1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

נפילת דולר

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י רועי ברזילאי, ‏18/6/20.

data-full-width-responsive="true">
  1. undertaker

undertaker משתמש ותיק

רגע אני אוסיף גם ביחס לנדל"ן.... נופל האסימון?

קישור לכתבה

ברוח הקומוניזם מה שנקרא :)

roneng אוהב/ת את זה.
  2. דור דורים

דור דורים משתמש בכיר

אגב, בהקשר לדיון הפוליטי הארוך שהיה פה, כדאי לשים לב שמבחינת טראמפ, זו תוצאה חיובית.

עוד לפני המשבר הנוכחי, הוא החל מלחמת סחר מול סין, ורצה פיחות של הדולר. הוא לחץ על הפד שוב ושוב להוריד ריביות.

כלומר שבעצם הצעדים של הפד כרגע, מועילים לא רק במשבר, אלא מועילים לטראמפ מול סין, והפד בסך הכול מצא תירוץ לספק לבוס את הסחורה. תירוץ טוב, אגב, אבל תירוץ...

אם מסתכלים על זה בפרספקטיבה שהמשבר במניות יחלוף כמו הקורונה, אבל יהיה פה עוד כח לארה"ב במלחמת הסחר, זו הסתכלות קצת אחרת.

וכמובן שהכול עם כוכבית של איך יתנהג ביידן מול סין אם ייבחר...

roneng אוהב/ת את זה.
  3. שלמה 123

שלמה 123 משתמש ותיק

למה הכסף. המודפס של הממשלה בבנקים הולך לנדלן ומניות כי העשירים לוקחים הלוואה ומשקיעים במניות ונדל"ן?

4. undertaker

undertaker משתמש ותיק

מקווה שיצליחו להציל בזמן את Hertz ול- jc penney. בכל זאת אם הכל הקסם של הפד יעבוד אולי jc penney ירימו להם תמסיבה.

תעשה חישוב כמה מיסים יעלו בשביל ההצלה של החברות האלה תוסיף לזה תאינפלציה שחס וחלילה תבוא בעקבות המעשים שלהם, תראה אם בסוף זה ייצא לך משתלם.

אין אינפלציה? מעניין...., זה מפתיע כי לדוגמא גם הפד תמיד מכוון לאינפלציה, האידאלי מבחינתם זה בין 2-4 אבל גם לזה הם לא מצליחים להגיע אז עכשיו הם מנסים ל-2 וגם לזה קשה להם להגיע, גם בנק ישראל כל הזמן מכוון לאינפלציה, וזה גם מה שכמעט כל בנק מרכזי אחר מכוון אליו...

טראמפ יישלח להם עוד כסף מה אתה דואג... מרוב שאין להם כסף יש הרבה משקיעי robbinhod חדשים שמשקיעים בבורסה, מסכנים....

טוב נו מה ציפית שהוא יילך לעניים? חס וחלילה...

טוב צריך לעשות משהו עם כל המזומנים לא? ככה סתם שיישב בצד זה לא חכם...

עם האינפלציה שאולי תהיה לך תדע אם זה יהיה מספיק....

נערך לאחרונה ב: ‏21/6/20
  5. ההוא

ההוא משתמש ותיק

"Houses weren’t always this expensive. In 1940, the median home value in the U.S. was just $2,938. In 1980, it was $47,200, and by 2000, it had risen to $119,600. Even adjusted for inflation, the median home price in 1940 would only have been $30,600 in 2000 dollars, according to data from the U.S. Census."

המילים Adjusted for Inflation משמעותן אחרי התחשבות בירידת ערך הדולר. כלומר אם הבתים התייקרו בסקלה הזו, אז משהו אחר היה חייב להפוך זול יותר באותו שיעור... במילים אחרות, האינפלציה היא ירידת ערך הדולר, והיא מה שאנחנו מנסים למדוד, אז מצחיק להביא נתון בניכוי אינפלציה כדי למדוד את ירידת ערך הדולר.

@Paranoid - נכון שזהב הוא לא נכס מניב, אבל זה ממש לא אומר שערכו צריך להישאר קבוע. לצורך העניין אפילו דברים כמו גדילת מספר האנשים בעולם צריכים להעלות את המחיר שלו בדולרים - בעולם עם פי 2 אנשים, יהיה פי 2 ביקוש לתכשיטים ופי 2 אנשים שבונים תיק הארי בראון.

את אותם דברים שכתבת אפשר לכתוב גם על ביטקוין - נכס לא מניב שעלה פי עשרת אלפים מאז 2000. אז הדולר ירד פי עשרת אלפים? גם טלפונים סלולריים הם לא נכס מניב ומחירם ירד פי 10 בדולרים מאז 1980, האם ערך הדולר עלה פי 10? אתה לא רציני.

ואולי אתה המקובע?

נערך לאחרונה ב: ‏21/6/20
    Pitta ו-כימאי אוהבים את זה.
  6. כימאי

כימאי משתמש בכיר

אני מצטט שוב את מה שאתה בעצמך כתבת:
    ולכן מה שכתבת למעלה פשוט לא משנה.

7. Mr. Bigglesworth

Mr. Bigglesworth משתמש ותיק

הבאת ראיות וטענות יפות אבל עדיין לא מספיק משכנעות.
    אמנם אינפלציה בטווח הארוך קשה למדידה בימינו (בגלל ההתקדמות הטכנולוגית והדמוגרפית שמשפיעות על כל המחירים וכל המשכורות בניגוד לימי קדם)
    אבל בטווח הקצר-בינוני (שנים בודדות) דווקא אפשר לקבל מדד די אמין.
    מצד שני הזהב התנדנד לשני הכיוונים בתקופות שסימנת
    אני בטוח שתסכים איתי שלמרות שגם ב1980 וגם ב2005 מחיר הזהב היה כ-400$ זה לא אומר שלא הייתה אינפלציה באותה תקופה?
    ומצד שני ב15 השנה מאז הזהב עלה כמעט פי 5 ומגרד את ה-1800$ אך תסכים איתי אני מקוה שהדולר לא שווה היום חמישית מ-2005?

אני מאחל לכולנו דיון פורה :)

nicepo1 ו-roneng אוהבים את זה.
  8. Iron_man

Iron_man משתמש רשום

בסה"כ השיטה הכלכלית הנוכחית מתחלקת לשתיים: סוציאליזם לעשירים וקפיטליזם דורסני לעניים, ובמשבר הנוכחי רואים את זה יותר מתמיד (כמובן שכך היה גם ב-2008/9).

החלחול של הכסף מטה דרך שכבות השומן של בעלי ההון לא באמת קורה כפי שמצופה וראיה לכך היא האינפלציה הנמוכה של כל מה שהוא לא ניירות ערך, נדל"ן, או בקיצור נכסים שמוחזקים על ידי אלה שיש להם.
    הגידול האינסופי במאזן של הבנקים המרכזיים ובחוב של הממשלות בעיקר מעשיר את העשירים ומגדיל את הפער בין המעמדות ומתישהו מישהו יצטרך לתת על זה דין וחשבון, לכן לדעתי השיטה הזאת תשתנה מתישהו בעתיד (כנראה באלימות) ותהיה חלוקה מחדש של משאבים (וההיסטוריה תומכת ברעיון הזה).

מצרף כתבה מעניינת מגלובס שמדברת בדיוק על זה מכיוון קצת אחר:
    https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001332846

גילוי נאות: מחזיק מניות ודולרים

9. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

העניין הוא שזה לא באמת מצופה
    כשאנשים יבינו שזה פיצ'ר ולא באג, אז יקרה כפי שכתבת
    המדפסת צריכה להפסיק כמובן, בתור התחלה

10. נעם בלה בלה

נעם בלה בלה משתמש בכיר

אני מצטרף לדיון באיחור ניכר ולכן לא אגיב על הרבה דברים כי כבר אין טעם. אבל דבר אחד שצרם לי:
    זה משפט מנותק לחלוטין מהמציאות. אין פה קשר ליעילות, יש ענפים שלמים שהושבתו. חברות טובות וסולבנטיות קורסות כי הממשלה סגרה אותן כי יש מגפה עולמית. גם מי ששמרו על נזילות מסוימת - מוגזם לצפות מחברה לממן את עצמה בלי הכנסות ארבעה חודשים. להגיד שחברה שלא צפתה את הקורונה והתכוננה אליה ואגרה מזומנים דינה מוות וזה בסדר כי היא לא יעילה זה פשוט חוסר הבנה בכלכלה וחוסר הבנה בעסקים.

RustyJ, or.., Yoss ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  11. undertaker

undertaker משתמש ותיק

לא חושב שזה כזה מנותק, כי עובדה שזה קרה... אז אם זה כזה צורם ויש לך תשובות כמה זמן לדעתך חברה צריכה להיות מסוגלת לשרוד בלי הכנסה? יום? שבוע? חודש? חודשיים? כי נראה שבאת עם תורה מסיני... אשמח לדעת את המדד שנקרא "לא מוגזם". אתה היית פעם בכלל בעל עסק שאתה שולף כזה משפט "חוסר הבנה בכלכלה וחוסר הבנה בעסקים"?, חברות שיידעו להמציא את עצמם מחדש ולהצליח לגרום להכנסה במצבי קיצון \ בשוק משתנה אלא חברות שיצליחו לשרוד, ומי שלא יצליח לעשות זאת יהיה בבעיה.
    האם נחמה שיש לה מזנון אוכל ברחוב ולא השכילה לעשות שת"פ עם שירותי משלוחים על-מנת שתוכל לשרוד גם במצב הקיצון הנוכחי וגם אולי להגדיל את הכנסותייה אולי הייתה יכולה לשרוד במצב הנוכחי?.

אותו דבר על מלונות שהיו מוכנים לאחסן חולי קורונה, וכאלה שפשוט היו סגורים כל הזמן. אני באופן אישי מושקע בדירת נופש בחו"ל כחלק ממלון ובמצב הנוכחי ישנו מאמץ לקחת שוכרים לטווח ארוך, שכרגע נושא פרי. אז אף אחד לא אומר שזה קל, אבל אני מניח שחלקם היו יכולים לנווט את עצמם יותר טוב.

נערך לאחרונה ב: ‏22/6/20
  12. מכל מלמדי השכלתי

מכל מלמדי השכלתי משתמש ותיק

עכשיו הכל מובן, אכלו לי שתו לי קלאסי

13. undertaker

undertaker משתמש ותיק

שמעת אותי מתלונן? מה זה קשור.... להיפך במידה והייתי במצב בעייתי עקב הקורונה הייתי בא להאשמות רק לעצמי על שלקחתי סיכון
    בהשקעה שיותר מסוכנת אבל עם פוטנציאל רווח יותר גדול.

14. מכל מלמדי השכלתי

מכל מלמדי השכלתי משתמש ותיק

להיפך,
    העלית טענות הגיוניות, אך מנקודת מבט סובייקטיבית.

or.. ו-undertaker אוהבים את זה.
  15. תרנגול קקה

תרנגול קקה משתמש ותיק

אבל למה לראייתך התערבות ממשלתית בדמות סגירת העסק לפרק זמן לא ידוע זאת התערבות כלכלית ששונה ולגיטימית, מתמיכה באותם עסקים שהיא בעצמה סגרה? מה ההבדל?
    טיעוני השוק החופשי לא רלוונטים כי נקודת הפתיחה היא שהממשלה סגרה את העסקים אז השוק לא חופשי.

16. or..

or.. משתמש ותיק

ניהול סיכונים זה דבר מאוד חשוב בהשקעה, אבל חלק ממנו זה גם ההבנה שלעולם לא תוכל להתכונן לכל הסיכונים האפשריים וגם להמשיך להרוויח או לצמוח. זה טרייד אוף.
    ניראה לי שהקורונה היא בהחלט מצב קיצון שלא יכול להיות מצופה מכל העסקים בכלכלה להתכונן אליו בכל נקודת זמן..

17. TUVYA

TUVYA משתמש רשום

אתה צודק, הקורונה היא באמת סוג של ברבור שחור שקשה להתכונן אליו.
    אבל צריך להדגיש, כל חברה שיש לה פוטנציאל עתידי לרווחיות, אין סיבה שתיסגר. היא אולי תימכר אבל היא תישאר.

אני מבין את הגישה שאומרת שחייבים לסייע, שחייבים לשמור על הזרמת כספים עד שהכלכלה תתאושש, מענקים, תכניות סיוע וכ'ו.

אני רק אשאל כך - אולי כדאי לא להתערב בכלל?!
    כן, יהיה קשה ומגזרים שלמים יהיו במצב קשה.
    אבל, הקפיטליזם יפרח והרבה מאוד חברות שהיו צריכות להימחק ממזמן , ורק גורמות להקצאת משאבים לא נכונה ולא יעילה , תימחקנה.
    ואחרי כל הקושי(חברות שתיסגרנה, אנשים שייאלצו להוציא פחות),
    בזכות "הקפיטליזם החזירי", תהיה פה צמיחה אמתית וענקית, אולי זה שווה את זה?
    (כמובן, כל מה שאמרתי יהיה נכון במידה ואכן תהיה חירות כלכלית, כי אם הבירוקרטיה והרגולוציה יעצרו את הצמיחה , אז לא הרווחנו כלום)

18. Yoss

Yoss משתמש בכיר

זהו? זה כל הקושי?

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
דרכים לגידור נגד נפילת מחיר נדל"ן בישראל פינת המשקיעים ‏21/8/17
השקעות עם דולרים פינת המשקיעים ‏24/6/20
חוזה עתידי דולר שקל פינת המשקיעים ‏24/6/20
האם להמיר ליש"ט קיים לדולר או לרכוש בבורסת לונדון ולהימנע מהמרת המט"ח? פינת המשקיעים ‏11/6/20
לא מצליח להמיר שקלים לדולר בIB פינת המשקיעים ‏10/6/20
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.