• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ציטוטים שגרמו לכם לחשוב

אני לא חושב שיש לי בעיה עם תפיסת ההוה שלי, במיוחד שאני חושב שאין שום דבר מעבר להווה.
חושב זה משהו אחד וחווה זה משהו אחר :)
לכולנו יש בעיות בתפיסת הווה. רוב התפיסה שלנו עוסקת בעבר ובעתיד ולכן אנחנו כל כך נתלים בסיבתיות.
כשאתה מסתכל על העבר אז אתה מבין שלכל דבר יש סיבה שזה כמובן נכון. אבל זה שלכל דבר יש סיבה לא אומר:
א. שהסיבה היתה הכרחית (כלומר, תתכן שלא היתה מתקיימת אלא סיבה אחרת היתה מתקיימת).
ב. שהתוצאה של הסיבה היא הכרחית (כלומר, תתכן סיבה שהובילה לתוצאה אבל היתה גם יכולה להוביל לתוצאה שונה לחלוטין).

לדעתי העולם הוא אקראי לחלוטין. גם העולם עצמו הוא מקרי והיה יכול שלא להיות. במובן הזה גם ניתן לומר (באופן מטאפורי כמובן) ש״הטבע חופשי״ או ש״המציאות חופשית״.
ההווה קורה עכשיו - הוא לא מחייב תלות בעבר והוא לא מכריע את העתיד. כרגע אני יכול לבחור לכתוב המון דברים, אני בוחר לכתוב משהו אחד והדבר האחד הזה שאני בוחר יהיה אולי הסיבה לבחירה שלך מה לכתוב (כשתקרא את ההודעה) אבל זה שתהיה סיבה לבחירה שלך לא אומר שהיא מחייבת אותך וגם לא אומר שבאותה מידה היתה יכולה להיות סיבה אחרת.

• אהבתי
Reactions: Roi
חושב זה משהו אחד וחווה זה משהו אחר :)
לכולנו יש בעיות בתפיסת הווה. רוב התפיסה שלנו עוסקת בעבר ובעתיד ולכן אנחנו כל כך נתלים בסיבתיות.
כשאתה מסתכל על העבר אז אתה מבין שלכל דבר יש סיבה שזה כמובן נכון. אבל זה שלכל דבר יש סיבה לא אומר:
א. שהסיבה היתה הכרחית (כלומר, תתכן שלא היתה מתקיימת אלא סיבה אחרת היתה מתקיימת).
ב. שהתוצאה של הסיבה היא הכרחית (כלומר, תתכן סיבה שהובילה לתוצאה אבל היתה גם יכולה להוביל לתוצאה שונה לחלוטין).

לדעתי העולם הוא אקראי לחלוטין. גם העולם עצמו הוא מקרי והיה יכול שלא להיות. במובן הזה גם ניתן לומר (באופן מטאפורי כמובן) ש״הטבע חופשי״ או ש״המציאות חופשית״.
ההווה קורה עכשיו - הוא לא מחייב תלות בעבר והוא לא מכריע את העתיד. כרגע אני יכול לבחור לכתוב המון דברים, אני בוחר לכתוב משהו אחד והדבר האחד הזה שאני בוחר יהיה אולי הסיבה לבחירה שלך מה לכתוב (כשתקרא את ההודעה) אבל זה שתהיה סיבה לבחירה שלך לא אומר שהיא מחייבת אותך וגם לא אומר שבאותה מידה היתה יכולה להיות סיבה אחרת.
זה שזה אקראי לא סותר סיבה ותוצאה לדעתי.
עצם זה שאתה חווה את ההוה דרך הפילטר שלך גם לא סותר את זה, אנחנו פשוט לא מודעים לכל המשתנים שקיימים בעולם.
אני יותר נוטה לכיוון הדטרמיניזם, שאנחנו, הטבע מתנהג בדיוק כמו שהוא צריך להתנהג, לכן הרעיון של רצון חופשי הוא מצחיק בעיני, אני מבין את השימושיות שלו, כמו האגו, הוא אשליה.

זה שזה אקראי
סותר
דטרמיניזם
אם העולם הוא דטרמיניסטי אז אין אקראיות.

אני יותר נוטה לכיוון הדטרמיניזם, שאנחנו, הטבע מתנהג בדיוק כמו שהוא צריך להתנהג, לכן הרעיון של רצון חופשי הוא מצחיק בעיני, אני מבין את השימושיות שלו, כמו האגו, הוא אשליה.
אז אנחנו אכן חושבים בדיוק הפוך. לדעתי הטבע לא ״צריך״ להתנהג בשום צורה :)

אני חושב אחרת. לדעתי הצרכים שלנו הם בדיוק כמו של חיות אבל לנו את היכולת גם להלחם בהם. הרבה מהלוחמה הזו בצרכים מוגדרת כ״מוסריות״.
לא חשבתי על המוסר, אני צריך לערער בזה קצת:lol:.

אשריך! אתה הראשון שכותב את השם נכון בעברית :)
חייב להודות שלפני כמה חודשים גיגלתי את הניק שלך, תיארתי לעצמי שזה שם של אדם מהמאות הקודמות לפי התמונה, אבל הייתי חייב לדעת מי:$.
אני יותר חזק במלחינים קלאסיים ורומנטיים ;).

אני יותר חזק במלחינים קלאסיים ורומנטיים ;).
זה רוב מה שהייתי שומע בעבר.
כיום אני שומע בעיקר ברוק ורנסנס גם מוזיקה בת זמננו.

כיף לדעת שיש פה עוד כמה קלאסיקאים :)

• אהבתי
Reactions: Et1
אסביר, הכוונה לזה שאין תוכנית על כזו או אחרת, הדברים פשוט קורים, ברור שיש סיבה ותוצאה, כך הדברים עובדים.

אנסה לרדת עוד רמה, אנחנו תופסים את המתרחש כאקראי, אבל זה כנראה בגלל שאנחנו לא מזהים את הסיבה.

זאת הכוונה לאקראיות מבחינתי, זה רק תאור מצב שאין לנו הסבר אליו.

אם הכל אקראי אז אין חוקים לפיזיקה, זה לא מסתדר עם המציאות שאנחנו חווים לא?

אסביר, הכוונה לזה שאין תוכנית על כזו או אחרת, הדברים פשוט קורים, ברור שיש סיבה ותוצאה, כך הדברים עובדים.

אנסה לרדת עוד רמה, אנחנו תופסים את המתרחש כאקראי, אבל זה כנראה בגלל שאנחנו לא מזהים את הסיבה.

זאת הכוונה לאקראיות מבחינתי, זה רק תאור מצב שאין לנו הסבר אליו.

אם הכל אקראי אז אין חוקים לפיזיקה, זה לא מסתדר עם המציאות שאנחנו חווים לא?
כן. אז אני חושב אחרת :)
הכל אקראי במובן שהיה יכול להיות גם אחרת. זה לא סותר את העובדה שנוצרה מציאות פיזית מסויימת.

טוב, נראה לי שכבר עשינו כמה סיבובים :)
אבל תענוג, כרגיל!

• אהבתי
Reactions: Roi
אני יפריע ויחזור רגע לנושא.....
ציטוט ששמעתי והתחברתי אליו קשור גם ל"סולידיות" בהקשר של אנשים שלא מתנהגים כמו שהחברה מסביב מצפה.

To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.

Ralph Waldo Emerson

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L תשלום על ציטוטים ב-IB שוק ההון 4
Y ציטוטים מת"א ב-Google Spreadsheets? שוק ההון 8
פיטר גריפין כרטיסי אשראי חוץ בנקאיים - מה מהם שווה לכם? צרכנות פיננסית 123
א האם יש לכם המלצה לקרנות אג"ח אמריקאי (קונצרני) שוק ההון 14
YoniLevy אילו המלצות יש לכם לבן 19? פוסטים מאיכות נמוכה 9
deussex מה עושה לכם טוב - הרגשה טובה התפתחות אישית 60
סול מה חשוב לכם בנכס מניב? השקעות אלטרנטיביות 7
M האם עליות המחירים פוגעת לכם בחיסכון? אוף טופיק 97
Y פתיחת חשבון בנק אמריקאי- איפה יש לכם חשבון? צרכנות פיננסית 69
adamshalev ספרו איזה השקעות עבדו לכם ב-2021 ואיזה לא? שוק ההון 95
J אספר לכם עליי וספרו לי איך לדעתכם כדאי לי להשקיע מיליון₪ שוק ההון 14
נ יש לכם המלצה על ספר העוסק באינפלציה ונזקיה התפתחות אישית 0
נ נראה לכם שיש אינפלציה בארץ בגלל הקורונה? פוסטים מאיכות נמוכה 8
נ במה אתם מתחרטים שלא "השקעתם" כשהייתה לכם אפשרות? אוף טופיק 40
Q אם היה לכם מליון שקל במזומן עכשיו שוק ההון 25
ג אחרי המבול - מה קונים? יש לכם נתונים מ2009? שוק ההון 3
נ כמה עולה לכם הרכב בחודש? אוף טופיק 86
L סקר ביטול הוי הכחול בוואטסאפ - יש לכם ווי כחול בווטסאפ או שביטלתם את זה? אוף טופיק 54
Myrath תקריות צרכניות שהיו לכם אוף טופיק 0
נ האם ההשקעות במניות תרמו לכם בהבטים לא כלכליים? שוק ההון 11
P יש לכם אפשרות לקחת הלוואה בריבית שלילית, מה אתם עושים? שוק ההון 75
R גם לכם נעלם כסף מהחשבון (IBI טרייד)? שוק ההון 11
מתכנת סקר: יש לכם רכב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
ס איזה פוסטים הכי עזרו לכם לעשות את הצעד ולהתחיל להשקיע ? שוק ההון 1
bobby TWS של Interactive Brokers - גם לכם הוא איטי? אוף טופיק 82
S כמה שנים נותרו לכם לפרישה? (לעצמאות כלכלית) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 50
ח איך אתם מאזנים? בהנחה שיש לכם תיק סולידי עוקב מדדים. שוק ההון 41
אני חדש ביטוח דירה - יש לכם? חובה? מה לשים לב? מספר שאלות צרכנות פיננסית 3
L יש לכם המלצה למזרן? אוף טופיק 63
ביולוג ירושלמי התוספים הכי טובים שיש לכם בדפדפן Chrome. אוף טופיק 70
I חישוב תשואה בתיק בסגנון "בעצם, יש לכם רק תיק השקעות אחד" שוק ההון 3
חסכונית אז כמה אאוטפיטים יש לכם לעבודה משרדית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
ליאת - איפה שיש רצון... מה קשה לכם במעבר לסולידיות? (הפוסט באישורה של דורין) אוף טופיק 32
Nimrod ביג שוט ?? גם לכם קופצות כל הזמן פרסומות שלהם בפייסבוק דרך מלא דפים שהם משתמשים בהם ? אוף טופיק 18
K האמת האוביקטיבית חשובה לכם? אוף טופיק 61
מתכנת TheMarker - בעלי אזרחות אמריקאית? האמריקאים רוצים להכניס לכם יד לכיס שוק ההון 28
adamshalev יש לכם שאלה? תתחילו כאן שוק ההון 39
H בעצם, יש לכם רק תיק השקעות אחד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 89
adamshalev קרנות איריות - כל מה שרציתם לדעת והסתחרר לכם הראש מרוב דיונים שוק ההון 810
Kipodi המחלקה לדרדור לקוחות בבנק: "קנו מהכסף שאין לכם צרכנות פיננסית 0

נושאים דומים

Back
למעלה