל שאנחנו משתמשים בפחם נפט וגז. אלו חומרים שזול להפיק ולנצל זו הסיבה שמדינות מתפתחות עובדות בעיקר עם פחם ולא עם מקורות אנרגיה נקיים ויקרים יותר.

הודות לשימוש המסיבי במקורות האנרגיה האלו קיבלנו את המהפכה התעשייתית ואת הזינוק ברמת החיים של האנושות.

כמובן שאנחנו צריכים למצוא תחליפים ולעודד מעבר לאנרגיה ירוקה אבל חשוב להבין שיש תמריצים כלכליים לכך שזה עדיין לא קרה בכל העולם.

נערך לאחרונה ב:
הפירות התייקרו פה בכ 100% בשנים האחרונות אז מה הפתרון שאתה מציע? לגדל בחצר תפוחים וענבים וככה "לדפוק את המערכת"?.
היום עשיתי קניות בשורסל און-ליין. בננות עולות בערך 6 ש"ח לק"ג, תפוחי עץ בסביבות 9 ש"ח, אבוקדו ב-8 ש"ח ופחות, גם פירות ההדר במחירים דומים.
מי שקונה אבוקדו בקיץ (כי הוא "חייב") כשזאת ממש לא העונה - זב"שו. כנ"ל מי שקונה פירות נדירים ו/או מיובאים ו/או מותגיים - אננס, פירות יער, ענבי טלי וכו'.
מחירי פירות הקיץ באמת מופרכים ולכן השנה לא קניתי כמעט אפרסקים וענבים והתמקדתי במלונים ואבטיחים. מבחינה תזונתית לא חייבים לאכול כל הזמן מגוון ענק של פירות אבל מי שהחליט שהוא חייב, שישלם על זה ויפחית בהוצאות אחרות.
יוקר המחיה שלך (ושל כל אחד אחר) הוא אישי ומורכב מגובה ההכנסות ומכמות החשקים האישית.
ולגבי החיים היקרים בת"א, זה מאד דומה למה שקרה בעמק הסיליקון כאשר מעמד הביניים ומטה נדחק החוצה מהערים. ציטוט מויקיפדיה
הריכוז הדומיננטי של חברות מובילות רבות באזור קטן יחסית, משפיע מאוד על אופי האזור. בין היתר, עלייה דרמטית של רמת חיים של רבים מהעובדים ומשיכתם של רבים שמנסים להשתלב בתחום ההיי-טק גרמו לעלייה דרמטית במחירי הדיור, כך שתושבים ותיקים של האזור לא מצליחים להמשיך ולעמוד בעלות המגורים באזור ונאלצים לעזוב

היתה כתבה בזמנו שבעמק הסיליקון, זוג מהנדסים עובדי FB נאלצים לגור ביחידה אצל ההורים, כי לא עומדים בתשלום שכר דירה.
לעומת סטודנט שגר במשאית בחניה של גוגל בזמן ההתמחות שלו, כי החליט שלא מתאים לו לבזבז 4 שעות נסיעה ביום בהסעה של גוגל, לשלם שכר דירה מפוצץ על דירה שהוא רק הולך לשים בה ראש כשיש את ח. כושר /ח. אוכל~מסעדות / מקלחת...
הסטודנט המדובר חיסל את הלוואות הסטודנטים שלו, בזמן שארה"ב כמדינה שוברת את הראש מה לעשות עם ה"בועה" הבאה, אחרי המשכנתאות שקרסו בזמנו.

אז אתה יכול להסתכל עליו כ- TRAILER TRASH, אבל הוא עשה את זה מבחירה, כתב בזמנו שהחליט לנסות לגור בדירה כמו כל צרכן סטנדרטי וחזר למשאית כי כבר לא ידע מה לעשות עם כל השטח שצריך לנקות והתרגל להחנות קרוב לעבודה/ עם נוף.

תמיד אפשר להתכלב/ להצטמצם בכדי להוזיל עלויות מחייה.
הטענה היא שעובד בישראל יוציא יותר למחייתו/ יחסוך פחות/ יחייה ברמת חיים נמוכה יותר ממקבילו במדינות מפותחות.

מהפכות עושים צעירים. אני חושב שהגישה של 'מה שהיה הוא שיהיה' ו'בשביל מה ליזום מחאה, כי היא תביא לעוד מס על הבורסה' היא גישה של כבשים.
מאידך הציבור בישראל לא מלוכד, חרם צרכנים פשוט לא עובד כאן (למעט בציבור החרדי). לכן לא חושב שתקום כאן מחאה משמעותית בקרוב. הציבור הישראלי בגדול: שבע, נהנתן, אוהב להינות מהחיים הנוחים, וימשיך לשלם מחירים גבוהים עבור, דיור, רכב, מזון.

אז או שאני מתכלב (אם אני מצטמצם/ גר אצל ההורים) או שאני נהנתן וממשיך לשלם מחירים גבוהים?
למה אין "בוחר לחיות לפי הכנסתו"?
איפה נמצא זוג שבוחר לשים את כספו בבורסה/ דירות להשקעה בזמן ששוכר במקום זול יותר?

עיתונים נועדו למכור. בנוסף יש כנראה מישהו שיש לו אינטרס לדחוף את הנושא הזה. שילוב שני הגורמים האלו מוביל אותי למסקנה שאני לא רוצה להיות המטרה של הקמפיין השיווקי הזה ולכן כדאי להתעלם.

תחליפו את "תל אביב יקרה!!!" ב"יש מבצע על ערים אחרות".

הרי כדי לשלם את עליות המחיה בעיר צריך להרוויח בהתאם,
המסעדות והפאבים עמוסים, הדירות מושכרות או נמכרות...
אבל, יוקר המחיה בתל אביב, מחירי הדירות ושכירויות, מחירי ארוחות במסעדות .........
כל אלו בעיקר בזכות השינוי הדמוגרפי שהעיר עוברת, אוכלוסייה חדשה ממעמד סוציואקונומי גבוה יותר,
מחליפה אוכלוסייה חלשה יותר

נכון. הסולידית אפילו כתבה פוסט בטוויטר על זה.
יש שם פלח אוכלוסיה שמבזבז 8 אש"ח על שכר דירה ועוד 7 אש"ח על wolt.

באיזה עוד ערים בעולם יש דבר כזה?

מאחר ותל אביב היא עיר יקרה ושוקקת חיים (לא מוכת אבטלה ועסקים סגורים),
זה אומר שיש אוכלוסייה שיכולה לשלם את עלויות המחיה בעיר.
או שחלק גדול מהקהל בבתי-קפה\מסעדות הוא מזדמן שמגיע מחוץ לעיר רק בשביל הבילוי.

היום עשיתי קניות בשורסל און-ליין. בננות עולות בערך 6 ש"ח לק"ג, תפוחי עץ בסביבות 9 ש"ח, אבוקדו ב-8 ש"ח ופחות, גם פירות ההדר במחירים דומים.
מי שקונה אבוקדו בקיץ (כי הוא "חייב") כשזאת ממש לא העונה - זב"שו. כנ"ל מי שקונה פירות נדירים ו/או מיובאים ו/או מותגיים - אננס, פירות יער, ענבי טלי וכו'.
זאת בדיוק הגישה הבעייתית - למה ענבים ופירות יער בארץ הם "פירות נדירים" שבאירופה הם עולים הרבה הרבה פחות?. את לא מנסה לפתור את הבעייה אלא פשוט לקבל את היוקר הלא מוצדק כעובדה מוגמרת שצריך לקבל בהכנעה.
מחירים מרשת Aldi ב London היום בבוקר, מחיר בש"ח:
ענבים קילו 8
אבוקדו גדול בשל (יחידה) 3.3
תפוחים קילו 4

שנמשיך?

מהפכות עושים צעירים. אני חושב שהגישה של 'מה שהיה הוא שיהיה' ו'בשביל מה ליזום מחאה, כי היא תביא לעוד מס על הבורסה' היא גישה של כבשים.
מאידך הציבור בישראל לא מלוכד, חרם צרכנים פשוט לא עובד כאן (למעט בציבור החרדי). לכן לא חושב שתקום כאן מחאה משמעותית בקרוב. הציבור הישראלי בגדול: שבע, נהנתן, אוהב להינות מהחיים הנוחים, וימשיך לשלם מחירים גבוהים עבור, דיור, רכב, מזון.
שכחת לומר עצלן.
אבל הרבה מעבר לזה אני חושב שהציבור בישראל הוא בעיקר תבוסתן ופחדן, שלא יודע איך למחות. לצאת לכיכר עם גיטרה ושלט לא באמת יכול להשיג שום מטרה.
כדאי לנו ללמוד משהו מהאירופאים לגבי מחאה, לפעמים כדי להשיג שינוי צריך לגרום לשלטון לפחד ולהזיע, אבל אנשים במדינה צייתנים מדי בגישה שלהם ומפחדים מעימות עם הרשויות.

כדאי לנו ללמוד משהו מהאירופאים לגבי מחאה, לפעמים כדי להשיג שינוי צריך לגרום לשלטון לפחד ולהזיע, אבל אנשים במדינה צייתנים מדי בגישה שלהם ומפחדים מעימות עם הרשויות.
אני חושב שזה לא בגלל צייתנות ופחד אלא בגלל חסר רצון לצאת מאיזור הנוחות. הישראלי המצוי מעדיף לעשות לייק באיזה דף מחאה בפייסבוק ולא לצאת לרחוב להפגין.
כשזה הגיע לקורונה דווקא ראו היטב את חוסר הצייתנות של הישראלים.

למה ענבים ופירות יער בארץ הם "פירות נדירים" שבאירופה הם עולים הרבה הרבה פחות?.
לא יודעת, מניחה ששם יש גם מזונות יקרים יותר מאצלנו אבל גם אם לא - אז יש רכיבים אחרים בסל המחיה שיקרים פי כמה מכאן. אבל הנושא הוא ת"א, לא?
בתל-אביב אתה יכול לקנות פירות וירקות טובים (במחיר כמו בעפולה) דרך הזמנה באחת מהרשתות העממיות, ואתה יכול לקנות פירות וירקות מובחרים (במחירים מפולפלים) דרך אמפמ או אתרים מתמחים באינטרנט. לא סתם רוב אתרי האינטרנט של מזון מופנים רק למרכז הארץ.
מחירים מרשת Aldi ב London היום בבוקר, מחיר בש"ח:
ענבים קילו 8
אבוקדו גדול בשל (יחידה) 3.3
תפוחים קילו 4
באירופה יש התנהלות שונה מישראל וצריך לקחת את זה בחשבון. אנחנו לא יבשת וגם לא יכולים לקנות מהמדינות השכנות - רק יבוא דרך הים או גידול עצמי בעונה.
בכל זאת, אבוקדו אחד עולה 3.3 ש"ח? בשופרסל המחיר להיום הוא 9 ש"ח לק"ג (בערך 4-8 יחידות, תלוי בסוג).
אני קונה לעצמי שניים בשבוע, לא בשלים, ואתה מעדיף לקנות כל יום אחד בשל. על מה אתה מלין?
ותשווה מחירי דירות בלונדון, חדרי כושר או כל דבר אחר שאתה נוהג לצרוך.

הבנתי מצויין. הגישה שלך היא לקבל את יוקר המחייה כעובדה מוגמרת ועכשיו לראות מה ניתן לעשות כדי איכשהו למזער אותה, אם בכלל, בלי לטפל בשורש הבעייה.

זה מקביל לחולה שמגיע לרופא עם כאבים ברגל ימין והרופא אומר לו אז תדרוך רק עם רגל שמאל. מה פתרת בזה?. למה בכל עיר מרכזית באירופה אפשר לקנות מזון בזול יותר מבארץ וזה מובן מאליו אבל פה כדי (אולי) להוריד עלויות צריך לעבור לפריפריה?. מה הגיוני בגישה הזו?.
אני אנסה להסביר את עצמי אולי יותר טוב

לדעתי האישית הדרך להוריד פה את "יוקר המחיה" ולא משנה באיזה תחום
זה לא לצרוך אותו אישית ברגע שמספיק אנשים ילכו לאלטרנטיבות העלויות של הדבר המקורי ירדו בגלל עצה וביקוש

דוגמא קטנה, אצלנו במושב צהרון של שעתיים (משעה 14:00 עד 16:00) לילדים בן עולה 1400 שקל
הוא לא כולל כלום מלבד שני נערות צעירות שעושות ביביסיטר + ארוחת צהריים בינונית מקטרינג בעלות 15 ש"ח
הצהרון הוא כמובן בתוך הגן עירייה של המושב (אין עלויות/ שכירות/ חשמל/ אנונה וכו)
לדעתי זה מחיר מופקע מאוד!!
פי 2 מהמחיר שהמדינה קבעה לצהרונים מפוקחים - פשוט בגלל שהמושב הוא פרטי למרות שזה גן מועצה הם לא מחוייבים למחיר

כרגע יש מספיק הורים שמשלמים על הצהרון הזה (12 הורים מתוך 17) אז זה המצב

אנחנו אישית החלטנו שלא משתלם לנו ואישתי תוריד משרה בשביל שכל הילדים יבוא הביתה (3 צהרונים זה עולה משמעותית יותר מההבדל השכר שלה)
ויכולים באותה במידה לשלם למישהי שתוציא את הילדים לשעתיים האלה ויצא הרבה הרבה פחות
במקביל אני מנסה לפעול בשביל לשנות את זה מבפנים מתוך הנהלת המושב (ובתקווה בשנה הבאה להתמודד לתפקיד)
ברור לי שאם אשכנע מספיק הורים לא ללכת לצהרון , הצהרון/ מושב יוריד מחירים
או אם פשוט אסדר להם את האקסלים בשביל שזה ישתלם
דרך אגב זה צהרון ללא כוונת רווח של המושב -על הנייר הוא לא מרוויח בכלל

אני מסכים שיש דברים שיקרים פה מאוד, לדוגמא אוכל מול סופרים באירופה (בדגש על פירות, מוצרי חלב)
או מול נדלן מול מדינות במזרח אירופה
או מול מלונאות מול דרום אמריקה
או מול דלק מול ארה"ב
או מול אוכל במסעדות מול תאילנד
אבל זה כל פעם מול משהו אחר

בגדול מול שאר המדינות המערביות / OECD בסוף לישראלי הממוצע נשאר בסוף החודש בכיס יותר כסף / הוא יכול לבזבז אותו יותר על מותרות
קח לדוגמא את הטיסות לחול שישראלי ממוצע עושה פי כמה וכמה מאמריקאי ממוצע

יכול להיות שאם תשווה הכל קצת יותר יקר פה ואולי יש מקום לתיקונים אבל זה נובע מתרבויות צריכה וחיסכון לא נכונות שלנו
אנשים בישראל קונים בתשלומים והלוואות דברים שהם לא צריכים או לא יכולים להרשות לעצמם
רק תראה כמה מכוניות חדשות נמכרו השנה וכמה מהם נקנו בעזרת תשלומים/ הלוואה / משכון...

תפזול רגע לחברה החרידית או הערבית ותראה איך עם הכנסה שהיא רבע!!!! מההכנסה הממועצת של משפחה ישראלית
הם מסתדרים וקונים הכל ולרוב מגדלים פי 4/2/3 ילדים יותר מהמשפחה הממוצעת

שימו לבן בין 7:10 - 9:30 למחירים של סופר אמריקאי מקומי
watch

נ.ב
איזה מבחר יש להם מכל דבר..

למה ענבים ופירות יער בארץ הם "פירות נדירים" שבאירופה הם עולים הרבה הרבה פחות?
בוא נכנס לזה...
זה לא שמייצרים אותם במפעל ושולחים בספינה להרקב בבונדד.
פירות יער נחשבים גידול על שיח - מתוך 7 שנים שמותר לגדל - 3 שנים אסור למכור.
לגבי ענבים... עלות מים, מעשר, כולם רוצים לקנות...
בקיצור - גם אני רוצה לגור בישראל השמשית ולשלם כמו באירופה החורפית, עם מדינות מסביב שאפשר לצאת לטיול ברכב אצל השכנים.

האמת שהייתי רוצה גם לדוג לוייתנים בים התיכון כמו באלסקה.
מה זאת אומרת אי אפשר?
שראש הממשלה ירים את התחת מהכסא וידאג לייבא.

ועכשיו ברצינות - החלק האחרון הוא הקצנה, כי כולם תמיד מנסים לטעון שהרק "עוד קצת שהם רוצים" זה מה שצריך.
כולם יסתדרו טוב, אם רק ישתכרו 2,000 שח יותר (בנטו).

אז אומר לכם מה שאני אומר לילדים שלי...
"אל תגיד לי מה לא! תגיד לי מה כן!"
מה כן, אתה יכול לשנות?
אם תרד הדרישה לענבים, אז או שהמחיר ירד או שהחלקאי יאלץ למצוא גידול אחר שרוצים.

ופירות יער בארץ הם "פירות נדירים" שבאירופה הם עולים הרבה הרבה פחות?.
ענית לעצמך.
פירות יער הם נדירים בארץ, וקיימים כצמח דיפולט בקו רוחב 50° צפון ומעלה.
כמו שבארץ יש חצץ שם יש שיחים של אוכמניות, פטלים, תותים וכו'...
למעשה אם אתה גר שם אתה מלקט מהסביבה ומי שקונה זה רק העצלנים.
מה גם שמדובר בפרי עדין, בייחוד אוכמניות ופטל, ואלו שמגדלים אותם מסחרית בארץ בנוסף לעלויות גידול היקרות מאד שלהם צריכים לשים שכבת שעווה כדי שהצורה תשמר יפה על המדף.

פירות יער נחשבים גידול על שיח - מתוך 7 שנים שמותר לגדל - 3 שנים אסור למכור
מה זה בדיוק אומר? אחרי 7 שנים אתה צריך לזרוק את השיח? זה מטעמי כשרות?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R תל אביב 35 לאחר הודעת בנק ישראל שוק ההון 3
ספייק לי שימוש בנוסחאות google finance ב- google sheets לבורסת תל אביב אוף טופיק 2
ד תל אביב רובע 5 נדל"ן 4
ג תל אביב 125 שוק ההון 2
M מתי נסחרת קרן סנופי של בלקרוק בבורסת תל אביב שוק ההון 10
נ מהו הקסם של תל אביב שמרתק כל כך הרבה ישראלים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 38
ש תל אביב 135 שוק ההון 1
S איך עובד מדד תל אביב 125? שוק ההון 5
I הבדל בין קרנות על תל אביב 125 שוק ההון 10
M מדד תל אביב נדלן או נדלן מניב מול דירה להשקעה בחמש שנים שוק ההון 2
נ מה ההבדל בין מדד תל אביב נדלן למדד תל אביב בניה? נדל"ן 3
X קרן סל תל אביב 125 שוק ההון 5
D BLACKROCK (ishares) בבורסת תל אביב לעומת אותן קרנות בווסלטריט שוק ההון 5
ע מה עם מדד תל אביב-מעלה? שוק ההון 4
cypriano de rore המלצה על מתקין מזגנים באזור תל אביב אוף טופיק 1
P האם תל-אביב היא העיר היחידה במדינה? פוסטים מאיכות נמוכה 104
ש מדדי תל אביב שוק ההון 3
T שאלה לגבי קניית כמות של יחידות באיגרת חוב ממשלתית לפני השלב הרציף בבורסת תל אביב שוק ההון 0
M מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב התפתחות אישית 30
מתכנת ני״ע נקוב דולר בבורסת תל אביב שוק ההון 8
S מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב או בטכניון? התפתחות אישית 27
O תל אביב צמיחה מרקיעה שחקים שוק ההון 8
O אוניברסיטת תל אביב מול המכללה למנהל התפתחות אישית 8
L מדד תל אביב 35/25 חזר לרמה, שהוא היה בה ב-2007 שוק ההון 24
י תל אביב 35 או s&p 500? שוק ההון 16
R השקעה במדד תל אביב 35 שוק ההון 18
ה האם תל אביב שווה את המחיר? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 144
ש בורסת תל אביב - מדוע? שוק ההון 2
Kipodi Interactive Brokers תומכים במסחר בבורסת תל אביב? שוק ההון 4
Yoss תשואות תל-אביב מול סנופי - האמנם חוסן מקומי? שוק ההון 6
N הזמנה להיפגש בירושלים \ תל אביב בשביל לעזור ליישם אסטרטגית השקעה שוק ההון 11
B השקעה בפריים ארה"ב מבורסת תל אביב שוק ההון 2
Aranchik דיור בר השגה - תל אביב נדל"ן 6
Yevgeny אינטראקטיב ברוקרס מצטרפת לבורסת תל אביב כ"חבר רחוק" שוק ההון 134
א קרנות מחקות תל אביב 90 שוק ההון 1
ayeletavr מדד תל אביב יתר וראסל 2000 שוק ההון 17
Rio אקדמיה: פתוחה, תל אביב או בינתחומי? אוף טופיק 21
S הבדל בין קרן מחקה תל בונד לקרן אג"ח שוק ההון 4
R מדד תל בונד-דולר והתחזקות הדולר שוק ההון 0
הטירונית אג"ח ממשלתי 5116181 MTF מחקה תל גוב-כללי - השפעת הארועים הפוליטיים על הקרן שוק ההון 22
א תל בונד 20, לא מבין שוק ההון 18
T תל אביבי שרוצה רילוקיישן בארץ ואין לו מושג אוף טופיק 20
מסעו של צעיר תל אביבי יומני מסע אישיים 12
S תל"ג ותמ"ג אוף טופיק 14
M רכישה פרוייקט BE מתחם מגורים לסטודנטים - תל חי נדל"ן 5
קפה שחור מדד תל-בונד גלובל שוק ההון 14
שניצלוינאי שאלה בסיסית לגבי קרנות על מדדי תל בונד שוק ההון 7
nick מדד תל דיב שוק ההון 60
גיא_87 דרושים תל אביביים סולידים אוף טופיק 10
פשוט תל אופן מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13

נושאים דומים

Back