• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תחליף לאג"ח ממשלתי בתיק הארי בראון

מצב
הנושא נעול.

נתן

משתמש רגיל
דירוג
1,228
שלום,
אני מעוניין להחליף את הפלח של האג"ח הממשלתי ארוך הטווח בתיק הארי בראון במשהו בעל קורלטיביות דומה ותשואות דומות, שאינו מבוסס על גניבת כספי מיסים מילדי ונכדי העתידיים...כלומר מסיבות אידיאולוגיות.

כרגע החלפתי את הפלח הזה באג"ח קונצרי מקומי במק"מ סביב 5 שנים, אבל לדעתי זה לא מתאים מבחינת קורלטיביות. יש המלצות לקטגוריית נכנסים אחרת?

אתה מחפש נכס שמחירו יזנק בתרחיש של דפלציה. קשה לחשוב על נכס אחר שיעשה זאת מלבד שחר ארוך, למעט אולי קונצרני ארוך , אבל כאן אתה מכניס מימד נוסף של סיכון (אשראי) שהוא משמעותי ביותר. חלופה אחרת היא אג"ח ממשלתי של מדינה שאיננה ישראל?

הממ, אג"ח ממשלתי אחר אינו מוסרי יותר, זה שאנשים בחו"ל נבזזים על ידי ממשלה בחו"ל לא משנה את העובדה שהם נבזזים. כן, יותר אכפת לי מאנשים בארץ, אבל בכל זאת, אני לא אשקיע בחברה שסוחרת בעבדים בחו"ל, גם אם היא לא פעילה בארץ, ואותו הגיון תקף גם כאן.
כנראה שאצטרך להשאר עם קונצרני ארוך, ופשוט להגדיל את הסיבולת שלי לסיכון...על אידיאולוגיה משלמים, אין מה לעשות.

תודה על התגובה בכל מקרה.

לא הבנתי למה אתה מתייחס לזה כשוד של אזרחים עתידיים.
אם באמצעות האג"ח המדינה (ישראל או אחרת) יכולה לגייס הון להשקעה מיידית שתניב לה תשואה עודפת לאורך זמן (ולא חסרות דרכים לעשות זאת) האם לא מדובר בעצם בשיפור חייהם של אותם תושבים עתדיים?
מסכים איתך שבישראל לא חושבים מעבר לבחירות הקרובות אבל לא ברור לי למה לדעתך כל מדינה נוהגת ככה?

נתן, אני רוצה להבין: אתה מעדיף להשקיע באגח קונצרני כי אתה חושב שחברות יותר מוסריות מהמדינה?
אולי כדאי שתבדוק כמה מהחברות בהן השקעת ותגלה שגם הן נוהגות באופנים לא מוסריים (משכורות נמוכות מדי לרב העובדים,
זיהום הסביבה, ניצול מופרז של משאבי הטבע, התחמקות מתשלומי מס ועוד עניינים, חלקם פליליים).
הבהרה: אני מאד מעריך את הגישה של השקעה במדינות וחברות מוסריות אבל זו בעיני מטלה מאד מסובכת למשקיע הקטן...

לכל התוהים, לתפיסתי מדינה היא מונופול על האלימות, ולכן אף מיסוי אינו מוצדק- לא בישראל ולא בחו"ל. אם כנופיית שודדים לוקחת ממך באיומי אקדח כסף, ואחר כך כנופיית השודדים מוציאה חלק מהכסף על "רווחתך" (בונה בתי חולים ובתי ספר, נגיד), זה לא אומר שלא התרחש שוד.
אפילו אם המדינה הייתה יכולה להקצות את הכסף של אזרחים לטובתם יותר משהם יודעים (משהו שהוא בהגדרה בלתי אפשרי, כי הידע הוא אצל הפרטים ולא המתכנן המרכזי), זה עדיין היה בלתי מוסרי לעשות זאת בכפיה.

לאוהד, בעיני התחמקות מתשלום מס היא מוסרית, אמיצה ומבורכת. באשר לתשלום משכורות לעובדים, כל סכום הוא לגיטימי אם שני הצדדים הסכימו לכך בלי איום באלימות, כך שאין כזה דבר נמוך מדי. אני לא מאמין שיש דבר כזה "משאבי טבע"- יש משאבים ששייכים לאדם א' או חברה ב', וכל שימוש בהם הוא לגיטימי בתנאי שאינו פוגע באחרים. השוק יתמחר את המשאבים כך שלא יהיה "ניצול יתר".
חברה מסחרית מטבעה מבוססת על הסכמה של לקוחות לרכישת מוצריה, ולכן מוסרית יותר ממשלה שהיא כנופיית פרוטקשיין עם מונופול.

אוהד, האג"ח שהמדינה מגייסת לא מספק תשואה עודפת לאורך זמן ובטח שלא משפר את החיים של התושבים העתידיים אלא להיפך. תפקיד האג"ח הממשלתי:
1. להחזיר הלוואות קודמות. מה שהופך את העסק להונאת פונזי אחת גדולה, במיוחד בארה"ב שבה החוב הלאומי יותר גדול מהתוצר.
2. לחלק מתנות למקורבים בדור הנוכחי (חברת חשמל, נמלים, רכבות, רשות השידור) על חשבון הדור הבא שישלם על המתנות האלה עם ריבית דריבית. לצורך העניין, אנחנו "הדור הבא" שמשלם את הקרן והריבית של הדור הקודם. בתקציב של השנה הקרובה 57 מיליארד ש"ח יילכו להחזר חובות.

לכל התוהים, לתפיסתי מדינה היא מונופול על האלימות, ולכן אף מיסוי אינו מוצדק- לא בישראל ולא בחו"ל. אם כנופיית שודדים לוקחת ממך באיומי אקדח כסף, ואחר כך כנופיית השודדים מוציאה חלק מהכסף על "רווחתך" (בונה בתי חולים ובתי ספר, נגיד), זה לא אומר שלא התרחש שוד.
אפילו אם המדינה הייתה יכולה להקצות את הכסף של אזרחים לטובתם יותר משהם יודעים (משהו שהוא בהגדרה בלתי אפשרי, כי הידע הוא אצל הפרטים ולא המתכנן המרכזי), זה עדיין היה בלתי מוסרי לעשות זאת בכפיה.

לאוהד, בעיני התחמקות מתשלום מס היא מוסרית, אמיצה ומבורכת. באשר לתשלום משכורות לעובדים, כל סכום הוא לגיטימי אם שני הצדדים הסכימו לכך בלי איום באלימות, כך שאין כזה דבר נמוך מדי. אני לא מאמין שיש דבר כזה "משאבי טבע"- יש משאבים ששייכים לאדם א' או חברה ב', וכל שימוש בהם הוא לגיטימי בתנאי שאינו פוגע באחרים. השוק יתמחר את המשאבים כך שלא יהיה "ניצול יתר".
חברה מסחרית מטבעה מבוססת על הסכמה של לקוחות לרכישת מוצריה, ולכן מוסרית יותר ממשלה שהיא כנופיית פרוטקשיין עם מונופול.
מעניין...
זה מה שלרוקפלר בשנת 1913 היה להגיד בנידון - http://mekomit.co.il/100-שנים-לטבח-בלאדלוו/

או חברת CIBA שלא היתה לה בעיה לשפוך כימיקלים לנהר, הרי זה לא שהמנהלים שלה גרו בסביבה - http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3635686,00.html

אין "משאבי טבע"? חברה החליטה לקדוח בנקודה א' או נקודה ב', מי נותן לה לעשות זאת?
היא משתלטת על האזור בכח או שפונה לממשלה שאחראית על אותו אזור ומבקשת רשיון? היא יכולה לקדוח כאוות נפשה או לפי חוקים שונים כדי לשמור על הסביבה?
מה היא עושה עם הפסולת? סתם זורקת מסביב או צריכה שוב לענות לחוקי איכות הסביבה/שמירה על הסביבה?
האם אוטומטית היא פועלת כחוק או מנסה לעשות כרצונה ומקסימום "נשלם קנס"?

בתקרית לודלו הרוצחים היו אנשי המשמר הלאומי, לא רוקפלר. היא מראה שבהנתן מדינה ומשטר ,אז אנשי עסקים עשויים לנצל אותו לצורך כפיה אלימה על אחרים. אבל אל תשכח שהשובתים הם אלו שהחלו באלימות, בכך שפיזית חסמו גישה לעובדים שלא שבתו למכרה, ובשוק חופשי בלי ממשלה כבר מזמן היו מפנים אותם משם. ניתן לטעון שהאלימות של החברה המסחרית היתה הגנתית, גם אם לא פרופרציונלית.
אגב רוקפלר, הוא דוגמא לאחד המונופולים שתרמו ביותר לשגשוג התעשייה והמין האנושי- הוא היה כל כך יעיל ומכר נפט כל כך בזול עד שפשוט לא היה משתלם להתחרות בו, מה שאומר שמונופול לא בהכרח רע לצרכן אם יש איום של תחרות. כמות החיים שרוקפלר הציל בזכות נפט זול עולה אלפי מונים על החיים שנפגעו מהאלימות אותה הפעיל בלית ברירה.

בקשר למשאבי טבע, אני לא חושב שהבנת אותי- לדעתי אף אחד לא צריך "לתת" לך לעשות משהו עם רכושך, אם אתה לא פוגע באחרים. אם חברה קנתה שטח או השתלטה על שטח שלא שייך לאף אחד, אז היא יכולה לקדוח שם. אם היא מזהמת את הסביבה, בעלי הקרקעות בסביבה יכולים לפנות לבית משפט פרטי ולכפות עליה לעצור ולפצות אותם על הנזקים, בנוסף לפרסום מעלליה בתקשורת ושאר אמצעי מאבק. זה שאין ממשלה לא אומר שאין חוק וסדר- החוק והסדר הם מוצר מבוקש ויסופקו ע"י סוכנויות הגנה, חברות ביטוח ובתי משפט פרטיים.

"בית משפט פרטי"?
משמע "סמי וסוסו עושים סדר בעולם התחתון"?
האם אתה יכול לשלוף שם של בית משפט פרטי? (חוץ מתוכניות ריאליטי)

נכון, אני לא אומר שרוקפלר לחץ על ההדק בעצמו, קר היה שם בקולורדו, הוא שילם לקבלני משנה.
ולגבי הפינוי קודם, הוא פינה אותם, המכרות לא עבדו כי לא היו פועלים זמינים.
העובדים קיבלו משכורת ב"כסף מונופול" (לפני השביתה) אותו לא יכלו להוציא במקום אחר. בעל המפעל הוא בעל הדירה פינה את העובדים ששבתו לגור באוהלים.
יחסית ל"סיבות אידיאולוגיות", זה לא נשמע "אידיאולוגי".

השתלטות על שטח של אף אחד? זה בערך הבדואים בדרום. וזה אדמות מדינה, כי למדינה יש גבול מנקודה A ל-B ל-C ל....
יש מי שקנה בעבר קרקע או ישב בה לפני קום המדינה והשטח "פרטי", יש מי שגר בחכירה ל-X שנים.
אתה כמובן, יכול להכריז על מדינה עצמאית, ראה ערך "אכזיב".

מ"CIBA" בחרת להתעלם. זה בסדר.

פות"ש...
שים לב, אתה יוצא מנקודת הנחה ש-ממשלה = מקור הרוע בעולם.
הנוצרים בזמנו הסיטו את האש ל-יהודים.
גם מי שתומך בשוק חופשי ובמינימום התערבות, למעשה פונה לכיוון של "ממשלה מינימלית שלא מתערבת בשוק". אף אחד לא מקים חברה ב"ריק משפטי" ופועל בתוך אנרכיה, כי אז לא יהיה לו איפה לרשום פטנטים, לבקש הגנה מהממשלה הפועלת בסביבה, הוא יצטרך לסלול כבישים למפעל...
איך חברה כישות משפטית נוצרת? מול מדינה, בארץ זה להרשם מול רשם החברות, פתיחת תיקים במשרדים השונים..
שלח פעם חברה לחור עם שבטים פרימטיבים ופגע להם בסביבה, ההתקפה תהיה נגד נציגי החברה. למה?
כי הפרימטיבסקים מחפשים את מקור הרוע, רגילים שמדובר בישות גשמית שאפשר לפגוע בה או ישות רוחנית שצריך לרצות בקורבנות.
נראה לך שאיזה ראש שבט תפס פעם אדם לבן באמריקה וקיבל כתשובה - "אני לא אשם או זו החברה ששלחה אותי!"
אם כן מה היה ההמשך ?
- "איפה מקרקפים את החברה?"
- "בבית משפט בניו יורק/ ציריך/ המבורג..."

יכול להיות שאתה חושב שהמיסים מופנים לכיוון הלא נכון, זה כבר ויכוח אחר.

שים לב, אתה יוצא מנקודת הנחה ש-ממשלה = מקור הרוע בעולם.
לא כל הרוע, אבל רוב הרוע, בהחלט.
גם מי שתומך בשוק חופשי ובמינימום התערבות, למעשה פונה לכיוון של "ממשלה מינימלית שלא מתערבת בשוק"
העמדה הזאת נקראת "מינארכיזם" והיא לא פרקטית ולא קונסיסטנטית לוגית מהסיבה שאי אפשר להיות חצי בהריון..אם יש ממשלה שהיא מונופול על האלימות, בהגדרה היא תנכס לעצמה יותר ויותר סמכויות ותתערב בכלכה יותר ויותר. אין כזה דבר "ממשלה מינמאלית שלא מתערבת בשוק"- מה עם שוק ההגנה?

יש עמדה יותר לוגית שנקראית וולונטריזם, או אנרכו-קפיטליזם- "השוק" כמו שאתה קורא לו זה בעצם כלל האינטראקציות בין בני אדם שנעשות מרצון חופשי. אין סיבה מיוחדת להחריג שירותי הגנה וצדק מכלל השירותים שה"שוק" מספק. אין צורך במונופולים אלימים על ההגנה, עדיף חברות ביטוח אישי+חברות הגנה+בית משפט פרטי.
. אף אחד לא מקים חברה ב"ריק משפטי" ופועל בתוך אנרכיה, כי אז לא יהיה לו איפה לרשום פטנטים, לבקש הגנה מהממשלה הפועלת בסביבה, הוא יצטרך לסלול כבישים למפעל...
אוסף אנשי קש: פטנטים הם זכות מונופול אלימה ופסולה שצריך לבטל, כבישים פרטיים נסללו בעבר, נסללים בהווה ויסללו בעתיד- כל מה שיש לו ביקוש, השוק יספק. הגנה תדאג לספק לך חברת ההגנה המתאימה.

איך חברה כישות משפטית נוצרת? מול מדינה, בארץ זה להרשם מול רשם החברות, פתיחת תיקים במשרדים השונים.
אתה מתבלבל בין מוסדות למדינה..גם בחברה בלי מדינה יהיה גוף מסחרי (כנראה כמה) שיעסקו ברישום התאגדויות, במיוחד כאלו שיציעו מניות לציבור. זה הרי שירות שמשקיעים ובעלי עניין רוצים, ולכן יסופק. מה שלא יהיה זה רעיון ה-"בע"מ" הפגום, שמניח שיש גבול לחבות הנזק של בעל חברה, כאילו הסטטוס של חברה ופרט לא צריך להיות שווה בפני החוק.

יכול להיות שאתה חושב שהמיסים מופנים לכיוון הלא נכון, זה כבר ויכוח אחר.
לא אכפת לי לאן מופנים המיסים, מה שחשוב לי זה להקטין את היקפם ככל הניתן. לכן אני בעד פרצות מס, שחיתות שלטונית המעבירה חברות ציבוריות למקורבים (כי זה לפחות ידיים פרטיות), ושאר תופעות שאנשים אוהבים לשנוא.

הבנתי.
אני מחכה לסרטון שלך מחזיר את ת.ז. הכחולה ומכריז על מדינת "נתן" על איזה שטח שומם במדבר בלי מוסדות שונים.

@נתן , יכול להיות שאני הדיוט בתחום. אולי אפילו אדיוט.
אנא אער את עיני.
האם תוכל לתת דוגמה לחברות השונות שדיברת עליהם - ביטוח ביטוח פרטית, הגנה פרטית, בית משפט פרטי?
דרך אגב, בית משפט פרטי - איזה חוקים הוא אוכף?

@c881 תגיד, בתקופת העבדות בארה"ב היו דוגמאות למטע ללא עבדים?
היסטורית, חברה חופשית מושלמת לא התקיימה, אבל זה לא אומר שלא תוכל להתקיים. זה לא איזה אוטופיה, עדיין יהיו מספיק בעיות..
בתי משפט פרטיים קיימים גם בישראל- בוררות מוסכמת. ידידה שלי שעובדת בפרקליטות מסכימה שהם יעילים בהרבה מבית המשפט של המדינה, חוסכים כסף וזמן, ומגיעים לתוצאות לא פחות טובות. דין פרטי היה גם בתקופת השופטים בתנ"ך, ובאירלנד במאה ה 11.
בית משפט פרטי לא אוכף חוקים- הוא מיישב סכסוכים לפי תקדימים המבוססים על ערכי החברה בה הוא פועל.
אם מישהו הפר את זכויות הקניין שלך (נגיד, תקף אותך פיזית), אתה תתלונן לחברת ההגנה שלך, שתמצא את האשם (לרוב בשיתוף פעולה עם חברת ההגנה שלו, אם יש כזו), והעניין ידון (בתשלום) בבית משפט שיבחר על ידי החברות לפי מוניטין לאמינות וחוסר פניות. בתי משפט ש"ימכרו" את הדין יפגע המוניטין שלהם קשות והם לא ימצאו לקוחות שירצו להתדיין בהם, ולכן יפשטו רגל ויעלמו.
דין הצדק יקבע על ידי אוסף התקדימים בעניין, כך שהחוק יתפתח באופן אורגני וטבעי לפי ערכי החברה (COMMON LAW באנגליה, למשל), ולא יוכתב מלמעלה על ידי שליט יחיד או אוסף ליצנים נבחרים, המנסים לכפות את ערכיהם על הציבור.

בוררות מוסכמת היא לצד בית המשפט הרגיל והיא בוררת לפי חוקי מדינת ישראל ולא לפי איך שהבורר קם בבוקר.
בתקופת העבדות, אני מניח שאתה מתכוון לארה"ב - כלומר היתה ממשלה לאדם הלבן - מבריטניה או מבית.
דרך אגב, האם השבטים באפריקה פנו לחברות ההגנה הפרטיות שלהם (לא היתה ממשלה) לתפוס ולפעול נגד לוכדי עבדים שפגעו בזכויות של השחור לחרות, קנין וכו' או שהשחור נתפס כחיה?
תקופת השופטים - http://he.wikipedia.org/wiki/תקופת_השופטים
השופט פעל לפי צו עליון, אם אתה בוחר להאמין שהוא קיבל את המנדט שלו מההוא שלמעלה.
חוקים יש למכביר, השאלה האם הם נאכפים.
דיברת קודם על סלילת כביש פרטית, אני יכול לסלול כביש בשטח שלי כאוות נפשי, רק לאן הוא יתחבר? לרשת כבישים של המדינה.
המדינה מנסה לסלול כבישים/להניח צינורות בצפון, אני לא חושב שצריך לספר לך באיזה צרות זה נתקל מול התושבים במקום.
אפשר כמובן להסתכל על סין כדוגמה למנדט על אלימות (כדברייך) - פה סוללים/מקימים סכר - מי שלא זז מוזז.

הבעיה שלך עם אגח מדינה כי הוא לוקח כסף עתידי מהילדים שלך?
קנה אגח מדינה ותן לילדים שלך היום את הכסף שהמדינה מתכוונת לקחת מהם מחר.

רגע, הבנתי.
אתה אומר שאין דוגמאות הסטוריות ומדובר בתרגיל מחשבתי גרידא בהקמת אוטופיה.
סליחה.
טעות שלי.

ם מישהו הפר את זכויות הקניין שלך (נגיד, תקף אותך פיזית), אתה תתלונן לחברת ההגנה שלך, שתמצא את האשם (לרוב בשיתוף פעולה עם חברת ההגנה שלו, אם יש כזו), והעניין ידון (בתשלום) בבית משפט שיבחר על ידי החברות לפי מוניטין לאמינות וחוסר פניות
מאפיה?

בגדול המדינה מתקיימת כי האזרחים שלה הסכימו לוותר על חלק החופש שלהם תמורת הגנה על זכות הקניין והגנה על גופם. לא משנה מה תעשה אתה תצטרך את ההגנה הזאת. ולא משנה איך תקרה לגוף שמספק אותה, הוא ינסה להתרחב כמה שהוא יכול. לכן צריך לקבוע את הגבולות בחוק (נאו שמרנים בארה"ב)

אז בגדול אתה מתנגד לחברה מאורגנת...
גישה מעניינת ומשעשעת בסה"כ...

היא שגויה מאותה סיבה, שהקומוניזם כושל. בני אדם אינם דבורים, ואינם דובי קוטב...

@c881 תגיד, בתקופת העבדות בארה"ב היו דוגמאות למטע ללא עבדים?
היסטורית, חברה חופשית מושלמת לא התקיימה, אבל זה לא אומר שלא תוכל להתקיים. זה לא איזה אוטופיה, עדיין יהיו מספיק בעיות..
בתי משפט פרטיים קיימים גם בישראל- בוררות מוסכמת. ידידה שלי שעובדת בפרקליטות מסכימה שהם יעילים בהרבה מבית המשפט של המדינה, חוסכים כסף וזמן, ומגיעים לתוצאות לא פחות טובות. דין פרטי היה גם בתקופת השופטים בתנ"ך, ובאירלנד במאה ה 11.
בית משפט פרטי לא אוכף חוקים- הוא מיישב סכסוכים לפי תקדימים המבוססים על ערכי החברה בה הוא פועל.
אם מישהו הפר את זכויות הקניין שלך (נגיד, תקף אותך פיזית), אתה תתלונן לחברת ההגנה שלך, שתמצא את האשם (לרוב בשיתוף פעולה עם חברת ההגנה שלו, אם יש כזו), והעניין ידון (בתשלום) בבית משפט שיבחר על ידי החברות לפי מוניטין לאמינות וחוסר פניות. בתי משפט ש"ימכרו" את הדין יפגע המוניטין שלהם קשות והם לא ימצאו לקוחות שירצו להתדיין בהם, ולכן יפשטו רגל ויעלמו.
דין הצדק יקבע על ידי אוסף התקדימים בעניין, כך שהחוק יתפתח באופן אורגני וטבעי לפי ערכי החברה (COMMON LAW באנגליה, למשל), ולא יוכתב מלמעלה על ידי שליט יחיד או אוסף ליצנים נבחרים, המנסים לכפות את ערכיהם על הציבור.
ואם לא מתחשק לי להגיע איתך לבית משפט ? או שאני מסרב לכל בית משפט שהיצעת כי אני לא מאמין בו ?
אז מה נגמר הסיפור ? דרסתי את אשתך ואין משפט או שעברת ל תוכנית ב' אתה מפעיל את חברת ההגנה שלך כדי שתטפל בדורס :
שבירת רגליים עד הוצאה להורג לפי התשלום ?
ומה אם הכי גרוע , שניכם באתה חברת הגנה אבל הדורס עשיר יותר ולכן הם מעדיפים לשבור לך את הרגליים , או לשחוט את ילדיך (שוק חופשי לא)
האמת לא צריך להמציא את המנגנון האוטופי הוא קיים כבר קוראים לו משפחות פשע ופרוטקשיין ו "בוררות" אצל "בוררים"

אז בגדול אתה מתנגד לחברה מאורגנת...
גישה מעניינת ומשעשעת בסה"כ...

היא שגויה מאותה סיבה, שהקומוניזם כושל. בני אדם אינם דבורים, ואינם דובי קוטב...
החיית שרשור רדום..

אני תומך מאוד בחברה מאורגנת, פשוט לא במונופול על האלימות. צריך להבדיל בין החברה לממשלה- חברה בהחלט יכולה להתקיים (ואף לשגשג) ללא שום ממשלה, יש אפילו תקדימים היסטוריים. חברה חופשית היא עדיין חברה, עם מוסדות, נורמות ושאר אלמנטים שתזהה מהיום. רק אין חבורת שודדים עם זכות יחידים לבזוז ממך את כספך.

ואם לא מתחשק לי להגיע איתך לבית משפט ? או שאני מסרב לכל בית משפט שהיצעת כי אני לא מאמין בו ?
אז מה נגמר הסיפור ? דרסתי את אשתך ואין משפט או שעברת ל תוכנית ב' אתה מפעיל את חברת ההגנה שלך כדי שתטפל בדורס :
שבירת רגליים עד הוצאה להורג לפי התשלום ?
ומה אם הכי גרוע , שניכם באתה חברת הגנה אבל הדורס עשיר יותר ולכן הם מעדיפים לשבור לך את הרגליים , או לשחוט את ילדיך (שוק חופשי לא)
האמת לא צריך להמציא את המנגנון האוטופי הוא קיים כבר קוראים לו משפחות פשע ופרוטקשיין ו "בוררות" אצל "בוררים"
למה שחברת ההגנה תהיה מעוניינת לשבור למישהו את הרגליים בתמורה לכסף? הרווח החד פעמי שיצא להם מכך שמישהו עשיר יותר משלם להם הוא כאין וכאפס לעומת הלקוחות שהם יאבדו למתחרים עקב התנהלות כזו. עסק חפץ חיים לא יוכל שיטתית להפלות לטובת העשירים, כי מי ירצה לשלם לחברת הגנה כזו?
בקשר למקרה הסציפי, אין כזה דבר "לא מתחשק"- בעולם פרטי כל עבירה מתבצעת על הרכוש של מישהו (אין "שטח ציבורי"). בחוזה המובלע עם בעל השטח מוסכם כי הבוררות בסכסוכים תחול לפי כללים מקובלים בחברה (נגיד בוררות ע"י שני חברות ההגנה משני הצדדים, או בית משפט שמקובל על שניהן). אם מישהו מסרב לבוררות, הוא מפר חוזה ומותר להפעיל עליו אלימות כדי להכריח אותו לעמוד בחוזה (להתייצב למשפט).

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N תחליף אירופאי לאג״ח ממשלתי שקלי 0347 שוק ההון 13
S תחליף לאג"ח בחלק הסולידי של התיק שוק ההון 0
O תחליף לאג"ח ישראלי עבור משקיע עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 3
אצטרובל תחליף לאג"ח ישראל בתיק פסיבי שוק ההון 66
H תחליף לאג"ח בתיק השקעות פאסיבי שוק ההון 11
משה גל תחליף 'אונדציל'/'פונגימון' מחו"ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
L תחליף לעו"ש בדולרים שוק ההון 1
N תחליף לקרן כספית כאזרח אמריקאי שוק ההון 19
A קרן פנסיה כללית עם כיסוי ביטוחי או תחליף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Y תחליף ל-GBTC שוק ההון 6
ל תחליף לDBC פוסטים מאיכות נמוכה 1
W תחליף לשכר דירה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
ה תחליף חינמי לספוטיפיי לבעלי אייפון צרכנות פיננסית 7
M תחליף אירי צובר לBIL (תחליף מזומן לחשבון IRA) שוק ההון 18
1337justme האם 'קרן מחקת מדד אג"ח ממשלתי כללי 2-5 שנים צמודות' מהווה תחליף מתאים באותה רמת סיכון לפק"מ צמוד ונזיל? שוק ההון 37
V מחפש תחליף לביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Y קרן סל? תחליף לקופת גמל להשקעה שוק ההון 14
M אינדקס מחקר ופיתוח (תחליף בורסה?) שוק ההון 0
ה השקעה בvix בתור תחליף לאגח בתיק שוק ההון 20
L מוטב למקרה פטירה בחשבון עו"ש או תחליף ללא סיכון צרכנות פיננסית 26
O SPGM מקצצת בדמי ניהול, תחליף ל-VT? שוק ההון 5
ק קרן-סל תחליף מזומן צרכנות פיננסית 6
C תחליף ל"תכלית סל מניות חו"ל" שוק ההון 44
מוריארטי תחליף אירי זול יותר ל-IWDA צרכנות פיננסית 19
cypriano de rore תחליף ל-iHerb מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
מ האם אג״ח קצר טווח אמריקאי הוא תחליף טוב לפיקדון בבנק? שוק ההון 31
י קופות גמל להשקעה או תחליף לפיקדון בבנק שוק ההון 2
א תחליף למניות שוק ההון 1
Y תחליף ישראלי לBND שוק ההון 9
amidar דרוש - תחליף מזגן לחימום חדר שינה אוף טופיק 36
amidar תחליף דומה ככל הניתן ל-5121322 שוק ההון 1
ERE בלי ה E IBI מסלול מניות חו"ל - האם תחליף ראוי (וזול יותר) ל IRA? שוק ההון 28
Henchman34 מתלבט בין אג"ח לאג"ח צמוד מדד כחלק מ-ETF קצר טווח שוק ההון 10
K שאלה של מתחילים בקשר לאג"ח לעומת מזומן שוק ההון 3
א איך מק"מ בעל מח"מ זהה לאג"ח נותן תשואה גבוהה יותר שוק ההון 5
Plato חלופה לאג"ח ממשלתי ישראלי בחלק הסולידי שוק ההון 9
A התייעצות לגבי חלופות להשקעה ב ETF לאג"ח ארה"ב שוק ההון 6
klayhamn האם לאג"ח או לא לאג"ח? שוק ההון 109
הדבורה מיה ניוד כספים מקרן נאמנות אג"ח לאג"ח שוק ההון 4
I Etf דיבידנד כאלטרנטיבה לאג"ח שוק ההון 40
מ שאלה בנושא הקצאה לאג"ח שוק ההון 25
dunya_tatlisi נתח מזומן גדול יותר כתחליף לאג"ח ממשלתי זר - רעיון טוב? שוק ההון 0
$ בחירת קרנות מחקות/ETF לאג"ח ממשלתי שוק ההון 22
R משקיע חדש - שאלה בקשר לאג"ח שוק ההון 6
unrealx אלטרנטיבות לאג"ח ממשלתי שוק ההון 15
מ קרן מחקה לאג״ח חברות ארה״ב שוק ההון 3
א האם יש מקום בתיק שלכם לאג"ח קונצרני? שוק ההון 31
שניצלוינאי קרן בינלאומית לאג"ח שוק ההון 16
Golan מקדמות מס הכנסה כתחליף לאג"ח שוק ההון 4
עש לילה מה קורה לאג"ח ממשלתי בזמן האחרון? שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה