• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פתיחת חשבון בIB למשקיע ירוק

מאוד סולידי

משתמש רשום
דירוג
0
אהלן חברים, אני משקיע מאוד סולידי ומאוד ירוק. אני סטודנט וכיוצא מכך, בעל עתודות מזומנים לא מטורפות. התחלתי בתהליך פתיחת חשבון ב-IB והם דורשים הון נזיל של 5 וכמות אפסים שנהיית לא רלוונטית בעבורי, וכל זה כדי לפתוח חשבון למסחר במניות דרכם.
לפני שאני מחרטט את נתוני העו"ש שלי רציתי לדעת מניסיון של משקיעים מנוסים יותר, כמה עמוק הם מנסים לנבור כדי לדעת האם הפרטים שאני מספק להם אמיתיים?

כפי שכתוב בשרשור הנעוץ הפורום הוא לא תמיכה ב-IB כך שאני מציע שתבדוק זאת מולם. (ברצינות)
אבל קח בחשבון רק (בלי קשר לתמיכה) שאם יש לך סכום קטן של כסף להשקעה אולי חבל יהיה לבזבז 10$ בחודש מינימום על עמלות.

כפי שכתוב בשרשור הנעוץ הפורום הוא לא תמיכה ב-IB כך שאני מציע שתבדוק זאת מולם. (ברצינות)
אבל קח בחשבון רק (בלי קשר לתמיכה) שאם יש לך סכום קטן של כסף להשקעה אולי חבל יהיה לבזבז 10$ בחודש מינימום על עמלות.
לא התכוונתי לזה בעניין של תמיכה, אלא במובן של ניסיון מאחרים.
בנוגע לנקודה השנייה, ממה שביררתי IB הם בערך הברוקר הזר הגדול היחיד שניתן להשתמש בשירותיו כישראלי כדי להשקיע בארה"ב. ייתכן שפספסתי משהו. אשמח לשמוע אם אתה מכיר משהו אחר.

מצטער שאין לי תשובה למה שאתה מחפש, אבל מבחינת הנסיון שלי אני לא זוכר אפילו מה כתבתי להם (ככל הנראה משהו באזור החיוג של האמת).
אני לא ניסיתי לחפש ברוקרים זרים אחרים, אבל אני חושב שהשאלה המנחה שצריכה להישאל כאן היא כמה כסף יש לך זמין להשקעה. בסוף 10$ בחודש זה 120$ בשנה שזה בחישוב גס איזור ה-400 שקל בשנה. גם אם יש לך 40 אלף שקל אז יילך לך (לפחות) אחוז שלם מהתיק רק על האחזקה שלו שזה, לטעמי, המון.
כפי שנכתב בפורום ובבלוג בעבר, בסכומים הנמוכים כדאי לתת את תשומת הלב להגדלת ההכנסה ולא לחשיפה לשוק ההון (לא שזה רע, זה פשוט לא יעיל מאוד).
במילים אחרות - אם תוך כדי התואר תמצא עבודה כסטודנט, אפילו במשרה חלקית, זה ישתלם לך כנראה יותר מכל השקעה שתעשה עם הכסף שלך, במיוחד אם היא מאוד סולידית כפי שציינת.
כמובן שאין לראות באמור המלצה ו/או ייעוץ וכמובן שכל זה נאמר מתוך הנחה שהסכום העומד לרשותך הוא מספר נמוך של משכורות, יכול להיות שאני טועה :)

כמובן, כמובן. את הסכומים להשקעות אני מתכוון להביא מאחוזים של המשכורת שלי ממשרת הסטודנט (אני מנסה לעקוב קצת אחרי העקרונות של האיש העשיר ביותר בבל ;)).
אני מבין את מה שאתה אומר לגבי אחוזים שלמים מההשקעות שילכו על אחזקת החשבון אצלם, אבל לא עדיף להתחיל כבר עכשיו ולהקדים את הגל (לדוגמה במקרים של מניות אורניום)

למה שלא תתחיל עם בית השקעות ישראלי? בחלקם הד"נ מתקזזים עם עמלות ק\נ. בעתיד תוכל להעביר את התיק לברוקר זר (בעלויות לא גבוהות).

10$ בפסגות לכל ני"ע. להבנתי תהליך פשוט.
תקרא קצת חוויות בפורום של אנשים שניסו לעשות את זה.
פשוט זה ממש לא. לרוב זה תהליך ארוך ומאוד מעיק
שלא לדבר על זה שחלק מבתי ההשקעות לא מוכנים בכלל להעביר ל IB מכל מיני סיבות, מה שמחייב אותך להעביר קודם לבנק וממנו ל IB.

בקיצור אולי זה לא מאוד יקר, אבל זה חתיכת כאב ראש

לפני שפתחתי בפסגות בררתי ספצפית על עניין העברת תיק. הנציג ציין שאצלם זה פשוט. יכול להיות ש"לא דייק" או שהניסיון של אחרים הוא מבתי השקעות אחרים.
לא ניסיתי עדיין להעביר עם פסגות אז לא יכול לשתף בחוויה אישית.

לפני שפתחתי בפסגות בררתי ספצפית על עניין העברת תיק.
שאלת ספציפית על העברה לIB או סתם באופן כללי?
להעביר תיק לבית השקעות/בנק ישראלי אחר זה אכן הרבה יותר פשוט (אם כי עדיין לוקח זמן, בירוקרטיה ולא מעט כאב ראש).
החלק המוסבך זה להעביר לחו"ל, וספציפית לברוקר זר שהוא לא בנק.
יכול להיות ש"לא דייק" או שהניסיון של אחרים הוא מבתי השקעות אחרים.
לא זוכר על איזה בתי השקעות דיברו. אתה מוזמן לעשות חיפוש בפורום ולקרוא את הסיפורים אם זה מעניין אותך.

אולי חבל יהיה לבזבז 10$ בחודש מינימום על עמלות.
אם הוא סטונדט יש סיכוי לא רע שהוא בן 25 או פחות, ואז העלות החודשית היא רק 3$.
חוץ מזה שאפשר לפתוח דרך מתווך, חלקם יוותרו לך לגמרי על העמלה החודשית (בתמורה לעמלות קניה קצת יקרות יותר).

כמה עמוק הם מנסים לנבור כדי לדעת האם הפרטים שאני מספק להם אמיתיים?
הם לא באמת יבדקו כמה כסף יש לך בעו"ש. ואתה תמיד יכול להגיד שאתה לא רוצה לשתף מידע כזה ומקסימום יסגרו לך את החשבון ויעבירו את המניות לברוקר אחר שתבחר.
בנוגע לנקודה השנייה, ממה שביררתי IB הם בערך הברוקר הזר הגדול היחיד שניתן להשתמש בשירותיו כישראלי כדי להשקיע בארה"ב. ייתכן שפספסתי משהו. אשמח לשמוע אם אתה מכיר משהו אחר.
אם כל מה שאתה רוצה זה לקנות מניות אמריקאיות אז כל בית השקעות/בנק ישראלי יכול להיות פתרון.
אם אתה רוצה ממש ברוקר אמריקאי (או ברוקר זר) אז אכן IB הוא פתרון טוב, אבל ממש לא היחיד. יש לא מעט ברוקרים אמריקאים אחרים שפתוחים לזרים, ויש גם כמה אירופאים ובטח בעוד מדינות. הייתרון הגדול של IB עליהם זה האפשרות להפקיד ישירות בש"ח.

אני מבין את מה שאתה אומר לגבי אחוזים שלמים מההשקעות שילכו על אחזקת החשבון אצלם, אבל לא עדיף להתחיל כבר עכשיו
זה הכל חישוב של עלות/תועלת.
בסכומי השקעה מאוד קטנים העמלות יכולות לעלות לך יותר מאשר התשואה שתקבל, ואז חבל על הזמן/כסף.
בנוסף, אם הסכום קטן אז גם אם תפסיד תשואה של כמה אחוזים בודדים, בסופו של דבר זה לא הרבה כסף כי הסכום המקורי לא גדול.

לא יודע כמה כסף בדיוק יש לך להשקיע, ואני מסכים שבאמת יש יתרון להתחיל כמה שיותר מוקדם (גם אם זה רק בשביל "ללמוד איך הכל עובד"), אבל למשל בשביל 1000 ש"ח לא הייתי פותח חשבון השקעות, בטח שלא בIB.

בנוסף יש כל מיני אפשרויות אחרות ששווה לשקול. למשל בנקים הרבה פעמים יותר משתלמים בסכומים קטנים (כל עוד העמלה השנתית שלהם באחוזים קטנה יותר מעמלה השנתית של בתי ההשקעות שמצויינת בסכום קבוע).
יש גם פתרונות כמו פפר-אינבסט שיכולים להיות טובים להשקעה בסכומים קטנים יחסית (כי העמלות רק באחוזים מהתיק. אומנם אחוז גבוה, אבל כל עוד התיק קטן זה יכול להיות משתלם).
ו ולהקדים את הגל (לדוגמה במקרים של מניות אורניום)
תקרא קצת בבלוג ובפורום על יעילות השוק ולמה הרבה אנשים פה מעדיפים להשקיע במדדים רחבים ולא במניות ספציפיות :)
רובינו לא מאמינים שאפשר "להקדים את הגל" או לדעת מראש איזה סקטור (למשל אורניום) יתן תשואה יותר טובה מאחרים.

לא יודע כמה כסף בדיוק יש לך להשקיע, ואני מסכים שבאמת יש יתרון להתחיל כמה שיותר מוקדם (גם אם זה רק בשביל "ללמוד איך הכל עובד"), אבל למשל בשביל 1000 ש"ח לא הייתי פותח חשבון השקעות, בטח שלא בIB.

אין עליך! תודה על ההשקעה.
סכומי הכסף שאני מדבר עליהם הם בערך 1500 כל חודש (אחוז מסוים מהשכר שלי). זאת אומרת שבתוך כמה חודשים החשבון צריך לגדול לכמה אלפים.

בקשר לעניין של ברוקר ישראלי.... אני מכיר את חוויות השירות הישראלית (מחוץ לעולם המניות וקצת גם כשניסיתי לפתוח חשבון לפני כמה שנים אצל ברוקר ישראלי) ומאוד לא התלהבתי. אני מוכן לשלם כמה דולרים כל חודש אם אני אקבל שירות שלא יאכזב אותי כשאצטרך.

אם הוא סטונדט יש סיכוי לא רע שהוא בן 25 או פחות, ואז העלות החודשית היא רק 3$.
חוץ מזה שאפשר לפתוח דרך מתווך, חלקם יוותרו לך לגמרי על העמלה החודשית (בתמורה לעמלות קניה קצת יקרות יותר).
ביררתי הרגע בבנק שלי ומסתבר שרק עמלת העברה על סכומים מתחת ל6000$ היא 10$... ביחד עם 10$ דמי ניהול בIB זה באמת מתחיל להיות סכום שמצטבר...
@אדון ארון חיפשתי ברוקרים גדולים ומוכרים שמאפשרים מסחר מהארץ... אני לא יודע כמה אפשר להסתמך על ברוקרים קטנים יותר (ולמען האמת, גם לא מכיר שמות רבים ואת הדעות עליהם)

יש את המטופל הישראלי שהעלויות אצלו של ק/מ יותר גבוהות, אבל אין תשלום חודשי.. זה יכול להיות יותר משתלם במקרה שלך...
יש בערך מיליון פוסטים על זה... אז תחפש :)

ביררתי הרגע בבנק שלי ומסתבר שרק עמלת העברה על סכומים מתחת ל6000$ היא 10$...
נראה לי שפספסת את היתרון הכי גדול של IB - היכולת לקבל שקלים לחשבון בנק בארץ בעלות של העברה בנקאית רגיל (כלומר לגמרי בחינם בהרבה מקרים) ולהמיר את הכסף ב IB בעלות מצחיקה של 2 דולר (במקום כ 1% ויותר בבנק)

אם אתה משקיע לטווח ארוך בבורסות חו"ל הייתי שוקל ברצינות לדלג על הברוקר הישראלי ולעבור ישר ל IB. גם לי מכרו את הלוקש הזה שניתן לעבור בצורה קלה בין בתי השקעות רק ששכחו לומר שהכוונה למעבר בין בתי השקעות בארץ. אני בדיוק בתהליך דומה ואין לי ברירה אלא לעבור דרך הבנק

נראה לי שפספסת את היתרון הכי גדול של IB - היכולת לקבל שקלים לחשבון בנק בארץ בעלות של העברה בנקאית רגיל (כלומר לגמרי בחינם בהרבה מקרים) ולהמיר את הכסף ב IB בעלות מצחיקה של 2 דולר (במקום כ 1% ויותר בבנק)
לא הבנתי מה הכוונה פספסתי... הבנק אמר לי שכל העברה שאני עושה עד לשווי של 6000$ (בין אם שקלים או דולרים, הם מתחשבים בשווי ההעברה) תעלה לי 10 $. יש איזו פרוצדורה אחרת שהם שכחו להזכיר לי?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
edangz שאלה לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 2
N מס' שאלות לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 59
R פתיחת חשבון בIB לאזרח אמריקאי פוסטים מאיכות נמוכה 27
R יתרונות פתיחת חשבון בIB ישירות כמישהו עם אזרחות אמריקאית מיסים 1
א פתיחת חשבון בIB לזוג נשוי שוק ההון 0
ד פתיחת חשבון בIB שוק ההון 1
R פתיחת חשבון בIB שוק ההון 9
סנופקין חוות דעת: פתיחת חשבון ב IB ישראל וחיבור לחשבון האמריקאי שלי ב IB שוק ההון 51
צ פתיחת חשבון ב IB, תעודת סל לטווח ארוך ב IB ועוד. שוק ההון 34
M פתיחת חשבון משותף ומשכנתא נדל"ן 3
H הוזלת עמלות בעת פתיחת חשבון מסחר שוק ההון 9
H פתיחת חשבון נוסף באינטרקטיב והפרדת פעילות שוק ההון 5
א שתי שאלות בסיסיות לקראת פתיחת חשבון בניירות ערך שוק ההון 5
ע גילוי מרצון לזוג אמריקאי + פתיחת חשבון ב ib מיסים 28
Omer Daniel פתיחת חשבון באקסלנס שוק ההון 5
ג פתיחת חשבון בחו"ל לחירום שוק ההון 8
G פתיחת חשבון בנק בארה"ב ללא נוכחות שם צרכנות פיננסית 5
N פתיחת חשבון מסחר באינטראקטיב בתור תושב אירופה שוק ההון 0
ס השוואת פתיחת חשבון בנק בקפריסין מול אנגליה צרכנות פיננסית 2
ז פתיחת חשבון ב IB - אין אפשרות לבחור ישראל במדינה פוסטים מאיכות נמוכה 7
י רילוקיישן לארה"ב - פתיחת חשבון השקעות שוק ההון 1
ה פתיחת חשבון באינטרקטיב למרות שאקסלנס פתחו בשמי צרכנות פיננסית 0
ShayIL פתיחת חשבון. EUR בWise צרכנות פיננסית 7
מ פתיחת חשבון השקעות בבנק אמריקאי שוק ההון 2
G פתיחת חשבון ב-IB כזוג או כיחיד מיסים 5
B פתיחת חשבון ב Wise צרכנות פיננסית 15
M הטבת פתיחת חשבון- מענק או הלוואה צרכנות פיננסית 6
identitybridge פתיחת חשבון בInteractive Brokers - ישראל, אנגליה או אמריקה צרכנות פיננסית 21
N פתיחת חשבון מסחר לטובת קופ"ג IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ס רגולציה (חדשה?) על פתיחת חשבון Schwab צרכנות פיננסית 4
א פתיחת חשבון בנק באוסטריה צרכנות פיננסית 9
H פתיחת חשבון נוסף- ברוקר ארה"ב שוק ההון 7
M פתיחת חשבון בבנק זר צרכנות פיננסית 2
Mongo פתיחת חשבון להשקעות פסיביות שוק ההון 4
C מיסוי דיבידנדים בארה״ב + פתיחת חשבון מסחר בבנק אמריקאי מיסים 43
amidar פתיחת חשבון בנק לוועד הבית - איפה עושים? האם אפשר דיגיטלי? צרכנות פיננסית 20
ס פתיחת חשבון השקעות "סודי" לבן משפחה מקרבה ראשונה שוק ההון 4
B פתיחת חשבון בנק אמריקאי - ללא נוכחות פיזית בארה"ב צרכנות פיננסית 1
ת פתיחת חשבון מסחר בבית השקעות בישראל - שאחד מהנהנים אזרח אמריקאי? שוק ההון 5
מ הלוואה תמורת פתיחת חשבון צרכנות פיננסית 7
P פתיחת חשבון בtd ameritrade למסחר באופציות שוק ההון 1
Y פתיחת חשבון בנק אמריקאי- איפה יש לכם חשבון? צרכנות פיננסית 69
A פתיחת חשבון ב TD AMERITRADE שקצת מסתבכת שוק ההון 0
I אחרי פתיחת חשבון בצ'ייס - האם לבקש סקיורד של BOFA ? צרכנות פיננסית 6
T פתיחת חשבון בנק אמריקאי ע״י קרוב משפחה צרכנות פיננסית 7
E פתיחת חשבון בנק ב-"הבינלאומי" לחברי הייטקזון צרכנות פיננסית 5
XpH פתיחת חשבון מט''ח דולרי צרכנות פיננסית 2
ב פתיחת חשבון בנק אירופאי מישראל שוק ההון 47
ע פתיחת חשבון בבנק ברקליס ללא אזרחות בריטניה מרחוק + פתיחת חשבון בבנק אירופאי כלשהו צרכנות פיננסית 7
oren-roach פתיחת חשבון מסחר עצמאי - מסחרי או פרטי שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה