• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עריכת דין

Sarda

משתמש סולידי
דירוג
6
משיטוט בפורום ראיתי שרוב עורכי הדין פה לא ממליצים על המקצוע, וגם אני מכיר מעבר של הרבה עורכי דין להייטק - לא בדיוק הבנתי למה.

אם לומדים במוסד מכובד (העברית/ת"א), מוציאים ציונים טובים אפשר לקבל התמחות טובה במשרד גדול. כן אני מניח שהשנים הראשונות יהיו קשות, ולא תמורת שכר מתגמל, אבל אחרי 5-7 שנים מגיעים לשכר יפה.
בכל מקצוע שהוא לא עבודה בהייטק תמיד השנים הראשונות קשות.

יש הרבה אופציות להתפתח, בין אם להפוך לעצמאים ובין אם להפוך לשותף במשרד שאתה עובד בו בגיל מאוחר.

בניגוד להייטק אתה רק משתבח עם השנים, ויכול לעבוד עד גילאים מאוחרים. עורכי דין זה משהו שתמיד יצטרכו כי לא נראה שתגיע טכנולוגיה שתחליף אותם בפרק זמן הקרוב.

אשמח לשמוע מה יש לעורכי הדין בפורום, ולאנשים שקרובים לעורכי דין מה הם חושבים.

@Sarda

מסכים, זוגתי בוגרת העברית במשפטים ובסך הכל שבעת רצון מהבחירה.
היא וכמעט כל חבריה לספסל הלימודים מרוויחים משכורות נאות כ-3 שנים מסיום התואר.

@Sarda

מסכים, זוגתי בוגרת העברית במשפטים ובסך הכל שבעת רצון מהבחירה.
היא וכמעט כל חבריה לספסל הלימודים מרוויחים משכורות נאות כ-3 שנים מסיום התואר.
מה זה משכורת נאה עבור עורך דין עם 3 שנים ניסיון? (שואלת מסקרנות, אני כמעט ולא מכירה עורכי דין או את רמות השכר שלהם ומשכורת נאה זאת הגדרה מעורפלת מאוד)

אני מסכים, אפשר מאוד בקלות להקים משרד לבד או עם כמה שותפים (עלות הקמה 0 לעומת כימאי לדוגמא שלא יכול להקים מעבדה עצמאית),
ומכאן יכולת ההשתכרות תלויה רק בעצמך. כמה שנים ראשונות יש שכר נמוך וטחינה של שעות, אבל זה עובר.
גם רופאים צריך לטחון 30+ שעות במשמרת בשביל קצת מעל שכר מינימום בהתחלה, אבל אף אחד לא מסיק מכך שרפואה זה מקצוע לא מתגמל.
(לא עורך דין)

מה זה משכורת נאה עבור עורך דין עם 3 שנים ניסיון?

אולי קצת הגזמתי בנאה.
לאחר ההתמחות, עורך דין מהאוניברסיטאות הללו צפוי להשתכר כ-12.5 במשרד קטן וכ-15 במשרד גדול כמו מיתר.
כשנתיים לאחר מכן, המשכורת במשרד קטן צפויה לעלות לכ-14-15 ובמשרד גדול ל-17.

נערך לאחרונה ב:
מסכימה
מקצוע טוב למי שאוהב אותו
נדמה לי שרוב העוסקים במקצוע לא אוהבים אותו יותר מדי
אם משקיעים מאד בלימודים ובעבודה ומגיעים למשרד נחשב אפשר להתקדם מצוין
מגוון אפשרויות עבודה - תחומי המשפט השונים, עם או בלי בית משפט, שכיר עצמאי או פרקליטות שלכל אחד מהם יתרונות וחסרונות..
אפשרות להסבה מקצועית - השכלה שתשמש אותך בכל תחום
ובעיקר, מהמקצועות באוניברסיטה שיוצאים מהם עם מקצוע

היי,
אני עורך דין ועובד באחד מהמשרדים הגדולים והנחשבים בשוק,
ואני יכול לגמרי להבין למה עורכי דין לא ממליצים על המקצוע, כי גם אני לא ממליץ עליו.

השכר לא רלוונטי במקרה הזה, כי כמו שאמרת נכון - תלמד במוסד נחשב ותמצא התמחות במשרדים הנחשבים, ותקבל שכר סבבה.
במשרדים האלו, כמתמחה אתה מקבל בסביבות ה-9000 ש"ח (ברוטו), וכעורך דין אתה יכול להגיע כבר בתחילת דרכך לסביבות ה-11,000 ומעלה, וזה לגמרי הולך ועולה עם השנים, שלא לדבר על מענקי ההישארות שהמשרדים משלמים כדי שתישאר לעבוד אצלהם.
כן חשוב לזכור ששעות העבודה הן 10 שעות ביום, ויש ימים שאפילו יותר, והכל מול מחשב.. לא פשוט.

אבל, וזה אבל מאוד גדול..
וזו גם הסיבה שאני לא ממליץ על המקצוע..
צריך ממש ממש ממש ממש ממש לאהוב את זה.

זה שבתואר במשפטים היה לך מעניין ונחמד, זה לא אומר כלום.
אני מתעסק במיסים וחברות, ואלו תחומים שאני מאוד אוהב ומתחבר אליהם, התיקים שלי הם תיקים מעניינים.
אבל העבודה עצמה? זה כל היום לקרוא ולחפש מידע ולבצע מחקר משפטי ועוד מחקר משפטי ועוד בדיקה משפטית ולקרוא עוד פסק דין ועוד פסק דין..ואזזזזזזז אתה מתחיל לכתוב ולכתוב ולכתוב ולכתוב.. והכל בשפה משפטית מאולצת כמקובל בענף.. אז כמה שזה לא יעניין אותך, זה מתיש !!

דבר נוסף ששוחק אותך 'מנטאלית':
קשה להבין מתי 'מספיק'. כלומר מצאת חומרים טובים לתיק, האם אתה ממשיך לחפש עוד חומרים שאולי יהיו טובים יותר או שאתה סוגר את התיק ככה?
ואז אתה במין איזשהו 'לופ' וקונפליקט בינך לבין עצמך לבין טובת הלקוח..

בנוסף, אני רוצה לתקן כמה תגובות שנאמרו לעיל בנוגע לשעות העבודה (מזכיר, אנו מדברים על המשרדים הגדולים).
החשיבה הרווחת היא שככל שאתה ממוקם נמוך יותר בשרשרת המזון במשרד, כך אתה 'טוחן' יותר שעות.
אז זהו, שזה לא מאוד נכון..
זה די אינדיבידואלי, אבל בפועל ככל שאתה בכיר יותר, כך אתה טוחן יותר.
לשותפים אין אפילו זמן לעצמם, הם כל היום בשיחות.. ואם אתה ראש מחלקה אז בכלל אין עם מי לדבר..
במילים אחרות, אין לאן לשאוף.

נערך לאחרונה ב:
ואזזזזזזז אתה מתחיל לכתוב ולכתוב ולכתוב ולכתוב.. והכל בשפה משפטית מאולצת כמקובל בענף
:>
אתה לא מוצא את עצמך אחר-כך מדבר בשפה הזאת עם אשתך והחברים?

:>
אתה לא מוצא את עצמך אחר-כך מדבר בשפה הזאת עם אשתך והחברים?

חחחחחחחחחח בדיבור לא, אבל בווטסאפ חופשי נפלט לי :>
עזבו, למה הלכנו רחוק.. תראו איך פתחתי את התגובה ההיא, ב-'היי,' מרוב שכל היום אתה עובד עם מיילים זה כבר נכתב בלי לשים לב חחחח

עורכי דין זה משהו שתמיד יצטרכו כי לא נראה שתגיע טכנולוגיה שתחליף אותם בפרק זמן הקרוב.

התכוונת שעורכי דין טובים זה משהו שתמיד יצטרכו. נראה לי שחלק לא קטן מעורכי הדין לא ממש נדרשים גם היום....
דבר נוסף ששוחק אותך 'מנטאלית':
קשה להבין מתי 'מספיק'. כלומר מצאת חומרים טובים לתיק, האם אתה ממשיך לחפש עוד חומרים שאולי יהיו טובים יותר או שאתה סוגר את התיק ככה?

.

זה לא משהו שעובר עם הניסיון?
באותו אופן אני מניח שיש הרבה תוכנות שאפשר לכתוב את הקוד שלהן בצורה יותר יעילה אבל בסוף צריך לשחרר משהו שעובד ללקוח. והיי, אם זה עובד זה עובד, למה לתקן את זה.

בנוסף, אני רוצה לתקן כמה תגובות שנאמרו לעיל בנוגע לשעות העבודה (מזכיר, אנו מדברים על המשרדים הגדולים).
החשיבה הרווחת היא שככל שאתה ממוקם נמוך יותר בשרשרת המזון במשרד, כך אתה 'טוחן' יותר שעות.
אז זהו, שזה לא מאוד נכון..
לשותפים אין אפילו זמן לעצמם, הם כל היום בשיחות.. ואם אתה ראש מחלקה אז בכלל אין עם מי לדבר..
במילים אחרות, אין לאן לשאוף.

יכול להיות שחלק מהבכירים האלו מחפשים לברוח מהמשפחה ואוהבים להיות עסוקים עד כלות?
אם כן אפשר להוסיף לרשימת הדברים שאני כנראה אף פעם לא אבין.

זה לא משהו שעובר עם הניסיון?
באותו אופן אני מניח שיש הרבה תוכנות שאפשר לכתוב את הקוד שלהן בצורה יותר יעילה אבל בסוף צריך לשחרר משהו שעובד ללקוח. והיי, אם זה עובד זה עובד, למה לתקן את זה.
ההשוואה לתוכנות היא לא נכונה לדעתי, כיוון שהתוכנה בסופו של דבר 'עושה את העבודה' גם אם היא פחות יעילה.

במקרה הזה, אתה מגיע עם הטענות שלך לבית המשפט / רשויות המדינה / הלקוח מסתמך על חוות הדעת שלך..
אם אתה טוב, אבל הצד השני היה טוב יותר - הפסדת.
אם אתה טוב, אבל לא מספיק טוב - גם הפסדת.
והכי מטריד, אם אתה טוב ואפילו טוב מאוד, אבל יש פסקי דין עדכניים יותר או רלוונטיים יותר שלא השתמשת בהם ואתה לא מודע לקיומם - יש מצב שישתמשו בזה נגדך, וזה הכי גרוע.. כי עלול לחשוף אותך לתביעות בגין רשלנות מקצועית.

אז כמובן שאתה תמיד תחפש את ההכי טוב, אבל הקונפליקט הוא שונה - הלקוח משלם לך לפי שעות עבודה..
כך, אני יכול גם לשבת על תיק שנה וכל פעם למצוא משהו טוב יותר וטוב יותר.., אז צריך לדעת לעשות את האיזון הלא פשוט הזה.

יכול להיות שחלק מהבכירים האלו מחפשים לברוח מהמשפחה ואוהבים להיות עסוקים עד כלות?
אם כן אפשר להוסיף לרשימת הדברים שאני כנראה אף פעם לא אבין.

בטוח יש כאלו, אבל זה לא בהכרח המצב.
מתחבר בדיוק למה שכתבתי לעיל, זה השם שלהם בסופו של דבר ויש הבדל מהותי מאוד אם הם ישבו על תיק שעה-שעתיים או יום-יומיים.
מעבר לזה, יש להם (במשרדים הגדולים כמובן, לא עבדתי מעולם במשרד קטן כדי להעיד שם) המוןןןןןןןן תיקים, והעבודה פשוט לא נגמרת.
תחשוב אם אתה ראש מחלקה, אתה צריך לג'נגל בין כל התיקים של כל המחלקה, אין תיק שחומק מידך, זה לא פשוט.

ההשוואה לתוכנות היא לא נכונה לדעתי, כיוון שהתוכנה בסופו של דבר 'עושה את העבודה' גם אם היא פחות יעילה.

במקרה הזה, אתה מגיע עם הטענות שלך לבית המשפט / רשויות המדינה / הלקוח מסתמך על חוות הדעת שלך..
והכי מטריד, אם אתה טוב ואפילו טוב מאוד, אבל יש פסקי דין עדכניים יותר או רלוונטיים יותר שלא השתמשת בהם ואתה לא מודע לקיומם - יש מצב שישתמשו בזה נגדך, וזה הכי גרוע.. כי עלול לחשוף אותך לתביעות בגין רשלנות מקצועית.

אז כמובן שאתה תמיד תחפש את ההכי טוב, אבל הקונפליקט הוא שונה - הלקוח משלם לך לפי שעות עבודה..
כך, אני יכול גם לשבת על תיק שנה וכל פעם למצוא משהו טוב יותר וטוב יותר.., אז צריך לדעת לעשות את האיזון הלא פשוט הזה.

מתחבר בדיוק למה שכתבתי לעיל, זה השם שלהם בסופו של דבר ויש הבדל מהותי מאוד אם הם ישבו על תיק שעה-שעתיים או יום-יומיים.
מעבר לזה, יש להם (במשרדים הגדולים כמובן, לא עבדתי מעולם במשרד קטן כדי להעיד שם) המוןןןןןןןן תיקים, והעבודה פשוט לא נגמרת.
תחשוב אם אתה ראש מחלקה, אתה צריך לג'נגל בין כל התיקים של כל המחלקה, אין תיק שחומק מידך, זה לא פשוט.

אני אגיד שבהקשר של תוכנה/הייטק לפעמים הלקוח הוא חברה גדולה שעושה סוג של מכרז. כך שיוצא שאתה עובד על פרוייקט שהמפרט שלו לא לגמרי ברור ובסוף משווים אותך למתחרים במבחנים שלא בהכרח ידעת עליהם מראש את כל הפרטים. והכי גרוע זה שאומרים לך את הביצועים שלך ואת הביצועים שלך ביחס למתחרים שלך אבל לא אומרים לך את הביצועים של המתחרים שלך.
סתם אנקדוטה. זה כנראה לא ככה בגוגל.

בכל עבודה יש חסרונות, והחסרון הזה לא נשמע לי כל כך מעיק

משיטוט בפורום ראיתי שרוב עורכי הדין פה לא ממליצים על המקצוע
אני לא חושב שזה נכון, ולזכרוני יש בערך 6 עורכי דין בפורום - @גרהם @Myrath @YPV @7imor @חסכונית (ג"נ - אחד מהם).
אני מכיר מעבר של הרבה עורכי דין להייטק - לא בדיוק הבנתי למה.
זה אכן המצב, ומשרדי עורכי דין כיום ערים מאוד לתופעה הנרחבת הזאת. הסיבה לכך די פשוטה - בהייטק מיצוי יכולת ההשתכרות מגיע בשלב מוקדם יותר, עם שעות קצרות יותר ממה שמצופה מעו"ד בתחילת דרכו. לכן יש נשירה משמעותית ממשרדים לטובת חברות הייטק בקרב עו"ד עם ותק של 1-3 שנים.
בניגוד להייטק אתה רק משתבח עם השנים, ויכול לעבוד עד גילאים מאוחרים. עורכי דין זה משהו שתמיד יצטרכו כי לא נראה שתגיע טכנולוגיה שתחליף אותם בפרק זמן הקרוב.
מסכים בעיקרון - אם כי תלוי בתחום. עורכי דין שעוסקים בתחום החוזים חשופים יותר להחלפה בידי טכנולוגיות ליגל-טק עדכניות.
זה שבתואר במשפטים היה לך מעניין ונחמד, זה לא אומר כלום.
מסכים - אבל כך זה כנראה ברוב התחומים. הלימודים הם לא הפרקטיקה.
יכול לשתף אותך מנסיוני שהניסיון עושה את שלו ולומדים מתי משהו מספיק טוב. כמו שאמרת, בשלב מסוים אין מספיק זמן לצלול לעומקו של תיק באופן אינסופי, ולומדים לקבוע מתי משהו יהיה מספיק לצרכים של הלקוח שלך.
כן חשוב לזכור ששעות העבודה הן 10 שעות ביום, ויש ימים שאפילו יותר, והכל מול מחשב.. לא פשוט.
אכן. מתאים לאנשים מסוימים.
יש בזה משהו, אבל זה בסופו של דבר מאוד תלוי בן אדם. יש אנשים שהולכים ועובדים יותר עם הזמן, ויש שמוצאים איך לצמצם לעצמם את הזמן במשרד. כנראה כמו בכל תחום.

סה"כ, מדובר במקצוע שאם תהיה טוב בו, פוטנציאל ההשתכרות הוא לא רע, ויכולת שימור כוח העבודה לטווח ארוך היא משמעותית. כמו כל דבר, צריך להיות עם עניין לתחום בו תעסוק. אני כן מסכים ששעות העבודה לא קצרות ביחס למקצועות אחרים.

נערך לאחרונה ב:
במשרדים הגדולים מתחילים משכר של 12-13 ברוטו בתמורה ל-10-13 שעות עבודה. תעשה אתה את החישוב של השכר פר שעה... בנוסף, תצטרך להיות זמין גם מעבר לשעות העבודה הרשמיות. העבודה שוחקת כי יש אינסוף תיקים וככל שאתה מתקדם - שעות העבודה נשארות ואף עולות. המקצוע רחוק שנות אור מהסדרה suits. לדעתי, רמת השחיקה והלחץ במקצוע לא שווה את התגמול. רוב העבודה היא מול מחשב ועוסקת במחקר משפטי ומעבר על סעיפי חוק ופסקי דין ארוכים כאורך הגלות.

א
יכול לשתף אותך מנסיוני שהניסיון עושה את שלו ולומדים מתי משהו מספיק טוב. כמו שאמרת, בשלב מסוים אין מספיק זמן לצלול לעומקו של תיק באופן אינסופי, ולומדים לקבוע מתי משהו יהיה מספיק לצרכים של הלקוח שלך.

אני מקווה מאוד שאתה צודק, וההיגיון שלי אומר שזה לגמרי ככה במשרדים הקטנים יותר המנהלים תיקים קטנים יותר.
אני עובד במשרד גדול, ובמשרד גדול (לפחות במשרד שאני עובד בו וממה שאני שומע מחבריי לספסל הלימודים שעובדים במשרדים הגדולים האחרים) אין תיקים קטנים.

ואני עוד במחלקת מיסים, כך שאין בכלל 'בית משפט שלום' בלקסיקון.. זה מחוזי ומעלה בלבד.
מכאן, שכל התיקים הם תיקי ענק - והגישה במשרד גם של השותפים המנוסים ביותר זה לרדת לעומק הדברים בצורה מטורפת בתיקים כאלו, בגלל הרגישות.

גילוי נאות, יש לי רק שנתיים ניסיון בתחום.
אבל בהסתכלות ובשיחות עם השותף שאני כפוף אליו - נראה כי הוא נמצא באותו הקונפליקט שתיארתי לעיל.

התיקים ה-'קטנים' כמו שאנחנו מגדירים אותם במחלקה אלו תיקי חוות דעת כלליים.
כלומר, לא תיקי חוות הדעת עם סוגיה מורכבת, אלא לדוגמה חוות דעת על הדין הכללי ביישום סעיף מסויים וכן הלאה, כי אז יש לך קובץ שמור וכתוב ורק צריך לעדכן אותו - אבל חוץ מתיקים כאלו......תיקי ענק.

במשרדים הגדולים מתחילים משכר של 12-13 ברוטו בתמורה ל-10-13 שעות עבודה. תעשה אתה את החישוב של השכר פר שעה... בנוסף, תצטרך להיות זמין גם מעבר לשעות העבודה הרשמיות. העבודה שוחקת כי יש אינסוף תיקים וככל שאתה מתקדם - שעות העבודה נשארות ואף עולות. המקצוע רחוק שנות אור מהסדרה suits. לדעתי, רמת השחיקה והלחץ במקצוע לא שווה את התגמול. רוב העבודה היא מול מחשב ועוסקת במחקר משפטי ומעבר על סעיפי חוק ופסקי דין ארוכים כאורך הגלות.

מזדהה עם כל מילה ומילה.

יש הרבה אופציות להתפתח, בין אם להפוך לעצמאים ובין אם להפוך לשותף במשרד שאתה עובד בו בגיל מאוחר.
בשני המקרים, הקושי יהיה להביא ולשמר לקוחות. זה נכון יהיה לעצמאי, עם "לקוחות קטנים". וזה נכון לשותף במשרד גדול, עם "לקוחות גדולים". כל הלקוחות עושים שופינג בין משרדי עורכי דין ואז אתה נמצא במאבק מתמיד על שימור לקוחות והבלגה על קריזות וקפריזות שלהם. וגם על ניסיון מתמיד לשלם כמה שפחות שכ"ט.

יש בעיה עקרונית בייצוג משפטי שלעדתי לא קיימת במקצועות אחרים. אתה יכול להיות עילוי משפטי ולהביא טיעונים מקוריים ומרתקים ולהשקיע עשרות ומאות שעות בתיק של הלקוח (גם מעבר למה שהוא התחייב לשלם עליו), אבל ברגע שהשופט/בורר/פקיד שומה וכו', לא מקבלים את הטענות שלך, מבחינת הלקוח אין משמעות למאמץ שלך ולא מעניינים אותו ההסברים. הוא הפסיד כסף פעמיים. גם בתיק וגם שילם לך שכר טרחה. וזה מה שמעניין אותו. לא המקוריות המשפטית שלך. וככל שיותר הרשמת אותו, ככה הוא יתאכזב יותר וירגיש מרומה.

אז כן. איתור ובייביסיטר ללקוחות זה שם המשחק.

בניגוד להייטק אתה רק משתבח עם השנים, ויכול לעבוד עד גילאים מאוחרים.
כשכיר, ולא משנה כמה אתה טוב, הערך שאתה מביא הוא מוגבל לשעות שאתה מחייב. הבדל בין משפטן מעולה לבין משפטן טוב, הוא קטן ממה שנדמה. כך גם הבדל בין עבודה משפטית מעולה לבין עבודה טובה או אפילו בינונית פלוס. הלקוחות לא מבדילים וגם לרוב אין לזה השפעה אמיתית על התיק. כי ברוב התיקים הטיעונים של הצדדים הם די צפויים וסטנדרטיים. אז כן, בסוף אתה עובד ב"פס ייצור" משפטי וכמו כל פועל בפס ייצור, לא כזה מסובך להחליף אותך. הדרך היחידה להתקדם, ולהתקבל להיות שותף (שותף הון ולא שותף שכר שזה בגדול רק תואר יותר מרשמי) זה....להביא לקוחות, ואז לנהל עו"ד שכירים שיטפלו בלקוחות האלה.

אם לומדים במוסד מכובד (העברית/ת"א), מוציאים ציונים טובים אפשר לקבל התמחות טובה במשרד גדול. כן אני מניח שהשנים הראשונות יהיו קשות, ולא תמורת שכר מתגמל, אבל אחרי 5-7 שנים מגיעים לשכר יפה.

כבוגר אחד המוסדות שציינת, עם ותק של 10+ שנים, אני וכנראה רוב בני המחזור שלי לא עובדים כעו"ד. חלק לא קטן מלכתחילה למד משפטים ועוד משהו. אחרים עם הזמן עברו למגוון עיסוקים אחרים. ניהול עסקי, יעוץ עסקי, קרנות הון סיכון. הרבה באקדמיה, בעיקר בחו"ל. בסופו של דבר מי שמתקבל לאחד המוסדות האלה ובעל יכולות אינטלקטואליות גבוהות, יכול לעסוק במגוון עיסוקים שהם פחות רוויים, פחות שוחקים ולרוב יותר מעניינים ומתגמלים. ואז השכלה והניסיון המשפטי מהווים יתרון משמעותי לקריירה באותם תחומים אחרים.

נערך לאחרונה ב:
בכל מקצוע, לטובים יש פרנסה. הבעיה בעריכת דין היא שאתה צריך הרבה כשרון, הרבה מזל והרבה עבודה קשה לקבל תוצאה כלכלית שכל מי שמסוגל לסיים תואר במדמ"ח יזכה לו בוודאות, בעוד שמראש יש לך המון המון אי וודאות והתחרות במשרדים הגדולים אכזרית (בהנחה שבכלל מישהו יתן לך להתמחות שם, גם זה ממש לא פשוט היום להשיג).

מה שכן, אם יש נושא ספציפי שמרתק אותך (נניח מיסים) תראיין שלושה או ארבעה עו"ד בתחום להבין יותר. דווקא בתחומי נישה הסיכון אולי גבוה אבל אם תצליח להתברג למחלקה המשפטית של מס הכנסה/מע"מ או פרקליטות מיסוי וכלכלה, אחרי עשור שנים שבהם יהיה לך זמן לבנות משפחה וקשרים היכולת לצאת ישירות לשותפות במשרד גדול קיימת כי אולי לקוחות לא תביא, אבל תביא ידע וקשרים מול הרשויות (שזאת הסיבה השניה מדוע אנשים הופכים לשותפי הון).

בשורה התחתונה, יותר ממכר אחד שלי עשה הסבה ממשפטים להייטק, וכולם מצטערים על 5 השנים (פלוס-מינוס) ש"שרפו" בלימודי המשפטים [אני "זקן" יותר ובתקופתי אי אפשר היה כל כך לשלב עם חוגים אחרים את התואר]. אם יש לך יכולת כלשהי לעבוד בהייטק, עדיף. זה אולי משמים כמו מחקר משפטי בשתיים בבוקר, אבל התגמול משמעותית גבוה יותר ואתה לא באמת רוצה להיות עו"ד שתמידית במשרד/זמין - אלה לא חיים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה עריכת פוסט אוף טופיק 4
מ מה חשוב לדעת לפני עריכת צוואה צרכנות פיננסית 68
גל מ עמלת עריכת מסמכים הלוואה לצורך השקעה נדל"ן 7
the_newbie עורך דין הגירה לאמריקה אוף טופיק 2
M האם יש טעם לקחת עורך דין ברכישת דירה מקבלן נדל"ן 18
מ פינוי בינוי - לקיחת עורך דין נוסף נדל"ן 5
N תביעה קטנה נגד מס הכנסה - המלצות לעורך דין מיסים 5
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
doc29 בחירת עורך דין מייצג פינוי בינוי נדל"ן 7
שם משתמש בעייתי איך שוכרים דירה? האם חייבים עורך דין? צרכנות פיננסית 16
K עורכי דין מה איתם? אוף טופיק 49
D שאלה בנושא התקדמות בהליך קניית דירה , מהם השלבים הנדרשים? שלב העורכי דין, המו"מ , התשלום נדל"ן 6
A העברה ללא תמורה - מקרקעין - העברה במתנה. עלויות עורך דין? נדל"ן 6
שם משתמש בעייתי מה דין כספים מהשקעה דרך בנק זר? מיסים 9
ע ביטוח לאומי טופס 627 גרסא של עורך דין מיסים 0
F יש עתיד היום לעורכי דין ? אוף טופיק 59
ל דין קופת גמל הונית שוק ההון 4
1337justme 'ניגוד אינטרסים' בפינוי בינוי עם עורכי דין נדל"ן 24
S מחפש המלצה על עורך דין שמתמחה ברשלנות רפואית אוף טופיק 3
ט התייעצות בקשר לעורך דין שנעלם אוף טופיק 20
ד לימודי משפטים כדי להיות עורך דין אוף טופיק 76
ס המלצה על עורך דין נדל"ן 0
amit האם אפשרי לבטל דוח תנועה בבית דין ללא שימוש בעורך דין? אוף טופיק 41
amit עורכי דין בקהל, האם ניתן ל... אוף טופיק 2