• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קדימות מגן מס מול נקודות זיכוי

יש מקומות שבהם אפשר להעביר זיכוי.
חלק מהחנויות תומכות בזה.
אבל אצל מס הכנסה זה לא אפשרי :'(

אתה נותן להם מספיק גם ככה :)
האמת שאני לא נותן להם כלום :lol:

לא קראתי את השרשור לעומק, אבל לדעתי נתנו לך שם כמה סיבות למה זה יכול להיות פחות יעיל.
הרוב סתם שטויות. בקרוב אני אעדכן שם עם תגובה חדשה שתסכם בעד ונגד ועוד כמה פרטים ושינויים.

כבר שלחתי 6 פעמים מיילים למס הכנסה עם אותה השאלה בניסוחים יותר ויותר קונקרטיים והם עדיין לא עונים לי עליה אלא כותבים תשובות לא לעניין.

עדיין לא ענו לי על השאלה המרכזית, אבל ענו על השאלה הבאה:
"האם כשאני מעביר מגן מס משנה לשנה, מותר לתקנן אותו לאינפלציה? זה יוצר עיוות אם לא, מכיוון שהמיסוי הוא ריאלי."
"לא, המחוקק החליט כי באינפלציה נוכחית העיוות לא משמעותי, ועל כן חוק התיאומים בוטל אינפלציה ב 2007."

זה די פוגע לי באסטרטגיה. אני אצטרך לשקול אותה מחדש.

נערך לאחרונה ב:
כבר שלחתי 6 פעמים מיילים למס הכנסה עם אותה השאלה בניסוחים יותר ויותר קונקרטיים והם עדיין לא עונים לי עליה אלא כותבים תשובות לא לעניין.

אם אתה מדבר על השאלה על אי ניצול הפסד בגלל שיש מספיק נקודות זיכוי, אז התשובה היא בגדול* שלא ניתן.

* יש מקרים בהם ניתן שלא לקזז הפסד כנגד הכנסות מסוימות. למשל כאשר יש הפסד מעסק. אבל אני לא חושב שעל זה אתה מדבר.

אם אתה מדבר על השאלה על אי ניצול הפסד בגלל שיש מספיק נקודות זיכוי, אז התשובה היא בגדול* שלא ניתן.

* יש מקרים בהם ניתן שלא לקזז הפסד כנגד הכנסות מסוימות. למשל כאשר יש הפסד מעסק. אבל אני לא חושב שעל זה אתה מדבר.

כן כבר השלמתי עם זה שכנראה אי-אפשר אבל אני רוצה לקבל תשובה וודאית ממקור מוסמך והם פשוט לא עונים לי לעניין.

כן כבר השלמתי עם זה שכנראה אי-אפשר אבל אני רוצה לקבל תשובה וודאית ממקור מוסמך והם פשוט לא עונים לי לעניין.

שלב קיזוזי ההפסדים הוא שלב מקדים, בהגדרה, לשלב הפחתת הזיכויים מחבות המס.

שלב קיזוזי ההפסדים הוא שלב מקדים, בהגדרה, לשלב הפחתת הזיכויים מחבות המס.
למה בהכרח?
אם זה רווחים והפסדים של אותה שנה אז אני מבין, אבל אם זה מגן משנים קודמות זה נראה לי פחות מובן מאליו.

למה בהכרח?
אם זה רווחים והפסדים של אותה שנה אז אני מבין, אבל אם זה מגן משנים קודמות זה נראה לי פחות מובן מאליו.
כי קודם אתה מחשב מה הרווח שלך ורק אח"כ אתה מחשב כמה מס אתה צריך לשלם על הרווח הזה.
נקודות הזיכוי באות בכלל בשלב שלישי - אחרי שאתה יודע כמה מס אתה צריך לשלם על כל המקורות שלך (לא רק רווחי הון אלא כל שאר ההכנסות) אתה מחסיר מחבות המס שלך את שווי נקודות הזיכוי.

למה בהכרח?

אין כאן עניין של "מובן מאליו", יש כאן עניין של הגדרות ושל הבנת מנגנון חישוב המס.
בהגדרה, כדי להגיע אל ההכנסה החייבת במס, יש להפחית מההכנסה את הניכויים המותרים (מה שנקרא "הוצאות"), יש להפחית הכנסות פטורות ויש לקזז הפסדים.
לאחר כל אלה, מתקבלת ההכנסה החייבת במס, וממנה נגזרת חבות המס. מחבות המס מפחיתים את הזיכויים.

כמו שאתה מבין מהאמור לעיל, כדי להגיע לשלב בו אתה משתמש בזיכויים, עליך לעבור דרך שלב קיזוז ההפסדים.

שתי הערות:
1..יש יוצאים מן הכלל, בהם אין חובה לקזז הפסדים מסויימים, כנגד הכנסות מסוימות.
2. זהו פורום אנונימי, וההמלצה היחידה שלי היא להמנע מלהסתמך על המלצות בפורום אנונימי, אלא על אנשי מקצוע.

2. זהו פורום אנונימי, וההמלצה היחידה שלי היא להמנע מלהסתמך על המלצות בפורום אנונימי, אלא על אנשי מקצוע.

זה מה שרציתי לעשות אבל פקידי השומה לא עונים לשאלה שלי.
בכל מקרה די שכנעת אותי.

לא הבנת את המנגנון לדעתי, אתה אמור לקחת את התשובה שלהם ולמצוא לה שאלה.
אחרת אתה נשאר בלופ...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S שאלה על קיזוז מגן מס משנה קודמת עם רווחים משנה נוכחית מיסים 0
ס מגן מס אקסלנס מיסים 12
ש מגן מס לכמה זמן התוקף שלו? מיסים 28
S מגן מס טפסים ושאר ירקות מיסים 4
N ניצול מגן מס - האם יש סיבה שלא? מיסים 8
O מגן מס - הבהרות מיסים 2
V מגן מס סוף שנה מיסים 1
פרח בר מכירה וקנייה מייד כדי להשיג מגן מס מיסים 13
N למזער נזקים בעזרת מגן מס שוק ההון 10
Y שאלות בנושא קיזוז מגן מס ושאר ירקות מיסים 27
Y מגן מס לעומת החזר מס מהכנסה על שנה קודמת. מיסים 1
davidel "מגן מס" בתיק ההשקעות פוסטים מאיכות נמוכה 1
Y מכירה של נייר הפסדי וקניה מחודשת שלו לצורך מגן מס שוק ההון 3
P איך לדווח הפסדים משנים קודמות ולהעביר מגן מס לשנה הנוכחית? מיסים 11
ריש-לקיש שאלה בסיסית - מגן מס מיסים 15
S מיסוי RSU וקיזוז מול מגן מס מיסים 4
U גלגול מגן מס על שנה שכבר הגשתי טופס מיסים 3
ס בעד ונגד מגן מס כנגד מכירת rsu שוק ההון 7
I מגן מס לא עושה היגיון - ספארק שוק ההון 33
H מגן מס בגין מחיקת מניה ? מיסים 3
נ האם לבצע מכירה של מניות למטרת מגן מס בלבד? מיסים 19
כ מגן מס כנגד הפסד בחו"ל - איך לחנך את הרו"ח? מיסים 3
F דרכים למנף מגן מס מיסים 7
Y מכירה במפולת לצורך מגן מס מיסים 17
Y מגן ברקים\נחשולי מתח - האם מוצר נחוץ? ומה מומלץ? אוף טופיק 16
N יש לי קצת הפסד לא ממומש בEURO והעברתי את הEURO מפועלים לIB, מה עליי לעשות כדי לשמור על מגן המס ? מיסים 6
G הבדלים בין מגן מס בברוקר ישראלי לבין הגשת דוח שנתי בברוקר זר מיסים 9
H מגן מס לשנה הבאה מיסים 1
בלייק קרינגטון מגן מס מיסים 6
O שאלה בנושא מגן מס בשוק ההון מיסים 5
G מגן מס לא מנוצל שוק ההון 15
S גלגול מגן מס משנה לשנה מיסים 3
S מגן מס מיסים 5
ה גלגלול מגן מס מיסים 4
S מגן מס מיסים 4
ב עזרה בנושא מיסוי - בחשבון אחד הרווחתי, ובשני יש לי מגן מס. מה אני עושה? מיסים 14
ת מגן מס, הכדאי? שוק ההון 6
קורא הדוק התלבטות - מכירת קרן לצורך יצירת מגן מס שוק ההון 5
בורג מגן מס וכפתור הקניה שוק ההון 12
א דיווח הפסד הון באינטרקטיב ברוקרס - לצורך קבלת מגן מס שוק ההון 3
1337justme מגן מס - פעולות באותו יום שוק ההון 4
Z מגן מס ממכירת נייר ערך זר. האם נכון לומר שמגן מס הוא הנמוך מבין ה2 מיסים 12
1337justme מכירה של מניות ישראליות בהפסד גדול כדי לקבל מגן מס על רווחי הון שוק ההון 16
unrealx שאלה לגבי מגן מס שוק ההון 4
ר לקראית סוף שנה: מה השיקולים שלכם כשמחליטים על קנייה ומכירה לצורך מגן מס? שוק ההון 19
T שאלה לגבי מגן מס בפסגות טרייד שוק ההון 3
מ מכירה בהפסד כאשר יש מגן מס שוק ההון 3
L עברתי ממכבי מגן כסף, לזהב - עשיתי טעות? אמרו לי שכבר אין כסף מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
amidar העברת מגן מס ממכירה בהפסד בתיק אחד - לתיק אחר. שוק ההון 2
omer101 קיזוז מס על רווחים מול מגן מס בין חברות שונות שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה