• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תחליף לאג"ח ישראל בתיק פסיבי

@אצטרובל
אם אתה מתכוון לקנות בעיקר ETF של VG, האם שקלת את TD? יש להם רשימה רחבה של ETF שנסחרים ללא עמלות בכלל, ועם קוד פרומו תוכל לקבל 500 עסקאות ללא עמלות בחודשים הראשונים.

לא ממליץ. ג"נ: כרגע, אין לי חשבון אצל TD, אבל יש לי חשבון אצל Schwab עם תנאים דומים. אין לי שום אינטרס, אני רק רוצה לציין שנשמע שאפס עמלות < עמלות של BT.
אבל אין לי מושג מה העמלות יהיו
לכל בנק יש תעריפון. אתה גם יכול לקבל הערכה לכמה נמוך הם מוכנים לרדת מסקר העמלות של @adamshalev .
יתכן שיהיה לך משתלם יותר להחזיק חשבון בבית השקעות ישראלי בנוסף לחשבון בIB.
להשקיע באג"ח ארה"ב במקום, למרות סיכון המט"ח.
המשקיעים בפורום משתמשים באג"ח מכמה סיבות:
  1. כרית נזילה למשיכה בזמן שהשוק נופל - מקביל לחלק המזומן של הארי בראון - לשם כך עדיף אג"ח ממשלת ישראל קצרות.
  2. נכס עם מתאם הסטורי שלילי עם מניות כדי לאזן כשהשוק נופל - מקביל לחלק האג"ח של הארי בראון - לשם כך עדיף אג"ח ממשלת ארה"ב ארוכות.
  3. לזרוק על הדוב - לא קיים אצל הארי בראון - לשם כך עדיף אג"ח ארה"ב ללא קופון.
אם המטרה שלך בהחזקת אג"ח היא הראשונה, כדאי לך לשקול פשוט לגלגל פקדונות בנקאים. אחרת, אני לא רואה בגדור המט"ח יתרון.

נקודה נוספת, יש ETF שעוקבים אחרי אג"ח ממשלות חוץ ארה"ב כמו IGOV. החזקה של 50% IEF ו50% IGOV תאזן היטב את המניות המתאימות, ותצמיד את השקעה ל"סל מטבעות" במקום לדולר, כך שתפסיד רק אם השקל יתפוצץ.

לא ממליץ. לא מחזיק. לא מייעץ. דמי הניהול של הניירות המוזכרים גבוהים יותר מאשר מוצרים דומים בשוק.

הכוונה לבנק הדואר.
אני לא יודע איך בנק הדואר מחשבים את העמלות שלהם ואם הם כוללים עמלת בנק כתב או לא - רצוי שתברר את זה בשביל למנוע הפתעות לא נעימות בהמשך.

השאלה שלי היא האם זה שווה פתיחת חשבון גם אצל ברוקר ישראלי, ותשלום עמלות נוספות בעקבות כך.
לעניות דעתי התשובה היא לא אבל מעבר להסברה של השיקולים שלי אני לא יכול להגיד לך מה נכון בשבילך.

אני רק רוצה לציין שנשמע שאפס עמלות < עמלות של BT.
נכון אבל חשוב להבין שעם BT יש תמיכה בעברית במידת הצורך אבל אם אתה פותח חשבון ישירות מול TD (או אפילו מול IB ישירות) אז אתה צריך להתמודד עם כל הטפסים והתמיכה לבד.
חשוב להבין שטעויות במילוי טפסים בגלל אי-הבנה יכולה לעלות כמה עשרות דולרים (אם לא יותר) ולדעתי גם את העלות של טעויות כאלו צריך לחשב אם זה כיוון שנשקל.

מבין את מה שאתה אומר. השאלה שלי היא האם זה שווה פתיחת חשבון גם אצל ברוקר ישראלי, ותשלום עמלות נוספות בעקבות כך.
בעיני הפלח של האגח מהווה גם את שכבת הכספים הזמינה הבאים בתור אחרי קרן החירום, ולכן יש עבורי חשיבות לכך שלפחות חלק ממנו יהיה נקוב בשקלים - פירטתי על זה יותר כאן.

כאמור - תתחיל מהמטרות ועד כמה שהן חשובות לך. חיסכון בעמלות הוא חשוב בפני עצמו, אבל משני לעומת המטרות העיקריות של ההשקעה, ועם הזמן העמלות הקבועות הללו גם הופכות לחלק קטן יותר ויותר מהתיק.

למה הישראלי קצר בינוני והזר ארוך?
כי אם אתה צריך למשוך כספים אז עדיף לבצע זאת במטבע שבו אתה חי ולא להקלע לפערי מטבע, לעומת זאת אם צריך לאזן בין אפיקים מנייתיים במטח ובין אפיקים אגחים שגם הם ארוכי טווח אז עדיף לאזן עם אגח באותו מטבע שגם הוא ארוך טווח

@אצטרובל
אם אתה מתכוון לקנות בעיקר ETF של VG, האם שקלת את TD? יש להם רשימה רחבה של ETF שנסחרים ללא עמלות בכלל, ועם קוד פרומו תוכל לקבל 500 עסקאות ללא עמלות בחודשים הראשונים.

לא ממליץ. ג"נ: כרגע, אין לי חשבון אצל TD, אבל יש לי חשבון אצל Schwab עם תנאים דומים. אין לי שום אינטרס, אני רק רוצה לציין שנשמע שאפס עמלות < עמלות של BT.

אני עדיין מתלבט לגבי TD וגם Schwab, עמלות הק\מ קטנות יותר משמעותית ב-IB מאשר עמלת ההמרה והעברה בכמויות שאני מתכוון לסחור, אבסולוטית. ההתלבטות עדיין קיימת אבל אני נוטה ל-IB בגלל הגמישות העתידית לקנות כל נייר שארצה, בלי לחשוב פעמיים בגלל עמלות גבוהות בניירות שלא פטורות מעמלה.

@אצטרובל

המשקיעים בפורום משתמשים באג"ח מכמה סיבות:
  1. כרית נזילה למשיכה בזמן שהשוק נופל - מקביל לחלק המזומן של הארי בראון - לשם כך עדיף אג"ח ממשלת ישראל קצרות.
  2. נכס עם מתאם הסטורי שלילי עם מניות כדי לאזן כשהשוק נופל - מקביל לחלק האג"ח של הארי בראון - לשם כך עדיף אג"ח ממשלת ארה"ב ארוכות.
  3. לזרוק על הדוב - לא קיים אצל הארי בראון - לשם כך עדיף אג"ח ארה"ב ללא קופון.
אם המטרה שלך בהחזקת אג"ח היא הראשונה, כדאי לך לשקול פשוט לגלגל פקדונות בנקאים. אחרת, אני לא רואה בגדור המט"ח יתרון.

מס' 2 נכון לגביי. משיכה של הנכסים שדווקא עולים בתקופה של קריסה לא הגיונית בעיניי (אני לא במקום בחיים שאצטרך למשוך כספים כרגע).
אני מתייחס לאג"ח בתור החלק דל הסיכון בתיק עם מתאם הסטורי שלילי עם מניות, וכן להגנה מאינפלציה.

האם יש ל ishares etf איריות על מדדי אגח ?

אם צריך לאזן בין אפיקים מנייתיים במטח ובין אפיקים אגחים שגם הם ארוכי טווח אז עדיף לאזן עם אגח באותו מטבע שגם הוא ארוך טווח
תודה על התשובה. תוכל בבקשה להרחיב על כך? למה עדיף לאזן מניות במט"ח עם אג"ח ארוך טווח במט"ח ולא אגח קצר טווח במט"ח?

ברשותך אני אנסה קודם לענות לעצמי, ואם טעיתי תתקן אותי:
כשהמטרה של האג"ח היא לאזן את המניות, זה בסדר שהוא יהיה תנודתי כי המטרה שלו היא לא להיות לא תנודתי אלא רק שיהיה מתאם חלש למניות. אגח ארוך טווח הוא יותר תנודתי (בעיקר בסביבת ריבית נמוכה כמו היום) ולכן זה מתאים רק למטרה שציינתי, ואילו למטרה של כרית מזומנים כן עדיף אג"ח קצר כי הוא פחות תנודתי כמו שהייתי מצפה ממזומן להיות.

תודה על התשובה. תוכל בבקשה להרחיב על כך? למה עדיף לאזן מניות במט"ח עם אג"ח ארוך טווח במט"ח ולא אגח קצר טווח במט"ח?

ברשותך אני אנסה קודם לענות לעצמי, ואם טעיתי תתקן אותי:
כשהמטרה של האג"ח היא לאזן את המניות, זה בסדר שהוא יהיה תנודתי כי המטרה שלו היא לא להיות לא תנודתי אלא רק שיהיה מתאם חלש למניות. אגח ארוך טווח הוא יותר תנודתי (בעיקר בסביבת ריבית נמוכה כמו היום) ולכן זה מתאים רק למטרה שציינתי, ואילו למטרה של כרית מזומנים כן עדיף אג"ח קצר כי הוא פחות תנודתי כמו שהייתי מצפה ממזומן להיות.
זו היתה כוונתי, לדעתי זו אפשרות סבירה להרוויח מאגח אמין ולא לערבב איזון אפיקים (ארוכי טווח מטח) עם כרית מזומן או משווה ערך ( מחמ בינוני מינוס)

למה עדיף לאזן מניות במט"ח עם אג"ח ארוך טווח במט"ח ולא אגח קצר טווח במט"ח?
כשהמתאם שלילי, השונות המשותפת של האג"ח עם המניות, יורדת ככל שסטיית התקן של האג"ח גדלה, עד למינימום שמתקבל כשסטיית התקן שווה (במתאם מינימלי והחזקה שווה).
מכיוון שאג"ח ארוכות הינן תנודתיות יותר, הן מפחיתות את התנודתיות של התיק הכולל (ביחס לאג"ח קצרות).

מס' 2 נכון לגביי. משיכה של הנכסים שדווקא עולים בתקופה של קריסה לא הגיונית בעיניי (אני לא במקום בחיים שאצטרך למשוך כספים כרגע).
אני מתייחס לאג"ח בתור החלק דל הסיכון בתיק עם מתאם הסטורי שלילי עם מניות, וכן להגנה מאינפלציה.
אם כך, אני לא מבין למה לחשוש מסיכוני מט"ח.

אם כך, אני לא מבין למה לחשוש מסיכוני מט"ח.
אין לי יותר מידי חשש מסיכון מט"ח, פשוט מעניין לדעת מה חושבים לגבי החלפת אג"ח ישראל באג"ח ארה"ב, בהתחשב שדורין גרסה שהאלטרנטיבה הזו אינה טובה למיטב זכרוני.

בהתחשב שדורין גרסה שהאלטרנטיבה הזו אינה טובה למיטב זכרוני
לדעתי, דורין טועה במקרה הכללי וצודקת במקרה שלה.
לפורש, תנודות מט"ח הינן מסוכנות, ודורין גורסת שלא לוקחים סיכונים נוספים בצד של המט"ח.
אני גם מסכים איתה שבתיק מינימלי סטנדרטי בבית השקעות ישראלי, ניתן להסתפק בניירות ישראלים על מניות העולם ונייר ישראלי על אג"ח ממשלת ישראל, אבל אם החלטת ללכת לברוקר זר, טיעונים אלו מאבדים את תוקפם.

בתיק מינימלי סטנדרטי בבית השקעות ישראלי, ניתן להסתפק בניירות ישראלים על מניות העולם ונייר ישראלי על אג"ח ממשלת ישראל
תוכל בבקשה להסביר למה?
ניירות ישראליים על מניות העולם לוקחים דמי ניהול גבוהים יותר, וצפויים (אולי) להעלות דמי ניהול בעתיד הקרוב בגלל ביקוש. ניתן להחזיק ניירות זרים כמו VTI בבית השקעות ישראלי, להנות מגב ומשקיפות של חברה עצומה (Vanguard) ומדמי ניהול מופחתים שהסיכוי שהם יעלו קטן יותר.

דמי ניהול של ETF של מגדל על MCSI World הם 0.43% פלוס דמי נאמנות 0.03%
דמי ניהול של VTI הם 0.05% ושל VXUS הם 0.13%

באשר לניירות אג"ח - זה נושא אחר. בארה"ב לוקחים 25% מס על קופון של אג"ח אמריקאי, ובישראל רק 15% מס על קופון של אג"ח ישראלי. נכון?

ג"נ: מחזיקה VTI בבית השקעות ישראלי. עדיין לא מחזיקה ניירות אג"ח כלשהם.

נערך לאחרונה ב:
תוכל בבקשה להסביר למה?
שוקולד מריר הינו תיק טוב, והוא יכול להתאים למשקיעים רבים בארץ.
היתרונות שציינת הינם משמעותיים, אבל הם קטנים לעומת ההבדל בין שוקולד מריר לבין התיק של המשקיע הממוצע בארץ (נע מתיק עם 10% מניות ו60% אג"ח קונצרני מנוהל ובתחלופה גבוהה, לבין כסף בבלטות).
מסחר בבורסות בחו"ל הינו מסובך יותר במעט ויקר יותר, ולכן מתאים שהתיק הפשטני המינימלי לא יחזיק ניירות זרים.
באשר לניירות אג"ח - זה נושא אחר. בארה"ב לוקחים 25% מס על קופון של אג"ח אמריקאי, ובישראל רק 15% מס על קופון של אג"ח ישראלי. נכון?
ההבדל עוד יותר משמעותי: על קרן צוברת ישראלית, המס נדחה במלואו.
גם המס על מניות שונה: 25% ראלי על ניירות נקובים ב₪, ו25% נומינלי דולרי על ניירות נקובים ב$.
בין במניות ובין באג"ח, ההבדל הזה מסתכם ב0.2% מהקרן. כעת השאלה איננה האם דמי הניהול הנמוכים יותר של Vanguard מפצים על ההפרש, אלא האם היתרונות האיכותיים שלהם שווים את העסוק הנוסף?

ג"נ: מכיוון שאשתי אמריקאית ואני מדווח לIRS, אני נמנע מלהחזיק קרנות נאמנות וחברות ישראליות. מחזיק אג"ח ממשלתיות ישראליות, וניירות אמריקאיים של כשישה מנפיקים שונים.

שוקולד מריר
יש לו 7 טעמים למיטב זכרוני.
היתרונות שציינת הינם משמעותיים, אבל הם קטנים לעומת ההבדל בין שוקולד מריר לבין התיק של המשקיע הממוצע בארץ (נע מתיק עם 10% מניות ו60% אג"ח קונצרני מנוהל ובתחלופה גבוהה, לבין כסף בבלטות).
אני מעדיפה להתמקד בהבדלים בין תיק עם ניירות ישראליים בלבד לבין תיק עם ניירות זרים, בלי להשוות לתיקים הלא מוצלחים האלה. רוצה להבין אם ההבדל זניח או לא.
מתאים שהתיק הפשטני המינימלי לא יחזיק ניירות זרים.
מסכימה, אבל רוצה לראות מה העלות מול התועלת שבהחזקת קרנות אינקס זרים מול קרנות אינדקס (שכמעט לא קיימים) ישראליים.
מסחר בבורסות בחו"ל הינו מסובך יותר במעט ויקר יותר
מסובך יותר במעט: אם אנחנו מדברים על מישהו שקונה קרן אינקדס ומחזיק, זה ממש זניח.
יקר יותר: תוכל לפרט? למה יקר יותר?
המס על מניות שונה: 25% ראלי על ניירות נקובים ב₪, ו25% נומינלי דולרי על ניירות נקובים ב$.
אם הניירות נקובים בש"ח, זה לא משנה אם הקרנות (כמו ETF מגדל על MCSI World) משקיעות בחו"ל?
השאלה איננה האם דמי הניהול הנמוכים יותר של Vanguard מפצים על ההפרש, אלא האם היתרונות האיכותיים שלהם שווים את העסוק הנוסף?
אני טוענת שאין עיסוק נוסף משמעותי. העיסוק מסתכם בלבקש מבית ההשקעות הישראלי לאפשר לך לסחור בניירות זרים, ולחתום על כמה ניירות. וגם להמיר שקלים לדולרים. זה עיסוק ביורוקרטי חד פעמי. למה אתה לא חושב שכדאי לשאול האם דמי הניהול מפצים על ההפרש?

גם המס על מניות שונה: 25% ראלי על ניירות נקובים ב₪, ו25% נומינלי דולרי על ניירות נקובים ב$.
בין במניות ובין באג"ח, ההבדל הזה מסתכם ב0.2% מהקרן.
תוכל בבקשה להגיד איך הגעת למספר הזה (למה זה מסתכם ב-0.2% מהקרן)?
ותוכל לתת דוגמה מספרית איך נלקח 25% מס ריאלי?

ונייר ישראלי על אג"ח ממשלת ישראל, אבל אם החלטת ללכת לברוקר זר, טיעונים אלו מאבדים את תוקפם.
האם התכוונת רק להחזקת אג"ח ישירות, או שלדעתך גם יש יתרון לקרן מחקה אג"ח ישראלי על פני etf

זו קצת שאלה של טעם וריח. אני חושבת שהכנסת סיכון מט"ח לפלח האג"ח היא צעד מוטעה (ככל שאתה מתכוון לחיות בשקלים). זכור שסיכון מט"ח הוא סיכון בלתי מפוצה.

אני חושבת שהכנסת סיכון מט"ח לפלח האג"ח היא צעד מוטעה (ככל שאתה מתכוון לחיות בשקלים).
אבל זו בדיוק הנקודה.
הוא כרגע בשלב הצבירה ולפי דבריו רחוק מאוד משלב המשיכה כך שהוא לא באמת הולך לחיות מהאג"חים בששנים הקרובות.
עקב כך התפקיד המרכזי שנותר לאג"ח לעשות הוא איזון החלק המנייתי שנקוב בדולרים.

לעניות דעתי אם התפקיד העיקרי של האג"ח הוא באמת האיזון עם המניות ולא לצורך מחיה אז זו סיבה מוצדקת לרכישת אג"ח שנקוב במטבע שבו נקובות המניות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N תחליף אירופאי לאג״ח ממשלתי שקלי 0347 שוק ההון 13
S תחליף לאג"ח בחלק הסולידי של התיק שוק ההון 0
O תחליף לאג"ח ישראלי עבור משקיע עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 3
H תחליף לאג"ח בתיק השקעות פאסיבי שוק ההון 11
נ תחליף לאג"ח ממשלתי בתיק הארי בראון שוק ההון 62
משה גל תחליף 'אונדציל'/'פונגימון' מחו"ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
L תחליף לעו"ש בדולרים שוק ההון 1
N תחליף לקרן כספית כאזרח אמריקאי שוק ההון 19
A קרן פנסיה כללית עם כיסוי ביטוחי או תחליף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Y תחליף ל-GBTC שוק ההון 6
ל תחליף לDBC פוסטים מאיכות נמוכה 1
W תחליף לשכר דירה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
ה תחליף חינמי לספוטיפיי לבעלי אייפון צרכנות פיננסית 7
M תחליף אירי צובר לBIL (תחליף מזומן לחשבון IRA) שוק ההון 18
1337justme האם 'קרן מחקת מדד אג"ח ממשלתי כללי 2-5 שנים צמודות' מהווה תחליף מתאים באותה רמת סיכון לפק"מ צמוד ונזיל? שוק ההון 37
V מחפש תחליף לביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Y קרן סל? תחליף לקופת גמל להשקעה שוק ההון 14
M אינדקס מחקר ופיתוח (תחליף בורסה?) שוק ההון 0
ה השקעה בvix בתור תחליף לאגח בתיק שוק ההון 20
L מוטב למקרה פטירה בחשבון עו"ש או תחליף ללא סיכון צרכנות פיננסית 26
O SPGM מקצצת בדמי ניהול, תחליף ל-VT? שוק ההון 5
ק קרן-סל תחליף מזומן צרכנות פיננסית 6
C תחליף ל"תכלית סל מניות חו"ל" שוק ההון 44
מוריארטי תחליף אירי זול יותר ל-IWDA צרכנות פיננסית 19
cypriano de rore תחליף ל-iHerb מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
מ האם אג״ח קצר טווח אמריקאי הוא תחליף טוב לפיקדון בבנק? שוק ההון 31
י קופות גמל להשקעה או תחליף לפיקדון בבנק שוק ההון 2
א תחליף למניות שוק ההון 1
Y תחליף ישראלי לBND שוק ההון 9
amidar דרוש - תחליף מזגן לחימום חדר שינה אוף טופיק 36
amidar תחליף דומה ככל הניתן ל-5121322 שוק ההון 1
ERE בלי ה E IBI מסלול מניות חו"ל - האם תחליף ראוי (וזול יותר) ל IRA? שוק ההון 28
Henchman34 מתלבט בין אג"ח לאג"ח צמוד מדד כחלק מ-ETF קצר טווח שוק ההון 10
K שאלה של מתחילים בקשר לאג"ח לעומת מזומן שוק ההון 3
א איך מק"מ בעל מח"מ זהה לאג"ח נותן תשואה גבוהה יותר שוק ההון 5
Plato חלופה לאג"ח ממשלתי ישראלי בחלק הסולידי שוק ההון 9
A התייעצות לגבי חלופות להשקעה ב ETF לאג"ח ארה"ב שוק ההון 6
klayhamn האם לאג"ח או לא לאג"ח? שוק ההון 109
הדבורה מיה ניוד כספים מקרן נאמנות אג"ח לאג"ח שוק ההון 4
I Etf דיבידנד כאלטרנטיבה לאג"ח שוק ההון 40
מ שאלה בנושא הקצאה לאג"ח שוק ההון 25
dunya_tatlisi נתח מזומן גדול יותר כתחליף לאג"ח ממשלתי זר - רעיון טוב? שוק ההון 0
$ בחירת קרנות מחקות/ETF לאג"ח ממשלתי שוק ההון 22
R משקיע חדש - שאלה בקשר לאג"ח שוק ההון 6
unrealx אלטרנטיבות לאג"ח ממשלתי שוק ההון 15
מ קרן מחקה לאג״ח חברות ארה״ב שוק ההון 3
א האם יש מקום בתיק שלכם לאג"ח קונצרני? שוק ההון 31
שניצלוינאי קרן בינלאומית לאג"ח שוק ההון 16
Golan מקדמות מס הכנסה כתחליף לאג"ח שוק ההון 4
עש לילה מה קורה לאג"ח ממשלתי בזמן האחרון? שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה