• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פתיחת חשבון השקעות בחו"ל

אני חושב שבסכומים של $100K זה כבר כאחוז מסויים מהכסף המועבר
יש מקרים שבהם משתלם להעביר לארה"ב ויש מקרים שלא. מה שבטוח הוא שבפורום הזה עדיף לא לענות מאשר לזרוק נתונים לא מאומתים. כל מה שכתבתי היה על סמך ניסיון אישי עם הגופים שציינתי. עמלות העברה לחו"ל ממגדל ומ IBI הם סכום קבוע ולא באחוזים (כ 30$). העמלות המרת מט"ח שציינתי (0.25%-0.5%) הן עמלות המרה ביחס לשער הרציף, כלומר הן כבר לוקחות בחשבון את הפערים בין שער הקניה והמכירה.

הערה על עמלת העברה: בהעברה יש עמלה שהולכת ל"בנק המקשר". את ההעברה הראשונה שלי עשיתי לבנק אוף אמריקה. מאחר שזה הבנק הגדול בארה"ב, סברתי לתומי שלא אדרש לבנק מקשר. הפתעה! בנק וולס פרגו קישר בינינו ברוב טובו עבור עמלה של 10$. מאחר שהיה לי חשבון גם בוולס פרגו, את ההעברה השניה ביצעתי לוולס פרגו. הפתעה! הפעם בנק צ'ייס קישר בינינו תמורת עמלה של 10$. לא אמרתי נואש כי היה לי חשבון בנק שלישי בצ'ייס. כבר לא הפתעה! בנק אוף אמריקה קיבל את העמלה על ההעברה השלישית.
מוסר השכל: עדיף לבקש מבית ההשקעות להעביר את הכסף מחשבון הבנק האמריקאי שלו. יכול להיות שכך ניתן לחסוך את העמלה של הבנק המקשר והעמלה על העברה נכנסת.

נערך לאחרונה ב:
@Jane Doe במילים אחרות זו עמלת "מי לא אמור לקבל את הכסף? בוא וקח רווח בלי לעשות כלום..."

בהחלט, הלוואי שאני גם הייתי חושבת ומתחילה בתחום עם השחרור מהצבא, בהחלט חכם ומבורך.
אבל אט לך, לקרוא זה מעולה אבל צריך ניסיון מעשי קצת. תנסה אולי להקים תיק וירטואלי קודם רק כדי לראות את ההתמודדות שלך עם התחום? על בסיס מה אתה בוחר איפה להשקיע ואיך לעשות זאת? איך הסיבולת סיכון שלך ואיך אתה תתמודד אם התיק הוירטואלי שלך יצנח פתאום? איך תחלק את הסיכונים בתיק שלך? אולי תיקח את הכסף ותעשה קורס יותר מעשי בנושא?
בכלל באמת שעדיף לך להתחיל קצת עם השוק הישראלי בגלל ההיכרות והנוחות. העצה שלי אליך זה לעשות סבב בכמה בנקים ולדבר עם היועצי השקעות בבנק מכמה סיבות:
א. תברר לגבי התנאים שתוכל להשיג באותו בנק, מה תהיה העמלת קנייה מכירה שלך? האם יהיו מוכנים לוותר לך על דמי משמרת? ככה כשתהיה מוכן לפתוח חשבון השקעות גם יהיו לך את כל הפרטים שאתה צריך ותדע איזה בנק נותן לך את התנאים הכי טובים.
ב. תנסה לדבר איתם על איך כדאי לך לבנות את התיק שלך, לבקש מהם קצת ייעוץ, להגיד מה הגישה שלך באופן כללי ולשאול איזה מדדים או קרנות הם היו ממליצים לך בתור התחלה ואיך כדאי לך לבנות את התיק. בכל זאת הם יועצים וזאת העבודה שלהם ואם תשאל כמה אנשים הם אולי יכולים לפתוח אותך לכיוונים שלא חשבת עליהם או לגלות לך דברים שלא ידעת.
ג. אמנם ההשקעות דרך הבנק הם יקרות יותר מבתי השקעות אבל ברוב בתי ההשקעות יש מינימום של עשרות אלפים לפתיחת תיק ומינימום של כמה מאות אלפים לייעוץ, ובתור התחלה מומלץ שיהיה לך מישהו להתייעץ איתו בנושא ואז שווה לשלם קצת יותר פרמיה לבנק בשביל הייעוץ עד שתצבור מספיק כסף בחשבון ותוכל להתמקח יותר עם הבנק או לעבור לבית השקעות.
ד. לרוב הבנקאים הם אלו שעמוסים והיועצי השקעות יושבים בדד ומחכים שמישהו קצת יתייחס אליהם ככה שהם יהיו פנויים וישמחו לשוחח איתך. בנוסף הם בטח מקבלים עמלות או לפחות מילה טובה על לקוחות חדשים שהם מגייסים לסניף ככה שאם אתה מגיע מבנק אחר ותגיד שאתה שוקל לעבור אליהם אבל אתה רוצה ייעוץ טוב הם בהחלט יהיו מסבירי פנים וישתדלו להרשים אותך.

אחרי סבב הבנקים, תדע קצת יותר טוב מה קורה ואיפה אתה עומד ותקבל עצות מעשיות יותר לגבי המצב הספיציפי שלך.
שלום לכולם שוב :)
קודם כל, אני מוכרח לציין שיש כאן קהילה מדהימה. במהלך השבועיים האחרונים התמקדתי בפוסטים של הבלוג, קראתי ולמדתי. יש לי כרגע כסף שיושב בעו"ש ואני רוצה להפקיד אותו כמה שיותר מהר, אך במחשבת תחילה.
מן הפוסטים של הסולידית הבנתי שבחלק מן המקומות דורשים תשלום מינימלי של כ50 אלף שקל, אותם אין ברשותי כרגע. לכן, נותרתי עם הבנקים, אשר גובלים עמלות די גבוהות.

יתרה על כך, למדתי מהבלוג להשקיע בקרנות מחקות ולא בתעודות סל, כאשר את החלוקה בין מניות לאג"ח מומלץ לעשות לפי גיל המשקיע.

עוד שאלה שצצה לי - האם אני יכול לפתוח בגיל 21 קרן השתלמות ולקנות שם קרנות המחקות מדדי מניות?

מתנצל אם הקפצתי את האשכול או על השאלות הרבות. במידה ועברתי על חוק כלשהוא, אדאג לתקן וללמוד לפעם הבאה.

תודה רבה!

תוכל להפקיד לקרן השתלמות רק כשכיר, אחוז מסוים מהשכר (עם השלמה של המעסיק), או (יותר מורכב קצת) - אם תוגדר כבעל עסק עצמאי. בשביל ניהול עצמי של השקעות בקרן השתלמות דרוש בדרך כלל רף צבירה מינימלי.

תקרא עוד בפוסטים:
http://www.hasolidit.com/קרן-השתלמות-בניהול-אישי-ira
http://www.hasolidit.com/איך-לבחור-קרן-השתלמות

תוכל להפקיד לקרן השתלמות רק כשכיר, אחוז מסוים מהשכר (עם השלמה של המעסיק), או (יותר מורכב קצת) - אם תוגדר כבעל עסק עצמאי. בשביל ניהול עצמי של השקעות בקרן השתלמות דרוש בדרך כלל רף צבירה מינימלי.

תקרא עוד בפוסטים:
http://www.hasolidit.com/קרן-השתלמות-בניהול-אישי-ira
http://www.hasolidit.com/איך-לבחור-קרן-השתלמות
היי יבגני, תודה רבה על המענה!
קראתי את שני הפוסטים הללו, אך אני לא עובד כרגע. אני מעוניין להפקיד את הכסף הזמין שיש לי כרגע, מאחר שמוטב שיהיה מושקע מאשר שישב ללא תועלת בחשבון העו"ש.
האם כדאי להמתין עד לצבירת 50000 ש"ח ולפתוח תיק השקעות בחברה, או להפקיד כבר היום דרך תיק השקעות בבנק?

תודה רבה D:

ספציפית לקרן השתלמות - אתה *לא יכול* סתם להפקיד כל סכום שבא לך, כי זו מסגרת שהמדינה נותנת בה הטבות מס רק לשימוש מסוים. כך שהחלופות שלך זה להשקיע דרך בנק או בית השקעות - תקרא דברים שנכתבו פה בפורום מבחינת השיקולים.

ספציפית לקרן השתלמות - אתה *לא יכול* סתם להפקיד כל סכום שבא לך
רק לחדד, באופן כללי אין שום מניעה לעצמאי להפקיד כל סכום שהוא לתוך קרן ההשתלמות, רווחי ההון מהסכומים שמעל לתקרת ההפקדות המותרת נכון לשנה שבה הופקדו יהיו כפופים למיסוי על רווחי הון.
במקרה הספציפי של @int3rsys, אין לו קרן השתלמות במעמד עצמאי (והוא לא עובד כרגע) אז באמת, כמו שאמרת, אין לו שום אפשרות להפקיד כספים לקרן ההשתלמות.

int3rsys@ , דבר ראשון במיטב-דש ניתן לפתוח חשבון השקעות בניהול אישי מ20K:
https://www.meitavdash.co.il/category/online_trading
אז חבל על העמלות הגבוהות בבנקים.

דבר שני, אני מבין שמדובר במענק השחרור שלך. ז"א, סכום שנע סה"כ 10-20K. אחד העקרונות של הסולידית זה קודם כל לחסוך ולהתייצב לחלוטין, לחסוך מספיק בשביל לא "להיות שביר" (ז"א, שיהיה לך כסף נזיל לפחות לכמה חודשי מחייה), ורק אח"כ להתחיל להשקיע.

בקושי השתחררת.. מה עם פסיכומטרי? לימודים? חו"ל? וכו'.. הכסף הזה זה בקושי טיפה בים... אני לא רואה בכלל על מה יש לדבר על להשקיע במצב כזה. רוצה להשקיע?? זה טוב ויפה.. תמצא עבודה, תוכיח לעצמך שיש לך יכולת לחסוך, תתייצב, ושכתגיע לדוג' למצב שיש לך 40K בחשבון (20K לפתוח חשבון ועוד 20K ל"ברבורים שחורים", (זה סתם דוג' כללית, לא חיב דווקא את הסכום הספציפי הזה)). אז לך על זה...

בהצלחה בכל מקרה :)

דבר ראשון במיטב-דש ניתן לפתוח חשבון השקעות בניהול אישי מ20K:
אם אני זוכר נכון הם רוצים עלות חודשית של 15-20 שח.
למה אתה חושב שלשלם למיטב 180-240 שח בשנה רק על הזכות לפתוח חשבון מסחר מתקזז עם עמלות על 2-3 פעולות קניה כולל דמי ניהול חשבון ניירות ערך בבנק?

אין לי מידע ממש מעודכן, אבל מכאן:
http://www.hasolidit.com/השוואת-בתי-השקעות-למסחר-עצמאי-בבורסה

ומכאן:
http://supermarker.themarker.com/Account/CompareInvestmentAccounts.aspx

במיטב, 20 ש"ח לחודש ועוד 0.09 לעמלת קנייה בארץ. נניח הוא פותח בK20 ומשקיע עוד 2000 כל חודש. סה"כ 44,000 בשנה.

סה"כ במיטב: 44,000*0.0009 + 20*12 = 279.6

סה"כ יהב: 44,000 * 0.0055 + 0.0014 * 44,000 = 303.

החישוב לא מדוייק לגמרי כי הדמי משמורת שהבנק לוקח בחודשים הראשונים יהיו יותר פחותים וככל שהחשבון יהיה יותר גדול כך זה יגדל. בכל מקרה ברור שככל שהתיק הולך ונהיה יותר גדול כך היתרון לטובת הבתי השקעות הולך וגדל.

הנה נתונים קצת יותר עדכניים כנראה:
http://www.themarker.com/markets/1.2559501

דמי ניהול 0.38-0.45. נלך על לאומי, ניקח 0.38% מ44K: יוצא 167. עמלת קנייה 0.35%: 154. 154+167 = 321. גם גדול ממיטב. :)

וכל זה בהנחה לא עושה קניות ומכירות אלא רק קנייה אחת לכל הכסף. ובכל מקרה אחרי שנה בכלל היתרון של הבתי השקעות גדל ללא תקנה.

סה"כ במיטב: 44,000*0.0009 + 20*12 = 279.6
אל תשכח עמלת מינימום לפעולה של 4 ש"ח - אם יש הפקדות חודשיות אז לרוב תהיה פעולה אחת בחודש.
זה יוצא יותר כמו 24 שח לחודש (20 קבועים ו-4 לפעולה אחת) = 288 שח.

**עריכה**
כמו כן העלויות של הבנק זה לפני הנחות.
ברגע שהוא יגיע לסניף ויתקשר עם היועצים/מנהלים אז הוא יקבל הנחות (אפילו אם הן נמוכות) שיעשו את ההבדל.
כשאני הייתי בבנק יהב בדקתי איזה סכום הייתי צריך בשביל לעבור ל-IBI עם עלויות זולות יותר (15 לחודש במקום 20) ואחרי ההנחה הבסיסית שקיבלתי בבנק יצאה לי נקודת שוויון של 80 אלף.

int3rsys@ , דבר ראשון במיטב-דש ניתן לפתוח חשבון השקעות בניהול אישי מ20K:
https://www.meitavdash.co.il/category/online_trading
אז חבל על העמלות הגבוהות בבנקים.

דבר שני, אני מבין שמדובר במענק השחרור שלך. ז"א, סכום שנע סה"כ 10-20K. אחד העקרונות של הסולידית זה קודם כל לחסוך ולהתייצב לחלוטין, לחסוך מספיק בשביל לא "להיות שביר" (ז"א, שיהיה לך כסף נזיל לפחות לכמה חודשי מחייה), ורק אח"כ להתחיל להשקיע.

בקושי השתחררת.. מה עם פסיכומטרי? לימודים? חו"ל? וכו'.. הכסף הזה זה בקושי טיפה בים... אני לא רואה בכלל על מה יש לדבר על להשקיע במצב כזה. רוצה להשקיע?? זה טוב ויפה.. תמצא עבודה, תוכיח לעצמך שיש לך יכולת לחסוך, תתייצב, ושכתגיע לדוג' למצב שיש לך 40K בחשבון (20K לפתוח חשבון ועוד 20K ל"ברבורים שחורים", (זה סתם דוג' כללית, לא חיב דווקא את הסכום הספציפי הזה)). אז לך על זה...

בהצלחה בכל מקרה :)
שלום @mudale222 @daat99, תודה רבה על התגובות, עזרתם לי מאוד. אבדוק לגבי דש השקעות ומקביל גם אברר לגבי הבנקים, למרות שאני מפחד שיכולים לסבן אותי מאחר שאני עוד צעיר.
לגבי מצבי הכספי - כרגע אני מסודר מבחינת פסיכומטרי וכד'. מכרתי מספר דברים ומצבי מאפשר לי כרגע להשקיע את המענק והסכום הנמצא בעו"ש, המצטבר ל20 אלף. כשאתחיל לעבוד ואצבור עוד ידע וניסיון אפתח קרן השתלמות.

שוב, תודה רבה!

מישהו ניסה/הצליח/יודע אם אפשר לפתוח חשבון בנק אמריקאי מרחוק בלי לבקר בסניף?

נערך לאחרונה ב:
לי זה נשמע כמו זמן לחופשה קצרה בתפוח הגדול.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י רילוקיישן לארה"ב - פתיחת חשבון השקעות שוק ההון 1
מ פתיחת חשבון השקעות בבנק אמריקאי שוק ההון 2
ס פתיחת חשבון השקעות "סודי" לבן משפחה מקרבה ראשונה שוק ההון 4
ת פתיחת חשבון מסחר בבית השקעות בישראל - שאחד מהנהנים אזרח אמריקאי? שוק ההון 5
א פתיחת חשבון השקעות מתחת ל21 שוק ההון 4
R פתיחת חשבון השקעות בבנק קטן שוק ההון 14
T כמה שאלות לקראת פתיחת חשבון השקעות שוק ההון 3
I פתיחת חשבון בבית השקעות-ייעוץ שוק ההון 2
T פתיחת חשבון השקעות חדש - אשמח לכמה הבהרות שוק ההון 0
David בת זוג של אזרח אמריקאי - פתיחת חשבון השקעות ישראלי צרכנות פיננסית 3
M פתיחת חשבון השקעות ב-Schwab שוק ההון 74
ג ידע מעשי לאחר פתיחת חשבון בבית השקעות שוק ההון 13
ג פתיחת חשבון השקעות בבנק שוק ההון 2
סנופקין חוות דעת: פתיחת חשבון ב IB ישראל וחיבור לחשבון האמריקאי שלי ב IB שוק ההון 51
צ פתיחת חשבון ב IB, תעודת סל לטווח ארוך ב IB ועוד. שוק ההון 34
M פתיחת חשבון משותף ומשכנתא נדל"ן 3
H הוזלת עמלות בעת פתיחת חשבון מסחר שוק ההון 9
H פתיחת חשבון נוסף באינטרקטיב והפרדת פעילות שוק ההון 5
edangz שאלה לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 2
א שתי שאלות בסיסיות לקראת פתיחת חשבון בניירות ערך שוק ההון 5
ע גילוי מרצון לזוג אמריקאי + פתיחת חשבון ב ib מיסים 28
N מס' שאלות לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 59
Omer Daniel פתיחת חשבון באקסלנס שוק ההון 5
ג פתיחת חשבון בחו"ל לחירום שוק ההון 8
G פתיחת חשבון בנק בארה"ב ללא נוכחות שם צרכנות פיננסית 5
N פתיחת חשבון מסחר באינטראקטיב בתור תושב אירופה שוק ההון 0
ס השוואת פתיחת חשבון בנק בקפריסין מול אנגליה צרכנות פיננסית 2
ז פתיחת חשבון ב IB - אין אפשרות לבחור ישראל במדינה פוסטים מאיכות נמוכה 7
ה פתיחת חשבון באינטרקטיב למרות שאקסלנס פתחו בשמי צרכנות פיננסית 0
ShayIL פתיחת חשבון. EUR בWise צרכנות פיננסית 7
R פתיחת חשבון בIB לאזרח אמריקאי פוסטים מאיכות נמוכה 27
R יתרונות פתיחת חשבון בIB ישירות כמישהו עם אזרחות אמריקאית מיסים 1
G פתיחת חשבון ב-IB כזוג או כיחיד מיסים 5
B פתיחת חשבון ב Wise צרכנות פיננסית 15
M הטבת פתיחת חשבון- מענק או הלוואה צרכנות פיננסית 6
identitybridge פתיחת חשבון בInteractive Brokers - ישראל, אנגליה או אמריקה צרכנות פיננסית 21
N פתיחת חשבון מסחר לטובת קופ"ג IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ס רגולציה (חדשה?) על פתיחת חשבון Schwab צרכנות פיננסית 4
א פתיחת חשבון בנק באוסטריה צרכנות פיננסית 9
H פתיחת חשבון נוסף- ברוקר ארה"ב שוק ההון 7
M פתיחת חשבון בבנק זר צרכנות פיננסית 2
Mongo פתיחת חשבון להשקעות פסיביות שוק ההון 4
C מיסוי דיבידנדים בארה״ב + פתיחת חשבון מסחר בבנק אמריקאי מיסים 43
amidar פתיחת חשבון בנק לוועד הבית - איפה עושים? האם אפשר דיגיטלי? צרכנות פיננסית 20
B פתיחת חשבון בנק אמריקאי - ללא נוכחות פיזית בארה"ב צרכנות פיננסית 1
מ הלוואה תמורת פתיחת חשבון צרכנות פיננסית 7
P פתיחת חשבון בtd ameritrade למסחר באופציות שוק ההון 1
Y פתיחת חשבון בנק אמריקאי- איפה יש לכם חשבון? צרכנות פיננסית 69
A פתיחת חשבון ב TD AMERITRADE שקצת מסתבכת שוק ההון 0
I אחרי פתיחת חשבון בצ'ייס - האם לבקש סקיורד של BOFA ? צרכנות פיננסית 6

נושאים דומים

Back
למעלה