• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תוכנית חיסכון לכל ילד

• פותח הנושא c881
  • פורסם בתאריך
@קובי טורנהיים תוכל להסביר את משמעות המשפט "אין בתשואות העבר להעיד על תשואות העתיד" או לחילופין לנמק מדוע הינך מתעלם ממנו?

@קובי טורנהיים תוכל להסביר את משמעות המשפט "אין בתשואות העבר להעיד על תשואות העתיד" או לחילופין לנמק מדוע הינך מתעלם ממנו?
תשאל את השאלה כל יועץ השקעות / מנהל תיקים אחרי שהוא מציג את תשואות העבר שלו ותראה אותם מתפתלים.

מאיפה אתה יודע את הנתון הזה אפשר קישור?
אני מתבסס בין היתר על נתוני למ"ס משנת 2013 שפורסמו בתחילת שנת 2015 ומאז זה ממשיך להחריף
חשבון בנק

· ל-3% ממשקי הבית, אין חשבון בנק (73.4 אלף משקי בית שבהם 265.4 אלף נפשות). בקרב משקי הבית הערבים ל-15% אין חשבון בנק לעומת 1% בלבד בקרב משקי הבית היהודיים.

· 54% ממשקי הבית שבבעלותם חשבון בנק, היו במצב של משיכת יתר ("אוברדרפט") בחשבונם לפחות חודש אחד במהלך השנה האחרונה (1.2 מיליון משקי בית, שבהם 4.3 מיליון נפשות). 34% דיווחו שזהו מצבם בדרך כלל ושהיו במצב של משיכת יתר 10 חודשים או יותר בשנה האחרונה.[1]

· 37% ממשקי הבית שהיו במשיכת יתר קיבלו פנייה אחת לפחות מפקיד הבנק בשל חריגות ממסגרת האשראי בשנה האחרונה (453.4 אלף משקי בית שבהם 1.65 מיליון נפשות).

· ל-6% ממשקי בית שלהם חשבון בנק נחסם החשבון לפחות פעם אחת במהלך השנה האחרונה (76 אלף משקי בית שבהם 263.5 אלף נפשות).

· 47% ממשקי הבית הערביים דיווחו שלאף אחד מבני משק הבית אין כרטיס אשראי, לעומת 12% ממשקי הביתהיהודיים.

משכנתא או הלוואה פעילה לשיפוצים

· 29% ממשקי הבית דיווחו שיש להם משכנתא פעילה או הלוואה פעילה לשיפוצים (707 אלף משקי בית שבהם 2.75 מיליון נפשות).

· ל-33% ממשקי הבית היהודיים יש משכנתא לעומת 7% ממשקי הבית הערביים.

· לכמעט מחצית (45%) מהמשפחות שיש להן ילדים וגיל הילד הצעיר קטן מ-18 יש משכנתא פעילה, וכך גם לכשליש (34%) מהמשפחות עם הורה יחיד.

חסכונות

· 53% ממשקי הבית דיווחו שלפחות לאחד מבני משק הבית יש חיסכון בקרן פנסיה (1.28 מיליון משקי בית), ו-44% ממשקי הבית דיווחו שלפחות לאחד מבני משק הבית יש חיסכון בקופת גמל.

· ל-74% ממשקי הבית שההכנסה החודשית שלהם עולה על 4,000 ש"ח ברוטו לנפש[2] יש חיסכון בקרנות פנסיה, פי 2.2 ממשקי בית שההכנסה החודשית שלהם היא עד 2,000 ש"ח ברוטו לנפש (34%).

· 29% ממשקי הבית דיווחו שיש להם תכנית חיסכון.[3] ל-41% ממשקי הבית שההכנסה החודשית שלהם עולה על 4,000 ש"ח ברוטו לנפש יש תכנית חיסכון, לעומת 19% ממשקי הבית שהכנסתם החודשית היא 2,000 ש"ח ברוטו לנפש או פחות.

[1] בכל מקום בהודעה שמופיע "בשנה האחרונה", הכוונה ל-12 החודשים האחרונים שקדמו לבוא הסוקר.

[2] הכנסהחודשית ברוטו לנפש במשקבית היא הכנסה ברוטושלמשקהביתמחולקתבמספרהנפשותבמשקהבית.

[3] תכנית חיסכון שהיא איננה קרן פנסיה או קופת גמל.

אני מתבסס בין היתר

ראה תגובתו של הגולם בעניין. הצגת הנתונים מטעה לדעתי, תיקח את סך הנכסים של משקי הבית ותשווה לסך ההתחיבות ותגלה שהמצב הרבה יותר טוב ממה שנראה לפי הנתונים האלה.
תוסיף לזה כמות אדירה של הון שחור והמצב אפילו יותר טוב.
נתתי דוגמא בשירשור אחר למשפחה במצב כלכלי מעולה ושווי נקי של מעל 2 מליון שנכנסת גם לסטטיסטיקה הזאת כי יש לה הלוואה של 100 אלף על רכב.
בנוסף בהקשר שאנחנו מדברים אליו כדי להבדיל בין סוגי החוב, רוב החוב הוא במשכנתאות, עוד חלק גדול רכבים, זה חוב מגובה בנכס שגם יכול ליצר ערך.
חובות כאלה לא בהכרח רעים ואפילו טובים למשקי הבית בהרבה מקרים. ולבסוף חלק קטן הוא החוב "הרעיל" שעליו כולנו חושבים כשאנחנו מדברים על המינוס הנוראי של הישראלי הממוצע.

ל-33% ממשקי הבית היהודיים יש משכנתא לעומת 7% ממשקי הבית הערביים.
ואתה חושב שזה שהם לוקחים פחות משכנתאות מעיד על כך שיש להם פחות בתים?
וזה שיש להם פחות כרטיסי אשראי וחשבונות בנק מעיד על מחסור בכסף?
כל נסיון למדוד את החברה הערבית במדדים סטנדרטים מיותר ,יש עולם שלם של מסחר תעשיה ועבודה שעובר מתחת לרדאר.

אהלן, אהלן
אז עברו חמישה חודשים..
מחשבות חדשות לגבי באיזו קופה כדאי לבחור (כלומר לאיזו קופה כדאי לעבור)?

אהלן, אהלן
אז עברו חמישה חודשים..
מחשבות חדשות לגבי באיזו קופה כדאי לבחור (כלומר לאיזו קופה כדאי לעבור)?
ראי את הפוסט הזה
מחכים לתשובה מ @אחיטוב לגבי האופן בו יתבצע העקיבה אחר המדד העולמי.
אם זה יהיה באמצעות תעודת סל בעלת דמי ניהול סבירים וללא אכילת דיבידנד, או לחלופין באמצעות חוזים עתידיים, לדעתי זה מועמד מוביל.

תגידו, אם רשמתי את הבן שלי לתוכנית ,ועכשיו נולד לי בן נוסף , אני צריך לעדכן משהו?
אני רוצה לשניהם טת אותה התוכנית + להפקיד אקסטרא 50...

תגידו, אם רשמתי את הבן שלי לתוכנית ,ועכשיו נולד לי בן נוסף , אני צריך לעדכן משהו?
אני רוצה לשניהם טת אותה התוכנית + להפקיד אקסטרא 50...
ישלחו לך הביתה מכתב לעדכן לילד השני את התוכנית שאתה רוצה בשבילו באתר האינטרנט של ביטוח לאומי

אבל זה לא מזהה אותה כמקבלת קצבה
אצלנו גם היה איזה פקשוש, אפילו מענק לידה (ה-1700 על ילד ראשון, 800 על ילד שני) לא קיבלנו עד שכתבתי לביטוח לאומי דרך האזור האישי (מאוד מומלץ, תקבל את המכתבים מביטוח לאומי שם כשבוע+ לפני שתקבל בדואר רשמי)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
L תוכנית חיסכון בדולרים השקעות אלטרנטיביות 3
G תוכנית חיסכון מזרחי טפחות לקשיש שוק ההון 4
4 תוכנית חיסכון ב-Pepper שוק ההון 100
בוריס יופה תוכנית חיסכון פרטי לילד שוק ההון 0
D תוכנית חיסכון: השקעה פעם ברבעון לעומת השקעה כשאפשר שוק ההון 4
M כמה שאלות על תוכנית העלת מסים של האוצר למימון מלחמה מיסים 4
מ תוכנית מילוט אוף טופיק 26
F תשואה ממוצעת 7%, ריבית 8%, האם תוכנית ההשקעות תשתנה? שוק ההון 3
Zach Moshe תוכנית Insured Bank Deposit Sweep של IB - יש חסרונות? שוק ההון 1
yancuk תוכנית עבודה עבור רכישת נכס נדל"ן 10
milx תוכנית חסכון לנכדים שתחולק לאחר פטירת הסבתא פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 41
Shnizelia האם תוכנית מחיר למשתכן הגיע לכדי מיצוי? נדל"ן 61
ע גיל 60 ומיסוי מניות RSU לפי תוכנית 102 מיסים 5
מ עליית מחירי הדירות החדשות יותר לעומת דירות ישנות - תוכנית פעולה נדל"ן 23
1337justme למה לא תוכנית חסכון צמודת מדד? שוק ההון 22
Z תוכנית espp ב-E-trade איך מקבלים את הכסף ואילו עמלות נדרשות? שוק ההון 1
M עשיתי תוכנית כלכלית, לפני שמתחיל רוצה לוודא שלא טעיתי בדרך שוק ההון 25
S לאיזה חברת אשראי יש את תוכנית הפינוקים הטובה ביותר ? צרכנות פיננסית 26
Bear תוכנית חדשה, מזרח רחוק, מושגים שוק ההון 7
yancuk תוכנית מניות שוק ההון 5
ד השלכות תוכנית המטרו על היצע הדירות והתחדשות עירונית נדל"ן 2
U נאותות תוכנית השקעה במרג'ין על vnq ב IB תוך כדי שוק קורס שוק ההון 10
E תוכנית המתאר החדשה של ת"א נדל"ן 1
D תהיות של סולידי מתחיל ושאלות תיאורטיות בנוגע לגיבוש תוכנית. שוק ההון 0
M תוכנית להשקעה לטווח ארוך - יעד של 15000 הכנסה פסיבית בחודש שוק ההון 5
S תוכנית ההשקעה שלי - פוסט ראשון! שוק ההון 14
H תוכנית השקעה s&p 500 שוק ההון 7
anonyshmeger ערוץ 2 תוכנית חסכון - ביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 1
H תוכנית ליום גשום צרכנות פיננסית 2
navv תוכנית השקעה ומטרה - אשמח לחוות דעת ורעיונות שוק ההון 10
A תוכנית המאה - הזדמנות או סיכון מיותר? נדל"ן 34
ג תוכנית השקעה ומס רכישה נדל"ן 35
ש מהי תוכנית אג"ח למי שרוצה שישים אחוז אג"ח שוק ההון 0
S תוכנית ה qe של הפד שוק ההון 6
F ספרות מומלצת לבניית תוכנית לעצמאות כלכלית התפתחות אישית 3
Odnight תוכנית ההשקעה שלי - אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 6
F תוכנית שותפים של Amazon התפתחות אישית 3
כ תוכנית מומלצת לסלולרי עבור נסיעה קצרה לחו"ל אוף טופיק 4
קורא הדוק תוכנית פנסיונית - אשמח לשמוע דעות שוק ההון 33
U תוכנית הסבה - הייטק פלוס התפתחות אישית 1
A תוכנית לא דיברת לא שילמת - סלולארי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
ד תוכנית השקעה בהראל ( מגוון ) כחלופה לבנק צרכנות פיננסית 15
Y תוכנית חסכון בpepper שוק ההון 7
mudale222 תוכנית חסכון לשנה - ריבית 3%! שוק ההון 43
ו תוכנית השקעות שלי - שלב 1 שוק ההון 8
sigler05 פתיחת תוכנית חסכון/פקדון שוק ההון 2
ארגמן למה אין תוכנית פנסיה לפרישה מוקדמת במקדם 400? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
A איך עובדת תוכנית ESPP? שוק ההון 141
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9

נושאים דומים

Back
למעלה