• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

LEAPS - איך עובדים איתם נכון

KIKAROV

משתמש סולידי
דירוג
16
קראתי מעט על LEAPS בעקבות הודעה כאן בפורום.
בגדול זה אופציה לטווח ארוך (שנה) ולכן היא נחשבת למעט יותר בטוחה מאופציה קצרת טווח.

כעת לשאלות שאני לא סגור עליהם:
1. נניח ואני קונה LEAPS על סנופי כאשר הערך הוא (בדולרים) 100$ לנייר (לצורך העניין SPY) , אני חושב שSPY בטווח של שנה יעלה בערכו (משמע יהיה שווה X>100), אם אני קונה CALL LEAPS ואחרי שנה SPY שווה 101$ כמה הרווחתי? כתבו דברים כמו פי 10 בכל מיני מקומות וזה נשמע לי מעט מוזר.
2. נניח שבמהלך השנה SPY ירדה לדוגמא אחרי חודש SPY שווה 90$ אחרי חצי שנה 10$ ואחרי שנה 110$ כלומר בתאריך הפקיעה הנייר באמת שווה יותר מ100$ אבל באמצע היו אירועים בהם הנייר היה שווה הרבה פחות, האם אני מפסיד את כל הערך (כמו כל מינוף ברגע ששווי הנייר יורד יותר מידי) או שהדבר היחיד שמשנה זה ערך SPY ביום הפקיעה?

למעט יותר בטוחה
1. זה יחסוך לך גלגול... ואולי יעזור טיפה עם קונטנגו ושות'. זה בטוח בדיוק באותה המידה.

2. אין שום דבר "לא בטוח" באופציות. זה כלי שצריך להבין. זה הכל.

אין שום דבר "לא בטוח" באופציות. זה כלי שצריך להבין. זה הכל
"סופגניות לא משמינות, רק מי שאוכל אותן משמין".
לעבוד עם אופציות בלי להבין לגמרי בהחלט יכול להיות מסוכן בהרבה ממכשירים פיננסיים פשוטים יותר כמו מניות.

כמה הרווחתי?
ניתן דוגמה מוחשית' מחיר ה SPY כרגע הוא 250$
המחיר של האופציה באותו הסטרייק (מחיר יעד) הוא כ 20$ תאריך פקיעה מעל שנה ב 17/01/2020
בגלל שהערך האינטרינזי הוא אפס (המרחק של הסטרייק ממחיר הנכס) הערך של האופציה הוא אקסטרינזי ונובע מערך הזמן (כ 400 ימים) וערך התנודתיות (כמה נכס הבסיס אוהב לזוז)
כשאתה קונה אופציית CALL אתה מהמר שהמחיר של נכס הבסיס יעלה, משמע אתה תוכל לקנות בכל מועד (עד הפקיעה) את ה SPY במחיר של הסטרייק
בשביל לרכוש את "ההזדמנות" אתה משלם פרימיום והוא נגזר מהרכיבים שציינתי למעלה
רווח הוא - ה SPY עלה ל: ( 250$ (הסטרייק) + 20$ (הפרימיום) )= 270$
כאשר ה SPY יעלה מעל 270$ בפקיעה הרווחת, אם הוא עלה לשם לפני הפקיעה ובאופציה יש עדיין זמן, גם הרווחת
הפסד הוא - ה SPY מתחת ל 270$ בפקיעה

כמה כסף אתה מרוויח? כל 1 דולר שינוי במחיר האופציה הוא 100$ רווח, כי אופציה מרכיבה בתוכה 100 מניות

לגביי השאלה השניה, כל עוד ה SPY מעל הסטרייק האופציה ניתנת לפירעון, אם היתה עליה "זמנית" של נכס הבסיס, תוכל למכור את האופציה ברווח או אפילו לממש אותה

נערך לאחרונה ב:
"סופגניות לא משמינות, רק מי שאוכל אותן משמין".
לעבוד עם אופציות בלי להבין לגמרי בהחלט יכול להיות מסוכן בהרבה ממכשירים פיננסיים פשוטים יותר כמו מניות.
השוואה שגויה לחלוטין.

סופגניות, זה זבל שלא ראוי למאכל, מהביס הראשון. אין דרך שסופגניה תעשה אותך יותר בריא.

אופציות, הן כלי, שהרבה פעמים משמש להוריד את רמת הסיכון של תיק, ולגידור סיכונים. זה שאתה יכול להשתמש בהן לחפור לך בור, זאת ממש לא בעיה של המכשיר.

השוואה שגויה לחלוטין.
לא ממש השוויתי, רק ציינתי בהומור שזה שהמכשיר בטוח לא הופך את השימוש בו לבטוח.
מההודעה של פות"ש, אני בספק אם ההמלצה שהוא צריך בשלב הזה היא לא לפחוד מאופציות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ק מה המשמעות של LEAPS שהBID והASK שלו על 0 שוק ההון 17
E שאלה בנוגע לזכויות עובדים אוף טופיק 5
oferM איך תשפיע אי הכנסת עובדים מיו"ש לישראל ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 0
fizban קרן השתלמות IRA - עם איזה בנק אתם עובדים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 36
א ראיון עובדים התפתחות אישית 13
I איך הבנקים באמת עובדים? והאם הם באמת מרוויחים מהעלאת הריבית? שוק ההון 6
וינסנט כיצד אג"חים מסוג TIPS עובדים? שוק ההון 6
ב מימוש מניות עובדים מיסים 17
Adam Smith הימור על הסטרטאפ בו עובדים התפתחות אישית 24
ל הקמת עסק לגיוס עובדים ,פרילאנס, אוף טופיק 11
ה מישהו יודע איך אפשר להגיע לDB שמדלן עובדים איתו ? נדל"ן 6
N איך לנהל עובדים ומשימות בצורה יעילה? אוף טופיק 10
M עסק עצמאי - קפיצת המדרגה לעסק עם עובדים התפתחות אישית 8
G להייטיקיסטים שכאן - כמה שעות עבודה אתם עובדים ביום? אוף טופיק 2
the_newbie האם בתי השקעות עובדים כרגיל? אוף טופיק 13
S שאלה למי שעובד בהייטק בשכר של 18+ ברוטו, כמה שעות אתם עובדים ביום אוף טופיק 31
M תגמול עובדים באמצעות אופציות מול RSU - שיקולי מס שוק ההון 4
ShaharAr ביטוח סיעודי של קופות החולים - האם עובדים עלינו? צרכנות פיננסית 98
D התמודדות עם צאצאים שלא עובדים / לומדים אוף טופיק 93
M כולם עובדים עם בית השקעות זר? שוק ההון 34
לא חשוב שמות האם חברות הפנסיה גובות מאיתנו כספים מהערך הצבור גם כשאיננו עובדים? צרכנות פיננסית 10
O איך מנצלים את נקודות הזיכוי בשנה הראשונה בה לא עובדים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
פ עובדים יותר, משלמים יותר, והתפוקה פוחתת אוף טופיק 8
מתכנת מגן מס, טמון בו רווח משמעותי או סתם עובדים עלינו? שוק ההון 150
R קרנות מחקות מדדים: איך בודקים שלא עובדים עליך? שוק ההון 2
K עורכי דין מה איתם? אוף טופיק 49
stamEhad קבלת כספים בחשבון Wise - מה אני עושה איתם ? צרכנות פיננסית 12
כ מה עושים עם מיליון ש"ח עד שאחליט מה עושים איתם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
O אינטראקטיב ישראל - האם יש איתם סיכון? שוק ההון 488

נושאים דומים

Back
למעלה