• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלה בנוגע לתשלום שומת מס על שנת 2020.

ori24

משתמש סולידי
דירוג
9
קיבלתי שומת מס לשלם על הרווחים של 2020 בעבור שוק ההון בארה"ב ורציתי לשאול 2 שאלות:

1. רשום שזה כולל ריבית צפוייה של 176 שח, אם אשלם עד ה21/3 ואם אשלם אחרי אז הריבית וההצמדה יחושבו בעת התשלום, האם זה אומר שאם אשלם עד ה21/3 אז זה פחות ה176 שח?

2. בתוך השומה יש גם סעיף ריבית גבוה של 4058 שח שחייבו אותי, אני הגשתי את המסמכים ידנית לפני סוף יוני 2021 שזה תום המועד הקבוע, כלומר לא איחרתי במועד.
לאחר 3 חודשים שלחו לי מכתב בו הם לא מכירים בדוח הידני ועליי להגיש דוח מקוון, פניתי אליהם וביקשתי שהשנה הם יכבדו את הדוח הידני כי אין לי כ"כ זמן שוב לארגן ולהכין הכל ואז הם נתנו לי ארכה עד סוף 11/21 להגיש מקוון וכך עשיתי.
רק לפני שבוע חזר אליי הפקיד שחישב לי את השומה כי היו לו כמה שאלות ורק אז קיבלתי את השומה הסופית, כלומר חלפו להם 8 חודשים יקרים מאז שהגשתי את הדוח הידני ועד שקיבלתי שומה סופית.
האם אני יכול לפנות אליהם בבקשה שיבטלו לי את הריבית של ה4058 שח לאור מה שתיארתי? או שיורידו לי אותה בשיעור מסויים? האם יש לי עילה לזה לאור מה שתיארתי?

תודה מראש!

האם אני יכול לפנות אליהם בבקשה שיבטלו לי את הריבית של ה4058 שח לאור מה שתיארתי? או שיורידו לי אותה בשיעור מסויים? האם יש לי עילה לזה לאור מה שתיארתי?
לא. אבל אתה יכול בשנים הבאות לשלם כמקדמה כבר בינואר עוד לפני שמאשרים לך את השומה הסופית.

לא. אבל אתה יכול בשנים הבאות לשלם כמקדמה כבר בינואר עוד לפני שמאשרים לך את השומה הסופית.
למה לא אבל? הרי לקח 8 חודשים עד שנתנו לי שומה לשלם? אני צריך לשלם ריבית על כל התקופה הזו?
איך זה מחושב? מה1/1/21 ועד היום שקיבלתי תשומה?
ומה לגבי ה176 שח? אם אני משלם את עד ה21/3? אני חוסך את זה? 21/3 זה התאריך שכתוב.
תודה

גם אם היית מגיש במועד עד סוף יוני הייתה לך ריבית והצמדה.
בשביל להימנע ממנה משלמים מקדמה על חשבון המס החזוי כמה שיותר מוקדם.
עד סוף ינואר של השנה העוקבת, פטור מריבית והצמדה.
עד סוף פברואר של השנה העוקבת, פטור ממחצית הריבית וההצמדה.
ועד סוף מרץ של השנה העוקבת, פטור של רבע

גם אם היית מגיש במועד עד סוף יוני הייתה לך ריבית והצמדה.
בשביל להימנע ממנה משלמים מקדמה על חשבון המס החזוי כמה שיותר מוקדם.
עד סוף ינואר של השנה העוקבת, פטור מריבית והצמדה.
עד סוף פברואר של השנה העוקבת, פטור ממחצית הריבית וההצמדה.
ועד סוף מרץ של השנה העוקבת, פטור של רבע
אז זהו שלא ידעתי את זה...וכן הגשתי בזמן כמו שתיארתי בהתחלה והם אלה שדחו את זה ככ הרבה זמן קדימה.
אם אפנה ואבקש קיזוז מסויים של הריבית כי לא ידעתי על נושא המקדמות ובגלל שהגשתי בזמן והדחייה קדימה זה בגללם, יעזור במשהו?

לא, זה לא קנס, זה ריבית והצמדה.
אם אתה רוצה להימנע מזה תוכל לשלם מקדמות בזמן ואז לקבל החזר.

לא, זה לא קנס, זה ריבית והצמדה.
אם אתה רוצה להימנע מזה תוכל לשלם מקדמות בזמן ואז לקבל החזר.
אם הייתי יודע שזה פוטר אז הייתי משלם...זה 4058 שח, לא קצת כסף...אבל לא היה לי מושג.
לגבי ה176 שח ריבית צפוייה עד ה21/3, אם אני משלם לפני ה21/3, אז זה פחות הסכום בזה בעצם?
תודה.

לגבי ה176 שח ריבית צפוייה עד ה21/3, אם אני משלם לפני ה21/3, אז זה פחות הסכום בזה בעצם?
לא, אם תשלם אחרי תאריך זה אז תאלץ לשלם יותר.

קיבלתי שומת מס לשלם על הרווחים של 2020 בעבור שוק ההון בארה"ב ורציתי לשאול 2 שאלות:

1. רשום שזה כולל ריבית צפוייה של 176 שח, אם אשלם עד ה21/3 ואם אשלם אחרי אז הריבית וההצמדה יחושבו בעת התשלום, האם זה אומר שאם אשלם עד ה21/3 אז זה פחות ה176 שח?

2. בתוך השומה יש גם סעיף ריבית גבוה של 4058 שח שחייבו אותי, אני הגשתי את המסמכים ידנית לפני סוף יוני 2021 שזה תום המועד הקבוע, כלומר לא איחרתי במועד.
לאחר 3 חודשים שלחו לי מכתב בו הם לא מכירים בדוח הידני ועליי להגיש דוח מקוון, פניתי אליהם וביקשתי שהשנה הם יכבדו את הדוח הידני כי אין לי כ"כ זמן שוב לארגן ולהכין הכל ואז הם נתנו לי ארכה עד סוף 11/21 להגיש מקוון וכך עשיתי.
רק לפני שבוע חזר אליי הפקיד שחישב לי את השומה כי היו לו כמה שאלות ורק אז קיבלתי את השומה הסופית, כלומר חלפו להם 8 חודשים יקרים מאז שהגשתי את הדוח הידני ועד שקיבלתי שומה סופית.

תודה מראש!
כמה תגובות (שלא תאהב)

א- החזקת אצלך את כספה של המדינה. בינתיים הכסף הזה "עבד" עבורך ולכן אתה צריך לשלם את הריבית וההצמדה
ב- כל ההסברים שלא ידעת שצריך דיווח מקוון וכד'. אי ידיעת החוק אינה פוטרת. אגב, אני מופתע שלא קיבלת קנס איחור בהגשה
ג- ה- 176 ₪ זה סוג של אמדן מיום שיצאה השומה עד לתשלום. תשלם בזמן? זהו זה. תשלם אחר זה? הסכום ישתנה כל יום עם הריבית וההצמדה עד התשלום בפועל.

נ.ב.
האמת, אני קצת מופתע מהסכומים. כי מרבית הברוקרים עושים את חישוב המס באופן מדוייק למדי ומורידים אותו במקור
עבדת עם כמה חשבונות? בחלקם הרווחת ובחלקם הפסדת?

גלוי נאות: הכותב רואה חשבון

שלום,
בחשבון מסחר בארה"ב דרך ברוקר IB, בעת קנייה ומכירה באיזה שער דולר מס הכנסה משתמש אחרי הגשת הדוחות שהם מחשבים לך את השומה?
בשער הדולר הממוצע של אותה שנה? של החודש האחרון של אותה שנה? מחשב כל נייר בנפרד? כלומר מה היה שער הדולר בקנייה ומה היה במכירה?
קשה לי להאמין שהם מחשבים כל נייר בנפרד כי אם לאדם יש עשרות ניירות בתיק אז מה הם מחשבים כל נייר בנפרד? הם לא ייצאו מזה בחיים.
אשמח לדעת איך זה מתבצע,
תודה!

באיזה שער דולר מס הכנסה משתמש אחרי הגשת הדוחות שהם מחשבים לך את השומה?
בשער שאתה הצהרת עליו.
את הדוחות אתה מגיש למס הכנסה בשקלים, לא בדולרים.
בשער הדולר הממוצע של אותה שנה? של החודש האחרון של אותה שנה? מחשב כל נייר בנפרד? כלומר מה היה שער הדולר בקנייה ומה היה במכירה?
לפי החוק היבש אתה אמור לחשב לכל נייר בנפרד לפי השער ביום הקניה וביום המכירה.
בפועל רוב רואי החשבון משתמשים בשער ממוצע שנתי, או בשער שהיה בסוף השנה.
כנראה שמס הכנסה לא יתעצבנו עליך אם תשתמש בכל אחת מהשיטות הללו (כל עוד תיהיה עקבי).
קשה לי להאמין שהם מחשבים כל נייר בנפרד כי אם לאדם יש עשרות ניירות בתיק אז מה הם מחשבים כל נייר בנפרד? הם לא ייצאו מזה בחיים.
אני אגלה לך סוד - הם לא באמת בודקים לעומק כל דוח של כל אדם שמגיש להם. הם לא יצאו מזה בחיים.
אם עלית בגורל ויבדקו אותך, אז סיכוי טוב שיבדקו עד הסוף, ואם החלטת לדווח לפי שער הדולר ביום הקניה/מכירה לכל נייר אז יבדקו שדיווחת נכון.

היי חברים,שאלת המשך :)
היו לי ב2021 קצת הפסדים, קיבלתי את שומת המס שבה אני חייב מס (כתוצאה מהשכר בכלל ולא מהשוק) שכנראה גבו לי פחות אבל השאלה היא למה שוב לקחו ממני 100 שח ריבית? הגשתי לפני ה30.6.222.
גם שיש הפסדים אני אמור לשלם מקדמות? ואיך אני אמור לדעת לגבי השכר השנתי שהרווחתי? 106 מקבלים רק במרץ ופה נלקח מני מס רק על השכר שלא גבו "כמו שצריך"
תודה!

106 מקבלים רק במרץ ופה נלקח מני מס רק על השכר שלא גבו "כמו שצריך"
אבל תלוש שכר מקבלים כל חודש.
היו לך הכנסות מכמה מעסיקים ב2021? אחרת מוזר שיש לך חבות מס על הכנסה כשכיר, זה אומר שחשבי השכר בארגון שלך טעו במשהו (או שמדובר על מס ייסף?).
אם חבות המס נובעת מטעות של המעסיק הייתי מנסה לפעול מולו שהוא זה שיישא בריבית על כך.

נערך לאחרונה ב:
אבל תלוש שכר מקבלים כל חודש.
היו לך הכנסות מכמה מעסיקים ב2021? אחרת מוזר שיש לך חבות מס על הכנסה כשכיר, זה אומר שחשבי השכר בארגון שלך טעו במשהו (או שמדובר על מס ייסף?).
אם חבות המס נובעת מטעות של המעסיק הייתי מנסה לפעול מולו שהוא זה שיישא בריבית על כך.
נכון, קיבלתי אבטלה במשך חצי שנה ואז היו לי 2 מעסיקים מאמצע השנה הזו,(כח אדם ואז נקלטתי לחברה ) אבל איך ניתן לדעת איפה הטעות?
וכמו כן מדוע נלקח ממני ריבית אם כל חבות המס הינה מהכנסה כשכיר?

נכון, קיבלתי אבטלה במשך חצי שנה ואז היו לי 2 מעסיקים מאמצע השנה הזו,(כח אדם ואז נקלטתי לחברה ) אבל איך ניתן לדעת איפה הטעות?
וכמו כן מדוע נלקח ממני ריבית אם כל חבות המס הינה מהכנסה כשכיר?
הטעות שלא עשית תיאום מס...
היו לך מעסיקים שונים, כולל באותו חודש ובטופס 101 לא ציינת שיש לך הכנסה נוספת, כך יוצא שבסופו של דבר ניכו לך מס לפי מדרגות נמוכות מאלה שהיו אמורים לנכות.

את מס הכנסה לא מעניין אם ההכנסה היא כשכיר או כעצמאי, יש חוב למס, יש גם ריבית והצמדה.

הטעות שלא עשית תיאום מס...
היו לך מעסיקים שונים, כולל באותו חודש ובטופס 101 לא ציינת שיש לך הכנסה נוספת, כך יוצא שבסופו של דבר ניכו לך מס לפי מדרגות נמוכות מאלה שהיו אמורים לנכות.

את מס הכנסה לא מעניין אם ההכנסה היא כשכיר או כעצמאי, יש חוב למס, יש גם ריבית והצמדה.
דווקא לא, חתמתי אבטלה עד סוף יוני 21 ואז ב13/7 התחלתי עבודה דרך כ"א וב1/11 בדיוק נקלטתי בחברה.כלומר לא היו לי 2 מעסיקים בחודש אחד.
יש עילה לבקש מהם שיבדקו מחדש לדעתך?

דווקא לא, חתמתי אבטלה עד סוף יוני 21 ואז ב13/7 התחלתי עבודה דרך כ"א וב1/11 בדיוק נקלטתי בחברה.כלומר לא היו לי 2 מעסיקים בחודש אחד.
יש עילה לבקש מהם שיבדקו מחדש לדעתך?
נשמע לא הכי סביר, בכל מקרה תבדוק לפי טפסי ה־106 שלך מה חישוב המס שאמור להיות, ותראה היכן הבעיה.
יתכן שבדוח שהגשת פספסת משהו?

נשמע לא הכי סביר, בכל מקרה תבדוק לפי טפסי ה־106 שלך מה חישוב המס שאמור להיות, ותראה היכן הבעיה.
יתכן שבדוח שהגשת פספסת משהו?
לא פספסתי כלום, הכנסתי גם שוב את המספרים בסימולטור שלהם וזה יוצא אחד לאחד.
הם אבל פספסו לי את הזיכוי סעיף 45 שמגיע לי בגין ההפרשה לפנסיה ועל זה אני מתכון לפנות אליהם שיתקנו לי אבל גם אחרי זה יוצא שאני חייב להם עוד 745 שח.
אבל שאני אבין משהו, לא לקחו ממני מס עודף הרי, אז ככה זה שלא ערכתי תיאום מס לא פגע בי, או לא שהבנתי...
פה זה מצב הפוך, הם גבו ממני פחות ממה שאמורים היו לקחת בשכר ורק בגלל שאני מגיש החזרים אז הם עלו על זה,האם גם פה תיאום מס היה עוזר?

אשמח להסבר, תודה!

מס עודף לא פוגע בך, תמיד אפשר להגיש דוח ולקבל חזרה.
כאן בלי לראות את טפסי ה־106 אין עוד אפשרות לעזור לך להבין מה התקלה, אבל כנראה אחד או יותר מהמעסיקים גבו מס לא מדוייק.
אם היית חצי שנה באבטלה, יתכן ששם לא היה ניכוי נכון (מדמי לידה לדוגמא, ביטוח לאומי לא מנכה נכון מס).

בקשר לזיכוי לפי סעיף 45, שוב תבדוק בחישוב שנתי לפי הטפסים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
נ שאלה בנוגע לבעלות בקרן סל ולמקרה בו מדינת ישראל מושמדת פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 119
נ שאלה בנוגע למחקר טריניטי וכלל ה4% פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 30
G שאלה בנוגע לכדאיות בהשקעה בנדלן נדל"ן 5
ש שאלה בנוגע ל RSU מיסים 18
T שאלה פרקטית בנוגע להיחלשות השקל שוק ההון 164
deussex שאלה בנוגע לסעיף בפוליסת דירה של חברת ביטוח על שיבוב/תחלוף (אחריות צולבת) נדל"ן 6
S שאלה בנוגע ל 2 etf שאני מתעניין שוק ההון 1
ב שאלה בנוגע לקיזוז מס כנגד דיבידנד שהתקבל בדולרים מיסים 3
E עסק פטור - שאלה בנוגע לדיווחים מיסים 1
deussex שאלה בנוגע לרלוקיישן דרך עבודה אוף טופיק 3
L שאלה בנוגע להעברת מניות מבנק לבית השקעות שוק ההון 8
L שאלה בנוגע להעברת תיק מהבנק לאקסלנס שוק ההון 1
D שאלה בנוגע לצבירה מקרן אירית שוק ההון 2
T שאלה כללית בנוגע לרכש ETF-ים בתור סוחר עצמאי שוק ההון 3
D שאלה בנוגע לקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Aslan שאלה בנוגע לביטוח בריאות - למי שמבין צרכנות פיננסית 2
Y שאלה בנוגע להחזר עמלות שוק ההון 15
I שאלה בנוגע לספטמבר בשוק ההון שוק ההון 13
G שאלה בנוגע לביטוח סיעודי מקופת החולים אוף טופיק 6
D שאלה בנוגע לאשראי שוק ההון 1
עייף ומותש סעמק שאלה בנוגע לעקיבה אחרי מדד ה s&p פוסטים מאיכות נמוכה 8
N שאלה בנוגע לאופן הגביה של העמלות בבית השקעות שוק ההון 7
yehonatanlavian שאלה בנוגע לקרנות סל שוק ההון 1
R דעה בנוגע לבניית תיק השקעות + שאלה בנוגע לרכישת ETF שוק ההון 1
I שאלה בנוגע לרכישת קרן SSAC בדולר או שקל שוק ההון 4
לאונל שאלה טכנית בנוגע להעברת קרן מנוהלת ל-IRA שוק ההון 1
D רווחים ב - TD Ameritrade - שאלה בנוגע למס הכנסה מיסים 9
ס שאלה בנוגע למשכנתא נדל"ן 8
G שאלה בנוגע לקרן S&P500 לא זזה מיום 4/6/20 שוק ההון 3
T שאלה בנוגע להגשת דו"ח למס הכנסה צרכנות פיננסית 7
Dinoman שאלה בנוגע לדיבידנדים שוק ההון 13
Wolfman שאלה בנוגע האופן בו מתעדכן שווי התיק שוק ההון 4
OiNK שאלה בנוגע לקביעת שער הפתיחה בקרנות מחקות שוק ההון 3
W שאלה בנוגע להתחמקות מסעיף אי תחרות ביציאה לחלת אוף טופיק 2
D שאלה בנוגע להבנת מסחר ב ETF שוק ההון 2
W רוצה להתחיל להשקיע במניות, שאלה בנוגע לברוקר שוק ההון 8
S שאלה בנוגע לתיקון 190 בניהול אישי צרכנות פיננסית 1
S שאלה בנוגע לקביעת היחס של EIMI+IWRD שוק ההון 39
tpr שאלה בנוגע לתיק השקעות (עדיין לומד את התחום) שוק ההון 0
לא חשוב שמות שאלה בנוגע למילוי טופס 161א' אוף טופיק 9
G שאלה בנוגע לקרנות פנסיה והשתלמות מחקות S&P500 צרכנות פיננסית 29
G שאלה קטנה בנוגע לאקסולידית. אוף טופיק 2
G שאלה בנוגע לפפר. צרכנות פיננסית 60
D שאלה בנוגע לשינוי הפקדות לכספי פיצויים עבור קופת גמל צרכנות פיננסית 7
S שאלה בנוגע לבחירת בית השקעות (מתלבט בין שניים) שוק ההון 10
לא חשוב שמות שאלה בנוגע לתוכניות חיסכון בבנקים בהקשר למשבר הנדל"ן מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 56
I שאלה בנוגע לקרנות נאמנות ובתי ההשקעות שוק ההון 3
דוג שאלה בנוגע ל ESPP שוק ההון 79
צ שאלה בנוגע לניוד תיק השקעות בין בתי השקעות שוק ההון 15

נושאים דומים

Back
למעלה