• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תאוריה פמיניסטית סולידית

תגובה רצינית לפרסומת:
https://m.youtube.com/watch?v=6nDs84E3BQI
מצטער שזה קצת ארוך. סטפאן יותר מדי רציני ולדעתי מפספס צופים בכך שהסרטונים שלו ארוכים מדי.

xl8wpef8ama21.jpg

תגובה רצינית לפרסומת:
https://m.youtube.com/watch?v=6nDs84E3BQI
מצטער שזה קצת ארוך. סטפאן יותר מדי רציני ולדעתי מפספס צופים בכך שהסרטונים שלו ארוכים מדי.
סטפאן הוא לאומן לבן, אין שום דבר רציני בתגובות שלו. דילגתי אקראית את הסרטון כדי לאן הוא לוקח את זה - וכמובן שהוא מדבר על זה שגברים לבנים לא מטרידים נשים שחורות אבל גברים שחורים מטרידים נשים לבנות...

xl8wpef8ama21.jpg

סטפאן הוא לאומן לבן, אין שום דבר רציני בתגובות שלו. דילגתי אקראית את הסרטון כדי לאן הוא לוקח את זה - וכמובן שהוא מדבר על זה שגברים לבנים לא מטרידים נשים שחורות אבל גברים שחורים מטרידים נשים לבנות...
מעניין שטענות מהסוג הזה יכולות לבוא גם מהצד השמאלי קיצוני של המפה. מי שמכיר את הטענה שחיילים בצהל לא פוגעים מינית בערביות כי הם גזענים .משהו מהאקדמיה הישראלית .המחקר אפילו קיבל פרס הצטיינות

מעניין שטענות מהסוג הזה יכולות לבוא גם מהצד השמאלי קיצוני של המפה. מי שמכיר את הטענה שחיילים בצהל לא פוגעים מינית בערביות כי הם גזענים .משהו מהאקדמיה הישראלית .המחקר אפילו קיבל פרס הצטיינות
אתה רציני ? מישהו ניסה והצליח לבסס מחקרית את הטירלול הזה?
יש הסברים ברורים מאליהם לתופעה, שיכולים לשמש גם את ישראל וגם את שונאיה.

נערך לאחרונה ב:
xl8wpef8ama21.jpg

הוא בעיקר דביל...

זה בכלל לא טענות מאותו סוג, הטענה המקורית היא גזענית בעוד והטענה שאתה מציג היא לא (הרבה דברים היא כן, אבל גזענית לא)
אם אתה רוצה להשוות תפוחים לתפוחים אז זה כמו הטענה שיהודים שולטים על התקשורת

זה בכלל לא טענות מאותו סוג, הטענה המקורית היא גזענית בעוד והטענה שאתה מציג היא לא (הרבה דברים היא כן, אבל גזענית לא)
אם אתה רוצה להשוות תפוחים לתפוחים אז זה כמו הטענה שיהודים שולטים על התקשורת
אפשט, טענה מאותו סוג מהבחינה הזו שהפריבלגים לא פוגעים בקבוצה נחותה יותר.פעם מהצד ימני לאומני (לבנים לא פוגעים בשחורות כי הם מתורבתים לעומת שחורים שכן) ופעם מהצד השמאלי: הפריבילגים היהודים לא פוגעים בערביות כי הם גזענים.
בכל מקרה הקבוצה הפריבלגית לא פוגעת בקבוצה הנחותה יותר. פעם בגלל הפגם המוסרי של חיילי צהל,ופעם בגלל הנחיתות המוסרית של השחורים
ג.נ : גם זה וגם זה הבל ורעות רוח

הוא בסך הכל אומר שהוידאו מציג מציאות מעוותת בה דווקא הגבר הלבן (הנוצרי, מנקודת המסט של סטפאן) יוצא רע, למרות כל העובדות (סטטיסטיקות של הטרדות). הטענה היא שקבוצות "המקופחים" וגם קבוצות מאורגנות אחרות (כמו היהודים בארה"ב) מיוצגים טוב יותר מה-straight white male.

הנה תגובה של אלכס נוסם שמביע תחושות דומות בהקשר אחר (לקוח משרשור אחר וזו אחת התגובות הזכורות עלי בפורום).
תראה, התייחסתי לזה כבר פעם פה בפורום. אני כעיקרון גם מגיע - כמו ג'יין - מבוא נומר "נקודת פתיחה חלשה". נולדתי למשפחה חלשה עם כמעט בלי אפשרויות, מצב כלכלי שרוב הישראלים בקושי יכולים לדמיין (בעיקר בילדות, מאז חל שיפור כלכלי מסויים אבל אני זוכר את זה טוב מאוד).
ובגלל שאני SWM - straight white male, דווקא היה לי אפילו יותר קשה. אף אחד לא העלה על דעתו אפילו להתנדב עבורי כי אני לא הייתי "מזרחי מוחלש ומקופח", לא דמיינו אפילו לצאת לקראתי עם תוכניות התנדבותיות בגלל שאני גבר אז נשים כמו מי שפתחה את הת'רד מאמינות ש-"הפטריארכיה" דואגת לי ואני לא גיי כך שאנשים לא יצעדו בשבילי בפסטיבלים עם לבוש פרובוקטיבי כדי לקדם לכאורה את זכויותי.
ממש מה שנקרא "להיות שקוף אמיתי".
אולי ניחנתי באישיות לוחמנית במיוחד שמסרבת להיכנע למציאות, אבל לא העליתי אפילו על דעתי לרגע לוותר על עצמי ופשוט לשבת בשילוב ידיים ולא לעשות כלום לגבי זה.

הקטע שהכי הציק לי הוא החלק בו בחורה הולכת ברחוב וגבר לבן מנסה לגשת אליה.
הוא לא שורק או עושה משהו שיכול להיות מסווג כהטרדה ובכל זאת הגבר השחור (החזק פיזית) שעומד ליד "מרסן" אותו.
בנוסף השחורים מיוצגים כולם כאתלטים והלבנים כשמנים. אלה נקודות קטנות אבל יש כל כך הרבה מהן בסירטון הזה...

נערך לאחרונה ב:
אפשט, טענה מאותו סוג מהבחינה הזו שהפריבלגים לא פוגעים בקבוצה נחותה יותר.פעם מהצד ימני לאומני (לבנים לא פוגעים בשחורות כי הם מתורבתים לעומת שחורים שכן) ופעם מהצד השמאלי: הפריבילגים היהודים לא פוגעים בערביות כי הם גזענים.
בכל מקרה הקבוצה הפריבלגית לא פוגעת בקבוצה הנחותה יותר. פעם בגלל הפגם המוסרי של חיילי צהל,ופעם בגלל הנחיתות המוסרית של השחורים
ככה זה בישראל.
אנשים יודעים מה זה אנטישמיות אבל אם משנים קצת את ה-setting אז הם כבר לא מזהים גזענות.
זה מדהים אותי כל פעם מחדש.

אני רואה כאן 2 טענות שונות. אם נרשום הכל על לבנים\שחורים אז הטענות הן:
1) זו גזעות להגיד שלבנים לא פוגעים מינית בנשים ולטעון שרק שחורים עושים את זה.
2) לבנים כן פוגעים מינית בנשים אבל לא בנשים שחורות. הסיבה לכך היא שהם גזענים.

נערך לאחרונה ב:
ככה זה בישראל.
אנשים יודעים מה זה אנטישמיות אבל אם משנים קצת את ה-setting אז הם כבר לא מזהים גזענות.
:roll: אתה literally מקדם פה תוכן גזעני של מישהו ניאו נאצי לכל דבר אבל אוקיי...

יש לך הוכחה שהוא ניאו-נאצי ? ראיתי עשרות סירטונים שלו.
אם ראית עשרות סרטונים שלו אז כנראה שאתה יודע למה אני חושב שהוא ניאו נאצי אבל אתה פשוט לא מסכים איתי. בכל אופן אני לא עושה הפרדה בין ניאו נאציזם לalt right כי מבחינתי זה רק עיניין של מיתוג ואין באמת הבדל מהותי

כאישה כל הטרפת סביב ג'ילט הצחיקה אותי עד דמעות.

כל אותם גברים שהפנו אלי אצבע מאשימה, צעקו לי "התקרבנות", והפנו אלי טענות "בכי ונהי" פתאום התחילו ליבב כשרמזו שהם לא מפרידים מכות ואוהבים על האש.

בקיצור, כשגבר מתבכיין על הייצוג הסטיריאוטיפי שלו בתקשורת זה ראציונאלי ונובע מתחושת צדק עמוקה. כשאישה מתבכיינת, היא פמיניסטית מסוכנת ושעירה שרק רוצה לגרום לכל הנשים לחשוב שהן קורבן.

אלו ואלו מתעלמים מהמציאות ההסטורית בה חיילים פריבילגים בעלי אידיאולוגיה גזענית פגעו בנשים שהשתייכו לקבוצות שהם תפסו כנחותות.

אתה רציני ? מישהו ניסה והצליח לבסס מחקרית את הטירלול הזה?
אלו ואלו מתעלמים מהמציאות ההסטורית בה חיילים פריבילגים בעלי אידיאולוגיה גזענית פגעו בנשים שהשתייכו לקבוצות שהם תפסו כנחותות.
טל ניצן כתבה על כך עבודת מאסטר בסוציולוגיה, המתבססת על מחקר איכותני.
כלומר, קשה לי לומר שזה "ביסוס מחקרי", אבל זה גם לא הטענה הפשטנית שמצוטטת בשמה מאז. היא בודאי לא אומרת בפשטנות שזו גזענות, וכמדומני היא מנסה גם לעמוד על ההבדל בין החייל הישראלי לחיילים גזענים ואנסים.
לא קראתי בעיון, אבל העבודה זמינה כאן.
(לגנותה יאמר שהיא מציבה את "להלל" ו"לקלס" כניגודים, אז אני לא אוהב את העבודה הזו:'()

אכן לא כדאי להסתמך על שמועות.הטענות שלה פחות פשטניות מהאשמות בגזענות גרידא. מעניין אותי איך החוקרת תסביר מיעוט מקרי ביזה או הרג חפים מפשע באופן מכוון בסיכסוך הישראלי פלשתיני.איך זה מחזק את הגבולות האתניים? או שהיא תגרוס שמעשי ביזה ורצח מכוון בסיכסוך הזה רווחים באותה מידה כמו בסיכסוכים אתניים לאומיים אחרים,והפער היחיד הוא בפגיעות מיניות מה שמכריח הסבר מיוחד?
נ.ב קילוס והילול יכולים להיות במשמעות הפוכה,כמו למשל בפסוק על אלישע שנערים התקלסו בו(מלכים ב פרק פסוק כג)

נערך לאחרונה ב:
נ.ב קילוס והילול יכולים להיות במשמעות הפוכה,כמו למשל בפסוק על אלישע שנערים התקלסו בו(מלכים ב פרק פסוק כג)
אוף טופיק.
התקלסו =! קילסו. זה בהחלט יכול להיות במשמעות הפוכה, כתלות במקולס (תחשוב על "התהללו בו", שזו אמנם משמעות אחרת, אבל זה בודאי לא אומר שהיללו אותו).
אם כבר, לעג וקלס זו דוגמה נפוצה וקרובה יותר, ולמרות זאת השימוש בלהלל ולקלס התקבע, בעקבות חז"ל, במשמעות דומה ולא מנוגדת. לקלס זו לא מילה מחודשת ששואבת השראה מהמקורות, אלא מילה קיימת שהיתה בשימוש לאורך הדורות, ומשמעותה דומה ללהלל, לא מנוגדת.

פרסומת חמודה איפה הטירלול?
למרות שזאת הטרלה ברורה I'll bite ...

1. עיקר מה שהציק לי בפרסומת הזאת, זה הציניות. ג'ילט ופוקטר אנד גמבל, עשו המון כסף מ"""החפצת""" נשים (פרסום באמצעות נשים ערומות). אין לי טענה עקרונית נגד צורת פרסום כזאת. אבל אי אפשר מצד אחד להילחם ב """toxic masculinity""" , ומצד שני לפרסם עם נשים ערומות.

2. השימוש בפרסום בשביל מסר חברתי, הוא קצת מעליב את הקהל...

3. אם הם היו מדברים על אמפתיה, או קבלת האחר והשונה, על חברה מכילה שנעים להיות חלק ממנה - סבבה. אני בעד. איפה חותמים?

מה שהם עשו זה להאשים זהות מגדרית שלמה, זהות של תפיסה חברתית, וגם במובן של איך שאנשים תופסים את עצמם, בכך שהיא, במהותה, אלימה ופוגענית.

4. אפשר גם להגיד משהו על ניאו-מרקסיזם חברתי. ועל אנשי קריאטיב בני דור הY+, שמקיאים אינדוקטרינציה שהם קיבלו, מפי מרצים היפים, פסודו- אינטלקטואלים. אבל זה לא יהיה דיון מעניין...

1. לא מכיר אותם אז אניח שזה נכון, אבל כל העולם הפרסום הוא ציני ומטרתו רק למכור, אם אפשר שיהיה פרסומת עם מסר חיובי לעומת שלילי אז אחלה בעיני. ואם כאלו שנניח עם 0 אכפתיות לגבי הכל מגלים שהמסר שהולך עכשיו ושימכור זה המסר החיובי על פני הקודם אז למה לא. (ויש את הטענה שזה בשביל פרבוקציה וכך להתפרסם יותר אבל סבבה בעד שיהיה פרובקציה פמיניסטית לעומת קודם פרובקציה שובינסטית).

2. כל פרסומת שלא אומרת יאללה הנה המוצר בבקשה תקנו היא קצת מעליבה את הקהל ומניפולטיבית אבל זה כמעט כל הפרסומות ככה ועדיין יש להן השפעה.

3. הטענה היא לא הגברים הם רעים מיוסדם, אלא החינוך לגבריות רע ושאפשר לשנות, וכל הדוגמאות שם הן לא תיאורטיים של מרצים היפים, אלא דברים מאוד פרקטיים שראיתי מלא פעמים, ואתפלא מאוד אם זה רק אני חוויתי וראיתי, ומראים איך אפשר להתנהג אחרת.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
F פרישה מוקדמת סולידית בארה"ב פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 24
M השקעת 100K ביורו סולידית שוק ההון 8
א דרך סולידית ויעילה להכנסה שוטפת מאגח שוק ההון 28
ש הצמדה סולידית ליורו שוק ההון 18
ה בת זוג סולידית אוף טופיק 41
D מיקסום השקעה סולידית ל-3 שנים שוק ההון 14
K עיר סולידית- לרווקים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
yossik סולידית וחגיגית: ראיון טוויטר עם אושיית הרשת דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
Avi W האם השקעה בתל בונד היא סולידית? שוק ההון 19
Tsachi01 האם קופאית בסופר יכולה להיות סולידית? אוף טופיק 53
S השקעה במנית דיבידנד סולידית (פייזר כמשל) שוק ההון 10
Y כניסה ראשונה להשקעה עצמאית סולידית שוק ההון 8
נ גיטרה קלאסית אשמח להמלצה סולידית התפתחות אישית 10
Adrian חתונה סולידית בזמן הקורונה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 29
S השקעה סולידית לאזרח אמריקאי שוק ההון 35
ל התיעצות: אסטרטגיית השקעה לא סולידית שוק ההון 2
R השקעה סולידית לשנה וחצי שוק ההון 0
ט קבועי זמן להשקעה סולידית שוק ההון 4
Bjron Rangarson קרן השקעות סולידית/פסיבית שוק ההון 51
א השקעה סולידית בשוק ההון: אסטרטגיה פשוטה למתחילים אוף טופיק 21
מ מגורים בעיר סולידית צרכנות פיננסית 6
T השקעה סולידית במוצר להשכרה שוק ההון 1
ל דירה סולידית במרכז מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
א השחזת סכינים סולידית אוף טופיק 34
נ איפה אפשר לקנות יאכטה סולידית, מטוס סולידי, ושיט קרוז סולידי אוף טופיק 23
S יציאה למסעדות סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
C מחפש השקעה סופר סולידית לטווח מאוד קצר שוק ההון 4
flower סולידית אוף טופיק 4
unrealx המרת מט"ח סולידית צרכנות פיננסית 17
S רעיונות להשקעה סולידית ללא סיכון שוק ההון 11
L תיאורויות מתנגדות ל'סולידית'? מישהו מכיר? שוק ההון 105
E קרן 75/25 לא סולידית? שוק ההון 11
cypriano de rore חנות משקאות סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
N רעיונות לחצר וגינה סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
cypriano de rore ״חתונה״ סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
א קרן פנסיה סולידית הלכתית VS קופת גמל צרכנות פיננסית 44
N סולידית פר אקסלנס: נפטרה והתבררה כמיליונרית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
chen15 רכישת רכב סולידית - עזרה לחדשים בתחום מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 52
revital הורות משותפת סולידית אוף טופיק 67
G השקעה סולידית לטווח קצר/בינוני, עם אפשרויות יציאה שוק ההון 2
R השקעה סולידית במניות ע"י "ביטוח" אופציות PUT שוק ההון 33
מ השקעה סולידית שוק ההון 9
Q השקעה סולידית לחמתי הפנסיונרית שוק ההון 21
Jane Doe מתנות לאחיינים ברוח סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
Y המלצה סולידית לרמקול בלוטות׳ עמיד במים אוף טופיק 5
אורן הס כלים פרקטיים להתפתחות סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
ליאת - איפה שיש רצון... סולידית מאותגרת יומני מסע אישיים 18
ל שמאות סולידית אוף טופיק 55
רומן השקעה סולידית במדדים ועליית תשואות אגח - טוב או רע (ליהודים לשאר העמים)? שוק ההון 15

נושאים דומים

Back
למעלה