• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תל אביב (ישראל?) מקום 1 ביוקר המחייה

יש לי נסיון רע מאוד עם הזמנות באינטרנט. תמיד משהו לא מגיע, או מגיע דפוק, אז גם שילמתי על משלוח וגם לא חסכתי את הביקור בסופר.

יש לי נסיון רע מאוד עם הזמנות באינטרנט
אני התחלתי לאחרונה להזמין און-ליין משופרסל (רק חלק מהמוצרים).
גיליתי שמחיר העגבניה יקר יותר מאשר לגשת לסניף (פי 2) אז הורדתי מהרשימה וקניתי במחיר דומה במכולת ליד ביתי.
בכלל, כשאני מתיישבת להזמין, אני פותחת לשונית נוספת של השוואות מחירים שמראה לי את המחירים גם בסניפים וגם באון-ליין של הרשתות בעיר שביקשתי.
כך אני כולה להכין 2-3 רשימות: אחת לאון-ליין ושתיים לחנויות פיזיות אחרות. קצת ניג'וס אבל חוסך כסף.

מתחם גלמפינג חדש נפתח בניר-דוד.
מחירי הרצה - 1000 ש"ח ללילה באוהל שמתאים לזוג+3. כניסה חופשית לאסי, כניסה מוזלת מאד לגן-גורו ולסחנה.
אין טיסות, אין בידודים בחזור...הייתי רצה על זה אבל אני גם ככה גרה די קרוב :)
זה נחשב למחיר סביר? זה יעלה פחות מעלות חופשה ביוון? אין לי מושג.
העיקר משמיצים אותם שלא נותנים למי שלא חבר קיבוץ להכנס לנחל. מתברר שגם לשמירה על הפרטיות יש מחיר.

בכלל, כשאני מתיישבת להזמין, אני פותחת לשונית נוספת של השוואות מחירים שמראה לי את המחירים גם בסניפים וגם באון-ליין של הרשתות בעיר שביקשתי.
כך אני כולה להכין 2-3 רשימות: אחת לאון-ליין ושתיים לחנויות פיזיות אחרות. קצת ניג'וס אבל חוסך כסף.
כמה כסף זה חוסך לך? נשמע לי כמו מיקרו אופטימיזציה שלא שווה את הזמן

זה עניין של הרגלים (וגם קמצנות כרונית).
כשבעלי עושה קניות, הוא לוקח את הרשימה שהכנתי ונוסע לחנויות. הוא קונה בדיוק את מה שרשמתי ולפעמים מוסיף חשקים של עצמו.
כשאני עושה את הקניות, אני מתייחסת לרשימה של עצמי בתור המלצה בלבד. אם אני רואה שמשהו שתיכננתי לקנות הוא יקר מדי לטעמי, אמצא תחליפים או אוותר עליו בינתיים. אני יודעת על עצמי שהידע הבישולי שלי מאפשר לי להכין אוכל ממזווה ומקרר ריקים כמעט לגמרי אז אין לי בעיה לדלג על פריטים יקרים מדי.
הפער בין הקניה השבועית שלי ובין זאת של בעלי יכול להגיע גם ל-40% הפרש :)

מחירי הרצה - 1000 ש"ח ללילה באוהל שמתאים לזוג+3. כניסה חופשית לאסי, כניסה מוזלת מאד לגן-גורו ולסחנה.
זה בהחלט מעניין, זה עדין לא פתוח, אם תיהיה אפשרות ללילה אחד בלבד שישי-שבת ב1000 שקל אז זה יהיה מחיר מעט יקר אבל בהחלט סביר
הבקתות של ניר דוד שיושבות במיקום יותר טוב על הנחל עצמו וכן כוללות שירותים ומקלחת פרטיים וגקוזי עולים 1444 שקל ללילה בסופש אבל להם מינימום 2 לילות

במלונות מטיילים לדוגמא ב1000 שקל תקבלו סוויטה בקיבוץ דפנה עם מקלחת ושירותים פרטים וארוחת בוקר כולל מצעים ומגבות (-;
זה נחשב למחיר סביר? זה יעלה פחות מעלות חופשה ביוון? אין לי מושג.
סביר לא לדעתי, אבל שהשמיים סגורים זה הכי טוב שיש

להשוואה - עד הקורונה טיסה לקפריסין + מלון מדהים על הים עם בריכה מחוממת + חיצונית וארוחות בוקר היה יוצא לנו למשפחה של 4 סביב ה2000-2500 כל החופשה
טיסה 10 יורו לכיוון - כלומר 100 יורו כל המשפחה עם מזוודה אחת/ 2 טרולי
מלון עולה בערך 100 יורו ללילה כלומר עוד 300 יורו
אוטובוס מהשדה + השכרת רכב ליום אחד + דלק + מסעדות + איזה כניסה לאתר או שניים סביב ה150 יורו

גלמפינג זה המוצר הכי הזוי והכי רווחי בתחום .
אוהל/סוכה עם מזגן במחיר של צימר טוב.
דרך אגב מי שרוצה משהו שווה ערך בשליש מחיר, יש לרשות הטבע והגנים בחלק מאתרי הקמפינג בקתות עם מזגן
די דומה ועולה סביב ה350 שקל אחרי הנחת מטמון
חורשת טל ממש מומלץ

חוסך יותר מעמלת ק/מ, יותר מדמי ניהול חודשיים ויותר מעמלות שורה בבנק.
זו דרך חיים שחוסכת סכום לא מבוטל בכלל בחישוב שבועי ובטח חודשי של קניות.
כך שאולי קניה אחת ספונטאנית במרכול השכונתי זה מיקרו אבל, בחודשי זה מקרו...

כשבעלי עושה קניות, הוא לוקח את הרשימה שהכנתי ונוסע לחנויות. הוא קונה בדיוק את מה שרשמתי ולפעמים מוסיף חשקים של עצמו.
כשאני עושה את הקניות, אני מתייחסת לרשימה של עצמי בתור המלצה בלבד. אם אני רואה שמשהו שתיכננתי לקנות הוא יקר מדי לטעמי, אמצא תחליפים או אוותר עליו בינתיים.
מנסיון...
אגלה לך שאם אני חוזר עם מוצרים שונים מהרשימה, עדיף שלא אחזור.

"אתה לא גר בבית הזה? אתה לא יודע שלא אוכלים את זה?
אין מה שכתוב, אז לא קונים!"

אם תיהיה אפשרות ללילה אחד בלבד שישי-שבת ב1000 שקל אז זה יהיה מחיר מעט יקר אבל בהחלט סביר
צרכן חכם לא לוקח לילה אחד בסופ"ש. בשביל יום אחד לא צריך ללון במדינה הקטנטנה שלנו, פשוט יום טיול. זה גם לא הגיוני משום סיבה אחרת לבלות חצי מהזמן בנסיעה הלוך וחזור (ותקף גם לחו"ל - קפיצה קטנה לסופ"ש שחצי ממנה מתבזבז על טיסות וטרום טיסות, נסיעות אל שדה התעופה ושינה), שלא לדבר על הצפיפות...
לקחת את הילדים באמצע השבוע לשני לילות ושלושה ימים, כאשר יש שפע של אטרקציות מוזלות מסביב - זה כבר הגיוני יותר.
שנים היינו לוקחים את הילדים מביה"ס פעם-פעמיים בשנה לחופשה מהסוג הזה והחוויות הולכות איתנו עד היום. ממש ממליצה!
דרך חיים של צרכנות חכמה זה כיף :)

מנסיון...
אגלה לך שאם אני חוזר עם מוצרים שונים מהרשימה, עדיף שלא אחזור.
כן, מצופה בהחלט שמי שלא הכין את הרשימה יתייעץ תוך כדי עם מי שהכין אותה...אלמנטרי.
אני נופלת בזה עם קניית כלי בית לא מדוייקים לצרכינו, לאחרונה זה היה בקשר למחבת וסוטז' לא מותאמים. המסקנה - לא לתת לו לקנות דברים כאלה.
אצלו זה נופל לעוד קטגוריה בעייתית - הצורך להיצמד לתבניות. אם פעם אחת ביקשתי מוצר ממותג מסויים, הוא ייצמד אליו בלי לבדוק אם חלו שינויים חשובים (מחיר, רכיבים, משקל, טעם...). אני יכולה להבין את הנוחות שלא צריך לחשוב יותר מדי אבל זה עולה הרבה כסף.

צרכן חכם לא לוקח לילה אחד בסופ"ש. בשביל יום אחד לא צריך ללון במדינה הקטנטנה שלנו, פשוט יום טיול. זה גם לא הגיוני משום סיבה אחרת לבלות חצי מהזמן בנסיעה הלוך וחזור
לא מסכים כל כך
2 ימי חופש באמצע השבוע לי ולאישתי יעלו לנו בכסף הרבה יותר מאשר עלות החופשה (בדר"כ פי 2!)
(גילוי נאות אישתי מורה אז זה לא ממש גם רלוונטי, אבל בהנחה שכן)
מעבר לזה יש לילדים 88 ימי חופש בשנה!!! אז מעדיף את הימי חופש שלנו לנצל לימים שהם בחופש אחרת באמת אנחנו בבעיה

אנחנו גרים אומנם בצפון הקרוב ולניר דוד זה 40 דק נסיעה ולחצבני שעה וחצי
אבל עם ילדים קטנים יש משהו כיף בשישי שבת לישון בחוץ ואפשרות לטייל ב8 בבוקר כבר במסלול
ללא קשר לטיולים היומים כל שבת

בסוף לילה אחד בסופש / חג יצא לנו יותר זול מאשר לילה באמצע השבוע (גם אם המחיר הוא פי 3) בגלל הימי חופש
גם לחו"ל - קפיצה קטנה לסופ"ש שחצי ממנה מתבזבז על טיסות וטרום טיסות, נסיעות אל שדה התעופה ושינה), שלא לדבר על הצפיפות...
דווקא לקפריסין, מגיעים בדרכ יותר מהר מאשר מגיעים לאילת
40 דק לנתבג, 90 דק לפני הטיסה, 40 דק טיסה, 20 דק דרכונים ובחוץ (מזוודות טרולי שלא שולחים)
אבלל כן בדרכ לחול זה יותר ארוך ואז עושים את זה בחגים/ חופשות וזה הרבה יותר זול
דרך חיים של צרכנות חכמה זה כיף :)
אני חושב שיש יותר מדרך אחת של צרכנות חכמה (-:

הצורך להיצמד לתבניות. אם פעם אחת ביקשתי מוצר ממותג מסויים, הוא ייצמד אליו בלי לבדוק אם חלו שינויים חשובים (מחיר, רכיבים, משקל, טעם...). אני יכולה להבין את הנוחות שלא צריך לחשוב יותר מדי אבל זה עולה הרבה כסף.
נכון אנחנו נצמדים לתבניות.
התבנית של לישון במיטה ולא על הספה בסלון, לדוגמה.
התבנית של שקט בלי צעקות על איזו טעות עשית כשהתחתנת איתו, לדוגמה.

לא יודע לגבי מוצרי מזון אבל אני יכול להגיד שיש פתרון עבור מוצרי בית - אמזון ואייהרב.
שניהם זולים מאוד, המשלוח חינם או זניח, יש קופונים כל הזמן (באמזון יש קופון של 10 אחוז הנחה כל חודש בעשירי לחודש).

כבר כמה שנים אני קונה דאודורנטים, משחות שיניים, סבונים, תה, קרמים ועוד באתרים האלה.

זה חיסכון של אלפי שקלים בשנה.

אם כולם יפעלו ככה נוכל לגרום לשינוי ביוקר המחיה בארץ.
+1.
בד"כ אנחנו מזמינים כמות גדולה של חודשים קדימה בכל מה שקשור לטואלטיקה, ויטמינים, קוסמטיקה וכו.
בנוסף, כשמישהו מאיתנו בחו"ל (אחד מאיתנו תמיד בחו"ל כל חודשיים שלושה, גם בזמן הקורונה, בעיקר בשל עבודה) תמיד עושים קנייה של כמעט כל מה שחסר בבית ונכנס במזוודה, מאלכוהול ועד חגורות וגרביים וכלה בסופר פארם המקומי. ההבדלים במחירים הם פשוט במאות אחוזים לפעמים.
לדעתי במשך השנים חסכנו אלפי שקלים רבים בקלות אם לא הרבה יותר.

2 ימי חופש באמצע השבוע לי ולאישתי יעלו לנו בכסף הרבה יותר מאשר עלות החופשה
למה? אתה מחשב את שווי יום העבודה שלכם? אבל נצברים לכם ימי חופשה שצריך לנצל אותם, ככה אתה עושה גם כשאתה נוסע לחו"ל.
40 דק לנתבג, 90 דק לפני הטיסה, 40 דק טיסה, 20 דק דרכונים ובחוץ
שכחת לחשב גם את הדרך חזרה עד הבית...
ולא ברור לי למה אתה משווה את קפריסין מול אילת דווקא.
אבל נראה לי ששנינו מדברים על סוגי חופשות שונים לגמרי, אני לעולם לא יצאתי לחופשה בחגים וחופשים ואני גם לא הולכת למלונות - לא כוס התה שלי
נכון אנחנו נצמדים לתבניות.
התבנית של לישון במיטה ולא על הספה בסלון, לדוגמה.
התבנית של שקט בלי צעקות על איזו טעות עשית כשהתחתנת איתו, לדוגמה.
"אנחנו" זה הגברים?
יש תכנית חדשה ב"כאן" על טיפול זוגי, מציעה לך לראות. באמת זוגתך שלחה אותך לישון על הספה? או רצתה להיפרד כי טעית בקניות?
או שזה סוג של בדיחות גנריות על יחסי גברים ונשים?

אני חושב שאנחנו מסיטים את השרשור.
אני מספר בדיחה ואני לא בסדר.
את כותבת שבעלך " ראש קטן", לא זז מהרשימה... אני זה שלא בסדר.
בואי נעצור.

חלק קטן ממנה. בתור יהודי חילוני שמתפרנס טוב בלי שום "מנטליות של עשירים", אני לקוח שבוי של רשתות השיווק.

אם אנשים כמוך היו הרוב בקרב החילונים, המצב היה משתנה. לצערנו אתה לא הרוב.

זה שמשהו יקר לא אומר שזה מחויב המציאות ואפשר כנראה להוזיל אותו משמעותית באמצעות ביצוע שינויים מבניים בשוק, במקום לדרוש מאנשים להפסיק לצרוך את המוצר.

כאשר יש רגישות ואכפתיות למחיר, יש גם שנויים מבניים. האמת היא שלרוב מקבלי ההחלטות (חוץ מהחרדים) אין רגישות לנושא המחיר, והם שיקוף די מדויק של האלקטורט שלהם.

במדינות סקנדינביה יש שרי ממשלה שבאים באופניים לישיבות ממשלה, בשעה שבישראל גם המזכירה של השר הכי זוטר לא תתפס על אוטובוס ר"ל, וזה משפיע ישירות על התנהלות שערוריתית של מפעילי הקוים (אוטובוסים לא יוצאים בזמן וכו'). מצד שני, אני מבטיח לך שבבני ברק האוטובוסים יוצאים בזמן ולא מפספסים תחנות. שם לפרנסי העיר אכפת מהתחבורה הציבורית.

אם לבעל העסק ברור שאנשים יעדיפו לשלם יותר על תמורה נתפסת גבוה יותר (גם אם היא לא באמת גבוהה יותר) כאשר הוא מרויח גם על המוצר היקר וגם על הזול 10% רווח, והמאמץ המכירתי זהה, ברור שהוא ימכור את היקר (10% ממחיר יותר יקר), ובדרך כלל לא יחזיק במלאי את הזול, או שיסתיר אותו.

פעם עשיתי מחקר שוק מעמיק על טלביזיות LED והגעתי לדגם ספציפי שנתן תכונות זהות למתחרים ב 60% מחיר. כשהסתובבתי בחנויות התברר שאף אחד לא החזיק אותו במלאי. בסוף הזמינו אותו עבורי בחנות (הייתי יכול להזמין גם באינטרנט, אבל בחנות היו נחמדים). הם פשוט לא מחזיקים במלאי דברים פחות רווחיים, כאשר הם יודעים שבכל מקרה יצליחו למכור את היקרים, כאשר הרגישות למחיר של הלקוחות היא נמוכה מאד.

נערך לאחרונה ב:
לפעמים אתה נאלץ לקנות מוצר יקר כי אין לך חלופה ראויה
ובאותם המקרים יש סיבה טובה מאוד שהמוצר יקר - יש המון ביקוש ויחסית מעט היצע.
והנה הדוגמא הכי טובה גם שירד הביקוש מאוד בגלל הקורונה המחירים לא ירדו
בדיוק להיפך - הביקוש גדל מאוד בגלל הקורונה.
בדיוק בגלל שאי אפשר (או יותר קשה) לטוס לנופש בחו"ל יש הרבה אנשים שנשארו לנפוש בארץ. ביקוש עולה -> מחירים עולים.
זה ביקוש והיצע קלאסי.
וכן נכון אולי לשנות רגולטורית את זה
לשנות את מה?
להוריד רגולציה זה (כמעט) תמיד דבר טוב. אבל להוסיף רגולציה שתנסה להכריח הורדת מחירים לא יעבוד.
תחשבו שיפתחו בצפון / דרום הארץ כפרי נופש כמו בהולנד
בגלל שהיה פעם אחת פיק גדול של ביקוש זאת לא סיבה לפתוח עכשיו כפרי נופש.
ביקוש נקודתי בגלל מגיפה עולמית לא אומר כלום על מגמה, ובסוף עד שתבנה את אותם כפרי נופש תיגמר המגיפה, הביקוש ירד חזרה לביקוש נורמלי וסתם "זרקת" המון כסף על משהו שאין לו מספיק ביקוש.
אם היה ביקוש גבוה באופן קונסיסטנטי אז כנראה שהיו קמים כבר יזמים שהיו בונים את אותם כפרי הנופש.

צרכן חכם לא לוקח לילה אחד בסופ"ש. בשביל יום אחד לא צריך ללון במדינה הקטנטנה שלנו, פשוט יום טיול. זה גם לא הגיוני משום סיבה אחרת לבלות חצי מהזמן בנסיעה הלוך וחזור
בדיוק להיפך - מה שרשמת זה בדיוק הסיבה לקחת לילה אחד.
שימי לב ש "לילה אחד" != "יום אחד".
לילה אחד == 2 ימים.

אני התחלתי לאחרונה להזמין און-ליין משופרסל (רק חלק מהמוצרים).
גיליתי שמחיר העגבניה יקר יותר מאשר לגשת לסניף (פי 2) אז הורדתי מהרשימה וקניתי במחיר דומה במכולת ליד ביתי.
בעבר הייתי קונה בעיקר בסניף עם אלגוריתם של "לך שתי וערב בכל הסופר ומה שנראה שצריך, קח".
לאחרונה בעיקר אונליין (בד"כ רמי לוי). המחירים בד"כ יקרים יותר ויש גם משלוח אבל בסיכום הכללי אני קונה פחות שטויות.

לקחת את הילדים באמצע השבוע לשני לילות ושלושה ימים, כאשר יש שפע של אטרקציות מוזלות מסביב - זה כבר הגיוני יותר.
שנים היינו לוקחים את הילדים מביה"ס פעם-פעמיים בשנה לחופשה מהסוג הזה והחוויות הולכות איתנו עד היום. ממש ממליצה!
אנחנו גם נוסעים באמצע השבוע. בעיקר כדי להמנע מהעומס.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R תל אביב 35 לאחר הודעת בנק ישראל שוק ההון 3
ספייק לי שימוש בנוסחאות google finance ב- google sheets לבורסת תל אביב אוף טופיק 2
ד תל אביב רובע 5 נדל"ן 4
ג תל אביב 125 שוק ההון 2
M מתי נסחרת קרן סנופי של בלקרוק בבורסת תל אביב שוק ההון 10
נ מהו הקסם של תל אביב שמרתק כל כך הרבה ישראלים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 38
ש תל אביב 135 שוק ההון 1
S איך עובד מדד תל אביב 125? שוק ההון 5
I הבדל בין קרנות על תל אביב 125 שוק ההון 10
M מדד תל אביב נדלן או נדלן מניב מול דירה להשקעה בחמש שנים שוק ההון 2
נ מה ההבדל בין מדד תל אביב נדלן למדד תל אביב בניה? נדל"ן 3
X קרן סל תל אביב 125 שוק ההון 5
D BLACKROCK (ishares) בבורסת תל אביב לעומת אותן קרנות בווסלטריט שוק ההון 5
ע מה עם מדד תל אביב-מעלה? שוק ההון 4
cypriano de rore המלצה על מתקין מזגנים באזור תל אביב אוף טופיק 1
P האם תל-אביב היא העיר היחידה במדינה? פוסטים מאיכות נמוכה 104
ש מדדי תל אביב שוק ההון 3
T שאלה לגבי קניית כמות של יחידות באיגרת חוב ממשלתית לפני השלב הרציף בבורסת תל אביב שוק ההון 0
M מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב התפתחות אישית 30
מתכנת ני״ע נקוב דולר בבורסת תל אביב שוק ההון 8
S מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב או בטכניון? התפתחות אישית 27
O תל אביב צמיחה מרקיעה שחקים שוק ההון 8
O אוניברסיטת תל אביב מול המכללה למנהל התפתחות אישית 8
L מדד תל אביב 35/25 חזר לרמה, שהוא היה בה ב-2007 שוק ההון 24
י תל אביב 35 או s&p 500? שוק ההון 16
R השקעה במדד תל אביב 35 שוק ההון 18
ה האם תל אביב שווה את המחיר? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 144
ש בורסת תל אביב - מדוע? שוק ההון 2
Kipodi Interactive Brokers תומכים במסחר בבורסת תל אביב? שוק ההון 4
Yoss תשואות תל-אביב מול סנופי - האמנם חוסן מקומי? שוק ההון 6
N הזמנה להיפגש בירושלים \ תל אביב בשביל לעזור ליישם אסטרטגית השקעה שוק ההון 11
B השקעה בפריים ארה"ב מבורסת תל אביב שוק ההון 2
Aranchik דיור בר השגה - תל אביב נדל"ן 6
Yevgeny אינטראקטיב ברוקרס מצטרפת לבורסת תל אביב כ"חבר רחוק" שוק ההון 134
א קרנות מחקות תל אביב 90 שוק ההון 1
ayeletavr מדד תל אביב יתר וראסל 2000 שוק ההון 17
Rio אקדמיה: פתוחה, תל אביב או בינתחומי? אוף טופיק 21
S הבדל בין קרן מחקה תל בונד לקרן אג"ח שוק ההון 4
R מדד תל בונד-דולר והתחזקות הדולר שוק ההון 0
הטירונית אג"ח ממשלתי 5116181 MTF מחקה תל גוב-כללי - השפעת הארועים הפוליטיים על הקרן שוק ההון 22
א תל בונד 20, לא מבין שוק ההון 18
T תל אביבי שרוצה רילוקיישן בארץ ואין לו מושג אוף טופיק 20
מסעו של צעיר תל אביבי יומני מסע אישיים 12
S תל"ג ותמ"ג אוף טופיק 14
M רכישה פרוייקט BE מתחם מגורים לסטודנטים - תל חי נדל"ן 5
קפה שחור מדד תל-בונד גלובל שוק ההון 14
שניצלוינאי שאלה בסיסית לגבי קרנות על מדדי תל בונד שוק ההון 7
nick מדד תל דיב שוק ההון 60
גיא_87 דרושים תל אביביים סולידים אוף טופיק 10
פשוט תל אופן מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13

נושאים דומים

Back