• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עורכי דין מה איתם?

kerenX

משתמש רגיל
דירוג
943
בשעה (לא) טובה,
התחלתי לחפש עורך דין.
איך עושים את זה? אילו המלצות יש לכם?
דברים שחשוב לשים לב אליהם, סעיפים מיסתוריים בהסכם שכר הטרחה שמעלים פעמון אדום? סעיפים שכדאי שאבקש להכניס לטובתי?
סימנים טובים?
האינטרנט לא עזרה גדולה בנושא, לטעמי. יש כל כך הרבה...
בנוסף- אני מחפשת עורך דין בתחום דיני המשפחה ככה שגם פסיקות שאפשר להתרשם מהן, אין באמת.
אז?

(ואם כבר, מישהו מכיר את עורך דין [נמחק - yossik] מתל אביב??

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
בעיה. יש קצת דיון קודם:

לגבי הסכם שכ"ט:
- עדיף תשלום בשלבים תוך כדי התקדמות ההליך, ולא הרבה/הכל מראש.
- הייתי אפילו אומר תת-חלוקה של השלב המוקדם כך שחלק מהתשלום יהיה בהתחלה, וחלק רק בדיון הראשון.
- אולי גם, שאם ההליך נגמר בשלבים מוקדמים, סך התשלום לא יהיה המלא. למשל, רק מה ששולם בכל מקרה עד אותו שלב בהליך.

ורעיון לא מבוסס:
אולי בקשי לראות את הסכם השכ"ט (לפחות פורמט סטנדרטי) עוד לפני פגישה, כדי לראות אם המסמך נראה רשלני או מהוקצע.

נערך לאחרונה ב:
עדיף תשלום בשלבים תוך כדי התקדמות ההליך
פגשתי כמה עורכי דין במהלך תהליך החיפוש, אין אחד שהסכים לעבוד בצורה כזאת :(
אולי בקשי לראות את הסכם השכ"ט
גם רעיון שנראה לי טוב עקרונית אבל בפועל- הרבה מעורכי הדין אפילו לא מעוניינים לדבר על התיק יותר מידי לפני פגישת הייעוץ.
חלק קטן הסכים לתת לי הצעת מחיר על פי כתב התביעה ותודה לאל על כך, כי קיבלתי הצעות של גם 120 אלף.

בכל מקרה המצב הוא כזה שבאופן מקרי העורך דין שהכי התרשמתי ממנו הוא גם העורך דין הכי זול (במקרה, נשבעת)
קיבלתי עליו גם מספר המלצות.
מצד שני בעולם שבו כל עורך דין שפגשתי רצה סכום מראש, אחוזים, ותשלום על כל דיון או פגישת גישור עם הצד השני- הוא ביקש רק תשלום סכום בהתחלה (ומה שיפסק כהוצאות עורך דין על ידי השופט)
הוא גם אמר לי שהוא מאמין שבית המשפט יעיף את התביעה מהר- אבל אני חוששת שבמידה שלא- הטיפול שלו יהפוך להיות רשלני.

מה גם, שהוא, כמו עוד מספר עורכי דין אחרים, אמר לי מפורשות שהוא "מרחם" עלי, וזה גם הביא להתחשבות במחיר כי האמת שבאמת נקלעתי למצב לא נעים בעליל ואני מאוד צעירה.

בשעה (לא) טובה,
התחלתי לחפש עורך דין.
איך עושים את זה? אילו המלצות יש לכם?
דברים שחשוב לשים לב אליהם, סעיפים מיסתוריים בהסכם שכר הטרחה שמעלים פעמון אדום? סעיפים שכדאי שאבקש להכניס לטובתי?
סימנים טובים?
האינטרנט לא עזרה גדולה בנושא, לטעמי. יש כל כך הרבה...
בנוסף- אני מחפשת עורך דין בתחום דיני המשפחה ככה שגם פסיקות שאפשר להתרשם מהן, אין באמת.
אז?

(ואם כבר, מישהו מכיר את עורך **** מתל אביב??
לא פירטת על מה מדובר, אז העצות כלליות ואולי חלקן יתאימו.
1. לדעת כמה יעלה לך לפי שלבי ההליך. לא רק סכום מראש לשלבים ראשוניים, אלא עד פסק דין (עדיף כולל ערעור). אם תקבלי הצעה לפי שעות, הערכה לכל שלב.
2. מי מטפל אישית בתיק? מי מופיע? מי נמצא איתך בקשר שוטף?
3. איך הוא מנתח את המצב המשפטי? למה? אם הוא מזכיר חוקים ופסקי דין, בקשי הפניה כדי לקרוא.
4. מה המטרות הריאליות לדעתו. גם אסטרטגית מה גבולות הגזרה לסיום התיק מבחינתך וגם טקטית, מה רוצים להשיג בכל שלב.
5. אם יש שופט בתיק מה הוא יודע עליו.
6. האם הוא מכיר את הצד השני? את עורך דינו?
אישית, אני לא רוצה שמי שנותן לי שירות בשעת מצוקה ירחם עלי. שיהיה אמפטי ומקצועי. רגשות אמורים להשאר מחוץ לקשר נץהזה ומחוץ לאולם המשפט, אבל זה לא פוסל אותו כמובן.
7. הכי חשוב - להיות מעורבת. לבוא לכל ישיבה, לכל פגישה, להיות מעודכנת כל הזמן בכל מסמך ושיחת טלפון, לבקש לראות כל מסמך שמוגש מטעמך לפני הגשה (בעדינות, לא יודע מה בדיוק מקובל), אם יש לך חבר מהתחום לבוא איתו בצמתים חשובים בהליך.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
התחלתי לחפש עורך דין.
איך עושים את זה?
זה יותר מורכב משאלות ההמשך שלך.
ראשית, לכל סקטור משפטי יש התנהלויות שונות - משפחתי, נדל"ן, מסחרי וכו'.
אני באופן אישי עבדתי מול עו"ד מהתחום העסקי ועו"ד מתחום הנדל"ן. בנדל"ן לוקחים כסף לפי אחוזים מהעיסקה, במסחרי לפי שעות או ריטיינר. לא יודעת איך במשפחתי.
שנית, את צריכה להגדיר קודם כל לעצמך מה את מחפשת - הסכם מהיר ברוח טובה או מלחמת חורמה (וכל מה שבין 2 הקצוות). לפי זה תדעי גם איזה עו"ד את מחפשת מבחינת ההתנהלות שלו.
שלישית, כמה מורכבת התביעה שאת רוצה להגיש. ככל שמורכב יותר - יקר יותר. ואם את המתגוננת, גם צריך להבין את המורכבות.
רביעית (ובהתייחס לסעיף השני) - ככל שיהיו יותר דיונים בבתי המשפט, המחיר יהיה יקר יותר.
האינטרנט לא עזרה גדולה בנושא, לטעמי.
אני מצאתי את העו"ד המסחרית המופלאה שלי באינטרנט. ואת עו"ד הנדל"ן שלי הכרתי לפני כן (אישה חכמה ונחמדה, עורכת דין די פח).
אם את מכירה עוד אנשים שהיו במצבך, או עמותות שעוסקות בנושא דומה - אולי הם יכולים לתת לך המלצות.
(ואם כבר, מישהו מכיר את **** מתל אביב??
עדיף שתמחקי את זה. לא שאלה ראויה לפורום ציבורי בעיניי.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

למה עניינים אלו רלוונטיים?
מבחינת השופט- אמרו לי שהוא סופר מאוזן, ראייה משפטית טובה, ואכפתי.
מבחינת הצד השני- מהחוויה האישית שלי, וממה שעורכי דין אחרים אמרו לי גם כן- מדובר באדם לא קל (יש שאמרו גם 'משוגע').
גם כתב התביעה הזוי ומלא בשקרים מובהקים, שאפשר להוכיח בקלות.

למה עניינים אלו רלוונטיים?
מבחינת השופט- אמרו לי שהוא סופר מאוזן, ראייה משפטית טובה, ואכפתי.
מבחינת הצד השני- מהחוויה האישית שלי, וממה שעורכי דין אחרים אמרו לי גם כן- מדובר באדם לא קל (יש שאמרו גם 'משוגע').
גם כתב התביעה הזוי ומלא בשקרים מובהקים, שאפשר להוכיח בקלות.
5. כי עם כל שופט צריך להתנהג אחרת ועורך דין שמבין ומיישם את זה הוא עורך דין טוב יותר.
6. הכל אישי. אם יש קשר טוב זה יעזור לך, אם יש קשר רע את צריכה לדעת. אם יש סיכוי לקשרנעסקי עתידי זו נורת אזהרה וכבר היו דברים מעולם.(לא פירטת. יש תחומים בהם זה סופר רלוונטי ויש כאלו שפחות).

תחום המשפחה זה תחום רחב. אינו דומה עורך דין בתחומי ירושות וצוואות לעורך דין בתחום הגירושין. יש כאלו שמתעסקים וטובים בשניהם. הרוב לא.

את צריכה מישהו עם מומחיות בתחום הרלוונטי לך בדיני משפחה.

לא פירטת על מה מדובר, אז העצות כלליות ואולי חלקן יתאימו.
1. לדעת כמה יעלה לך לפי שלבי ההליך. לא רק סכום מראש לשלבים ראשוניים, אלא עד פסק דין (עדיף כולל ערעור). אם תקבלי הצעה לפי שעות, הערכה לכל שלב.
2. מי מטפל אישית בתיק? מי מופיע? מי נמצא איתך בקשר שוטף?
3. איך הוא מנתח את המצב המשפטי? למה? אם הוא מזכיר חוקים ופסקי דין, בקשי הפניה כדי לקרוא.
4. מה המטרות הריאליות לדעתו. גם אסטרטגית מה גבולות הגזרה לסיום התיק מבחינתך וגם טקטית, מה רוצים להשיג בכל שלב.
אישית, אני לא רוצה שמי שנותן לי שירות בשעת מצוקה ירחם עלי. שיהיה אמפטי ומקצועי. רגשות אמורים להשאר מחוץ לקשר נץהזה ומחוץ לאולם המשפט, אבל זה לא פוסל אותו כמובן.
7. הכי חשוב - להיות מעורבת. לבוא לכל ישיבה, לכל פגישה, להיות מעודכנת כל הזמן בכל מסמך ושיחת טלפון, לבקש לראות כל מסמך שמוגש מטעמך לפני הגשה (בעדינות, לא יודע מה בדיוק מקובל), אם יש לך חבר מהתחום לבוא איתו בצמתים חשובים בהליך.
בתי הדין למשפחה, ובכלל זה עורכי הדין, הן בעיניי מאותן חלקות חשוכות אל אפילו בעולם השירותים המשפטי המודרני.
להנמיך ציפיות ולהיות מוכנה מנטאלית להתנהגות בלתי הולמת של השופט והצד שכנגד.

לגבי בחירת עורך דין - בהיעדר המלצה שניתן לסמוך עליה זה קשה מאוד.
אני מכיר לא מעט עורכי דין מעולים שנפלו כאשר בחרו בעורך דין עבורם או עבור קרוביהם.

על ההמלצות לעיל אוסיף:
2. רצוי שלא יתקיים סעיף בשכר הטרחה ו/או ייפוי הכח המקנה לעורך הדין סמכות להעביר את התיק לכל עו"ד אחר - זה סעיף סטנדרטי ונפוץ.
אין בעיה שיהיה סעיף שיאפשר לעו"ד ממשרדו, אבל לא מעבר.
אני אומר רק "רצוי" כי ספק אם תמצאי מי שיהיה מוכן לזה.
6. אני מסכים, כמובן לא בהכללה כפי שגם כתב המשתמש המצוטט, אבל זה לא מסמן טובות ברמה העקרונית.
7. כן, לבקש ואף לערוך אם צריך את כתבי בית הדין.
ככל שמדובר בבקשות - הרי שלהערכתי לא תצטרכי לבקש לראות שכן עורך הדין שלך יצטרך להחתים אותך על תצהיר שמלווה לבקשה - ובמקרה כזה הוא חייב להציג בפנייך את הבקשה.
לגבי תצהירים - אם אין עו"ד קרוב (כל עו"ד באשר הוא), כדאי לשקול גם את המרחק של עורך הדין ממך.
הסיבה: במשפחה עלול להיות מצב של ריבוי בקשות ותגובות לבקשות המחייבות תצהיר שלך - ואם עורך הדין גר רחוק זה בעיה.
כמו כן, קיימת מערכת נט המשפט - לבקש ממערכת בתי המשפט גישה לכלל התיקים שלך (זה נעשה באמצעות הזדהות ממשלתית) - שם תוכלי לעקוב אחר כל הנעשה בתיק שייפתח וכן בכל תיק אחר שיש לך זכות גישה אליו.

וכמובן דברים כלליים הקשורים בכל בעלי המקצוע:
האם הוא סבלני לגבי שאלותייך? האם הוא עונה לחששותייך או שאלותייך על מנת לצאת ידי חובה?
האם הוא עונה לך בצורה לקונית או ש"יהיה בסדר תסמכי עליי"?

אני מבין שיש קושי בשל דוחק הזמנים, וכאן אין המלצה אלא לנסות לאזן בין לחץ הזמנים והצורך שלא לפעול מתוך הלחץ הזה אל תוך ידי עו"ד לא מקצועי.
כפי שהתרשמת, לא חסר כאלו - במיוחד בתחומי משפחה, עבודה והוצל"פ.

רצוי שלא יתקיים סעיף בשכר הטרחה ו/או ייפוי הכח המקנה לעורך הדין סמכות להעביר את התיק לכל עו"ד אחר

מעולם לא קיבלתי הצעה עם סעיף שכזה, אבל אולי הייתי במשרדים קטנים מידי. הייתה להעברה בתוך המשרד אבל זה סביר יחסית בעיניי. אם כי גם לא רצוי. האם צריך סעיף שאומר זה מוסכם *שלא* עושים דבר שכזה?
כן, לבקש ואף לערוך אם צריך את כתבי בית הדין

כמה זה מקובל לבקש? עורך דין שהתנהלתי איתו בעבר שלח לי הכל כולל הכל בוואטסאפ. החלטות, מכתבים מהצד השני, מסמכים וכו'. חשבתי שזה הסטנדרט?

כבר שם.
אני חד משמעית מהלקוחות שמסתכלים על הפרטים הקטנים ומעורבים בתיק. באופי שלי אני לא בן אדם של שגר ושכח

התנהלות לא הולמת של הצד שכנגד אני חווה חודשים, וכבר לא מופתעת למען האמת. מה אפשר לצפות מהשופט?

מעולם לא קיבלתי הצעה עם סעיף שכזה, אבל אולי הייתי במשרדים קטנים מידי. הייתה להעברה בתוך המשרד אבל זה סביר יחסית בעיניי. אם כי גם לא רצוי.
צריך להבין שמעבר לכך שעו"ד חייב מקצועית "לבטח" את עצמו כך שאם ייקרה לו משהו, יהיה מי שיטפל בתיק - יש גם צורך שלך בדבר.
אפשר אולי לכתוב בהסכם שכ"ט שהוא זה שיטפל בתיק בהיעדר נסיבות חריגות, אבל לא ידוע לי איך עו"ד יגיב לזה.
לגבי זה שלא קיבלת הצעה כזו - הסיבה כנראה נובעת מכך שהסעיף נמצא בייפוי הכח, דבר שלא נוהגים לשלוח.
בכל אופן זה לשון הסעיף הסטנדרטית:
"להעביר ייפוי כח זה על כל הסמכויות שבו או חלק מהן לעו"ד אחר עם זכות העברה לאחרים, לפטרם ולמנות אחרים במקומם ולנהל את עניני הנ"ל לפי ראות עיניו ובכלל לעשות את כל הצעדים שימצא לנכון ומועיל בקשר עם המשפט או עם עניני הנ"ל מאשר את מעשיו או מעשי ממלאי המקום בתוקף יפוי כח זה מראש".
בהקשר זה אני מפנה לגילוי דעת ועדת האתיקה של עורכי הדין.
האתיקה מחייבת, אך בפרקטיקה קשה להסתמך על זה מאחר שעורך הדין יודע שתעדיפי שלא לפתוח מולו חזית שעה שהוא מייצג אותך, ודאי לא בענייני משפחה.
באופן אישי לא הייתי מתעסק יותר מדי עם הסעיף הזה כי איני בקיא בדיוק בגבולות הגזרה המקובלות של סעיף ייפוי הכח הזה ומאחר שאם איני סומך על עורך הדין הרי שישנם כל כך הרבה דברים שהוא יעשה לי לפני שימוש באופציה הזאת.
עם זאת, תמיד כדאי לזכור שיש כתובת לפניות והיא ועדת האתיקה ובכלל, את לשכת עורכי הדין - שוב, זה ברמת הידיעה לעת מצוא ואלו אינם גופים שבפרקטיקה אפשר לבנות עליהם.

כמה זה מקובל לבקש? עורך דין שהתנהלתי איתו בעבר שלח לי הכל כולל הכל בוואטסאפ. החלטות, מכתבים מהצד השני, מסמכים וכו'. חשבתי שזה הסטנדרט?
יש ויש.
היום זה הסטנדרט אפילו אצל עורכי הדין המרושלים למיטב ידיעתי.
לצערי, איני מכיר את הלך הרוח בתחומים כמו משפחה כך שאיני יודע בוודאות לומר.
ואם לא - בקשי זאת בנימוס אך באסרטיביות.
כמו כן, לגבי דברים שהוגשו יש גם את מערכת נט המשפט ורצוי לאמת את הדברים דרך הגישה לתיק שלך ואני מבין שאת כבר בעניינים מבחינה זו.
וכאמור, לגבי בקשות ותגובות הרי שאלו בד"כ מגובות בתצהיר ואז, כאשר תגיע השעה לחתום על התצהיר כמובן תבקשי לראות את הבקשה/תגובה טרם ההגשה. (זו גם דרך עדינה/עקיפה יותר לבקש לראות מהותית את המסמך)

מה אפשר לצפות מהשופט?
לצערי, הכל.
קשה לי להיות קונקרטי כי זה תחום שאיני מצוי בו וגם לא מכיר את נושא ההליך הספציפי.
בגדול, החל מהתבטאויות לא נאותות ומזג שיפוטי שנוי במחלוקת ועד ניגוד עניינים, שיחות מסדרון שכונתיות עם הצדדים או עם צד אחד בלבד של התיק, שיקול דעת שמעלה ספקות, אי קריאת המסמכים של הצדדים שבתיק ("כתבי בי-דין") וסגירת דברים בסגנון "שוק" במהלך הדיון עצמו, חוסר מקצועיות והעתקת החלטות ופסקי דין אחרים, כתיבת החלטות ואף פסקי דין טרם הסתיים ההליך, הסתמכות על חוות דעת מבלי לאפשר לצדדים לאתגר אותן כראוי, מתן זכות שימוע מצומצמת לצדדים.
ועל פרשת נוה-כרייף אני מניח ששמעת, אם כי זהו מקרה קיצוני ביותר.
הדברים לא נאמרים חלילה כדי להפחיד, אלא כדי להפחית ציפיות.
כמובן יכול להיות שעורך הדין יהיה מקצועי והשופט יהיה מסור ורציני.

גם רעיון שנראה לי טוב עקרונית אבל בפועל- הרבה מעורכי הדין אפילו לא מעוניינים לדבר על התיק יותר מידי לפני פגישת הייעוץ.
לא התכוונתי להסכם שכ"ט מספרי, אלא רק לנוסח הבסיס הסטנדרטי של העו"ד, ריק ממספרים. אולי להגיד שאת רוצה לראות את רוח הדברים.

@Myrath
אני לא נלהב ממערכת המשפט והפועלים בה, ונראה לי שאני כבר יודע שגם אתה לא, אבל לא ציפיתי לרושם עד כדי כך גרוע לגבי שופטים בכללי.

עם זאת, תמיד כדאי לזכור שיש כתובת לפניות והיא ועדת האתיקה ובכלל, את לשכת עורכי הדין - שוב, זה ברמת הידיעה לעת מצוא ואלו אינם גופים שבפרקטיקה אפשר לבנות עליהם.
יש סיכוי שזה יעזור, או שזה מועדון חברים ואם הנילון הוא אחד מהחבר'ה לא יעשו כלום?

נערך לאחרונה ב:
אבל לא ציפיתי לרושם עד כדי כך גרוע לגבי שופטים בכללי.
גם אני הופתעתי, שני קרובי משפחה שלי הם שופטים וקשה לי להאמין שהם קשובים ל"שיחות מסדרון" וכיוצ"ב.
מצד שני, השבח למפלצת הספגטי - מעולם לא התדיינתי בבית משפט.

גם אני הופתעתי, שני קרובי משפחה שלי הם שופטים וקשה לי להאמין שהם קשובים ל"שיחות מסדרון" וכיוצ"ב.
מצד שני, השבח למפלצת הספגטי - מעולם לא התדיינתי בבית משפט.
המערכות שליד המערכת הכללית - משפחה, עבודה, ודאי רבנית, פועלות מעט אחרת.
במערכת הכללית שופטים כבר הלכו הביתה על קבלת מידע בקשר לתיק מחוץ לאולם, אולם ודאי יש בה עוד אתי כרייף. זה בלתי נמנע במערכת גדולה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
1337justme 'ניגוד אינטרסים' בפינוי בינוי עם עורכי דין נדל"ן 24
amit עורכי דין בקהל, האם ניתן ל... אוף טופיק 2
the_newbie עורך דין הגירה לאמריקה אוף טופיק 2
M האם יש טעם לקחת עורך דין ברכישת דירה מקבלן נדל"ן 18
מ פינוי בינוי - לקיחת עורך דין נוסף נדל"ן 5
N תביעה קטנה נגד מס הכנסה - המלצות לעורך דין מיסים 5
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
doc29 בחירת עורך דין מייצג פינוי בינוי נדל"ן 7
שם משתמש בעייתי איך שוכרים דירה? האם חייבים עורך דין? צרכנות פיננסית 16
D שאלה בנושא התקדמות בהליך קניית דירה , מהם השלבים הנדרשים? שלב העורכי דין, המו"מ , התשלום נדל"ן 6
A העברה ללא תמורה - מקרקעין - העברה במתנה. עלויות עורך דין? נדל"ן 6
שם משתמש בעייתי מה דין כספים מהשקעה דרך בנק זר? מיסים 9
ע ביטוח לאומי טופס 627 גרסא של עורך דין מיסים 0
F יש עתיד היום לעורכי דין ? אוף טופיק 59
ל דין קופת גמל הונית שוק ההון 4
S עריכת דין התפתחות אישית 17
S מחפש המלצה על עורך דין שמתמחה ברשלנות רפואית אוף טופיק 3
ט התייעצות בקשר לעורך דין שנעלם אוף טופיק 20
ד לימודי משפטים כדי להיות עורך דין אוף טופיק 76
ס המלצה על עורך דין נדל"ן 0
amit האם אפשרי לבטל דוח תנועה בבית דין ללא שימוש בעורך דין? אוף טופיק 41
E עורך דין לתיק בהוצל"פ אוף טופיק 0