• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלה בנוגע לגמל להשקעה

• פותח הנושא Dvgo
  • פורסם בתאריך

Dvgo

משתמש סולידי
דירוג
18
שלום, אני לא מבקש עצה רק רוצה לחלוק כאן את התהיות שלי.
נניח ומחר הבורסה נופלת בצורה דרסטית, האם כדאי להזרים כסף לקופג להשקעה? לפי מה שהבנתי הכסף שאנו מכניסים לשם נכנס לסוג של "פול" השקעות שנבחר ע"י מנהלי ההשקעות בקופות, ככה שאתה לא יודע בוודאות מה הכסף שלך קונה אם בכלל..בשונה מתיק השקעות שבו אתה יכול לקנות עוד נכסים או לא למכור אותם..

יכול להיות שזה פשוט מכסה הפסדים וכביכול שורפים את הכסף..מה דעתכם?

נערך לאחרונה ב:
הביצועים כלליים לכל הכספים במסלול ההשקעות הספציפי.

אגב, אתה מתכוון "לקנות" בזמן ירידות? הנתונים מפורסמים חודשית, אבל אני לא יודע איך אפשר לדעת מה קורה או להצטרף ברזולוציה יומית.

זו בדיוק הכוונה שלי, מה עדיף לעשות במקרה כזה? איך תדע מה הכסף שלך עושה ואם שווה בכלל להכניס עוד סכום פנימה.

לא נראה לי שאפשר לתזמן כניסה בדיוק של יום, אלא רק להסתכל על המגמה הכללית.
אולי אם אתה רוצה ממש להתאמץ אפשר לנסות למצוא הרכב נכסים ולבדוק ידנית מה בערך עשה כל דבר. :)

מה שאני תוהה לגביו הוא דווקא איך לתזמן יציאה כשאין אפשרות לעקוב או לתת הוראות ברזולוציה יומית. אני לא חושב שאפשר לבקש להוציא "בשבוע הקרוב, לא אחרי ירידה".

א. בגמל להשקעה יש מספר מסלולים שכפופים למדיניות השקעה בדומה למוצרים אחרים כמו קרנות נאמנות.
ב. אתה יכול להתעדכן בכל רגע נתון בתשואות של הקופה באתר של החברה המנהלת (לא יודע אם זה מתעדכן על בסיס יומי אבל אני מניח שזה מתעדכן לפחות על בסיס חודשי)
ג. אתה יכול להשוות בין ביצועים היסטוריים של הקופות. במקום הראשון כיום לדוגמא נמצאת קופה של אלטשולר שחם במסלול מנייתי שהשיגה תשואה של 10% מתחילת שנה, לא רע בכלל בהתחשב שמדד ת"א 35 ירד ביותר מ-3.5%.

וד"א גם משקיע עצמאי לא ממש מוגן מנפילה של הבורסה.

אני מניח שהרווח מהקופה "הכללית" מחולק לאנשים לפי אחוזים, כלומר אם הכסף שלי מהווה % מסוים מהקופה, אקבל רווח שווה ערך לאחוז ההחזקה שלי בקופה בניכוי דמי ניהול וכו.
אז במצב של ירידות אם אכניס עוד כסף, % השותפות שלי ב"קופה הכללית" יגדל בהתאם וההפסדים גם כן. כלומר במצב של ירידות עדיף לא להכניס "כסף חדש" שבתיק השקעות רגיל היה קונה רק לי עוד נכסים בזול. או שאני מפספס כאן משהו?

אתה יכול להשוות בין ביצועים היסטוריים של הקופות.
אפשר לעשות הרבה דברים שלא רלוונטיים לכלום. מה שהיה היה.

וד"א גם משקיע עצמאי לא ממש מוגן מנפילה של הבורסה
להיפך, מתרגש מנפילות בבורסה. במיוחד אם הוא עדיין עובד ויש לו כסף חדש להזרים.

אני מניח שהרווח מהקופה "הכללית" מחולק לאנשים לפי אחוזים, כלומר אם הכסף שלי מהווה % מסוים מהקופה, אז במצב של ירידות אם אכניס עוד כסף, % השותפות שלי ב"קופה הכללית" יגדל בהתאם וההפסדים גם כן.
למה משנה מה האחוז שלך מכלל הכסף במסלול? אתה לא עוקב אחרי סך הנכסים במסלול, אלא אחרי הביצועים שלו באחוזים.
מה שעושה המסלול חל על כולם. שינוי של 10% = שינוי של 10% בכסף שלך במסלול, בין אם זה 10% ממיליון או 10% מאלף, ובלי תלות בכמה אנשים אחרים נמצאים במסלול.

כלומר במצב של ירידות עדיף לא להכניס "כסף חדש" שבתיק השקעות רגיל היה קונה רק לי עוד נכסים בזול. או שאני מפספס כאן משהו?
גם כאן "קניה" בירידות שווה לעוד נכסים. כשיגיעו העליות, אם יגיעו, הרווח האבסולוטי שלך יהיה גדול יותר.

נערך לאחרונה ב:
אני מניח שהרווח מהקופה "הכללית" מחולק לאנשים לפי אחוזים, כלומר אם הכסף שלי מהווה % מסוים מהקופה, אקבל רווח שווה ערך לאחוז ההחזקה שלי בקופה בניכוי דמי ניהול וכו.
אז במצב של ירידות אם אכניס עוד כסף, % השותפות שלי ב"קופה הכללית" יגדל בהתאם וההפסדים גם כן. כלומר במצב של ירידות עדיף לא להכניס "כסף חדש" שבתיק השקעות רגיל היה קונה רק לי עוד נכסים בזול. או שאני מפספס כאן משהו?
בתקופה של עליות/ירידות אתה לא תצא מרווח/מופסד מזה שהקופה כבר מחזיקה בנכסים, לעומת קניית נכס באופן עצמאי באותה נקודת זמן.
בשני המקרים אם אתה מכניס "כסף חדש" בנקודת זמן מסויימת הוא לא יספוג רווח/הפסד מהעבר.

אפשר לעשות הרבה דברים שלא רלוונטיים לכלום. מה שהיה היה.
אכן ראוי לציין שתשואות העבר לא מעידות על העתיד לבוא, אבל זה נותן איזשהי נק' ייחוס אלא אם יש לך הצעה אחרת..
באופן אישי אני מאמין שבתי השקעות שנמצאים בראש טבלת התשואות כנראה שישמרו על רמת מקצועיות גם בשנים הבאות.
להיפך, מתרגש מנפילות בבורסה. במיוחד אם הוא עדיין עובד ויש לו כסף חדש להזרים.
אף אחד לא מכריח אותך להזרים כסף לקופת גמל בתקופת נפילות, ואם אתה חושב על שורטים ראה תגובתך לציטוט הראשון..

נערך לאחרונה ב:
להיפך, מתרגש מנפילות בבורסה. במיוחד אם הוא עדיין עובד ויש לו כסף חדש להזרים.[/QUOTE]

השאלה שלי היא האם זו האסטרטגיה גם בגמל להשקעה?

השאלה שלי היא האם זו האסטרטגיה גם בגמל להשקעה?
עדיף להזרים כספים באופן קבוע מאשר לנסות לתזמן.
אבל אם אתה לא סומך על המנהלים הייתי נמנע בכלל מהמוצר, או מחפש מסלול פאסיבי.

ד.א. מישהו יודע אם בישראל יש למנהלי השקעות חובת fiduciary? כלומר לפעול לטובת הלקוח לא משנה מה? (למשל ליועצי ההשקעות בבנק כנראה אין חובה כזאת, מהניסיון של חמותי)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E שאלה בנוגע לזכויות עובדים אוף טופיק 5
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
נ שאלה בנוגע לבעלות בקרן סל ולמקרה בו מדינת ישראל מושמדת פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 119
נ שאלה בנוגע למחקר טריניטי וכלל ה4% פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 30
G שאלה בנוגע לכדאיות בהשקעה בנדלן נדל"ן 5
ש שאלה בנוגע ל RSU מיסים 18
T שאלה פרקטית בנוגע להיחלשות השקל שוק ההון 164
deussex שאלה בנוגע לסעיף בפוליסת דירה של חברת ביטוח על שיבוב/תחלוף (אחריות צולבת) נדל"ן 6
S שאלה בנוגע ל 2 etf שאני מתעניין שוק ההון 1
ב שאלה בנוגע לקיזוז מס כנגד דיבידנד שהתקבל בדולרים מיסים 3
E עסק פטור - שאלה בנוגע לדיווחים מיסים 1
deussex שאלה בנוגע לרלוקיישן דרך עבודה אוף טופיק 3
L שאלה בנוגע להעברת מניות מבנק לבית השקעות שוק ההון 8
L שאלה בנוגע להעברת תיק מהבנק לאקסלנס שוק ההון 1
D שאלה בנוגע לצבירה מקרן אירית שוק ההון 2
O שאלה בנוגע לתשלום שומת מס על שנת 2020. מיסים 18
T שאלה כללית בנוגע לרכש ETF-ים בתור סוחר עצמאי שוק ההון 3
D שאלה בנוגע לקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Aslan שאלה בנוגע לביטוח בריאות - למי שמבין צרכנות פיננסית 2
Y שאלה בנוגע להחזר עמלות שוק ההון 15
I שאלה בנוגע לספטמבר בשוק ההון שוק ההון 13
G שאלה בנוגע לביטוח סיעודי מקופת החולים אוף טופיק 6
D שאלה בנוגע לאשראי שוק ההון 1
עייף ומותש סעמק שאלה בנוגע לעקיבה אחרי מדד ה s&p פוסטים מאיכות נמוכה 8
N שאלה בנוגע לאופן הגביה של העמלות בבית השקעות שוק ההון 7
yehonatanlavian שאלה בנוגע לקרנות סל שוק ההון 1
R דעה בנוגע לבניית תיק השקעות + שאלה בנוגע לרכישת ETF שוק ההון 1
I שאלה בנוגע לרכישת קרן SSAC בדולר או שקל שוק ההון 4
לאונל שאלה טכנית בנוגע להעברת קרן מנוהלת ל-IRA שוק ההון 1
D רווחים ב - TD Ameritrade - שאלה בנוגע למס הכנסה מיסים 9
ס שאלה בנוגע למשכנתא נדל"ן 8
G שאלה בנוגע לקרן S&P500 לא זזה מיום 4/6/20 שוק ההון 3
T שאלה בנוגע להגשת דו"ח למס הכנסה צרכנות פיננסית 7
Dinoman שאלה בנוגע לדיבידנדים שוק ההון 13
Wolfman שאלה בנוגע האופן בו מתעדכן שווי התיק שוק ההון 4
OiNK שאלה בנוגע לקביעת שער הפתיחה בקרנות מחקות שוק ההון 3
W שאלה בנוגע להתחמקות מסעיף אי תחרות ביציאה לחלת אוף טופיק 2
D שאלה בנוגע להבנת מסחר ב ETF שוק ההון 2
W רוצה להתחיל להשקיע במניות, שאלה בנוגע לברוקר שוק ההון 8
S שאלה בנוגע לתיקון 190 בניהול אישי צרכנות פיננסית 1
S שאלה בנוגע לקביעת היחס של EIMI+IWRD שוק ההון 39
tpr שאלה בנוגע לתיק השקעות (עדיין לומד את התחום) שוק ההון 0
לא חשוב שמות שאלה בנוגע למילוי טופס 161א' אוף טופיק 9
G שאלה בנוגע לקרנות פנסיה והשתלמות מחקות S&P500 צרכנות פיננסית 29
G שאלה קטנה בנוגע לאקסולידית. אוף טופיק 2
G שאלה בנוגע לפפר. צרכנות פיננסית 60
D שאלה בנוגע לשינוי הפקדות לכספי פיצויים עבור קופת גמל צרכנות פיננסית 7
S שאלה בנוגע לבחירת בית השקעות (מתלבט בין שניים) שוק ההון 10
לא חשוב שמות שאלה בנוגע לתוכניות חיסכון בבנקים בהקשר למשבר הנדל"ן מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 56

נושאים דומים

Back
למעלה