• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תחליף לאג"ח ממשלתי בתיק הארי בראון

מצב
הנושא נעול.
התגובה שלי היתה בנוגע לכך שהאדם לא בהכרח נתן את הסכמתו לחוקי המדינה.
הזכות שיש לי להשתלט על הספינה זו לא זכות חוקית, בנוגע למי איכפת אתה עדיין יכול לפעול ככה, תודה אין לי עניין למות.

הנקודה שלי היתה שלאדם שמעוניין לחיות חיים חופשים בלי לפגוע או להרע לאף אחד עם אוכלוסיה הדומה לו בדעותיו (ויש אנשים כאלו, לא מתכוון להכריח אותם) אין לו מקום כזה ולכן עצם נוכחותו במדינה אינה הוכחה מספקת לכך שנתן את הסכמתו.

זו המציאות אני מבין את זה אבל אי אפשר לטעון שאתה חיי פה משמע ניתנה הסכמה.

לדעתי הגישה שמוזכרת פה, היא תגובה טבעית ופחד מוצדק שנלמד מההיסטוריה בנוגע לממשלה ויש לו סימוכין.

עולה ממשלה חדשה, טובה.
הממשלה צוברת כוח, פוליטיקאים צוברים כסף, שחיתות מתחילה, והאזרח סובל.
אזרחים מורדים בסופו של דבר והשילטון קורס.
קמה ממשלה חדשה טובה שאכפת לה מהאזרחים והסבב מתחיל מחדש.
אפשר להתווכח על הפיתרון המושלם, אבל לדעתי הכיוון לפחות בטווח הקצר הוא יותר בצד השוק החופשי (חופש כלכלי הוא בסיס לכל חופש נוסף), ממשלה קטנה (מונע שחיתות), זכות לשאת נשק כדי שלממשלה לא יהיה מונופול על כוח-היום כבר פחות אפקטיבי מבעבר, אבל העיקרון דומה.
מפה השאלה היא היכן לעצור..
אבל אלא העקרונות כפי שאני מבין אותם.

חלק ניכר מהשיח הליברטריאני כאן כופר בעצם ה"חוק" שהוא "כפיה ואלימות" יש כאן כותבים שדוגלים בהגנה על החופש בכל מחיר (אלימות) וכאלה שרואים בחוקים כדבר שיש להפר (לדוגמא העלמת מס)
אם אתה מכיר בקיום ה "מדינה" וה"חוק" אתה מאוד מתון באופן יחסי אליהם אולי אפילו לא ליברטריאני בעיניהם אלא סוציאליסט בעור כבש :)

חלק ניכר מהשיח הליברטריאני כאן כופר בעצם ה"חוק" שהוא "כפיה ואלימות" יש כאן כותבים שדוגלים בהגנה על החופש בכל מחיר (אלימות) וכאלה שרואים בחוקים כדבר שיש להפר (לדוגמא העלמת מס)
אם אתה מכיר בקיום ה "מדינה" וה"חוק" אתה מאוד מתון באופן יחסי אליהם אולי אפילו לא ליברטריאני בעיניהם אלא סוציאליסט בעור כבש :)
נראה לי שזו השאלה הלא נכונה לשאול האם אתה מכיר בסמכות המדינה או לא. (כיוון שפרקטית זו לא השאלה הנכונה, מעשית כיום זה לא משנה)
יש דברים שמבחינת עקרונית המדינה כופה עלינו ואני לא חושב שקימת להם הצדקה, האם אני מחוייב להתנהג בהתאם לחוקי המדינה? כנראה שלא בדיוק (לא מכיר מישהו שמבחינה מעשית מקשיב לכל חוקי המדינה)
גם אם הם לא מכירים בסמכות המדינה, בפועל כל אותם הליברטריאנים פועלים על פי החוק ב-99% מיקרים.
אחרת סביר שהיו בכלא כבר. או שהאידאולוגיה שלהם דומה באופן ניפלא לשל המדינה בה הם חיים
נראה לי כמעט בילתי אפשרי לחיות היום באופן שהחברה מבוססת בצורה קונסיסטנטית על פי הערכים והאידיאולוגית שנראות לך לנכון, המדינה פשוט לא מאפשרת זאת.
ומפה הדיכוטומיה בין אידאולוגיה לפרקטיקה, אידאולוגית נוטה להסכים עם העקרונות הלבריטריאנים, יותר קונסיסטנטי מבחינת התאמה לעולם וטבע אנושי מכל אידאולוגיה אחרת שקיימת כיום למיטב ידיעתי, ומבוססת על ערכים מוצדקים לטעמי (מוסיף לחיים שלי המון ערך ושינה לי את המבט על החיים בצורה מדהימה). עזוב תשאלה אם ישים או לא הכול ספקולציות עד שמנסים בפועל ויש דרך ארוכה בניהם עד שנצטרך לישב את השאלה, ובנוגע לשאלה האם הפיכה אלימה מתאימה לאידאולוגיה שלהם, נראה לי שזה רחוק כל כך מהמציאות כיוון שהם נוטים להיות אינדיבידואליסטית ולא קבוצה כך שגם אם זה היה אפשרי פיזית, זה לא היה קורה.

נראה לי שזו השאלה הלא נכונה לשאול האם אתה מכיר בסמכות המדינה או לא. (כיוון שפרקטית זו לא השאלה הנכונה, מעשית כיום זה לא משנה)
יש דברים שמבחינת עקרונית המדינה כופה עלינו ואני לא חושב שקימת להם הצדקה, האם אני מחוייב להתנהג בהתאם לחוקי המדינה? כנראה שלא בדיוק (לא מכיר מישהו שמבחינה מעשית מקשיב לכל חוקי המדינה)
גם אם הם לא מכירים בסמכות המדינה, בפועל כל אותם הליברטריאנים פועלים על פי החוק ב-99% מיקרים.
אחרת סביר שהיו בכלא כבר. או שהאידאולוגיה שלהם דומה באופן ניפלא לשל המדינה בה הם חיים
נראה לי כמעט בילתי אפשרי לחיות היום באופן שהחברה מבוססת בצורה קונסיסטנטית על פי הערכים והאידיאולוגית שנראות לך לנכון, המדינה פשוט לא מאפשרת זאת.
ומפה הדיכוטומיה בין אידאולוגיה לפרקטיקה, אידאולוגית נוטה להסכים עם העקרונות הלבריטריאנים, יותר קונסיסטנטי מכל אידאולוגיה אחרת שקיימת כיום למיטב ידיעתי, ומבוססת על ערכים מוצדקים לטעמי (מוסיף לחיים שלי המון ערך ושינה לי את המבט על החיים בצורה מדהימה). עזוב תשאלה אם ישים או לא הכול ספקולציות עד שמנסים בפועל ויש דרך ארוכה בניהם עד שנצטרך לישב את השאלה, ובנוגע לשאלה האם הפיכה אלימה מתאימה לאידאולוגיה שלהם, נראה לי שזה רחוק כל כך מהמציאות כיוון שהם נוטים להיות אינדיבידואליסטית ולא קבוצה כך שגם אם זה היה אפשרי פיזית, זה לא היה קורה.

אם לסכם ולפרוש
כלאם מא עליה ג'ומרוק

כלאם מא עליה ג'ומרוק

קל מאוד לקחת את ה-high ground ולצודד בממשלה ובחלש בכל ויכוח.
או שאתה תמיד מצודד בממשלה בכול מצב או שאתה חושב עצמאית ולעיתים המסקנה שלך שונה משל הממשל באותו הזמן.

מצטער אבל עדיף בהפרש להיות העצמאי שחושב ומגדיר לעצמו מה נכון ומה לא מאחד שתומך בממשל בכול מצב,
עיין ארך קומוניזם*.

מהרגע שאתה לא מסכים עם הממשלה בנוגע לעניין כל שהוא, לא נובע מכך שעליך להעלים מס או כל דבר אחר, ואם אינך עושה זאת אתה משול לאדם צבוע או מזויף.

קל מאוד לקחת את ה-high ground ולצודד בממשלה ובחלש בכל ויכוח.
או שאתה תמיד מצודד בממשלה בכול מצב או שאתה חושב עצמאית ולעיתים המסקנה שלך שונה משל הממשל באותו הזמן.

מצטער אבל עדיף בהפרש להיות העצמאי שחושב ומגדיר לעצמו מה נכון ומה לא מאחד שתומך בממשל בכול מצב,
עיין ארך קומוניזם*.

מהרגע שאתה לא מסכים עם הממשלה בנוגע לעניין כל שהוא, לא נובע מכך שעליך להעלים מס או כל דבר אחר, ואם אינך עושה זאת אתה משול לאדם צבוע או מזויף.

ב
http://www.hasolidit.com/kehila/threads/תחליף-לאג-ח-ממשלתי-בתיק-הארי-בראון.50/page-3#post-89023

התייחסתי לליברטריאניסטים בע"מ ולא לגירסאות פרגמטיות יותר,
אני אשמח שתפנה אותי לטענה המופרכת שהעלית כאילו אני "מצדד בממשלה בכל מצב או זמן" , אתה מוזמן לפרסם התנצלות כבר עכשיו כדי לחסוך זמן.

מע א-סאלאם אילה ליקה

ישראל בתקופת השופטים, אירלנד במאות ה 11-13, ערי המדינה באיטליה בתקופת הרנסנס (אמנם היה שלטון, אבל אפקטיבית יכולת להחליף בקלות את ספק ההגנה שלך) והמערב ה"פרוע" (חלקית).

אתה מוזמן לפרסם התנצלות כבר עכשיו כדי לחסוך זמן
התייחסותי הייתה להערה שלך לגבי תרבות השקר, מניח שהכוונה שלך הייתה שזה עמדתי או הליברטריאנים.

התגובה שלי היתה להראות שקימות רק שתי אופציות כפי שאני רואה זאת (שים לב לא תייגתי אותך כמחזיק באחת מהם, מצטער על חוסר הבהירות)

מהרגע שאתה לא תמיד בצד הממשלה באופן דתי אז ה״כלאם מא עליה גומרוק״
להבנתי תופס באותה מידה לעמדתך

התייחסותי הייתה להערה שלך לגבי תרבות השקר, מניח שהכוונה שלך הייתה שזה עמדתי או הליברטריאנים.

התגובה שלי היתה להראות שקימות רק שתי אופציות כפי שאני רואה זאת (שים לב לא תייגתי אותך כמחזיק באחת מהם, מצטער על חוסר הבהירות)

מהרגע שאתה לא תמיד בצד הממשלה באופן דתי אז ה״כלאם מא עליה גומרוק״
להבנתי תופס באותה מידה לעמדתך
לא תמיד =! תמיד לא

לכל אדם יש פילוסופית חיים, איך ועל פי אילו ערכים לחיות. הליברטריאנים לפחות מנסחים עקרונות קונסיסטנטים, המנחים את חייהם ואת תפיסתם את העולם.
רובו המוחלט של האנשים מעדיף לא לנסח עמדה ובמצב שכזה קשה מאוד לנקוב חורים באותה ״הפילוסופיה״. לרוב זה יוצר חוסר ערכים שמתפרקים עם התנודה הכי חלשה בקיום שלהם והם אפילו לא מודעים לשינוי בעמדה החדשה, ונבצר מהם לנסח עמדה טובה יותר.

אני נותן קצת קרדיט לגישה בצורותיה השונות

״לא תמיד״
יכול להרחיב?
[נמחק, אמנם לא הפנית אצבע מאשימה בדבריך אבל נראה שברור, בבקשה להתייחס לנושא ולא לכותב, יוסיק]

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
ישראל בתקופת השופטים, אירלנד במאות ה 11-13, ערי המדינה באיטליה בתקופת הרנסנס (אמנם היה שלטון, אבל אפקטיבית יכולת להחליף בקלות את ספק ההגנה שלך) והמערב ה"פרוע" (חלקית).
ואתה חושב שאלה היו תקופות חיוביות למין האנושי?
אתה מודע לשחיטות ההמוניות באיטליה בתקופת הרנסנס?
מעשה פילגש בגבעה? "וביימים ההם אין מלך בישראל - איש הישר בעיניו יעשה" ?

המין האנושי לא יכול להתקיים ללא חוקים, וללא כוח שיאכוף אותם. ועדיף שזה יהיה כוח נבחר.

אגב, מעט מאוד ליברלים (-לברטנים) ששמעתי מוכנים ללכת למקום האנרכיסטי של ביטול מערכת המשפט, בוודאי האזרחית! , וביטול המשטרה לטובת כנופיות עבריינים גובות פרוטקשן (ספק הגנה פרטית)...

לכל אדם יש פילוסופית חיים, איך ועל פי אילו ערכים לחיות. הליברטריאנים לפחות מנסחים עקרונות קונסיסטנטים, המנחים את חייהם ואת תפיסתם את העולם.
רובו המוחלט של האנשים מעדיף לא לנסח עמדה ובמצב שכזה קשה מאוד לנקוב חורים באותה ״הפילוסופיה״. לרוב זה יוצר חוסר ערכים שמתפרקים עם התנודה הכי חלשה בקיום שלהם והם אפילו לא מודעים לשינוי בעמדה החדשה, ונבצר מהם לנסח עמדה טובה יותר.
אנשים נוראיים הפרגמטיסטים... אין כמו למות בעד אידיולוגיה.

״לא תמיד״
יכול להרחיב?
מניח שאתה נותן הגדרה שונה למה זה [נמחק, יוסיק]

אי אפשר לחזור ללוגיקה שנה א, לא תמיד אינו תמיד לא

לאור רמיזותיך ביחס אלי [נמחק אבל טופל, בפעם הבאה לפנות אלי בפרטי ולא בפרהסהיה]
אז או שאתה מוגבל הבנה או סתם מחפש למי להציק (כי באינטרנט יותר בטוח לך)

@yossik לטיפולך המסור

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
אני אשמח שתפנה אותי לטענה המופרכת שהעלית כאילו אני "מצדד בממשלה בכל מצב או זמן" , אתה מוזמן לפרסם התנצלות כבר עכשיו כדי לחסוך זמן.
זה די קורע שזה נכתב על ידי מי שדחף לי מילים לפה רק עמוד קודם, ועוד תקף אחרי זה את ההלנה על כך.

ולא הגיע הזמן להעביר את הדיון לאוף-טופיק?
גם ככה נתן כבר לא ימצא תחליף לאגח עם מה שעשינו מהשרשור שלו

עולה ממשלה חדשה, טובה.
הממשלה צוברת כוח, פוליטיקאים צוברים כסף, שחיתות מתחילה, והאזרח סובל.
אזרחים מורדים בסופו של דבר והשילטון קורס.
קמה ממשלה חדשה טובה שאכפת לה מהאזרחים והסבב מתחיל מחדש.
אפשר להתווכח על הפיתרון המושלם, אבל לדעתי הכיוון לפחות בטווח הקצר הוא יותר בצד השוק החופשי (חופש כלכלי הוא בסיס לכל חופש נוסף), ממשלה קטנה (מונע שחיתות), זכות לשאת נשק כדי שלממשלה לא יהיה מונופול על כוח-היום כבר פחות אפקטיבי מבעבר, אבל העיקרון דומה.
מפה השאלה היא היכן לעצור..
אבל אלא העקרונות כפי שאני מבין אותם.

את המצב האידיאלי שתיארת אתה יכול להכניס לתוך שלב ה"קמה ממשלה חדשה טובה שאכפת לה מהאזרחים", וגם אז "הסבב" ימשיך כרגיל. כמו שנאמר, אוליגרכיה מלווה את האנושות עוד מכשהיינו קופים. המדינה כפי שהיא היום היא רק תוצר טבעי של החברה האנושית.

אי אפשר לחזור ללוגיקה שנה א, לא תמיד אינו תמיד לא
ואוו!! עמוק
האמת שלא למדתי לוגיקה שנה א׳
רק שהיגיון בריא אומר לי ש״או שאתה תומך בממשלה תמיד או שלא תמיד״ (משמע לפעמים) זה דיכוטומיה אמיתית בשונה ממה שאתה הצגת.
בנוגע להעלבות.. אתה מוזמן להמשיך, מבטיח לא לבקש ממך להתנצל.

אז או שאתה מוגבל הבנה או סתם מחפש למי להציק (כי באינטרנט יותר בטוח לך

אם אתה לא מעוניין בהמשך השיחה אף אחד לא מחייב אותך להמשיך לא צריך לקרוא לאבא או אמא.
למרות שאפשר להסכים שהשיחה איבדה כיוון.

את המצב האידיאלי שתיארת אתה יכול להכניס לתוך שלב ה"קמה ממשלה חדשה טובה שאכפת לה מהאזרחים", וגם אז "הסבב" ימשיך כרגיל. כמו שנאמר, אוליגרכיה מלווה את האנושות עוד מכשהיינו קופים. המדינה כפי שהיא היום היא רק תוצר טבעי של החברה האנושית.
פעם גם אני חשבתי ככה.
תסתכל על המציאות, ישראל עד שנות ה-85 היתה יכולה להחשב כחלק מהגוש הקומוניסטי ואיפה אנחנו היום, 50% לדעתי היה ברשות הממשלה, קולונאוליזם נעלם.
יש כוחות שפועלים לשני הכיוונים, גישות כדוגמת איין ראנד מתמקדת בצד אחד תוך התעלמות מהכוחות הפועלים בצד השני.
קריסות או זעזועים יכולות לעורר את המערכת ולתקן בעיות שנגרמו ע״י הממשלה.
בתור עיקרון, מסכים שיש נטיה כזאת אבל זה לא בהכרח חייב להוביל לכך.

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N תחליף אירופאי לאג״ח ממשלתי שקלי 0347 שוק ההון 13
S תחליף לאג"ח בחלק הסולידי של התיק שוק ההון 0
O תחליף לאג"ח ישראלי עבור משקיע עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 3
אצטרובל תחליף לאג"ח ישראל בתיק פסיבי שוק ההון 66
H תחליף לאג"ח בתיק השקעות פאסיבי שוק ההון 11
משה גל תחליף 'אונדציל'/'פונגימון' מחו"ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
L תחליף לעו"ש בדולרים שוק ההון 1
N תחליף לקרן כספית כאזרח אמריקאי שוק ההון 19
A קרן פנסיה כללית עם כיסוי ביטוחי או תחליף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Y תחליף ל-GBTC שוק ההון 6
ל תחליף לDBC פוסטים מאיכות נמוכה 1
W תחליף לשכר דירה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
ה תחליף חינמי לספוטיפיי לבעלי אייפון צרכנות פיננסית 7
M תחליף אירי צובר לBIL (תחליף מזומן לחשבון IRA) שוק ההון 18
1337justme האם 'קרן מחקת מדד אג"ח ממשלתי כללי 2-5 שנים צמודות' מהווה תחליף מתאים באותה רמת סיכון לפק"מ צמוד ונזיל? שוק ההון 37
V מחפש תחליף לביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Y קרן סל? תחליף לקופת גמל להשקעה שוק ההון 14
M אינדקס מחקר ופיתוח (תחליף בורסה?) שוק ההון 0
ה השקעה בvix בתור תחליף לאגח בתיק שוק ההון 20
L מוטב למקרה פטירה בחשבון עו"ש או תחליף ללא סיכון צרכנות פיננסית 26
O SPGM מקצצת בדמי ניהול, תחליף ל-VT? שוק ההון 5
ק קרן-סל תחליף מזומן צרכנות פיננסית 6
C תחליף ל"תכלית סל מניות חו"ל" שוק ההון 44
מוריארטי תחליף אירי זול יותר ל-IWDA צרכנות פיננסית 19
cypriano de rore תחליף ל-iHerb מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
מ האם אג״ח קצר טווח אמריקאי הוא תחליף טוב לפיקדון בבנק? שוק ההון 31
י קופות גמל להשקעה או תחליף לפיקדון בבנק שוק ההון 2
א תחליף למניות שוק ההון 1
Y תחליף ישראלי לBND שוק ההון 9
amidar דרוש - תחליף מזגן לחימום חדר שינה אוף טופיק 36
amidar תחליף דומה ככל הניתן ל-5121322 שוק ההון 1
ERE בלי ה E IBI מסלול מניות חו"ל - האם תחליף ראוי (וזול יותר) ל IRA? שוק ההון 28
Henchman34 מתלבט בין אג"ח לאג"ח צמוד מדד כחלק מ-ETF קצר טווח שוק ההון 10
K שאלה של מתחילים בקשר לאג"ח לעומת מזומן שוק ההון 3
א איך מק"מ בעל מח"מ זהה לאג"ח נותן תשואה גבוהה יותר שוק ההון 5
Plato חלופה לאג"ח ממשלתי ישראלי בחלק הסולידי שוק ההון 9
A התייעצות לגבי חלופות להשקעה ב ETF לאג"ח ארה"ב שוק ההון 6
klayhamn האם לאג"ח או לא לאג"ח? שוק ההון 109
הדבורה מיה ניוד כספים מקרן נאמנות אג"ח לאג"ח שוק ההון 4
I Etf דיבידנד כאלטרנטיבה לאג"ח שוק ההון 40
מ שאלה בנושא הקצאה לאג"ח שוק ההון 25
dunya_tatlisi נתח מזומן גדול יותר כתחליף לאג"ח ממשלתי זר - רעיון טוב? שוק ההון 0
$ בחירת קרנות מחקות/ETF לאג"ח ממשלתי שוק ההון 22
R משקיע חדש - שאלה בקשר לאג"ח שוק ההון 6
unrealx אלטרנטיבות לאג"ח ממשלתי שוק ההון 15
מ קרן מחקה לאג״ח חברות ארה״ב שוק ההון 3
א האם יש מקום בתיק שלכם לאג"ח קונצרני? שוק ההון 31
שניצלוינאי קרן בינלאומית לאג"ח שוק ההון 16
Golan מקדמות מס הכנסה כתחליף לאג"ח שוק ההון 4
עש לילה מה קורה לאג"ח ממשלתי בזמן האחרון? שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה