• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קופות גמל להשקעה

אלעד הנחמד

משתמש סולידי
דירוג
6
היי,

אני שוקל להתחיל להשקיע בעזרת קופות גמל להשקעה, בעיקר בשל הטבת המס הקיימת בקופות הללו בכל הקשור למשיכת הכספים בגיל פרישה.

נושא דמי הניהול מאד מעורפל ולא ברור לי כהלכה, לא הצלחתי להבין האם דמי הניהול שהקופות הללו מפרסמות כוללים בתוכם גם דמי הניהול עבור הקופה עצמה וגם את דמי הניהול עבור ניירות הערך בהן הקופה משקיעה, או רק את דמי הניהול עבור הקופה המשקיעה, כך שהם לא סופיים.

באתר משרד האוצר ניתן לערוך השוואות בין קופות גמל להשקעה, להלן ההשוואה:
https://gemelnet.cma.gov.il/Reserve...DL&ContentDisposition=AlwaysInline&Format=PDF

ניכר כי קיימת חברה בשם "אינטרגמל" (לא שמעתי עליה מעולם) שמציעה דמי ניהול נמוכים משמעותיים, יצרתי קשר עם החברה ובשירות הלקוחות לא ידעו לתת מענה לשאלה הנ"ל וביקשו ממני ליצור קשר ביום ראשון כשיהיה מישהו "שמבין יותר".

האם לדעתכם קיים סיכון גדול יותר בהשקעה דרך חברה קטנה ולא מוכרת?

תודה

הייתי בטוח שזה מסלול השקעה מאד פופלרי, מוזר שאין תגובות

הייתי בטוח שזה מסלול השקעה מאד פופלרי, מוזר שאין תגובות
קיימים כאן שרשורים על קופות גמל וגם על אינטר גמל ...תחפש קצת.
מוזר שבשרות לקוחות לא קיבלת. תשובה לשאלה כזאת פשוטה .שבטח שאלו אותם 100 פעמים

הייתי בטוח שזה מסלול השקעה מאד פופלרי
המוצר של "קופת גמל להשקעה" לא כ"כ פופולרי כאן בפורום.

על עצם המסלולים של אינטרגמל (רלוונטי יותר לרוב האנשים כאן בהשתלמות ובגמל), יש הרבה יותר מידי דיונים כמו שכבר ענו לך.
רק לאחרונה היו 2-3 שממש חפרו על זה...

בהצלחה

תודה רבה על התגובות חברים

אני יצרתי קשר עם אינטרגמל, והפעם לשם שינוי ענתה לי נציגה שכן יודעת שדמי הניהול הנמוכים, 0.35%, הם דמי ניהול שמשולמים ישירות לאינטרגמל ולא כוללים את דמי הניהול של ניירות הערך בהם אינטגרל משקיעה, כלומר, יש להוסיף על דמי הניהול הנ"ל, דמי ניהול נוספים עבור ניירות הערך שלא כלולים. את דמי הניהול עבור ניירות הערך הנציגה לא ידעה לומר לי (עושה חשק להשקיע אצלהם).

האם גם חברות אחרות המציעות קופות גמל להשקעה מפרסמות רק את דמי הניהול המשולמים להן באופן ישיר ללא עלות דמי הניהול של ניירות הערך בהם הן משקיעות?

על דמי הניהול בקופת גמל להשקעה יש להוסיף גם הוצאות ניהול השקעות,
הוצאות אלו כוללות גם עמלות קניה ומכירה דמי משמורת וכד'

הוצאות אלו משתנות בכל שנה בהתאם לפעילות.
אותך כלקוח מעניינת התשואה של הקופה, התשואה בגמל נט היא לאחר הוצאות אלו

דמי הניהול הנמוכים, 0.35%, הם דמי ניהול שמשולמים ישירות לאינטרגמל ולא כוללים את דמי הניהול של ניירות הערך בהם אינטגרל משקיעה, כלומר, יש להוסיף על דמי הניהול הנ"ל, דמי ניהול נוספים עבור ניירות הערך שלא כלולים. את דמי הניהול עבור ניירות הערך הנציגה לא ידעה לומר לי (עושה חשק להשקיע אצלהם).
זה לא חדש.
מצד שני הם (וגם שאר חברות הגמל) טוענים שדמי הניהול של תעודות הסל מוחזרים להם, ככה שאתה לא באמת משלם אותם.
האם גם חברות אחרות המציעות קופות גמל להשקעה מפרסמות רק את דמי הניהול המשולמים להן באופן ישיר ללא עלות דמי הניהול של ניירות הערך בהם הן משקיעות?
נכון. ככה זה אצל כולם.
אבל שוב, דמי הניהול של תעודות סל כנראה מוחזרים לחברת הגמל ואתה לא באמת משלם אותם

זה משפט קצת בעייתי :)
יותר נכון להגיד שמה שמעניין היא שגיאה העקיבה - עד כמה התשואה (לאורך זמן) רחוקה מהתשואה של המדד שאותו מנסים לחקות.

אני יצרתי קשר עם אינטרגמל, והפעם לשם שינוי ענתה לי נציגה שכן יודעת שדמי הניהול הנמוכים, 0.35%, הם דמי ניהול שמשולמים ישירות לאינטרגמל ולא כוללים את דמי הניהול של ניירות הערך בהם אינטגרל משקיעה, כלומר, יש להוסיף על דמי הניהול הנ"ל, דמי ניהול נוספים עבור ניירות הערך שלא כלולים. את דמי הניהול עבור ניירות הערך הנציגה לא ידעה לומר לי (עושה חשק להשקיע אצלהם).
מעניין.
אינטרגמל בעצמם אמרו משהו קצת שונה. תראה:
התשואה ברוטו לעמית לא מושפעת. חשוב לשים לב שכיום חברות לניהול קופות גמל לא משלמות דמי ניהול למרבית תעודות הסל. זאת אומרת הוצאות ניהול ההשקעות כוללות באינטרגמל רק עמלות קניה מכירה לחבר הבורסה, במקרה של אינטרגמל לבנק לאומי. עמלות עבור רכישה 0.03-0.05%. אין הוצאות ניהול השקעות נוספות. אין הוצאות עבור השקעה בנכסים לא סחירים. אין הוצאות בגין מתן הלוואות לעמיתים. אין מסחר תוך יומי. רק עמלות קנה מכירה לבנקץ
מספר עובדות. אינטרגמל לא משלמת דמי ניהול עבור תעודות הסל שהיא רוכשת. דמי ניהול בקרנות מוחזרות לקופות. והעיקר הוא המעקב אחר המדד הרלוונטי.

הבעיה שגמל נט מפרסמים רק את התשואה של שנה שעברה.
לו הם היו מפרסמים את התשואה של שנה הבאה, זה היה מאוד עוזר לי בהחלטות..... :>

וברצינות, אם מסלול הוא עוקב מדד, יש טעם להסתכל על שיטת העקיבה. מה שיש בגמל נט זו שורת הסיכום של החישוב. אם כי, כדאי להבין את השיטה, כי יש גורמים שעשויים להשפיע על הביצועים שלה. הרפורמה למשל.
אבל במסלולים אקטיביים, התשואות של שנה שעברה לא אומרות כלום. אין דרך מהותית לדעת בגמל נט כמה מתוכן זה בגלל תבונתו מזלו של מנהל ההשקעות, וכמה בגלל הוצאות גבוהות/נמוכות.

את דמי הניהול של ניירות הערך בהם אינטגרל משקיעה, כלומר, יש להוסיף על דמי הניהול הנ"ל, דמי ניהול נוספים עבור ניירות הערך שלא כלולים
זו אותה התנהלות גם בקרן ההשתלמות שלהם ?

תודה רבה על התגובות!

מה הוא האינטרס של חברות המנפיקות תעודות סל \ קרנות נאמנות, לתת לקופות גמל להשקעה החזר עבור דמי הניהול, ואילו אותי, פלוני אלמוני שבוחר לרכוש תעודות סל \ קרנות נאמנות \ קרנות מחקות לחייב בדמי ניהול ביתר שאת?

תודה רבה על התגובות!

מה הוא האינטרס של חברות המנפיקות תעודות סל \ קרנות נאמנות, לתת לקופות גמל להשקעה החזר עבור דמי הניהול, ואילו אותי, פלוני אלמוני שבוחר לרכוש תעודות סל \ קרנות נאמנות \ קרנות מחקות לחייב בדמי ניהול ביתר שאת?
אתה מכיר עסק אחד קונה מצורים/חומרי גלם באותו המחיר כמו המחיר שהוא גובה מהלקוח?

לעניין הוצאות ניהול השקעות ראו כאן ביאור מספר 7,

http://intergemel.com/wp-content/uploads/2018/04/G7956A_417.pdf

(לצערי לא ניתן לבצע חיפוש, לא יודע איך המסמך עומד בכללי הנגשה)
אני מניח שאתה מתכוון למה שיש בעמוד 51.

נשמע לי שיש שם איזושהי טעות סופר.
כל מסלול הסנופי של קופת הגמל להשקעה שלהם החזיק 6.1K ש"ח בסוף 2017.
לא הגיוני שההוצאות שלו במהלך 2017 היו 6K ש"ח. היה כבר יותר הגיוני 6 ש"ח.

יש פה מישהו שהחזיק במסלול הזה בסוף 2017 וקיבל דוח שנתי?
כמה הוצאות ניהול השקעות כתוב שם (באחוזים)?

תודה רבה על התגובות!

אולי האינטרס הוא הגדלת נזילות והגדלת שווי ההחזקה בקרן/תעודת סל.
למשל שווי ההחזקה תורם לקרן בכך שיש אנשים שמסננים קרנות בין היתר לפי שווי ההחזקה (לא רוצים לקנות קרנות עם החזקה נמוכה מחשש שיסגרו).

סיבה נוספת היא שחלק מהקרנות התפרנסו מגניבת דיבידנדים.
אינטרגמל מעולם לא טענו שהדיבידנדים הגנובים חוזרים אליהם (הם טענו רק שדמי הניהול חוזרים).

נערך לאחרונה ב:
אינטרגמל מעולם לא טענו שהדיבידנדים הגנובים חוזרים אליהם (הם טענו רק שדמי הניהול חוזרים).

אבל IBI כן טענו את זה, נכון?

ש פה מישהו שהחזיק במסלול הזה בסוף 2017 וקיבל דוח שנתי?
כמה הוצאות ניהול השקעות כתוב שם (באחוזים)?
0.09%.
רק אציין, שהתחלתי הפקדות לקופה מיוני 2017, ו10% ממסלולי ההשקעה היה גם בת"א 35.

נערך לאחרונה ב:
אני לא יודע לגבי IBI. יש לך סימוך לזה?

מצאתי באינבוקס שלי:
"אנחנו, כמשקיע מוסדי גדול, מקבלים בחזרה את כל ההחזרים, כולל דיבידנדים. כל ההחזרים הם ברמה חודשית. זה כאילו שהחזקנו בחוזה לכל דבר." (הודעה מהפייסבוק של IBI)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N קיזוז רווחים והפסדים משתי קופות גמל להשקעה שונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A קיזוז הפסדים בין קופות גמל להשקעה צרכנות פיננסית 7
B האם יש קופות גמל להשקעה בחו"ל, שאינן מניות בלבד נקובות בדולאר עם דמי נהול סבירים נא המלצותיכם פוסטים מאיכות נמוכה 9
T השקעה במספר קופות גמל להשקעה- האם נותן ערך מוסף? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M השוואת תשואות בS&P 500 בקרונות השתלמות / קופות גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
E קופות גמל להשקעה ואזרחים אירופאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ה האם נפתחו קופות גמל להשקעה IRA? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
פ קרנות נאמנות, קרנות סל, קופות גמל להשקעה ופוליסת חיסכון שוק ההון 4
שם משתמש בעייתי האם יש בעיה בשתי קופות גמל להשקעה במקביל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
E קופות גמל להשקעה. איזה מסלול לבחור באנליסט? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
R דמי ניהול של קופות גמל להשקעה מחקות SP500 שוק ההון 52
פ מתחיל להשקיע ושוקל לפדות קופות גמל ישנות וקופ״ג להשקעה לצורך כך + שאלה לגבי IB שוק ההון 14
נ קופות גמל להשקעה והקורונה שוק ההון 17
C משקיע חדש שרוצה להשקיע לטווח ארוך - התייעצות לגבי קופות גמל להשקעה וקרנות השתלמות שוק ההון 24
B קופות גמל להשקעה מול תיק מנוהל שוק ההון 1
י קופות גמל להשקעה או תחליף לפיקדון בבנק שוק ההון 2
ש קופות גמל להשקעה - עמלות שוק ההון 3
V IRA קופות גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
בובין חוט-השני פנסיונר מעל גיל 60 - קרנות השתלמות, קופות גמל והגיון בשיגעון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
deussex קופות גמל לאישה אחרי גיל פנסיה במקום העבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
A שאלות על קופות גמל שוק ההון 1
Trevor ניוד קופות גמל לקרן פנסיה מקיפה - חישוב תקרה/מקום פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
deussex האם בירידה בבורסה יש היגיון לחכות עם ניוד קופות גמל (עוקבי מדד) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
א השוואת תשואות קופות גמל לסנופי שוק ההון 8
deussex האם אתם עושים פעילויות מנע בעקבות המלמחמה באוקראינה בתיק/קופות גמל ? שוק ההון 25
M משחק החבילה עוברת ממשיך: הפניקס מעבירה את הקופות בניהול אישי לחברת גלובל נט ניהול קופות גמל בע"מ - מי אלו? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 261
G חוות דעת על תיק השקעות (תיק פרטי, קה"ש, קופות גמל ופנסיה) שוק ההון 14
N הסתבכות בניוד קופות גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
M האם קופות גמל והשתלמות חייבות לאפשר עדכון פרטי מעסיק? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
A קופות גמל וקרנות הפנסיה של אמי הפורשת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A ריבוי קופות גמל וקופות השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
B האם יש קבוצות רכישה פתוחות ל-IRA/קופות גמל עוקבות S&P500? צרכנות פיננסית 2
ה מה לעשות עם קופות גמל לא פעילות אחרי יציאה לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
G שאלה בהבנת חלוקת תיק השקעות יחד עם קופות גמל שוק ההון 17
K איחוד קופות גמל שוק ההון 0
קוף שמבין קופות גמל, התייעצות דחופה. צרכנות פיננסית 5
B התייעצות בנושא קופות גמל וקרן פנסיה צרכנות פיננסית 2
U איחוד / מיזוג קופות גמל להקשעה צרכנות פיננסית 1
U איחוד / מיזוג קופות גמל הלשקעה צרכנות פיננסית 2
א הלוואות מקרן השתלמות\קופות גמל. הקפאה עד להודעה חדשה? צרכנות פיננסית 31
R חוות דעת על קופות גמל מסלול מנייתי בעת משבר שוק ההון 1
N קופות גמל ישנות - מה לעשות? צרכנות פיננסית 31
ע קופות גמל ira פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
ברייטס דילמת קופות גמל שוק ההון 6
נ קופות גמל מהסוג הישן שוק ההון 13
H קרן השתלמות חדשה, קופות גמל נזילות (לפני שינוי החוק), חשבון ב- IB ושיקולי רילוקיישן לארה"ב שוק ההון 13
M קופות גמל - שאלות ומיתוס שנשבר? שוק ההון 31
O חישובי חשיפה של קרנות השתלמות\קופות גמל שוק ההון 0
ע האם יש עמלה נסתרת בניוד קופות גמל וקרנות השתלמות? שוק ההון 19
A העברת קופות גמל של מורים (רשף והילה - מנורה מבטחים) צרכנות פיננסית 10

נושאים דומים

Back
למעלה