• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תל אביב (ישראל?) מקום 1 ביוקר המחייה

כן
אם נניח והחבילה בסכום של מעל 1000$ (בכוונה לוקח את המקרה הכי מסובך), כלומר אז תהיה חייב בתשלום מע"מ וכן, במכס ובמס קנייה, האם העלות שרשומה בcheckout עבור כל המיסים הנ"ל (estimated import fees deposit) תהיה נכונה או שהערכה שלהם במקרים כאלו גסה ואפשר שיצא מצב שתהיה חייב לשלם הרבה יותר?.
לא תשלם כלום, הכל מגולם בפנים.

הבעיה עם הסתכלות בממוצע שהוא מטעה. אפשר לחלק האוכלוסיה הישראלית בהכללה גסה מאד לשלושה חלקים, כל אחד עם מאפיינים תרבותיים וכלכלים אחרים:

1) יהודים חילונים ודתיים-לייט
2) יהודים דתיים מאד - חרדים
3) ערבים

אוכלוסיה מספר 1 היא בהכללה אוכלוסיה שמתפרנסת טוב, עם מנטליות (לא חכמה) של עשירים, ולכן גובים ממנה מחירים של עשירים. האוכלוסיה עצמה מביטה בעין לא יפה על חסכנים (תראו כמה בוז הסולידית חטפה). נכון שיש כאלו שמתקשים לקנות ביוקר, אבל בגלל השיוך השבטי, הם מרגישים צורך לקנות ביוקר, למרות שבעצם היו צריכים להצטרף לאוכלוסיות 1 או 2 מבחינת הרגלי קניה וצורת קניה.
אוכלוסיה 2, קונה בזול ובכמויות תוך הקטנת פערי תיווך וכו', אין צורך להכביר מילים.
כנ"ל אוכלוסיה 3, שחוץ מהמחירים הזולים מקומית, יש להם גם את היתרון של יכולת קניה ביהודה ושומרון.

מי שרוצה לקנות בזול יכול לקנות בזול, אצל החרדים או אצל הערבים. כמה באמת מהישראלים החילונים עושים את זה? ברור שהרוב לא עושים זאת, אחרת המחירים היו במקום אחר.

וכמה אנשים טורחים להוריד דמי הניהול מהפנסיה שלהם? תשאלו מה זה קשור? זה נושא צרכני שקיים בעיקר אצל אוכלוסיה 1 והוא לא עניין של שופוני, אף אחד לא רואה, ועדיין הרוב מתעצל. עכשיו תחשבו כמה זה קשה לאנשים לקנות בזול כאשר השכנים והמשפחה רואים.

בקיצור, אנחנו הבעיה.

אף אחד לא רואה, ועדיין הרוב מתעצל
דוקא פה ספציפית אני לא חושב שזה מגיע מעצלות. עבור רוב האנשים הנושא של הפנסיה הוא סוג של קופסה שחורה והם נתרעים מלהתעסק בזה אם בגלל חוסר הבנה ואם בגלל חוסר עניין (בדיוק מהסיבה שזה לא משהו ש"רואים").

בקיצור, אנחנו הבעיה.
חלק גדול ממנה, מסכים.

• אהבתי
Reactions: A42
בקיצור, אנחנו הבעיה.

חלק קטן ממנה. בתור יהודי חילוני שמתפרנס טוב בלי שום "מנטליות של עשירים", אני לקוח שבוי של רשתות השיווק.
כשאני קונה תפוח סמיט ב 9.90 ב"שופרסל דיל", ואגב זה אותו מחיר בכל הסניפים שלהם, זה לא עוזר לי לדעת שבנהריה או בבני ברק או בביר אל מכסור הוא עולה חצי. הזמן והדלק שאני אבזבז כדי להגיע לשם יעלו כנראה יותר מהשישה שקלים שאני אחסוך על הקילו וחצי תפוחים.

חלק קטן ממנה. בתור יהודי חילוני שמתפרנס טוב בלי שום "מנטליות של עשירים", אני לקוח שבוי של רשתות השיווק.
כשאני קונה תפוח סמיט ב 9.90 ב"שופרסל דיל", ואגב זה אותו מחיר בכל הסניפים שלהם, זה לא עוזר לי לדעת שבנהריה או בבני ברק או בביר אל מכסור הוא עולה חצי. הזמן והדלק שאני אבזבז כדי להגיע לשם יעלו כנראה יותר מהשישה שקלים שאני אחסוך על הקילו וחצי תפוחים.
אז 9.90 זה לא מחיר יקר.
אם פחות אנשים יקנו במחיר הזה, או שיקנו פחות תפוחים. המחיר ירד.

נערך לאחרונה ב:
אז 9.90 זה לא מחיר יקר.

האמירה הזאת לא הגיונית. זה שמוצר מסוים נמכר במחיר מסוים לא אומר שהמוצר לא יקר. טסלה פלייד עולה למעלה מ-800,000 ש"ח ויש אנשים שקונים אותה במחיר הזה. זה לא אומר שהרכב לא יקר, זה רק אומר שמוכר וקונה נפגשו בנקודת שיווי משקל.
המילה "יקר" עצמה היא סובייקטיבית - יש אנשים שבשבילם 9.90 זה יקר, והם לא קונים. יש כאלה שבשבילם 9.90 זה יקר והם עדיין קונים כי זה המחיר בכל מקום שהוא במרחק נסיעה מהם, ויש כאלה שבשבילם זה לא יקר כי הם יכולים לקנות את כל רשת שופרסל.

אם פחות אנשים יקנו במחיר הזה, או שיקנו פחות תפוחים. המחיר ירד.
אני מניח שאמרת את זה גם לפני עשר שנים כשחבילת סלולר הייתה עולה 300 ש"ח לחודש עם התחייבות לשלוש שנים?
זה שמשהו יקר לא אומר שזה מחויב המציאות ואפשר כנראה להוזיל אותו משמעותית באמצעות ביצוע שינויים מבניים בשוק, במקום לדרוש מאנשים להפסיק לצרוך את המוצר.

זה שמשהו יקר לא אומר שזה מחויב המציאות ואפשר כנראה להוזיל אותו משמעותית באמצעות ביצוע שינויים מבניים בשוק, במקום
לשינויים מבניים כולם מסכימים, כי כל אחד מתכוון לשינויים שתואמים את תפיסת עולמו.

"יקר" זה אכן סובייקטיבי, אבל הדיון הוא על יוקר המחיה. אם למשל, עליית המחיר מ 6 ל 9.90 כמעט לא השפיעה על הכמות הנרכשת בחנות שלך, אז לקונים בה המחיר הגבוה כנראה לא "יקר".

כן ושזה לא כולל נקודת איסוף קרובה
ככה זה באמזון ,מספקים עד הבית עם שליח.
נסה בעצמך.

אני מסתכל על ההודעות שקיבלתי מבר הפצה , "להזכירך טרם בחרת נקודת איסוף", שנה שעברה זו היתה כל ההודעה.
בזמן האחרון הם הוסיפו "במידה ואתה מעוניין בשליח עד הבית -יש להתעלם מהודעה זו".

כנראה התלוננו עליהם.

נערך לאחרונה ב:
יקר" זה אכן סובייקטיבי, אבל הדיון הוא על יוקר המחיה. אם למשל, עליית המחיר מ 6 ל 9.90 כמעט לא השפיעה על הכמות הנרכשת בחנות שלך, אז לקונים בה המחיר הגבוה כנראה לא "יקר".

תבדיל בין" יקר" ל"גבוה מדי". אני חושב שאם בנהריה מוכרים קילו תפוחים ב 4.90 אז למכור את אותם תפוחים ב 9.90 זה יקר. וברור שתפוחים זו רק דוגמה אחת, כי סל הקניות לא מורכב רק מתפוחים. אבל כשכל מוצר עולה "קצת" יותר, בסוף כל הסל עולה הרבה יותר.

ובשינויים מבניים הכוונה היא להפחתת הרגולציה והגברת התחרות. לא בכדי הרשתות הגדולות חשודות בתיאום מחירים, מפתיע (או שלא) שלקח לרשות התחרות כל כך הרבה זמן לשים לזה לב.

הטענה שלי לא היתה לגבי כמה הצרכן הישראלי קונה וכמה חוב יש לו, אלא מה הוא קונה ובאיזה מחיר.
הישראלי הממוצע יודע שהמחיר שמבקשים ממנו על המון מוצרים ושירותים הוא גבוה משמעותית ממה שהוא יכול היה להיות, והוא בכל זאת בוחר לשלם אותו. אם מדובר בנופש באילת, ישיבה במסעדות, רכב חדש מהחברה, הפקה של אירועים, וכו'. בכוונה רשמתי דברים שנופלים תחת מותרות ופנאי (חוץ מרכב חדש אולי, למרות שבעיני זה לגמרי מותרות), שבהם אפשר לעשות מחאה צרכנית אפקטיבית וללחוץ ע"י זה את המחירים למטה. אבל הישראלים ממשיכים לשלם ולבכות, כשכל שני וחמישי מופיע פוסט חדש בפייסבוק שגורף אלפי לייקים ותגובות מתלוננות על כמה שיקר פה.
זה קצת לכמת את הנתונים...

פעם אחת אין באמת ישראלי ממוצע

אני לדוגמא מאוד לא ממוצע, ותמיד לא הייתי נופש בארץ בגלל המחירים המאוד יקרים החלופה היתה לטוס לחול בחצי/ רבע מחיר וכך עשינו
בשנתיים האחרונות זה לא מתאפשר אז נאלצים ל"נפוש" בארץ - כן משלמים מחירים מופרזים ויקרים להחריד
מצד שני הורדנו ב80 אחוז את ימי הנופש בשנה ומשלבים ככל האפשר שינה באוהלים מתי שמתאפשר

לפעמים אתה נאלץ לקנות מוצר יקר כי אין לך חלופה ראויה (לדוגמא בתי מלון בארץ), והנה הדוגמא הכי טובה גם שירד הביקוש מאוד בגלל הקורונה המחירים לא ירדו
מהרבה סיבות יקר פה להפעיל צימר/ מלון משמעותית מחו"ל
וכן נכון אולי לשנות רגולטורית את זה
לדעתי מעבר לחיסכון לכיס של הצרכנים (שבסוף לא מאוד מעניין את הממשלה)
זה יתרום הרבה לכלכלת המדינה

תחשבו שיפתחו בצפון / דרום הארץ כפרי נופש כמו בהולנד, שבאמת לילה יעלה 300 שקל לבקתה למשפחה (ללא שירותי ניקיון, אוכל, או מצעים)
כמה אנשים ינפשו בצפון וכמה עבודה זה יכניס לעסקים המקומיים

פעם שניה זה שיש כאלה שמפרקים 5K בחודש בוולט, או מוצאים כסף שאין להם ובוכים ברור שיש ויש בכל מקום
אולי היום בגלל המדיה החברתית זה נשמע יותר אבל זה בהחלט לא הרוב
ולא כל מי שמתהדר בנוצות באמת יש לא אותם

לא מכיר הרבה משפחות שיכולות לאורך זמן להוציא עשרות אלפי שקלים בחודש על מותרות
יותר חושב שזה מקרים נקודתים שכיף לנו להשמיץ או למחזר סיפורים על השכן של ששמע את...

בשנתיים האחרונות זה לא מתאפשר אז נאלצים ל"נפוש" בארץ - כן משלמים מחירים מופרזים ויקרים להחריד

גם אם יפגע מטאור בכדור הארץ ובאורח פלא רק מדינת ישראל תשאר שלמה וכל שאר העולם יימחק, אני לא אשלם את המחירים של הנופש בארץ.
זה באמת משהו שלא מובן לי, אנשים בוחרים לשלם סכומים מופרכים על נופש בישראל כשהם יכולים לקבל הרבה יותר בחו"ל, בפחות כסף.

תבדיל בין" יקר" ל"גבוה מדי". אני חושב שאם בנהריה מוכרים קילו תפוחים ב 4.90 אז למכור את אותם תפוחים ב 9.90 זה יקר.
למה? אם השכירות יקרה והלקוחות לא בודקים את המחיר, למה לעשות הנחה?

ובשינויים מבניים הכוונה היא להפחתת הרגולציה והגברת התחרות.
זו הפרשנות שלך והיא הגיונית.
יש מי שרואה ברשות התחרות עצמה רגולציה מזיקה.

גם אם יפגע מטאור בכדור הארץ ובאורח פלא רק מדינת ישראל תשאר שלמה וכל שאר העולם יימחק, אני לא אשלם את המחירים של הנופש בארץ.
זה באמת משהו שלא מובן לי, אנשים בוחרים לשלם סכומים מופרכים על נופש בישראל כשהם יכולים לקבל הרבה יותר בחו"ל, בפחות כסף.
אין חו"ל כרגע, אנחנו קהל שבוי
לפעמים רוצים זמן עם או בלי הילדים עם שינוי אווירה

כן לרוב מעדיף מלונות מטיילים במחירים יותר סבירים

אבל כן יצא לי להיות ברוב מלונות היוקרה בארץ, כל אחד מוציא את הכסף על מה שהוא רוצה
אם זה נכנס בפחות מ50 אחוז מההכנסה החודשית שלי ועושה לי טוב לא רואה בזה פסול (-:

לרוב מעדיף מלונות מטיילים במחירים יותר סבירים
מתחם גלמפינג חדש נפתח בניר-דוד.
מחירי הרצה - 1000 ש"ח ללילה באוהל שמתאים לזוג+3. כניסה חופשית לאסי, כניסה מוזלת מאד לגן-גורו ולסחנה.
אין טיסות, אין בידודים בחזור...הייתי רצה על זה אבל אני גם ככה גרה די קרוב :)
זה נחשב למחיר סביר? זה יעלה פחות מעלות חופשה ביוון? אין לי מושג.

מתחם גלמפינג חדש נפתח בניר-דוד.
מחירי הרצה - 1000 ש"ח ללילה באוהל שמתאים לזוג+3. כניסה חופשית לאסי, כניסה מוזלת מאד לגן-גורו ולסחנה.
אין טיסות, אין בידודים בחזור...הייתי רצה על זה אבל אני גם ככה גרה די קרוב :)
זה נחשב למחיר סביר? זה יעלה פחות מעלות חופשה ביוון? אין לי מושג.
גלמפינג זה המוצר הכי הזוי והכי רווחי בתחום .
אוהל/סוכה עם מזגן במחיר של צימר טוב.

בתור קוריוז, קפצתי היום לסניף היחיד של רמי לוי באזור שלי - תפוח סמיט 9.90 לק"ג

מחירי הרצה - 1000 ש"ח ללילה באוהל שמתאים לזוג+3. כניסה חופשית לאסי, כניסה מוזלת מאד לגן-גורו ולסחנה

הזיה. שלוש מאות דולר ללילה לאוהל מסריח. בשום מקום בעולם לא תמצאו מחירים מופרכים כל כך. אפילו לא באלסקה (הלינה שם יקרה מאוד).
זה אשכרה מחיר של מלון בהוואי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R תל אביב 35 לאחר הודעת בנק ישראל שוק ההון 3
ספייק לי שימוש בנוסחאות google finance ב- google sheets לבורסת תל אביב אוף טופיק 2
ד תל אביב רובע 5 נדל"ן 4
ג תל אביב 125 שוק ההון 2
M מתי נסחרת קרן סנופי של בלקרוק בבורסת תל אביב שוק ההון 10
נ מהו הקסם של תל אביב שמרתק כל כך הרבה ישראלים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 38
ש תל אביב 135 שוק ההון 1
S איך עובד מדד תל אביב 125? שוק ההון 5
I הבדל בין קרנות על תל אביב 125 שוק ההון 10
M מדד תל אביב נדלן או נדלן מניב מול דירה להשקעה בחמש שנים שוק ההון 2
נ מה ההבדל בין מדד תל אביב נדלן למדד תל אביב בניה? נדל"ן 3
X קרן סל תל אביב 125 שוק ההון 5
D BLACKROCK (ishares) בבורסת תל אביב לעומת אותן קרנות בווסלטריט שוק ההון 5
ע מה עם מדד תל אביב-מעלה? שוק ההון 4
cypriano de rore המלצה על מתקין מזגנים באזור תל אביב אוף טופיק 1
P האם תל-אביב היא העיר היחידה במדינה? פוסטים מאיכות נמוכה 104
ש מדדי תל אביב שוק ההון 3
T שאלה לגבי קניית כמות של יחידות באיגרת חוב ממשלתית לפני השלב הרציף בבורסת תל אביב שוק ההון 0
M מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב התפתחות אישית 30
מתכנת ני״ע נקוב דולר בבורסת תל אביב שוק ההון 8
S מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב או בטכניון? התפתחות אישית 27
O תל אביב צמיחה מרקיעה שחקים שוק ההון 8
O אוניברסיטת תל אביב מול המכללה למנהל התפתחות אישית 8
L מדד תל אביב 35/25 חזר לרמה, שהוא היה בה ב-2007 שוק ההון 24
י תל אביב 35 או s&p 500? שוק ההון 16
R השקעה במדד תל אביב 35 שוק ההון 18
ה האם תל אביב שווה את המחיר? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 144
ש בורסת תל אביב - מדוע? שוק ההון 2
Kipodi Interactive Brokers תומכים במסחר בבורסת תל אביב? שוק ההון 4
Yoss תשואות תל-אביב מול סנופי - האמנם חוסן מקומי? שוק ההון 6
N הזמנה להיפגש בירושלים \ תל אביב בשביל לעזור ליישם אסטרטגית השקעה שוק ההון 11
B השקעה בפריים ארה"ב מבורסת תל אביב שוק ההון 2
Aranchik דיור בר השגה - תל אביב נדל"ן 6
Yevgeny אינטראקטיב ברוקרס מצטרפת לבורסת תל אביב כ"חבר רחוק" שוק ההון 134
א קרנות מחקות תל אביב 90 שוק ההון 1
ayeletavr מדד תל אביב יתר וראסל 2000 שוק ההון 17
Rio אקדמיה: פתוחה, תל אביב או בינתחומי? אוף טופיק 21
S הבדל בין קרן מחקה תל בונד לקרן אג"ח שוק ההון 4
R מדד תל בונד-דולר והתחזקות הדולר שוק ההון 0
הטירונית אג"ח ממשלתי 5116181 MTF מחקה תל גוב-כללי - השפעת הארועים הפוליטיים על הקרן שוק ההון 22
א תל בונד 20, לא מבין שוק ההון 18
T תל אביבי שרוצה רילוקיישן בארץ ואין לו מושג אוף טופיק 20
מסעו של צעיר תל אביבי יומני מסע אישיים 12
S תל"ג ותמ"ג אוף טופיק 14
M רכישה פרוייקט BE מתחם מגורים לסטודנטים - תל חי נדל"ן 5
קפה שחור מדד תל-בונד גלובל שוק ההון 14
שניצלוינאי שאלה בסיסית לגבי קרנות על מדדי תל בונד שוק ההון 7
nick מדד תל דיב שוק ההון 60
גיא_87 דרושים תל אביביים סולידים אוף טופיק 10
פשוט תל אופן מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13

נושאים דומים

Back