• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דרושים תל אביביים סולידים

גיא_87

משתמש רשום
דירוג
5
אנחנו זוג נשואים טריים יש לנו לא מעט חברים אבל אף אחד מהם לא סולידים. חשבנו שיהיה מגניב להכיר חבר'ה, בגיל שלנו (20, 30 כזה) מאיזור ת"א שגם מחכים לפרוש כבר ממירוץ העכברים :)

בגיל שלנו (20, 30 כזה) מאיזור ת"א שגם מחכים לפרוש כבר ממירוץ העכברים :)

סתם סקרנות (לא ישירה כלפיכם, אלא באופן כללי), החל מאיזו נקודה בזמן נראה לכם הגיוני לומר משפט כמו "לפרוש ממירוץ העכברים"?

חישוב בסיסי שלי אומר שרובנו מתחילים את המירוץ אחרי הצבא (מי שעובד בזמן הצבא למחייתו נמצא בסקאלה אחרת לחלוטין מבחינתי):
לימודים (למי שעובר את המסלול הזה) או קורס מקצועי כזה או אחר בין 3 ל-5 שנים
התנסות מעשית בעבודה ראשונה ממשית (בה בד"כ רוכשים את הניסיון האמיתי) בין שנתייים ל-4
למי שממשיך לכיוון זוגיות ומשפחה יש לפחות 10 שנים של עבודה "בשביל הילדים נטו", למי שלא - היציאה מהמירוץ קלה משמעותית.

אז אני שואל ברצינות, אם מדובר על משפחה עם ילדים (אפילו עם 1.7 ילדים, בממוצע), האם לפני גיל 30\35 בכלל אפשר להתחיל לדבר בשפה של "מירוץ"? "עכברים"? כולה מדובר על מישהו שעובד כ-10 שנים בערך מהחיים שלו, ועוד בלי מחוייבויות ארוכות טווח, מה הקטע? מה הלחץ? מי רודף אחריכם?

נערך לאחרונה ב:
כולה מדובר על מישהו שעובד כ-10 שנים בערך מהחיים שלו
אני מניחה שזה תלוי איפה עובדים ובאילו תנאים, מי שעובד במקום שבו (נניח) צועקים עליו באופן קבוע, או מצפים ממנו לא לצאת לפני שמונה בערב הביתה, או דורשים ממנו לעבוד בסופשבוע על חשבון זמנו ה"פנוי", או שאסור לו לקחת הפסקה או ללכת לשירותים בלי אישור המנהל, יכול להרגיש שגם ה10 שנים האלו הן הרבה יותר מדי.

אני מניחה שזה תלוי איפה עובדים ובאילו תנאים, מי שעובד במקום שבו (נניח) צועקים עליו באופן קבוע, או מצפים ממנו לא לצאת לפני שמונה בערב הביתה, או דורשים ממנו לעבוד בסופשבוע על חשבון זמנו ה"פנוי", או שאסור לו לקחת הפסקה או ללכת לשירותים בלי אישור המנהל, יכול להרגיש שגם ה10 שנים האלו הן הרבה יותר מדי.

מסכים לחלוטין.

having said that, מי רוצה להמשיך לעבוד במקום כזה?

לדעתי מקום כזה לא יקרב אותי לעצמאות כלכלית, אלא לפסיכולוג במקרה הטוב, או סם כלשהו במקרה הרע.

מי רוצה להמשיך לעבוד במקום כזה?
זו בדיוק הבעיה - אנשים לפעמים צריכים להמשיך לעבוד במקום כזה כי הם חייבים לשלם חשבונות ואין להם אלטרנטיבות טובות יותר.
לי יצא לעבוד במקום כזה - שרדתי חצי שנה (עם שכר של 3250 שח לחודש)...

מי רוצה להמשיך לעבוד במקום כזה?
ברור שאף אחד לא רוצה, אבל אנשים או חייבים, או חושבים שהם חייבים. כאן נכנס גם מרוץ העכברים - התחושה של אנשים שהם חייבים לפעמים קשורה לזה שהם רואים את כולם מסביבם רצים בגלגל, ולכן חושבים שאין ברירה אחרת.

צועקים עליו באופן קבוע,או דורשים ממנו לעבוד בסופשבוע על חשבון זמנו ה"פנוי" או שאסור לו לקחת הפסקה או ללכת לשירותים בלי אישור המנהל,
נשמע כמו כל מוקד תמיכה טכני/שרות לקוחות.
עבדתי בזה קרוב ל-3 שנים ובמקום אחר עוד שנתיים.

יש סוד קטן לעמוד בזה - לשים כ ----- ז ------ ה זית על המקום כי יודעים שהוא לא היחיד.
בראשון - הייתי מגיע למשמרת אחר הצהריים ואומר למנהל שאני "לא נכנס לתור לפני שיש 100 ממתינים" - כי ברגע שיש כל כך הרבה ממתינים, גם ה"אחראי משמרת" כבר מבין שלא משנה מה יעשה זה לא יזוז מצידנו ומוריד לחץ. הזוי, אבל זה המצב.
פעם אמרו לי "רושם לך איחור, כי לא הגעת רבע שעה לפני הזמן לתדרוך" (הרבע שעה הזה היה על חשבוננו).
אמרתי לי "תרשום חיסור, הלכתי הביתה".
מיותר לציין שזה הרגיע את ה"אחראי משמרת" מהר מאוד.

מישהו פעם הציע לי גם כשהלקוחות צועקים ומרגישים שהכל מתמוטט, לעצור רגע, להרים את הראש מהמסך ולראות שבחוץ העולם עוד קיים.

לא תל אביבי אבל מצטרף

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M דרושים משקיעים לולידציית שוק אוף טופיק 0
V מסמכים דרושים לפתיחת חשבון ב-INTERACTIVE BROKERS פוסטים מאיכות נמוכה 1
ספייק לי שימוש בנוסחאות google finance ב- google sheets לבורסת תל אביב אוף טופיק 2
ד תל אביב רובע 5 נדל"ן 4
ג תל אביב 125 שוק ההון 2
S הבדל בין קרן מחקה תל בונד לקרן אג"ח שוק ההון 4
M מתי נסחרת קרן סנופי של בלקרוק בבורסת תל אביב שוק ההון 10
R מדד תל בונד-דולר והתחזקות הדולר שוק ההון 0
נ מהו הקסם של תל אביב שמרתק כל כך הרבה ישראלים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 38
הטירונית אג"ח ממשלתי 5116181 MTF מחקה תל גוב-כללי - השפעת הארועים הפוליטיים על הקרן שוק ההון 22
ש תל אביב 135 שוק ההון 1
S איך עובד מדד תל אביב 125? שוק ההון 5
א תל בונד 20, לא מבין שוק ההון 18
T תל אביבי שרוצה רילוקיישן בארץ ואין לו מושג אוף טופיק 20
I הבדל בין קרנות על תל אביב 125 שוק ההון 10
M מדד תל אביב נדלן או נדלן מניב מול דירה להשקעה בחמש שנים שוק ההון 2
נ מה ההבדל בין מדד תל אביב נדלן למדד תל אביב בניה? נדל"ן 3
X קרן סל תל אביב 125 שוק ההון 5
ה תל אביב (ישראל?) מקום 1 ביוקר המחייה פוסטים מאיכות נמוכה 506
D BLACKROCK (ishares) בבורסת תל אביב לעומת אותן קרנות בווסלטריט שוק ההון 5
ע מה עם מדד תל אביב-מעלה? שוק ההון 4
cypriano de rore המלצה על מתקין מזגנים באזור תל אביב אוף טופיק 1
P האם תל-אביב היא העיר היחידה במדינה? פוסטים מאיכות נמוכה 104
ש מדדי תל אביב שוק ההון 3
מסעו של צעיר תל אביבי יומני מסע אישיים 12
T שאלה לגבי קניית כמות של יחידות באיגרת חוב ממשלתית לפני השלב הרציף בבורסת תל אביב שוק ההון 0
M מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב התפתחות אישית 30
מתכנת ני״ע נקוב דולר בבורסת תל אביב שוק ההון 8
S מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב או בטכניון? התפתחות אישית 27
O תל אביב צמיחה מרקיעה שחקים שוק ההון 8
R תל אביב 35 לאחר הודעת בנק ישראל שוק ההון 3
O אוניברסיטת תל אביב מול המכללה למנהל התפתחות אישית 8
L מדד תל אביב 35/25 חזר לרמה, שהוא היה בה ב-2007 שוק ההון 24
י תל אביב 35 או s&p 500? שוק ההון 16
S תל"ג ותמ"ג אוף טופיק 14
M רכישה פרוייקט BE מתחם מגורים לסטודנטים - תל חי נדל"ן 5
R השקעה במדד תל אביב 35 שוק ההון 18
ה האם תל אביב שווה את המחיר? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 144