1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

יש לכם שאלה? תתחילו כאן

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י adamshalev, ‏15/10/15.

data-full-width-responsive="true">
מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. adamshalev

adamshalev מודרטור

ברוכים הבאים לפורום!

קראתם, הקשבתם, הפנמתם - ויש לכם שאלה. מעולה!

רק לפני שאתם פותחים עוד שרשור, יש סיכוי טוב שקיים כבר שרשור מקיף ונרחב באותו הנושא בדיוק.
    כאשר אתם פותחים שרשור עם שאלה שכבר נשאלה ונידונה ע"י רבים מחברי הפורום - אתם קצת מעליבים את כל אלו שטרחו מזמנם וכתבו לטובת הכלל בכך שלא טרחתם לבדוק בעצמכם אם הנושא כבר נידון.

רוב הסיכויים - שהשאלה שלכם נשאלה כבר בעבר.
    מעבר לכך - שאלה באותו הנושא צריך להמשיך בשרשור הרלוונטי שכן זה מרכז את הידע ויאפשר ליותר אנשים להחשף לשאלות ולדעות שלכם.

רצוי חובה ומומלץ לראות את הסרטון הזה של xda-developers לפני שמתחילים:

מאיפה מתחילים?

קראתם כמובן את כל הבלוג של הסולידית לפחות פעם אחת, ועברת על קטלוג הנושאים וראיתם שהסולידית לא ענתה לכם כבר על השאלה.

ניסיתם לחפש בפורום.

עברתם על ענן התגיות - שבו כמעט כל נושא בפורום מתוייג בתגית מתאימה ועדיין לא מצאתם תשובה.

רוב הסיכויים, שהשאלה שלכם היא סביב נושא פופולרי, ותוכלו בכל זאת למצוא תשובה באחד הנושאים הללו:

אתם אולי תוהים דרך איפה כדאי לכם להשקיע, דרך בנקים, או בתי השקעות בארץ או בחו"ל.
    אתם בוודאי גם לא רוצים שלם עמלות גבוהות ומעוניינים לדעת כמה משלמים אנשים אחרים.

אתם בטח מתלבטים אם להשקיע דרך קרנות ישראליות, אמריקאיות או איריות, מה יותר משתלם לטווח ארוך ואיזה מוצרים הם הכי זולים.

סוגיות של מיסוי אולי מטרידות את משנתכם, ואתם תוהים איך לתכנן את המיסוי באופן חוקי כך שיעלה לכם פחות.

אתם אולי רוצים להבין נושאים שקשורים לפנסיה שלכם, קרנות הגמל או לקרנות ההשתלמות וה-IRA ובטח רוצים לשלם על זה כמה שפחות עמלות.

יתכן ויש לכם כסף פנוי להשקעה או שאתם בשלבי התכנון או היישום של התיק שלכם ואתם רוצים לדעת מה אנחנו חושבים. זה בסדר ... אבל חשוב מאד להקפיד על כללי הפורום בנושא.

אתם אולי מתעניינים בסוגי השקעות שונים כמו נדלן, הלוואות עמית לעמית, השקעות אקטיביות או השקעות ערך, מניות דיבידנד או אפילו השקעות פסיביות. כדאי מאד להעיף מבט על התיקים שאנשים אחרים בנו לעצמם בגלריית התיקים שלנו.
    אם יש לכם בתיק ני"ע במט"ח אתם בטח חוששים מסיכון של שינויים בשער החליפין ומתחבטים האם כדאי לגדר.

אולי קראתם שהבורסה עולה\קורסת בחדשות ואתם רוצים לדעת מה יהיה עם השוק או איך כדאי למשקיע נבון להתנהג.

ואם עדיין לא הצלחתם למצוא מענה ראוי - אז D:מזל טוב!D: אתם באמת מיוחדים והשאלה שלכם בסבירות גבוהה תעניין הרבה אנשים.
    אתם מוזמנים להמשיך ולפתוח שרשור חדש בתת-פורום המתאים.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏12/1/18
    Almoni, Peper, רוני ו-37 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  2. breezblock

breezblock משתמש בכיר

3. yossik

yossik מודרטור

הלינקים שבורים כי הם מובילים לתגיות שהוסרו מהמערכת...

4. ארגנטום

ארגנטום משתמש ותיק

@adamshalev נראה לי הוגן שאם אתה רוצה למנוע redundancy (=הדירות?) מינימאלי שתתקן את הלינקים שאתה מפנה אליהם

5. adamshalev

adamshalev מודרטור

הוגן. אך הלינקים שבורים כי הסולידית הסירה את מנגנון ה-tags עקב בעיית אבטחה בתוסף שמימש אותם.

6. נייק

נייק משתמש רשום

איך מפרסמים כאן נושא חדש?

7. ביולוג ירושלמי

ביולוג ירושלמי משתמש בכיר

נכנסים לאחד הנושאים הספציפיים (נניח - "מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות") ובצד שמאל למעלה יחסית יש כפתור ירוק גדול "פרסם נושא חדש" ליד התמונה של שם המשתמש שלך.

8. לומדת מההתחלה

לומדת מההתחלה משתמש ותיק

yrnkrn אוהב/ת את זה.
  9. adamshalev

adamshalev מודרטור

זה לא הלוח שלי. יכול להיות והיוצר שלו מחק אותו

10. מתכנת

מתכנת מודרטור

@Generics מה קרה ללוח?

11. סמואל לייזר

סמואל לייזר משתמש רשום

@adamshalev לידיעתך הלינקים בפוסט למעלה לתגיות לא עובדים

adamshalev אוהב/ת את זה.
  12. Shlomi Z

Shlomi Z משתמש בכיר

[לא מצאתי שרשור הולם ולא רציתי לפתוח אחד]

באחד מהפוסטים של הסולידית היה מחשבון [אתר לא ישראלי] שהיה בו 3 אופציות לחישוב הפקדות [+תשואה] בד בבד עם הכנסת שלושה נתוני דמי ניהול שונים.
    ככה היה אפשר לראות בתוצאה את השינויים בין כולם ב"מכה אחת".
    אשמח אם מישהו יכול להפנות אותי למחשבון הנ"ל או דומה.

13. רפאל בן

רפאל בן משתמש רשום

שלום לכולם ,אני חדש בפורום , מעוניין להתחיל ללמוד ולהתעסק בשוק ההון מאפס , האם יש פה שירשורים שיכולים לעזור לי ?

14. Rahash

Rahash משתמש בכיר

ביולוג ירושלמי אוהב/ת את זה.
  15. אחד שלא יודע

אחד שלא יודע משתמש ותיק

שלום,
    גם אני חדש כאן.
    נחשפתי לבלוג של הסולידית לפני מספר חודשים, ואני מודה שעניין תיקי ההשקעות תמיד הרתיע אותי כי תמיד שמעתי על אלו שהפסידו הכל.
    במהלך החודשים האחרונים כנראה שהפנמתי שתיק פאסיבי הוא אומנם "הימור" אבל מושכל וניתן לבנות אותו בצורה כזו שהתיק מאזן את עצמו(הארי בראון).

אני חושב שהרגע שבו הבנתי שאני מסוגל לנהל תיק השקעות בעצמי,היה לאחר שהעברתי סכום כסף שחסכתי לקופת גמל להשקעה, לאחר מחקר על התשואות השונות במסלול מנייתי ומיד לאחר מכן התיק מחק כ6% מערכו.
    מכיוון שאני יודע שלטווח הארוך השוק מתייצב גם אם זה יקח שנים, לא עשיתי דבר ולא עברתי למסלול "סולידי" יותר. נראה שסיבול להפסדים יש לי.

בימים האחרונים צרכתי המון מידע ואני מודה שלא פשוט לעכל אותו.
    אני מרגיש שיקח לי כמה חודשים להפנים הכל וגם אז לא אדע יותר מידי... מרגיש לי קצת כמו "בזבוז זמן". חשבתי ללכת על מודל ההשקעה של הארי בראון ולראות איך העניין מתגלגל אך הדבר הזה סותר את ההמלצה של תכנון מוקפד של התיק לפני פתיחות וזה החזיר אותי לנקודת האפס.

מתי אדע שאני מוכן לפתוח את התיק? איך אדע שהתמהיל שביניתי מוגן מפני תרמיות, מאוזן יחסית (לצרכים שלי)?

yossik אוהב/ת את זה.
  16. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

לפני שתענה על "מתי"
    תנסה להחליט על ה"מה"
    מה טווח ההשקעה
    מה מטרת ההשקעה
    מה אחוז החיסכון
    מה סיבולת הסיכון (או כמה אתה מוכן להפסיד)
    ברגע שסיימת עם ה"מה" , תעבור ל"איך"
    איך מבצעים\קונים\מתחזקים
    ברגע שתרגיש שאתה סגור על כל הכלים בחגורה שלך, אתה מוכן

עוד משהו קטן, זה בסדר לא להרגיש בנוח, כאילו ההחלטה כלשהי מתגלה כשגויה באופן זמני, יש לחשוב על הטווח הארוך ובחינת היעדים במועדים רחוקים יותר ממספר חודשים

ניצן המצוין אוהב/ת את זה.
  17. אחד שלא יודע

אחד שלא יודע משתמש ותיק

היי,
    תודה על המענה.
    אני עוקב אחרי הפוסט של הסולידית - "איך להשקיע בבורסה - המדריך למתחילים"
    כבר רשמתי במסמך מה טווח ההשקעה(13 שנים)
    המטרה היא להשיג תשואה של 3 אחוז בשנה(אני רוצה להוכיח שאני מסוגל להתנהל בעולם הזה בצורה שתביא לי רווח סביר)
    אחוז הסיכון יהיה 50% ואחרי 5 שנים יהיה חישוב מחדש האם להגדיל אול להקטין אותו.
    הסכום ההתחלתי שאיתו ארצה להשקיע הוא לא גבוה ויהיה 20K כאשר במהלך השנה יופקדו לחשבון עוד 10K כל שנה. לאחר 3 שנים תעשה בדיקה האם ניתן להגדיל את ההפקדות לתיק.
    כמה אני מוכן להפסיד? כנראה שהכל ולכן בחרתי בסכום יחסית נמוך והםקדות מאוד מתונות של 10K בשנה.

השלב הנוכחי שלי הוא הבנה איך לפזר את התיק בצורה כזו שידע לאזן את עצמו.
    אחרי שאבין את המושגים הללו אתחיל לחפש דרך איזו חברה לבצע את ההשקעה ואז אעשה סקר שוק של דמי ניהול ואתייעץ בפורום על עוד פרמטרים שינגסו בתשואה(אם תיהיה) כמו דמי קנייה ומכירה ועוד.

אני פשוט מרגיש שהדבר הזה יקח לי כמה חודשים אבל מצד שני הריצה כאן היא לטווח רחוק שנה לפה ושנה לשם לא אמורה לשנות.

קפה שחור אוהב/ת את זה.
  18. Yoss

Yoss משתמש בכיר

זה מאוד אינדיבידואלי, אבל עבורי להתחיל להשקיע היתה הדרך הטובה ביותר ללמוד.

הבוס הגדול אוהב/ת את זה.
  19. אחד שלא יודע

אחד שלא יודע משתמש ותיק

זו גם הדעה שלי שיש להתחיל לנהל את התיק בשביל ללמוד אבל גם בשביל להגיע למצב הזה יש לעשות מחקר בסיסי בשביל להבין למה נכנסים.

20. אחד שלא יודע

אחד שלא יודע משתמש ותיק

שלום כלום,
    שמתי לב שבאקסלנס גמל להשקעה יש מסלולים מחקי מדדים.
    פירוט מסלולי קופות גמל להשקעה מחקות מדדים:
    1. אקסלנס גמל להשקעה כללי פאסיבי
    2.אקסלנס גמל להשקעה פאסיבי - מדדי מניות

לא כול כך הבנתי איך אני יכול לוודא שזה באמת מסלול מחקה מדדים והיכן אני יכול לראות באילו מדדים הם משקיעים.
    האם מישהו מכיר את המסלולים הללו?

שאלה נוספת, האם מעבר בין מסלולים בקופת גמל להשקעה הוא אירוע מס? לפי הבנתי לא.

תודה.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.