• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרנות סל זרות וקרנות נאמנות מחקות

ronirn

משתמש סולידי
דירוג
15
היי לכולם,
אחרי קריאה ולמידה מהבלוג של הסולידית במשך תקופה ארוכה ואחרי קריאה של כמה ספרים טובים אני בתהליכים מתקדמים של בניית תיק ההשקעות שלי.

שמתי לב, אחרי קריאה של מספר פוסטים בבלוג וגם בפוסט הנעוץ של תיקי ההשקעות שחלק גדול מכם בוחר להשקיע בקרנות סל זרות ולא בקרנות נאמנות מחקות אותן הסולידית מתארת בצורה כביכול "חיובית" יותר בבלוג.
אשמח לדעת מה הם השיקולים שלכם בבחירת אפיק ההשקעה הזה?

תודה :)

בקרנות סל זרות ולא בקרנות נאמנות מחקות אותן הסולידית מתארת בצורה כביכול "חיובית" יותר בבלוג.
היא לא. קראי את הפוסט על שוקולד מריר בשבעה טעמים.

@ronirn - למען הסר ספק - רוב משקיעי הפורום משקיעים בקרנות זרות שהינן קרנות מחקות בעצמן.
רציתי לוודא שזה מובן כי קריאת הכותרת מרמזת אחרת.

@Glazgo ו- @TunaGolem תודה לשניכם, קראתי על הנושא בצורה יותר מעמיקה.
אז ממה שאני מבינה, חלק גדול מהאנשים מעדיפים להשקיע בקרנות סל מחקות מדדים בחו"ל כמו למשל ה- VTI ,VT בעיקר בגלל דמי ניהול נמוכים?
האם יש לכם המלצות נוספות לקריאה בנושא הזה מעבר לפוסטים של הסולידית?

@ronirn , נראה לי שהחברים בפורום מעדיפים להשקיע בקרנות מחו"ל מטעמים של פיזור, הוזלת עלויות, ואולי גם אימון. בתור משקיעה חדשה, מצאתי שהמהלך הזה משתק: עורר יותר מדי סוגיות שמנעו ממני לפעול. לכן החלטתי להתחיל עם קרנות מחקות ישראליות זולות, ולתת לי כשנתיים לצבירה ולמידה.

בתור משקיעה חדשה, מצאתי שהמהלך הזה משתק
עבורי זה דווקא היה הפוך. המספרי קרנות והמידע עליהם בארץ היה לי מאוד מבלבל ועמוס, בנוסף המנגנון קנייה של קרנות נאמנות שקורה רק בסוף היום לא היה לי מובן.

בארה"ב לעומת זאת יש המון מידע פשוט וברור (בהנחה כמובן שמרגישים בנוח עם אנגלית קצת טכנית)

תודה רבה לכולכם על כל התגובות!
@Glazgo - תודה על הקישור, יש המון מידע בבלוג אבל בשביל לעשות את הצעד הראשון מרגיש לי שזה לא מספיק
@TunaGolem תודה על ההמלצה, יש סיכוי ללינק לבלוג? לא מצאתי משהו שקשור לזה בחיפוש בגוגל.
@Arethusa ו- @i3arnon - נכון לשלב הנוכחי אני נוטה להסכים עם Arethusa, מרגיש לי קצת יותר מורכב כל הנושא בחו"ל יחד עם כל נושא המס, הירושה וכל שאר החסרונות.

חזרתי עם עוד שאלה של תינוקות, אבל עם כיוון מבוסס יותר וקצת יותר ידע. ואגב, הבלוג של
איך ניתן לחשב תשואה משוערת מהשקעות בקרנות סל זרות כמו VTI/VXUS וכו'?
כמובן לא מבקשת ייעוץ/המלצות, רק להבין איך עושים את זה נכון ובונים חוזה השקעות מבוסס

ואגב, הבלוג של @FIYaacov מטורף! תודה רבה לך :)

איך ניתן לחשב תשואה משוערת מהשקעות
לשאלה זו אין תשובה פשוטה. הבעיה היא אי הודאות של השוק, וכבר יובלות מנסים לפתור אותה.
הגישה האישית שלי היא לקחת את התפלגות התשואות ההסטורית של כל השוק, מארבעים השנים האחרונות, ולהרחיב אותה מלאכותית ב50%.
גישה אחרת היא לקרוא תחזיות של אנליסטים לטווח הארוך. בגדול הם חוזים עליה ראלית של בין 2% ל4%.

ממשיכה בתהליך הבנייה של התיק ואשמח להבין מכם משהו לגבי IRA -
במידה ואני מעוניינת להשקיע בקרנות הסל הזרות של וואנגרד VTI+VXUS/VT בצורה ישירה, האופציות היחידות שלי הן דרך ברוקר זר/ישראלי ואין אפשרות לנהל את זה דרך IRA? כמובן עם סכום של 50K ש"ח ומעלה

האופציות היחידות שלי הן דרך ברוקר זר/ישראלי ואין אפשרות לנהל את זה דרך IRA?
השאלה שלך לא ברורה.
המושג IRA בישראל מתייחס לקרנות השתלמות וקופות גמל בניהול אישי. הניהול הזה מתבצע דרך חברות הגמל וברוקרים ישראליים בלבד. ניתן לרכוש במסגרת זו קרנות של וואנגרד (בכפוף לעלויות המרת מט"ח ומסחר בחו"ל של ברוקרים ישראליים).
לכן אם מדובר בכסף פנוי שאת מעוניינת להשקיע את יכולה לבחור אם לסחור בו דרך ברוקר ישראלי או זר. אבל אם מדובר בכסף שיושב בקופ"ג/קרה"ש ואת מעוניינת לנהל אותו במסגרת IRA, המסחר יתבצע דרך ברוקר ישראלי בלבד.

השאלה שלך לא ברורה.
המושג IRA בישראל מתייחס לקרנות השתלמות וקופות גמל בניהול אישי. הניהול הזה מתבצע דרך חברות הגמל וברוקרים ישראליים בלבד. ניתן לרכוש במסגרת זו קרנות של וואנגרד (בכפוף לעלויות המרת מט"ח ומסחר בחו"ל של ברוקרים ישראליים).
לכן אם מדובר בכסף פנוי שאת מעוניינת להשקיע את יכולה לבחור אם לסחור בו דרך ברוקר ישראלי או זר. אבל אם מדובר בכסף שיושב בקופ"ג/קרה"ש ואת מעוניינת לנהל אותו במסגרת IRA, המסחר יתבצע דרך ברוקר ישראלי בלבד.

תודה @עש לילה , הכוונה שלי היא לפתוח עוסק פטור החל מחודש הבא וניסיתי להבין לעומק יותר את נושא המס, אז ממה שאני מבינה במידה ואני רוצה להשקיע דרך ברוקר זר כמו IB , הנושא של IRA כלל לא רלוונטי

במידה ואני רוצה להשקיע דרך ברוקר זר כמו IB , הנושא של IRA כלל לא רלוונטי
נכון, אבל לקרה"ש יש הטבות מס משמעותיות כך שלא הייתי פוסל זאת על הסף גם במחיר של לעבוד דרך ברוקר ישראלי. בכל מקרה חשבון ההשקעות IRA בקרה"ש מנותק לחלוטין מחשבון ההשקעות הרגיל (החייב) שלך, ובפרט אין מניעה שאחד ינוהל בברוקר ישראלי והשני ב-IB.

נכון, אבל לקרה"ש יש הטבות מס משמעותיות כך שלא הייתי פוסל זאת על הסף גם במחיר של לעבוד דרך ברוקר ישראלי. בכל מקרה חשבון ההשקעות IRA בקרה"ש מנותק לחלוטין מחשבון ההשקעות הרגיל (החייב) שלך, ובפרט אין מניעה שאחד ינוהל בברוקר ישראלי והשני ב-IB.

אם אני מבינה נכון ברוקר ישראלי שמתעסק בקרנות סל זרות נכון להיום זה אינטרקאטיב ישראל בלבד?

לא, ניתן לרכוש קרנות זרות דרך כל (או לפחות רוב...) בתי ההשקעות או הבנקים. עלויות המסחר יהיו שונות בין הגופים השונים, ובאופן כללי משמעותית גבוהות יותר לעומת IB.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א קרנות סל זרות מוטות דיבדנדים בישראל שוק ההון 3
C קרנות סל זרות ברוקר ישראלי שוק ההון 4
Gari קרנות סל על מדדים סקטורים\מדדים דפנסיביים בשלב המשיכה כדי למזער נעילת הפסדים בשוק דובי שוק ההון 34
ה מסחר עצמאי - קרנות סל שוק ההון 5
מ קנית קרנות סל ביטקיון באינטראקטיב ברוקר השקעות אלטרנטיביות 16
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
U קרנות סל/קרנות מחקות אחרי מדדי הבנקים פוסטים מאיכות נמוכה 1
א קרנות סל לבעל אזרחות כפולה אוף טופיק 3
N שיקולים במעבר בין קרנות סל שוק ההון 2
D קרנות סל שקליות להשקעה בחו״ל שוק ההון 4
צ השוואה בין קרנות סל שוק ההון 0
N שאלה לגבי קרנות סל - השקעה ראשונה שוק ההון 2
S אתר למיון קרנות וקרנות סל? שוק ההון 3
ס שתי קרנות סל זהות בביצועים, אך שונות במחיר, עמלות וגודל. מה הייתם קונים? שוק ההון 8
ס קרנות סל: גודל הקרן, עירוב מט"ח מסוג שונה, ודמי ניהול שוק ההון 8
ס מחיר קרנות סל (ETFs) בזמנים כלכליים שונים שוק ההון 3
A לא מצליח להבין לגבי קרנות סל חוץ שנסחרות בארץ שוק ההון 16
O קרנות סל מחקות שוק ההון 10
מ השוואה בין קרנות סל שוק ההון 3
K קרנות סל מחקות מדד - איך הן נסחרות בבורסה? שוק ההון 1
S קרנות סל reit פוסטים מאיכות נמוכה 2
mk1 השוואה בין קרנות סל ת״א שוק ההון 1
פ היכן ניתן למצוא נתונים היסטוריים על שינויים בתשואת הדיבידנד של מדדים ושל קרנות סל? פוסטים מאיכות נמוכה 1
Y קרנות סל מחקות מדד ת"א 125 שוק ההון 3
ת Invesco משיקים קרנות סל בארץ שוק ההון 113
ח הפיכת קרן השתלמות לIRA ורכישת קרנות/תעודות סל עוקבות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 10
R משיכת נתוני קרנות סל ישראליות ל גוגל שיטס-GOOGLE SHEETS, אוף טופיק 5
B קרנות סל ישראליות - איכות עקיבה שוק ההון 11
כ כמה שאלות לגבי קרנות סל שוק ההון 0
S אתר לגילוי אחוז חפיפה בין הרכב קרנות סל שוק ההון 2
פ קרנות נאמנות, קרנות סל, קופות גמל להשקעה ופוליסת חיסכון שוק ההון 4
א אופן תשלום עמלות ודמי ניהול על קרנות סל איריות שוק ההון 11
P המרת קרנות סל שקליות של בלאקרוק/iShares לקרנות איריות ביורו שוק ההון 47
Anrala כדאיות פדיון כספים מפוליסת חיסכון לצורך השקעה דרך קרנות סל שוק ההון 1
Gari קרנות סל צוברות (ETF) שוק ההון 1
כ קרנות סל mid cap שוק ההון 10
G קניית קרנות סל באירופה על פני תעודות סל ישראליות שוק ההון 13
M קרנות מחקות או תעודות סל על סקטורים שוק ההון 0
ע קרנות סל - שאלת הבהרה שוק ההון 12
גיא הראשון קרנות סל כהשקעה לטווח ארוך שוק ההון 12
Gari הוראות מסחר לקניית קרנות סל של בלאקרוק שוק ההון 24
N קרנות סל וקופת ג להשקעה... שוק ההון 11
E קרנות סל מחקות - חפיפה שוק ההון 7
I בעקבות הפוסט של הסולידית על קרנות סל מוטות דיבידנד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 73
O קרנות ותעודות סל בלאגאן בראש שוק ההון 3
R קרנות סל ותעודות סל שוק ההון 3
W קרנות סל ארה"ב ממנופות בקופת גמל IRA שוק ההון 0
L דמי ניהול של קרנות נאמנות ותעודות סל שוק ההון 5
פ אם משקיע תאורטי רוצה לקנות קרנות סל של נפט וגם של שווקים מתעוררים, בנטרול מטח, איך יעשה זאת? שוק ההון 34
I קרנות סל \סנופי\הבדלים שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה