• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פתיחת חשבון בחו"ל והמלצה ליועץ מס

• פותח הנושא Dim
  • פורסם בתאריך

Dim

משתמש רשום
דירוג
3
שלום, אני מתכוון לעבור לגור ב- EU . ולהיות תושב אחת המדינות שמה. (אין לי עדיפות בהכרח למדינה מסויימת). אני חושב לפתוח חשבון מסחר בחו"ל ולחסוך במס רווחי הון.
1. האם תוכלו להמליץ לי על מדינות? וגם על יועץ מס שמתעסק בתחום הזה?
2. יש לי נכות מוכרת- והחלטתי אחרי שנים רבות לנצל את זכויותי- האם מגיעה הקלה במס רווחי הון לנכים?

תודה רבה

. אני חושב לפתוח חשבון מסחר בחו"ל ולחסוך במס רווחי הון.
למה אתה חושב שחשבון מסחר בחו"ל יעזור לך לחסוך מס רווחי הון?

שלום, אני מתכוון לעבור לגור ב- EU . ולהיות תושב אחת המדינות שמה. (אין לי עדיפות בהכרח למדינה מסויימת). אני חושב לפתוח חשבון מסחר בחו"ל ולחסוך במס רווחי הון.
1. האם תוכלו להמליץ לי על מדינות? וגם על יועץ מס שמתעסק בתחום הזה?
2. יש לי נכות מוכרת- והחלטתי אחרי שנים רבות לנצל את זכויותי- האם מגיעה הקלה במס רווחי הון לנכים?

תודה רבה
לגבי ישראל: הנחה על הכנסות שאינן מיגיעה אישית הן כ60א. כדאי לך אולי להכריז על היותך סוחר וזו הכנסה עסקית כי אז הפטור הוא כ600א - זאת רק אם הנכות היא 95%-100%!!!
לגבי המעבר לאיחוד- יש עלון של יוצאי אמריקה וקנדה AACI אבל יש שם הרבה אנגלו סקסים -המון יוצאי הEU וכן עלון בשם ESRA, יש שם פרסומים של רו"ח/יועצי מס דואליים (הרוב עם התמחות בארה"ב, אבל גם חלקם באנגליה למשל) לאיזו מדינה אתה מתכוון לעבור?
http://esramagazine.com/
http://www.aaci.org.il/

נערך לאחרונה ב:
  • אהבתי
Reactions: Dim
למה אתה חושב שחשבון מסחר בחו"ל יעזור לך לחסוך מס רווחי הון?
סדר מכירה והגשת דו"ח מס שנתי בלי לשלם מס מיותר דרך גוף ישראלי.

סדר מכירה והגשת דו"ח מס שנתי בלי לשלם מס מיותר דרך גוף ישראלי.
זה סבבה (למרות שגם עם ברוקר ישראלי אתה יכול להגיש דו"ח שנתי ולקבל חזרה את המס המיותר ששילמת).

הסיבה ששאלתי היא שיש הרבה אנשים שחושבים שבחשבון בחו"ל לא צריך לשלם מס רווחי הון כי אף אחד לא גובה לך אותו במקור, או כאלה שחושבים שצריך לשלם מס רק כשמושכים את הכסף חזרה לארץ. (מה שכמובן לא נכון - גם אם החשבון בחו"ל עדיין תושב ישראל צריך לשלם מס רווחי הון בארץ).

הגשת דו"ח מס שנתי בלי לשלם מס מיותר דרך גוף ישראלי
יש לך דוגמא קונקרטית למקרה בו הגוף הישראלי ניכה יותר מדי במקור?
(אני לא אתפלא אם הם עושים טעויות. אבל בינתיים, במקרים עליהם קראתי בפורום שאנשים התלוננו על כך שגבו יותר מדי, הבנק למעשה גבה בדיוק כמה שצריך. כשהאנשים האלו התחילו להשתמש בברוקר זר והגישו דוח שנתי, הם למעשה דיווחו לא נכון)

זה סבבה (למרות שגם עם ברוקר ישראלי אתה יכול להגיש דו"ח שנתי ולקבל חזרה את המס המיותר ששילמת).

הסיבה ששאלתי היא שיש הרבה אנשים שחושבים שבחשבון בחו"ל לא צריך לשלם מס רווחי הון כי אף אחד לא גובה לך אותו במקור, או כאלה שחושבים שצריך לשלם מס רק כשמושכים את הכסף חזרה לארץ. (מה שכמובן לא נכון - גם אם החשבון בחו"ל עדיין תושב ישראל צריך לשלם מס רווחי הון בארץ).
מעבר לכך, חייב להתבצע ניתוק תושבות, וכזה שמס הכנסה גם לא מערער עליו (עע בר רפאלי) כדי להיות פטור ממס בארץ, וגם אז - לא בהכרח המיסוי באירופה יהיה עדיף, ממה ששמעתי בצרפת למשל המיסוי די כבד.

אני בכל מקרה מתכוון לעבור להיות תושב באחת מהמדינות באיחוד האירופאי (EU). ולנתק תושבות מישראל. ולכן אהיה חייב תשלום רק במדינה שבה אני תושב.
חלק מהבחירה שלי, לאיזו מדינה לעבור. זה עיניין מיסוי רווחי הון. השאלה שלי, האם יש מדינות בהם יש מס גבוה/נמוך במיוחד?
בשביל זה רציתי להתייעץ בפורום או עם יועץ בתחום.

תודה לכולם על התשובות.

אני בכל מקרה מתכוון לעבור להיות תושב באחת מהמדינות באיחוד האירופאי (EU). ולנתק תושבות מישראל. ולכן אהיה חייב תשלום רק במדינה שבה אני תושב.
חלק מהבחירה שלי, לאיזו מדינה לעבור. זה עיניין מיסוי רווחי הון. השאלה שלי, האם יש מדינות בהם יש מס גבוה/נמוך במיוחד?

תודה לכולם על התשובות.
סקנדינביה לא. אנגליה לעומת ישראל בפנסיה לא שווה. שוויץ המיסוי מורכב על נכסים כמו נדלן מיסוי קנטוני. יש ללא מעט פטורים. יוקר מחייה. רוב האירופאים למשל מסקנדינביה נטו לעבור לספרד בפרישה. קוסטה ריקה לא רעה מבחינת מיסוי, אך בעיות שחיתות ותשתיטת. כמובן שיש את מונקו שפנטסטית מבחינת מס אבל תגמור את כספיך וכל מני מדינות כמו בחריין. אולי אירלנד יכולה להיות אלטרנטיבה מעניינת.

סקנדינביה לא. אנגליה לעומת ישראל בפנסיה לא שווה. שוויץ המיסוי מורכב על נכסים כמו נדלן מיסוי קנטוני. יש ללא מעט פטורים. יוקר מחייה. רוב האירופאים למשל מסקנדינביה נטו לעבור לספרד בפרישה. קוסטה ריקה לא רעה מבחינת מיסוי, אך בעיות שחיתות ותשתיטת. כמובן שיש את מונקו שפנטסטית מבחינת מס אבל תגמור את כספיך וכל מני מדינות כמו בחריין. אולי אירלנד יכולה להיות אלטרנטיבה מעניינת.
באחת מהמדינות באיחוד האירופאי (EU)

תודה לכולם על התשובות.
לוקסמבורג, אנדורה וליכטנשטיין הן מקלטי המס הקלאסיים באירופה.
להבנתי אפשר להוסיף לרשימה גם את אירלנד וקפריסין.

תודה רבה לכולכם : -) נינה תודה על התשובות המושקעות,
האם תוכלי יותר להרחיב מה הכוונה בפטור מהכנסות שאינן מיגיעה אישית עד 60 אלף שח?

דבר נוסף, המדינות שאני אעבור- הן רק מדינות אירופה כנראה ל: ספרד, צרפת, גרמניה, בלגיה, הולנד, סלובקיה,צ'כיה.

דבר אחרון, עד כמה אתם סומכים על יועץ המס שהוא אכן מתכנן לכם את המס הנכון ביותר?
ובמידה ואתם עושים החזרים, האם עדיף עמלת יועץ מס 25% מהרווחים או לקחת שעת יעוץ?

ושוב, אשמח להמלצות על יועצי מס שמתמחים במס דואלי איחוד אירופה-ישראל.

תודה לכולם על התשובות.
הרבה מאוד תלוי במצב האישי שלך. בדרך כלל, המס תלוי בסוגי הנכסים, רמת ההכנסה, חיוב בביטוח לאומי ועוד ועוד. צריך הרבה יותר פרטים.
(לדוגמא, אנגליה, יכולה להיות גם כן מקום מצויין. הכל תלוי ברמת ההכנסה, רמת ההוצאות במדינת המגורים וכו)
זה לגבי מיסים בלבד. אם לא מדובר על מישהו מאוד עשיר, עלויות מגורים, בריאות וכדומה, בקלות יכולים לשנות הכדאיות בין מדינות.

שאלה מתוך סקרנות- השאלה שלך רצינית? אתה באמת החלטת שאתה מתכנן לעבור לאיזשהי מדינה ב EU, ולא אכפת לך איזה (שפה, מערב אירופה/מזרח אירופה)? כל מה שמעניין זה רמת המס?

למה אתה מחפש דואלי? (ולא רק אירופאי?)
הרבה פעמים בתהליך ניתוק התושבות צריך להגיש דוח אחרון. כנראה שעדיף אחד לזה ואחד לזה.

אגב, איך עובד מס היציאה? באמת גובים את זה כאשר אתה פודה את המניות (גם אם עברו X שנים מאז שניתקת תושבות)?

אך ייתכן שבקוסטה ריקה נשים יחשבו שהוא מינמליסט מושך שאפילו שחקניות פורנו עם חזה גדול מרוסלנה תתתעניינה בו, אז למה לא להציע?

דן לגבי שאלתך.
לגבי המס הדואלי- אני אזרח ישראלי והייתי תושב ישראל שנים רבות. וייתכן ובעוד 15 שנה ארצה לחזור לישראל. אני רוצה להיות בטוח שאני עושה הכל חוקי.
השאלה שלי בהחלט רצינית, יש כל מיני שיקולים במעבר ברילוקיישן. אחד מהשיקולים הוא המס. הוא לא השיקול היחידי.

אגב, איך עובד מס היציאה? באמת גובים את זה כאשר אתה פודה את המניות (גם אם עברו X שנים מאז שניתקת תושבות)?
לא יודע. אבל למה אתה מתכוון ב "גובים"? מוטל עליך לדווח ולשלם. נראה לי שאם תדווח, לא יהיה אכפת להם לקבל את הכסףD:

דן לגבי שאלתך.
לגבי המס הדואלי- אני אזרח ישראלי והייתי תושב ישראל שנים רבות. וייתכן ובעוד 15 שנה ארצה לחזור לישראל. אני רוצה להיות בטוח שאני עושה הכל חוקי.
השאלה שלי בהחלט רצינית, יש כל מיני שיקולים במעבר ברילוקיישן. אחד מהשיקולים הוא המס. הוא לא השיקול היחידי.
את זה אני מבין. רק שכנראה אין לך צורך בדואלי. זה עניינים די נפרדים, ואני לא רואה מה התועלת הגדולה בחיפוש מישהו שיסייע לך בשניהם.
כל העסק של ניתוק תושבות, זה לא כל כך מסובך, כל עוד אתה באמת מנתק תושבות.
בתור דוגמא, אתה יכול לקרוא את הPDF הזה, לגבי התנאים להכרה בתור תושב חוזר ותיק במסלול הירוק.
אם אתה גמיש לגבי התאריך של המעבר, אתה יכול אפילו להיות פטור מהגשת דוח שנתי ודוח לניתוק תושבות לענייני מס.

בנוסף, אם אתה באמת פתוח ל"כל האפשרויות", כדאי לך לבצע מחקר עצמאי. קשה להאמין שתמצא רואה חשבון או עורך דין עם ידע מעמיק לגבי המיסוי ב 28 מדינות. בודאי ובודאי, כשזה מגיע לשאלות אחרות כמו מערכת בריאות, עלויות מחייה ועוד מליון דברים. אולי בסוף המחקר העצמאי הרציני שלך, כדאי לך לחפש מישהו כדי לוודא שהבנת נכון.

• אהבתי
Reactions: Dim
תודה דן ולכולם על התשובות.
1. האם מישהו מכיר, פורום/קבוצת פייסבוק לסוחרים , שמיועד לתושבי אירופה?
2. שאלת מס באופן כללי- ברגע שעושים ניתוק תושבות. ועוברים להיות תושב מדינה אחרת.
האם יש חבות מס למדינה הראשונה? האם יש חובה לדווח?
(אני כרגע תושב ישראל ואזרח ישראל וגרמניה, מעולם לא דיווחתי כלום לגרמניה)

נערך לאחרונה ב:
אתר לדירוג והשוואה של המדינות הנחמדות באירופה למשלמי המיסים
https://nomadcapitalist.com/2017/07/26/low-tax-countries-living-europe/

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ג פתיחת חשבון בחו"ל לחירום שוק ההון 8
I פתיחת חשבון השקעות בחו"ל שוק ההון 48
א פתיחת חשבון מסחר / אזרחות אמריקאית שוק ההון 2
סנופקין חוות דעת: פתיחת חשבון ב IB ישראל וחיבור לחשבון האמריקאי שלי ב IB שוק ההון 51
צ פתיחת חשבון ב IB, תעודת סל לטווח ארוך ב IB ועוד. שוק ההון 34
M פתיחת חשבון משותף ומשכנתא נדל"ן 3
H הוזלת עמלות בעת פתיחת חשבון מסחר שוק ההון 9
H פתיחת חשבון נוסף באינטרקטיב והפרדת פעילות שוק ההון 5
edangz שאלה לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 2
א שתי שאלות בסיסיות לקראת פתיחת חשבון בניירות ערך שוק ההון 5
ע גילוי מרצון לזוג אמריקאי + פתיחת חשבון ב ib מיסים 28
N מס' שאלות לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 59
Omer Daniel פתיחת חשבון באקסלנס שוק ההון 5
G פתיחת חשבון בנק בארה"ב ללא נוכחות שם צרכנות פיננסית 5
N פתיחת חשבון מסחר באינטראקטיב בתור תושב אירופה שוק ההון 0
ס השוואת פתיחת חשבון בנק בקפריסין מול אנגליה צרכנות פיננסית 2
ז פתיחת חשבון ב IB - אין אפשרות לבחור ישראל במדינה פוסטים מאיכות נמוכה 7
י רילוקיישן לארה"ב - פתיחת חשבון השקעות שוק ההון 1
ה פתיחת חשבון באינטרקטיב למרות שאקסלנס פתחו בשמי צרכנות פיננסית 0
ShayIL פתיחת חשבון. EUR בWise צרכנות פיננסית 7
מ פתיחת חשבון השקעות בבנק אמריקאי שוק ההון 2
R פתיחת חשבון בIB לאזרח אמריקאי פוסטים מאיכות נמוכה 27
R יתרונות פתיחת חשבון בIB ישירות כמישהו עם אזרחות אמריקאית מיסים 1
G פתיחת חשבון ב-IB כזוג או כיחיד מיסים 5
B פתיחת חשבון ב Wise צרכנות פיננסית 15
M הטבת פתיחת חשבון- מענק או הלוואה צרכנות פיננסית 6
identitybridge פתיחת חשבון בInteractive Brokers - ישראל, אנגליה או אמריקה צרכנות פיננסית 21
N פתיחת חשבון מסחר לטובת קופ"ג IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ס רגולציה (חדשה?) על פתיחת חשבון Schwab צרכנות פיננסית 4
א פתיחת חשבון בנק באוסטריה צרכנות פיננסית 9
H פתיחת חשבון נוסף- ברוקר ארה"ב שוק ההון 7
M פתיחת חשבון בבנק זר צרכנות פיננסית 2
Mongo פתיחת חשבון להשקעות פסיביות שוק ההון 4
C מיסוי דיבידנדים בארה״ב + פתיחת חשבון מסחר בבנק אמריקאי מיסים 43
amidar פתיחת חשבון בנק לוועד הבית - איפה עושים? האם אפשר דיגיטלי? צרכנות פיננסית 20
ס פתיחת חשבון השקעות "סודי" לבן משפחה מקרבה ראשונה שוק ההון 4
B פתיחת חשבון בנק אמריקאי - ללא נוכחות פיזית בארה"ב צרכנות פיננסית 1
ת פתיחת חשבון מסחר בבית השקעות בישראל - שאחד מהנהנים אזרח אמריקאי? שוק ההון 5
מ הלוואה תמורת פתיחת חשבון צרכנות פיננסית 7
P פתיחת חשבון בtd ameritrade למסחר באופציות שוק ההון 1
Y פתיחת חשבון בנק אמריקאי- איפה יש לכם חשבון? צרכנות פיננסית 69
A פתיחת חשבון ב TD AMERITRADE שקצת מסתבכת שוק ההון 0
I אחרי פתיחת חשבון בצ'ייס - האם לבקש סקיורד של BOFA ? צרכנות פיננסית 6
T פתיחת חשבון בנק אמריקאי ע״י קרוב משפחה צרכנות פיננסית 7
E פתיחת חשבון בנק ב-"הבינלאומי" לחברי הייטקזון צרכנות פיננסית 5
XpH פתיחת חשבון מט''ח דולרי צרכנות פיננסית 2
ב פתיחת חשבון בנק אירופאי מישראל שוק ההון 47
ע פתיחת חשבון בבנק ברקליס ללא אזרחות בריטניה מרחוק + פתיחת חשבון בבנק אירופאי כלשהו צרכנות פיננסית 7
oren-roach פתיחת חשבון מסחר עצמאי - מסחרי או פרטי שוק ההון 2
L פתיחת חשבון בנק בארה"ב עבור non resident שוק ההון 8

נושאים דומים

Back
למעלה